NU IN ONZE SHOWROOM: DE START VAN EEN NIEUWE ROVER TRADITIE. Zelf de gietmallen maken voor ruimtelijke kopieën -VRIJE TIJD- Volledige goedgekeurde kabelhaspel Handige opbergset Roldecor PAGINA II VRIJDAG 23 JANUARI 1987 Voor een volwassen hand. zoals op deze foto was een plastic maatbeker >an een liter en een kilogram replica (gereed produkt) voldoende voor hel naken van een mal De nieuwe kabelhaspel EP-300 is de eerste die zowel het Kema-keur als de goedkeuring van de Arbeids inspectie heeft. Het is een robuuste haspel, gemaakt van spuitgietrub- ber en een gepoxeerd buisframe. Hij is voorzien van drie contactdo zen met spatwaterwerende. veren de klepdeksels, en een tot 16 ampe re belastbare neopreenkabel, naar keuze in lengten van 25. 40 en 50 meter. De kabelstekker kan in het frame worden opgeborgen (geen kans op beschadiging) en de kabel is voorzien van een blokkering. De haspel is in feite ontwikkeld voor professioneel gebruik, zoals in de bouw. maar voor gewoon dhz- en tuingebruik is een dermate beveiligde 'stroomlransporteur' ui teraard ook een middel om onder alle omstandigheden zo sale moge lijk. ver weg van een stopcontact, te werken. Importeur is Tieman Trading in Gilze. tel. 01615-4901 De Unibox Set van Curver is een combinatie van een royale kunst- stofbak, 43x35x24 cm en twee in- zetbakken die elk twee vakken hebben. Daarin kunnen gereed schappen van verschillende soor ten en afmetingen overzichtelijk en snel opzoekbaar worden opge borgen. Het deksel is zo gecon strueerd dat een volgende Unibox Set er stapelvast op gezet kan wor den. Aan de onderkant kunnen, per set van vier afzonderlijk verkrijg bare zwenkwieltjes worden ge monteerd. Twee inlaat-handgre- pen maken het dragen heel gemak kelijk. De adviesprijs is 29,95. Het komt vaak voor dat ie mand een kopie wil hebben van een voor hem of haar dier baar. mooi, bijzonder of waar devol voorwerp. Dat kan bij voorbeeld een sieraad zijn, een kleine plastiek ol'ruimtelijk re liëf, een metaal-, hout- of steen gravure. een bijzonder ge bruiksvoorwerp of zelfs de handjes of voetjes van uw kind of kleinkind. Nu is het natuur lijk altijd mogelijk om van 'do de' voorwerpen kopieën te la ten maken. Dit is echter meest al een (zeer) kostbare aangele genheid. waarbij het dure dan zit in het vervaardigen van de gietvorm. Met het nieuwe materiaal Salda Replica maakt een beetje handige doehetzelver of knutselaar derge lijke gietmallen zelf. Speciaal ge reedschap is er niet voor nodig, en als de gebruiksaanwijzing stap voor stap en nauwkeurig wordt ge volgd. kan er bijna niets misgaan. Gereedschappen van 'David'. meestal van klein postuur, zijn al vele jaren bij doe-het-zelvers be kend. Er zijn sinds de beurs Kar wei weer twee nieuwe bij: de Mul- tiklem en de boormachineklem Met de eerste kunnen op eenvou dige wijze allerlei lastige klempro blemen worden opgelost, zowel bij lijmen, schroeven en spijkeren van haaks of anderszin aan elkaar te verbinden onderdelen, als voor het bewerken. Een handige toepassing is bij- Afhankelijk van de vorm van het voorwerp kan de gietmal een of meerdere keren gebruikt worden. Salda Replica is in poedervorm bij hobby- en handenarbeidwin- kels te koop; prijs per (met water aangemaakte) kilo ongeveer 15 gul den. Principe: door poeder A en B eerst met water te mengen en daar na bij elkaar te doen. ontstaat er een dun vloeibare massa die in een bak. pol. beker of andere kleine ruimte wordt gegoten. Hierin be vindt zich tevens het te kopiëren voorwerp, staand of liggend op de bodem, of hangend van bovenaf. Dat laatste is bijvoorbeeld het ge val wanneer het gaat om een hand of voet. Na 5 tot 15 minuten is de Replica-massa volledig stijf gewor den, waarna het voorwerp uit de makkelijk vervormbare, elastische 'rubberen' gietvorm kan worden gehaald. Vervolgens wordt de gietholte met vloeibare gipspap volgegoten. Verwijder na het uitharden de ko pie uil de mal. Laat het werkstuk, afhankelijk van het gebruikte giet- voorbeeld het provisorisch vastzet ten van onderdelen die een T-ver- binding moeten vormen, zoals bij het zelf bouwen van kastjes e.d. voorkomt. Adviesprijs 17.95. De boormachineklem. die op een tafelrand of op de werkbank vast gezet kan worden, houdt de boor machine in horizontale stand ste vig vast, zodat je een stationaire machine hebt om te schuren, slij pen, ontroesten. boren enz. (ad viesprijs 24,95). poeder, tenminste een dag drogen en werk het daarna af met water vaste hobby verf (Decorfin van Ta- lens). hobbybeits. metaalvernis, houtglazuur o.i.d. Overigens ver dient het aanbeveling een extra harde gietpoeder of modelleergips te gebruiken - informatie bij de hobbywinkel - zodat eventueel uit stekende delen bij hel 'lossen' (uit de vorm halen) niet afbreken of be schadigen. Levensduur Wanneer het voorwerp niet 'los send' is, gaat de Replicamal bij het lossen stuk en kan hij slechts een maal gebruikt worden. Heeft u toch meerdere afgietsels nodig, dan is de oplossing hier de giet vorm uit meerdere delen te maken. Zoiets lukt pas wanneer u enige er varing hebt opgedaan met enkel voudige gietvormen. Overigens is de levensduur van de mal beperkt: na twee dagen gaat hij indrogen en treden er blijvende vormverande ringen op. Tijdens het volgieten met gips geeft u extra stevigheid aan de mal door hem terug te plaatsen in de bak of kom waarin hij gemaakt is Af te gieten voorwerpen hoeven niet tevoren ingevet te worden; vrijwel elk oppervlak (ook de huid!) laat na het stijf worden van de massa heel makkelijk los. Bij grote voorwerpen wordt de Repli ca in een voorgevormd bed van vochtig zand gegoten, heteen een hoop materiaal bespaart. Voor eventuele verkoopadressen even bellen naar Salda BV. tel. 01828-14501 Op de beurs Karwei was een voor amateurlassers en autosleutelaars interessant nieuw apparaat te zien. Het is de Einhell Muitimig 200, een lastoestel dat keuze biedt uit twee technieken: Mig-lassen en elek trisch lassen. Mig- (ofwel C02-)las- sen gaat met een lange, op een spoel gewonden lasdraad die via een kabel naar het laspistool wordt gevoerd, tegelijk met een gas- stroom. De Muitimig 200 heeft een capaciteit van 25 tot 120 ampère, en is geschikt voor het lassen van plaatstaal tot 4 mm dikte Kiest men voor het 'gewone' elektrisch lassen, dan kunnen elek- Een wandlampje van je eigen hand. (foto's gpd> troden tot 2,5 mm dik worden ver werkt. Het apparaat biedt daarnaast nog twee andere mogelijkheden: het kan als accu-oplader worden ge bruikt. dus om een onvoldoende op spanning zijnde accu weer 'bij te tanken' bovendien is het moge lijk om (bij een zwakke of geheel lege accu) de auto snel starthulp te geven. Dat brengt de motor aan de praat. Een niet te korte rit is dan voldoende om de accu weer via de dynamo op krachten te laten ko- De adviesprijs van het apparaat is f 795-. Importeur is Themans in Zutphen, tel. 05750-16241 Roldecor is een nieuwe wandaf werking. die tijdens Karwei is geïntroduceerd. Het is een uit een poedervormige grond- en con trastkleur bestaand materiaal waarmee naar eigen idee en vol gens een kleurenstalenwaaier een keus uit meer dan veertig verschil lende kleurcombinaties gemaakt kan worden Het materiaal kan eenvoudig met een roller aange bracht worden. Het is samenge steld op basis van polyvinyl-ace- taat(PVA). Het produkt is in zekere zin afge leid van het al eerder gelanceerde Coldec Vloerdecor. De prijs is in vergelijking met vele andere wan- dafwerkingsprodukten erg schap pelijk: het komt op ongeveer gul den per vierkante meter. De Muitimig. een veelzijdig appa raat. (foto GPU) Op de korte toer Vehikel '87 In de Utrechtse Jaarbeurs wordt op 24 en 25 januari voor de tiende keer de veteranenmarkt 'Vehikel '87' gehouden. Verzamelaars en hobbyisten uit Nederland. België West-Duitsland, Luxemburg. Frankrijk, Engeland en de Ver enigde Staten tonen daar antieke en klassieke auto's, motorfietsen, rijwielen en aanverwante artike len, zoals onderdelen en modellen Bovendien is er een bijprogramma met onder meer muziek en demon straties met radiografisch bestuur de racewagens. Top of Holland De WV Friesland heeft samen met de HISWA Werkgroep Water sport de chartergids 'Top of Hol land' uitegeven. In deze brochure participeren de verhuurbedrijven in Friesland en Noordwest Overijs sel. Ruim 250 motorboten en ka juitzeiljachten worden in de gids aangeboden. De uitgave is gratis aan te vragen bij VW Friesland Leeuwarden, Stationsplein 1. 8911 AC Leeuwarden (tel.: 058-132224). Kamperen met Vobula De zonder winstoogmerk opere rende Stichting Vrijwillig Onder houd van Buitenplaatsen en Land schappen (VOBULA) organiseert voor gezinnen en individuele deel nemers een- en tweeweekse kam pen en speciale kampen voor fiet sers. De deelnemers kamperen op bijzondere plekjes - vaak privéter- reinen - waar verder niemand mag verblijven. 's Morgens wordt gewerkt aan het behoud van cultuur en natuur, de middaguren kunnen naar eigen believen worden besteed. Wie meer informatie wil, moet f 2.50 overmaken op postgiro 2814969, t.n.v. Stichting VOBULA te Zoe termeer (uiteraard naam. adres en woonplaats vermelden). Britse verkeersregels Wie met de auto naar Groot- Brit tannië wil, wordt aanbevolen zich vantevoren goed op de hoogte te stellen van de diverse verkeersre gels en wegsystemen die daar aan de orde zijn. Een handig hulpmid del is daarbij de brochure 'On the Road in Great Britain'. Deze uitga ve van het Britse Departement van Transport behandelt specifieke problemen als het links rijden, in halen en het verkeer van rechts voorrang verlenen. Ook zijn er illu straties van de verkeersborden die de bezoeker kan tegenkomen. 'On the Road in Great Britain' kan gra tis worden aangevraagd bij de Brit se Ambassade. Lange Voorhout 10. 2514 ED Den Haag. De Rover 800. Nieuw van vorm. Nieuw van techniek. Onvergelijkbaar met z'n illustere voor ganger. En evenmin met enige andere auto in z'n prijsklasse. Het fraai gelijnde uiterlijk spreekt voor zich Over de techniek en het comfort willen wij u graag iets meer vertellen. Geheel nieuw ontwikkelde vier- en zescylin- der motoren met electronische injectie en ontste king. Topsnelheid 214 km/u, acceleratie van nul tot honderd in 8,3 seconden (Rover Sterling). Of zo u wilt 203 km/u in 9,5 seconden (Rover 820i en 820Si). De revolutionaire voorwielophanging en compacte achteras garanderen een uitstekende wegligging, rijgedrag en comfort. Maar er is meer. Standaard stuurbekrachtiging. Een rijkelijk met velours en notehout afgewerkt mterieur. Bestuurdersstoel met o.a. verstelbare lende- steun. Verstelbaar stuurwiel. Centrale deurvergren deling. Electrisch bedienbare zijruiten en buitenspie gels. En een in de achterruit verwerkte antenne. De nieuwe Rover 800 staat I nu startklaar in onze showroom. U I bent bij deze uitgenodigd voor eenl onvergetelijke proefrit. Prijzen vanaf 144.900,- inclusief BTW.1 NIEUW DE ROVER 80 0. AUTO-HOME B.V. Touwbaan 2, tel. (071) 899 275, Leiderdorp B.V. AUTOMOBIELBEDRIJF L.A.G. Van Oldenbarneveldtstraat 37, tel. (071) 154 909, Leiden-West A. BLANKESPOOR B.V. Oostdorperweg 29-31, tel. (01751) 12 405, Wassenaar AUTOBEDRIJF L.A. VAN DEN DOOL Essenlaan 36, tel. (Q2522) 12 231, Sassenheim

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11