'In een band spelen is een liefde De peperdure terugkeer van de hardrockgroep Deep Purple Roger Glover wil Deep Purple nu bij elkaar houden The Cure: afstand van hit Han Ebbelaar assistent artistiek leider bij Nat. Ballet WOENSDAG 21 JANUARI 1987 bd«;M>][.S^TÏÏTÏÏ51 PAGINA 19 Naar verluidt wist platengigant Polygram ze met een een bod van ruim 30 miljoen gulden over te ha len een contract voor drie platen te tekenen. Voor minder waren Rit chie Blackmore. Ian Gillan. Jon Lord. Roger Glover en Ian Paice kennelijk niet te bewegen de roem ruchte bezetting van de legendari sche hardrockgroep Deep Purple uit de motteballen ie halen. Toch zijn deze Britse rockfossielen al lang miljonairs. Vooral in de bloei periode. begin jaren zeventigle verde elke decibel een veelvoud aan dollars op. Ofschoon de vijf nog slechts drie jaar bij elkaar konden worden ge houden. schreven ze geschiedenis door van hardrock een nieuw insti tuut binnen de moderne muziek te maken. Alles wat anderen daarna op dit gebied afscheiddenis afge leid van Deep Purple. Purple brokkelde vanaf 1972 langzaam af. De groep werd vanaf dat jaar nooit meer de oude. Tallo ze bezeltingswijzigingen ten spijt. In 1976 werd de handdoek voor goed in de ring gegooid. Zo leek het. Totdat Polygram in 1984 een vor stelijk bod deed. Veertigers op her haling. Van de debuutplaat 'Per fect Strangers' werden er miljoe nen verkocht. De op deze maand verschenen opvolger 'The House of Blue Light' en onder meer het con cert dat de band op 23 februari in Ahoy Rotterdam geeft, moeten he't bewijs gaan vormen dat Deep Pur ple de vleesgeworden hardrock is. Op uitnodiging van Polygram reis den vijftien journalisten uit Euro pa naar Montreuxwaar Deep Purple een voorproefje zou geven van wat er staat te gebeuren Montreux is gehuld in dichte mistafkomstig van het meer van Genévewaaraan de Zwitserse stad grenst. Bijna vijftien jaar ge leden nam Deep Purple hier de klassieker 'Smoke on the water' op. naar aanleiding van een hevige brand aan de oever van het meer. Montreux. een stad waar westerse zakelijkheid en monumentaal na tuurschoon elkaar ontmoeten. Een ideaal oord voor Deep Purple. Polygram laat niets aan het toe val over. Deep Purple is een diepte investering en dat mag de wereld weten. Een kamer in het vijf-ster renhotel Hyatt Continental, waar de pers. de begeleiding en de band zijn ondergebracht, kost omgere kend ruim 300 gulden per nacht. Exclusief ontbijt, dat in zijn sim pelste vorm twintig gulden kost. Wie 's ochtends vroeg 50 gram ka viaar op bed wil hebben, wordt ver zocht daarvoor bijna 150 gulden neer te tellen. De genodigden stromen lang zaam binnen in de uit marmer op getrokken receptie. Een keurig ge klede Franse journalist, die de der tig dik is gepasseerd, staat wat on wennig naast zijn aanzienlijk jon gere en opgewonden Zweedse colle ga. die alle kenmerken van de har- drockfan heeft. De tijdeloosheid van Deep Purple in beeld gebracht. Plots ontslaat rumoer. Een wat gezette, oudere jongere stapt uit de lift en bestelt een glaasje gedestil leerd. Onder zijn dikke wollen re genboogtrui en onopvallende broek t rekken de J'elgouden, puntige bal letstappers de aandacht. Het is de man die de ultieme hardrockcom- positie 'Child in Time' zestien jaar geleden lot een klassieker van de eerste orde zong. Al langer dan een decennium staat dit Purple-num- mer onbedreigd op de eerste plaats van de Top Honderd Aller Tijden. Met de onsterfelijkheid van Ian Gillan zit het wel goed Bassist Roger Glover volgt even later, waarna ook de karakteristie ke hangsnor van toetsenman Jon Lord en het haarstukje en de uit de hand gelopen bakkebaarden van drummer Ian Paice verschijnen. De bar wordt aangewezen als ver zamelplaats. De riante meubels moeten de jet-lag opzuigen, waar aan het viertal zichtbaar lijdt na een lange vlucht uil de Verenigde Staten. Eén coryfee ontbreekt. En wel het belangrijkste lid van Deep Purple. Ritchie Blackmore. de tur bulente stergitarist, verkoos thuis view toegewezen zal krijgen. Een uitgebreid en vooral langdurig di ner pul de meesten zo uit. dat de pianobar in het hotel slechts kort stondig wordt bezet. Mede door de aanwezigheid van een derderangs uitvoering van Sade beslui nidde cht te blijven. Wars als hij is van uiter lijk vertoon, hijgerige promotie en blikken journalisten. Niemand kijkt daar echt van op. De chauffeurs van het busbedrijf je zetten de elektronische hoteldeu ren in werking en melden dal het tijd wordt naar 'Het Casino' te gaan. Aldaar gearriveerd komen we tot de conclusie dat het in- en uitstappen meer lijd heeft gevergd dan de rit naar hel een kilometer verderop gelegen etablissement. Maar ook hiervoor geldt: kosten noch moeite worden gespaard. Stripdanseresjes kijken ons uitda gend aan vanaf schreeuwende aanplakbiljetten aan het eind van een lange rode loper. Ze blijven ons bespaard, want de zogenoemde luistersessie in de nachtclub heeft ditmaal voorrang. Strategisch opgesteld rond de bar wacht een ieder op wat gaat komen. Enorme luidsprekers vra gen om te worden geteisterd. Een half uur later arriveert het kwartet waar het hele circus om draait. De manager vraagt aandacht en start de band met daarop zes van tien nummers van 'The House of Blue Light'. Goede gesprekken worden uitgesteld. Hardrock tolereert geen afleiding. Het volume legt de na druk op de eerste lettergreep van het genre. Zouden die oudjes nog een fat soenlijk geluid kunnen voortbren gen. zo zie je men igeen denken. Dat vooroordeel wordt direct vermor zeld. Het nieuwe werk van Deep Purple blijkt geenszins gedateerd of belegen te zijn en kan zich meer dan meten met dat van de nieuwe lichting De Zweedse hardrocker, die zich keurig vooraan vlak voor de luidsprekers heeft genesteld, krijgt er schik in en begint zijn hoofd mee te bewegen. Na enkele glazen versnelt het ritme en voor ziet hij de aanwezigen van visueel vermaak door een onzichtbaar drumstel te betimmeren Zijn enthousiasme wordt opge merkt door Ian Paice. die in hem een lotgenoot herkent. De drummer spoedt zich van qie bar naar voren, zet zich naast de Zweed en vangt met hem een drum-pas de deux aan. Inmiddels wringt 'The Unw ritten Law' zich een weg naar de trommelvliezen. Het gevoel ont staat dat we getuige zijn van een nieuwe klassieker in de hardrock, ofschoon de muziek aanzienlijk milder lijkt te worden. Een prach tig nummer. Aangespoord door be moedigende reacties start de ma nager opnieuw de band. Het goede gesprek wordt geen lijd gegund Op Paice na hebben de Purple- leden zich gedurende de sessie op de achtergrond gehouden. Hun rus tige en zelfs amicale houding slaat haaks op oude verhalen over ver bouwde hotels en uitbundige or gies. Na de luistertest worden de eerste gesprekken aangeknoopt als aanloopje tot de dag van morgen, als iedereen een bandlid ter inter- De volgende ochtend is de mist nog steeds niet opgetrokken. De meute hangt wat verveeld rond in de receptie. Het strakke interview schema dreigt in de soep te lopen, want Roger Glover ligt in coma. zo luidt de mededeling Pardon Het blijkt minder ernstig te zijn dan het klinkt. Glover heeft 's nachts een van zijn spaarzame maar hevige migraine-aanvallen gehad en is per ambulance afgevoerd. Wat nu, want vliegtuigen wachten immers Enkele uren later betreedt een niet zichtbaar aangetaste Glover hel pand. De bereidheid om toch mee te werken aan de interview middag bli jkt minder groot bij Ian Gillan. Meneer Gillan heeft beslo ten dat hij vandaag op zijn gouden schoentjes gaat wandelen in Mon treux. Geeft de platenmaatschap pij vele tienduizenden guldens uit om de heren onder de aandacht te brengen, weigert de heer Gillan zich daaraan aan te passen. Zo maar even een gedachte die op komt. De hem toegewezen intervie wers mogen eventueel mee wande len. laat Gillan gul weten. Even la ter bedenkt hij zich. Toch maar niet wandelen. Alles vindt plaats zoals dat nauwkeurig van tevoren was uitgestippeld Direct na de interviews wordt de reeds voorgepakte bagage in busjes geladen, op weg naar het vliegveld van Genéve. Hel vliegtuig stijgt op. het einde van twee peperdure da gen met een in alle opzichten kapi tale rockband. 'Business class' ver meldt de ticket a 1.078 gulden. Het had met treffender gekund. Deep Purple is 'Big Business'. Een insti- De befaamde hardrockband Deep Purple is bezig aan een zoveelste leven. Ditmaal voor de tweede keer in de be roemdste bezetting: Ritchie Blackmore (gitaar), Ian Gillan (zang), Roger Glover (bas), Jon Lord (toetsen) en Ian Paice (drums). Vorige week verscheen de tweede elpee van de 'reünie''The House of Blue Light'. Dit als voorproefje voor het éénmalige Nederlandse concert, maandag 23 fe bruari in Ahoy in Rotterdam. Daarvan wordt veel verwacht, ook gezien het geld en de moeite die de platenmaatschappij aan de groep besteedt. Tijdens een tweedaagse ontmoeting met de Europese pers in Montreux liet bassist Roger Glover (bij een groot publiek be kend als de man van de hit 'Love is AH') zijn gedachten gaan over de plaat, de groep en de afgelopen twee decennia. - Complimenten voor jullie nieu we album. Vooral 'The Unwritten Law' en 'Mad Dogs' behoren tot hel beste dat Deep Purple tot nu toe heeft gemaakt. "Dank je. Wat The Unwritten Law' betreft, dat is het sleutelnum mer van de elpee. Deep Purple wordt steeds gezien als een soort traditionele rockband, vooral om dat we al zo lang rondlopen. Voor mij is het erg belangrijk - zeker bij een reünie - dat we vooruitdenken en niet terugkijken. Ik denk dat de ze elpee, veel meer dan de vorige, de blik meer vooruit richt. 'The Unwritten Law' is in dat opzicht het belangrijkste nummer Het heeft niets meer te maken met har drock. Gewoon een pure heavy popsong. En het was geloof ik Jimi Hendryx die ooit zei: Er is niets verkeerds aan om in de bar te zit ten en je plaatje in de jukebox te vinden". - Is dat de richting waar Deep Purple naar toe wil: pop? "Wij denken niet in termen van 'richtingen'. Dat is een objectieve term, die meestal door anderen, mensen buiten de band, wordt ge bruikt. Als we een elpee maken, gaan we niet overleggen over wel ke kant we nu eens zullen opgaan. Je beseft hooguit pas achteraf dat je in een bepaalde 'richting' bent beland. Het enige belangrijke voor ons is dat we 'natuurlijk' zijn, dat we iets doen waarmee we ons goed voelen. Ik heb geen flauw benul van 'richtingen', we proberen sim pelweg onszelf te zijn. Wie we dan ook mogen zijn". - Waarom heet de elpee 'The Hou se of Blue Light "Dat is een zin uit 'Speed King' (een nummer van 'In Rock uit '72, FH). 'Good Golly said little miss Molly when she was rocking in the House of Blue Light'. Waar dat vandaan komt, weet ik niet. Ergens uit de jaren vijftig. Toen we in München waren om de opnames voor de plaat te mixen, luisterde ik op een gegeven moment naar een bootleg (een illegale live-elpee. FH). Bij 'Speed King' sprong deze zin er uit. Ik reed in een auto op weg naar de studio en op dat mo ment had ik de titel voor de nieuwe elpee. Ik wist niet of iedereen het daarmee eens zou zijn. In een band als Deep Purple, waarin niemand de uitgesproken leider is, is hel al tijd moeilijk het ergens over eens te worden. Je krijgt ons immers niet eens bij elkaar voor een foto sessie. Maar wonder boven wonder stemde iedereen meteen in met de titel 'The House of Blue Light'. Waarschijnlijk omdat het verband houdt met ons allen,' een stukje verleden. En ach, wat is bovendien het belang van een elpeetitel. Een rangschikking van woorden, niet meer en niet minder. Het maakt weinig uit of je het album nu 'An Empty Bottle' of 'A Broken Table' noemt. De mensen lezen er toch in wat ze willen. Met 'The House of Blue Light' kunnen ze alle kanten op. want in feite betekent het niets". door Fred Hoogendoorn "De opnamen waren in een oud theater in Vermont, in de Verenig de Staten, en de mix had plaats in München. De nummers zijn eigen lijk min of meer tijdens het opne men geschreven. In december 1985 kwamen we twee tot drie weken bij elkaar. Gewoon om samen spontaan wat muziek te maken. Daar kwam een bandopname uit te voorschijn waarop zo'n veertig ver schillende ideee'n stonden voor akkoordjes, riedeltjes en deuntjes. De daarop volgende maanden luis terden we daar alle vijf naar. Ieder een haalde er iets van zijn gading uit. Wat overbleef, werd tijdens de opnames uitgewerkt. Vrij spon taan dus, maar zo hebben we ei genlijk altijd gewerkt We zijn nog nooit met op papier kant-en-klare- nummers in de studio gedoken. Het was altijd een kwestie van: we zien wel wat er gebeurt. Dat is voor mij heel belangrijk. Want als je spontaan bent. ben je jezelf. Je hebt niet de tijd het te veranderen of mooier te maken. Het is zoals het is". pre "Ik ben niet het type producer zeker niet bij Deep Purple - dat zijn persoonlijkheid aan de band pro beert op te dringen. Mijn rol is vooral die van coordinator. De band produceert zichzelf verder wcL De plaat is eigenlijk geprodu ceerd door Rogêr Glover én Deep Purple. Er moet alleen iemand de boel wat regelen en omdat ik de meeste ervaring heb. was ik dat. Als uit een soort automatisme werd ik de regelneef, de organisa tor. Vooral ook omdat ik zo'n beetje de enige ben die wordt ver trouwd door Ritchie Blackmore. We speelden immers zo'n zes jaar samen in Rainbow. Ik weet precies wanneer en hoe ik iets tegen hem moet zeggen". tig Rod Glover: 'Met. harde muziek is het tegenwoordig bands als Jethro Tuil. Led Zeppe lin. Black Sabbath, The Free en Deep Purple. Groepen, die een be paald gevoel deelden, een soort ge lijke sfeer uitdroegen, zonder el kaar na te spelen. Momenteel lijkt de populaire rock te zijn verwor den tot een eénheidsworst. De nieuwe bands, vooral de hardrock- en heavy-mctalbands lijken erg veel op elkaar en uitstraling ont breekt veelal. 'Ik heb precies datzelfde gevoel. Ik bladerde net even dit door (wijst op een Italiaanse versie van - pak weg - het blad Popfoto). Alle afge beelde bandjes zien er eender uit. Deep Purple ontstond indertijd uit een soort rebellie. In 1969. toen we hardrock speelden, maakten nog heel weinig bands die muziek. Je hoorde vooral Cliff Richard, pure pop Wij verwachtten toen niet echt dat Deep Purple een succes zou worden. De groep weord suc cesvol, maar niet omdat wij daar bewust naar toe werkten. We be hielden gelukkig dat opstandige uitgangspunt. We wilden per se niet op iemand anders lijken. We liepen op het podium in dezelfde kleren als privé. Hardrock was in die jaren underground-muzick. Nu is het business geworden, Niks re bellie, maar gevestigde orde". "Zoals ik al eerder zei: Wij willen vooral onszelf blijven. Het gaat om vijf musici van een bepaald soort en om een band van een bepaald soort. Wal we individueel aan mu ziek maken, is totaal anders dan Deep Purple. Alle solo-projecten van ons hebben niets te maken met het groepsgeluid, maar wij vijven samen vormen nu eenmaal dat ge luid. Vraag me niet waarom, het is gewoon zo". Is het Deep-Purplegevoel nu het zelfde als bijna vijftien jaar gele den. ten tijde van 'In Rock'. 'Machi ne Head' en 'Fireball'. "Ik denk het wel. Net voor de de finitieve reünie', twee tot drie jaar geleden, speelden we wat muziek met elkaar. Gewoon om te kijken of we dat met z'n vijven nog wel konden en of een reünie dus wel of niet een goede beslissing zou zijn. Na vijf minuten wist ik het: die reünie gaat door Het oude gevoel was er weer. of nog steeds. Ook de laatste tournee en de opnames voor deze elpee ademden dezelfde sfeer uit als die in de 'oude dagen"'. "Dat risico blijft er altijd. Alleen denk ik dat we nu meer controle hebben over onze eigen carrieóre. Wat indertijd tot het uiteenvallen leidde, was een optelsom van di verse redenen, waarvan een groot deel achteraf bekeken niet de moeite waard was. Maar al die klei ne dingetjes stapelden zich op tot één grote ergernis. Eén van de be langrijkste oorzaken is toch dat we teó hard werkten. In de periode 69- 73 wisten we van geen ophouden Tournee na tournee. In 1972 gingen we zelfs zes keer door Amerika, één keer naar Japan en een keer door Europa. Tussendoor maakten we ook nog eens een plaat. Ik denk dat we gewoon doodmoe van el kaar werden. Steeds bij elkaar en steeds maar hard werken, ondanks dat ik een soort workaholic ben. Maar in een band spelen is een hel de. En als die liefde minder wordt, is er niets meer over om voor te werken en ga je je ergeren aan je mede-bandleden. Wij hebben dat nu echter wél in de hand. We heb ben weliswaar een manager, maar die stuurt ons niet. Wij vertellen hém wat hij moet doen. Voorheen hadden wc een management dat ons 'bezat', we waren een soort speelgoed in hun handen. Touren. opnemen, televisie, toeren, inter views. toeren... Dat is nu voorbij. Ik kan niet met zekerheid zeggen dal we bij elkaar zullen blijven. Er zijn en blijven altijd spanningen in de band* Deep Purple bestaat uit vijf totaal verschillende mensen met verschillende opvattingen. Op dit moment zie ik nog geen reden om ermee te stoppen. Ik zou Deep Purple graag zien als een familie. Dat is het ook wel als we samen zijn en muziek maken. Solo-projec ten zijn ook zeker geen bedreiging voor het voortbestaan van de band. Die zijn alleen maar gezond" - Was dat ook jouw reden om de band in 1973 te verlaten, het gebrek aan 'liefde' voor je werk. Ritchie Blackmore heeft zich ooit laten ont vallen dat je min of meer uit de groep bent gezet. Diepe kuch. "Ik herinner me dat ik in 1973 eens op een podium stap te. Ergens in de VS. Er zaten tien duizenden mensen in de zaal Die vermaakten zich opperbest. Maar ik kwam daar mezelf tegen, ik be leefde er geen plezier meer aan. Ik voelde me alsof ik in een fabriek werkte, aan een lopende band. Op dat moment stierf er iets in me 'Hel is niet meer wat het was', dacht ik. 'Dit is niet meer die rebel lerende undergroundband die Deep Purple ooit was. Niet gewoon goede muziek maken en lol heb oen. Nee. dit is serieuze, harde za kelijkheid geworden, waarin veel geld omgaat, met privé-vliegtuigen en vier. vijf vrachtwagens die de tonnen wegende apparatuur moe ten vervoeren. Avond aan avond spelen voor vele duizenden men sen'. Ik voelde dat er iets goed scheef zat. Ik verliet de band. In derdaad niet geheel uit vrije wil. Er waren veel wrijvingen en Ritchie vond dat hij een en ander binnen de groep moest veranderen. Ik denk dat hij de leider wilde wor den. dat weet ik niet precies. Dat veroorzaakte in elk geval veel on vrede, zodat ik er uit ging voordat de bom eócht zou barsten. Ik heb dat Ritchie nooit kwalijk genomen. Hij was in elk geval eerlijk tegen me. Dat heb ik altijd in hem geres pecteerd. Toen hij me zes jaar later vroeg voor zijn band Rainbow, voelde ik me geweldig. Ik had het idee dat hij misschien had ingezien dat hij in 1973 een fout had ge maakt". - Hoe sta je tegenover de kar ri rock-rein val. Bands als Iron Mai den, Bon Jovi en Europe - ofschoon de laatste twee meer een soort po- werpop maken - staan ineens in de hitparades Een ongekende weelde voor hardrock. "Ik houd van muziek, maar meer nog: ik wil graag worden gestimu leerd of opgewonden raken door muziek En dat is niet het geval met de nieuwe lichting bands, die erg ééndimensionale muziek ma ken. Toen ik begon, in de jaren zes tig, waren er veel verschillende in vloeden. Ik groeide bij voorbeeld op met skiffle, blues, rock, traditio nele jazz, dixieland, gospels. Tamla Motown..., kortom: een heel mu ziekspectrum. Ik heb het gevoel dat de nieuwe hardrockbands al leen maar aandacht hebben voor één bron. Hun enige invloeden ko men van bands van vorig jaar, het jaar daarvoor of hooguit nog van Led Zeppelin. Purple of Black Sabbath. Dat is ook de reden dat ze me niet inspireren. Het enige wat ik hoor. is een aftreksel van wat wij al jaren doen". "Neem 'The Final Countdown' van Europe. Goeie zanger, goeie band. goed geproduceerd, aanste kelijk nummer. Maar het doet me niets, het stimuleert me niet. Het laatste dat me echt kon opwinden, is 'Songs of Liquid Days' van Phi lip Glass. Dat vind ik heel goed. omdat het eens iets anders is. De samenwerking tussen Glass - een zogenoemde minimale componist - en David Byrne. Paul Simon en Suzanne Vega leverde iets geheel nieuws op. Maar met 'harde mu ziek' is het tegenwoordig triest ge steld. Onlangs ging ik naar een concert van Van Halen. Dat was een teleurstelling. Eddie van Halen is een goede gitarist, maar de band is een parodie op zichzelf gewor den". i Showing out - Mei en Kim i Walk like an Egyptian - The Bangles i Livin' on a prayer - Bon Jovi i Dont give up - Gabriel and Bush i For America - Red Box i Through the barrica des - Spandeau Ballet i Sometimes - Erasure i Each time - Nick Ka- i Land of Confusion Genesis i Open your heart - Ma donna I So cold the night - Com munards i Shake your down - G Abot i Suburbia - Pet Shop Boys I Is this love - A. Muyet I Caravan of love Hou- semartins I Cry Wolf- Aha I You keep me hang in' on - Kim Wilde I Reet Petite-Jackie Wil- Dance around the 22 (11) War - Bruce Springs teen 23 (15) Rock the Night-Europe 24 (29) Like Flames - Berlin 25 (25) French kissin Debbie Harry 26 (13) Celebration Rap - MC Miker-DJ Sven 27 (19) Rock around the clock - ZZN Normaal 28 (20) Radar Love - Center fold 29 (34) The boy in Bubble Paul Simon 31 (22) Jij bent alles - André Hazes 32 (32) De Verzoening - Frank Boeijen 33 (36) Everbody have fun Wang Chun 34 (28) Stay with me Vicky 35 Rat in the kitchen - UB 40 36 Windforce 11 Nadieh 37 Heartache away - Don Johnson 38 (33) Breakout - Swingout Sister 39 Talk it over - Frizzle Sizzle 40 Hymn to her - Preten ders Drummers gezocht LEIDEN - De gemeente Leiden or ganiseert dit jaar opnieuw een Slagwerkfestival in de Waag en de Leidse Schouwburg. Voor het fes tival van vorig jaar, waar bekende en minder bekende slagwerkgroe pen optraden, was veel belangstel ling. Op zaterdag 21 maart zal er als speciaal onderdeel van het pro gramma een drumbattle op het Stadhuisplein plaatshebben. Voor deze drumbattle worden 20 amu teurdrummers/slagwerkers ge zocht die over speelervanng be schikken. Voor inlichtingen en op gave kan men zich wenden tot de Directie Culturele Zaken op het Stadhuis. WASHINGTON (DPA) - De Britse popgroep The Cure" heeft de radiozenders opgeroepen haar nummer Killing an Arab" niet meer te draaien. Zanger Robert Smith gaf in een gezamenlijke verklaring met het Comité 'Arabië-Amerika tegen Discriminatie' de verzekering, dat de song niet racistisch van opzet is Smith erkende dat 'stomme discjockeys' het nummer als anti- Arabisch zouden kunnen misbruiken. Hij maakte bekend dat The Cure in de zomer een concert zal geven waarvan de baten zullen zijn voor weeshuizen in de Verenigde Staten. Libanon en de door Israel bezette westelijke Jordaanoever Killing an Arab' is de naam van het Cure-album Standing on a Beach', waarvan er tot nu toe in de Verenigde Staten ongeveer 450.000 zijn verkocht. AMSTERDAM (ANP) - Han Ebbe laar is benoemd tot assistent van de artistiek leider van het Nationa le Ballet in Amsterdam. De leiding van het gezelschap heeft hiertoe besloten op verzoek van artistiek leider Rudi van Dantzig, aldus heeft de directie van Het Nationale Ballet gisteren meegedeeld Han Ebbelaar nam vorig jaar af scheid als danser en solist van het Nationale Ballet en heeft daarna met zijn vrouw Alexandra Radius in andere produkties dan die van zijn oude gezelschap dansvoorstel lingen gegeven. Hij néémt met qjn benoeming de plaats in van Hen me Jurriens, die in december 1986 is vertrokken omdat hij dacht in het bestuur van het balletgezelschap onvoldoende draagvlak te hebben voor defunctie van artistiek leider, na het eventuele vertrek van Van Dantzig. Jurriens is intussen in dienst getreden als solist en assis tent-balletmeester bij de Royal Winnipeg Ballet in Canada De benoeming van Ebbelaar tot assistent van de artistiek leider houdt met automatisch in dat hij Van Dantzig ter zijner tijd als artis tiek leider zal opvolgen. Het be stuur van Het Nationale Ballet /al in de komende tijd een procedure vaststellen voor de opvolging

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19