Flinke bezuinigingen sociale dienst en creativiteitscentra Goekoop prijst in Japan Leids bio-sciencepark aan actief in vriie tijd Overlast van water Opnieuw kort geding over café t Spoortje WOENSDAG 21 JANUARI 1087 LEIDSCH ilf& DAGBLAD LEIDEN - Burgemeester Goekoop heeft tijdens zijn verblijf in Japan gesprekken gevoerd over de vesti ging van Japanse bio-technologi- sche bedrijven in Leiden. Daar naast is met P.A. van Gulik, bij de Nederlandse ambassade belast met aantrekken van Japanse be drijven, afgesproken dat hij 'de boer op gaat' met het Leidse bio science park. In dit kader zal wor den geprobeerd medewerkers van Japanse bio-technologische bedrij ven mee te laten reizen met een de legatie die in november naar Lei den komt. Dit maakte Goekoop bekend na afloop van het bezoek dat hij sa men met de directeur van het Rijksmuseum voor Volkenkunde W. van Gulik, van 10 tot 17 januari aan Japan bracht. De burgemees ter was door de dr. Von Siebold- stichting uitgenodigd de opening van de tentoonstelling 'Kawabara Keiga' in het nationaal museum in Tokio bij te wonen. Deze tentoon stelling is afkomstig uit Leiden en staat in het teken van het 150-jarig jubileum van het Volkenkunde- museum. Goekoop is zeer tevreden over de aandacht die deze tentoon stelling heeft gekregen van de lan delijke pers en televisie in Japan. De televisie was aanwezig bij het bezoek dat de kroonprins van Ja pan Akihito aan de Keiga-tentoon- stelling in Tokio bracht. Volgens de burgemeester een groot succes, omdat het bezoek 45 minuten lan ger duurde dan was gepland. Goe koop had tijdens het bezoek een in terview met de grootste krant van Japan (oplage 8 miljoen) over Lei den als museumstad en met een fi- nancieel-economisch dagblad (op lage 2,5 miljoen) over het Leidse bio-science park. Goekoop zei dat de gesprekken met Japanse bio-technologische bedrijven alleen van informatieve aard waren. Het aantrekken van Japanse bedrijven zal volgens hem niet op korte termijn kunnen plaatshebben. De Japanse bio technologie loopt wat achter bij die van Amerika. Daarom moet wor den gerekend op een termijn van drie tot vijf jaar, voordat Japanse bedrijven naar Europa komen. De burgemeester vindt het verstandig nu reeds in te haken op eventuele belangstelling in de toekomst. Goekoop gaf toe dat alleen ge sproken is over de mogelijke komst van bio-technologie naar Leiden. "De mogelijkheden in Lei den op dit gebied is bij de Ameri kanen erg aangeslagen. We hebben daarom bewust gekozen voor deze tak als speerpunt van de Leidse economie. We moeten tenslotte niet teveel willen, want anders grijp je overal mis", aldus Goe koop. Op dit ogenblik zijn er tegelijker tijd vier tentoonstellingen van Leidse musea in Japan. Dit heeft volgens museumdirecteur Van Gu lik te maken met de drie eeuwen oude historische banden tussen Nederland en Japan. "Veel Euro pese landen zullen daar wellicht ja loers op zijn", zo zei Van Gulik. Hij wees op het belang die zulke con tacten op cultureel terrein voor Leiden kunnen hebben. Volgens hem kunnen deze leiden tot de be slissing van Japanse bedrijven om zich in de Leidse regio te vestigen. Meer geld voor bej aardenoorden DEN HAAG/STREEK - De bejaar dentehuizen in de provincie Zuid- Holland krijgen zeer waarschijn lijk meer geld om personeel aan te trekken. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, het dagelijks be stuur van de provincie, hebben in principe besloten extra middelen beschikbaar te stellen, omdat de 'personele situatie in de tehuizen zorgwekkend is', aldus gedepu teerde J.H. Boone, die het besluit gistermiddag bekend maakte. Volgens Boone hebben de be jaarden de laatste jaren steeds meer verzorging nodig. Dat komt onder meer door de hogere leeftijd van de bejaarden die in tehuizen worden opgenomen. "Mensen moeten nu door twee mensen wor den geholpen in plaats van vroeger door één. Dat kost dus twee keer zoveel tijd en twee keer zoveel geld", zei Boone. "Bovendien is er te weinig plaats in verpleegtehui zen en groeien de wachtlijsten voor de bejaardentehuizen". Boone wil het tekort aan perso neel aanpakken, maar heeft op dit moment nog geen geld daarvoor. "Maar we zullen dat op de een of andere manier moeten vinden". Burgemeester Goekoop schudt de hand van princes Sano Miijo, die samen met haar vader kroonprins Akihito een bezoek bracht aan de Kawabara Keiga expositie in het Yarakucho Art Forum te Tokio. Rechts van de burgemeester de Nederlandse ambassadeur in Japan Meyjes en zijn vrouw (foto Jan Holvast) B en W willen ook belastingen verhogen LEIDEN - De Gemeentelijke So ciale Dienst moet de komende ja ren een bedrag bezuinigen van 1,3 miljoen gulden, de streekmuziek- school en de creativiteitscentra moeten het met bijna zes ton min der doen en door wijzigingen en verhogingen van de gemeentelijke belastingen, hoopt Leiden tot en met 1993 ongeveer drie miljoen gulden meer in kas te krijgen. De hogere belastingen zullen voorna melijk moeten worden opgebracht door eigenaren van duurdere wo ningen en bedrijven. Dit zijn enkele van de bezuini gingsmaatregelen die burgemees ter en wethouders van Leiden gis teren hebben gepresenteerd. Door allerlei financiële tegenvallers en bezuinigingen van het rijk, moet de gemeente Leiden tot en met 1993 een bedrag zien te besparen van ongeveer tien miljoen gulden. Om dat mogelijk te maken heb ben B en W een pakket voorstellen op tafel gelegd ter waarde van in totaal 12 miljoen gulden. Met de twee miljoen gulden aan extra maatregelen, willen ze de gemeen teraad de gelegenheid bieden tus sen bepaalde maatregelen te kie zen en hopen ze bovendien enige ruimte te scheppen voor eventuele nieuwe beleidsmaatregelen. Volgens wethouder Bordewijk van financiën zal het bij deze be zuinigingen - die hij heel pijnlijk noemt - moeilijk zijn gedwongen ontslagen te vermijden. Hij wijst daarbij vooral op het terugschroe ven van de bijdrage aan de streek- muziekschool en de creativiteits centra met 600.000 gulden. Dat is ruim een derde van het bedrag dat de gemeente aanvankelijk hieraan wilde spenderen. Toch probeert het college nog steeds gedwongen ontslagen te vermijden door zoveel mogelijk ge bruik te maken van natuurlijk ver loop van personeel. Wethouder De la Mar van sociale zaken hoopt bij voorbeeld dat hierdoor de bezuini ging van 1,3 miljoen bij de sociale dienst kan worden verwezenlijkt zonder dat er medewerkers op straat moeten worden gezet. Bedrijven Het college denkt door verhogin gen van gemeentelijke belastingen en tarieven, de komende jaren drie miljoen gulden extra binnen te krijgen. Twee miljoen daarvan wil zij binnenhalen door de onroerend- goedbelasting te verhogen. Om huurders en eigenaren van goed kope woningen daarvan niet de du pe te laten worden, willen B en W tegelijkertijd het reinigingsrecht verminderen. Dat willen ze zodanig doen dat een eigenaar of huurder van een huis ter waarde van 90.000 gulden precies quitte speelt. Bezitters of bewoners van goedkope huizen winnen dan bij de verlaging van het reinigingsrecht. De ogb-verhoging komt op deze manier alleen terecht bij de eigena ren of huurders van duurdere hui zen en de bedrijven. Ondernemin gen betalen geen reinigingsrecht en kunnen dus ook niet van een verlaging van deze heffing profite ren. Voorts wil het college nog en kele 'kleinere' belastingen en tarie ven verhogen, zoals de hondenbe lasting. Dit laatste moet tot en met 1993 één miljoen extra opleveren. Het college stelt voorts voor om de gemeentelijke investeringen met een bedrag van 1,1 miljoen gulden per jaar te verminderen. Daardoor hoeft de gemeente vijf ton minder uit te geven aan rente en aflossing. Ook wordt gedacht aan een zogenoemde selectieve personeelsstop. Dat houdt in dat vacatures bij de gemeente voor taan kritischer worden bekeken en, als dat kan, niet worden ver vuld. Deze maatregel moet twee miljoen gulden opleveren. Overbodig Het meeste geld willen B en W echter bezuinigen door stevig het mes te zetten in een aantal zaken en daar bovenop alle diensten te dwingen hun uitgaven met 2,8 pro cent te verminderen. Twee posten waarin flink wordt geschrapt zijn de sociale dienst en de streekmu- ziekschool en creativiteitscentra. Bij de streekmuziekschool is het de bedoeling de lessen voor leerlin gen boven de 18 jaar kostendek kend te maken. Wethouder Kuijers van cultuur verwacht dat daardoor een flink aantal van deze leerlingen zal afhaken, waardoor leerkrach ten overbodig worden. Of vervol gens gedwongen ontslagen kun nen worden vermeden, is volgens Kuijers maar zeer de vraag. Overi gens wordt nog bekeken de streek muziekschool en K O kunnen sa mengaan. Dat zou mogelijk bespa ringen kunnen opleveren. Ook andere diensten moeten fors inleveren. Zo wordt bekeken of het aantal secretarissen kan worden verminderd, waarmee een bedrag zou kunnen worden bezuinigd van 200.000 gulden. Het opheffen van de Gemeentelijke Accountants dienst en het controleren van de re keningen voortaan over te laten aan het Verificatiebureau van de VNG zou nog eens 350.000 gulden moeten opleveren. Volksgezond heid, maatschappelijk werk en on derwijs moeten het doen met ieder 200.000 gulden minder, terwijl het club- en buurthuiswerk een ton minder krijgt. Doordat er minder werk is in de stadsvernieuwing, zouden de directies grondzaken en volkshuisvesting in de ogen van het college het met respektievelijk 75.000 en 150.000 gulden minder kunnen stellen. Onzekerheid De voorstellen die het college nu heeft gedaan, zijn nog niet defini tief. Eerst moeten ze nog worden besproken in de commissie finan ciën, waarna de verschillende wet houders ze nader zullen uitwerken. Half april mogen burgers en be trokkenen hun mening hierover geven, waarna de gemeenteraad eind juni er een besluit over neemt. Ondanks alle pijnlijke voorstel- Ruilclub Ruilclub Koningskerk vraagt spulletjes voor de rommelmarkt die dit jaar weer wordt gehouden in de ijshal aan de Vondellaan. Wie iets kwijt wil: 071 - 220209. Scholing Op vrijdag 23 januari organi seert de PvdA-afdeling Leiden een scholingsavond met als on derwerp het nieuwe sociale ze kerheidsstelsel. Elske ter Veldlid van de PvdA-fraktie in de Twee de Kamer, zal een inleiding hou den en vragen over het onder werp beantwoorden. Plaats: Gul den VliesBreestraat 125. Aan vang: 20.00 uur. Bingo Wijkvereniging Aktief organi seert morgen een bingoavond in de grote zaal van het Clubge bouw aan de Berlagestraat 2 in Leiden Zuidwest. Aanvang: 20.00 uur. Concert Het Leidsch Politie Muziek Ge zelschap geeft op vrijdag 23 ja nuari een concert in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal. Aan- len, is er volgens Bordweijk wel het voordeel dat er op betrekkelijk korte termijn beslissingen over worden genomen. Betrokkenen hoeven daardoor niet jarenlang in onzekerheid te verkeren. Ook ver wacht Bordewijk dat er tot en met 1990 niet nog een keer op forse schaal hoeft te worden bezuinigd. "Als we dit achter de rug hebben, weten we voor jaren waaraan we toe zijn". Hij erkent echter wel dat de ge meente weer behoorlijk in de pro blemen komt als Leiden na vol- vang: 20.00 uur. Het politiebal is van 23.00 tot 03.00 uur. Volkshuis In het Leidse Volkshuis zijn de ze week een aantal nieuwe cur sussen van start gegaan zoals Meer leren durven, voor mensen mei drempelvrees, computercur sus. Spaans, klussencursus voor vrouwenbasiscursus politiek en kursus wereldoriëntatie. Infor matie verkrijgbaar het Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33a. Tram "Ook de Amsterdamse tram heeft het" is de titel van een le zing die de afdeling Rijnland van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramwezen organi seert op woensdag 21 januari. De lezing vindt plaats in het NZH- ontspanningslokaal, Rijnsbur ger weg 1, Leiden. Aanvang: 20.00 uur. Cursussen Bij K O - Leiden beginnen eind januari en begin februari weer nieuwe cursussen, zowel creativiteits- als studiecursussen. Voor uitgebreide informatie en voor inschrijving kan men zich dagelijks tussen negen en vijf uur (op zaterdagen tussen negen en twaalf uur) wenden tot K O. Oude Vest 45 in Leiden, tel: 141141. gend jaar geen aanvullende finan ciële bijdrage van het rijk meer krijgt. Dan zou er weer een bezui nigingsronde van vele miljoenen moeten worden uitgevoerd. "Maar de kans dat het rijk geen extra steun geeft, acht ik zeer klein", al dus de wethouder financiën. Hij hoopt overigens dat de ge meente na 1993 geen extra geld van het rijk hoeft te vragen. Het tekort op de begroting is dan net zo laag - of hoog - als die van vergelijkbare gemeenten. Cursus Op donderdag 22 januari zal de oriëntatie-cursus Natuurge neeskunde onder leiding van na tuurgeneeskundige Car ine Coorn van start gaan. Wie meer informatie wil of zich wil aan melden: Praktijk voor natuurge neeskunde, Carine Coorn-van den Berg. Drie Octoberstraat 51 B. 2313 ZN Leiden Plannen Vanavond organiseren de Les bische Vrouwen Leiden een avond over de plannen van het komende jaar. Een en ander vindt plaats in het LWH/LVL pand 'De Kroon' aan de Lange- gracht 65. Aanvang: 20.00 uur. Cursus De eerste week van februari start er een nieuwe cursus in het Leidse Volkshuis: geschiedenis van Leidse vrouwen. De cursus wordt gehouden op donderdag middag. U kunt zich opgeven bij het Sted. Volwassenwerk Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33 a. tel: 149180. Ex '85 In Ex '85 aan de Koppenhink- steeg 15 te Leiden wordt op vrij dag een videolezing van Da Free John gedraaid. Aanvang: 20.00 uur. Op zondag 25 januari kunt u van 16.00 tot 17.00 uur de Na dab rahma-meditatie beoefenen. LEIDEN - De inzameling van vee voeder in de Tuinstad-Staalwijk wordt per 1 februari beëindigd. Hiermee komt een einde aan een belangrijk deel van de bijna twee jaar geleden in deze wijk begonnen REAL-project (Recycling Afval Leiden). De burgemeester en wet houders hebben besloten het ge scheiden inzamelen van glas en pa pier voort te zetten. De directie rei niging, haven en warenmarkten moet in samenwerking met de di rectie milieu voor 1 maart rappor teren over de opvoering van het aantal glas- en papierbakken per wijk. De besluiten vloeien grotendeels voort uit het rapport dat over het REAl-project in oktober vorig jaar is gepubliceerd. Uit dit rapport blijkt dat in de periode april-augus- tus de opbrengst van gemiddeld 1300 kilo per week, kelderde naar gemiddeld 800 kilo. Als belangrijk ste oorzaak van die daling wordt het uitbreken van de Afrikaanse varkenspest begin april in Zoeter- meer gezien. De toenmalige staatssecretaris van landbouw en visserij Ploeg nam daarna maatregelen om ver- Provincie positief over opvang bejaarden in Noord LEIDEN - Gedeputeerde J.H. Boone st^at zeer positief tegenover een experimentele vorm van be jaardenverzorging op de Zijloever. Daarbij wordt gedacht aan een combinatie van dag- en nachtver zorging en thuisverzorging. Boone zal proberen de bejaardenvoörzie- ning nog op het provinciale jaar programma 1987 te krijgen. De ge deputeerde maakte dit gisteren tij dens een persconferentie bekend. De provincie lijkt niet bereid plannen voor een traditioneel be jaardentehuis te ondersteunen. Een woordvoerder van de provin cie: "De verzorgingscapaciteit in Leiden is in vergelijking met ande re regio's vrij hoog. Het is niet het probleem van de provincie dat de voorzieningen in Leiden slecht zijn gespreid". De gemeente heeft inmiddels een werkgroep ingesteld om te be kijken welke vormen van bejaar denzorg in Leiden-Noord wel mo gelijk zijn. Die ambtelijke werk groep, waarin ook vertegenwoordi- Inzameling veevoeder in Leiden beëindigd dere verspreiding te voorkomen. Hij bepaalde dat veevoeder zoals schillen, oud brood en groente af val, slechts naar een boer mocht worden afgevoerd die geen var kens hield. Daarna bleek dat op bijna alle veehouderijen in de om geving wel een of meer varkens aanwezig waren. De in de Tuinstad-Staalwijk op gehaalde veevoeder werd naar een veehouder gebracht die aan de ge stelde eisen voldeed, maar die bleek niet meer dan vijf cent per kilo te willen betalen. Aangezien de prijs tot dan twaalf cent was, was dit een grote financiële tegen valler. Daarom is er van afgezien. Volgens het rapport is daarente- LEIDEN - De onenigheid over ca fé 't Spoortje duurt nog altijd voort. Gisteren diende een tweede kort geding over deze zaak bij de president van de Haagse recht bank. Enkele weken geleden beval de president de taxichauffeur F. Mar- tijn de zaak te ontruimen. Het café werd echter feitelijk gedreven door A. Koot. Zijn werknemer Martijn had aanvankelijk wel de exploita tie van het café ter hand willen ne men, maar kon de financiering niet rond krijgen. Koot wilde de zaak pas ontrui men indien de door hem voor de zaak betaalde 6000 gulden werd te- LEIDEN - Een bewoner op de La ge Morsweg meldde gisteren bij de Leidse politie dat er water van de bovenbuurman in zijn woning liep. De buurman was op dat moment niet thuis. Om een einde aan de wa teroverlast te maken is de water meter, die buiten was bevestigd, afgesloten. gers van de provincie zitting heb ben, zal voor de zomervakantie een rapport uitbrengen over de moge lijke bejaardenzorg in Leiden- Noord. De komende maanden wor den de bejaarden in Noord gepolst over de gewenste opvang. Wethouder De la Mar, belast met ouderenbeleid, hoopt dat nog dit jaar de eerste paal voor de bejaar denvoorziening de grond in gaat. Hij verwacht dat dat zeker volgend jaar zal gebeuren. De wethouder denkt aan een experiment zoals dat binnenkort in Monster van start gaat. Daar komt een centraal verzorgingstehuis met 45 bedden. Er is daar ruimte om nog eejis 15 mensen in de wijk te verzorgen. Volgens De la Mar moet er wel vaart gezet worden achter de be slissing over het bejaardentehuis. Hij hoopt dat uiterlijk volgend jaar de eerste paal voor de bejaarde- nopvang de grond in gaat. "Op de locatie waar het bejaardentehuis is gepland, wordt de grond nu gesa neerd. Het is echter niet de bedoe ling dat die plek daar jaren open blijft üggen. Wanneer er binnen re delijke termijn geen beslissing wordt genomen, wordt er op die plek woningbouw gepleegd". Dat zou volgens De la Mar weer een vertraging van de bouw van de bejaardenvoorziening tot gevolg kunnen hebben. Het tehuis zou dan op een andere plaats langs de Zijloever komen. Daar moet echter eerst de verontreinigde grond wor den gesaneerd. Het is nog niet dui delijk wanneer de provincie daar voor geld beschikbaar stelt. gen de uitbreiding van het aantal glas- en papierbakken in de wijk een succes. Vooral de glasbakken - een speciaal kleiner model - vol doen goed. Ruim 50 procent van het aanwezige glas komt hierin te recht. Dat steekt gunstig af tegen het gemiddelde scheidingsresul taat over geheel Leiden van 33 pro cent. Uit het report is ook geble ken dat 25 procent van al het aan wezige papier uit het huishoude lijk afval in de papierbak komt. Dat is bijna de helft van de maxi maal te behalen hoeveelheid. Door de lage papierprijs in het niet lonend om bakken uit te zet ten en elke week te laten legen. Er wordt dan ook niet verwacht dat het aantal papierbakken in de toe komst zal worden uitgebreid. ALPHEN AAN DEN RIJN/LEI DEN - De Alphense huisartsen zijn door hun Leidse collega's ge vraagd geen patiënten meer door te verwijzen naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Dit uit pro test tegen de voorgenomen sluiting van de afdeling huisartsengenees- kunde. Deze afdeling begeleidt jonge huisartsen en schoolt oudere dokters bij. ruggegeven door de eigenaar J. Ka- ger. Deze weigerde dat omdat Koot toch enkele maanden de opbreng sten uit het café heeft gehad. Omdat Martijn en niet Koot be volen werd de zaak te ontruimen, weigerde Koot ook uit het café weg te gaan. Omdat de deurwaarder toch dreigde 't Spoortje te ontrui men, spande Koot een kort geding aan tegen de oorspronkelijke eige naar, J. Kager, om ontruiming te voorkomen. Koot wil eerst de door hem aan de vorige exploitant. Van Hemert, betaalde 6000 gulden terughebben van Kager voor hij tot ontruiming overgaat. De president doet volgende week dinsdag uitspraak. Geboren: Hick, zvl P.R. van de Putte en L. Hoek; Alders Thomas, zv. H.C. Ro bert en M.G. Pedro; Allison Thorn, zv H.C. Robert en M.G. Pedro; Thijs Joost, zv. A. Konijnendijk en M.A. de Groot Carmen, dv. M.M. Aniba en M. Erades; Ellen Engelina, dv. M. van Rijn en L Kuijt; Anne, dv P. van Duijvenbode en J.N. van Duijn; Tim, zv. W. van der Laan en G. Crama; Nicole Jacqueline, dv C.G. Zwaaneveld en S.M. Roosen; Ja cob. zv. J. Hoek en A. Hazenoot; Sevgi. dv F. Oskav en S. Yilmaz; Nicky, zv. C Bakkeren N.A.M. van der Voort; Chan- tal, dv. J. Groenewoud en Y. Bastiaan. Anna Hendrika, dv. P.H. van Buren en A H de Haan; Wykash Ravien. zv R Gokoel en K. Goedoen; Bruce, zv. J. van der Meij en T.R. Nathalie; Sophia Maria dv. A.T.J. van der Aart en M.H.G Kristel; Adriaan Johannes Willem, zv H.J. Vanhommerig en A.J. van den Bos. Kevin, zv. P. Groenendijk en I. Bousie Michel, zv. M.S. Schouls en J. Hiensch. Miriam, dv. W. van Beien en J. Ravens bergen; Steven Andrew Willem, zv. A.L. Clark en M.W.P.J. Rutten; Selmah, dv. M.L. Louelmouti en P. den Haas; Jolan- da Elisabeth, dv. H. Zandvliet en JAVA. Truijers; Madeion Daniella, dv. PK Henssen en A.M.S. van der Tuin; Mau reen Elianne, dv. J.A. Kroes en M.J Boersma; Hermina Regina Geesken. dv. P. Dommerholt en J. Wilson Mawa; jan na Emma Paulina, dv. P. Dommerholt en J Wilson Mawa; Hanae. dv. A. Mkad dem en F. Louelmouti. Chiel Dores, z\ H van den Burg en J Vos; Dion. zv. M Filippo en D..J, Eradus, Krijn Gijsbert Johannes, zv. K G., van Duijn en G A. Koekcbakker; Bernardus Adrianus Sc ha daan, ar li L.C Jattuo enC H N M Schrama; Gideon Duncan, zv. G J van der Ploeg en C.H.M. Bisschops; Pieter. zv. P. Guijt en D A. Plokker. Robert.. Aquiles Corneles Ifren Juan. zv. l.J. Wanga en M. Akkermans; Manon. dv. P Zwaan on W. de Mooij; Jennv Johanna, dv. A TM. van Duin en J.M.M. Zwet sloot; Annemieke Dorenda, dv. T.D. van der Veen en C.J.P. Haasnoot; Michael, zv. J.A. de Vos en C.C. Zwetsloot; Maai ke. dv J. Buitenhek en M. van Joolin- gen; Jennifer, dv. J B. Straatman en M de Kluizenaar; Laurens, zv A J S.M. Cortvriendt en E.J. van Beusekom Da niélla Suzanne, dv j p Kruik en A van der Plas LEIDEN - De nieuwbouw van C A aan de Haarlemmerstraat is in vergevorderd stadium. Binnen enkele weken wordt waarschijnlijk begonnen met de verhuizing. Het oude pand aan de Botermarkt zal gedeeltelijk weer beschikbaar komen voor winkels, maar op de bovenverdiepingen komen 12 appartementen voorzien van veel glas (foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13