Voor tonnen nieuwe meubels in raadhuis Oegstgeest wil problemen Lange Voort aanpakken Leven op woonwagenkampje Voorstel B en W Voorschoten Bibliobus in Oegstgeest Nieuwe verkeers lichten niet 24 uur aan' Kampioenen op ijs in Leidse regiogemeenten Plan om raadhuis aan te passen MAANDAG 19 JANUARI 1987 LEIDSCH Ja DAGBLAD: OEGSTGEEST - Dit jaar moet het mes in de Oegstgeester Lange Voort. Dat vinden de ambtenaren van de afdeling openbare werken. De problemen zijn er niet van de lucht. Er wordt te veel en te hard gereden. En in de directe omge ving bevinden zich wel zeven scholen met "een hele hoop oversteekbewegingen" en tal van levensgevaarlijke situa ties vandien. legt directeur gemeentewerken Hermes uit. Schoolbesturen hebben dan ook al herhaaldelijk bij de ge meente aan de bel getrokken. De ambtenaren worden in hun op- vattingen over de Lange Voort ge- steund door burgemeester en wet houders, die de raad zullen voor stellen geld beschikbaar te stellen om plannen te maken. Het gaat voorlopig om een eerste bedrag van 15.000 gulden. De kosten die gepaard gaan met een daadwerke lijke inrichting van de belangrijke verkeersader worden vooralsnog geraamd op bijna drie ton Eigenlijk had al in 1986 een be gin moeten zijn gemaakt met de werkzaamheden. In het plan "ra tioneel wegbeheer" stond de Lan ge Voort te boek als zijnde hard toe of n aan een onderhoudsbeurt. Van de geplande nieuwe asfaltlaag kwam niets terecht, onder meer omdat er vanuit politieke kringen op werd aangedrongen geen technische werkzaamheden te verrichten zon der tegelijk de verkeersveiligheid van de Lange Voort te bezien. "In clusief beleid" heet dat, aldus Her mes. "Dan kunnen we twee vliegen in één klap slaan en het is wellicht nog goedkoper ook". Behalve de wil inclusief beleid te voeren, is er nog de verwachting dat de verkeerscireulatie in het dorp drastisch zou kunnen gaan veranderen Die verwachting was nog een reden om de reconstructie van de Lange Voort nog even voor uit te schuiven. Ook dit jaar nog zal immers de Haaswijklaan worden opengesteld "en dat zal zeker heel andere verkeersstromingen tot ge volg hebben", aldus Hermes. Ver keerstechnisch gezien zou het ka rakter van de Lange Voort wel eens ingrijpend kunnen verande ren. En dat kan weer gevolgen heb ben voor de plannen tot recon structie. Concrete, uitgewerkte plannen zijn er nu dan ook nog niet. B en W moeten eerst bij de raad nagaan in hoeverre deze dezelfde kant op wil len. Hermes geeft toch prijs dat zijn gedachten de kant opgaan van "een gemarkeerde schoolroute" en "het aanbrengen van asfalt in com binatie met ingedekte parkeerstro- ken". Vier auto's opengebroken VOORSCHOTEN - Uit vier in Voorschoten geparkeerde auto's is vannacht voor in totaal zo'n 5.U00 gulden aan geluidsapparatuur meegenomen. Twee auto's stonden in de Hooghkamer, één aan de Bachlaan en de vierde aan de Von Weberlaan. De politie heeft het vermoeden dat de inbraken het werk van één en dezelfde autokraker is. In alle gevallen werd namelijk het rechte- rachterruitje ingeslagen. VOORSCHOTEN - Voorschotense ambtenaren en bestuurders willen voor 836.700 gul den nieuw meubilair. Het huidige meubilair vormt een allegaartje in stijl en kleur en is vaak massief, massaal en innefficiënt. In de precies uitgedokterde nieuwbouw kunnen immense bureaus, grote ladenblokken, zijschotten en omvangrijke kastenparti.jen pro blemen geven. Zijn de meeste artikelen volgens de oude inzichten nog wel bruikbaar, in geautomatiseerde en gemechaniseerde tijden gelden hogere normen. De bibliotheekb OEGSTGEEST - Voor de voorlopige proeftijd van een jaar zal de biblio- theekbus wekelijks de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk bezoeken. Zaterdag gebeurde dat voor het eerst. Als standplaats werd de Haaswijk laan uitgezocht, aan de overkant van het kunstwerk met de zeven stalen poorten. Er was flink wat aanloop. Met de bibliobus is een oude wens van de Buurtgroep Haaswijk in vervulling gegaan. Een door de Buurtgroep gehouden enquête, in 1981. wees uit dat een (jeugdibibliotheek in de wijk zeer gewenst was. Het Oegstgeester filiaal aan de Homeruslaan is ver van de wijk gelegen Aanvankelijk werd hier en daar met de gedachte gespeeld een filiaal in het multi functioneel centrum onder te brengen. Heieen Janssen, hoofd van de bibliotheek aan de Homeruslaan. meent dat de ruimtes in het mfc daar te klein voor zijn. "De bus kan weliswaar nooit een bibliotheek zijn maar is toch een aanvaardbaar alternatief" Een permanent filiaal in Haaswijk kost ruim een ton. vertelt Janssen. Verre toekomstmuziek. En dus is het begrijpelijk dat de gemeente eerst wil onderzoeken of er voor een bieb voldoende animo is, oordeelt zij. "De proef met de bus zal het moeten uitwijzen". De bibliobus is eigendom van de provinciale bibliotheek centrale. De gemeente heeft de bus gehuurd voor 15.000 gulden per jaar. Voor dit bedrag is de bus geheel ingericht en voorzien van 5.000 boeken en be mand door twee personeelsleden. Dit betogen B en W in een voorstel aan de gemeenteraad, een halfjaar voordat de nieuwbouw naast het gemeentehuis klaar is. Het groot ste deel van het bedrag (616.700 gulden) kan worden gedekt uit stel- en begrotingsposten en ver vallende lasten, de rest (220.000 gulden) komt ten laste van de inci dentele begrotingsruimte voor ko mend jaar. Wanneer de gemeente raad met dit idee akkoord gaat. kunnen andere Voorschotense projecten het wel even vergeten. Het komt allemaal nogal onver wacht. Toen B en W in 1986 een krediet vroegen voor de huisves ting van het ambtelijk apparaat hoefde het aanwezige meubilair niet te worden vervangen. Er moest wel een lijstje komen van spullen die er minder goed aan toe zijn. Als de verbouwing dan goed koper uitvalt, kunnen zij naar Mal le Pietje. Ambiance Al bij de verhuizing naar de voor malige Parkschool viel het resul taat tegen. De vleugel, die er zon der meubilair nog zo sfeervol uit zag. verloor direct alle 'ambiance' bij het binnendragen van de oude spulletjes. "Achteraf mag dan ook geconcludeerd worden, dat het ou de meubilair niet herplaatst had mogen worden", schrijven de be stuurders. Volgens hen kan een prettige werkomgeving sfeer en produktiviteit "positief beïnvloe den". Het gaat burgemeester en wet houders vooral om een ruim bu reau en "voldoende ruimte om de mens heen". De opbergmogelijk Val over touw OEGSTGEEST - Een 20-jarige Rijnsburger heeft zondagmiddag een gat in zijn hoofd opgelopen in de Oegstgeester Willemshof waar hij aan het schaatsen was. De Rijnsburger viel over een touw dat door enige Oegstgeestenaren over het ijs was gespannen. Niet om an deren erover te laten vallen maar om er zelf het aloude spel touwtje springen mee te beoefenen. De Rijnsburger moest naar het AZL worden overgebracht. VOORSCHOTEN De Voorscho tense verkeerswethouder J. Visser wil dat de verkeerslichten bij de Zilverfabriek, net als de andere an dere plaatselijke lichten, 's avonds en 's nachts gaan knipperen. Vanaf de plaatsing, enkele weken gele den, hebben ze 24 uur per dag ge werkt en voor veel ergernis ge zorgd. Sommige mensen ergeren zich vooral 's avonds en 's nachts, ande ren vinden de lichten, die bussen voorrang geven, ieder moment van de dag overbodig en lastig. Spraak makers in dit kamp zijn een Leidse briefschrijver aan het Leidsch Dagblad en een bewoner van de nabijgelegen wijk de Hoogkamer. Hij schreef rond de jaarwisseling dat "er nu herhaaldelijk auto's stoppen, zelfs 's nachts. Het gevolg hiervan is onnodig oponthoud, energie-verspilling en een extra milieu belasting door de extra uit laatgassen en de extra geluidsover last bij het afremmen en optrek ken". Ook CDA-raadshd W Valken burg heeft structurele twijfels. "De klachten worden door meerderen geuit. Ik zou dan ook graag een evaluatie willen", sprak hij tijdens de raadscommissie voor openbare werken. De PvdA/PPR-fractie achtte de benadering "aan de be perkte kant" De stoplichten werken als doseerpunten opdat er niet meer zo veel files in het cen trum ontstaan. Wel wilde de partij, evenals haar wethouder, praten over knipperen op rustige uren. Omdat andere partijen het daar 5 de wethouder op die weg doorgegaan. Wanneer B en W het goed vinden wil hij snel overleggen met de pro vincie, die weg en stoplichten be heert. Mogelijk stelt hij dan voor om tussen zeven of negen uur 's avonds en zeven uur 's ochtends hel licht «op oranje te zetten. Op koopavonden kan de regeling wor den versoepeld, terwijl het week einde voor knipperlicht in aanmer king komt Na leegstand van bi jna een jaar OEGSTGEEST - "Een felicitatie is wel op zijn plaats, ja", zegt de Oegstgeester woonwagenkamp ambtenaar Slijper over de komst van de familie Hulters naar het Oegstgeester woonwagenkamp, naast de marinebedrijven. Slij per rekent desgevraagd uit dat het kampje met zeven stand plaatsen bijna een jaar leeg heeft gestaan. Eind 1985 kwam het ge reed. Begin 1986 werd er de laat ste hand aan gelegd. De familie Hulters werd vrij dagmiddag van harte welkom geheten in Oegstgeest. De fami lie heeft achttien jaar op het kamp in Voorhout gestaan "Geen betere plaats dan Oegst geest. wat een verschrikkelijk mooi kamp", reageert Joop Hul ters - beter bekend als Ome Joop. zatermiddag in zijn flink ver warmde wagen. Zoon en klein zoon blijven na de ongemelde komst van de verslaggever eerst nog even hun vader/opa zitten. Waarschijnlijk omdat ze vinden dat Joop het wel alleen af kan, verlaten zij één voor één de wa gen. Maar niet nadat ze Joops ti rade over het kamp in Voorhout een lichtelijk hebben genuan ceerd. "Het is niet goed om Voor hout zwart te maken nu we er gens anders zitten". Allen zijn ze zeer te spreken over het kamp Allemaal een schuurtje, veilig voor de kinderen, zat douches maar wel wat ver van de dorps kern. "Je moet niet alles willen, je kunt niet allemaal in het cen trum staan", klinkt het gelaten Joop is 60 jaar en de oudste. De familie telt ruim twintig leden. Joop. "Ik ben de vader van al mijn kinderen. Als ze praatjes hebben kunnen ze een dreun voor hun kop krijgen", zegt hij met een heimelijke glimlach. En alsof hem is gevraagd een reeks vooroordelen uit de weg te rui men: "We hebben nooit ruzie on der elkaar. Zelf heb ik ook nooit ruzie gehad. Ik weet niet wat vechten is. mijn kinderen ook niet. Wel met woorden". Er is eén merkwaardig aspect aan de komst van de familie en dat is dat zij niet afkomstig zijn van het Leidse Trekvaartplein. maar van het kampje aan de Voorhoutse Sportlaan. Ambte naar Slijper Het Oegstgeester kamp is inderdaad bedoeld voor de boventalligen van het Trek vaartplein. Maar je kent het ver haal: er kwam niemand. Er is heel lang geleden aan die lui ge trokken. De gemeente Leiden hield hen echter een beetje de hand boven het hoofd. Door al dat getrek en gedoe van Leiden begonnen die mensen te denken: het hoeft niet zo nodig, we willen ook helemaal niet weg, wc wo nen al zo lang in Leiden. Toen kwam deze Voorhoutse familie in beeld. Die zat daar toch ook maar op een, eh. toevallig plek Ome Joop drukt zich wat krachtiger uit: "In Voorhout was het een zwijnenzooi. Er waren nauwelijks douches en er was r een v De maken over wie het eerst haar wasgoed mocht doen. Het wemelde er van de ratten en muizen. Ze bouwden er een bos omheen Lekker wegdouwen We hebben dat bos eigenhandig weer omgezaagd. Wij waren nog niet vertrokken of de hele zaak ging gelijk plat. Ze wilden vooral niet dat de burgers konden zien in wat voor een rotzooi ze ons hebben laten leven, achttien jaar lang". Volgens Joop heeft de ge meente Voorhout niet aan onder houd gedaan omdat er in de wijk in woiding, Oosthout, toch een nieuw kamp moet komen. Voor de gemeente Voorhout, enige ambtenaren daargelaten, heeft Joop geen goed woord over. Vooral burgemeester M.Th van der Wouw moet het ontgel den. Over de Voorhoutse burgers daarentegen komt niets dan goeds uit de mond van Joop. "Die mensen stonden voor je open Ik had er verschrikkelijk veel kennissen en vrienden. Overal waar ik kwam en ik kon overal komen was het 'Ome Joop!'. Als Joop erop attent wordt ge maakt dat hij wel heel erg in de verleden tijd spreekt, reageert hij: "Ach, ja. ik woon niet zo ver van Voorhout af. Ik kan er zo naar toe Maar die dingen slijten. Ja. ik zal in Oegstgeest naar een plekkie moeten zoeken waar ik wat kan kaarten Ik ben er hier zo in. hoor. neem dat maar van mij aan Twee rondjes van Ome Joop en het is gebeurd". heid moet ordelijk en funcioneel optimaal inzetbaar zijn De dingen waar de medewerker behoefte aan heeft, moeten altijd in de buurt zijn: "overzichtelijk opgeborgen, snel en gemakkelijk terug te vin den, te plaatsen en te verwijderen". Omdat ze voor dit alles niet te veel willen betalen, hebben be stuurders en architect twee fabri kanten benaderd, wier produkten aan het programma van eisen vol doen. Een ervan is inmiddels 'ge kozen' en heeft zijn spulletjes op gesteld in de hal van de voormalige Parkschool. Na een kort bezoekje hoeven de raadsleden alleen nog maar even 'ja' te zeggen Voor het oude, hoge deel van het raadhuis geldt een iets ander ver haal. Het wordt een bestuurscen trum met kamers voor B en W. de gemeentesecretaris en andere top bestuurders en dient zeer repre- sentatiefte zyn. B en W hebben het al over "het oproepen van een huis stijl". Het kost 163.000 gulden. LEIDERDORP ZOETERWOUDE VOORSCHOTEN - Het ijs heeft al gelopen weekeinde weer tal van kampioenen opgeleverd. Op de ijs baan aan de Zoeterwoudse Noord Aa werd zaterdag en zondag Walter Koeken 'de' kampioen bij de zowel de korte- als de lange baan wed strijden. De dames - die dit jaar van de junioren waren overgekomen vielen op doordat ze bij de lange baan kampioenschappen alle be langrijke posities innamen. Het be stuur schrijft dat toe aan de jaren lange gerichte training. De ludieke zeskamp die werk groep 'Casa Materna' wilde organi seren, ging niet door. Er waren ge woon geen ploegen voor beschik baar. De uitslagen op het Zoeterwoud se ijs korte baan. jeugd tot 16 jaar 1 Edwin van Goozen. 2. Edwin Veldhuizen, 3. Erik Onderwater Precies dezelfde winnaars als bij de lange baan-wedstrijd. Meisjes tot 16 jaar 1 Esme Wijnands. 2 Adri Onderwater. 3 Jolanda Straathof Dames: 1. Ellen v.d Geest. 2 Winy van der Geest. 3 Ca- rola Vink. Heren: 1 Walter Koe ken, 2. Piet van der Geest, 3. J. Oostdam. Lange baan (400 meter) meisjes 1. Jolanda Straathof, 2. Ebelinda Turk, 3. Esme Wijnands. Senioren dames 1 Astrid van Leeuwen. 2. Ellen v.d. Geest. 3. Ca rola Vink. Heren: 1 Walter Koe ken, 2. Piet v.d. Geest. 3. Theo van Leeuwen. Morgen staan er in Zoeterwoude priksleewedstrijden op het pro gramma. Start om half acht 's avonds bij de Weipoortsevliet In Leiderdorp werden zaterdag jeugdwedstrijden gehouden. De uitslag: meisjes: 1 Branda Rot mensen, 2. Marjan Monfiels. 3. Be linda de Lange Jongens: 1 Robert Karregat, 2. Roland Snellink. 3. Emile Daalman Morgen is de ijs baan achter de Mauritssingel decor voor kortebaanwedstrijden om het clubkampioenschap voor senio ren. Aanvang zeven uur 's avonds De ijsclub Voorschoten (Nic Maeskade) organiseert morgen avond om acht uur een rondewed strijd over vijf ronden. De eerste twee winnaars gaan over naar de volgende manche. Inschrijven kan tussen kwart over zeven en kwart voor acht Woensdag zijn er priks leewedstrijden voor dames en he ren vanaf 16 jaar. aanvang acht uur VOORSCHOTEN - Voorschotense ambtenaren hebben een plan ont worpen om het oude deel van het raadhuis voor gehandicapten be reikbaar te maken Een deel van de bodekamer, aan de kant van de vij ver gelegen, wordt opgeofferd voor een lift die in het kleine portaaltje bij de raadzaal uitkomt Daarnaast moeten er kleine lif- tjes komen die het gehandicapten mogelijk maakt vanuit de zijin- gang of de centrale hal op de plek van de Parkzaal, de hoger gelegen hal te bereiken. Buiten is er een kleine hellingbaan nodig om min der-validen over de trapsgewijs hellende binnenplaats te leiden Na het opstellen van de plannen, hebben ambtenaren de aannemer om een prijsopgave gevraagd Wanneer die binnen is, kan de zaak door politici worden besproken. Zij hebben zich in het verleden hard gemaakt voor de bereikbaar heid van het hele raadhuis. Vooral de lange, steile trappen naar de raadzaal zijn nu onneembaar: zo tilde wethouder eens een oude da me omhoog die tegen zijn beleid kwam protesteren Er is enige haast bij de uitvoering omdat de bouw en verbouw wil opleveren 's avonds. Vrijdagavond wordt de marathon-prestatietocht over 50 ronden (20 kilometer) wegens groot succes herhaald. Aanvang negen uur De priksleewedstrijden afgelo pen zaterdag trokken veel deelne mers. Bij de diverse meisjescatego rieën (4-6 jaar. 7-9 jaar. 10-13 jaar) werden achtereenvolgens Bianca van Reuven. Marion de Boer en Astrid Hut eersten Bi j de jongens gingen Dennis Cortenbach en Wes sel van Beusekom met die eer strij ken. Botsing op Engelendaal LEIDERDORP Op de Leider- dorpse Engelendaal znn zatermid dag twee auto. beide bestuurd door Leidenaren, met elkaar in botsing gekomen. De 33-jange bestuurster van de ene auto moest met een hoofdwond naar het Ehzabethzie- kenhuis worden overgebracht. Zij reed over de Engelendaal. richting Leiden. De 51-jarige be stuurder van de andere auto kwam van de Rietschans af en wilde eveneens de Engelendaal oprijden Hij zag daarbij de Leidse over het hoofd. De man hield aan het onge val niets over. Beide auto's raakten ernstig beschadigd Blijspel De Toneelgroep Voorschoten brengt komend weekeinde twee keer een blijspel op de planken 'an het Cultureel Centrum aan de Marijkelaan. Viermaal Ver kocht', zo heet het stuk en het is geschreven door P Barillet en J.P. Gredy. Voor de regie tekent Jan Verplancke. Zaterdagavond om acht uur en zondagmiddag om half drie wordt het stuk. dat gesitueerd is in hartje Parijs, ertoond. Entree f 7.50. dona teurs gratis. Superdisco Het Voorschotens jongerencen trum de Lindehoeve draait voor taan elke zondagmiddag 'super- disco'-platen tri de voormalige boerderij aan het Van der Haar- plem. Tussen twee uur en half zes kan iedereen daarnaar komen luisteren enJof swingen Bingo Carnavalsvereniging 'De Rijn- schuimers organiseert komende vrijdag een bingo-avond in het nieuwe clubgebouw van muziek vereniging 'Con Bravura' aan de Beukenschans in Leiderdorp, le dereen is daar vanaj hall negen welkom. Cursussen Het Leiderdorpse sociaal-cul tureel centrum 'De Sjelter' start deze maand een aantal nieuwe cursussen. Een vervolg op de klussencursus begint op 22 ja nuari. steeds op donderdagoch tenden. Een cursus zelfverdigi- ging voor gevorderden loordi vanaf 20 januari op dinsdag avonden gehouden Informatie over de cursussen is verkrijgbaar via telefoon 893135 Vrouwenavond 'Zorgen om/voor je ouders' Dat is het onderwerp waarover ko mende woensdag in het Leider dorps centrum 'De Sjelter' een thema-avond wordt gehouden. Vragen als 'hoe ga je om met ou derdom' en 'hoe zorg je op een goede manier voor je ouder wor dende ouders'. De gedachtenwis- teling begint uonwafavondom acht uur in het centrum aan de Heemraadlaan 67 in Leiderdorp Toegang gratis.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 9