Fides laat het afweten Van der Sterren valt op in Wijk aan Zee Short straft fout Van der Wiel af Van Dorp wint in Dortmund Damlust brengt LDG in het nauw Van der Zee produktief Verrassing van ZKW Gehandicapte ploeg verliest van Pams Veldrijders pechvogels Wereldrecord Foster MAANDAG 19 JANUARI 1987 SPORT PAGINA 17 Wit: Short Zwart: Van der Wiel Siciliaans C.PDI- 1 c4 c5. 2- Pf3d6.3.d4cd4:. 4. Pd4: Pf6, 5. Pc3 Pc6 (Over het Siciliaans zijn al vele dikke stan daardwerken geschreven. Die boe ken verouderen snel. omdat deze opening ontstellend veel wordt ge speeld. Bij elk belangrijk toernooi komen nieuwe ideeen te voor schijn en het bijhouden van alle moeilijke varianten is zelfs voor een full-prof nog een heel karwei). 6. Lg5 (De zogenaamde Rauzerva riant, die als een gevaarlijk aan valswapen geldt) e6. 7. Dd2 a6 (Een andere speelbare methode is 7. Le7 en 8...0-0), 8. 0-0-0 Ld7. 9. 14 b5 (Zwart staat hier op een belang rijk kruispunt. Andere mogelijkhe den zijn 9...Le7,10. P13! b5 of 9...h6, 10. Lh4 Pe4:!? met moeilijke com plicaties), 10. Lf'6: gf6: (Deze ver dubbeling is de consequentie van zwarts methode van verdedigen. Na 10. ...Df6:?. 11. e5! de5:. 12 Pdb5:! komt wit in het voordeel). 11. Kbl (Short kiest voor een rusti ge strategie. Het draait in dit type stelling om f4-f5. Als wit erin slaagt om pion e6 weg te krijgen dan valt het vitale veld d5 onvermijdelijk in zijn handen), 11. ..Db6. 12. P13 0-0- 0. 13. g3 Kb8 (Tot zover is alles uit de boeken bekend). 14. Lh3 (In een partij Beljavski-Gheorghiu, Lenin grad 1977. volgde scherper 14. 15) 14. ..Pa5, 15. Thel Le7, 1(3. b3 Pb7, 17. De3 (De spelers kennen elkaar goed, weten van eikaars sterke en zwakke punten. De grote kracht van Van der Wiel ligt in scherpe aanvalsstellingen. Short kiest voor langzaam druk kend positiespel. Er volgt nu een periode van laveren en omgroepe- ren. Volgens wijlen Nimzowitsch was dit de ware schaakspeelkunst) 17. ..De3:. 18. Te3: The8, 19. a3 L18. 20. Kb2 Te7. 21. b4 Tc8. 22. Pd4 Lh6. 23. T13 Pd8. 24. Pb3 Pb7 (An ders kon er een paard op a5 bin nenvallen. Zwart kan niet veel on dernemen. maar zijn stelling is re delijk veilig), 25. f5 (Daar is hij, ove rigens is 26. fe6: fe6:, 27. Tf6. geen dreiging wegens 27...Lg7) 25...Tc4. 26. Td4 Lc8f 27. Tc4: bc4.\ 28. Pd4 Pd8 (Denk om de vork!), 29. Lil Tc7, 30. g4 Lb7? (Hier gaat zwart LEIDEN - Het Leidseh Damge- nootschap heeft in de hoofdklasse van de dambond Midden-Holland aan de reserves van het Goudse Damlust de handen vol gehad om de koppositie te handhaven. Na een ongemeen spannende strijd trokken de Leidse dammers met 9- 7 aan het langste eind. Het door in vallers geteisterde Damlust 2 had voor een taktische opstelling geko zen, hetgeen in de beginfase zijn vruchten afwierp. Peter Bron- string liet zich een door hem niet geliefde klassieke opstelling op dringen, wat hij snel met een ne derlaag moest bekopen. André van der Kwartel herstelde de opgelo pen achterstand door een snelle winst. Toen Theo Uittenbogaard daarop verloor en Mulder niet ver der kwam dan remise leek een ver rassing in de lucht te hangen. Of schoon de drie kopborden enigzins voordeliger stonden, was er ner gens een konkrete winstgang voor handen. Het geluk was echter met LDG toen de tegenstander van kopman Evert Bronstring een standaard remise-eindspel niet on derkende en derhalve opgaf. Wim Heemskerk profiteerde eveneens van de onervarenheid van zijn te genstander en incasseerde in een remisestand de beide winstpunten. Fred Ong accepteerde daarop in gewonnen stand een remise-aan bod, waarmee de Leidse overwin ning veilig werd gesteld. Achter volger Zoetermeer bleef LDG op een punt achterstand achtervolgen door het Alphense HDC met 13-3 te vermorzelen. De Rijnsburgse Damclub bereikte de ongedeelde derde plaats door het degelijke Boskoop met 9-7 te verslaan. De aanvangsfase zag er niet hoopvol uit voor de Rijnsburgers, die door nederlagen van Piet van Egmond en Rinus Kromhout op vier punten achterstand werden gezet. Na een teleurstellende remise van kop man Gert Cederhout legen invaller Boer zette de jeugd van RDC weer op het goede spoor. Zowel Dik van Dijk als Cor van Dusseldorp won nen hun partij. Nadat Arno Kool- oos RDC door een overwinning op voorsprong had gezet consolideer den Cees van den Bosch en Ton Noort succesvol deze voorsprong met voordelige ten onrechte op combinaties spe len; dit blijkt buitengewoon ge vaarlijk. Veilig was 3D. ..Lg5, 31. Th3 h6.), 31. Th3 Ll'4, 32. Th7: Le5 (De pointe; zwart wint zijn pion te rug, maar daarmee zijn alle moei lijkheden bepaald niet opgelost), 33. Th8! Ld4? (Onbegrijpelijk. Sterker was 33.. Tc8!. 34 P!3 Lc3: 35. Kc3: Le4:. al is het eind spel na 36. Pd2 el5:. 37. Pe4: of 36 Lhl. 37. h4! e5. 38. h5 d5. 39. h6! gunstig voor wit). 34. Td8:+ Ka7. 35. Lg2 d5 (Wanhoop! De rest is eenvoudig) 36. ed5: el5:. 37. d6 Tc8. 38. Td7 Tb8. 39. gfi>: Kb6. 40. Tb7: Tb7:. 41. Lb7 zwart geeft het op. HANS BOUWMEESTER WIJK AAN ZEE (GPD) - Evenals vorig jaar is de Engelsman Nigel Short met een score van 3 uit 3 begonnen aan het Hoogovens Schaaktoernooi in Wijk aan Zee. De winnaar van 1986 .versloeg achtereenvolgens Kortsjnoi, Van der Wiel en Hulak. Short heeft een voor sprong van een half punt op Paul van der Sterren, die tot nu toe uitstekend voor de dag komt. Het afgelopen weekeinde versloeg hij de Engelsman Flear en speelde hij remise tegen de Cubaan Nogueiras. Kort nadat Nigel Short zich als een 15-jarig schaakwonderkind had ge presenteerd werd zijn ontwikke ling in de Engelse pers met aan dacht gevolgd. Aanvankelijk vie- orderingen wat tegen c i ken sten hoe dat kwam. Nigel ging nog r school en dat was natuurlijk zin loos Op moderne middelbar» Geen van de twintig deelnemers aan de halve finales om het natio nale damkampioenschap slaagde er in hel afgeiopen weekeinde in de volle winst te boeken. Jeugd kampioen Hendrik van der Zee was met drie punten een van de meest produklieve spelers en nam in zijn groep de leiding. In de A-groep was jeugdkam pioen Hendrik van der Zee tegen mede-koploper Joop Rigterink goed op dreef. In een positioneel volle stand kwam hij na drie uur duel kreeg de met wit spelende spelen remise overeen. Rigterink weinig kans en in het zes-om-zes eindspel moest hij capi- In de B-groep leek Jeroen Goudt tuleren. Tegen Rob Geurtsen had na drie ronden regelrecht op een Van der Zee een dag eerder geen finaleplaats af te stevenen. Tegen enkel risico genomen en in de nog Wieger Wesselink brak hij in de eindfase door naar dam en zwak tc genspel bezorgde Goudt uiteinde lijk vrij makkelijk de winst. Een dag later zag Goudt zijn riante po sitie stevig ondermijnd door „nes tor" Anton Schotanus, die hem via een opsluitvariant een nederlaag bezorgde. Wieger Wesselink her stelde zich door Alex Mathijsen in een volle stand een schijf te ontfut selen hetgeen hem nog voor de klokcontrole de zege opleverde scholen leert men immers niets dat van belang kan zijn voor het leven en men mag als schaakspeler zijn jonge jaren nu eenmaal niet ver spillen. Een schaakmeester legt zijn basis tussen zijn tiende en achttiende; er is tegenwoordig een geweldige stoot literatuur te ver werken en dat alles kost tijd Dien tengevolge mag men een aanko mend grootmeester niet met een school lastig vallen. Uiteraard riep deze zienswijze te genstand op. Was schaken nu werkelijk zo belangrijk? Wat is meer vergankelijk dan roem en eer? De jonge Short heeft de dis cussies rustig over zich heen laten gaan en zich de laatste jaren ont wikkeld als een schaker van we reldklasse. Great Britain, dat zo graag de gang van zaken bepaalt op onze aardbol, kan tevreden zijn san LEIDEN - Derbies plegen door gaans geen korfbal van topniveau op te leveren. Maar Zuiderkwar- tier-De Danaïden spande wat dat betreft de kroon. De uiterst magere partij korlbal leverde wel een ver rassende winnaar op: Zuiderkwar tier. De 6-8 zege betekende voor de geel-blauwen. dat de rode lantaarn kon worden overgedaan aan Olym- piaan. Wie leedvermaak bij Hen Zierik- zee verwachtte kwam bedrogen uit. "Voor onszelf zijn de punten toch het allerbelangrijkste", be toogde de 'technisch directeur' van ZKW. "Al wekenlang zitten we te gen tegen de winst aan en nu is het eindelijk een keer gelukt. Dat het uitgerekend tegen De Danaïden gebeurt, is niet extra leuk. Ik hoop alleen wel dat het doorzet, want we zijn er nog lang niet". Een uitspraak die maar al te waar was. Want alle werklust kon niet verhullen. dat het hetgeen Zuiderkwartier liet zien nauwe lijks de eerste klasse waard was. Er werd bij vlagen werkelijk gegros sierd in domme fouten en belang rijker. ook in gemiste kansen. Dat het niettemin eindigde in een over-, winning had ook veel te maken met de miserabele vorm, waarin te genstander De Danaïden stak. "De angst om te verliezen was groter dan de wil te winnen", vatte coach Kees van Vliet kernachtig samen. Angst is een slechte raad gever, zo werd weer pijnlijk duide lijk. Volledig verkrampt liet het eerste aanvalsvak met Heiko Lo cher. prima uitgeschakeld door Wil de Wit, en Enrico Mud het volledig afweten. Tweemaal verdween het vak voor nul de eerste helft uit de aanval, terwijl het tweede aanvals vak tenminste nog een enkele goal produceerde. In dat eerste half uur scoorde Zuiderkwartier evenwel viermaal en daarmee legden Erik van Lunte ren (2), Carla Akse en Wil de Wit de basis voor de zege. Want ook al kwam De Danaïden na rust (4-1) dichtbij door treffers van uitblin ker Eric Peters, Henny van der Top en Heiko Locher, de gelijkmaker kwam er niet. Op 4-5 maakte rik van Lunteren bekwaam gebruik van de verwarring en direct na 5-6 herstelde Dirk Jan de Kreek de marge. Vlekkeloos balbezit, dat re- 'sulteerde in een derde treffer van Carla Akse leverde tenslotte de 6-8 zege op LEIDEN/DEN HAAG - Fides Pac ta heeft door een 8-5 nederlaag bij Pams de voorsprong op de concur renten volledig verspeeld. Omdat Trekvogels de punten deelde met Drachten blijft de ploeg van coach Frank Berendes echter nog (ge deeld) aan de leiding. TOP en Per- nix handhaafden door overwinnin gen op Kwiek (Hg) (9-21) en VES (12-11) hun positie, terwijl eer steklasser Fiks door een 17-9 zege op Snel verder oprukte. "Dat flegmatieke, dat rustige, zijn inbreng mis je toch heel erg". Coach Frank Berendes over Robin Sommeling. tot afgelopen week de grote inspirator van Fides Pacta. Een zich plots openbarende knie blessure hield de trefzekere aan voerder aan de kant in het duel le gen Pams en hij werd node gemist. Evenals Jeanet Smit overigens, die een schorsing van twee duels uit moet zitten. Hoelang Sommeling uitgeschakeld zal zijn, is nog niet duidelijk. Voor een volledig door elkaar ge schud Fides, met Janneke Halve maan en Frank Peter de Haas als vervangers, was Pams een te lasti ge tegenstander. Kansen waren er ruim voldoende, maar in de afwer king schortte het danig Dat bleek vooral in de tweede helft, waarin Nico Pikaar, René van der Vooren en Ronald van der Velden de voor rust ontstane 5-2 achterstand tot één punt terugbrachten. De voor Pikaar in het veld geko men Jan Willem Meijer was zeven minuten voor tijd wel dichtbij de gelijkmaker, maar zijn 6-6 werd ten onrechte door arbiter Frerichs we gens 'snijden' geannuleerd. Drie minuten later forceerde een traag en vooral breed spelend Pams de beslissing door 7-5 te scoren, waar na tijdens het op balbezit spelen de wat geflatteerde 8-5 eindstand tot stand kwam. Bijna verviel Pernix in het duel tegen VES in de fout die ook in de uitwedstrijd was gemaakt. Toen kon VES het initiatiel' nemen en eiste het vervolgens ook een punt op; het kostbare punt dat Pernix nu scheidt van koploper KVS. On bevangen en fel spelend wonnen de Hagenaars ook nu menig per soonlijk duel en zo konden ze hal verwege de eerste helft een 3-6 voorsprong nemen. Met goals van Carla Kuipers en Janneke Mulder zette Pernix het herstel in. dat na rust (5-6) krachtig doorzette. Veel geinspireerder dan in de eerste helft trok de Leidse ploeg het initiatief naar zich toe. Toch bleef VES tot tien minuten voor tijd aan de voordelige kant van de score. Binnen drie minuten tilden Cfarla van Evert en de top scorers Kees Hortensius (4) en Jan neke Mulder (3) de score naar 11-9 en de beslissing was gevallen. Geroutineerd werd de kostbare voorsprong vastgehouden. Invaller André de Winter tekende voor Per nix' laatste goal. in dezelfde mi nuut waarin VES op 11-10 kwam. In de allerlaatste seconden scoorde VES nogmaals, maar van deze goal had alleen de maker plezier: 12-11. Revanche "Die thuiswedstrijd gaf geen reéel beeld van de krachtsverhou dingen", betoogde Hans Oele nog eens ten overvloede. "Die Engelse scheidsrechter was toen bepalend voor de wedstrijd en bovendien waren we nog niet ingespeeld". En inderdaad, wie de wedstrijd Kwiek(Hg)-TOP zag kon niet be grijpen hoe in Sassenheim het 10- 10 gelijkspel tot stand was geko- Het klasseverschil was ditmaal buiten proporties. Al in de eerste helft walste TOP moeiteloos over de Haagse ploeg, die thuis tegen Deto en Die Haghe toch ongesla gen was gebleven. Kwam Kwiek in het eerste half uur nog tot drie te gentreffers (3-8). na de hervatting kwam de thuisploeg een kwartier lang niet tot scoren. Onderwijl ging TOP driftig ra Romsom (beiden tweemaal) tref zekere schutters. Na rust besliste Fiks de wed strijd tegen Snel op indrukwek kende wijze. "Er werd te gehaast gespeeld", vond coach Henny Pi ket van de eerste helft, die een 6-6 ruststand opleverde. "En door nog meer te schieten werd geprobeerd dat te herstellen. De tweede helft werden alleen de schotkansen ge pakt waarvan men zeker was dat er afgevangen kon worden". In het tweede half uur ontpopte met name Diederik van Veen zich als trefzekere schutter. Viermaal was hij succesvol en daarmee had hij een belangrijk aandeel in de 17- 9 zege Ook Nico van Weizen scoor de viermaal, terwijl Reinetta de Mooy driemaal doeipuntte voor de Oegstgeester eersteklaser. Hoop der akte chut- tersfestijn van. TOP won met 9-21 en had in Anne van der Zaag (4), Karin Westerbeek. Gerco Lange- laan, Frank Nijenhuis (allen drie maal). Jacqulien Winter en Barba Er is hoop voor Velocitas. dat bij Oranje Nassau het eerste punt in de wacht sleepte na vijf nederlagen op rij. Ook volle winst leek haal baar, maar de 5-2 voorsprong smolt na rust volledig weg. Pas in de slot- fase stelde Bert van Osnabruggen het gelijkspel veilig: 8-8. Voor de eerste maal had Ons Ei land in het duel tegen Excelsior echt iets in te brengen. Door goals van Petra van de Meeberg. Bram van Tongeren en Wim Nijenhuis nam de Leidse tweedeklasser zelfs een 3-0 voorsprong, al bleef dat het enige wapenfeit voor rust (3-6). Ex celsior won tenslotte met 9-11 Ondanks de 15-12 nederlaag was coach Roedoe tevreden met de prestaties van Fluks. "NIO heeft op schot gewonnen, niet op het spel", zo oordeelde de de Leide- naar, die Nel Hordijk en Ada van der Meulen driemaal zag scoren. Het was vooral aan het goede verdedigen te danken, dat De Alge mene een punt aan het duel tegen De Overkanters overhield. Vijf mi nuten na de hervatting stond de koploper met 6-9 voor, maar door treffers van Wilma Sinteur. Jeroen de Boer. Annemieke Molloy-Kee- reweer en Ruud Swaak werd het toch nog 10-10. Crescendo moest in het eerste kwartier na rust (5-4) De Bermen laten gaan. Na 9-5 leek nog een her stel mogelijk, maar toen op 9-7 een strafworp onbenut bleef was het definitief gedaan met de ploeg van coach Ruud Niesing: 11-7. Anita Alberts scoorde driemaal vanaf de strafworpstip. KNS bezorgde Vrienden schaar(B) de eerste thuisnederlaag. Het duel kwam slechts moeizaam op gang (rust 2-3) maar kreeg een spannend slot. Vier minuten voor tijd was de tweede treffer van Lies beth Kok voldoende voor de zege BRAM VAN GENT Koude douche Zaterdag kreeg Van der Wiel vooral in de laatste fase van Short een koude douche te verwerken Gisteren was het de beurt aan de Joegoslaaf Hulak om te proberen de Engelse elite op afstand te hou den. In de tweede ronde was hem dat trouwens tegen Flear aardig ge lukt. maar tegen Short had Hulak toch weinig in te brengen. Na wat krom openingsspel kwam hij met wit in een Nimzo-Indische partij gedrukt te staan en nog vóór de eerste tijdcontrole bezweek hij aan een machtige Engelse koningsaan val. Van der Sterren vertoont een vaste vorm. Het Damegambiet, dat Nogueiras hem voorzette, hield hij na een lang eindspel remise. Met de witte stukken ging de Nederlan der er fel tegenaan. In een ietwat bizar gespeeld flankspel kreeg Van der Sterren een prachtig centrum en daaruit vloeide een vernietigen de aanval voort. Een kleine combi natie zorgde voor een vrolijk slot. De vurige Ljubojevic heeft zich het afgelopen weekeinde hersteld van zijn debacle in de eerste ronde Hij versloeg met wit Zapata in een gedegen Siciliaan en met zwart maakte hij een rustige remise te gen de IJslander Olalsson. Laatst genoemde was in de tweede ronde op het nippertje ontsnapt aan Mi les. De beruchte ongelijke lopers deden hier hun bekende vredelie vende werk. Een teleurstelling voor de Engelsman, want aanvan kelijk was hij door een theoreti sche vergissing van Olafsson zeer goed komen te staan. Miles nam vervolgens tegen An- dersson geen risico en een snelle remise was het gevolg. Zoiets spaart tenslotte kracht en het toer nooi duurt nog twee harde weken De kleine Zweed moet kennelijk meer op toeren komen, drie veilige remises is te weinig voor een man van zijn klasse. Moeilijk Ook Sosonko heeft het moeilijk gehad. Tegen Kortsnoi bleef hij in een scherpe Catalaan vrij gemak kelijk overeind, maar Gutman maakte het hem in een toreneind spel wel erg lastig. Kortsnoi pro beerde Van der Wiel in een Open Spanjaard te verschalken. Deze opening was vroeger een favoriete verdediging van Euwe. Sindsdien heeft de theorie enorme vorderin gen gemaakt en Kortsnoi is daar van een groot kenner. Hij slaagde er zelfs in twee pionnen te verove ren. maar Van der Wiel kon zich redden met een eeuwig-schaak combinatie. In de derde ronde deden zich al duidelijke vermoeidheidsver- schiinselen voor. maar de heren hebben vandaag een vrije dag, zo dat zij zich kunnen bezinnen op nog twee zware weken toernooi schaak Vandaag is overigens het B-toer nooi begonnen. Officieel wordt het Grootmeestergroep B genoemd Terecht of ten onrechte9 Daarover morgen meer. HANS BOUWMEESTER OVERIJSSE (ANP) - De Ne derlandse veldrijders waren gisteren pechvogels in de inter nationale veldrit om de Van Dale-trofee in het Vlaamst Overijsse. Hennie Stamsnijdei kreeg tweemaal te kampen met een aflopende ketting. Reinier Groenendaal kende een slechte start en kwam tijdens zijn rush naar de voorhoede zwaar te val len. Hij kwam met vier minu ten achterstand door de finish. Henk Baars, reserve voor het wereldkampioenschap, viel eveneens en liep zo veel achter stand op dat hij gedubbeld werd door de Belgische favo riet en oud-wereld kampioen Roland Liboton. De Katwijksche Damclub zag haar opmars naar de vierdq plaats vooralsnog gestuit. De inhaalwed strijd tegen het Zegveldse Kijk Uit werd weliswaar met 11-5 simpel gewonnen, doch tegen het Hazers- woudse Samen Sterk werd teleur stellend gelijk gespeeld Pech voor Visserman en Olijslager DORTMUND (ANP) - Arjan Vis serman (AAC) heeft gisteren bij internationale indoor atletiek wedstrijden in Dortmund de 400 meter gewonnen in 47.0 secon den. De Fries had de pech dat zijn tijd niet electronisch werd opgenomen. De Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft voor de strijd om de Euro pese indoor titels in het Noord- franse Lievin (21 en 22 februari) een limiet van 47,30 seconden ge steld. Voorwaarde is echter wel dat de tijd electronisch moet worden opgenomen. Algemeen wordt als vuistregel genomen dal het verschil tussen een hand en elektronische tijd 0.21 secon den bedraagt Ook Marjan Olij- slager (Sprint) had met hetzelfde probleem als Visserman te ma ken. De Bredase won de 60 m horden in 8.0 seconden De li miet voor Lievin is op 8,30 secon den gesteld. Emiel Mellaard (AAC) won het verspringen met 7,65 m. De at leet uit Spijkenisse werd verder tweede op de 60 meter in 6.90 se conden. In de serie was hij tot 6.88 seconden gekomen. De 60 m bij de vrouwen leverde met 7.62 seconden winst op voor Claudia Elissen (Kimbria). In de serie was Marjan Olijslager. die niet in de finale uitkwam, tol 7.61 secon den gekomen De 200 meter werd gewonnen door Holland-atlete Yvonne van Dorp De Leidse liet een tijd van 24.6 seconden noteren. Ellv van Hulst is gisteren in Al deia das Ascoteias in de Algrave in Portugal als vijfde geëindigd in een internationale veldloop. Kort voor de start van de wed strijd werd, op verzoek van de Portugese loopsters, de afstand van vier op zes kilometer ge bracht. De veldloop leverde een overwinning op voor de Belgi sche Ria van Landeghem. die de afstand aflegde in precies twintig minuten. Rosa Mota. de twee- voqdige Europese kampioene op de marathon, eindigde met een achterstand van drie seconden als tweede. Elly van Hulst kwam na twintig minuten en vijlen twintig seconden over de eind streep. Greg Foster wereldrecord LOS ANGELES INDIANAPOLIS (AFP Rtr - Greg Foster heelt vrijdag avond tijdens indoorwedstrijden in Los Angeles een nieuw wereldrecord gelopen op de 60 meter horden De 28-jarige Amerikaan bereikte na 7.36 seconden de eindstreep Daarmee was hu een fractie sneller dan zijn landgenoot Mark McKoy. die met zijn 7.47 (maart 1986 Tokioi tot dusvei re de snelste indoorhordenloper was In Indianapolis vierde Carl Lewis zijn rentree met een overwinning op de 60 meter in 6.68 seconden. Het verschil met Albert Robinson (6.69) was met het oog niet zichtbaar. Lewis stond vijfmaanden op non-actief door een knie-operatie. De viervoudig Olympisch kampioen was redelijk te spreken over zijn comeback. „Lichamelijk voel ik mij fit", sprak hij na afloop. „Mijn tijd van 6.68 is bevredigend voor dit moment In de komen de weken zal het allemaal wel wat sneller gaan". De wedstrijden in Indianapolis trokken verrassend weinig toeschou wers (2800). In Californié in Los Angeles was de opkomst opmerkcliik beter. Vooral na de intensieve reclame-campagne over het 'indoor-hoi denduel van het jaar' tussen Greg Foster en Reynaldo Nehemiuh. die na zijn mislukking als footballer bij de San Francisco 49-erb terugkeerde in de atletiek Nchcmiah. nog altijd wereldrecordhouder op de 110 metei horden, liep zijn eerste indoorwedstrijd sedert vijf jaar en werd door Foster ingepakt De bebrilde Amerikaan explodeerde bij de start en zette Nehemiah direct op achterstand Foster haalde 0,11 seconden van het wereldrecord af. Nehemiah werd achter Tonie Camobell derde in 7.59

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17