Foreholte mist impuls 5cDI Goede dag volleyballers Gemini Grasshoppers toont kracht Roomburg leider in eerste klasse Handballers Saturnus overtroeven Treffers Guyt houdt zich rustig Lisse kan degradatie niet meer ontlopen MAANDAG 19 JANUARI 1987 DO SPORT PAGINA 14 LEIDEN - De trouwe aanhang van het volleybalteam van Ley thon ging zaterdag weer teleur gesteld naar huis. want wederom liet de ploeg legen een op gelijke hoogte slaande tegenstander be langrijke punten liggen, het werd 2-3 legen Phoenix. Novo liet hel helemaal afweten en ver loor afgetekend van Molenwiek (3-0). Alleen Gemini pakte twee punten, legen Radius 2 (2-3). Bi.i de vrouwen behaalde Gemini 2 de volle winst (0-3) op hekkeslui- ter Riva/VSC 2. Novo verraste met een prima 3-2 op Armixtos. Lcython miste spelverdeler Rob Mudde en aanvaller Philip van Vianen wegens ziekte. Tegen Phoenix startten de Leiderdor pers met John Groen en Paul de Winter als spelverdelers. Twee sets liep dal eigenlijk niet eens zo slecht Tot 12-12 en 10-10 bleef Leython goed bij. daarna waren wat foutjes de oorzaak van ver- lies (12-15 en 10-15). Het bleef im proviseren en men probeerde nu met Willem Spierdijk als enige spelbepaler meer te bereiken. Het lukte twee sets (16-14, 15-4). Daarna was de koek op en in de beslissende vijfde set drukte Phoenix door naar de 2-3 via 7- 15. Novo heeft in het uitduel tegen Molenwiek '74 geen moment de gelegenheid gekregen aan eigen spel toe te komen. De thuisploeg startte furieus en hield de Noord- wijkers drie sets lang in een ijze ren greep. Niets lukte er bij Novo en de setstanden 15-3, 15-3 en 15- 7 waren dan ook niet geflatteerd. Gemini miste middenaanval ler Kees de Ridder en ving dal op met wisselspelers. Toch hadden de omzettingen niet het gewen ste resultaat, want speleis kwa men op plaatsen die ze niet ge wend waren. In de vierde set bleek dit effect hel duidelijkst met een 15-4 verlies. Daar Radius 2 ook de eerste set gewonnen had (15-10) en Gemini vooreven- wicht zorgde, moest een vijlde set de definitieve beslissing brengen. Gemini kwam hierin met 9-13 achter, maar op dat mo ment ging het blok scoren terwijl Radius fouten maakte Dat was voldoende om nipt die set te pak ken met 13-15. In de promotieklassen maakte Donar een forse misstap tegen Kalinko 2. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit. want Donar liep met gedegen spel naar een 13-10 voorsprong. Dit bleek met voldoende voor setwinst: 14-16. in een set die liefst dertig minu ten duurde. Donar was toch wel geschrokken en speelde twee sets prima 15-8. 15-7). Daarna draaide het niet optimaal en toen Kalinko de volgende set met 14- 16 won. was Donar eigenlijk al geslagen en verloor ook de vijfde set 9-15 (2-3). Novo 2 komt steeds beter in zijn ritme. Ook in het uitduel te gen GSC pakte men speels de punten. Alleen wat concentratie verlies in de tweede set gaf de thuisploeg de kans de eer te red den: 16-14. In de overige sets ging het veel sterkere Novo 2 met de eer strijken via 3-15. 11-15 en 13-15. Leython 2-Agon was een boeiende strijd met vlagen van een uitstekend gehalte. Leython 2 heeft enorm aan kracht gewon nen en is zo spelend tot veel in staat. Het werd 2-3 voor Agon met de setstanden: 12-15. 15-8. 8-15. 15-4 en 11-15. Ook LUSV-Gemini 2 was een leuke pot waarin Gemini 2 met enig geluk in de 4e set de volle winst veilig stelde met 16- 18. Gemini begon goed en hield met zijn dreigende middenaan- val LUSV onder druk. LUSV kon de pass niet verder dan op 4 meter van het net krijgen waar door de aanval krachteloos was (11-15). In de tweede set over schatte Gemini 2 haar eigen kun nen schromelijk (15-4). om ver volgens gewaarschuwd met een veranderde opstelling terug te slaan: 10-15. In de vierde set liet Gemini het er weer bij zitten, want van 3-13 liet het LUSV te rugkomen tot 12-13 en 15-14 voor het uitmaakte naar 16-18 en 1-2. Bij de vrouwen deed Gemini het in de eerste set tot 12-6 erg goed. Een servesbeurt van Van Santen/Haag betekende vijf pun ten tegen en daar is Gemini ei genlijk niet meer overheen geko men. Haag ging steeds beter spe len en pakte verdedigend naar het leek alles en Gemini verde digde zich steeds zwakker. Het werd een ailopende reeks met verlies voor Gemini (15-12. 15-7 en 15-5). De Novo-vrouwen deden van zich spreken door een knappe 3- 2 zege op Armixtos. Met hard werken, een grote dosis enthou siasme en een sterke opslag kwam Novo na een 1-2 achter stand (13-15, 15-8. 9-15). dank zij de uitblinkende Corine van de Bent knap terug. De hectische vierde set werd terecht in winst omgebogen (15-10). terwijl Ar mixtos na een 4-8 voorsprong in de vijfde periode kansloos werd gelaten: 15-10. Verzwakt door het ontbreken van Gerdi Verwoert en Gitta Faans (ziek), begon Leython aan het karwei in Delft tegen AV'40. Aanvankelijk kon Leython rede lijk gelijke tred houden met haaf tegenstandster maar ondanks de goede inbreng van Tine de Bloois bleek AV'40 te sterk. AV'40 rook haar kans en won uiteindelijk ruim met 15-10, 15-6. 15-4. Gemini 2 miste Marleen van Duin (blessure), maar had in de pas veertienjarige Elsbeth van de Berg. een uitstekende vervang ster op de midpositie. Alleen in de tweede set bracht rode lan taarndraagster Riva/VSC 2 de Voorschotense ploeg nog even in de problemen (14-16). in de ande re sets werd ruimer gewonnen met 7-15 en 12-15. In de derde set kwam de langdurig geblesseerde Sandra Schot er even in en toon de aan weer op de goede weg te zijn. LUSV heeft het Orion slechts 1 set moeilijk kunnen maken. Een 13-11 voorsprong in de eerste set bood nog mogelijkheden. Toch ging de setwinst met 15-13 naar Orion. In de volgende sets kon LUSV geen antwoord meer ge ven op de gevarieerde aanvallen van Orion: 15-8. 15-12. Netwerk tegen WW eindigde in 0-3. RVV nam direkt een voorsprong van 6-0 op AV'40 2 door diep serve ren. AV'40 kwam niet aan een goede pass toe en kon geen aan val opbouwen (15-6). De tweede set ging iets minder doordat nu RVV even een slechte passperio de had (1-8). Snel keerde de rust weer terug en een op alle fronten beter RVV won nu met 15-12. In de laatste set was AV'40 te aange slagen om RVV nog in gevaar te kunnen brengen. Zelfverzekerd maakte RVV het af via 15-6 (3-0). GER RENES Ondanks mislukte 'coup' JL TUBBERGEN/NOORDW1JK Vrouwe Fortuna strijdt dit seizoen niet aan de kant van het Katwijkse Grasshoppers. De kustbewoon- sters verloren zaterdagavond op het nippertje de uitwedstrijd tegen het ongeslagen Jolly Jumpers (70- 68), dat daardoor halverwege de competitie in de promotiedivisie bij de vrouwen al verzekerd is van een plaats in de eredivisie. Omdat de basketbalsters van Groningen de baas waren over MSV (69-54). is Groningen vrijwel verzekerd van de tweede promotieplaats. Grasshoppers begint te wennen in de promotiedivisie, waarin de Katwijkse vrouwen voor het eerst in jaren weer kennismaakten met zulke 'ongewone' zaken als thuis nederlagen en heftige tegenstand. In combinatie met de blessuregolf die de debutante aan het begin van het seizoen plaagde, leidde het ge wenningsproces tot een lagere po sitie dan verwacht. In Tubbergen echter liet de ploeg van coach Ed Zaal zien de stijgende lijn te pak ken te hebben, al bleef de winst toch bij de thuisploeg. Jolly Jumpers, dat in de voor gaande duels mei overwinningen van gemiddeld zo'n dertig punten verschil over de concurrentie in ae promotiedivisie was heengewalst, kreeg geen vat op het Katwijkse spel. Brutaal nam Grasshoppers de leiding (5-11, 15-26), al leek Jolly Jumpers halverwege weer orde op zaken gesteld te hebben (35-32). Anja Aandewiel (19 pnt) en Petra van der Oever (22) hielden hun Foutenfestival HAAKSBERGEN - Een record aantal van zeven technische fou ten, waarvan zes voor Weert, ont sierden zaterdagavond de bikkel harde basketbalwedstrijd tussen Haaksbergen en de bezoekende Limburgse ploeg. Drie fouten gin gen naar de Weerter spelersbank, die bij herhaling aanmerkingen le verde op de arbitrage van het duo Van Dishoeck-De Jager. De wed strijd, voorzover daar nog sprake van was, leverde een totaal van 58 fouten op. Weert zag achtereenvol gens Zwiers. Kuiper, Van Kempen. Alexander en Petties naar de kant gaan. terwijl het Haaksbergen het duel zonder Bradley en Downing finishte. Weertenaar Toine Huibers kreeg na afloop van de wedstrijd nog een diskwalificerende fout. Haaksbergen verloor op p's (26 te gen 32), maar won op punten: 91- 85. ploeg op de been en bij 41-44 had Grasshoppers weer een voor sprong te pakken. In de slotfase bliezen de arbiters een partijtje mee en bij 68-68 kreeg Ada Hoek op weg naar de basket een fout toe bedeeld. die Joly Jumpers de laat ste scoremogelijkheid gaf: 70-68. MSV kan niet zonder de ervaring van spelmaakster Ria Bröring, dat bleek zaterdagavond nogmaals in Groningen. De thuisploeg had bij rust al een comfortabele 32-16 voorsprong op de nerveus spelen de Noordwijksen. die na de hervat ting vrij van spanning opeens wel goed partij gaven. Maar toen was de wedstrijd al beslist: 69-54. Lisse behield de aansluiting met de twee streekgenoten door concurrente Sea Devils terug te wijzen: 70-67 (31-30). De beslissing viel pas enke le minuten voor tijd. toen Lisse een 59-65 achterstand ongedaan maak te. Verpletterend BS Leiden reisde zonder Minder hout en Van Niekerk naar Amstel veen voor het treffen met de Am sterdamse 'studentenploeg' AS- VU. De Leidenaars wisten halver wege de tweede helft een gat te slaan (58-58, 58-66), dat tot het ein de toe goed werd verdedigd: 71-77 (36-36). Kragtwijk (20) was Leids topscorer. Lisse verpletterde mede-titel kandidaat Alkmaar met maar liefst 50 punten verschil: 114-64. De Noordhollandse zone was niet be stand tegen de Lisser artillerie, die werd aangevoerd door het trio Van Zelhem (31), Ruijgrok (29) en Sporn (20, met 6 driepunters). Bij rust leidde Lisse al met 53-31 Generale In rayon West beleefde MSV een slechte 'generale' voor de topont moetingen met Voorburg-2 (don derdag) en Leiderdorp. MSV kwam pas laat in de tweede helft los van DAS 2, dat schotloos bleef tegen de Noordwijkse zone: 83-74 (36-45). De Ruijter (29, 11 reb) en Van Schie (22/10) waren het meest produktief. Grasshoppers ging eerder in de week bijna onderuit bij Argus (86-88, 43-39). Blitz was dichtbij een stunt, maar kwam tijd te kort om de competitie door winst op titelgegadigde Voorburg- 2 op zijn kop te zetten: 59-65. Een incompleet Leiderdorp plaatste zich bij de laatste acht voor de basketbalbeker door in Ha ren thuisploeg HSV in een 'rugby- duel' in de laatste vijf minuten te bedwingen: 67-60, 67-75 (rust 42- 34). HANS JACOBS EINDHOVEN - Datateam/Fore- holte heeft in Eindhoven een pijn lijke nederlaag moeten slikken te gen PSV (19-14) dat in de voorbe reiding voor de eredivisie nog tweemaal werd afgetroefd. Bij de rust leidde PSV al met 10-6. Een grieperige Elly Spreeuw kon de Voorhoutse debutanten in de ere divisie niet die impulsen geven die nodig waren om de 5-1 defensie van de Eindhovense vrouwen open te breken. Die 5-1 defensie bood overigens voldoende kansen voor doeltreffende acties, want de ruim te tussen de hoekverdedigers en de binnenverdedigers was levens groot. Even leek het er na de her vatting op dat Foreholte het advies van Wim Geerlings om het aanval lend vooral daar te zoeken ter harte had genomen. Nel Geerlings (twee maal) en Elly van Leeuwen brach ten Foreholte op één treffer af stand van PSV: 9-10. Een straf- worp voor PSV verminderde de marge weer tot twee doelpunten (9-11). Voor Foreholte dat juist zo dapper terugkwam was die Eind hovense treffer de dreun die het niet meer kon incasseren. Via 9-13 en 11-15 werd het tenslotte 14-19. "Verdiende winst", daarover wa ren de meningen bij Foreholte na afloop niet verdeeld. Eens te meer bleek dat Foreholte kampt met een te smalle basis. Behalve Elly Spreeuw die met griep in de benen geen schaduw was van wat zij nor maal gesproken is en met Elly War merdam, kampend met een pijnlij ke rugblessure (de Voorhoutse break-out was daarmee groten deels uitgeschakeld) was Foreholte gisteren in hoofdzaak aangewezen op de oude garde. En dat was te veel gevraagd tegen PSV dat aan toonde een sterke collectiviteit in de strijd te brengen waarin iedere speelster zijn aandeel kon leveren en dat in Crista Vorstenbosch een geweldige aanvalsleidster bezit. In de tweede divisie had HVS de winst op de reserves van Quintus in handen. En dat zou zonder Ank van der Bosch (geblesseerd) en Ma rijke Moes, die in de tweede helft de strijd moest staken vanwege een enkelblessure, zonder meer een prestatie zijn geweest. Bij de straat 11-11 echter werd een af- spcelfout in een 6-5 stituatie voor IÏVS noodlottig. Quintus gebruik te de breakout mogelijkheid voor treffelijk en dat was 11-12 (rust 7- 5) voor HVS. Bij de Stompwijkse vrouwen was Marieke Overdevest in topvorm met vijf treffers. De vrouwen van Oase troefden voor de derde maal in deze compe titie Vires et Celeritas af. In Gouda wonnen de vrouwen uit Oud Ade met 9-6 (rust 5-3). na een door de arbiters De Groot en Terhell strak geleide wedstrijd. De ditmaal gro tere marge, beide vorige ontmoe tingen eindigden in een winst met een treffer (13-12 en de overge speelde wedstrijd 10-9), lag vooral in het feit dat Oase de kansen beter benutte en dat de beide keepsters Ans de Haas en Monique van dei- Meer geen krimp gaven. Monique van der Meer stopte even voor tijd een strafworp. Omdat Westlandia een punt verspeelde aan WIK. 9-9. staan de vrouwen uit Oud Ade nog maar twee punten achter op de for matie uit Naaldwijk. Het gevaar van Oase voor Vires kwam in deze wedstrijd vanuit de hoeken. Van uit die positie scoorden Sylvia Dapper. Jannie Jansen en Sonja Beyer (2). OSC speelt verder in EC AMSTERDAM (ANP) - Lands kampioen OSC heeft zaterdag avond voor het eerst in zijn clubge schiedenis de kwartfinales van de strijd om de Europa Cup handbal bereikt. In Amsterdam werd het Zwitserse ATV Basel met driedub bele cijfers verpletterd: 30-10. Een week eerder hadden de handbal- sters van Ookmeer in Bazel ook al uitgehaald: 18-13. Mosam plaatste zich zaterdag voor de kwartfinales van het toer nooi om de IHF-beker. De Lim burgse ploeg won in Hoboken ook de tweede wedstrijd tegen Sasja. In België werd het 16-9. De eerste wedstrijd was vorige week met 20- 10 in het voordeel van de Maas trichtse ploeg geëindigd LEIDEN - In de zaalhockeycom- petitie heeft Roomburg verrassend de leiding in de eerste klasse over genomen van Hudito. door de Delf tenaren op eigen grondgebied met 4-6 te verslaan. Ook Groen Geel ondervond de kracht van de Leide naars (9-3). Overgangsklasser LMHC verdiende in de 3 October- hal de ruime zege op Hilversum: 18-12. In de derde klasse bleef Alecto heer en meester en overwon HLC met de cijfers 12-3 en Alphen met 5-1. Veel veldgoals sierden gister middag het optreden van LMHC dat, net als zijn opponent uit Hil versum. de nadruk op de aanval legde. In het eerste half uur waren de ploegen nog wat voorzichtig en dat leverde een tussenstand van 7- 5 op voor Leiden. Na de hervatting werd er frank en vrij gespeeld en liep LMHC aanvankelijk nog wat meer uit (9-5). Hilversum profiteer de echter goed van concentratie verlies bij Leiden en kwam halver wege het tweede part terug naar 11-10. De laatste tien minuten wa ren weer voor de thuisploeg waarin de zaalhockeyer pur sang Dirk Drijver van zich liet spreken met 3 treffers op rij en zijn totaal op 7 bracht. Casper Klijn volgde, met 5 goals, terwijl Paul van der Meer, Herman Hartevelt en Jeroen Dub- beld tweemaal raak pushten. In de Delftse sporthal Buitenhof nam Roomburg zaterdagavond met gedisciplineerd hockey revan che op Hudito dat eerder met 2-12 won van de Leidenaars. Het stop pen van een strafbal (genomen door ex-LMHC'er Evert Vixsebox- se) door Ronald Cijs luidde voor de Roomburg-kepper een glansrol in, die gunstig doorwerkte op de ploeg van Jaap Suyk. Bas Koning De vrouwen van Saturnus leken kansloos tegen de Treffers, dat in individueel opzicht beter was. Met de rust leidde Treffers met 8-4 én de manier waarop de Saturnus-de- fensie telkens weer uiteen werd ge rafeld door de één-tweetjes van de ploeg uit Krimpen beloofde niet veel goeds voor de tweede helft. Maar treffers van Sjuul van Rij en Conny van der Werff herstelden het vertrouwen in eigen kunnen bij de Leidse vrouwen. Onder hoog spanning kwam Saturnus langszij, 9-9, en Treffers wankelde. Een break-out pass van keepster Paula Klap werd echter onderschept en Treffers benutte het buitenkansje, 9-10. Tegen een dizzy Saturnus kon Treffers daarna nog eenmaal, scoren. 9-11 en dat was het einde.' De mannen van Saturnus speel den de mannen van Treffers hele maal zoek. Na een soepele eerste helft leidde de Leidse ploeg royaal met 9-1! Het werd zelfs 12-1 met een serie oogstrelende combinaties langs de cirkel en vanuit de hoeken voordat de Krimpenaren nog iets terug konden doen: 15-5. De 5-1 defensie van Treffers werd keer op keer volledig uitgespeeld terwijl de gevaarlijke rechteropbouwer van de Knmpense ploeg vrijwel geen kans kreeg om zijn anders zo snoei harde afstandsschoten los te laten. Trouwens de enkele keren dat hij daartoe in slaat werd gesteld stond Rob Otlen in de weg naar een trei ter. Hij werd dan ook terecht niet gewisseld in deze wedstrijd. In de afdeling eerste klasse ver loren de vrouwen van Olympia '72 met 7-8 van Schipluiden. Maar met drie punten voorsprong op DSO lijkt het kampioenschap voor de Wassenaarse vrouwen toch zeker. HVV '70 klopte HEC. 12-7. Bij de mannen had de koploper uil Al phen. Rijnstreek, geen probleem met Wings 2, 20-14, en HVV '70 bleef Hellas 3 nel een treffer voor 19-18. Northa won van Athene met 12-6. FRANK BONTE. en Cees Wendt zorgden voor de voorsprong die weliswaar net voor de doelwisseling teniet werd ge daan: 2-2. Koning pushte de Delft- se voorsprong weg met zijn 3-3, waarna Hudito nog eenmaal scoor de: 4-3. Wendt en de uitblinkende Jurjen van Aken (twee corner- goals) waren succesvol: 4-6. In het duel tegen Groen Geel moest good-old Nol van der Drift het veld al snel verlaten met een hoofdwond, maar had in junior Joost van Dijk een goede vervan ger in de achterhoede. Tegen de Wassenaarse ploeg scoorde Wendt 5 keer, Van Aken (2) en Lukas van Schaik en Bas Koning. Roomburg kwam door de 9-3 zege met 10 pun ten uit 6 duels één punt voor op Hudito en Leonidas die elkaar nog ontmoeten. Op zondagavond 1 fe bruari is Leonidas in De Blinkerd de grootste hindernis naar de eer- ste-klassetitel. Alecto paste zaterdagavond in de Ockenburgh wat jeugd in tegen HLC dat desondanks ruim werd verslagen. De eindscore luidde 12- 3 door toedoen van Ludo Mennes (4), Eric Brabander (4), Wout van der Meulen (3) en Michiel Blans. Alphen bood de Leiderdorpers on verwacht veel tegenstand, maar moest toch met 5-1 buigen. Men nes scoorde driemaal en Braban der en Van der Meulen completeer den de score. In de vierde klasse verloor Cat- wijck met 5-8 van Ommoord. Hen- rik Houwaard (3) en Dirk-Jan van Leeuwen (2) scoorden voor de Kat- wijkers. Ook het tweede duel ging gisteravond verloren in Vlaardin- gen. Förcial verruilde door de 2-4 zege de laatste plaats met Catwijck dat niet verder kwam dan twee doelpunten van Robert-Jan Schaart en Henrik Houwaard. De Roomburg-vrouwen rukten door twee overwinningen op naar de top van de derjie klasse A. Gis teravond werd VCL met 7-0 versla gen door Joske Kijne (2), Paulien Huijgens (2), Inge Oudkerk Pool (2) en Marynel van der Kaaden. De Roomburg-defensie' bleef ook te gen Bleiswijk ongeslagen, terwijl Huijgens, Oudkerk Pool, Mariëlle Bresser en Van der Kaaden de ^Leidse ploeg rihar 4-0 scoorden. LEIDEN - Veldrijder René Guyt heeft het gisteren rsutig aangedaan in de voorbereiding op de wereld kampioenschappen voor ama teurs, die volgende week zaterdag in het dik besneeuwede Tsjechi sche Mlada Boleslav zullen worden verreden. Tijdens de superprestige rit in het Belgische Overijsse voel de de Katwijker het de dagen daar voor met de nationale selectie in Limburg gehouden trainingss- kamp nog nadrukkelijk in de be nen. Forceren was er daarom niet bij. Koersend op een achttiende plaats zag Guyt zich in de slotron- de nog gedubbeld door winnaar Roland Liboton, iets waar de Cas- ba-Swifter zich niet druk om wen ste te maken: "Als ik nou voor de ereprijzen had gereden, had ik mij nog wel volledig willen geven, nu maakte het allemaal niet zoveel uit Ik had ook geen enkele behoefte om bij Liboton aan te klampen. Dan loop je alleen maar risico dat je op het laatst nog onnodig onder uit gaat. Nee de voorbereiding op de WK laat niets te wensen over" Daags tevoor liet Guyt tijdens een interclubrit in Valkenburg zien, dat dit vertrouwen niet geheel mis plaatst is. Achter Martin Hendriks maar voor de andere selectieleden, kwam de nummer drie van de na tionale kampioenschappen als tweede over de finish. LEIDEN - Voor de ploegen die uitkomen in de landelijke bad- mintoncompetilie was het een weekeinde met weinig verras singen. Slechts vier van de elf ploegen die in de hoogste klas se uitkomen wisten tot de volle winst te komen. Het meest be langrijke punt werd behaald door het derde team van BC Leiden dat een gelijke stand overeen kwam tegen Saturnu- S68: 4-4. Hierdoor zitten zij volop in de race om via de tweede plaats promotiewedstrijden te kun nen spelen. Het behalen van het kampioenschap is niet meer mogelijk. BC Onderons kan zich in de vierde klasse vrijwel zeker kampioen noe- Het in de eerste klasse spe lende Vlietwijk kreeg een 4-7 nederlaag te incasseren tegen het hoger geplaatste SIO. In de singlepartijen wist alleen Sand ra Kroon haar tegenstandster Monika Buitelaar de baas te blijven door met 11-6/11-9 te Lisse, dat in dezelfde klasse uitkomt, kan degradatie bijna niet meer ontlopen. In eigen huis leed het team een neder laag tegen Metro 3 met 5-6 Hierdoor zijn zij op de voorlaat ste plaats terecht gekomen. BC Leiden, dal uitkomt in de tweede klasse, had nog alle kansen om zich bij de kam pioenskandidaten te voegen Echter,- dan moest er wel ge wonnen worden van Sloter- mcer. De Leidenaars bleken niet in staat de wedstrijd naar hun hand te zetten. Bram Se- gijn wist zijn singlepartij te winnen en datzelfde deed het duo Jan Slingerland/Brigitte Meijer in het gemenddubbel. hierdoor was het verlies van 6-2 voor BC Leiden een feit. Het tweede team van Vliet wijk wist een goed resultaat te boeken door met 5-3 te winnen van Bavel. Vooral het gemend- dubbel-duo Joke Tebeest/Al- phons van der Berg. dat in een spannende driesetter tot winst kwam, stond borg voor dit re sultaat. Van de ploegen die uitkomen in de derde klasse wist Meren- wiek de volle winst te behalen ten koste van Ley ton: 3-5. Na dat er drie singlepartijen verlo ren waren gegaan bleken de Merenwijkers in de dubbelpar- tijen te sterk. Die partijen zorg den er dan ook voor dat de winst mee naar huis genomen kon worden. Lisse 2 heeft zich in de mid denmoot genesteld door met 4- 4 gelijk te spelen tegen Heems kerk. Hierdoor staan de Lisse- naars veilig in de competitie. Zij danken dit resultaat door dat het speelpeil in de tweede helft van de competitie aan zienlijk beter is geworden. Het tweede team van BC Lei den. dat aantrad met twee in vallers .bleef Goudse BC met 5 3 de baas. Vooral invalster Jan- nv de Groot zorgde er voor de de twee punten in huis bleven. De Spotvogels (vierde klas se) behaalde een puntendeling tegen Zigo: 4-4. "Meer zat er niet in", aldus coach René Per- sijn. Het derde team van Lisse wist slechts tot twee winstpar tijen te komen in zijn treffen te gen De Treffers. Invalster Petra van Dam, voor Monique van Ravensbergen, won overtui gend haar singlepartij: 7-11/8- 11 Het tweede punt werd be haald in het gemenddubbel door het koppel Jaap Meinsma/ Conen Kauffman.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14