D INGEN TELEVISIE TOEGELICHT BRT wordt straks YRT VRIJDAG 16 JANUARI 1987 RADIO-TV Dit is de Australische komiek Rodney Rude. Hij rijdt met dit vreemdsoortige vervoermiddel door Engadine, de voorstad van Sydney. Volgens Rodney kan hij zich geen hele auto premitteren zodat hij zijn fiets maar heeft voorzien van twee portieren. 'Dan kan ik tenminste uit het raampje naar voorbijgangers i', aldus de komiek. HARDLEERSE ZWEED - Een Zweedse rechtbank heeft een 52- jarige man tot een half jaar ge vangenisstraf veroordeeld nadat hij hem veroordeeld had wegens zijn 58e overtreding van de alco- holregels bij wegverkeer. De man heeft al 4'A jaar cel straf uitgezeten wegens zijn drankzucht, werd ditmaal aange houden met meer dan twee keer de toegestane hoeveelheid alco hol in het bloed. Voor de rechtbank heeft de graag drinkende automobilist de hoop uitgesproken dat deskun digen hem van het drankpro bleem zullen afhelpen dat hem al sinds 1957 parten speelt. Zweden heeft een erg strenge wetgeving op het gebruik van al cohol bij snelverkeer. Met één glas bier of wijn op is men al over de toegestane grens. NIEUWE MOLECULE - Ja panse astronomen hebben met een radiotelescoop van het ob servatorium in Nobeyama een nieuwe molecule in de interstel laire ruimte ontdekt die op de aarde niet voorkomt. Zij deden hun ontdekking in een gasnevel die 500 lichtjaren (500 x 9.641 miljard km) van ons verwijderd De molecule is samengesteld uit zes koolstofatomen en één waterstofatoom. Een molecuel van een dergelijke constructie bestaat volgens de Japanse ster renkundigen bij ons niet. Sedert 1963 hebben sterren kundigen het bestaan van meer dan 100 moleculen in de ruimte vastgesteld De meeste komen ook op de aarde voor. maar er zijn uitzonderingen, zoals die welke nu door de Japanners is ontdekt. Er zijn nog nooit nieu we elementen in moleculen bui ten onze planeet gevonden, al leen hun chemische verbinding HAAST MET UITGRAVEN - Iraakse archeologen haasten zich om twee 6.500 jaar oude tempels uit te graven voor zij onder het stijgende water van de rivier de Tigris verdwijnen. De tempels kwamen aan het licht bij het werk aan een enorme dam die op de rivieroever in Eski-Mosul 500 kilometer ten noorden van Bag dad verrijst. Beide boven elkaar gebouwde tempels stammen uit het Ubeid- tijdperk van het oude Mesopota- mië, dat duurde van 4.500 tot 3.500 voor Christus. De Ubeid-beschaving bloeide oorspronkelijk in het zuiden van Irak en ontleende haar naam aan een kleine berg bij de befaamde Sumerische stad Ur. In dat tijd vak ging geheel Mesopotamié, nu Irak. op in één culturele en misschien politieke eenheid. ENTREEGELD VRIJHEIDS BEELD - Een van de weinige be zienswaard ighjeden in de stad New York waarvoor niet hoeft te worden betaald is het Vrijheids beeld. Of beter gezegd was. De dienst Nationale Parken zal met ingang van komende maand 1 dollar entree vragen aan bezoe kers van Miss Liberty. Weliswaar moesten de bezoekers al vier dol lar betalen om met de befaamde Circle Line naar het eiland te ko men waar het beeld staat maar die tocht voert dan ook helemaal rond Manhattan. Simonskoop Simon van Collem heeft van avond een exclusief interview met Harrison Ford, die samen met Helen Mirren de hoofdrol speelt in de film 'Mosquito Coast'. In Simonskoop (TROS) zijn fragmenten uit deze film te zien. De idealist Allie Fox, ge speeld door Ford, besluit het ver dorven Amerikaanse land achter zich te laten. Hij gaat samen met zijn gezin naar de binnenlanden van Honduras om daar een nieuw leven te beginnen. Verder in Simonskoop een film van Brian de Palma 'Wise Guys' (Ne derland 1, 23.05 uur). Ideeenbus Fietsendiefstal is voor iedereen een bron van ergernis. In de Na tionale Ideeënbus worden een aantal suggesties gelanceerd die het aantal fietsdiefstallen, en dat zijn er zo'n één miljoen per jaar, drastisch kunnen verminderen. Verder in dit Veronica-program- ma een idee van Joop Nederpelt uit Den Haag die een nieuwe vorm van wintersport heeft uit gevonden, het zogenaamde sneeuwsurfen. Je hebt daarbij een verbindingsapparaat nodig met een surfzeil. Je brengt dit aan tussen twee ski's en je kunt daarmee vervolgens een berg af of zelfs op skiën. (Nederland 2, 19.12 uur). Don't go to sleep De psychotriller 'Don't go to sleep', die vanavond door Vero nica wordt uitgezonden, is het verhaal van een meisje dat in haar slaap wordt achtervolgd door het beeld van haar dode zusje. Tijdens een auto-ongeluk is het meisje om het leven geko men. De 10- jarige Mary wordt er aan herinnerd als zij met het hele gezin in de auto zit. De nacht daarop kan het kind niet slapen. Ze hoort vreemde geluiden en een stem die constant de naam van haar zusje Jennifer roept. Mary vat de moed op om onder haar bed te kijken. (Nederland 2, 20.40 uur). Airport De angstaanjagende film 'Air- port' is vanavond te zien bij de TROS. Het is een rampenfilm uit 1970. Een vliegtuig met bestem ming Rome wordt geteisterd door een sneeuwstorm. De reizi gers raken in paniek. Deze chaos wordt nog erger als er een man aan boord blijkt te zijn die een TROS-Aktua In de TROS-televisierubriek Ak- tua, vanavond uitgebreid aan dacht voor SHV, met een eigen reportage vanuit Zuid-Afrika over de Makro-vestigingen al daar. Voorts een reportage over de 150.000 tot 200.000 ouderen die tijdens de wintermaanden naar Spanje verhuizen om daar te overwinteren. (Nederland 1, 22.35 uur). Omroep Rijnland In het radioprogramma Leiden Lokaal o.m. aandacht voor ijs- pret en ijsverdriet. In het tweede uur wordt aandacht besteed aan de laatste dagen van de Leidse Jazzweek. (18.00-20.00 uur). Valerie Harper en Dennis Weaver in de speelfilm 'Don't go to sleep', die vanavond op het televisie scherm is te zien. (foto GPD) BRUSSEL (ANP) - De Neder landstalige omroep in België gaat binnenkort van naam veranderen. Er is nog een ander bezwaar. De BRT is in vrijwel alle landen ter wereld herkenbaar als Belgische Het vertrouwde BRT (Belgische omroep. Met de V van Vlaanderen Radio en Televisie) moet wijken voor VRT (Vlaamse Radio en Tele visie). Dit hebben de fractieleiders van de vier grote Vlaamse partijen be sloten. De BRT, die voor de toewij zing van omroepmiddelen volledig van de Vlaamse deelregering af hangt, zal zich hierbij moeten neer leggen, ook als is niet iedereen bij de omroep blij met de naamsveran dering. de naam is dat veel minder het geval. Daar komt nog bij dat Vlaan deren in het Frans, Duits en Engels met een F wordt geschreven, de BRT zal in het buitenland dus heel wat krijgen uit te leggen. Bij de Franstalige omroep in Bel gië, de RTBF, bestaan geen plan nen voor naamswijziging. De RTBF heet sinds enkele jaren al of ficieel Belgische radio en televisie van de Franstalige gemeenschap. Door zich Waals te noemen zou de RTBF zich alleen maar het onge noegen van de Franstalige Brusse laars op de hals halen. Die willen per se niet als Walen worden be schouwd. Tele vizier het best bekeken HILVERSUM (GPD) - AVRO's actualiteitenrubriek 'Televizier' is geme- Cas° Goossens, de administra- ten over het laatste kwartaal van 1986 het best bekeken nieuwsprogram teur-generaal van de BRT, heeft er ma van de omroepen. 'Televizier' haalde een gemiddelde kijkdichtheid gisteren op gewezen dat zo'n van 22 procent, wat neerkomt op 3.014.000 kijkers. De gemiddelde waar naamswijziging nogal wat geld dering was 6.9. Op de tweede plaats komt 'TROS Aktua' met 18 procent en een waarde ring van 6.8, gevolgd door Veronica's 'Nieuwslijn' met 17 procent en 6.8 ooen VARA's'Achter het nieuws'met 17 procent en 6.7.'Hier en nu'van de moeten worden aangepast. Men NCRV haalt 12 procent bij 6.8 en KRO's 'Brandpunt' komt op slechts 9 heeft bij de BRT nog geen flauw procent, maar haalt de hoogste waardering: een 7. idee van de precieze omvang van 'Televizier' scoorde vooral goed met een reportage over de aidsvoor- de kosten, maar enkele tonnen zul- lichting in Engeland en een discussie over de strijd in Iran: 27,4 procent len er zeker mee zijn gemoeid. hij een waardering van 6.9. kost. Alle briefhoofden, herken ningstunes, aftitelingen van pro gramma's en dergelijke zullen Dialoog lussen Hamlet en Ho ratio. begin vierde toneel. Het speelt in Denemarken, waar die wind nog steeds vandaan schijnt te komen, en het is geschreven in Engeland, waar hel altijd erger winter lijkt te zijn dan elders, ook al zijn de temperaturen er hoger dan bij ons. Ik woon in een houten huis van 1650. waarin volgens de chroniqueurs driehon derdjaar achtereen een bakkerij gevestigd is geweest. Alle daar door opgekropte warmte is in middels uit het huis verdwenen We hebben heleluchtverwarmiug die in normale omstandigheden bevredigend werk. maar als we nu de thermostaat 's nachts op 26 graden laten staan is het de vol gende ochtend in mijn werkka mer die op hel oosten uitziet 0 graden. De we's beneden en bo ven zijn bevroren, en in hel bad ligt een laagje ijs ter herinnering aan die goeie ouwe tijd dat de kraan nog even. in een laatste op risping. wilde druppelen. Toen ik gisterochtend de ketel water op zette voor de koffie, duurde hel zeker 5 minuten langer dan an ders voordat het ijskoude water uit de enige nog werkende kraan wilde koken. Mijn vrouw maakte melk heet voor chocolademelk, deed toen de melk hevig begon te dampen het gas uil om overkoken te voorkomen, goot de bekers vol. waarna iedereen klaagde over lauwe chocolademelk. Blijkbaar was het in de keuken zo koud, dat de lauwe melk al begon te dam pen alsof ze kookte.' Dat was eer gisteren. Gisteren was het nog kouder in de keuken. 5 graden toen we opstonden, zodat we maar het goede voorbeeld van de Sacharovs hebben gevolgd, die blijkens een interview in The Ob server hun twee gaspitten in hun Moskouse keuken heten branden om de kou te bestrijden. Wij. wo nend in het rijke westen, hebben vier gaspitten laten branden, en dat hielp. Vooral de luchtkoker boven het fornuis was heerlijk warm. Ik zit nu dan ook in de keuken te werken, net zo gezellig als in hel laatste oorlogsjaar, toen ook alles in ons huis van vier verdiepingen in Amsterdam zich in de keuken afspeelde. Ik deed er mijn huiswerk. Mijn vader, die accountant was, was van kan-, toor boven naar de keuken ver huisd, en het personeel werkte aan het aanrecht, met hun benen in de openstaande kastjes. Het is. met andere woorden weer bijna net zo oorlog als in 1944-1945 De plaatselijke loodgieter heeft al meer dan 100 noodkreten om hulp gekregen. "We doen alleen nog ouden van dagen en vee", liet hij weten. Oude mensen een straat verder noteerden in hun slaapkamer een temperatuur van min 10 graden, want het kan altijd nog erger. De landarts in Haarlem had woensdagmiddag een achterstand opgelopen om dat zijn waterleiding bevroren, waardoor hij niet kon boren Onze buurman had zijn hete- luchtkachel op zijn keukenraam op het oosten gericht, zoals je je afweergeschut op de vijand richt, en vertelde dat hij het zijn hete leven nog met zo koud had mee gemaakt in Broek. Geen wonder dus dat mijn bloed wal trager naar mijn hersenen stroomde en weer terug, waardoor ik er geen moment bij stil heb gestaan dat de ingezonden brief van W. Drees uit Den Haag. die ik gisteren ci teerde, wel eens niet van onze vroegere minister-president kon zijn (die altijd een naarstige in gezonden brievenschrijver was), maar van zijn zoon Willem, die. naar ik mij heb laten vertellen, uit principe nooit Jr. achter zijn naam zet. Dat kon ik bij deze vin nig bijtende wind niet bedenken, dat zult u hoop ik te begrijpen. De vergelijking met hel 'Leeflij- denboek' van Desmond Morris had daardoor ook niet veel zin. want Willem Drees zonder jr. is geen 100 maar 64. de leeftijd waarop Voltaire in 1759 zijn 'Candide' en de Schotse wiskun dige John Napier in 1614 zijn lo garitmen publiceerde. Maar goed. Willem Drees jr. leeft ten minste nog. terwijl Karl Marx. Luyndon B. Johnson en de Ro meinse keizer Claudius op die leeftijd overleden, evenals Bela Bartok en Walter Raleigh, welke laatste niet zonder resultaat zo wel de aardappel als de tabak in Europa introduceerde. Heb ik hiermee mijn persoonsverwisse ling een beetje goed gemaakt De Beatles bezongen Drees Jr's leef tijd in 'When I'm Sixty-four', waarin zij de 64-jarigen 'Zuinig Ore gens ben ik het nog steedi met de ingezonden brief van W. Drees uit Den Haag. ook al blijkt deze een kwart eeuw jonger te zijn dan ik dacht. Het mooie van dit weer is overigens wel dat we er weer een nieuw woord bij heb ben gekregen: 'gevoelstempera tuur'. 'The chili factor', zeggen de Engelsen: het is 15 graden onder O. maar door de oostenwind voelt het aan als 35 graden onder 0! Ik vind 'gevoelstemperatuur mooier dan het Engelse 'koude- factor'. Voor betere woorden houd ik mij aanbevolen, want het staat nog niet in Van Dale, we kunnen nu nog invloed uitoefe nen op de Nederlandse taalschat NEDERLAND TROS 18.15 De mooiste foto's maak je zelf, 8-delige cur sus basisfotografie. Deel 8. Aktiefotografie TELEAC Biotechnolo- 18.30 Cursus gie. Les 4 TROS 19.00 Alf, serie. Afl.3: Op zoek naar Lucky. Alf probeert de kat te hypnotiseren met alle gevolgen van dien 19.25 Mini Stars, serie pro gramma's waarin kinderen de hits van vandaag zingen, voorzien van Nederlandse teksten NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 Dossier Verhulst, 12- delige Nederlandse drama serie geschreven door Hans Keuls. Afl. 11: De vergel ding. Eindelijk krijgt Oscar in de gaten wie en wat Roel ei genlijk is 21.30 De TROS TV-Show, praatshow met Ivo Niehe en prominente gasten 22.35 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 23.05 Simonskoop, filmma gazine. Aandacht voor Mos quito Coast en Wise Guys NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden 23.45 Airport I, Amerikaanse speelfilm uit 1970 van Geor ge Seaton. Door een zware sneeuwstorm raakt een vliegtuig onderweg naar Ro me in de problemen 01.55 Einde ZATERDAG and daughters). Australische se- 19.23 Intermezzo. Chanson dans la nuit. Carlos Salredo. Uitge voerd door Gyde Knerbusch, harp. (herh 19.25 Oshin, Japanse serie 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 20.25 Première, filr Röpcke 20.55 De oogst des hemels (Days of heaven), Amerikaanse speel film uit 1976 van Terence Malick. Met o.a. Richard Gere. (Origine le versie met Nederlandse on dertiteling). 1916 Na een hevige ruzie met zijn baas vlucht de jon- ge Bill met zusje Linda en zijn vriendin Abby, die hij voor zijn t doorgaan, naar liefd NOS 09.30 Nieuws voor doven en 22.50 Ei slechthorenden TELEAC 09.35 Cursus Statistiek, les 6 10.35 Ca va?, cursus Frans voor beginners, les 6 Texas. Ze renboer Chuck, wordt op Abby 22.30 Filmspot. achtergrondinfor bi] de filmactualiteit België/Frans 1 NEDERLAND 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Span jaarden 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal VOO 19.12 De Nationale Ideeën bus, Leo van der Goot pre senteert uitvinders en hun ideeën 20.00 Droomvakanties, exo tisch programma rond de winnaars van de droomreis- wedstrijd uit het Veronica- blad 20.40 Don't go to sleep, Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Richard Lang. Een tienjarig kind wordt gekweld door nachtmerries over haar zus die bij een auto-ongeluk om het leven kwam. Wan neer zij 's nachts haar dode zusje onder het bed aantreft, smeedt zij met haar een plan om de rest van de fami lie om het leven te brengen 22.10 Gesprek met de minis ter-president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Alter ego: Brieven van een dokter uit Afrika, twee delige documentaire over de Nederlandse psychiater Joop de Jong en zijn erva ringen in Guinee Bissau. Af- 1.1Alles is wind 23.28 Een bericht voor de Wilde Ganzen 18.00 Carrefours week-end, geva rieerd programma met informatie over video, film en theatervoor-' stellingen 18.33 Micro-défi, spelprogramma 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Grand écran - Clint East wood: Josey Wales, hors la loi (The outlaw Josey Wales), Ame rikaanse western uit 1976 van Clint Eastwood. Met: Clint East- Chief Dan George, Son- a Locke, e.a. Om de n j op t Josey Wales, een vreedza me boer uit Missouri, de achter volging in Hij krijgt in zijn jacht op de moordenaar, kapitein Ter- rill. hulp van Zuidelijke soldaten Wam 18.00 Tik Tak, kinderprogramma Afl. 70. (herh.) 18.05 De Snorkels, kinderpro gramma over wezentjes die on- i. de internationale Top 20; de Bingo-clip van de week; over zicht van de Top 20; studiogast; retroclip, prijsvraag en info-item 19.15 Uitzending door derden Programma van de Christen-De mocratische Omroep 19.40 Mededelingen en program- 19.45 Nieuws 20.15 Weerbericht 20.25 Een aparte staat, tweede van twee programma s over de Zuidafrikaanse geschiedenis 21.25 Extra-time 22.00 Parlando ma non troppo Fred Brouwers praat met Leen Persijn over muziek. Gasten: Jo zef de Beenhouwer (piano), het Vlaams Kamerorkest van Brus sel o.I-V, Arie van Lysebeth en het Koninklijk Filharmonisch Or kest van Vlaanderen o.l.v Ro nald Zollman 23.35 Nieuws Aansl. Coda Ik kan chelieu van Londersele 23.55 Einde VRIJDAG Radio 1 na 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. AVRO: 19 02 De burgemeester is jarig. NCRV. 20 02 Water en vuur 21 02 Mengpaneel 22 02 NCRV- Vrijdag-sport NOS: 23.05 Met het oog op morgen. VOO: 0.02 Stern- Na 18 uur AVRO 18 03 Minjon magazine 19 00-07 00 Zie Radio 1 en Zuid wordt getekend, zet hij als enige door 22.20 La Saison du Sagittaire. pro gramma van Bob Lenaerts over de Belgische auteur Gaston Compère 22.50 Laatste nieuws 23.20 Rox Box, gevarieerd jonge renprogramma gepresenteerd door Ray Cokes 00.20 Einde ZATERDAG 08.30 Nouba nouba, gevarieerd kinderprogramma 09.30 Spreek met ons mee, cursus Nederlands 09.55 Einde 10.40 Interwallonie: programma voor Joegoslaven 11.20 Interwallonie: Heleikoum, programma voor Arabieren 18.05 Auf Achse, serie Afl Thai- Teak 18.35 Zandmannetje 19.15 Regionale programma s: Hamburger Journal: Hallo Nie- dersachsen; Schleswig-Hol- stein-Magazin WDR: 18.25 Galerie der Comics, serie AflGeheimagenlen und Detek- 19.00 WWF-Club.) 19.57 Programma-overzicht 20.00 Tagesschau Aansl Die Parteien zur Wahl.) 20.15 Geheimsache Hangar 18 (Hangar 18), Amerikaanse speelfilm uit 1980 van James l Conway. Wanneer een Ameri kaanse satelliet bij de lancering botst met een UFO, besluiten re geringsambtenaren vanwege de verkiezingen om het beschadig de object in het geheim in de woestijn te laten landen Daar wordt het in een hangar van het leger bewaakt. Onderlussen gaan twee astronauten, die de Radio 3 na 18 uur 18.45 Babel. programma voor mi- NOS 18.03 De Avondspits VOO granten. Afl 1 Marokko 19.02 Curry en van Inkel. 22.00 19.00 Zonen en dochters (Sons Countdown Café OMROEP RIJNLAND (Twee kanalen) Aansl Die Par- 21.50 Plusminus, economisch ma- 22.35 Tagesthemen met Bericht aus Bonn 23.05 Sportschau 23.30 Die Frau nebenan (La fem me d a cté), Franse speelfilm uit 1981 van Frangois Truffaut Met Gérard Depardieu, Fasnny Ar dent, Véronique Silver, e a De 33-jarige marine-ingenieur Ber nard Coudray leeft met vrouw en zoon in een klein dorp nabij Gre noble Op een dag krijgen zij nieuwe buren: een pasgetrouwd stel Bernard herkent zijn vroe gere geliefde Mathilde en on lens weer boven 01.10 Tagesschau 01.15 Nachtgedanken, beschc wingen door Hans Joachim h lenkampff ZATERDAG 10.00 Heute 10.03 Showfenster 10.35 Umschau 10.55 ARD-Sport extra Werel kampioenschappen skiën: re 18.15 Heute-Schlagzeilen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute Aansl.: Parteien zur Wahl 19.30 Auslandsjournal, buitenland se reportages 20.15 Der Alte, misdaadserie 21.15 Showfenster, aktueel amu- sementsprogr gepresenteerd door Sabine Sauer 21.45 Heute-Journal Aansl. Par teien zur Wahl 22.15 Aspekte, cultureel magazine 22.55 Die Strassen von San Fran cisco (Streets of San Francisco). Amerikaanse politieserie 23.40 Am heiligen Grund (Sacred Radio 4 na 18 uur NOS: 18 00 Nws 18 02 Aspekten van de Kamermuziek 19 00 De Bovenbouw 20.00 Nws 20 02 Eu ropees Concert Podium. (20.50- 21 05 Muziekspiegel21.35 Hori zon. 22.30 NOS Jazz Radio 5 na 18 uur EO. 18.10 België tntaal PP 18.20 Uitzending "O: 18 30 Taal e 00 Programma v„„. werknemers. (19 00 Turks. 19.20 Marokkaans 19 50 Spaans 20.00 Italiaans EO. 20 30 De Bij bel open 21 00 De Schoolagenda 21.15 Zicht op Israël. 21 40 Theo logische verkenningen Brook Adams en Sam Shepard in 'Days of Heaven', Amerikaanse speelfilm uit 1978. die vanavond is te 2 op BRT 2. ifotu/ ZATERDAG Radio 1 Voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws NOS 7 00 Nws TROS: 7 03 TROS Nieuws Show met om 7.09 Natuur- rubriek; 7.20 Het weer door Jan Pelleboerr (NOS: 7.30 Nws 7.40 Uitgaanstips; 7.48 Toerisme; 8.06 TROS Aktua; 8.24 Ontbijtgast van de week; 9 03 Introductie Prijzen slag en Kamerbreed. 9.05 Ontbijt gast v d. week; 9.20 Overz. kran ten; 9.30 Recept van de dag; 9 45 Kieskeurig; 10 08 Shownieuws, 10.20 Prijzenslag; 10 30 Kieskeu rig op wielen; 10.40 Sportagenda. 11.08 Finale prijzenslag 11.20 Overzicht bijlagen zaterdagkran ten 11.35 Buitenlandmagazine 12.03 TROS Nieuws Show. met om 12 03 Oud plaatwerk: (NOS 12.56 Mededelingen voor land- en tuinbouw). 13.06 TROS Aktua; 13.30 Financieel Nws.; 13.40 Men sen uit het nieuws; 14.40 Doe 't zelfrubriek; 14.50 Vijf minuten van Herman Pieter de Boer, 15 08 Me dische rubriek, 15.20 Overzicht avondkranten; 15.35 Sportagenda; 15.50 Jeugdsport; 16.10 Dieren manieren; 16.30 Van boeken beze ten; 16.50 Film en videonieuws 17.06 TROS Aktua magazine Radio 2 voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. VA RA: 7.03 Hallo Hier Hilversum (7.25 De wind 8.03 De rode draad 8.55 Het Socialistisch strijdlied 9.03 Het weer dit weekend 10.03 De Stand van zaken 11 03 Tussen Barend en Van Dorp 12 03 De Rooie Haan 14.03 Wie in t Neder lands wil zingen 15 03 Hits van Radio 3 voor 16 uur NOSJeder heel uur nieuws NCRV: 7.03 Vroegop 7.30 Rabar- bara. 8 03 Pop non stop. 9.03 Go spel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Radio 4 voor 18 uur AVRO; 8 00 Nws. 8.02 Afliche - 10.00 Caroline. 11 00 Kurhaust eert VOO 12.00 Straus 13.00 Veronica Klassie Lang leve de opera liet 9.25 Waterstanden. FEDUCO. 9 30 Medelanders Nederlanders 9 45 Dag Dokter 10 00 Neder lands - Taal, Tekens en regels EO 10 15 De muzikale fruitmand 11 15 Tijdsein-Thema 12 00 Nws nd 12 25 E r de deur) VPRO: 14 00 Euroburo 15.00 Het spoor 16 00 Het spoor -ug EO 17 00 Li< 18.00 Telekolleg II. cursus ge schiedenis. Afl Nationaal-So- cialisme 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau met weerbe- 22.15 In bester Gesellschaft, serie 23.05 Kranke Manner, tv-film van Otmar Hitzelberger Om de tijd aangenamer door te brengen or ganiseert patiënt Flachmann van de chirurgiche afdeling wedden schappen Zo heeft hij een race tussen kruklopers en rolstoelrij ders georganiseeerd Als de operatietafel gereed staat voor een patient, rukken krukken en rolstoelen op 00.00 (ZW)Der T-Mann, tv-!.lm van Klaus Bueb. Er zijn mensen die opvallen en anderen die niet op gemerkt worden De mensen die niet waargenomen worden lijden aan een geheimzinnige ziekte het T-syndroom Iemand vocht tegen deze ziekte: Harald T 00.45 Laatste nieuws les Herh Anfanger, ZATERDAG 09.30 The Hunter 09.35 The Muppet Babies 10.00 Saturday Superstore derprogramma 18.10 Horizon The disappeared 19.00 The courage of Lassie Ame rikaanse speelfilr Drake 20.30 Darts 21.00 On the road 21.30 Gardeners world 22.00 Indelible evidence campaign sional Championship kampioen schappen dartsspelen 00.00 Newsnight en weerbericht 00.50 Darts, vervolg 01.25 Einde ZATERDAG 10.00 Teletekst 11.45 Open University (12 50 Te letekst) ussen (Met om 9 00 week; 09 15 Actuali- 09.30 Englisch fur 18.00 I Dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan s Heroes la Stalag 13 20.00 The New Candid Cam ZATERDAG 08.00 Fun Factory 10.00 1m Original: Avec plaisir cursus Frans Afl 2 Herh, 10 30 Frauen in der DDR. intormatieve serie All Een architecte in Ros tock. 1115 Feruniversitat im Dritten Wilhelm Kohier deel 11 18.35 Fax 19.00 Journaal en weerber 19.35 London News 20.00 Wogan 20.35 Blankety Blank Afl 1 21.10 Dynasty, Amerikaan; bericht 22.30 Rockcliffe s babies Afl 1 Sweet and sorrow revenge 23.20 Little big man, Amerikaanse speelfilm uit 1970 van Arthur Penn Met: Dustin Hoffman, Faye Dunaway, Chief Dan Geor- Anglia TV 18.00 Bellamys Bugle 18.15 Blockbusters 18.45 News at 5 45 19.00 About Anglia 20.00 The Newlywed Game 20.30 Murder, she wrote 21.30 My Husband and I 22.00 Yesterday's Dreams 23.00 News at Ten, followed by Anglia Late News and Weathe' 23.30 Cross Question 01.10 Friday Late Film Rio Cor chos (1964) 02.10 Late Night Final, followed by 01.35 Weerbericht 18.00 Recreation 18.40 Des ch.ffres et d< 19.00 Chambre vide a lou 20.10 Fun-board 21.05 JaZZ-OFF21.20 Ca 21 30Thalassa 22.00 Journal Têlevisé 22.30 J aime a la FoLe

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 23