INGEN TELEVISIE TOEGELICHT Middag-televisie blijft D B DONDERDAG 15 JANUARI 1987 PAGINA 23 Het automuseum Autotron ver huist van Drunen naar Rosma len. Als pop zit je wel te kijken als alle oude auto's waar je jarenlang treouw naast hebt gestaan, ineens worden weggereden. (foto anpi BERG AFGEFIETST - Een Franse bergbeklimmer. Louis Vergeon, is de 6.959 hoge berg Aconcagua in het oosten van Ar gentinië afgedaald... per fiets. Hij stopte in het basiskamp Plaza de Mulas op 4.200 meter hoogte en had toen het wereldrecord in de categorie verbeterd dat op naam stond van de Zwitser Rottolo Nottaris. De 34-jarige Vergeon, een ver koopleider van "Air France" die al beklimmingen van bergen van meer dan 7.000 meter op zijn naam had staan deed in 2 Va uur waar Nottaris drie dagen voor nodig had gehad. Louis Vergeon vestigde ver volgens een nieuw record door zijn afdaling te vervolgen tot Puente del Inca in de vallei, op 2.720 meter hoogte. In 5 uur leg de hij 35 kilometer af. TROPISCH EILAND - Wie m deze-winterse dagen droomt van een eigen tropisch eiland, kan er een kopen dat in de Stille Oceaan is gelegen en dat kokospalmen heeft en een lagune waarin de vis welig tiert. Het atol Palmyra, een 240 hec tare grote verzameling kleine ei landjes rondom een grote, diepe haven bij de evenaar, staat te koop bij een makelaar in Hono lulu. Het wordt verkocht door de familie Fullard-Leo. die het meer dan 60 jaar in eigendom heeft ge had. Wat zij ervoor vraagt is niet bekend. In de Tweede Wereldoorlog heeft de Amerikaanse regering miljoenen dollars besteed aan verbetering van Palmyra. In de loop der jaren hebben uiteenlo pende belangengroepen Palmy ra willen gebruiken als filmde cor, basis voor het lanceren van raketten, nudistenkolonie, gods- dienstig retraite-oord of c entrum voor visserij, watercultuur of zee-ontginning. (PARA)NORMAAL - Paranor male ervaringen zoals contacten met overledenen en buitenzin tuiglijke waarneming zijn de af gelopen jaren in de Verenigde Staten een normale zaak gewor den. Dat blijkt uil een onderzoek dat in 1985 is gedaan onder 1.500 Amerikanen. Van de ondervraagden zei 42 procent ervaring te hebben met contacten met overledenen. Een groot aantal zei ook de ervaring te kennen met het deja-vu ge voel. Zij waren ervan overtuigd ergens al eens te zijn geweest, hoewel zij wisten dat dat onmo gelijk was. Zestig procent zei er varing te hebben met buitenzin tuiglijke waarneming Het onderzoek werd uitge voerd door Andrew Greeley, een katholieke priester en auteur. In 1972 deed hij een soortgelijk on derzoek. Toen zei 25 procent van de ondervraagden contact met overledenen te hebben gehad. „Wat paranormaal was is nu normaal," concludeerde Greeley in een artikel in het tijdschrift American Health. „De cijfers duiden op een bijna algemene er varing in de Amerikaanse sa menleving." GEEN ONDERSCHEIDING - De in 1983 uit het kabinet getre den Zwitserse minister van de fensie, Georges-André Cheval- laz, heeft geweigerd de Franse onderscheiding van het Legioen van Eer aan te nemen. Chevallaz gelooft niet in onder scheidingen. Ook het aanbod van Zwitserse erekruizen heeft hij altijd afgeslagen. "God bewa re ons voor het najagen van or des en het onvermijdelijke po chen op prestaties om er een te krijgen", heeft hij gezegd. Artnie Hall' Woody Allen en Diane Keaton spelen vanavond de hoofdrollen in de film 'Annie Hall', op het scherm gebracht door de KRO. Het zangeresje Annie Hall komt zo van het platteland naar Man hattan om daar een carrière op te bouwen. Nog zo groen als gras komt ze bloot te staan aan de ge varen van de grote stad. Woody Allen, als Alvy Singer, steekt het jonge ding een helpende hand toe. Langzamerhand raakt Annie vertrouwd met het nachtleven in New York. Bovendien beginnen haar optredens vruchten af te werpen, ze krijgt zelfs een con tract aangeboden in Californie. Al dat succes doet de relatie die inmiddels is opgebloeid tussen Alvy en Annie geen goed. Uitein delijk vertrekt Annie voorgoed naar Californie en laat Alvy al leen achter in Manhattan. (Ne derland 2. 20.00 uur). Operatie walvis De bewoners van het Australi sche vissersdorpje Crowdy Head hebben het in 1985 gepresteerd 20 walvissen van de dood te red den. In de winter van dat jaar spoelden 30 walvissen aan op het strand. Omdat het voor deze zoogdieren onmogelijk is in on diep water te leven moest er snel een oplossing komen. Met man en macht probeerde men de die ren die in gewicht de twee ton benaderen in dieper water te brengen. Het lukte niet. Uitein delijk zijn de dieren op een vrachtwagen geladen en naar een afgesloten haven gebracht Toen de dieren weer helemaal waren hersteld zijn ze vrijgela ten. In de documentaire die de Evangelische omroep vanavond uitzendt, vertellen duikers, bur gers en wetenschappers uitvoe rig over deze „operatie". Boven dien proberen ze een verklaring te geven voor het vreemde ver schijnsel walvisstranding (Ne derland 1. 20.28 uur). Tijdsein In de EO-actualiteitenrubnek Tijdsein vanavond aandacht voor de aardboringen in Bra bant. In Asten worden diepere aardlagen aangeboord op zoek naar warmtebronnen. Als dié warmte eenmaal gevonden is wordt zij omgezet in energie. Het expinment is nog in volle gang en het team van Tijdsein ging er kijken. Verder zal er in het pro gramma een interview te zien zijn met Karen Berman van het Zuidafrikaanse instituut voor ra senrelaties. Een aantal dagen ge leden hield Berman een lezing over de hervormingen in Zuid- Af'rika. Daaruit bleek dat hij erg kritisch tegenover het weinig hervormingsgezinde regime van Botha staat. Tot slot komt een Amerikaan met het voorstel aan de Nederlands regering om geld te investeren in energiebespa ring zodat de bouw van drie ko lencentrales in Nederland over bodig wordt. (Nederland 1, 22.12 Operatie Walvis, vanavond op de EO-televisie. HILVERUSM (GPD) - L)e Raad van Beheer, het dagelijks bestuur, van de NOS heeft overeenstem ming bereikt over het behouden van de middagzendtijd na invoe ring van het derde televisienet per 1 oktober. De oplossing, die morgen nog moet worden goedgekeurd door het voltallige NOS-bestuur, voor ziet in een in fasen herstellen van de middagprogrammering en uit breiding van de STER-zendtijd om dit financieel mogelijk te maken. Uiteindelijk wil de raad aan het be gin van de jaren '90 uitkomen op uitbreiding van de zendtijd naar de lunch- of' ontbijttelevisie. De middaguitzendingen komen bij de introductie van Nederland 3 direct in gevaar. Met dezelfde zendtijd moeten vanaf 1 oktober drie televisienetten gevuld wor den. Consequentie hiervan is dat middagtelevisie zal verdwijnen. De oplossing van de Raad van Beheer omvat in eerste instantie een overgangsfase tot 1 oktober volgend jaar, waarin zowel op Ne derland 1 als 2 een herhalingsblok wordt geïntroduceerd. Dit blok be gint op Nederland 1 om 15.00 uur, een half uur later dan de middag- programmering nu begint, en op Nederland 2 om 16.30 uur, dat is nu om 15.30 uur. Herhalingen zijn re latief goedkoop. Het geld dat er voor nodig is, in totaal 10 miljoen gulden, moet komen uit de finan ciële reserves van de omroep. Hier voor moet toestemming verkregen worden van het ministerie van WVC Met ingang van 1 oktober 1988 wordt de middagzendtijd in de vi sie van de Raad van Beheer volle dig hersteld. Vanaf 1 oktober 1989 kan Nederland 1 al om 14.00 uur beginnen tot middernacht, Neder land 2 komt dan om 15.30 uur in de lucht en zendt tot 23.30 uur uit. Eerder deze week hebben de om roepen hun grote zorg uitgespro ken over het noodgedwongen ver dwijnen van de middagzendtijd per 1 oktober. De NOS en de kleine, niet-leden- gebonden zendgemachtigden heb ben inmiddels overeenstemming bereikt over het definitieve zend- schema van het derde televisienet, dat op 1 oktober begint. Kenmerkend voor Nederland 3 is de horizontale programmering van voor- en na-avond en de verti cale opbouw in de tussenliggende tijd (tussen 8 en half 11): op elke avond in de week is op hetzelfde tijdstip hetzelfde soort programma te verwachten. Verder speelt de mogelijkheid tot grote flexibiliteit ten aanzien van het rechtstreeks uitzenden van evenementen als de Vierdaagse en de Elfstedentocht een grote rol op het r Er bestaat inmiddels ook over eenstemming over de program ma's die door de deelnemende zendgemachtigden afwisselend of in co-produktie worden gemaakt. Onder deze programma's worden onder meer verstaan de documen taire op dinsdag, het discussiepro gramma op donderdag en de the ma-avond op vrijdag. De komende maanden moet nog overeenstemming bereikt worden over de vormgeving van Neder land 3. Dinsdag kocht ik in de ramsj voor het spotprijsje van f7.50 het 'Leeftijdenboek' van Desmond Morris. - beter bekend als de schrijver van 'De Naakte Aap' en 'Spel om de bal'. Ondertitel: 'Op merkelijke feiten over en bizarre prestaties van meer dan 2000 we reldberoemdheden' Het boek be gint bij 0 jaar en eindigt bij 100 en elk leeftijdsjaar daartussen krijgt twee bladzijden waarop iets over 'de mens' op die leeftijd verleid wordt, en frappante fei ten van frappante beroemdheden in dat bepaalde levensjaar ver meld worden. Dat scheelde ook weer een paginanummering Neem mij bijvoorbeeld. Ik ben 56 jaar. De levensverwachting bij de geboorte voor mannen op de Kaapverdische eilanden, in Öo- minica, El Salvador, de Filippij nen en Tuvalu, en voor vrouwen in Egypte en Tunesië is eveneens 56 jaar. Alweer een reden dus om blij te zijn dat ik in Nederland woon. en niet in El Salvador. Ze senvijftig was de leeftijd waarop Ludwig von Beethoven. Albrecht Durer. George Formby. Douglas Fairbanks, Francis Drake, Adolf Hitler. Abrahalm Lincoln. Han van Meegeren, Ian Fleming en Dag Hammerskjold op uiteenlo pende manieren stierven. Gusta- ve Eiffel was 56 toen zijn toren voltooid werd, Nikolai Rimski- Korsakov componeerde op 56-ja- rige leeftijd zijn populairste werk ('De vlucht van de hom mel'). de toen 56-jarige Romeinse militaire leider Sulla liet in 82 voor Christus in het Circus in Ro me 6000 tot 7000 krijgsgevange nen ter dood brengen, en ik schreef op diezelfde leeftijd deze Trijfel. Zo heeft iedereen zijn ei gen taak in het leven... Ik had het 'Leeftijdenboek' nog niet van zijn cellofane sarcofaag ontdaan, of mijn oog viel op de ingezonden brieven in NRC Han delsblad van die dag. Zij waren van Ing. J. Brunnekreeft uit IJs- selstein, S. Minco uit Soest. W. Drees uit Den Haag en H.L.H. v.d. Molen uit Hilversum. De der de naam sprong er tussen uit, al stond hij er net zo onopvallend onder als de andere namen. Ik ci teer: „In zijn ingezonden brief (NRC Handelsblad, 2 december) maakt TG. Schalkwijk bezwaar tegen de opmerking van Th. H. Joekes: 'een oud-Kamerlid voor de CPN, en dus... prominent aanhanger van een ideologie die in. deze eeuw zeker zo slordig met men senlevens is omgegaan als...'. Schalkwijk schrijft: 'communist zijn betekent niet automatisch dat men de terreur van Stalin verdedigt'. Dit klopt. Iemand is niet zon der meer verantwoordelijk voor misdaden begaan door organisa ties met dezelfde naam. Bepalend a) De houding tegenover de ba sisfactoren waardoor massa moord mogelijk wordt: dicta tuur, afschaffing van persvrij heid, verbod op emigratie, ver bod op gesprek met buitenlan ders, afschaffing van onafhanke lijke advocaten, verbod op fami liebezoek aan gevangenen: b) de houding tegenover de massamoord toen deze werd be gaan en er over werd gerappor teerd: c) de houding tegenover be straffing van de beulen: d) de houding tegenover scha devergoeding en eerbetoon aan (nabestaanden van) slachtoffers: e) de houding tegenover verge lijkbare massamoorden, begaan - als men Stalin noemt - door an dere dergelijke regimes, in Cam bodja (Pol Pot), in China (Mao), en nu (met steun van de Sowjet- Unie) in Afghanistan: f) de houding tegenover dissi denten. zoals Solzjenitsin, die te rugblikken op de Goelag, en te genover dissidenten die medede lingen doen over de huidige si tuatie. In de jaren zeventig maakte ik kamerleden van de CPN mee die. tijdens verkiezingsforums, rea geerden op vragen uit de zaal. Ik had nooit de indruk dat Marcus Bakker c.s. aan genoemde zes cri teria voldeden, of ook maar aan een of twee er van. De Sowjet- Ünie heeft de beulen nimmer be straft. eert de slachtoffers niet, handhaaft de dictatuur, zonder dat de CPN bezwaar maakt. En waarom een naam gehandhaafd die zo besmetis? Hoe slaan CPN'ers tegenover een partij die zich nationaal-socialistisch of fascistisch noemt?" Een opmerkelijk helder en dui delijk schrijven van een 100-jan- ge, maar toch wordt W. Drees uit Den Haag in het 'Leeftijdenboek' met genoemd bij de opmerkelijke 97-jarigen. - want hij was 97 toen het boek in Engeland ver scheen. Een duidelijke omissie! Dr. Drees heeft helaas gelijk, ze ker ten aanzien van de kamerle den van de CPN in de jaren ze ventig (en daarvoor!). De tragiek van de CPN is, dat zij haar laat ste kamerzetels verloor in de tijd dat de voormannen maar vooral voorvrouwen van de partij in elk geval aan énkele van de zes ge noemde criteria beantwoordden. Ina Brouwer. Tweede-Kamerlid van de CPN. was bijvoorbeeld een van de Kamerleden die zich sterk hebben gemaakt voor de emigratie van Irina Grivnina naar Nederland, zoals u kunt le zen in het interessante boek 'De zaal Grivnina. Schaakmatch te gen de KGB'. Maar ten aanzien van Marcus Bakker c.s. heeft dr Drees gelijk. Zoals gezegd: he laas. NEDERLAND 18.15 Het gezin, programma van de Islamitische Om- roepstichting TELEAC 18.30 Cursus Statistiek. Les 5. (herh.) EO 19.00 Nathalie, tekenfilmse rie. Afl.3: Storm na de stilte 19.24 Pablo ontmoet Louis Pasteur, educatieve teken filmserie 19.30 Metterdaad, reportage over het werk van evangeli sche organisaties in België EO 20.28 Operatie Walvis, Au stralische documentaire over een poging 30 gestran de walvissen weer in open zee te krijgen 20.55 Mission '87. (Ronduit), verslag van een grote Euro pese jongerehconferentie die eind '86 in Utrecht ge houden werd. 21.40 Vrije Gevangenen, se rie programma's over men sen die om zijn of haar ge loofsovertuiging gevangen zitten 21.45 Muzikale ontmoetin gen. Albert de Kerk, kabine torgel en Briqit de Klerk, so praan- en altblokfluit. Oude muziek 22.12 Tijdsein, actualiteiten rubriek 22.42 De Open Cirkel. Afl.2: Omgaan met verdriet. Ge spreksprogramma van Wim de Knijff NOS 23.37 Journaal VRIJDAG NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden RVU 14.00 Een Nieuwe Wet Wij zer, programma over de stelselherziening sociale ze kerheid. Afl. 3 TROS 14.30 Sons and daughters, Australische serie 15.35 Rosco leest voor, tele visieprentenboek 15.55 De stop en stap show, kinderprogramma. Afl. 11: Haast 16.20 Bassie en Adriaan en het geheim van de schat kaart. Afl.3: Een geheimzin nig raadsel 16.45 TROS Pop Formule 11, popmuziek vanuit disco theater Escape in Amster dam NOS 17.30 Journaal TROS 17.46 TROS Sport. de gokken om belangrijke prijzen waaronder de felbegeerde auto 21.05 Panorama 21.55 Dallas, Amerikaanse serie 22.45 Nieuws met aansl: Coda Sonate nr 2 van Cherubini, uit gevoerd door André Vandries- 14.00 Schooltv 16.00 Einde 17.00 Schooltv 17.55 Journaal 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal mégazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Festival du cinéma de Bru- 20.20 Frankenstein 90, Franse ko medie uit 1984 van Alain Jessua. Op het terrein van een onder zoekscentrum verschijnt plotse ling een gemaskerde man. Deze Victor vermoordt een onderzoek- haar vandoor. Tot ramp blijkt het om de arm zijn verloofde te gaan 22.45 Laatste nieuws 23.15 Reflets du libéralisme 23.25 Einde NEDERLAND 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joego- slaven 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal KRO 19.12 KRO's tekenfilmfesti val 19.20 Hints, spelprogramma gepresenteerd door Frank Kramer 19.50 Trekking van de Mid- lotto van de maand januari 20.00 Annle Hall, Amerikaan se speelfilm uit 1977 van Woody Allen. Woody Allen gaat in deze autobiografi- KRO/RKK 21.30 Er is meer tussen he mel en aarde, maandelijks gespreksprogramma vanuit de Domtoren in Utrecht NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden VRIJDAG NOS/NOT 10.00 Ik zoek Ik zoek een kin derboek, les 1 10.30 Einde 11.00 Schooltv-weekjour- naal 16 11.30 Einde NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.45 Luister met je ogen Les 16 Het lichaam. Herh 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische se- 19.23 Intermezzo: Allegro modera to uit Romantische Stücke, Dvo rak. Uitgevoerd door Marjeta Ko- rosec, viool en Marjana And- raschke, piano. Herh 19.25 Oshin, Japanse serie 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuw 20.15 Kwidam, videospelletje 20.25 Kagemusha, Japanse speel film uit 1980 van Akira Kurosa wa. (originele versie met tweeta lige ondertiteling.) Japan, einde 16e eeuw. Verschillende clans strijden om de heerschappij. Shingen Takeda, leider van een dezer clans, wordt in de strijd ge dood. Naar zijn wens wordt zijn plaats ingenomen door een ka gemusha, een dubbelganger 23.00 Basketbal Reportage vanuit Antwerpen van de wedstrijd Zhalgiris Kaunas-Maccabi Tel Aviv, in het kader van de Euro pabeker voor landskampioenen 23.30 Einde VRIJDAG 14.00 S 15.00 T 16.50 Schooltelevisie 17.20 Vacaturebank 17.30 Nouba nouba, gevarie kindi ment staan de zaken er minder rooskleurig voor 01.05 Tagesschau 01.10 Nachtgedanken. beschou wingen door Hans Joachim Ku- lenkampff VRIJDAG (herh.) 11.55 ARD-Sport extra, wereld kampioenschappen skiën: afda ling voor dames 13.00 heute 13.15 (S) Teletekstoverzicht 13.45 Einde 14.30 (S) Teletekstoverzicht i Eugène Sue 15.50 Tagesschau 16.00 La plante. het verhaal va een bedreigende c 16.10 Die kleine Meerjungfré tragische liefdesgeschiedenis tussen een prins en een zee- meerming 17.45 Tagesschau (REGIONALE PROGRAMMA'S: WDR 17.55 Hier und Heute 18.25 Losberg, serie. Afl Alles auf België/Frans 1 .6.00 Carrefours. (18.02 Laf a bits en Monsieur Spectacle. 18.33 Micro-défi) Sieg 19.00 Detektivburo Roth. serie Afl.: Technologie-Transfer.) 19.57 Programma-overzicht 20.00 Tagesschau. (Teletekst on dertiteling) Aansl.: Die Parteien zur Wahl 20.15 Auf Urlaub beim Klassen- feind, reportage over jeugduit wisseling met de DDR. Aansl. Die Parteien zur Wahl 21.12 Der 7 Sinn 21.08 (S) Mensch Meier spel en muziek met Alfred Biolek 22.35 Tagesthemen 23.05 Aufforderung zum Tanz. tv- film van Peter F. Bringmann. le dereen is tegen Theo, de kami kaze zoals men hem noemt Maar dat maakt Theo niets uit Wanneer hij de Turk Yussuf te gen het lijf loopt en besluit om die met pokeren wat geld afhan dig te maken, komt hij van een koude kermis thuis. Hij verliest zijn spaargeld en dat van zijn Ita liaanse vriend. Vanaf dat mo- 18.15 Heute-Schlagzeilen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute Aansl Parteien zur Wahl 19.30 Dalli. Dalli, spelprogramma van en met Hans Rosenthal. Met de Jochen Brauer-Band o.l.v heinrich Riethmüller 21.00Wut in Bauch: Kontakte, in formatief programma 21.45 Heute-journal. Aansl. Par teien zur Wahl 22.15 Planquadrat Europa: Selbst von der Mafia vergessen, repor tage over een Siciliaans berg dorp 23.00 Filmforum: Abschied von 14.20 Programma-overzicht 14.25 heute 14.30 (ZW) Harold LLoyd Mad- chenscheu (Girl shy). Ameri kaanse speelfilm uit 1924 van Fred Neumeyer en Sam Taylor. Met. Harold Lloyd. Jobyna Ral ston, Richard Daniels e a. Aan sl Heute-Schlagzeilen 16.30 Freizeit und was man da- raus machen kann, vrije-tijdsma- 17.00 heute Aansl Aus den Lan- dern 17.15 Tele-lllustrierte actualitei ten. sport en amusement 17.45 Ein Engel auf Erden (High way to heaven). Amerikaanse 18.00 Telekolleg II, cursus natuur kunde. Afl,: Beschleunigung 18.30 Die Sendung mit der Maus 19.00 Aktuelle Stunde. regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau en weerbericht 20.15 Film am Donnerstag. Der glaserne Schlüssel (The glass key), Amerikaanse speelfilm uit 1942 van Stuart Heisler Met Veronica Lake, Alan Ladd. Brian Donlevy e.a Herh. De politicus Paul Madvig breekt met Nick Varna, de bezitter van een aan tal gokhuizen Dat is een deel van de campagne die Madvig voor Ralph Henry voert, die bur gemeester worden wil 21.35 Filmtip 21.45 Vor Ort. die Haten kommen. ijshockey-koorts aan de Rijn 22.15 Fluchtpunkt Malerei, filmpor- tret van de schilder Peter Weiss 23.00 Peter Weiss, korte film ge presenteerd door Harun Farocki 23.45 Tips für Leser. Aansl Laat- 14.00 City Lights 14.30 Fashint TV - FTV 15.00 Sky Trax Popmuzie 17.00 The DJ Kat Show Anglia TV 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Top of the pops 22.30 Bread Afl 2 23.00 Question Time 00.00 Matt Houston, Amerikaan: VRIJDAG 07.00 Teletekst 07.30 Journaal Aansl Flinstones, tekenfilmserie 08.00 Breakfast time 09.40 Watchdog Aansl Day to 18.05 My music 18.30 Film '87 19.00 Mission impossible, Ameri- 19.50 Crocket-wedstnjden in Syd ney 20.15 Sonate nr 8. Beethoven 20.40 Call my bluff 21.10 Timewatch 22.00 Entertainment USA 86 22.30 Forty minutes: Short stories 23.10 The Embassey World Pro fessional Championship: kam pioenschappen dartsspelen 23.40 Newsnight 00.30 The Embassey World Pro fessional Championship: Kam pioenschappen dartsspelen 01.25 Einde VRIJDAG 10.00 Teletekst 15.00 Journaal en weerbericht 15.02 Collectors Art Nouveau 15.20 Panorama 16.00 Journaal en weerbericht 16.03 Darts 16.50 Journaal, regionaal nieuws 11.05 Neighbours 11.25 Phillip Schofield 11.30 Play School 11.50 Willo the Wisp 11.55 Five to eleven 12.00 Journaal en weerbericht 12.05 Publick school 12.35 Wilfdlife showcase, met om 13 00 Journaal en weerbericht 13.25 World Championship 14.00 Journaal en v 14.25 Neighbours 14.45 Heads end Tails 15.00 Anzacs. sene Afl 5 (slot) Sky Channel 18.15 Blockbusters 18.45 News at 5.45 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads 20.00 Who's the Boss? 20.30 Duty Free (herh 21.00 Never the Twain 21.30 Minder (Herh) 22.30 This week 23.00 News at Ten, followed by Anglia late News and Weather 23.30 Folio 00.15 Hammer House of Mystery VRIJDAG 10.25 Anglia News and Weather followed by Sesame Street 11.30 Cartoon Time 11.35 Short story theatre 12.00 Spread your Wings (herh 12.30 Show Express 13.00 The Raggy Dolls 13.10 Rainbow 13.30 A Heritage from Stone 14.00 News at One 14.20 Anglia News and Weather 14.30 Friday Film Matinee High risk (1976) 15.55 Cartoon time 16.00 Wish you were here 16.25 Anglia News 16.30 Sons and Daughters 23.45 Heute VRIJDAG 10.00 Zie Duitsland 1 13.15 Teletekst-overzic 18.00 I dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.15 Hogan's Heroes Klink s Es- 22.15 The 1987 Pari: Rally 22.30 Ford Ski Report 23.30 Italian Football 00.30 Sky Trax Popmuziek 01.00 Closedown Het 18.00 Tik Tak. kinderprogramma 18.05 Plons A" sneeuwklokje 18.10 Konijntje Ruitoor, korte te kenfilm Vandaag De hond 18.15 Allemaal beestjes Schep ping uit het verleden. Kan een uitgestoiven dier "gerecon- 19.40 Mededelingen en progra ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.15 Kunst-zaken 20.25 Hoger-Lager, spelprogra ma met speelkaarten en tw koppels. Het duo dat wint in voorrondes mag in de superri DONDERDAG Radio 1 na 18 uur 18.05 Man en paard. 18 30 Derde Wereld. 19.02 KRO's Country Ti me 19.55 Maria ter Steeg. VARA: 20.02 Voor wie niet kijken wil. NOS" 23.05 Met het oog op mor gen VPRO: 0 02 VPRO's Nachtle ven, met om 0.02 Het koude zweet. 1 02 Musica Exotica. 3.02 Encore. 5.02 0.0 Ie O Radio 3 na 18 uur NOS 18 03 De Avondspits TROS 19.02 Ferry Maat s Soul- en Disco Show 21.02 De CD en L P Show 22.02 TROS Country 23.02 Ses- Radio 5 na 18 uur KRO 18.10 KRO-literair. Lezen voor de lijst. IOS 18.40 Turks pro gramma. NOS. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. (19 00 Turks. 19.20 Marokkaans 19 50 Spaans 20.00 Portugees' Kaapverd.aans TELEAC 20 30 Tekenen en schilderen Les 1 2100 Personal Computer, intro- duktieprogramma 21 30 Por Fa vor, Spaans. Les 13. 22.00 Ca Va? OMROEP RIJNLAND 11.00-12.00 programma ouderen 18.00-19.00 Ga jij de klas r in, onderwijsprogramma 19.00-20.00 Kunstuur 20.00-23.00 Muziek uit Leiden (onder voorbehoud) VRIJDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: leder heel uur nws. VPRO 7 03 Het Gebouw. (Met om 7 03 Dorrestijns' persagentschap; Afde ling Binnenland; De tafel van NL. Het spoor; Euroburo; Muziek uit Het Gebouw 11 05 NL 12 05 Af deling binnenland NOS: 12.56 Me dedelingen voor land- en tuinbouw NCRV 13 08 Hier en Nu 13 35 Kerk Vandaag 14 05 Van huis uit VARA 16 05 De Rode Draad 11 03 (S) M V - Magazine 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 (S) Van Twaalf tot Twee. (13.03 Echo) 14 03 (S) Ratel 15.03 (S) KRO Fa- miliehoorspel Manuscript, in een fles gevonden TROS 15 30 Ge rard de Vries draait op verzoek 17 03 De Nederlandstalige top tien Radio 3 v r 18 u Radio 2 v r 18 i NOS leder heel uur nws KRO 7 03 Het levende Woord 7 12 (S) Ontbijtshow. 8 50 Pater Adri Maat NOS leder heel uur nws VOO 7.02 Ook goeiemorgen 9 02 Goud van oud 11 02 Èrik de Zwart 13 02 Rinkeldekinkel 15 02 De De too 40 VARA 8 00 Nws 8 02 Vroeg Och tendconcert 9 00 Het Internationa le Concertcircuit 10 20 Mis van Charpentier en Stravinsky 11 20 London Symphony Orchestra o I v Pierre Boulez 11 cert 13 00 Nieuws 13 02 Prome nade Concert EO 14 00 Orgelbe speling. 14 30 Klein bestek 1530 Radio 5 Voor 18 uur NOS 9 00 Nieuws. 9 02 NOS- Sportief. 9.25 Waterstanden RVU: 9 30 De lange weg AVRO 10 00 Meer dan Muziek 11 00 Hobby-vi- taminen NOS 12 00 Nieuws RVU 12 05 Toegitt FEDUCO 12.15 Wijzer op 5 NOS 13 00 Nieuws AVRO 13 10 Vrijzinnig Vi zier 13.30 De berg 14 00 De stof zuiger 14 25 Lekker luisferen 14 45 Meet Mr Mooney 15 00 Sonja s Tip Tijd VPRO 16 30 Wel ingelichte kringen Overheidsvoor lichting 17 46 De Nederlandse An tillen NOS 17 56 Mededelingen 18.00 Rêcréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 19.00 Champs Elysées 20.30 Aujourd hui la Vie 21.30 Jacqueline Babord 21.40 La Télóvision des Téléspec- tateurs 21.50 Aujourd'hui en France 22.00 Journal Télév.se 22.30 L Age Vermeil VRIJDAG 16.05 Quelque chose dans son ré- 17.50 Réstrostalgie Udo Jurgens vanavond in het door Alfred Biolek te pri sentereu amusementsprogramma 'Mensch Meier' o Duitsland 1. ifotoGPi

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 23