S D T Hogewoning velt Bax Rol Schapers uitgespeeld 'DE REXAULT 5 FIRST* Leiden; Elam B.V., Haarlemmerweg 2-4, Tel. 071-121210/213341. Katwijk; Auto Bierman Katwijk, Valkenburgseweg 2, Tel. 01718-71704. DONDERDAG 15 JANUARI GAO (SID) - Het Waddmxveense echtpaar Tijsterman zorgde giste ren in de rally Parijs-Dakar voor een stunt door temidden van de fa- briekswagens de etappe naar Gao in Mali als vijfde te beeindigen De Nederlanders klommen daardoor op naar de negende plaats in het algemeen klassement voor de vier wieiers. Zij staan daarmee pal achter vrachtwagenrijder Jan de Roo> van wie niet zeker was of hij giste ren een controle-post miste. Duide lijkheid daaromtrent zal pas in de loop van vandaag worden verkre gen. Mocht dat inderdaad het geval zijn dan krijgt de DAF-chauffeur drie uur tijdstraf. Zijn achtste plaats komt dan in gevaar. In zijn categorie, de vrachtwagens, be draagt zijn voorsprong bijna veer tien uur dus daar heeft hij niets te duchten. wn Glasbergen aan kop LEIDEN - Glasbergen nam gisteravond de leiding in de inter-regionale zaalvoetbalklasse. Bax, dat elf wedstrijden niet verloren had, moest een 3-2 nederlaag incasseren. FC Lisse verloor andermaal, nu was Silva Boys met 6-4 te sterk voor de jonge ploeg. In de hoofdklasse toont Van Eg- mond zich een uitstekend debu tant. Noordwijk moest er met maar liefst 10-3 aan geloven. Koploper Van der Plas maakte geen fout en won met 6-3 bij Bahlmann. De Kat- wijkers liepen een punt weg van Menken/Landbouw dat niet verder kwam dan 2-2 tegen Sloos Sport. De Hanepoel behaalde via De Kuy- per zijn eerste overwinning. Met een 5-3 zege keerde de gasten huis waarts. Lugdunum stelde teleur, en liet de zege aan Landwer (2-4). Bax-Glasbergen 2-3. Binnen een kwartier verkreeg de Rijnsburgse ploeg een veilig lijkende voor sprong van 0-2. Wim Bouckaert scoorde de eerste treffer voor de bezoekers, die bij het tweede doel punt de medewerking kregen van Bax-goalie Groeneweg. Een schot van Huug Aandewiel liet de sluit post door de vingers glippen. De thuisploeg gaf het echter niet op. Glasbergen beperkte zich voor namelijk tot verdedigen en moest die instelling bekopen. Nog voor de doelwisseling zorgde junior Rick van Dijk voor 1-2, waarna Hans van Leeuwen in de tweede helft de gelijkmaker liet afroepen. Bax gaf daarna vol gas, maar speel de daarmee Glasbergen in de kaart. Peter Hogewoning zorgde met een schitterde treffer voor de overwinning, die de Rijnsburgers aan kop van de ranglijst bracht. FC Lisse - Silva Boys 4-6. Marco Elderbroek zorgde voor een kleine opleving, die kort daarna door de Grunholz-broeders te niet werd ge daan. Dennis Hoogendoorn en Charles Schippers waren voor FC Lisse nog wel productief, maar de Hagenaars maakte het karwei sim pel af door doelpunten van Hadda- di en Grunholz. Van Egmond - Noordwijk 10-3. De Leidse debutant maakt een sterke periode door. Ditmaal werd Noordwijk, dat zonder wissels naar de Drie Octoberhal was gekomen, het slachtoffer van de aanvalsdrift van het goedspelende team van coach Henk Neuteboom. Tot aan de rust bleef Noordwijk goed bij getuige de 2-2 ruststand. Daarna ging Van Egmond voluit en werd de dubbele cijfers gehaald. Voor Van Egmond was Richard Gottmer met 4 doelpunten de schutterskoning. Verder scoorden Fred Ouwerkerk, Marcel van der Eurg en Rob Henzing ieder twee maal. Bij Noordwijk schoten Geert Jan Bakker (2x) en Albert Bosma raak. Bahlmann - Van der Plas 3-6. Volgens coach Goedhart is de fut bij Bahlmann er volledig uit. De Jeffrey Foree van Bax schuwt het persoonlijke duel met Hennie Koet en probeert een medespeler te bereiken. De thuisploeg schoot in de zaalvoetbaltopper tegen Glasbergen tekort (2-3). ifoto Van Boven) Alphenaars hebben de hoop geves tigd op de wedstrijd tegen De me de-degradatiekandidaat Hanepoel. Wel kwam Bahlmann na 10 minu ten met 1-0 voor door een doelpunt van Cees van Vliet, maar de Kat- wijkers hadden snel een antwoord klaar. Zodat met een 1-3 voor sprong gerust kon worden. Toen Henk van de Langemaat zelfs 1-4 scoorde, dacht de ploeg van coach Leo de Jong de buit binnen te heb ben. Verrassend kwam Bahlmann nog tot 3-4 terug door doelpunten van weer Cees van Vliet en Ton vander Laan. In de slotfase liep Van der Plas nog naar een 3-6 overwinning uit. Dirk Jonker (3x), Rick Curfs en uit blinker Jaap van Duyn scoorden de overige doelpunten. De Kuyper - De Hanepoel 3-5. Een slechte wedstrijd waarbij een gehandicapt De Kuyper alleen in Harry van der Zwet een productie ve man had. De drie doelpunten die hij scoorde bleken niet genoeg voor de overwinning. In de tweede helft tapte De Hanepoel uit een an der vaatje en zette de achterstand, door doelpunten van John van Klink (2x). Leander Rietbroek. Ruud Schrama en Ron Loos. om in een 3-5 overwinning. Menken/Landbouw Sloos Sport 2-2. De Noordwijkers lieten een steekje vallen. Sloos Sport bleek een goed ingespeeld team dat vooral na de rust het spel na zich toetrok. Henry Pouw gooide met twee doelpunten roet in het Noordwijkse eten. Eerder hadden voor Menken Ben van der Zalm en Ruud Alkemade de roos getroffen. Lugdunum - Landwer 2-4. De Kikkers maken een wisselvallig seizoen mee. Tegen Landwer. dat voor het eerst compeet aantrad, werd verdiend verloren. Peter Taalman was met drie doelpunten de gevierde man. Peter van Rijn wist eenmaal de invaller doelman te passeren. Lugdunum dat na de rust een 2-1 voorsprong verdedig de, bleek aan de doelpunten vam Albert Siera en Edwin Verhoogt niet voldoende te hebben. MELBOURNE (Reuter) - Michiel Schapers zag gisteren op de vierde dag van de Open Australische tenniskampioen schappen in Melbourne geen kans om voor een nieuwe stunt te zorgen. De langste speler van het internationale tenniscicuit verloor in de tweede ronde in drie sets van de Amerikaan Ben Testerman. De cijfers waren: 6-7 (4-7), 1-6 en 4-6. Ook Manon Bollegraf haalde de derde ronde niet. Hoewel ze de tweede set won moest ze in de der de en beslissende set met 6-3 de eer en de partij aan de Francaise Ma- rie-Christine Calleja laten. Wimbledon-kampioen Bons Becker balanceerde op het randje van de afgrond. Net als vorig jaar, toen hij van Schapers verloor, leek het erop alsof de Australiër Brod Dyke het optreden van de West- duitse grasspecialist in Melbourne tot een paar uur zou beperken. Na dat Becker de vierde set met 7-6 had verloren besloot de organisatie de partij bij de stand 2-2 in de be slissende set vanwege de duister nis te verdagen. De nachtrust deed Becker blijkbaar goed. Gedeci deerd maakte hij vanochtend einde aan de illusies van de jonge Australiër: 6-2. De beide Franse azen, Yannick Noah en Henri Leconte. behoefden niet tot het uiterste te gaan al verlo ren ze dan wel een set. Leconte ver sloeg de Amerikaan Todd Nelson en Noah, die de eerste set moest laten aan de Australiër David McPherson, maakte daarna korte metten met zijn tegenstander: 6-1. 6-2. 6-4 Bij de vrouwen stuitte Hana Mandlikova op meer tegenstand dan verwacht. De Nieuwzeelandse Julie Richardson pakte zelfs de eerste set. maar daarna stelde de pas in het huewelijk getreden Tsje chische toch orde op zaken Sylvia Hanika. Manuela Maleeva Wendy Turnbull en Ann Hobbs plaatsten zich eenvoudig voor de derde ron Jan Siemennk bereikte i Columbiaanse Barranquilla de tweede ronde van de strijd om de Copa Pony Malta. De jonge Rijns burger won met 6-1,7-5 van de Bra ziliaan Rublin. Ook Jacco Eltingh boekte een zege Hij klopte de Is raelier Sion Paul Dogger verloor van de Zwitser Sresneda Vijfde plaats Tijs terman Geef me de vijf! De Renault 5 First Daar zegt u onmiddellijk 'ja' Regen. Omdat 'ie voor zn extra vriendelijke prijs heel veel extra's biedt. Om te beginnen on overtroffen rijplezier, pittige prestaties en eigen zinnige charme. Maar ook een schone 11 liter motor die op het milieu net zo zuinig is als op uw budget. Bovendien is de fraaie First uitgerust met een verstelbare rugleuning van de bestuurdersstoel, hoofdsteunen op beide voorstoelen, achterruitverwar ming, rode bies in bumpers en zijbescherming, aëro dynamische wieldoppen en stijlvolle First badges. Extra's die u niets extra kosten. Maak daarom snel kennis met. de Renault 5 First. Als u tn prijs hoort, zegt u: 'Geef me de Vijf, de Renault 5 First. De Renault 5 First kost f 16.975,-, (incl. BTW). Afleveringskosten f 400,-.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19