Oegstgeester uitgiftestation levert reeks klachten op Alarmsysteem voor ouderen in Leiderdorp Juwelierszaak in Leiderdorp weer doelwit inbrekers Bizarre records in Zoeterwoude Meeste ijsbanen in regio weer geopend LEIDSCH ib DAGBLAD Bertus Spierenburg tijdens zijn recordpoging 'guldens stapelen'. De Zoeterwoudenaar zou er precies 176 op elkaar krijgen. (foto d. v.d. Berg) MAANDAG 12 JANUARI 1987 rj=l=fdt>Hdli]dJr de 'pol' voor ouderen. De aanschaf diende vrij snel te gebeuren, omdat overschotten van de afgelopen twee jaar nog in 1986 moesten wor den besteed. Het systeem kost ruim 53.000 gulden. Iedere aange slotene betaalt per maand tien gul den. Het risico bestaat dat te weinig liefhebbers zich zullen opgeven voor het systeem. Volgens Y. Brij der van de gemeentelijke afdeling welzijnszaken is dat risico maar klein. "We zijn ervan uitgegaan dat ongeveer twee procent van de Lei- derdorpse ouderen zal meedoen aan het project. Die twee procent is een landelijk gemiddelde. Boven dien hebben sommige mensen nu al via artsen en maatschappelijk werk om informatie gevraagd, ter wijl er nauwelijks ruchtbaarheid aan het project is gegeven." Een werkgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van de Kruis vereniging, de Interkerkelijke Stichting voor Bejaardenverzor ging. de Vereniging Algemene Be jaardenzorg en de gemeente, heeft gekozen voor het spreek-luister- systeem 'Piper Alarm' van Nieuw- burg Care Communications. Sigarenkistje De werking van het systeem is eenvoudig. Volgens C.H. Reinders Folmer van de Kruisvereniging krijgt iedereen thuis een 'sigaren kistje met elektronische rimbim' aan zijn telefoon gekoppeld. Ver der moet iedere oudere een draag baar zendertje om de hals dragen. Dit zendertje staat in contact met een alarmcentrale die gevestigd wordt in het Elisabeth Ziekenhuis. Daar komt naast de portier een speciale telefoon zonder kiesschijf te staan. Als deze rinkelt heeft een van de bejaarden alarm geslagen. Dit gebeurt door een knop op het halszendertje in te drukken. Na dertig seconden gaat dan het alarm bij de portier, die vervolgens in een speciale kaartenbak kijkt om wie het gaat. Via de halszender kan hij met de bejaarde praten. Ook kan hij, als dat nodig is, professionele hulp inroepen. Als er iets ernstigs aan de hand is - een bejaarde heeft bijvoorbeeld een been gebroken en kan niet uit de voeten - moet er een bepaalde vorm van nazorg worden gegeven. Volgens Breider van Welzijnsza ken zullen familie, buren en huisartsen deze taak waarschijn lijk op zich nemen. Een speciale werkgroep gaat nog bekijken hoe de nazorg het best kan worden ge regeld. REGIO - Er ligt weer ijs, dus overal m de regio kan volop worden ge schaatst. Zo is de ijsbaan in Voorschoten aan de Nicolaas Maeskade met ingang van heden overdag geopend van 2 tot 5 en 's avonds van 7 tot 10 In Leiderdorp kunnen de schaatsers terecht op de baan achter de Mau- ritssingel. De baan gaat om 9 uur 's ochtends open en sluit om 10 uur 's avonds. Overdag dient men daarvoor 2,50 te betalen, 's avonds f 3,50. In Oegstgeest kan van 10 tot 10 geschaatst worden op de ijsbaan aan de Warmonderweg. De Warmondse schaatsers kunnen terecht op de ijsbaan in de Veerpol- der achter de Dekkerhallen. De baan is de gehele dag geopend en sluit alleen van half 1 tot half 2 even de poorten, 's Avonds kan geschaatst worden van 7 tot 10. Voor de jeugd beneden de 10 jaar kost de toegang 1 gulden, voor ouderen 2 gulden. Ook de Wassenaarse ijsbaan aan de Backershagenlaan is open. Het is echter geen officiële baan, omdat rond de vijver geen hek geplaatst is. Er zijn dus geen speciale openingstijden en er wordt geen toegang geheven De ijsbaan op de Noord AA in Zoeterwoude is nog niet geopend, maar gaat waarschijnlijk woensdag open. Dan worden meteen 's middags wed strijden gehouden voor leerlingen van de Zoeterwoudse basisscholen Over plaats en starttijden worden de scholen tijdig ingelicht. Men is ook doende om komende zaterdag voor de schooljeugd van het voortgezet onderwijs wedstrijden te organiseren. Zondag hoopt men in Zoeterwou de korte baanwedstrijden op de Noord Aa te houden voor mannen en vrouwen. Overigens wordt er morgen in het clubgebouw van SJZ, sport park Haasbroek, een schaatsbeurs gehouden. Iedereen die schaatsen wil- (ver)kopen kan daar morgenavond tussen half zeven en half acht terecht Voor wedstrijden: zie de wedstrijd-schaatskalender elders in deze krant. Leiderdorpse sportlerares krijgt reis LEIDERDORP - De Leider- dorpse sportlerares Jos Nievaart (42) heeft gistermiddag van haar leerlingen én haar baas. sport schooleigenaar Van Houdt, een complete wintersportreis voor haarzelf plus 'aanhang' aange boden gekregen. Op de foto be kijkt ze met Van Houdt alvast de foto van de plaats waar ze naar toe gaat. Immer goedlachse Jos kreeg dit cadeau omdat ze 12'/2 jaar aan de sportschool verbonden is en in die tijd hard heeft gewerkt aan de conditie van duizenden Lei derdorpers. Zodra de leerlingen lucht hadden gekregen van het op handen zijnde jubileum van de voormalig regionaal turn- kampioene, begonnen ze een spontane inzamelingsactie. Waarop Van Houdt direct in sprong. Omdat, zoals hij gister middag verklaarde tijdens de huldiging van Jos Nievaart, "zij het rustpunt van de school is" De Leiderdorpse, die aerobic i conditietraining geeft, werd gistermiddag ook onthaald op een speciaal lied, waarvan het refrein als volgt luidde: 'Als een club van tante Josje trainen gaat, zijn zij het klosje kermen, kreunen, in 't belang dank je wel Jos, voor de spie renpijn'. (foto Ellen Martens) Gemeente wil centraal punt melkleveranciers verplaatsen Het melkuitgiftestation in Oegstgeest. heel vroeger een complete melkfabriek. Omwonenden hebben er ondanks de vermindering van werkzaamheden last van. De eigenaar en gebruikers vinden de klachten zwaar overdre- LEIDERDORP - Leiderdorp krijgt binnenkort een alarmsys teem voor ouderen. Wanneer het precies in werking treedt is nog niet bekend. Vijfendertig mensen kunnen op het systeem worden aangesloten. Een speciale commis sie, bestaande uit artsen, vertegen woordigers van gemeente en maat schappelijk werk, bekijkt momen teel of er genoeg animo is onder ouderen om zich voor het project aan te melden. Over de voorwaar den waaraan mensen moeten vol doen om te worden aangesloten wordt binnen de commissie nog gepraat. De apparatuur voor het project is al aangeschaft. Het is betaald van overschotten van 1985 en 1986 van Zoeterwoude heeft nieuwe kampioenen tafeltennis ZOETERWOUDE - In de Klaver hal werden de afgelopen week de tafelteriniskampioenschappen van Zoeterwoude gespeeld. In de zater dag gehouden finales werd bij de heren A. Pim v.d. Steen kampioen. Voor de tweede plaats waren er 3 kandidaten. Zij hadden evenweel gewonnen als verloren partijen. Na de puntentelling werd Harold van Offeren tweede. Bij de heren B. was er een veras sende winnaar. Sjaak Paardekoop- er was al eerder in dit toernooi uit geschakeld, maar later viel hij in voor een zieke. Hij speelde toen zo goed, dat hij tot de finale door drong. Daarin versloeg hij Henk Batelaan. De andere uitslagen zijn: heren C. 1 Leo Ammerlaan, 2 Paul Nijs- sen; heren dubbel D: 1 Harold van Offeren en Koos Kanbier, 2 Gerard van Velzen en Henry van Teijlin- gen; senioren dubbel E: 1 Anja van Leeuwen en Frank van Leeuwen: 2 Rob van Lier en Huibert van Mos sel. Recreanten: 1 Bart van Leeu wen, 2 Peter Heidt; recreanten dubbel: 1 Rinus Onderwater en Frans v.d. Veer; junioren: 1 Remco Swiers, 2 Gert Minnee; pupillen' nieuwelingen: 1 Marti Paarde- kooper, 2 Ton v. Egmond; jeugd- dubbel: 1 Remco Swiers en Tjeerd Lekkerkerker, 2 Gert Minee en Je roen de Haas. ZOETERWOUDE - Meer dan 53 uur zat Kobus Turk afgelopen weekeinde op een-barkruk in Zoe terwoude. Waarmee hij het record 'barkruk zitten' verbeterde, dat op naam stond van Robert Blom. Een en ander vond plaats in 'De Westender', waar vanaf vrijdag avond zeven uur tot zondag half twaalf recordwedstrijden op aller hande gebied werden gehouden, Shirts gestolen ZOETERWOUDE - Bij een groot handel in sportartikelen aan het Zoeterwoudse industrieterrein is zaterdagavond ingebroken. Rond kwart over elf ging het alarm af. Toen de eigenaar ter plaatse kwam, bleken de dieven al gevlucht. Ze waren naar binnen gekomen door een gat te maken in de voordeur. Er wordt een aantal shirts vermist. Van de dader(s) geen spoor meer. georganiseerd door de plaatselijke jongerenvereniging Utopia. Peter Berg en zijn medewerkers keken nauwlettend toe of de deelnemers zich aan de regels hielden. Zo mocht de barkrukzitter na elk uur vijf minuten pauzeren, waarna hij direct weer naar zijn zitplaats werd Onder grote belangstelling, voor al zaterdagavond na twaalf uur kwamen er veel Zoeterwoudena- ren de deelnemers aanmoedigen, werden gevestigde records verbro ken. Ook werden op enkele nieuwe onderdelen records gevestigd. Alle gevestigde records worden in het Zoeterwoudse recordboek opgenomen. Voorwaarde is wel dat de recordhouder inwoner van Zoe terwoude is. Dit zijn ze: Klaverjassen: 21 uur en 14 minu ten, er werden 26 spellen gespeeld door Jos Berg, Appie Faas, Ber nard Berg en John Engel. Disco dansen: 10 uur door Heidy van Rijn. Plankliggen: Peter Turk, ge durende 2 uur en 37 minuten. Mens-erger-je-niet spelen: 1 uur en 40 minuten. Risken: 6 uur en 15 mi nuten door Erwin Myland, Peter Turk en Peter Hoogervorst. Sjoe len: met 24 stenen zoveel mogelijk punten halen, 110 punten door Henry van Echten. Touwtje sprin gen: in 1 minuut deed Kees Jan Overdevest het 166 keer. Met twee zandzakken van ieder 50 kilo lo pen: Ab Berg legde 86Vi meter af. Guldens stapelen: 176, Bertus Spierenburg. De langste kus: 20 minuten en 15 seconden, uitgewis seld door Petra van Diest en Pino Rotteveel. Op handen staan: 46,4 seconden, Frank van Rijn. Hoog springen uit stand: 90 centimeter, Andrë den Elzen. Punniken: in 1 uur 154 centimeter. Cocky Maat OEGSTGEEST - Omwo nenden van het aan de Oegstgeester Oude Rijn- zichtweg gelegen meikuit- giftestation zijn het zat. "Ik woon in een fabriek", stelt de heer Van der Eem, één der bewoners. "In deze tijd zo'n bedrijf in een woon buurt, dat is eigenlijk aso ciaal", stelt bewoonster me vrouw Den Boer. Zij is van mening dat het melkuit giftestation van Menken op een in dustrieterrein thuishoort. Oegst geest heeft echter geen industrie terrein. Vroeger, toen de melkkar- retjes nog klein waren, ging het al lemaal wel. "Maar de wagens die er nu komen zijn zo groot en lang, die zitten al heel gauw op particuliere wagens". "Het zit moeilijk", stelt de Oegst geester gemeentesecretaris WiHe me. Burgemeester en wethouders van Oegstgeest nemen die klach ten serieus. Een gesprek met onder meer de beheerder van het station. J.J. Stouten, staat op het program ma, vertelt de gemeentesecretaris. De achterhaalde hinderwetver gunning moet worden vernieuwd De mogelijkheden om dat te doen zijn echter beperkt. Na enig aan dringen geeft Willeme dan ook toe dat B en W wel degelijk met de ge dachte spelen het bedrijf over te plaatsen. "Er zijn locaties ge noemd", zegt de gemeentesecreta ris het diplomatiek. En: "De gron den die wij op het oog hebben, zijn nog niet in gemeentelijk eigen dom". Nieuwjaarsborrel Het bestuur van de VVD afde ling Voorscholen geeft vanavond een nieuwjaarsborrel waar ie dereen welkom is. Plaats van handeling is de Schouwkamer van het Ambachtshuis aan de Voorstraat, waar de deuren van af acht uur openstaan. Poppentheater Kinderen tussen de 4 en 11 jaar kunnen komende woensdag kij ken naar een voorstelling van hel Voorschotens poppentheater 'Wellus-Nletus'. Het gaat om de voorstelling 'De tentkarromo- biel'. die om half drie begint in het theater aan de Marijkelaan 4. Graag van tevoren reserveren via nummer 01717-8361. Film 'Ik zal nooit buigen', zo heet de film die vanavond om acht uur wordt vertoond in de Leider dorpse Muzenhof aan de Cor Gor dijnsingel 4. Het gaat om een christelijke oorlogsfilm, geba seerd op ware gebeurtenissendie niet geschikt is voor kinderen on der de 15 jaar. Toegang vier gul den. Kunstkring De groep ZIMIHC ('Zat Ik Maar In Hoog Catharijne) treedt morgenavond op in de Leider dorpse Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24. Ze doet dat op uitnodiging van het Artistiek Café. In het programma 'Ik ben als ieder anders' brengt ZIMIHC een tekst- en muziekspektakel. In hoog tempo gaat een aantal kor te, zelfstandige acts voorbij. "De teksten groeien op de mestvaalt van de actualiteit", aldus de or ganisatie. Aanvang morgen avond half negen, toegang een rijksdaalder, leden gratis. "Maar wil de eigenaar niet ver plaatsen. dan wordt het moeilijk. Ook moet er duidelijkheid op tafel komen over de vraag wie wat gaat betalen. Er bestaan bepaalde rege lingen, maar het rijk heeft vele sub sidiekranen, waaronder die waar over we het hebben, stevig dicht gedraaid". Het melkuitgiftestation is al eens gesommeerd door de gemeente, weet mevrouw Den Boer. Voor ze ven uur 's ochtends "mochten zij niet naar buiten komen" Want be halve de overlast van de grote wa gens die het melkuitgiftestation aandoen, zoals de bevoorradings wagens, SRV-wagens en voertui gen van melkboeren, is er ook veel geluidhinder. Rammelende Hessen en een brommende aggregaat zijn daarvan de veroorzakers. Gemeentesecretaris Willeme ver telt dat zekere milieubepalingen rust in nachtelijke uren garande ren Vandaar dat het bedrijf voor zevenen 's ochtends is verboden kabaal te maken. Volgens omwo nenden is er, nadat de gemeente het bedrijf heeft gesommeerd, wel wat verbeterd. Willeme zegt er ech ter direct bij dat het voor de be drijfsvoering van het melkuitgifte station in feite om onwerkbare be palingen gaat. Vandaar ook de gro te problemen die zullen worden ondervonden bij het vernieuwen van de hinderwetvergunning. J.J. Stouten, beheerder van het melkuitgiftestation. stelt: "Twintig jaar geleden, toen was er echt her rie. Toen waren er bussen. Nu zijn het allemaal plastic kratten en kar ton. Ze zitten in die straat elkaar gewoon tegen ons op te jutten". Volgens Willeme kan het mel kuitgiftestation geen al te grote verwijten worden gemaakt. "Het gaat om een ontwikkeling. Zie ook de enorme vlucht die de wet ge luidhinder heeft genomen Twintig jaar geleden had ook niemand ge dacht dat we anno 1986 zouden kampen met verontreinigde grond Misschien waren de mensen vroe ger ook wel verdraagzamer" Verhuizen L. Menken vertelt dat er van de kant van Menken veel, zo niet alles aan is gedaan om de klachten uit de wereld te helpen. Afgesproken is dat na zessen 's avonds en voor zevenen 's ochtends er niet meer wordt gewerkt. Voorts is de koel machine vervangen door een nieuw, wat minder lawaaierig type en is er op de deuren geluidsisole- rend materiaal aangebracht. "Blij vend zijn de klachten over de vrachtwagens overdag. Welnu, die van ons komt tussen negen en tien uur 's ochtends en is maar zes me ter lang. Wij hebben natuurlijk geen grip op de gang van zaken met andere vrachtwagens". Menken vertelt dat het gebouw eigendom is van Menken en dat het wordt verhuurd aan de Oegst geester melkhandel. De daarbij aangesloten melkboeren gebrui ken de ruimte behalve voor de ont vangst van melk ook "voor allerlei LEIDERDORP - Voor de zeven tiende of negentiende keer - pre cies weet de eigenaar het niet meer - is de juwelierszaak aan de Leider dorpse Santhorst dit weekeinde het doelwit geweest van inbrekers. Dit keer bleef het bij een poging Omwonenden hoorden zaterdag nacht even voor vijven glasgerin kel en belden onmiddellijk de poli tie. Toen deze ter plaatse kwam, bleken de dieven al gevlucht. Ze hadden met een zwaar voorwerp (het moet volgens een politie woordvoerder met een behoorlijke kracht zijn gegaan) de ruit probe ren in te slaan. Er zit echter dub- .beldik glas in de kiosk waarin de juwelierszaak is gevestigd. Zo doende sneuvelde wel de buitenste ruit, maar de binnenste hield het. Er wordt derhalve niets vermist. Van de dader(s) nog geen spoor. Wel zagen omwonenden mensen wegrijden in een.kleine, witte auto. De Leiderdorpse politie zal nog een buurtonderzoekje houden. Vorig jaar augustus kwam de ju welierszaak in het nieuws toen on bekenden hadden geprobeerd met een soort kneedbom de 'onbreek bare* lexaanruit op te blazen. De andere zaken zoals kruidenierswa ren, frisdranken en dergelijke" Aan klachten daarover kan Men ken weinig uitrichten. Straatspreekbuis Van der Eem beweert dat regelmatig de tijdsbe palingen worden overtreden, dat hij per jaar drie keer lakschade heeft, de stoep is platgereden, een paaltje hetzelfde is overkomen en dat de lantaarnpaal er schuin bij staat. Hij overweegt net als andere bewoners te verhuizen en wil van de gemeente na twee jaar commu niceren nu wel eens weten of deze de Oude Rijnzichtweg als fabrieks- straat of als woonstraat beschouwt daders van die, door de eigenaar als "beangstigend" betitelde in braakpoging, zijn nooit gepakt. In het verleden werd de zaak gecon fronteerd met een aantal 'klassie ke' inbraken, maar ook met een ge wapende roofoverval. Grote partij compact discs gestolen KATWIJK - Uit een platenzaak in de Noordzee Promenade in Kat wijk is afgelopen nacht een grote partij compact discs gestolen. Ook werd een aantal andere artikelen ontvreemd en richtten de inbre kers een grote ravage aan De Katwijkse politie kon van morgen nog niet zeggen hoe groot de waarde van de buit is. Ook is nog niet niet bekend hoe de mbre kers de winkel zijn binnengeko-

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 9