Doorsteek van Noordeinde naar Varkenmarkt LF/oen 5ERnwAPEnvRu Vijfde langspeelplaat van K G LEIPSCH ÉH DAGBLAD juaiwasr actief in vrije ti d Nova-passage en naastgelegen panden voor 1,5 miljoen opgeknapt Aangifte van mishandeling met knuppel Freewave... LEIDEN - Sinds afgelopen zaterdag heeft Leiden er een nieuw bordje bij. De Jonge Socialisten, de jongerenaf deling van de PvdA, hingen het zaterdag aan een paal bij de Hartebrugkerk op de Haarlemmerstraat, als teken dat zij Leiden als kernwapenvrij e gemeente wensen te zien. Met deze actie steunen zij het voorstel van Links Leiden om Leiden kernwapenvrij te maken. Ook de motie die bedrijven oproept niet mee te helpen aan de bouw voor de opslag van kruisraketten in Woensdrecht, wordt door de JS ondersteund. Deze motie wordt vanavond in de gemeenteraadsvergadering besproken. De oproep aan bedrijven om niet mee te werken aan de voorbereidingen van het plaatsen van kruisraketten in Woensdrecht ligt voor de JS in het verlengde van het kernwapenvrij verklaren van Leiden. Want, zo is het motto, als je zelf geen kernwapens wilt, dan gun je ze je buurman ook niet. "Wij zouden het dan ook vreemd vinden als gemeenteraadsleden bij de stemming vanavond wel vóór het besluit om Leiden kernwapenvrij te verklaren stemmen, maar tegen de motie die bedrijven oproept om niet mee te werken aan Woensdrecht. Elke gemeente moet zich uitspreken over de kwestie van de kernwapens, ook al lijkt dit een landelijke aangelegenheid. Iedereen heeft verantwoordelijkheid ten aanzien van de kernwapens. Zwijgen betekent nog altijd toestemmen", aldus de JS in de verklaring die zij tijdens hun actie zaterdag uitreikten (foto Ellen Martens) LEIDEN - Onder grote belang stelling overhandigde voorzitter van de christelijke Muziekver eniging Kunst en Genoegen (K G) gisteren de vijfde langspeel plaat van dit gezelschap aan mi nister Brinkman. Hieraan voorafgaand gaven de diverse geledingen van de mu ziekvereniging in de vorm van een nieuwjaarsconcert enkele nummers van hun nieuwe platen ten gehore. Want ook Jong K G en de Stageband lieten respec tievelijk hun tweede en eerste single het licht zien. Het nieuwjaarsconcert stond in het teken van 'het jaar van de waarheid', omdat K G in au gustus van dit jaar moet uitzien naar een andere oefengelegen heid. Niet alleen de gemeente is druk in de weer om hiervoor een oplossing te zoeken, ook K G zelf heeft diverse contacten legd. Onder anderen met de con sul-generaal van Jordanië, M Rabbani, die het muziekgezel schap in deze kwestie van finan ciële adviezen dient. Ook hij kon gistermiddag genieten van de muzikale klanken. Dat K G eigen initiatieven onderneemt en zelfs de mogelijk heid overweegt om zélf een nieuw gebouw neer te zetten, komt volgens woordvoerder Fa- vier voort uit de angst om te af K& G-voorzitter B. Dijkstra overhandigt minister Brinkman de nieuwe langspeelplaat en twee singles van dit muziekgezelschap. (foto Henk Bouwman) hankelijk van de besluitvorming door de gemeente te zijn. "We willen niet voor het blok worden gezet", aldus Favier. Overigens had het concert niet, zoals gebruikelijk, in De Waag plaats, maar in de grote zaal van tafeltennisvereniging Docos. "Een schot in de roos", noemde Favier dat besluit, omdat er véél meer mensen waren komen op dagen dan andere jaren: 1100 in plaats van 550. De bijeenkomst gistermiddag was dan ook een groot succes. Favier: "Er is meer uitgekomen dan we hadden dur ven dromen. Zowel op financieel als op contactueel gebied". Ruilen Vanavond om half acht wordt in uur restaurant Posthof, Wassenaarse- weg 1, de maandelijkse ruil-, con- ids tact- en veilingavond van De post zegelvrienden gehouden. Nieuwjaar De afdeling Leiden van de Ne derlandse Ingenieursvereniging (Niria) houdt vanavond nieuwjaarsbijeenkomst in Griekse sfeer in 'Het Parlement', Nieuw- straat 45 te Leiden. Aanvang: 20.15 Kamperen De nieuwe folder van kampeer vereniging De Wijde Vlucht is uit. Hierin staat informatie over een vijftal zomerkampen voor jongeren die door deze vereni ging zijn georganiseerd. De fol der is verkrijgbaar door een briefje te sturen naar De Wijde Vlucht, Postbus 841. 2300 AV Lei den. Europa De Leid se afdeling van de VVD houdt op donderdag m het Gut; den Vlies aan de Breestraat l-o een thema-aoond otter Europo. De bijeenkomst begint met een in leiding van Gijs de Vries ooer Europese liberale politiek, ue Vries is lid van het Europees par lement en oud-gemeenteraadslid i de VVD in Leiden. Aanvnna In het kader van de LWH/COC e LVL georganiseerde themaweek rond de ziekte Aids, organiseren de Lesbiese Vrouwen Leiden wo dagavond een informatie-avond over vrouwen en Aids. Nicotine Tamsma van de Rotterdamse GG en GD en van het platform v wen en Aids zal om kwart ov een lezing houden Plaats: LWH Langegrachl 65. De zaal. is om 8 uur open. Donderdagavond 15 januar wordt hier de Amerikaanse televi siefilm over Aids 'An early frost vertoond. Na afloop is er gelegen heid tot praten Aanvang 21.30 uur, zaal open 21.00 uur Zondagmiddag 18 janu< wordt de week afgesloten met gesprek door twee medewerkers van de weekendpolikliniek ge slachtsziekten over de medische i psycho sociale aspecten van Aids Na afloop kunnen er vragen den gesteld. Aanvang 16.00 uur, zaal open 15.00 uur. LEIDEN - Geboren: Jonathan Adnaan zv. J K Stuart en A.C.B.M. Paardekooper. Eertwijn Hein Marten zv. J.H.K Boven en G Medema. Bart zv. A J Beaufort en G Winkel. Liesbeth dv A J Beaufort en G Winkel. Lars zv. L. Cerdijn en A. Imthorn. Lotte Eva Maria dv. J M. Fikkers en M.E.L van der Spek. Rob Arnold Adnaan zv P.N.M. van Winden en M.J.M. Mens Mariska Catharina Judith dv. S. Ver meulen en M.C. Crama. Fazile dv. H Ocak en H Ocak, Sanna Andrea dv J.P M. Hurkmans en J.J. Hanzen, Mi chelle Mignonne Nicole Simone dv P.H. Bizo en S. ten Have. Titus zv F.J.C.M. Klumper en A.M. Maassen. Ru ben Martijn zv. R.J.R Verkuvlen en M L A G. Schoeren. Cliff Alfonso zv L Springer, Dieter Antoon zv. E.S. Kloek en C.P.M van der Zon. Melissa dv A Siera en I. Bleiji. Kim Cornells Jozef zv. C.J. Korpershoek en M.M Bonneur. An- gelique dv A Petit en J.M. Bruggeman. Sabrina dv. P van der Plas en J van der Boon, Alicia Josefa Georgina dv A.V W Dessens en M.A.W. Hartering. Gerardus Adrianus zv. R.M. van Schie en H.J.M van der Hulst, Sander Niels zv. P H Bo- beldijk en H.J. Reinders, Maarten zv L.C. van der Plas en M. van Beelen, Sara dv. C. van der Does en A.W Hoek, Niels Laurens zv. V.H.J.M. van Kampen en H.M. Heemskerk. Louise Renée dv. J.H Hake en E.M.A.H. Theunissen, Andre zv. C P. van Iterson en M. Heemskerk, Leuntje dv. A. Vlieland en A. van Leeu wen, Suzanne Pauline Maria dv S.W van der Hulst en M.A. Termeulen, Amanda Krina dv. M.A. Los en K. de Klerk, Redmer Roald zv E W A van Oudheusden en Y.M. Feeleus, Sailesh- koemar Robbert zv. A. Gowrie en S Overleden: T. van Duijvenvoorde. geb 31-8-1914 vrl.. J. van Leeuwen, geb 29-1- 1911 man, A.L. Kagon. geb. 20-12-1907 vrl. echtg. van E P Blogg. C.J. van Leeuwen, geb 14-12-1897 vrl.. A. Hit- zert, geb 7-7-1899 vrl. geh. gew. met C van der Stel. T. Segaar. geb. 13-10-1918 man, PC. Kanbier. geb 6-5-1919 vrl echtg. van T de Roode. H. Noordhoek. geb 24-11-1944 man. M G Koomen. geb 1-7-1903 vrl. echtg van T C de Boer. J.J. Nicaise, geb 6-9-1912 man. J. van Dam me. geb 30-10-1899 man, H.J. Kooij. geb 14-9-1899 man. A. van Vliet, geb 14 6-1917 man, A W.P. de Ceuninck van Ca- pelle. geb. 23-10-1912 vrl. geh. gew. met S P. de Rov van Zuijdewijn. B.J. Stein- mann. geb 27-11-1940 man. W.P.J Schouten, geb. 26-8-1914 man G.J. van Wensveen. geb 7-4-1948, man. H.J. de Heiden, geb 8-12-1900, man; S. Berkhey, geb. 23-1- 1914. vrl. geh. gew met J Plug. Rafflv Rasad. geb 21-12-1927. man. M.A Vlaar- dingerbroek, geb. 14-12-1919. vrl echtg van L. Mieremet; C.A. van den Brand, geb. 11-6-1904, vrl. geh. gew met J Ha velaar; J.N. Berg, geb. 9-7-1910. man. N. van Vegten, geb. 20-5-1921. vrl. geh gew. met S. Heemskerk; M. van Houten, geb. 9-1-1900, vrl. geh. gew. met A Keu zer; M. Hommes, geb 17-6-1916. vrl. geh gew. met J.P. Stam. LEIDEN - Een 21-jarige man uit Zeist is vrijdagnacht aan hel hoofd gewond geraakt bij een vechtpartij met de zoon van-een snackbarhou der aan de Steenstraat. Zijn vriend, een 20-jarige Leidenaar, kreeg daarbij een klap in het gezicht. Vol gens de Zeistenaar is hij geslagen met een honkbalknuppel. Hij is voor behandeling naar het AZL overgebracht. De vechtpartij ont stond nadat de man tegen een spie gel van de auto van de snackbar houder was gelopen. INBRAAK - Bij een inbraakpo ging bij een sportzaak aan de Vijf- meilaan is gisternacht een 23-jarige Leidenaar aangehouden. Om half één werd bij de politie alarm gesla gen door een getuige van de in braak. De arriverende politie kon nog net de vluchtauto volgen en op de Churchilllaan staande houden. De buit bleek te bestaan uit zeven trainingspakken. LEIDEN - VVV-voorzitter mr. F. Portheine opende gisteren de Leidse Jazzweek door in de Leidse Schouwburg bierpullen te overhandigen aan een straatorkest. Dat toog vervolgens naar De Waag om daar de jazz- marathon te beginnen die tot en met vrijdagnacht zal duren. Vervolgens was er een openingsoptreden van de Helmondse groep Ant- wood Affair, die onder meer songs van de Pointer Sisters. Manhattan Transfer en Bette Midler ten gehore brachten. (foto D. v.d. Berg) LEIDEN - Nog vóór het eind van dit jaar hoopt de gemeente Leiden de doorbraak via de 'Nova-passa ge' van Noordeinde naar Oude Var kenmarkt te verwezenlijken. Vori ge week is begonnen naet de voor bereidende werkzaamheden- aan de panden 45-47, 43 en 41 aan het Noordeinde. Aanvankelijk hoorde Noordein- de 41 niet bij het bestaande plan. De gemeente kocht dit pand vorig jaar echter aan, om met een subisi- die van het ministerie van wvc hier een begeleid wonen-project van de 'Ik vraag me af of ze hun instru ment wel beheersen. Ik ben toch meer op zoek naar het vakman schap'. Dat zegt Karei Eoehlee in het artikel 'Hoe veelzijdig is jazz- stad Leiden?' in deze krant van za terdag. Enkele jaren geleden gaf het Hot House een boekje uit met foto's en interviews van Nederlandse muzi kanten die bij Hot House speelden. Ook Karei Boehlee staat daarin, sa men met coryfeeën als Guus Jans sen, Willem Èreuker, Paul van Ke- menade. Hans Dulfer, Pierre Cour- bois, Loek Dikker en Theo Loe- vendie. Muzikanten wier vakman schap onbetwist vaststaat. Min stens even onbetwist als dat van Karei Boehlee. Tot nu toe twijfelde ook ik geen moment aan zijn kun de en talent. Maar zijn uitspraak over collega's die hun sporen ruim schoots verdienden en verdienen, getuigt van een mentaliteit en een eigendunk die een muzikant niet passen. Hij blameert daarmee niet alleen deze mensen, maar ook clubs als Hot House, De Burcht en café Le Bambou, die éven enthousiast als Dick Wansink en Hennie Kwik de jazzmuziek willen propageren. Thea Pieterse, lid Hot House-team, Papelaan 110, Voorschoten. grond te krijgen. Het ruime pand, dat vroeger winkel-woonhuis is ge weest, zal worden ingedeeld in een achttal kamers. Op de begane grond, de voormalige winkelruim te. komt kantoorruimte voor de be geleiders van het project. Volgens ambtenaar M. van Wijde van de af deling volkshuisvesting, worden de voorzieningen in het pand zó aangelegd, dat later van een kamer een keuken te maken valt. Mocht het project aflopen, dan kan het pand met weinig moeite worden omgebouwd tot grotere wooneen heden dan de éénpersoonskamers die er nu in komen. De Nova-passage heeft jarenlang dienst gedaan als winkel. In het pand zat een soort bazar, die via een passage met etalages kon wor den bereikt. De laatste jaren was de passage, nadat de bazar eruit was gegaan, afgesloten. Erboven woonden gezinnen. De grote toegangsdeur tot de passage zal dit jaar weer open gaan en voetgangers kunnen via deze doorgang naar de Oude Varken markt wandelen. Op het binnenter rein komen groenvoorzieningen. Boven de doorbraak blijft het woonhuis gehandhaafd. Alleen komt er een woongroep in wonen van vier personen. Een aanvraag voor dit kleinschalige centraal wo nen-project lag al een tijdje bij de gemeente en met de opknapbeurt van dit stukje Noordeinde was er de mogelijkheid om een en ander te realiseren. Het gezin dat nu bo ven de Nova-passage woont, ver huist naar het nieuwbouwgedeelte op de plaats van het Medisch Ar chief aan de Oude Varkenmarkt. Noordeinde 43 wordt eveneens opgeknapt en daar komen twee wooneenheden vrij: een voor een klein huishouden en boven is er ruimte voor een gezin. Op het binnenterrein staat een zogenaamde erkerwoning al jaren lang leeg. Ook die wordt gerestau reerd en zal plaats bieden aan een gezin. Aan de gevelwand zal, zowel voor als achter, weinig veranderen. Alleen de grote etalageruit van Noordeinde 41 zal door middel van spijlen een andere indeling krijgen om het winkelkarakter te doen ver dwijnen. Alle panden worden aan de kant van het Noordeinde voorzien van geluidisolerend glas. Daarvoor is een extra subsidie verleend. De voorgevels zullen opnieuw worden bepleisterd en waar nodig zal het metselwerk worden hersteld. Met de restauratie van de panden is in totaal een bedrag van ander half miljoen gulden gemoeid. De voorgevels van de panden aan het Noordeinde die dit jaar zullen worden opgeknapt. Links de poort die toegang geeft tot de doorbraak Noordeinde-Oude Varkenmarkt, de zogenaamde Nova-passage INVAL - Bij koffieshop Happy aan het Noordeinde heeft de politie zondag een inval gedaan en een hoeveelheid soft drugs in beslag genomen. Het ging om 42 zakjes weed, 71 zakjes hasj en enkele tien tallen hasj-sigaretten. Tegen een 42-jarige Voorschotenaar is proces verbaal opgemaakt. LEIDEN - Voor de 39ste keer is af gelopen vrijdag Radio Freewave uit de lucht gehaald. De politie ver leende de Radio Controle Dienst assistentie, want de deur naar het dak van de Arendhorst was geslo ten. Tevens is een 20-jarige vrouw uit Leiden aangehouden, omdat zij mensen van Freewave zou hebben gewaarschuwd dat de politie in aantocht was.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7