TOP klimt op naar de top 'Explosie' Driessen AZC de sterkste in Van Haselen Fides Pacta en Pernix eveneens goed op dreef Lendl en Navratilova nummer één Dogger langs Siemerink Geen promotie LZ 86 MAANDAG 12 JANUARI 1987 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Oefening baart kunst. De Delftse eredivisiedebutant De Boo/DAS moet blij geweest zijn met de oefenpartij van vorige week tegen eerste divisionist BS Leiden, want in afgelopen zaterdag zorgde de ploeg van de ex-Leidenaars Daan van Egmond en Toon van Helfteren voor een daverende stunt. Lijstaanvoerder Directbank/ Den Helder kreeg aan de Brassers- kade geen voet aan de grond en verloor met 89-80, waardoor de eer ste plaats gedeeld moet worden met titelverdediger Den Bosch. BS Leiden zelf kwam bij de her start van de competitie minder goed voor de dag, al werd er wel gewonnen: 74-59 tegen Flash. In het rayon baarde MSV opzien door de rentree van center Bart Dries- sen in Oud-Beijerland te 'vieren' met een klinkende 76-94 overwin ning op het hogergenoteerde BOB. Leiderdorp handhaafde de koppo sitie zonder problemen getuige de 63-85 zege op Zoebas. Bij de vrou wen winst voor alle drie regionale ploegen. Leiden heeft tegen Flash moeite met scoren, dat bleek eerder al in de eerste twee ontmoetingen met de Bossche formatie. In de Vijf Meihal was het zaterdagavond niet anders, maar het probleem werd vergroot door slordig spel van de Leidenaars in de openingsfase. Het MSV viert rentree met klinkende zege balverlies gaf Flash, dat zijn cen ters Jorritsma en Batonviel goed gebruikte, de kans om uit te lopen naar 17-25 halverwege de eerste helft. Leiden-coach Broekhof maakte zich echter weinig zorgen, omdat de uitlooppoging van de Noordbrabanders veel kracht kost te en hen een wagonlading aan per soonlijke fouten opleverde. Leiden, dat bij rust dankzij Kragtwijk (17 pnt tegen 38%, 14 reb) en Van der Geest (17, 80%) al weer dichterbij was gekropen (34- 36) kon daarom rustig afwachten tot het moment waarop de Bossche centers moesten afhaken. In de elf de minuut was het zover (55-55) en in de resterende speeltijd liep Lei den uit naar een toch nog ruim uit gevallen 74-59 overwinning. MSV zette de indrukwekkende opmars voort door BOB de tweede thuisnederlaag van het seizoen te bezorgen. De ruime overwinning krijgt nog meer reliëf naast de uit slag van de eerste ontmoeting tus sen beide ploegen. BOB won des tijds in Noordwijk met 74-99, maar moest nu met vrijwel gelijke cijfers buigen. Debet aan de ommekeer was niet alleen het feit dat MSV nu met een complete ploeg kon aan treden, maar ook de gretigheid van de Noordwijkers, die door de ren tree van Bart Driessen extra gemo tiveerd waren. Driessen, geplaagd door een hardnekkige knieblessure, heeft zich zes maanden op de bank moe ten inhouden, en 'explodeerde' za terdagavond met 26 punten (11 uit 19) en 14 rebounds. „Hier heb ik een halfjaar van gedroomd", aldus de opgetogen Noordwijkse center. Zijn ploeggenoten hadden af en toe nog problemen met het ge bruik van de 'nieuwe centrale' in de aanval, maar omdat ook Loet de Ruijter (21 pnt, 83%) en Johan Steenvoorden hun produktie handhaafden, kwam de zege geen moment in gevaar. Halverwege leidde MSV met 43-48, waarna in de tweede helft de voorsprong langzaam werd uitgebouwd tot 76- 94 aan het slot. Leiderdorp had tegen Zoebas ook wat goed te maken. De Zoeter- meerse debutant bezorgde de trot se lijstaanvoerder in de derde com petitieronde de eerste en tot nu enige nederlaag, nota bene in Lei derdorp. Coach Peter Paulides liet zijn team zelfs op Nieuwjaarsdag trainen om in de juiste stemming te geraken voor de return in Zoe- termeer. De extra voorbereiding wierp zijn vruchten af, al bleef de thuisploeg lang tegenstribbelen. De 39-49 voorsprong van Leider dorp halverwege de rit werd door Filipan teniet gedaan (49-49), maar toen was het met het verzet ge daan. Boris Monkhorst (29 pnt, 23 reb) nam het voortouw en leidde Moeite Grasshoppers, dat met een 43-29 voorsprong de rust inging, had toch veel moeite om Midland van zich af te schudden. Pas in de laat ste minuut kwamen de Katwijkers dankzij Messemaker (11) en Ouds hoorn (18) los van de Utrechtena ren: 60-60, 67-60. Blitz leek in Rot terdam op weg naar de eerste com petitiewinst, maar na de rust (36- 37) struikelden de Voorschotena ren alsnog over tegenstander Gun- co AMVJ-2: 84-74. De vrouwen van MSV voelden het gemis van spelmaakster Ria Bröring in de strijd met de ongesla gen koploopster Jolly Jumpers. Dit vooral omdat de Tubburgse ti telkandidate niet best speelde en MSV met een beter spel zeker winstkansen had gehad. Nu liepen de Noordwijksen achter de feiten aan en won Jolly Jumpers met 55- 70 (26-39). Grasshoppers legde hekkesluiter Zeemacht volgens verwachting haar wil op (96-44, 52- 17). Anja Aandewiel was met 32 punten topscoorster. Lisse on danks het wisselvallige spel had geen problemen met Green Eagles: 59-73 (25-38). HANS JACOBS AMERSFOORT - AZC/Intervam heeft evenals vorig jaar het traditionele Van Haselentoernooi gewonnen. De Al- phense waterpoloërs klopten gistermiddag in de laatste wedstrijd de enig overgebleven concurrent SC Düsseldorf met 9-7. Daarmee bleef de koploper in de vaderlandse competitie gedurende het matig bezette toernooi ongesla gen. AZC-coach Fred Kranstauber was uiteraard content met de titel- prolongatie. Maar de Hagenaar in Alphense dienst zette er wel een kanttekening bij. "De echte top- ploegen heb je hier gemist. De bui tenlandse ploegen nemen, op Mar seille na, in hun land een derde po sitie in. En dat is jammer. Je blijft toch op zoek naar het contact met de toppers. Daar wil je je mee me ten". De milde kritiek van Kranstau ber ('ik ben toch tevreden met dit toernooi') was terecht. Dat vond ook toernooi-organisator Jaap van Scheijen. "Het toernooi was inder daad van minder niveau dan in an dere jaren. Dat komt vooral door de sponsoring, die pas in een laat stadium rond is gekomen. Geluk kig hebben we nu de toezegging van die geldschieters dat zij ons de komende jaren ook zullen steunen. Het Amerfoortse Van Haselen toernooi kende dit jaar concurren tie van het Hoofstadtoernooi in Amsterdam. dat tegelijkertijd plaatsvond. "Ook dat zal niet meer mogen gebeuren", gaf Van Scheij en door schade wijs geworden toe. LEIDEN - Halverwege de zaalkorfbalcompetitie heeft TOP de leiding overgenomen van Deto. De confrontatie in Eindhoven eindigde in een 11-12 zege voor de i>loeg van coach Hans Oele. Fides Pacta handhaafde zich aan kop van de ranglijst in de overgangsklasse C door een 6-14 overwinning op Asko, terwijl Pernix eveneens ruim won van Rust Roest (16-8). In de eerste klasse klom De Danaï den verder omhoog door een 16-10 zege op Olympiaan en verder deden ook tweedeklassers De Algemene en Cres cendo goede zaken. 'TOP heeft een heel produktief he- renviertal', zo stond er in het pro gramma voor Deto-TOP te lézen, 'dat in de wedstrijd tegen Luto al les raakschoot'. Het moet voor het Eindhovense publiek daarom een hele verrassing zijn geweest, dat nu niet de Sassenheimse mannen, maar juist de vrouwen het duel be paalden. Een tactische zet van coach Hans Oele, die nu eenmaal de beschik king heeft over een ploeg met mo gelijkheden. Het toch gerenom meerde vrouwenviertal van Deto werd bovendien door hun oppo- nentes uit Sassenheim volledig in de tang gezet, waarbij met name Ria Nijenhuis en Karin Wester beek zich onderscheidden. Zelf hadden de TOP-vrouwen met ze ven goals wel een zeer ruim aan deel in de score. Dat begon al in de eerste, ruim drie minuten durende aanval, die eindigde toen Jacquelien Winter onreglementair werd gestuit. Anne van der Zaag scoorde vanaf de stip, zoals hij even later ook voor 0-2 zou zorgen. Met goals van Barbara Romsom, R Nijenhuis en nog maals tweemaal Anne van der Zaag liep TOP in het eerste kwar tier weg naar 2-6. Stug doorvechtend kwam Deto weer op gelijke hoogte, maar werd nog voor rust teruggewezen door Jacquelien Winter en Karin Wes terbeek. Na een moeizame start van de tweede helft, het duurde een kwartier voordat Barbara Romsom bij 7-9 opnieuw voor vak wisseling zorgde, was het duel in feite beslist. Via 7-10, 8-11 en 9-12 bleef de tweepuntsmarge overeind en pas in de laatste seconden kwam Deto terug tot de 11-12 eind stand. "We zijn wel de sterkste", con cludeert coach Hans Oele zelfver zekerd. "Maar er zijn nog een hele boel factoren, die meespelen, bles sures bijvoorbeeld, en die bepalen of het er ook werkelijk uitkomt aan het eind van het se lereerste schot in de mand depo neerde, rekende de coach van Fi des Pacta op een zware middag. Het zou echter allemaal reuze mee vallen. Zijn ploeg volgde de raadgevin gen uit de voorbespreking perfect op en mogelijk nog geconcentreer der werd het duel voortgezet. De verdediging sloot vrijwel perfect en van een schuttersfestijn kon al thans de thuisploeg verder alleen nog maar dromen. Snel maakte Nico Pikaar, op on navolgbare wijze een vrije bal ne mend, de achterstand goed, waar na Ronald van der Velden twee maal raakschoot. Het was slechts een eerste staaltje van zuiverheid van de boomlange Leidenaar, die zesmaal zou scoren en daarmee zelfs Robin Sommeling (4) achter zich liet op de topscorerslijst. Na enige hapering bij 2-4 werd het verschil via een 2-7 bij rust op gevoerd naar een maximale 3-12. Eenmaal zeker van de zege liet Fi des de teiigels nog wat vieren, waardoor Asko in de slotfase de stand nog kon ophalen tot 6-14. Tweestrijd Indruk Met uitslagen als 11-11 Pams) en 16-17 (Trekvogels) had het laagge plaatste Asko toch wel enige in druk gemaakt op Frank Berendes. En toen een Asser aanvaller zijn al- Voor het kampioenschap in de overgangsklasse A lijken nog slechts twee ploegen in aanmer king te komen, Pernix en KVS. Met minimaal drie punten sprong op nummer drie VES gaat het duo comfortabel aan de lei ding, terwijl de resterende vijf ploegen volstrekt kansloos zijn. Dat moest zaterdag ook Rust Roest constateren, dat met 16-8 diep moest buigen voor de Leidse top per. Een kwartier slechts had de ont moeting het karakter van een wed strijd, maar een strafworp (5-3) was Rust Roest's laatste wapenfeit. Een niet af te stoppen Carla Kuipers (4) en een al even schotvaardige Kees Brokaar sloegen in samenwerking met Geerten Breedveld voor rust een gat van zeven punten: 10-3. De tweede helft was daarna lou ter een formaliteit. Via 15-6 werd een 16-8 eindstand bereikt, een ze ge waaraan Peter Kuipers (2), Jan- neke Mulder en Kees Hortensius ook nog hun steentje bijdroegen. Leek eersteklasser Fiks in de Kees Brokaar slotfase van de eerste helft nog pro blemen te krijgen, Animo kwam van 5-2 op 5-5, na rust was het plots volledig opgebrand. Voordat de Zeeuwse ploeg opnieuw scoorde waren er drieëntwintig minuten verstreken en hadden Sandra van Gelderen, Reinetta de Mooy, Ro bert van der Kraan en Theo Vree- ken de stand naar 12-5 getild. Eind stand 12-8. Zonder werkelijk los te komen behaalde De Danaïden ten koste van Olympiaan een derde triomf op rij16-6. De zege kreeg pas in de slotfase enige glans, want de in de onderste regionen operende Hage naars raakten snel achterop, maar bleven ook op vier goals een voort durende bron van zorg. Maar de scherpte zoals Heiko Locher (5) en Hennie van der Top en Enrico Mud (beiden drie goals) demonstreer den, ontbrak bij Olympiaan ten ene male. Hoop Even na de hervatting gloorde er weer hoop bij het Zuiderkwartier- publiek, toen Els van Lunteren de thuisploeg langszij Hoogvliet (6-6) schoot. De vreugde was echter van korte duur. want in het daaropvol gende kwartier scoorde Hoogvliet driemaal. De door Hen Zierikzee ingezette Rens Henzen en Martin Verhorik konden de nederlaag niet meer afwenden, al scoorde eerstge- MELBOURNE (ANP/SID/AFP) - Ivan Lendl en Martina Navratilova zijn als eerste geplaatst voor het toernooi om de Open Australische tenniskampioenschappen, dat van- daagin het Kooyyong Stadion in Melbourne begint. Op de tiplijst wordt Lendl gevolgd door Bons Becker en Yannick Noah. Achter Navratilova komen Hana Mandli- kova en Pam Shriver. Het is de 75s- te en tevens laatste keer dat Kooyyong decor voor het toernooi is. Het eerste Grand-Slamtoernooi van het jaar is gedoteerd met een prijzenbedrag van ongeveer drie miljoen gulden. De Open Australische tennis kampioenschappen worden dit jaar voor het laatst op gras gehou den. In navolging van de Open Amerikaanse kampioenschappen hebben de organisatoren gekozen voor een andere situering en een ander baanoppervlak. Van de vier Grand-Slamtoernooien zal volgend jaar alléén Wimbledon nog op gras worden afgewerkt. De strijd om de Open Australi sche titels zal worden verplaatst van het kleine, sterk verouderde Kooyong-stadion naar een ultra modern complex in het Olympisch park van de Spelen van 1956. Men is reeds met de bouw begonnen. Het hoofdstadion krijgt een ac commodatie van vijftienduizend zitplaatsen, terwijl op de overige twee showcourts plaats is voor res pectievelijk zesduizend en driedui zend toeschouwers. Het hoofdstadion zal worden voorzien van een wegschuifbare overkapping, zodat ook in geval van regen kan worden gespeeld. Ook kan dan een gedeelte van het programma 's avonds worden afge werkt, waardoor het evenement in teressanter wordt voor Amerikaan se televisie-maatschappijen. De bouwkosten van het 'National Ten nis Center' bedragen 56 miljoen Australische dollar (81 miljoen gul den). De definitieve keuze van het baan-oppervlak is nog niet ge maakt. Zeker is wel dat het in ieder geval geen gras (zoals Wimbledon) of gravel (zoals Parijs) zal worden. Er zijn zes experimentele banen CARACAS - Jan Siemerink is in de tweede ronde van een internationaal jeugdtoernooi in het Venezuelaanse Caracas uitgeschakeld door Paul Dogger. De Rijnsburger verloor met 6-2, 6-4. Dogger verloor vervolgens de volgende ronde met 6-3, 7-6 van de als derde geplaatste Venezuelaan Parrera. Jacco Eltingh, die komend seizoen voor het Leidse Unicum uit komt, bereikte de kwartfinale. Daarin verloor hij van de Westduitser Ru- diger Haas. Heieen van den Berg boekte een prima prestatie door tijdens het Mas- terstoernooi van het jeugdwintercircuit op een vierde plaats te eindigen. De 15-jarige Noordwijkerhoutse hoefde tijdens de poulewedstrijden al leen een nederlaag te slikken van Bettina Sonneveld: 6-4, 6-3. Zij klopte vervolgens Marouska van Dijk met 6-5, 6-4. Mandy Koreman was in de laatste wedstrijd geen party voor de speelster van Dekker-tennis: 6-1, 6-2. In het duel om de derde en vierde plaats ging Heieen van den Berg tenonder tegen Eva Haslinghaus: 6-4, 6-2. aangelegd; elk met een ander op pervlak, waaruit een keuze zal wor den gemaakt. Spelers en speelsters als Ivan Lendl, Martina Navratilo va zijn gevraagd hun oordeel te ge ven. De uiteindelijke beslissing zal volgende maand worden genomen. De Amerikaanse Zina Garrison heeft gisteren het tennistoernooi van Sydney gewonnen. Garrison zegevierde in twee sets met 6-2, 6-4 over haar landgenote Pam Shriver. De 23-jarige Garrison had de partij volledig onder controle. Garrison, die als zesde was ge plaatst, leverde in Sydney haar beste prestatie sedert zij vijftien maanden geleden in Zürich het Europese indoorkampioenschap won. In de halve eindstrijd had Garrison de Australische Wendy Turnbull al kansloos gelaten. De Nederlandse tennisspeler Ton Nijssen heeft in het eerste toernooi van het Indiase satetelliet- circuit de finale van het dubbelspel bereikt. Met zijn Franse partner Jean Fleurian versloeg Nijssen in Bombay in de halve finale Anand Amritraj uit India en de Ameri kaan Lloyd Bourne: 6-1, 6-4. Jan Willem Lodder verloor in de halve finale enkelspel met 6-3, 1-6, 2-6 van Fleurian. noemde nog wel: 9-12. Erik van Lunteren en Dirk Jan de Kreek doelpuntten tweemaal. Na de 6-7 nederlaag tegen ODO(M) is Velocitas op de laatste plek beland. Een bittere teleurstel ling voor coach Atte van Haa strecht, die zijn ploeg een positie in de bovenste regionen had toebe dacht. Vechtlust lijkt echter onbe kend in Leiderdorp en na 3-6 was het al gedaan met de ploeg: 6-7. Ook Fluks dreigt weg te vallen, nadat het met 13-8 verloor van Ex celsior. Bij rust (9-2) stond de af loop wel vast, al zorgde Aad van Drongelen (2) nog voor enige ge noegdoening: 13-8. Nel Hordijk scoorde eveneens tweemaal. De lijdensweg van Ons Eiland duurt immer voort. Koploper Alba tros klopte de Leidse acht met 5-20 na een 4-8 ruststand. Jan Boon was de enige, die vanaf de stip (2) nog iets positiefs kon inbrengen. Verrassing Door koploper De Overkanters een eerste (10-8) nederlaag toe te brengen zorgde De Algemene voor eén enorme verrassing. Uitblink ster Annemieke Molly-Keereweer (4) scoorde na rust 8-6 en toen ook Alfred Lambooy z'n vierde goal maakte was bij 10-6 de verrassing al bijna compleet. "Twee dikke punten", bromde een uiterst tevreden Ruud Niesing na de 4-6 zege van Crescendo bij Zwijndrecht. Kanttekeningen plaatste de coach wel bij het povere aanvalsspel van zijn ploeg, die vooral door goed verdedigen overeind bleef in de bijna twintig minuten tussen 3-4 en 3-5. Na goals van Marlies Brouwers en Peter Baak zorgde John Huigsloot op tijd voor 4-6. Zonder veel inzet spelend was KNS een gemakkelijke prooi voor Phoenix. De Oegstgeester der deklasser kwam weliswaar met 1-0 voor, maar daar bleef het geruime tijd bij. Het verschil groeide via 1-5 en 3-7 bij rust aan tot 6-14. Gabriël- le Kok nam de helft van de KNS- produktie voor haar rekening. BRAM VAN GENT Voor volgend jaar kunnen we daar om méér doen en dat zijn we ook van plan. We hebben nu twintig procent minder toeschouwers ge trokken dan anders. Dat stemt tot nadenken". 'Amersfoort' is van plan met 'Am sterdam' rond de tafel te gaan zit ten om een dergelijke dubbelslag in de toekomst te vermijden. Over duidelijk werd dat het waterpolo met twee grote toernooien in één weekeinde niet gediend is. AZC speelde een degelijk toer nooi. Alleen de ochtensessie op za terdagmorgen verliep niet hele maal naar wens. Toen kon ternau wernood van een combinatie van AZPC, versterkt met Zijl-spelers Mark van Belkum en Hans Nieu- wenburg, gewonnen worden: 9-8. Voor het overige had de Kranstau- ber-formatie nauwelijks moeite om eenvoudig winnend door het toer nooi te laveren. Na de openings winst op het Hongaarse Tungsram (9-7) werden Polar Bears (12-7) en de Franse kampioen Marseille (15- 9) simpel op hun tekortkomingen gewezen. Evenals AZC bleef ook SC Düs seldorf tot het laatste moment on geslagen. De Duitsers hadden ech ter iets meer moeite om overeind te blijven. Onder leiding van de be kende voormalige Hongaarse in ternational Tamas Farago versloeg Düsseldorf achtereenvolgens Po lar Bears (14-8), Tungsram (13-11), Marseille (8-7) en AZPC (11-10). Het onderlinge treffen tussen de twee smaakmakers van het toer- werd dus een echte finale, met AZC de wetenschap dat door beter doelsaldo een gelijkspel voldoende zou zijn voor de toer nooiwinst. AZC wilde het daar niet op aan laten komen en nam het initiatief. De Alphenaren namen steeds een minieme voorsprong: 3-2 na zeven minuten. In verdedigend opzicht werd Faragó aan een strenge bewa king onderworpen, waardoor de Duitsers niet in hun eigen spel kwamen. Aan het einde van de tweede periode kwam AZC voor het eerst op een voorsprong van twee punten toen Stan van Bel kum juist binnen de (aanvals)tijd- regel heel fraai scoorde: 5-3. Faragó antwoordde passend (5-4), maar meer kon de goed betaalde Hon gaar niet klaarmaken. Alleen Jur- gen Schroder (2x) en Marco Halb zagen daarna nog kans om de pri ma keepende Ruud Misdorp te passeren. Vrijwel solo zorgde John Jansen (3x) echter steeds voor een nieuwe marge van twee punten. Eric Noordegraaf bepaalde ten slotte de eindstand op 9-7. Marseille greep door een 11-9 overwinning op Tungsram voor de Fransen de derde plaats en gast heer AZPC kwam onder aanvoe ring van Mark van Belkum voorbij (10-7) het rammelende Polar Bears op de vijfde plaats terecht. Eindstand: 1. AZC 5-10 16), 2. SC Düsseldorf 5-8 (+8), 3. Marseille 5-5 (-2), 4. Tungsram 5-4 5), 5. AZPC 5-2 (-7), 6. Polar Bears 5-1 (- 20). WIM VAN WANROOY VOETBAL, KEULEN (DPA) Borussia Mönchengladbach heeft zondag het zaalvoetbaltoernoui van Keulen gewonnen. Het zege vierde in de finale met 5-3 over me- de-Bundesligaclub VFB Stuttgart. FC Köln'werd derde door met 7-2 te winnen van Galatasaray uit Tur kije. WIELRENNEN, CAMORS (AFP) - Yvan Madiot, reeds titelhouder op de weg, is zondag in Camors kam pioen veldrijden van Frankrijk ge worden. Hij versloeg na 24 kilome ter twee ploeggenoten: Christophe Lavainne en Martial Gayant. LEIDEN - De derde ronde van de jeugdzwemcompetitie leverde geen verrassende resultaten op. De Zijl/LGB continueert hoogstwaarschijnlijk een veilige plaats in de middenmoot van de nationale divisie, terwijl het in de eerste divisie acterende LZ'86 weinig succesvol strijdt om een pro motieplaats naar deze hoogste afdeling. Het zware programma in de voorlaatste ronde leverde voor De Zijl geen echte problemen op. Hoewel trainster Erna van Belkum na afloop con cludeerde dat er matig was gezwommen, is er geen reden tot verontrus ting. Wij verliezen bij de meisjes van de jaargangen 1970 en '71 relatief veel punten op de grotere clubs zoals AZ en PC en De Dolfijn. Het is logisch dat zij voor een programma als vandaag meer meisjes voor han den hebben. Ik kan een Ingnd van Veen niet op één middag een 200 rug, een 200 vlinder en een 400 wissel laten zwemmen". Desondanks vielen er weer enkele positieve uitschieters te noteren. Niels Joor (jongens 1973) zwom twee limieten voor de Nederlandse Win terkampioenschappen. Op de 400 meter wisselslag klokte Joor een tijd van 5.24.1. Op de 200 vlinder was zijn tyd 2.33.5. Dit laatste nummer werd ook succesvol afgelegd door de even oude Laur§ns van Kampen Hij kwalificeerde zich voor het in februari op het programma staande NWK met een tijd van 2.34.2. Bij de meisjes 1974 zwom Maaike Parrel een goede 2.22.0 op de 200 vrije slag, wat ook goed was voor startbewijs. LZ'1886 kan promotie naar Nederlands hoogste divisie nog wel even uit het hoofd zetten. Ook de derde ronde leverde verlies op ten opzichte van de naaste concurrenten, Hoorn en De Kempvis. Uit de eerste divisie promoveren dit jaar drie van de in totaal negentien clubs. De kans dat de zesde plaats, de positie die na twee ronden was bereikt, nog sensationaal verbeterd wordt lijkt nihil. Met nog één ronde voor de boeg bezit LZ een achterstand van 133.2 punten op Hoorn en 56.9 punten op De Kempvis. Ook Nautilus, TZC Vahalis en 't Tolhekke gaan LZ nog voor op de ranglijst. Paulien Stastra zwom op de 400 meter wisselslag meisjes geboren in 1970 en later de enige limiet voor de NWK in 5.22.3 Traditiegetrouw vecht Z en PC Katwyk weer tegen degradatie uit de derde divisie. De Katwijkse ploeg die vorig jaar ternauwernood ontsnap te moet het dit jaar opknappen met een miniem aantal van vier vijf zwemm(st)ers van redelijk niveau. Opvallend was de 200 wisselslag van Christiaan Fisher (j'76). Met een tijd van 2.51.0 nestelde hij zich op deze afstand boven aan op de nationale ranglijst. NZ en PC en Noordwijkerhout staan er beter voor dan Katwijk in deze derde divisie. Vooral Noordwykerhout had een goed weekend Ruim 73 punten werden teruggehaald van de achterstand op Noordwyk. Beide clubs staan nu nagenoeg gelijk genoteerd in de middenmoot.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15