Groenendaal laat kwaliteiten zien Volleyballers slapen nog Schaakstrijd vol verrassingen Swift drukt Foreholte met de neus op feiten Lisse na nederlaag in degradatienood Omniumtitel Cornelissen PAGINA 14 i T SPORT MAANDAG 12 JANUARI 1987 Schalkers wint op 'Bult van Swift' ASPER (ANP) - Een opkomend griepje bij Adri van der Poel heeft genezend gewerkt in het gespleten Nederlandse veldrijders wereldje. De door kampioen Hennie Stam- snijder verlangde knecht bedankte vrijdag voor het wereldkampioen schap in Mlada Boleslav. Daardoor werd de vierde plaats in de Neder landse ploeg alsnog automatisch aan Reinier Groenendaal verge ven. Bij de zevende en voorlaatste veldrit om de Super Prestige-tro- fee in het Belgische Aspcr werd op die manier een hoop onheil verme den. De cross m Asper was daarom geen selectiewedstrijd meer. Groe nendaal meende niettemin te moe ten bewijzen in het wereldkam pioenschap thuis te horen. Op de hard bevroren weiden stuurde hij bekwaam naar de derde plaats ach ter de Belgen Rudy de Bie en Yvan Messelis. "Op het wereldkam pioenschap zal ik niet tegen en ook niet voor Stamsnijder rijden, ik ga daar voor mijn eigen kans", ver klaarde Groenendaal na afloop, tot genoegen van zijn aanhang. Hennie Stamsnijder werd op ge ringe afstand zevende. Een dik half uur reed de zevenvoudige lands kampioen een wedstrijd in de wed strijd tegen Martin Hendriks, de tweevoudige titeldrager bij de amateurs. De pannekoekenliefheb- ber uit Assen was de enige, die Stammie nog van zijn derde Super Prestige-trofee kon afhouden. Dat duel spon zich af in een groepje achter De Bie en Messelis. Toen Hendriks, bevangen door de kou. afhaakte reed Stamsnijder zo veel mogelijk 'op reserve' naar de eind streep. Hij was er zeker van de Su per Prestige-trofee weer van Ro land Liboton over te nemen en hoopte krachten te sparen voor de wereldtitelstrijd. Vorig jaar duelleerde Stamsnij der week na week in een spannend tweegevecht met de Belgische oud-wereldkampioen. In de we reldtitelstrijd kwam hij toen kracht te kort en moest hij genoegen ne men met dc derde plaats achter de Zwitsers Albert Zweifel en Pascal Richard, die net als toen hun neus optrokken voor de financieel aan lokkelijke serie voor de Super Prestige-trofee. „Ik leerde in Lem- beek een harde les. Daarom ben ik blij, dat nu de beslissing al in de voorlaatste wedstrijd is gevallen en kan ik me de komende tijd hele maal op het wereldkampioenschap toeleggen", meende Stamsnijder. Guyt René Guyt deed het in het afge lopen weekeinde, na zijn verdien stelijke derde plaats bij de nationa le kampioenschappen, rustig aan. De invallende vorst had de par koersen van de nationale veldrit- ten tot halve ijsbanen omgetoverd. Sneeuw van betekenis om in geval van een glipper de val enigszins op te vangen werd daarbij node ge mist. In de rit van het Brabantse Moer gestel was de Katwijker gisteren desalniettemin achter winnaar Frank Groenendaal nog goed voor een vierde plaats. Dit na lange tijd óp een derde positie te hebben ge koerst. Van te voren had Guyt wel grote bedenkingen tégen het par cours gekoesterd. Daags tevoor was hij namelijk in Amersfoort nog op bepaald onzachte wijze in aan raking met de grond gekomen. De Casba-Swifter vloog toen na een vlotte start in de ijzige koude al snel uit de bocht. Daar bleef het niet bij, want Guyt knalde pardoes tegen een paaltje op en belandde vervolgens na een salto mortale met zijn gezicht tegen de harde grond. Slechts gekweld door een slechte nachtrust kon Guyt zondag desondanks zijn voorbereiding op de wereldkampioenschappen in Moergestel vervolgen. Swift Ook het parcours op de Bult van Swift bleek onder de barre weers omstandigheden danig te lijden te hebben gehad. De interclubrit van zaterdag was nog goed voor een kleine twintig vertrekkers, maar het werd wel een kwestie van val len en opstaan. De handvol door douwers konden pas aan de slag. "Klunen met de fiets" op de Bult van Roomburg, deze renner denkt er het Zljlie Van. (foto Loek Zuvderdulni nadat allereerst het trajekt was ver legd en de koers tot een half uur was ingekort. Winnaar van de rit werd Bollenstreker Martin Schal kers voor broer en clubgenoot An ton Schalkers en thuisrijder Ri chard Ippel. De Swift-wedstrijdlei- ding hoopt nu op een flink pak sneeuw om de rittenreeks volgen de week nog verdere doorgang te kunnen laten vinden. VOORHOUT - Foreholte kreeg in Voorhout weer een nederlaag te in casseren die niet aan duidelijkheid te wensen liet. Swift-Arnhem bleef na een ruststand van 9-4 met 19-9 royaal in de meerderheid. Twee Arnhemse handbalsters drukten nadrukkelijk hun stempel op deze wedstrijd, te weten keepster Carla te Velde en Esther Hageman. Carla te Velde ontnam de Voorhoutse aanval snel het nodige zelfvertrou wen met een serie reddingen van hoge kwaliteit. Esther Hageman vroeg en kreeg zoveel aandacht van Ellen Warmerdam en de Voor houtse defensie, dat de andere Arnhemse speelsters ruimte kre gen voor doeltreffende schoten, die voor de dappere Diana van Dam teveel bleken. In twintig mi nuten tijd werd Foreholte wegge speeld door de Arnhemsen. In de eerste tien minuten reikte Swift naar een 7-2 voorsprong en na 14-9 legde Esther Hageman zelf de hand aan de laatste acte met zeven treffers, waarvan drie uit een straf- worp. Naast de beidé genoemde inter nationale coryfeeën van de Arn- ROTTERDAM (ANP) - Amster dammer Michel Cornelissen heeft zich zondag in het Sportpaleis Ahoy' te Rotterdam de sterkste ge toond in de strijd om de Neder landse titel Zeventig amateurs hadden vi de wedstrijd ingeschreven ws door kwalificatiewedstrijden dig waren. Het omnium telde afvalwedstrijd, een rit in lijn, sprints, een klassementswedstrijd en tenslotte een Australische ach tervolging. De eindstand is: 1. Michel Corne lissen 23 punten, 2. Hans Oomen 15, 3. Louis de Koning 14, 4. Ivan Détant 13, 5. Barend Huveneers 13, 6. Rob Sienders 12, 7. Rik Moor man 10, 8. Ralph Moorman 8. Waar een bult is, is ook een afdaling. Wel zaak c ken om de klap op te vangen ontbreekt. Een renn vanaf brengen. i, want een ravijn met zachte boomtak- x toe te kijken, hoe zijn collega's het er (foto Loek Zuyderduin) hemse eredivisioniste was er nog een kapitale speelster bij Swift, wier naam na gisteren zeker met respect zal worden genoemd in Voorhout. Ulla van Lier scoorde met break outs en vanuit de hoek vijfmaal. Opvallend was dat zolang Foreholte in de defensie goed aan tastte en met name Esther Hage man afstopte, Swift niet zo bar veel mogelijkheden kreeg om de score op te voeren. Maar het was dan ook niet zozeer defensief dat de Voor houtse ploeg gisteren de boot in ging als wel offensief. Al met al staat Foreholte met 0 punten on deraan de ranglijst. In de tweede divisie was HVS compleet kansloos tegen GSC. In Goes werd het na een ruststand van 7-2 uiteindelijk 15-8 voor de thuisploeg. GSC toonde zich snel ler in de persoonlijke duels, buitte ieder kansje uit en legde het Stompwijkse gevaar Ank van der Bosch van meetaf aan volledig aan banden. Voor een hele plezierige surprise zorgden de vrouwen van Saturnus tegen WIK, rust 7-6 voor de Rotter damse vrouwen, eindstand 8-10 voor Saturnus. Wie bij deze winst de nederlaag in Leiden memoreert. (7-12 voor WIK), kan moeilijk an ders dan veronderstellen dat de Leidse vrouwen hun ritme hebben gevonden en hun eindsprint op tijd hebben ingezet. WIK is naast OA- SE de enige ploeg die erin is ge slaagd koploopster Westlandia de voet dwars te zetten (9-8). Oase had met Atomium nog een appeltje te schillen. Weliswaar wonnen de vrouwen uit Oud Ade in de eerste wedstrijd, uit in Rotterdam, maar dat ging erg moeizaam, 12-10. Gis teren opende Atomium de score Vrijwel direct in de daarop volgen de aanval knalde Lydia van der Poel hoog opspringend bikkelhard in. 1-1. en vanaf dat moment domi neerde Oase met een defensie waar niet doorheen was te komen. Een verdediging ook, waar variatie en op de juiste momenten, aan de or de van de dag waren. Atomium raakte daar het spoor volledig bij ster en ómdat bij Oase zowel Ans Halvemaan en Monique van der Meer alleen sporadisch wensten te capituleren, was het duidelijk wie in deze wedstrijd aan het langste eind zou gaan trekken. Oase met 17-3. De mannen van Saturnus gingen in Leidschendam weer bijna de boot in tegen EHC, rust 10-7, eind stand 18-17. Diep in de tweede helft leidden de Leidschendam- mers zelfs nog met 14-12. Brea kouts van Hans Blansjaar deden het tij voor Saturnus keren. Van belang was natuurlijk dat Wim van Leeuwen de rol van Roy van Gurp als coach moest overnemen en meer op de bank zat dan voor het spel van de Leidenaars goed was. Tekenend was overigens dat Satur nus de geliefde 3-2-1 dekking los liet en verving door een offensieve 6-0. In de afdeling eerste klasse gaan de vrouwen van Olympia '72 uit Wassenaar zonder dralen op het kampioenschap af. Athene werd met 18-11 in Den Haag geklopt. De vrouwen van HVV '70 kregen een pak voor de broek van de reserves van Wings, 8-18 en Northa kwam niet in actie tegen DSO omdat bei de ploegen op een verkeerd tijdstip aantraden. Foutje van het NHV. Bij de mannen kan HHV '70 voor de derde maal het kampioenschap in de ijskast opbergen. Dat kam pioenschap lijkt te zijn voorbehou den aan Rijnstreek. De Alphense mannen o.l.v. van trainer-speler Menno Bom wonnen met 18-17! FRANK BONTE Handbalsucces in Europa Cup MAMER (ANP) - Het Nederlands handbalteam is in het vier-landen- to'ernooi in Luxemburg als tweede geëindigd. Gisteren boekten de Oranje-mannen een forse zege (32- 18) op het gastland. De Israeli's, gisteren met 24-15 te sterk voor Portugal, pakten met vijf punten uit drie duels de eindoverwinning. Nederland werd met vier punten tweede.- Zaterdag werd van Portu gal met 19-13 gewonnen. Landskampioen OSC heeft za terdag een flinke optie genomen op een plaats in de derde ronde van de strijd om de Europa Cup hand bal voor vrouwen. De Ookmeersen versloegen in Zwitserland in het eerste duel uit de tweede ronde ATV Basel met ruim verschil: 18- 13. De handbalsters van Mosam hebben zaterdagavond in Maas tricht, in de eerste wedstrijd uit de tweede ronde van het IHF-be- kertoernooi, met ruim verschil Sasja Hoboken verslagen: 20-10. Zesenvijftig doelpunten maak ten de handbalsters van Vlug en Lenig tegen Roma bij het bereiken van de derde ronde van het Euro pa-Cuptoernooi voor bekerwin naars. In Rome werd zaterdag de eerste wedstrijd met 29-11 gewon nen. Gisteravond won V en L, Rome, met 27-17. klasse van de landelijke badmin toncompetitie geen profijt opgele verd. Zowel Vlietwijk als Lisse tekort: 6-5 nederlaag, leed een gevoelige nederlaag. De streekderby tussen Lisse 3 en Lei den 3, die uitkomen in de vierde klasse, leverde een ruime overwin ning op voor laatstgenoemde ploeg 2-6. De spanning in de landelijke badmintoncompetitie bereikt een hoogtepunt. Nu reeds dienen zich de promotie- c.q. degradatiekandi daten aan. Daarbij valt op dat Lisse er slecht voor staat. Vlietwijk reisde af naar Velsen om tegen de gelijknamige ploeg te spelen. Als invaller voor Henk Westerbeek hadden de Voorscho tenaren Ron Lapre opgesteld. Op overtuigende wijze wist hij zijn singlepartij tegen Kees Mulder te winnen: 8-15/13-15. Ook Sandra Kroon kwam goed voor de dag door met 9-11/9-12 te winnen van Monique Droste. In totaal kwam Lisse gaat het gevaar van degra datie tegemoet. In de partij tegen Van Zijderveld 5 wisten de Lisse- naars slechts één singlepartij van de zes te winnen. Helen Borsje te kende tegen Stephanie Vinkler voor dat punt, al moest er wel drie sets aan te pas komen. Met nog drie wedstrijden in het vooruit zicht hoopt men alsnog uit de geva renzone te komen. tie, wist twee belangrijke punten af een r Vlietwijk 2, dat in dezelfde klas se uitkomt, trad aan tegen kam pioenskandidaat Oss. Slechts Car la van Doesburg wist met haar vrouwendubbel-partner Joke Te- beest een punt te pakken en dit-' zelfde werd gedaan door het ge- menddubbel-duo Joke Tebeest/Al- fons van der Berg. De uitslag 6-2 in het voordeel van Oss was hiermee een feit. Van de regioploegen die uitko men in de derde klasse wist Meren- wiek een belangrijke overwinning te behalen op het hoger geklasseer de Heemskerk: 5-3. Miranda de Mos boekte voor de ploeg een be langrijke overwinning 11-3/11-7. Lisse 2 kreeg in de tweede klasse een gevoelige 8-0 om de oren van Van Zijderveld 7. Leiden 2 speelde in een ijskoude sporthal Essenstein uit tegen Cor- bulo 2. Ondanks de barre weers omstandigheden wist eerstge noemde ploeg de pot overtuigend te winnen met 1-7. De streekderby tussen Lisse 3 en Leiden 3 leverde Puntverlies voor Leython, NOVO en Gemini te snoepen van Van Zijderveld 6. De gemengddubbels gaven in een spannende wedstrijd de doorslag overwinning op r de Leidenaren. De 2-6 winst dankte BC Leiden vooral aan het spel1 Nora de Koming en Susanne Dieu- r de Leidenaren, waardoor het donne. De Spotvogels-Eridos 4 LEIDEN - De korte 'winterslaap' heeft vooral de volleybalmannen geen goed gedaan. Alle drie de 'Leidse' representanten verloren hun wedstrijd. NOVO kwam nog het beste voor de dag omdat het met slechts 2-3 verloor van Zeven huizen. Leython kreeg met 3-0 klop van het op gelijke hoogte staande Van Santen/Haag en Ge- mini kon het niet bolwerken tegen koploper Expalvo 2 (3-1). Bij de vrouwen was het niveau over het algemeen ook niet om over naar huis te schrijven, maar hier bleef de schade beperkt. Ge- mini 1 versloeg in een weinig op zienbarende strijd hekkesluiter Ze venhuizen met 3-1, NOVO verraste met een 1-3 winst bij Polisport. Leython boekte belangrijke pun ten op Intermezzo (3-2) en Gemini 2 wist ondanks een blessuregolf toch een punt te veroveren op Ka- linko (3-2 verlies). Leython had slechts onregelma tig kunnen trainen tijdens de win- terpauze en dat brak diverse spe lers op. Rens van Veen en Paul- Jacques Verhoeven waren niet op dreef en de normaal veel scorende Wim Schouten kon eveneens geen potten breken. Bovendien moest John Groen met een voorhoofds holte-ontsteking aan de kant blij ven. Tegenstander Haag stak niet in een beste vorm, maar wist tot ei gen verbazing in de eerste set tot 12-12 bij te blijven. Toen rook het zijn kans en drukte door naar 15- 12. Leython zag het daarna niet meer zitten en verloor ook de vol gende sets (15-4, 15-6). Het experi ment met het verwisselen van plaats van de beide spelverdelers Rob Mudde en Paul de Winter zal gezien de uitslag nog herzien moe ten worden. men niet zo dik in de spelers zit, VfOUWPn speelde het in een 1-5 opstelling met een slechts half fitte Mattie de Tombe als spelbepaler. Met de spelverdeler voor het net stokte de aanval en dat kostte steeds net te veel punten. Meer dan een 3-1 ne derlaag zat er dan ook niet in voor Gemini (15-7, 15-12, 12-15 en 15-10). LEIDEN - De hoofdklasse van de landelijke KNSB-schaakcom- petitie maakt één van de meest curieuze seizoenen door uit zijn historie. De huidige suprematie van Volmac lag weliswaar in de lijn der verwachtingen, maar buiten dit gegeven was elke ron de toch wel goed voor een aantal verrassingen. In de vierde ronde deed het tot dan toe teleurstel lende Koningsclub/Bergen er qua surprises nog een schepje bovenop, door bij het Nijmeegse SMB niet op te komen dagen en daarmee reglementair met 10-0 te verliezen. Vriend en vijand dachten dat daarmee het bestaanslot van de privéclub van ex-betonmagnaat Pagel wel zou zijn bezegeld. Groot was dan ook de verbazing, toen bleek dat Koningsclub za terdag tijdens de vijfde ronde ac te de presence gaf voor het tref fen tegen Groningen. Dit boven dien nog vrijwel geheel op sterk te. Aan de hand van het regle ment hadden de Bergenaren ge claimd dat zij, weliswaar met twee matchpunten in mindering, wel degelijk recht op verdere deelname in de competitie had den. Voorlopig kregen zij van de competitieleiding het voordeel van de twijfel. Een definitieve uitspraak over deze kwestie moet echter nog volgen. Die twij fel nam niet weg, dat Konings club inmiddels tegen het tot dan toe hooggeklasseerde Groningen stuntte. De ploeg nam een voor lopige 5-3 voorsprong, met daar bij goede vooruitzichten op een 5V2-4V2 winst. Een ploeg die bij deze ontwik kelingen goed garen wist te spin nen, was Philidor/Leiden. De Leidenaars behaalden niet alleen een nuttige 3V2-61/? winst op het Haagse DD 1, maar zagen boven dien de behaalde overwinning op Koningsclub alsnog in harde matchpunten omgezet. Omdat Groningen onderuit lijkt te gaan tegen Koningsclub. ligt Philidor met zes matchpunten weer volle dig in de running voor de strijd om de derde plaats. Volmac/Rot- terdam schoof SMB uit Nijme gen achteloos met QV2-IV2 aari de kant. De Leidse inbreng in deze winst bestond ditmaal uit een re latief schamele score van 3 uit 4. John van der Wiel, Jeroen Piket en Rinie Kuijf wonnen pro bleemloos. maar Marcel Piket liet zich op de 40ste zet flessen door Marcus en verloor Met Nico Kuijf in de ploeg voor Leo Hofland liet Philidor in het nationaal schaakgebouw van de Haagse Van Speykstraat geen misverstand bestaan omtrent de krachtsverhoudingen ten op zichte van degradatiekandidaat DD: 3V2-6V2 winst. Tegen hun ge woonte in hielden de Leidenaars ditmaal op de kopborden danig huis: de maximale vijf punten aan borden één tot met vijf. Op het eerste bord demonstreerde Hans Kuijf hoe het moest, door Dickhoff achteloos aan de kant te schuiven. Achter Kuijf volg den Peter Gelpke en Coen Ste- houwer diens voorbeeld, door Wind en Blokhuis op een stevige nul te tracteren. De koek was daarmee nog niet op, want ook RAG de Graaf won geruisloos, met Van Egmond als slachtoffer: 4-0. Het pleit werd vervolgens aan de staartborden in Leids voor deel beslecht. Wim de Kok, He- leen de Greef en Nico Kuijf ston den alle drie in de plus, maar za gen opponenten Happel, Schendstok en Evertse alsnog met remises hun executie ontlo pen. De Leidse zege lag op die wijze echter vast: 5V2-V/2. Joop Piket moest het zaterdag als eni ge Philidor-speler zonder per spectieven op een eventuele zege stellen. De Philidor-aanvoerder kwam~er niet aan te pas tegen Lindner. Ook Henk van Maaren kon het niet bolwerken, maar dit pas nadat hij tegenstander Van der Meer een pion cadeau had gedaan. Piet Bakker bepaalde de eindstand op 6V2-3V2 door, langs de rand van de afgrond, winnend tevoorschijn te komen uit een enerverend duel met oud LSG-er Jakob Kort. Voor LSG 1 gloort er in de tweede klasse B nieuwe hoop op een kampioenschap. Dit niet al leen dankzij een 51/2-2,/2 overwin ning op De Ooievaar 2, maar dit des te meer vanwege het onver wachte verlies dat de tot dan toe zo trotse koploper Weenink in het thuisduel tegen Amstelveen 2 diende te incasseren: 3V2-4V2. Nieuwendam is na een 6-2 over winning op ZSC/Saende in deze klasse de enig overgebleven on geslagen ploeg. Dit achttal kan echter door LSG ook op bord- punten nog op eenvoudige wijze worden achterhaald. Overigens dienen de LSG-ers nog tegen zo wel Nieuwendam als Weenink aan te treden. De machine van LSG 1 kwam op de koude zaterdag wat moei zaam op gang. Leon Konings was door autopech gestrand, ar riveerde daardoor veel te laat en stond met een beperkte resteren de bedenktijd binnen korte tijd hopeloos. Van opgeven wenste hij vervolgens echter niet te ho ren. Die gang van zaken ontlokte zijn opponent de uitspraak "hij komt veel te laat en geeft vervol gens ook nog eens veel te laat op". Toch betrof het hier psycho logisch bezien geen misplaatste actie van Konings, want inmid dels hadden diens teamgenoten Dirk Sikkel, Jan Tolenaar en kopman-topscorer Wim Heems kerk voor winstpunten gezorgd. Het opgeven van Konings pakte daarop alleszins dragelijk uit voor de thuisploeg: 3-1. Een sobere zege van Adnaan Clemens en een tamme remise van Jan Tolenaar verzekerden de Parlement-ploeg vervolgens van de winst: 4,/2-l1/2. Theunis de Haas zag zijn tegenstander zich op een cruciaal moment in de stelling verslikken, waarna Char les Kuijpers het spoor in tijd nood volledig bijster geraakte: 5V2- RUUD DOBBELAAR NOVO, met de verdienstelijk de buterende Henny van de Hulst (ex- DAC) in de gelederen, kwam snel achter tegen Zevenhuizen 2. De Noord wijkers kwamen nog goéd terug, maar het gat was te groot om nog gedicht te kunnen worden (12- 15). In de tweede set trad een her boren NOVO aan, dat Zevenhuizen 2 stevig onder druk zette en zonder veel problemen de stand gelijk trok met 15-10. Zowel de derde als vierde set kenden een spannend verloop, waarin de faktor geluk aan het einde een duidelijke rol speelde. NOVO verloor de derde met 15-17 en won de volgende set: 16-14. In de beslissende vijfde set kreeg het publiek een herhaling te zien van de eerste set en ook nu redde een inhaalrace NOVO niet 10-15 en 2-3 verlies. In de promotieklasse moest Do- nar het zonder Rolf Groen en George Hageman opnemen tegen Radius 3. In de beide eerste sets kwam Donar moeilijk in zijn ritme, hetgeen beide keren een 8-5 achter stand opleverde. Na een time-out werden de puntjes even op de i ge zet en won Donar met 10-15 en 11- 15. In de derde set werd een 12-4 achterstand meer dan goed ge maakt (12-13), maar dit bleek niet voldoende voor setwinst: 17-15. In de laatste set snelde Donar simpel naar de volle winst via 9-15 (1-3). LUSV overwinterde niet zo best en verloor van het niet zo sterke SOS met 3-0. NOVO 2 deed het uit stekend en wist een gemakkelijke zege te bewerkstelligen op DOS met 3-0 (15-10, 15-13 en 15-8). Ley thon 2 had wat spelers teruggezet naar het derde en had tevens beslo ten een ander systeem te gaan spe len. Met Willem Spierdijk als spel bepaler werd met verve het 1-5 sys teem gehanteerd en dit pakte pri ma uit tegen GSC, want in de eer ste twee sets walste Leython letter lijk over zijn tegenstander heen (tweemaal 15-15). In de derde set kwam de ploeg met 8-2 achter, maar met Ruud Lutjenhuis op ser ve en de sterkste aanval aan het net werd toch de winst behaald. 14-16 en 0-3. Bij de vrouwen speelde Gemini niet zo'n geweldig duel tegen Ze venhuizen. Gelukkig was de tegen stand niet zo groot, zodat er geen punten verloren gingen: 15-12, 15- 8, 13-15. en 15-7). Leython speelde thuis een belangrijke wedstrijd te gen Intermezzo, want om de aan sluiting met de middenmoot te be houden moest er gewonnen wor den. Door wisselend spel verloor Leython de eerste en derde set ne- taan met 14-16 en 16-18. In de oven- ge sets was Leython echter vooral conditioneel sterker en pakte daar de winst: 15-5, 15-10 en 15-11. NOVO speelde enorm goed bij Polispórt en toonde duidelijk pro gressie in haar spel. Met spelverde ler Corinne^ van de Bent en mid- denaanvalster Erica van Niekerk in een hoofdrol werden grote ach terstanden moeiteloos wegge werkt, iets wat eerder dit seizoen nooit lukte. Coach Dobbinga was erg gelukkig met de 1-3 winst (4-15, 14-16, 15-9, 15-17). Bij Gemini 2 deed het verhaal van de 'tien kleine negertjes' op geld, want Gemini startte met ne gen speelsters en eindigde er met vijf fitte. Daarom was Angenis van Clooster uitermate tevreden met het uiteindelijke 2-3 resultaat tegen Kalinko. Dit resultaat werd bereikt met hard werken en een grote do sis enthousiasme via 11-15, 8-15 - dus 0-2 achter- 15-9,16-14 en 11-15. Bij de promotieklassers heeft Leython 2 het wel geprobeerd maar is er niet in geslaagd de zo broodnodige winst te pakken op Tonegido 2. Het werd een 2-3 ver lies (15-13, 11-15, 4-15, 17-15 en 4- 15). Ook RW kwam maar matig door de winterstop, maar had het geluk niet zo'n sterke tegenstander (Oi- kos) te treffen: 14-16. 15-9, 6-15, 15- 7, 9-15 en 2-3 voor RW LUSV be gon het nieuwe jaar goed met een zege op het hoger geklasseerde DOS. Het won de eerste twee sets met 15-10 en 15-5 door de slechte pass en individuele fouten aan DOS-zijde. De 3e set pakte heel an ders uit. DOS ging sneller spelen en het LUSV-blok kwam onder te grote druk te staan: 11-15. In de 4e set maakte LUSV korte metten met het nu rammelende DOS, 15-2 en 3-1. VW ten slotte versloeg uit het nog puntloze Bergdiensten met 0-3. GER RENES

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14