Franse stakingen breiden zich uit FNV bereid tot nieuw overleg 'Geen conflict rond overneming Hilton Regering zwicht niet Acties tegen sluiting van Belgische mijnen Order voor Philips/AT&T Accijnsverhoging benzine levert niet gewenste winst 'Landbouwproductie beperken' WOENSDAG 7 JANUARI 1987 PARIJS (AFP) - De stakingen van spoorwegpersoneel en zeelieden in Frankrijk zijn overgeslagen naar andere sektoren. De arbeidsonrust breidde zich gisteren uit naar het gas- en elektriciteitsbedrijf, de metro in Parijs en de PTT. Werknemers die zijn aangesloten bij de communistische vakbond CGT begonnen een reeks 24-uur- stakingen bij het staatsbedrijf voor gas- en elektriciteitsvoorziening (GDF-EDF). Door de acties bij het energiebedrijf kwamen delen van Parijs zonder stroom te zitten. An dere bonden riepen nog niet op tot stakingenacties omdat zijn de re sultaten wilden afwachten van de loononderhandelingen, die gister avond zouden worden gevoerd. Drie vakbonden riepen op tot een staking bij de Parijse metro na dat maandagavond onderhandelin gen over de salarissen op niets wa ren uitgelopen. Het metroverkeer werd door de stakingsactie ernstig ontregeld en veel Parijzenaars wa ren gedwongen met de auto naar hun werk te gaan. Ook bij de poste rijen in verscheidene steden werd het werk neergelegd. De CGT riep tevens op tot stakingsacties bij wa penopslagplaatsen en in de ha vens. De stakingen gingen gistermid dag gepaard met een betoging in Parijs en met stilleggingen in de openbare sector, met name bij de PTT en plaatselijke lagere over heidsdiensten. Verscheidene dui- circa 10.000. volgens de CGT min stens 40.000. Zij werden voorafge gaan door de secretaris-generaal van de bond, Henri Krasucki, de voormalige secretaris-generaal Georges Seguy en andere vak bondsleiders. Enkele honderden personen pro testeerden in verschillende steden dat het niet alleen in de provincie, zoals Rouaan (tus- king bij de spoorwegen, sen de 700 en 800) en Nantes (onge veer 900). Gedurende de betoging in Nantes werd een pop verbrand in de beeltenis van premier Jac ques Chirac. Voor de Franse televisie ver klaarde Krasucki nadrukkelijk dat de acties in de openbare sector niet, zoals door de regering-Chirac ring wijzigt haar beleid niet, wordt aangevoerd, politiek rakter zijn. Hij wees erop dat wordt BRUSSEL (GPD) - In twee van de zenden leden en sympathisanten vjjf steenkolenmijnen in de Belgi- van de communistisch geleide sche Kempen is gisteren actie ge- bond demonstreerden by de me- voerd tegen de plannen om drie trostations Montparnasse en mijnen te sluiten en de overblij- Bastille. Volgens de politie be- vende twee. samen te voegen. En- droeg het aantal demonstranten kGie honderden mijnwerkers leg- HILVERSUM (ANP) - AT&T eh Voor het Nederlandse deel van o„_o o Philips Telecommunicatie Bedrij- dit project heeft het Indonesische geveer de 'helft van*"dë^nkfdag- ven (APT) hebben twee orders ge boekt met een gezamenlijke waar de van circa f 450 miljoen. Het gaat om een opdracht uit Indonesië met een waarde van ruim f 400 miljoen en een order uit Peru ter waarde van f 36 miljoen. Dit heeft ir. H. van Bree, algemeen directeur en voor zitter van de directie van APT, gis teren gezegd tijdens een nieuw jaarsbijeenkomst. De Indonesische overheid heeft besloten ATP een contract te gun nen voor de uitvoering van een groot kant-en-klaar telecommuni- catieproject. Het totale project zal in ongeveer twee en een half jaar worden uitgevoerd. Vanuit Neder land zal voor circa f100 miljoen ontwikkelingssa- Financiering toe- ook het Neder landse ministerie van economische dereen gewoon, evenals in de twee Beringen zaken een bijdrage verleent. APT 'geredde' mijnen heeft een jaar intensief aan de Zolder, voorbereiding van deze order ge werkt. Doel van het project is het tele- ABW uit protest tegen de slui- foonnetwerk van Jakarta zo goed tingsplannen en om druk uit te oe- mogelijk te laten werken en het fenen op de besprekingen over de netwerk geschikt te maken voorde sociale afvloeiingsregelingen voor aansluiting van 100.000 de mijnwerkers. Daarover vond abonnees. Een belangrijk onder- dinsdag een eerste gesprek plaats deel van het project zal een glasve- tussen de vertegenwoordigers van zeiverbinding van ongeveer 1000 mijnwerkers, administratief perso neel en kader aan de ene, en direc- de kilometer zijn tussen Djakarta Soerabaja. Deze verbinding moet teur *Thyf Gheyselinck °P 4en duur 'slagader' van het Kempense Steenkolenmijnen telecommunicatie-apparatuur telefoonverkeer op Java worden glasvezelkabel worden gele- Marktberichten Met name de in Indonesië uit te' voeren werkzaamheden zijn zeer arbeidsintensief en APT zal daar om als verantwoordelijke hoofd- land te aannemer samenwerken met aantal Indonesische bedrijven. De sluiten. Daarvoor de andere kant. Gheyselinck is vorig jaar door de Belgische regering aangetrokken de laatste vijf mijnen van het Onlangs kwam hij met het voorstel om drie mijnen te bedrag directe en indirecte werkgelegen- 1,5 miljard gulden nodig. Daar- heid in Indonesië zal circa 20.000 naast is de komende tien jaar nog manjaren bedragen. eens 3,5 miljard nodig om de twee De nationale telefoonmaatschap- andere mijnen open te houden. Peru ^eeft egn 0pdracht ge- Gheyselinck heeft steeds ver van klaard de sluiting en de daaruit f 36 volgende sociale maatregelen in nauw overleg met de werknemers te willen uitvoeren. De KS-direc- PiJ plaatst voor de modernisering het telefoonnet. Daarmee miljoen gemoeid, waarvan onge- f 15 miljoen wordt gefinan- lingsgelden. op de stakingsacties. het dak van het PTT-gebouw gehesen. HEERLEN (ANP) - Volgens voor zitter mr. J.A. Janssen van de Heerlense Kamer van Koophandel levert de recente accijnsverhoging voor benzine lang niet de door de regering gewenste winst op. "Hooguit een derde deel van de ge schatte 750 miljoen gulden blijft over. Voor minstens 250 miljoen bestaande Kamer van Koophan- gulden gaan bewoners uit de del. Dat gebouw is opgezet als on- grensstreek in West-Duitsland dernemingshuis. Buiten de Kamer van Koophandel zijn er vijftien an dere instellingen gevestigd, zodat schappen mee, te meer omdat de de ondernemers uit de voormalige btw-tarieven in het buurland 6 pro cent lager liggen dan in Neder land". Janssen uitte zijn kritiek gister middag in Heerlen bij de officiële opening door premier Lubbers van gebouw van de 75 jaar mijnstreek op één concentratie punt voor tal van bedrijfsaangele- genheden voortaan terecht kun- De voorzitter van de jubilerende kamer sprak van het eerste onder nemingshuis in Nederland. Hij confronteerde premier Lubbers met de negatieve gevolgen van het kabinetsbeleid voor de regio's na bij de landsgrenzen. Hij noemde dit "een puur boekhoüdersbeleid". Door "de striptease" van wir- en ipr-regelingen gaat de werkloos heid omhoog, zo merkte Janssen verder op. Zodat de beoogde winst van de uitgeklede regelingen weer grotendeels verloren gaat. Bijzon der zorgelijk noemde hij de beper king van de ïpr voor uitbreidings investeringen tot buiten de zoge noemde tipnkilometergrens. Voor menig bedrijf in Zuid-Limburg be tekent die grens al gauw investe ren in België, waarheen DSM bin nenkort een bedrijf overplaatst. Volgens mr. Janssen dreigen meer dere ondernemingen dit voorbeeld te volgen. Nederland, zo hield hij premier Lubbers voor, moet het spel in de internationale concurrentiestrijd meespelen door lagere belastingta rieven, en door het optrekken van stimuleringsmaatregelen. De daar door lagere inkomsten worden uit eindelijk dubbel en dwars terug verdiend. Premier Lubbers ging niet in op de kritiek op het rege ringsbeleid. Wel stond hij even stil bij de herstructurering van de vroegere mijnstreek na de sluiting van de steenkolenmijnen. gestaakt voor het behoud van de Koopkracht, voor verbetering van de werkomstandigheden, voor de werkgelegenheid en de cao's. "Kan het nog vakbondachtiger?" zo vroeg hij zich af. Krasucki wreef de regering onder de neus dat de ac ties van gisteren duidelijk maakten 1 sta- ook werknemers bij de metro, de PTT en de elektriciteits- en gasbedrijven. Chirac deelde gistermiddag nog eens mee dat zijn regering blijft vasthouden aan bestrijding van de inflatie en de werkloosehid door strikte salarisbeheersing. "De rege- danks de sociale onrust", aldus de boodschap van de premier. den gedurende enkele uren het werk neer. In Eisden - een van de mijnen die dicht moet - bleef de nacht ploeg van zo'n 100 mijnwerkers na het aflopen van de dienst onder gronds. Daardoor kon de aflossing niet naar beneden en moest de och tendploeg naar huis worden ge stuurd. Aan het begin van de mid dag kwamen de actievoerende kompels naar boven. In Waterschei, waar de mijn ook dicht moet, ging gistermiddag 1 ploeg niet aan het werk. In Winter- slag, dat eveneens een mijnsluiting boven het hoofd hangt, werkte ie- AMSTERDAM - Met enkele daverende bijlslagen heeft de sterkste man van Nederland, Ad Wolters, gisteren de vakbeurs voor de tuinbranche in de Amsterdamse Rai geopend. De boom versperde de ingang tot de tentoonstel ling in de Hollandhal, maar Wolters had slechts zeven minuten nodig voor de stam een met een doorsnee van 35 centimeter. (foto ANP) ABN verhoogt hypotheekrente AMSTERDAM (ANP) - De hypo theekrente stijgt. Gisteren liet de Algemene Bank Nederland weten dat met ingang van vandaag de ta rieven worden opgetrokken als ge volg van de ontwikkelingen op de geld- en kapitaalmarkt. Al eerder hebben banken als de Amrobank en de Nederlandsche Midden- standsbank hun tarieven ver hoogd. Duurste Een variabele hypotheek met ge meentegarantie gaat bij de ABN een rente dragen van 6,7 procent' (was 6,2 procent), een zonder ge meentegarantie komt op 6,9 pro cent (was 6,4 procent). Een hypo theek met een rente die vijf jaar vastligt met gemeentegarantie wordt opgetrokken van een rente percentage van 6,9 procent naar 7,2 procent, een zonder gemeente garantie gaat van 7,1 procent naar 7,4 procent. De duurste hypotheek, (15 jaar vast zonder gemeente garantie) gaat van 7,7 procent naar 7,9 procent. De NMB rekent voor een hypo thecaire lening met gemeente garantie en een vijfjaar vaste rente 7,2 procent (was 6,9), evenals de Amrobank. 'Afspraken maken over werkloosheidsbestrijding' cierd met Nederlandse ontwikke- teur heeft gisteren niet gereageerd LEIDEN - Groenteveiling van 7 januari 1987: aardappelen 15-22, andijvie 255- 315, boerenkool 47-66, Chinese kool 67- 77, rode kool 36. witte kool 28-33, poste lein 75-80, prei 105-129, spruiten AI 82- 84 II 73-82, BI 69-78 II 60-69, D 170-350, champignons bak 99-110, uien 14-60, winterpeen 13-19, witlof 65-170, knolsel derij 48-76, sla 25-45, bleekselderij 97, bospeen 215-220, peterselie 84-96, raap stelen 31-37, radijs 73-89, selderij 26-57, broeivetö 1&720. KAASMARKT BODEGRAVEN - Aan- voer 8 partijen. De handel was kalm. Eerste soort noteerde 7,80-8,25, extra zware soort 8,80 en boeren leidse 10,40. VEEMARKT LEIDEN - SLACHTRUN- DEREN: (gulden per kg gesl.gew.) Aanvoer 120, waarvan 20 stieren. Dikbil- len, extra kw. 2400-4500, stieren le kw. 7,60-8,50, 2e kw. 6,60-7,60, vaarzen le kw. 6,75-7,60, 2e kw. 5,60-6,75, koeien le kw. 6,40-7,50, 2e kw. 5,75-6,40, 3e kw. 5,00-5,75, worstkoeien 4,70-5,25. Handel en prijzen: stieren goed - hoger; koeien redelijk - iets hoger. GEBRUIKSRUNDEREN(gulden per stuk) Aanvoer 128, waarvan 3 graskalveren. Melk- en kalfkoeien le srt 1900-2400, 2e srt 1250-1900, melk- en kalfvaarzen le srt 1900-2400, 2e srt 1200-1900, guste koeien le srt 1900-2350, 2e srt 1000-1900, enterstieren 1500-2300, pinken 950-1700, graskalveren 600-1000. Handel en prij- BREDA - In het centrum van Breda is gisteren een 73 meter hoge straal- Z6d r'kk^ntshSt'e 6 enterstieren verbingsmast, onderdeel van een communicatiesysteem van de PTT, ge- NUCHTERE KALVEREN: (gulden per et *:enIcraan werd de mast, die bijna 100 ton weegt, wr Stuk) kotw,,!,,.™. Aanvoer roodbont 485. stierkalf 480-675, extra kw. 700-800, vaarskalf 350-470. Aanvoer zwartbont 1500. Stierkalf 300- 435, extra kw. 650-750, vaarskalf 175-315. Handel en prijzen: roodbont rustig - la ger; zwartbont slecht - lager. VAR KENS: (gulden per kg levend gewicht) Aanvoer slachtvarkens 687. Slachtvar- kens 2,40-2,50, zeugen le kw. 2,10-2,15, 2e kw. 2,00-2,10. Handel en prijzen: slecht - lager. SLACHTSCHAPEN- EN LAMME REN: (gulden per kg gesl.gew.) Aaanvoer 900. schapen 5,25-7,50, lam- AMSTELVEEN (GPD) - De meren rammen 8,50-10,25, ooien 8,00- 9,75. (gulden per stuk) schapen 180-250, lammeren rammen 210-260, ooien 170- 200 Handel en prijzen: schapen vlot - ho ger; lammeren redelijk - gelijk. GEBRUIKSSCHAPEN-, LAMMEREN EN GEITEN: Aanvoer schapen 50. weide lammeren 160-200, bokken en geiten 50-150. Han del en prijzen: weidelammeren goed - hoger; geiten vlot hoger. AMSTERDAM (GPD) - De vak centrale FNV is bereid komend voorjaar het vastgelopen overleg met het kabinet en de centrale werkgeversorganisaties te hervat ten. Er zouden dan afspraken ge maakt moeten worden over de werkloosheidsbestrijding en het herstel van de koppeling tussen lo nen en uitkeringen. Tevens zou de weg vrijgemaakt moeten worden voor open en reëel overleg over de arbeidsvoorwaarden van ambtena ren. FNV-voorzitter Hans Pont heeft dat gisteren gezegd op een nieuwjaarsbijeenkomst met de pers. Pont verweet de werkgevers de "georganiseerde arbeidsverhou dingen onder druk" te zetten door hun weigering mee te werken aan een wettelijke regeling voor vak bondswerk in bedrijven. "De FNV zal er op dat punt hard tegen ging blijft bestaan zonder tegen prestatie op het vlak van de werk gelegenheid". Vooral in de bouw nijverheid wil de FNV bij de cao onderhandelingen de 36-urige werkweek realiseren. Het overleg tussen kabinet, werkgevers en vakcentrales liep vorig jaar oktober op niets uit. Pre mier Lubbers suggereerde onlangs dat het overleg een "herkansing" moet krijgen, en de FNV is bereid daarop in te gaan. Maar Pont toon de zich sceptisch over de mogelijk heden een 'convenant' af te sluiten over de hoofdlijnen van het so ciaal-economisch beleid. De vak centrale wil het overleg beperken tot onderwerpen waarover afspra ken te maken vallen. De FNV meent dat het gesprek in het voorjaar moet plaatsvinden, zodat de resultaten ervan een rol kunnen spelen bij de opstelling van een nieuwe miljoenennota. Het kabinet zou bereid moeten zijn extra geld op tafel te leggen voor de bestrijding van met name de langdurige werkloosheid. De vak centrale heeft 1987 tevens uitgeroe pen tot het jaar waarin het „princi piële uitgangspunt dat de uitkerin gen gelijke tred houden met de lo nen" wordt hersteld. Pont ziet op die terreinen wel degelijk een taak voor de overheid, en verzette zich dan ook fel tegen topambtenaar Rutten van economische zaken die onlangs stelde dat de overheid zich moet beperken tot hoofdtaken als onderwijs, justitie, defensie en we genaanleg. "De kwaliteit van de sa menleving wordt mede bepaald door het niveau van de publieke dienstverlening", aldus Pont. Dr. Sicco Mansholt; aüUL^°"'„ RUURLO (ANP) - Om een einde te 11 cio ic r\rt o maken aan "de huidige rampzalige situatie" en het gemeenschappe lijk landbouwbeleid te behouden, moet de jaarlijkse landbouwpro- duktie in de Europese Gemeen schap de komende tien jaar met 10 procent verminderen. In de daar opvolgende tien jaar zou dat zelfs kunnen oplopen tot 20 procent. Ex-werknemers NAM vervolgd EMMEN (GPD) - Het Openbaar Het belangrijkste instrument 1 Ministerie in Assen gaat tot vervol ging over van een aannemer en twee ex-werknemers van de Ne derlandse Aardolie Maatschappij (NAM), die betrokken zijn geweest bij de smeergeld-affaire. Hoofdoffi cier van justitie mr. J. M. van Woensel heeft dat gistermiddag be kendgemaakt. Dat er giften zijn gedaan, staat volgens Van Woensel als een paal boven water. Het onderzoek van de afgelopen weken heeft uitgewezen dat het echter om minder forse he- dragen gaat dan aanvankelijk werd gedacht. Het uitwisselen van ca deautjes - vleespakketten, het gra tis uitvoeren van reparaties etc. - heeft volgens Van Woensel hooguit anderhalf jaar geduurd. Nieuwe aanhoudingen worden door Justi tie niet meer verwacht. dat te bereiken is beperking het landbouwareaal door grond verplicht uit cultuur te nemen en er een andere bestemming aan te geven, zoals bos, recreatie en eco logisch terrein of hem braak te la ten liggen. Dit zijn de belangrijkste conclu sies uit een analyse die oud-EG- landbouwcommissaris dr. Sicco Mansholt heeft gemaakt van de huidige problemen. De analyse staat in het binnenkort verschij nende blad "Spil", "kritisch tijd schrift over de problemen van de landbouw en de plattelandssamen leving". Mansholt (79) was in de ja ren zestig grondlegger van het thans vastgelopen gemeenschap pelijk landbouwbeleid. Mansholt, zelf jarenlang vice- voorzitter van de Europese Com missie, het dagelijks bestuur van de EG, en van 1972 tot 1973 voorzit ter, uit ernstige kritiek op de huidi ge Commissie. Die heeft de laatste tien jaar te veel uit handen laten glippen, terwijl een sterk politiek denkende en politiek handelende commissie een eerste vereiste is om uit het slop te geraken, aldus Mansholt. Contingentering en prijsverla ging als produktiebeperkende maatregelen wijst Mansholt af. De eerste maatregel is slechts beperkt mogelijk in die gevallen waarin er een goede controle kan plaatsvin den. Een prijsverlaging lijdt vol gens de oud-landbouwcommissa ris vrijwel zeker tot produktiever- hoging. Hij becijfert dat bovendien bij een prijsverlaging het meren deel van de landbouwers in de EG financieel zal moeten worden ge compenseerd. Dat is volgens hem een uiterst kostbare en moeilijk uitvoerbare zaak. Bij een verplichte beperking van het areaal met 10 procent kost de compensatie van het inkomensver lies van de boeren naar Mansholt's oordeel ongeveer 4,5 miljard ECU (een ecu is ongeveer 2,35 gulden). De huidige jaarlijkse uitgaven voor de afzet van overschotten liggen drie miljard ecu hoger. Voor de on geveer drie mihoen kleine boeren bedrijven in de Gemeenschap moet volgens Mansholt nog een speciaal programma komen, ge richt op vroegtijdige beëindiging en extensivering van de produktie. Boeren die daaraan niet deelne men zouden aan de areaalbeper king moeten meedoen. De beper king moet volgens Mansholt voor alle bedrijven gelden, ook voor de melkveehouders die al een pro- duktiebeperking kennen. Commissarissen en directie KLM in verklaring: AMSTERDAM (ANP) - De invoer van milieuvriendelijke bestrij dingsmiddelen kan in belangrijke mate bevorderd worden als hier voor een stimuleringsbeleid ge voerd zou worden. Qok de toela tingseisen voor de invoering van deze produkten op de markt zou den versoepeld moeten worden. in het meerjarenplan zijn voorzien - door de aankoop geringer zou worden. Het torpederen van de plannen van de KLM-directie door de Raad van Commissarissen om voor 2,2 miljard gulden de negentig Hilton- hotels buiten de Verenigde Staten te kopen werd op 24 december als een nogal ongebruikelijke verto- worden voorzien zonder dat uit- ning gezien. De KLM spreekt nu breiding van het aandelenkapitaal echter tegen dat er sprake zou zijn werd overwogen", aldus een-ver- geweest van een ruzie tussen de klaring van de nationale lucht- beide organen. Het plan had "on- vaartmaatschappij. "Maar een te- miskenbare merites", "was goed genvallende ontwikkeling van Hil- onderbouwd" en "de argumenten ton International zou wel risico's voor en tegen waren strikt zake- opleveren voor het geld dat de lijk", aldus de mededeling. Ook on- KLM zelf nodig denkt te hebben", dernemingsraad en werknemers- terwijl de financiële ruimte voor organisaties worden door de lei- extra investeringen - boven die al ding van het bedrijf bedankt voor de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij KLM hebben eind december de aankoop van de internationale Hilton-hotel- keten tegengehouden om extra in vesteringen in het luchtvaartbe drijf zelf niet in gevaar te brengen. "Het voorstel van de directie was goed onderbouwd en in de finan ciering kon op verantwoorde wijze de zeer snelle behandeling 1 ze gecompliceerde zaak. "In de financiering kon op ver antwoorde wijze worden voorzien zonder dat uitbreiding van het ge plaatste kapitaal werd overwogen. Ook na een acquisitie zou de ge consolideerde balans van de on derneming gezond blijven. Het be slag op de middelen kon echter bij een tegenvallende ontwikkeling van Hilton International zekere ri sico's opleveren. Voorts zou door de acquisitie de financiële ruimte die de KLM thans beschikbaar heeft voor investeringen boven die, welke reeds in het meerjaren plan zijn voorzien, geringer zijn ge worden. Hiermee hangt samen dat de resultaten van de onderneming door de overname in niet onbe langrijke mate konden worden Deze resultaten zijn tot op zekere hoogte afhankelijk van dezelfde factoren als die van het luchtvaart bedrijf'. De KLM heeft immers al belang in een internationale hotelketen, waarbij 350 Golden Tulip-hotels in 60 landen zijn aangesloten. Ze is mede-eigenaar van Hilton Schip hol. Het samengaan van luchtver voer en hotels liggen ook volledig in de KLM-filosofie omdat een luchtreiziger doorgaans ook een bed nodig heeft. De aanschaf van de Hilton-keten zou voor de KLM echter wel de grootste aanschaf in haar geschiedenis zijn geworden. "Nadat de KLM kennis had ge- 1 de mogelijkheid van aankoop, waren slechts enkele we ken beschikbaar omdat een wijzi ging in de Amerikaanse belasting wetgeving per 1 januari 1987 ver eiste dat voor eind december be slist werd. Gezien de belangstel ling van andere potentiële kopers achtte de directie het gewenst een voorwaardelijk bod uit te brengen, hangende gedetailleerde bestude ring. De eigenaren van Hilton In ternational waren gehouden de ontvangst van een bod bekend te maken. Door de beslissing van 23 december is de voorwaarde waar van dit bod afhankelijk was niet vervuld, waarna Hilton Internatio nal ogenblikkelijk aan een andere gegadigde is verkocht", aldus de verklaring van de commissarissen en de directie van de KLM. Rente De Belgische centrale bank heeft gisteren de rente op kort lopende schatkistpapieren met ruim een half procent verhoogd tot acht pro cent. Nederlanden Het verzekeringsconcern Natio- nale-Nederlanden heeft een bod aanvaard van Sage Holding in Jo hannesburg op de nog niet in han den van laatstgenoemd bedrijf zijnde 25 procent van de aandelen in levensverzekeraar Sage Life (vroeger Ned-Equity Insurance Company geheten). In 1984 ver minderde Nationale-Nederlanden haar belang al van 38 tot 25 pro cent. Sindsdien worden de resulta ten van het Zuidafrikaanse bedrijf niet meer in de jaarcijfers van het concern geconsolideerd. Frank De centrale banken van Frank rijk en de Bondsrepubliek hebben vanmorgen hun steunacties ten gunste van de Franse frank hervat, zo is vernomen van valutahandela ren. Gistermiddag staakte de Fran se centrale bank haar interventies, waarop de koers van de frank ten opzichte van de mark daalde tot onder het interventiepunt binnen het Europese Monetaire Stelsel (EMS), dat ligt op 3,3303 frank per mark. Veel resultaat leverden de steunacties niet op, want vanoch tend lag de koers nog steeds rond het interventieniveau.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7