Verbouwing wellicht makkelijker geregeld Oud en nieuw 'gevierd' met brandjes Veeg teken als de bus om half twee vol zit.9 Ook vernielingen in Leidse regio Agenda Discussie aangezwengeld in Leiderdorp Automobilist tegen boom Dronken man rijdt door na botsing Inbraken in Voorschoten opgelost Buurtbus-chauffeur Jaap van Leeuwen moet stoppen ALLEGAAR WV: 'Meer voorzieningen nodig op Koudenlioorn' PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 2 JANUARI 1987 REGIO - Een uitgebrand pand, wat gesneuvelde ruiten en een aan tal vernielingen. Dat zijn in de Leidse regio de naweeën van de jaarwisseling. In Wassenaar werd oudejaars nacht aangegrepen om een pand in slooppand aan de Rijksstraatweg, ter hoogte van Kerkehout, in brand te steken. De brandweer kwam er nog aan te pas, maar het pand brandde rond half zes desondanks totaal uit. Verder was het rustig in het 'vil ladorp'. Wel had de politie traditie getrouw alle autobanden uit voor zorg van de straat gehaald en zes extra mensen ingezet. In Oegstgeest werd een caravan, die geparkeerd stond op het terrein bij de Lange Voort, in brand gesto ken. Verder werden op diverse plekken in het dorp vernielingen aangebracht. Aan de Hofdijck sneuvelde een ruit, een aantal straatlantaarns moesten het ont gelden en een glasbak aan de Fa- britiuslaan ging op z'n kant. Maar het was verder 'rustig', aldus de po litie. Verlate oud en nieuw-vierders gingen gisteravond rond half elf met elkaar op de vuist in café De Roode Leeuw. Drie jongens van rond de 20 jaar kregen ruzie en ver volgens gingen de overige vijftien aanwezigen zich ermee bemoeien. De politie moest eraan te pas ko men om de vechtenden uit elkaar te halen. Er vielen wel klappen, maar er werd geen schade aange richt. Aan de Leiderdorpse Maurits- singel liep in de nacht van oud en nieuw een vreugdevuur ietwat uit de hand. Jeugdige Leiderdorpers gebruikten namelijk een bouwkeet als brandmateriaal. Toen de politie arriveerde, bleken hele stukken van de keet al in vlammen te zijn opgegaan. Volgens de aannemer werd er voor zo'n 7000 gulden schade aangericht. "Op wat vernielinkjes na, is de jaarswisseling in Voorschoten rus tig verlopen", meldt een woord voerder van de plaatselijke politie. Die vernielinkjes betreffen dan vooral ingegooide ruiten. Zo sneu velde in de Schoolstraat het glas van een opticien en dat van AH en ging ook een heel klein ruitje van een snackbar in Noord-Hofland aan diggels. Kleine brandjes met kerstbomen waren te bespeuren in de Jan Steenlaan, de Rembrandtlaan en de Karei Doormanlaan. "Een colle ga in burger is die brandjes afgere den. Zag hij dat het er gezellig was, dan lieten wij het er lekker bij zit ten", aldus de woordvoerder. Tamelijk onrustig was het in Warmond waar traditiegetrouw een groep jongeren op verschillen de plekken in het dorp autowrak ken ("Die kun je bij een slopersbe drijf voor zes tientjes per stuk ko pen") in brand stak. Dit jaar wer den dergelijke vuurtjes gestookt bij het spoorwegviaduct, op de hoek Jan Steenlaan/Meerrustlaan, de Seminarielaan, op het Oostein de en tegenover het gemeentehuis op de Herenweg. Vorig jaar was de politie War mond tot zes uur 's ochtends in de weer met dit soort vuurtjes. Dit jaar is voor het eerst voor een ande re benadering gekozen: niets doen. Wel hield de politie een oogje in het zeil. Schade aan het wegdek of gebouwen ontstond er echter ni^t. Een woordvoerder legt uit: "We zijn jarenlang tot zes uur in de weer geweest, daar hebben we altijd flink de pest over in gehad. Dit jaar kapten wij er om drie uur mee. Laat het dan maar een traditie zijn, die fikkies. Het is voor die gasten juist de sport om ons achter zich aan te krijgen. Daar deden wij dit jaar nu eens lekker niet aan mee. Ga je er achter aan, dan kunnen ze lekker rollebollen en zo. In feite doe je precies wat zij willen. Kijk: branden doen die autowrakken toch, of je nu komt of niet, en voor komen kan je het niet". De woord voerder doet vervolgens een voor stel op eigen titel. Het lijkt hem een goede zaak om voor de volgende jaren een gemeentelijke berg zand beschikbaar te stellen waar alle au towrakken op één plek onder toe zicht de hens in mogen. De politiewoordvoerder van Ha- zerswoude, die het woord voert na mens die van de telefonisch niet bereikbare Zoeterwoudse colle ga's, racet door het rapportenboek en ziet niet één "mutatie". "Is er wel oud en nieuw gevierd in Zoe- terwoude?", vraagt hij zich hardop af. LEIDERDORP - De ge meente Leiderdorp wordt volgend jaar mogelijk soe peler jegens inwoners van de gemeente die een ver gunning aanvragen voor de (ver)bouw in en om hun huis. Een stedebouwkundi- ge heeft de opdracht gekre gen een notitie te schrijven. Het is de bedoeling dat de pennevrucht van die des kundige binnen nu enkele maanden aan de raad wordt voorgelegd en zij aan de hand daarvan besluiten neemt. OEGSTGEEST - Een 22-iarige automobilist is op nieuwjaars nacht rond vier uur met zijn au to tegen een boom op de Oegst- geester Terweeweg gereden. De man, inwoner van Oegst geest, verklaarde tegenover de politie te zijn uitgeweken voor een fietser. Hij moest met een gebroken neus en diverse kneuzingen naar het Acade misch Ziekenhuis worden overgebracht. Hoe het met die fletser zit, weet de politie nog niet precies. "Er is wel een ge tuige, maar of dat de fietser is waarvoor de man is uitgewe ken, moeten we nog uitzoe ken", aldus een politiewoord voerder. WASSENAAR - Een 28-jarige Voorschotenaar is gistermor gen doorgereden terwijl hij in Wassenaar een ernstige aanrij ding had veroorzaakt. Hij bot ste, rond half vijf, tegen twee fietsers die in dezelfde richting op de Kokshoornlaan reden en gaf vervolgens gas. Bij de bot sing verloor hij echter zijn ken tekenplaat, waardoor de Voor- schotense politie hem later van zijn bed kon lichten. De man bleek alcohol in zijn bloed te hebben. De twee 24-jarige fietsers, in woners van Wassenaar, moes ten intussen zwaargewond naar het Leidse Academisch Zie kenhuis worden overgebracht. Ze werden meteen geopereerd. Ze zijn inmiddels buiten le vensgevaar. VOORSCHOTEN - De inbra ken die in de nacht van tweede kerstdag werden gepleegd in woonhuizen aan de Leidseweg en De Savornin Lohmanplant- soen in Voorschoten zijn opge lost. De Voorschotense politie heeft de dader, een 26-jarige Leidenaar, aangehouden. Ze kon dat doen doordat een buur man aan de De Savornin Loh- manplantsoen het kenteken van de dief kon noteren. De politie trachtte hem in zijn woning aan te houden, maar de Leidenaar was op dat moment niet thuis. Wat bleek: de Leidenaar was na de inbraak richting Amsterdam getogen om de bloemetjes met het ge stolen geld eens flink buiten te zetten. Op de terugweg kreeg hij een aanrijding, waardoor hij met een dubbele armbreuk richting naar het ziekenhuis moest worden gebracht. "Op uitnodiging" verscheen hij een paar dagen later op het Voorschotense politiebureau. Hij bekende. De gestolen goe deren (geld, girokaarten, een vi deo, een schilderij) zijn inmid dels aan de eigenaars terugge geven. Aanleiding tot het verstrekken van die opdracht is de wens van de po litiek om als gemeente makkelijker toestemming te verlenen aan men sen die hun woning willen veran deren. Is de gemeente niet te streng bij het beoordelen van der gelijke aanvragen? Moeten Leider dorpers letterlijk en figuurlijk niet wat meer de ruimte krijgen, zo vroegen de politieke fracties zich af. Waarna wethouder Den Boeft beloofde die bespiegelingen door te spelen naar de stedebouwkundi- ge en de stuurgroep bestemmings plannen. Waarom de stuurgroep bestem mingsplannen: omdat de ene Lei derdorper nu nog mag wat een an der niet mag. Juist in bestem mingsplannen is vastgelegd wat er wel en wat er niet aan een woning mag bijgebouwd. Probleem is dat elk bestemmingsplan en dus elke afzonderlijke wijk weer eigen 're gels en wetten' heeft. Voorzienin gen als uit- en aanbouwen, bijge bouwen, tochtportalen en dergelij ke kunnen alleen worden aange bracht als het bestemmingsplan dat toelaat. Wethouder Den Boeft over de gevolgen daarvan: "Men sen die op het gemeentehuis vra gen of ze iets mogen bouwen en nul op request krijgen, zeggen vaak: daar en daar in Leiderdorp is ook al zoiets neerget, waarom mag ik dat dan niet? Dan blijkt dus dat in de gevallen waar het wel mocht, men binnen de lijnen bleef die in het bestemmingsplan getrokken zijn. Een voorbeeld. Onlangs werd er een stuk bijgebouwd aan een woning in de Schelling. Maar dat kon, die mogelijkheid werd des tijds in het bestemmingsplan gege ven". Zijn Leiderdorpers, c.q. de ge meente zelf, dus de slaaf van in een grijs verleden opgestelde wetten? Den Boeft vindt pertinent van niet: "Die regels hebben natuurlijk ook een beschermende waarde. Ze zor gen er dus wel voor dat de één geen last ondervindt van wat de ander bouwt". "Verder is het zo datje nooit alle aanvragen over één kam kunt scheren, omdat de situaties in Lei derdorp niet overal hetzelfde zijn. Vergelijk bijvoorbeeld wijken als het vrij dicht bebouwde Buiten hof-oost en de ruimer opgezette Oranjewijk. Wat je in de Oranje- wijk doet, is voor de buurt vaak veel minder geprolonceerd dan iets soortgelijks in Buitenhof'. Uitzonderingen bevestigen de re gel. Zo kan in principe voor ieder dakkapel en dakraam een vergun ning worden verkregen. Wel dient de welstandscommissie dan haar fiat te geven. Met uitzondering van de aanvragen uit een straat waar al dezelfde soort dakkapellen zijn aangebracht. Voor een schutting daarentegen geldt nog altijd dat in alle gevallen een bouwvergunning nodig is. Be halve als het om een erfafscheiding gaat die vanaf de openbare weg niet zichtbaar is en niet hoger is dan twee meter. Schuttinkjes van maximaal een halve meter hoogte mogen ook zonder papieren rom- slomp worden geplaatst. Aangezicht Overigens is de gemeente niet van plan nu al rekening te houden met een versoepeling van het ver gunningenstelsel die eventueel door het rijk wordt opgelegd. Op het ministerie zijn momenteel dis cussies gaande of het Nederlandse burgers niet gemakkelijker moet worden gemaakt om dakkapellen, schuurtjes, schuttingen en derge lijke zonder bouwvergunning te mogen neerzetten. Maar volgens Leiderdorp zal het nooit zo ver ko men. "Het zlu toch te gek zijn dat je in hier alle mogelijke verbouwin gen krijgt waarvan je als gemeente niets weet?" Nee, van ongebreidelde moge lijkheden om aan en rondom het huis te bouwen zal in de toekomst nooit sprake kunnen zijn, aldus wethouder Den Boeft. "Je kunt nu eenmaal nooit zo ver gaan dat het aangezicht van een straat wordt aangetast. Je moet daar toch be paalde lijnen aanhouden. Aan de achterkant van de huizen speelt dat doorgaans minder. Dus aan die kant krijgt men, neem ik aan, rui mere mogelijkheden dan nu het geval is". "Maar al met al is het, vrees ik, ondenkbaar dat er iets uit de bus rolt waarmee iedere Leiderdorpse burger tevreden zal zijn.." Nog één keer kruipt Zoeterwoudenaar Jaap van Leeuwen achter het stuur van de buurtbus. Maar dat is dan alleen even voor de fotograaf. (foto Henk Bouwman) ZOETERWOUDE - Duizenden kilometers kris-kras door Zoeter- woude heeft hij erop zitten. Nu houdt buurtbus-chauffeur Jaap van Leeuwen het voor gezien. De chauffeurspet en het pak hangen in de(kast, zijn laatste rit zit er op.Vanzelfsprekend gaat het hem, als één van de mensen van het eerste uur, aan het hart. "Maar ja, de leeftijd he. Ik werd van de zomer al 70. Gelukkig heb ik nog tot eind dit jaar dispensa tie gehad om de buurtbus te blij ven besturen. Nu is echt de tijd gekomen om te stoppen. De win termaanden staan weer voor de deur, en met die slechte wegen is het in zo'n buurtbus toch wel ef- fe anders rijden dan in je eigen luxe wagen", legt Van Leeuwen uit. Waarmee niet is gezegd dat de voormalige directeur van de Ra- bo-bank ("Daardoor kennen ze me hier allemaal") het woord buurtbus nimmer meer in de mond zal nemen. Het plaatselijk openbaar vervoer is niet zijn geesteskind, maar Van Leeuwen was vier jaar geleden wel de man die ervoor zorgde dat er de nodi ge vrijwilligers kwamen om de bus te bemannen. "Want ja, hoe ging dat: de gemeente plaatste oproepen en daar meldden zich dan twee mensen op. Terwijl er 40 vrijwilligers nodig waren! Bij de tweede oproep heb ik me met een gemeld - als nummer drie". "Toen ben ik zelf maar aan de slag gegaan. En wat kreeg ik overal te horen: ja, ik heb er wel over nagedacht, maar ben er nog niet toe gekomen om me aan te melden. Weet u, mensen willen graag gevraagd worden. Dus dat heb ik gedaan". Veeg teken Van Leeuwen: "Uiteindelijk ben ik naar buurthuis De Wei- poort gegaan, want ik vond dat er van die kant ook nog maar wat vrijwilligers moesten komen. Per slot van rekening was die buurtbus voor een belangrijk deel opgezet om de bewoners van dat afgelegen buurtschap be tere vervoersmogelijkheden te bieden. En dat is dus prima ge lukt", kijkt Van Leeuwen tevre den terug. Zelf zat hij meestal tijdens de weekeinden achter het stuur. Weliswaar stond hij geboekt als reserve-chauffeur, maar in de praktijk was hij om de week in de weer. "Want hoe gaat dat: de animo om in het weekeinde te rijden was bepaald niet groot. Voor mij was dat juist geen enkel probleem. Meestal nam ik de za terdag voor m'n rekening. En weet u wat nu het mooie is: er zijn onlangs juist twee weekend chauffeurs bijgekomen. Dus dat probleem is ook opgelost". De buurtbus zelf, een stevige Mercedes-bestel, houdt zich in tussen prima. Zo'n 300.000 kilo meter heeft 'ie achter de rug en volgens Van Leeuwen kan de motor nog best een paar hon derdduizend vooruit. Over het aantal Zoeterwoude- naren dat vandaag de dag van de bus gebruik maakt is hij zeer te spreken. Zo'n 5000 ritjes worden er jaarlijks gemaakt. Waarbij moet worden aangetekend dat dit jaar van een lichte daling sprake is. Hoe dat komt, Van Leeuwen weet dat best: "Door dat er minder Zoeterwoudena- ren in het Leiderdorpse Elisa- beth-ziekenhuis liggen. We zijn namelijk een beetje afhankelijk van dat ziekenhuis. Als er nie mand ligt, daalt het aantal passa giers, want dan hoeft er haast geen mens naar het bezoekuur". Lachend: "Ja, het is een veeg te ken als de bus 's middags om half twee vol zit.." Voor de Warmondse mevrouw M. Zandbergen-Boere was 31 decem ber méér dan de laatste dag van het jaar. Zij vierde die dag het feit dat zij precies 25 jaar geleden één der bewoonsters van het bejaar denhuis St. Liduina aan de Heren weg werd. Volgens een Liduina- woordvoerder is dit zeker wat Li duina betreft een absoluut record. Mevrouw Zandbergen is 96 jaar en verkeert nog altijd in een goede gezondheid. Haar 'vijfde lustrum' werd gevierd met koffiegebak en een borrel. Tevens waren ex-Lidui- nawerknemers die haar hebben verzorgd, opgetrommeld. Zij ge noot er met volle teugen van. (Foto Holvast) REGIO - Inwoners van de Leidse regio die geen raad weten met hun kerstboom kunnen hun exemplaar een dezer dagen in het vuur gooi en. In diverse plaatsen zijn kerst boomverbrandingen. In Zoeterwoude worden de bo men volgende week woensdag, 7 januari, tussen tien en vier uur naar het verzamelpunt langs het Molenpad worden gebracht. Rijn dijkers kunnen de bomen tussen tien en drie uur brengen naar het verzamelpunt bij de Eendenkooi. De verbranding zelf wordt woens dag tussen kwart over vier en half vijf gehouden nabij het Molenpad. Voorschoten houdt de traditio nele verbranding ook volgende week woensdag.^ De bomen kun nen op 6 en 7 januari worden inge leverd bij het kantoor van de reini ging aan de Koninklijke Marine laan, tussen negen en twaalf uur en een en vier uur. Bewoners van Noord Hofland kunnen de bomen brengen bij het kantoortje van de afdeling beplantingen in het wijk- park Noord Hofland, 's Avonds om zeven uur laait het vuur op bij het Schakelloop De Schakelloop, een prestatie loop voor jong en oud, wordt ko mende zondag gehouden in Stompwijk. De start is om half twaalf voor de twee kilometer en om twaalf uur voor de vijf, tien en vijftien kilometer. Inschrijven kan vanaf half elf in de kantine van voetbalvereniging Stomp- wijkse Boys in sportpark De Meerhorst in Stompwijk. Er is douche- en kleedgelegenheid. De Wagenschuur De Leiderdorpse jazzclub 'De Wagenschuur' opent morgen het nieuwe jaar met een optreden van het Irene Allard Kwintet. Plaats van handeling is, zoals gebruike lijk, de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24. Aanvang negen uur 's avonds. Iedereen is wel kom, toegang zes gulden. Kamerkoor Twee leden van het Nederlands Kamerkoor, Judith Mok (sopraan) en Gaudia Gcijsen (alt) verzorgen morgen een concert in de Leider dorpse Muzenhof (Gordijnsingel 4). Ze worden begeleid door cello en clavecimbel en zingen werken van Mozart, Monteverdi, Purcell en Schubert. Toegang 6,50, aan vang 20.15 uur. Tropische party Het nieuwe jaar wordt van avond in de Warmondse sociëteit 'Ut Sloepie' op z'n Nieuw-Zee- lands ingeluid met een groots op gezette nieuwjaarsparty. Iedere bezoeker krijgt een cocktail. Men wordt wel geacht in gepaste kle ding (minstens een t-shirt of hemdje) te komen. Aanvang van avond half tien in '2 Meerpunt aan de Herenweg 45 in Warmond. En tree 3,50. Con Bravura De Leiderdorpse muziekgroep 'Con Bravura' geeft morgen een nieuwjaarsbal in het nieuwe club gebouw aan de Beukenschans 57, waarvoor een ieder van harte wordt uitgenodigd. Het Leider dorps duo 'De Lenco's zorgt er voor de muzikale omlijsting. Toe gang gratis, aanvang acht uur 's avonds. veld aan de Admiraal de Ruyter- singel. Iedereen die een boom inle vert, krijgt een lot. De trekking is direct na de 'brand' in de kantine van voetbalvereniging Randstad Sport. Overigens is het in Voor schoten verboden de bomen met het wekelijks huisvuil mee te ge ven. De gemeentehaven is in War mond volgende week dinsdag, 6 ja nuari, het inzamelingspunt voor overbodige kerstbomen, 's Avonds om zeven uur gaat de brand erin. Kinderen die een boom aanleve ren, wacht een tractatie. Leiderdorp benut de parkeer plaats bij RCL in sportpark De Bloemerd voor de verbranding op 7 januari. Aanvang zeven uur 's avonds. Degenen die een boom in leveren, krijgen een lot en dingen mee naar een geldprijs. De Leiderdorpse bomen kunnen vanaf maandag 10 uur worden in geleverd op de volgende inzame- lingspunten: parkeerterrein De Bloemerd, Lijnbaan/Wilddreef, Scheppingskerk aan de Van Poel geestlaan, Ericalaan tegenover de Van Geerstraat en de brink bij de Muzenlaan. Het braakliggend terrein aan het Van Polanenpark is in Wassenaar het punt waar de kerstbomen mas saal worden verbrand. Eveneens op 7 januari, te beginnen om zes uur 's avonds. Ook in Wassenaar is er een loterij aan verbonden. VRIJDAG Leiden Le Bambou - hoek Herenstraat/Witte Singel, open podium folkmuziek, 21 uur. Schouwburg - musical 'Publiek' van Seth Gaaikema, 20.15 uur. Dr. van Voorthuyzenschool - Marnix- straat 104, ruilavond Ruilclub Konings- kerk, 19-22 uur. Warmond Soos Ut Sloepie - Meerpunt, Herenweg 45, tropische nieuwjaarsparty, 21.30 uur. ZATERDAG Leiden Groenoordhallen - vlooienmarkt, 10-17 uur. Schouwburg - musical 'Publiek' van Seth Gaaikema, 20.15 uur. Jongerenbeweging - Koppenhinksteeg 2, griezelfeest, 21.30 uur. Carnavalver. De Hutspotten - Lange Mare 43, nieuwjaarsbal, 21 uur. Postduivenver. De Blauwkras - Sport park De Vliet, jaarlijkse tentoonstelling, 16 uur. Leiderdorp Sportzaal Op Dreef - Van Alphenplein, rommelmarkt volleybalvereniging Ley- thon, 10-16 uur. Muzenhof - Gordijnsingel 4, concert le den Nederlands Kamerkoor, 20.15 uur. Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat 24, jazzconcert jazzclub 'De Wagenschuur', 21 uur. Stompwijk Kantine Stompwijkse Boys - sportpark De Meerhorst, start schakelloop, in schrijven vanaf 10.30 uur, start 11.30 uur. WARMOND - De Warmondse WV wil meer voorzieningen op re- creatie-eiland Koudenhoorn. Het strand moet 25 meter langer wor den, kinderen verdienen meer speelvoorzieningen en het aantal ligplaatsen wacht een uitbreiding. Volgens de onlangs opgerichte or ganisatie kan Koudenhoorn in de huidige vorm het grote aantal toe risten niet aan. Ze betreurt dit omdat veel men sen zich gelukkig voelen langs het Warmondse water. Kunnen op de ligweiden makkelijk nieuwe speel tjes worden geplaatst naast de paar bestaande, voor de uitbreiding van het strand moet wat worden ge schoven. De rietwal dient te sneu velen of in te binden en het surf- strand, dat tussen strand en rietwal ligt, wacht een kleine verhuizing. Voor extra ligplaatsen is volgens de WV wel ergens ruimte. Grote voordeel van een dergelijke uit breiding zou zijn dat de mensen maar twee uur met hun bootje kun nen blijven liggen. B en W hebben nog niet gereageerd op deze en 24 andere reacties op de gemeentelij ke Koudenhoorn-enquête. Ze wil len dat binnen veertien dagen doen, aldus een ambtenaar. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg^, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: J.H. de Ruiter, tel. 125096; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J.A. Verhage, Pluim- zeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: M.Th. Bergmeijer, tel. 121701; spreekuur Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: W. Vrijlandt, tel. 897577. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, de Lt. de Kanterstraat 32, tel. 134345. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123. zo 8 uur tot 24 uur: D.R. van Wingerden, tel. 310047; spreekuurBoshuizerkade 31. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooijman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268. zo 8 uur tot 24 uur: C. Keijer, tel. 140124. Leiderdorp S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037; spreekuur za en zo van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voorschoten za, L. Prescott, Bachlaan 1, tel. 2356; zo, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 45. Warmond, tel. 01711-1,0834. Wassenaar za, J. Stuyfzand, tel. 12460; spreekuura dres Kerkstraat 42; 'zo, M.H. v.an Tolin gen jr., tel. 15939; spreekuuradres Van Polanenpark 94. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisaFten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 2 tot vr 9 januari door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 123553. Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leider dorp, tel. 894400. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Lei den, tel. 144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071- 768616; C.E. Birnie-Heringa, Kon. Wil- helminalaan 27, Leidschendam, tel. 070- 275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: L. Albrecht, Boerhaavelaan 40, Leiden, tel. 170748. Voor de praktijk Haaswijk, Oegstgeest: R.S. de Minjer, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, tel. 155375. Voorschoten, Wassenaar P. Bredero, v.Z.v. Nijeveltstraat 112, Wassenaar, tel. 13116. LEIDSCH Jffi DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1, Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 ma.-vrij. 18.00-19.30 za. 13.00-14.00 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 2