Geen kater voor Arsenal na honderdste verj aardag Strafschoppentoetje LFC niet te pruimen Piket slaat dubbelslag Quinn verstevigt koppositie 'Gunners' Rohda legt beslag op Europa Cup Chaos compleet in de Groenoordhallen KNS niet in de problemen bij Merwic Eindelijk winst voor Liboton Toernooizeges Zwarte Wolf, Glasbergen en jeugd van RB Broekhovense Boys voorlopig uitgekiend De Brouwer tweede in Parijs MAANDAG 29 DECEMBER 1986 SPORT PAGINA 15 GRONINGEN (ANP) - Jeroen Piket heeft in het afgelopen weekeinde een dubbelslag gesla gen. Zaterdag won de Leidse schaker in het Europees jeugd kampioenschap van de IJslander Thorhallsonn. Gisteren versloeg Piket de Russische koploper Ivantsjoek. Door deze resultaten bezet Piket in gezelschap van Ivantsjoek de eerste plaats op de ranglijst. Beide spelers hebben 7 punten (uitslagen: scorebord). Een andere Leidenaar, John van der Wiel begon het sterk be zette internationale schaaktoer nooi van Regio Emilia met twee remises. Van der Wiel speelde twee keer met wit. Zowel tegen de Hongaar Zoltan Ribli in de eerste ronde van zaterdag als een dag later tegen de Westduitser Vlastimil Hort kon Van der Wiel een betere stand niet verzilveren. Met name Hort ontsnapte tot on genoegen van Van der Wiel in de tijdnoodfase. Na twee ronden heeft Ribli de leiding met 1,5 punten. Hij versloeg in de twee de ronde met wit de Sovjetrus Beljavski, die in oktober het toernooi in Tilburg op zijn naam bracht. De Hongaar Legos Por- tisch startte met twee afgebro ken partijen, waaruit hij vermoe delijk minimaal anderhalf punt zal halen. Van der Wiel speelt vandaag met zwart tegen Velimi- Stand: 1. Ribli 1 1/2 punten, 2. Velimirovic, Spasski, Hort, Nog- ueiras en Van der Wiel 1, 7. Suba en Andersson 1/2 en 1 afg., 9. Bel javski 1/2, 10. Portisch, Smislov en Tsjernin 2 afg. BOURGES (ANP) - Rohda uit Amsterdam heeft gisteren in de Franse stad Bourges het toer nooi om de Europese beker zaalkorfbal gewonnen. In het beslissende duel won Rohda na spannende strijd met 16-14 van AKC uit Antwerpen. Bij de rust stond Rohda met 12-8 voor. De overwinning van de hoofdste delijke ploeg, die niet eerder Europacuphouder was, kwam vooral tot stand door het goede werk van Simon Rik en Jolan- da Kampers. Dit duo legde de normaal produktieve Belgen Vivianne Verbeek en Eddy van 't Hoof volledige aan banden. DORDRECHT - KNS had als eni ge korfbalclub in de regio tijdens het weekeinde van de LD-Cup nog competitieverplichtingen. De ploeg van coach Dirk Jan Elzenga bleef tegen Merwic aan de positie ve kant van de score (5-8) en ver sterkte zo zijn positie op de rang iest aanmerkelijk. Ondanks dat Merwic over een formidabel lengteoverwicht be schikte, kwam KNS niet noemens waardig in de problemen. De Dordtse ploeg had daardoor wel langdurig balbezit, maar aangezien er uiterst onzuiver geschoten werd, was het rendement nihil. "Maar als ze een beetje schot hadden, zouden we het hier niet gered hebben", wist coach Elzenga. Zijn eigen ploeg, waarin Peter Zitman zijn rentree maakte, ging veel zuiniger met de kansjes om en sleepte maar liefst zes strafworpen uit het vuur. Met Edwin Kooien (3) als koele afmaker van de door Maarten Tiedeman geforceerde strafworpen kon KNS weglopen naar 3-5. In de tweede helft (rust 4-5) dreigde Merwic na de tweede goal van Peter Zitman (4-6) nog even terug te komen, maar Edwin Kooien en Peter Siebers bezworen snel het gevaar: 5-8. DIEGEM (ANP) - In de zesde en voorlaatste veldrit voor de Super Prestige-trofee heeft Hennie Stam- snijder voor de eerste keer dit sei zoen de Belg Roland Liboton voor moeten laten gaan. De Belg zege vierde in Diegem in de sprint tegen de Nederlandse kampioen. Martin Hendriks, snelste starter, finishte als derde. Stamsnijder kon zich een neder laag tegen Liboton permiteren. De Belg, die zelden zo'n matige sei zoen-opening doormaakte, was reeds lang uitgeschakeld voor de trofee. Door zijn tweede plaats weet Stamsnijder zich vrijwel ver zekerd van zijn derde eindzege. Het parkoers in Diegem was door regen glad geworden. Als ge woonlijk voerde Martin Hendriks, de Nederlandse amateur-kam pioen, het veld na de eerste ronde aan. In de derde ronde stelden Li boton en Stamsnjjder orde op za ken. Ze bleven bij elkaar tot de laatste 200 meter. Liboton toonde in de slotmeters zijn sprintcapaci teiten. Hij zorgde zo voor de eerste Belgische zege voor de Super pres tige dit seizoen. Na afloop hield de Belgische Opsporings Brigade (BOB) een dopingcontrole namens de landelijke overheid. Een kleine week voordat te 01- denzaal de nationale kampioen schappen worden verreden, heeft wielerveldrijder René Guyt over de vorm nog geen klagen. Wel diende de Katwijker gisteren in de koers van Etten Leur achter win naar Pol de Brauwer en Matthieu Hermans met een achtste plaats genoegen te nemen. Debet daaraan waren een slechte start en een te smal rondje. Guyt kon zich daar door vanuit de achterhoede slechts mondjesmaat naar voren worste len. Dat hij toch nog de spits van de wedstrijd wist te bereiken mocht daarom op zich al een goede prestatie heten. Daags tevoor won de Swift-renner met speels gemak de interclubrit van Bleijswijk. Casper van der Meer eiste giste ren op de Bult van Roomburg met overmacht de clubtitel van Swift voor zich op. De lichtgewicht uit Roelofarendsveen bleef de num mer twee Jan Hendrik Lagerweij en nummer drie Theo van Leeu wen, deze kwam daarmee als beste liefhebber over de meet, royaal voor. Gedurende de dagen daar voor kwam de Caba-Swifter al in Luxemburg en West-Duitsland in actie. Tijdens de kerstdagen was Van der Meer daarbij goed voor een twaalfde en elfde plaats, terwijl hij zaterdag in het Duitse Badsul- feln als achtste over de finish kwam. LEIDEN - De chaos was uiteindelijk compleet in de Groenoordhallen. Het Strafschop pentoetje dat de organisatoren van het negende zaalvoetbaltoernooi van LFC het publiek (1500 toeschouwers over de hele dag) wilden voorschotelen bleek namelijk niet te prui men. Eerst bedierf het nagerecht het plezier van de spelers van UVS, waarna de selectie van Lugdunum tegen een enorme kater opliep. 'De Kikkers' verkeerden namelijk in de stellige overtuiging het toer nooi te hebben gewonnen, maar werden onaangenaam verrast door de mededeling dat UVS bij de standaardteams beslag op de eer ste plaats had gelegd. Dat Lugdu num uiteindelijk wel de wisselbe ker kreeg uitgereikt als meest suc cesvolle vereniging (Meerburg werd eerste bij de reserveteams) kon een vieze nasmaak bij de spe lers van het eerste elftal niet weg- Het organiserende LFC, de zaterdagsectie de sportiviteits- prijs voor zich opeiste, had zichzelf een hoop ellende kunnen besparen door na een perfect verlopen toer nooi en drie boeiende finalewed strijden Lugdunum tot winnaar uit te roepen. De zondagtweedeklas ser had namelijk een beter doelsal do dan Wilhelmus en UVS, die evenals Lugdunum beide één fina lewedstrijd hadden geronnen. Maar de toernooicommissie koos voor een verlenging in de vorm van het nemen van strafschoppen. Ie dere doelverdediger zou achter el kaar zes strafschoppen krijgen te verwerken (van elke tegenstander drie) waarna het eindklassement zou worden opgemaakt. Het LFC-toernooi kan nog een on aangenaam vervolg krijgen voor Wim Pikaar. De verdediger van Roodenburg werd in het met 1-0 verloren duel met UVS door scheidsrechter Wijnand Rijsdam uit het veld gezonden. De arbiter, die zich door de Roodenburger be ledigd voelde, gaf Pikaar na af loop een kwartier de tijd om zijn excuses aan te bieden. Dat wei gerde Pikaar waarna Rijsdam be sloot het gedrag van de eerste elf talspeler van de zondagtwee deklasser aan de bond te rappor teren. UVS, dat alle strafschoppen ver zilverde, verliet vervolgens kwaad het strijdtoneel toen het Lugdu- num-drietal Kees van Tongeren, Albert Siera en Jan van der Rey- den de bal opzichtig naast en over het doel van UVS-doelman Arno Schouten. De spelers van Lugdu num verkeerden namelijk in de veronderstelling dat niet alleen de benutte, maar ook de door de doel- verdedigers gestopte strafschop pen bepalend zouden zijn voor de einduitslag. Een misvatting zoals bleek bij de prijsuitreiking, waar Wilhelmus en Lugdunum voorrang moesten ver lenen aan UVS. Dat had voor de chaotische verlenging het prestige- duel met Wilhelmus met 2-0 verlo ren. De Voorburgse hoofdklasser toonde zich bereid een vrienden dienst te bewijzen aan Lugdunum, dat eerder op ongelukkige wijze met 1-0 had verloren van UVS om vervolgens Wilhelmus met 3-0 te rug te wijzen. In het laatste finaleduel had UVS derhalve aan een gelijkspel vol doende om Lugdunum voor te blij ven, maar daar staken uitgerekend Frans Sjardijn en Ted van Berkel een stokje voor. De naar Voorburg uitgeweken ex-Lugdunum'ers schoten de Leidse hoofdklasser naar een 2-0 nederlaag tot dolle vreugde van hun voormalige ploeggenoten. Die vierden daarop een uitbun dig feestje waar door de organisa toren van LFC een abrupt einde aan werd gemaakt... JAAP VISSER Lugd.unum-aanvoerd.er Hans van As waagt een doelpoging in het finaleduel met UVS. Jan van der Reijden vanaf links), Theo van Seggelen en Albert Siera blijven op afstand. (foto Loek zuyderduin) LEIDEN - Het interregionale zaal voetbalteam van Zwarte Wolf heeft - gistermiddag het door zondagvier deklasser LDWS georganiseerde mini-toernooi in de Vijf Meihal ge wonnen. De Wolven bleven in de eindrangschikking het team van Bax voor. LDWS eindigde op de derde plaats door een beter doel saldo dan Unitas Leiden, dat het rijtje van vier deelnemers sloot. Het titatengevecht tussen Zwar te Wolf en 'klasgenoot' Bax werd door de koploper in de interregio nale zalvoetbalklasse met 4-2 ge wonnen. Bax moest het in de Vijf Meihal stellen zonder de zaalvoet balinternationals Hans van Leeu wen (wintersport) en Mario Faber die voor UVS in de Groenoordhal len aantrad. Bij Zwarte Wolf ontbrak Jan van der Reyden, die eveneens zijn op wachting in de Groenoordhallen maakte. De plaats van Van der Reyden werd ingenomen door gastspeler Hennie Koet. Diezelfde Koet had op tweede kerstdag de ergernis gewekt van zijn teamgenoten bij Glasbergen. Dat legde evenwel zonder de mid denvelder van Rijnsburgse Boys beslag op de eerste plaats van het toernooi dat Menken Landbouw in de Schelft in' Noordwijkerhout or- Getuige zijn gezichtsuitdrukking want dit keepertje zich niet hélemaal i het zestiende Lugdunum-zaalvoetbaltoemooi voor D- en C-ju TILBURG (ANP) - De voetbalvereniging Broekhovense Boys uit Tilburg mag van het college van B en W'van die gemeente voorlo pig twee weken lang geen bingo's meer organiseren. Het college nam dit besluit omdat de voetbalclub in een houten barak behalve bingo ook illegale gokspelen bleek te houden. De politie maakte- daar op 14 december een einde aan. Vorige week hield de politie de voorzitter en de secretaris van de club aan. Zij zouden de gangmakers zijn van twee verboden spe len („2I-en" en lotto) volgens de Wet op de kansspelen. De be stuursleden werden na enkele dagen weer op vrije voeten gesteld. Volgens een woordvoerder van de gemeente wacht het college van B en W met het nemen van verdere stappen op het uitgebreide politierapport dat over deze zaak in de maak is. Uit dat rapport moet de ernst van de illegale praktijken blijken, onder meer hoe veel geld de bestuursleden zelf aan de gokspelen hebben verdiend ten nadele van hun club. De strengere aanpak van illegale gokpraktijken in Tilburg is het gevolg van een gezamenlijk politiebeleid in midden-Brabant dat sinds de zomer van dit jaar wordt gevoerd. In de finale moest de organise rende vereniging het afleggen te gen Glasbergen dat met 6-3 zege vierde. Bax werd derde, voor het C-team van Sparta, Van Gerven en het Belgische Ford Genk. Huug Aandewiel, die samen met Piet Al ders (Menken) topscorer werd met zes doelpunten, werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi, terwijl de Spartaan Theo Speel- meyer werd gehuldigd als beste doelverdediger. Lugdunum Het traditionele jeugdtoernooi van Lugdunum werd zaterdag ge wonnen door Rijnsburgse Boys dat zich in de Groenoordhallen de wisselbokaal overnam van Noord- wijk. Bij de D-junioren legde Rijnsburgse Boys beslag op de der de en bij de C-junioren op de vier de plaats. De D-junioren van UVS werden in hun leeftijdscategorie eerste door strafschoppenwinst op Voor burg. De strijd bij de C-junioren draaide uit op een Katwijks onder onsje waarin Quick Boys genoegen moest nemen met, een tweede plaats achter Katwijk. Guirmo van. Berkum van Voor burg D-l werd tot beste speler van het zestiende Lugdunum-toernooi uitgeroepen en Hans Ouwehand van Quick Boys C-l tot beste doel man. De sportiviteitsprijs ging naar Randstad Sport. De voetbalvereniging Leiden or ganiseert morgen in de Drie Octo- berhal het vijfde Ad Dusée zaal voetbaltoernooi voor F-junioren. Het toernooi, waaraan twaalf ver enigingen meedoen begint om 08.45 uur. Vanaf 13.15 uur komen ook meisjesteams (A-pupillen) van vijf verenigingen in actie. LONDEN (ANP/Rtr) - Met Niall Quinn als 'matchwinning Gunner' tegen Southampton gaf Arsenal za terdag de festiviteiten rond het honderdjarig bestaan een vrolijk verlengstuk. In de tweede wed strijd binnen een etmaal bracht de Londense club op Highbury de on geslagen status op veertien wed strijden en de koppositie van de eerste divisie over de jaarwisse ling. Op Nieuwjaarsdag komt Arse nal, opnieuw thuis, in actie tegen Wimbledon. Arsenal had zaterdag, een dag na de zwaar bevochten 1-1 bij Leices- ter City, de Schotse international Charly Nicholas van het begin in de spits staan. Nicholas verloor zijn. basisplaats in september. Hij kwam niet tot scoren. Niall Quinn werd de gevierde held. Hij bracht in de 73e minuut het enige doel punt van de wedstrijd op zijn naam. Arsenal bleef daardoor voor lopig ver buiten bereik van de top clubs uit Liverpool. Titelverdediger Liverpool her stelde zich binnen 24 uur van de tik, op tweede kerstdag uitgedeeld door Manchester United. De uit wedstrijd tegen Sheffield Wednes day werd met 1-0 gewonnen. Ian Rush, volgend voetbalseizoen van Juventus, maakte in de 64e minuut de winnende treffer en bracht zijn totaal op 22. Nottingham Forest is voorlopig geen kampioenskandidaat meer. De ploeg van Johnny Metgod liet in het kerstweekeinde vijf punten liggen. Gisteren werd in de thuis wedstrijd tegen Luton Town met de grootste moeite een gelijk spel behaald. Het werd 2-2. De gelijk maker van Bowyer viel in de bles suretijd. Everton narri de tweede plaats vast in handen door Leicester City met 5-1 te verslaan. Adrian Heath was Evertons leidsman met twee treffers. Everton damde zo de ach terstand op Arsenal in tot vier pun ten. Charlton Athletic maakte eveneens vijf doelpunten. De Lon dense ploeg liftte zichzelf van de laatste plaats met de eerste zege (op Manchester City) in tien wed strijden. Tottenham Hotspur, tweede kerstdag nog in grote vorm, zag de titelkansen zaterdag aanzienlijk dalen door een onverwacht verlies bij Coventry. Tottenham nam tweemaal door topscorer Clive Al len de leiding, maar verloor ten slotte met 4-3. Houchen, Bennett (2) en Regis zetten Coventry op winst, de Belg Claessen deed Tot tenham tussendoor nog even hoop houden. Met een nieuwe blessure van aanvoerder Robson kwam het on heil weer over Manchester United. De thuiswedstrijd tegen Norwich •ging prompt verloren. Het werd 0-1 door een doelpunt van Drinkell tien minuten voor tijd. In de onderste regionen hadden Chelsea en Queen's Park Rangers prettige kerstdagen. Beide ploegen boekten twee overwinning. Chel sea overtuigde zaterdag door met 4-1 van Aston Villa te winnen. Di xon was weer op dreef en scoorde tweemaal. QPR pakte drie winst punten bij Oxford door een treffer van James, nadat de thuisclub met tien man verder moest door het wegzenden van Briggs. Spanje FC Barcelona heeft gisteren de voorsprong op Real Madrid ver groot tot twee punten. De Catala nen wonnen zelf bij FC Cadiz met 1-0 en concurrent Real Madrid speelde thuis 2-2 tegen Sporting Gijoh. Mark Hughes, international van Wales, maakte het doelpunt voor FC Barcelona in de 49e mi nuut met het hoofd. Bij Real Ma drid-Sporting Gijon gaf de Mexi caan Hugo Sanchez de thuisclub in de achtste minuut de leiding na een pass van de Argentijn Valdano. Acht minuten later zorgde Olaya voor de gelijkmaker en drie minu ten na rust werd het zelfs 2-1 voor de bezoekers door Ablanedo. Tien minuten voor het einde redde Val dano een punt voor de club van trainer Beenhakker. Tony Adams van Arsenal rechts) moet het onderspit delven in een lucht gevecht met Mark Blake doelman Eric Nixon en Mark Wright van Sou thampton. (foto AP) PARIJS (AFP) - Rob de Brouwer is zaterdag tweede geworden in een loop over 6,9 kilometer. De at leet van AVR'69 liep de individuele race tegen de klok in negentien mi nuten en 30,05 seconden. Alleen de Ier Paul Donovan was sneller dan de Nederlander (19.28,87). De Brouwer voelde zich sterk in de Parijse voorstad Issy-les-Mouli- neaux. Hij bleef weliswaar bijna twee seconden acfiter op Öonovan, die als student in de Verenigde Staten veel tijd aan de atletiek kan spenderen, maar zette de rest van het deelnemersveld op flinke ach terstand. De Brit Dave Clarke volg de op ruim dertien seconden. De nummer vier, de Deen Allan Za- chariassen, had zelfs een achter stand van meer dan een halve mi nuut op De Brouwer. Elly van Hulst is gisteren in een internationale stratenloop in Zü- rich, de tiende editie van de Silves- terlauf, als derde geëindigd. De at lete van PAC uit Rotterdam liep de 5330 meter in gure weersomstan digheden in 17 minuten en twee honderdste seconde. Ze moest twee Britse loopsters laten gaan: winnares Liz Lynch (16.34,15) en Yvonne Murray (16.49,72). Bij de mannen, die 8090 meter aflegden, werd de Zwitser Pierre Delèze eer ste in 22.46,70.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15