'Het is hier hard, niet onmenselijk' Vergeer: toch 10.000 meter Maradona hoger dan Boebka... Telefoonterreur van Thurau Arbiter Van der Leek zet strijd tegen KNVB voort Het opleidingsinstituut Ajax Wederopstanding van Manchester United met zege op Liverpool ZATERDAG 27 DECEMBER 1986 SPORT PAGINA 9 Tijdens nationale afstandskampioenschappen AMERSFOORT (GPD/ANP) - Hein Vergeer is op de 1000 meter toegevoegd aan de deelnemerslijst voor de nationale afstandskam pioenschappen. De tweevoudig Europees- en wereldkampioen dreigde op dit onderdeel buiten de boot te vallen, omdat hij begin no vember tijdens de BSO-sprintwed- strijd in Utrecht boos was weggelo pen. Hij was het niet eens met de startprocedure en zijn late starttijd. De BCK heeft Vergeer alsnog op de deelnemerslijst geplaatst. De Haastrechter start nu op alle af standen (500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter). Behalve Vergeer worden ook Kemkers, Schalij, Kraaijenbos en Jong Oranje-rijder MOSKOU (AFP/Tass) - Diego Maradona, de aanvoerder van het Argentijnse voetbalelftal dat in Mexico wereldkampioen werd, is 's werelds sportman van het jaar 1986. Dit heeft het Sowj et-persagentschap Tass geconcludeerd uit een enquête onder 43 persbureaux in veer tig landen. In het klassement ging Maradona de Sowjet-at- leet Sergei Boebka, wereldre cordhouder polsstokhoog springen, vooraf. De Oostduit- se atlete Heike Drechsler en schaakwereldkampioen Gari Kasparov eindigden samen op de derde plaats. Orie voor alle onderdelen uitgeno digd. Bij de vrouwen starten Van Gennip, Stam, Moolhuizen, Hek kers, Uitham, Limbach, Mulder, Pasveer en Van der Meer op alle afstanden. Richard van Kempen zal niet worden uitgenodigd voor de af standskampioenschappen op de 10.000 meter. De heerser in het hui dige marathonpeloton won op 18 december een selectiewedstrijd op de 10.000 meter in Haarlem. Toch mag Van Kempen niet aan de na tionale titelstrijd per afstand deel nemen. De wedstrijd in Haarlem was slechts een reserve-avond voor rijders die de wedstrijden in Utrecht en Deventer gemist had den. Slechts vier marathonrijders zullen op 5 januari op de tien kilo meter aan de start verschijnen: Ge rard Rietveld, Robert Vunderink, Egbert Post en Jos Pronk. Ondanks het slechte weer be haalde Ingrid Haringa gisteren tij dens schaatswedstrijden in Inzeil een redelijk resultaat. Zij won de 500 meter in 43,24 seconden. Bij de zegevierde de Australiër Mike Richmond op de kortste af stand (39,91). Nederland was in Inzeil verte genwoordigd met de vrouwen- en mannenploeg van het gewest Noord-Holland/Utrecht, dat was aangevuld met rijders uit de regio Oost. Ook Jong Oranje was naar de Westduitse schaatsbaan afgereisd. Door de aanhoudende sneeuwval hadden de meësten het moeilijk. Er werd overigens geen klasse ment opgemaakt. Vanmiddag wor den de wedstrijden vervolgd. De voornaamste uitslagen in In zeil zijn: Vrouwen: 500 meter: 1. In grid Haringa (Ned) 43,24 seconden, 2. Christine Aaftink (Ned) 43,57, 3. Petra Moolhuizen (Ned) 43,98.1000 meter: 1. Marie-Francoise van Hel den (Fra) 1.27,09, 2. Aaftink 1.28,48, 3. Jacqueline Verstraten (Ned) 1.28,87. 3000 meter: 1. Moolhuizen 4.44,18. Mannen: 500 meter: 1. Mike Richmond (Aus) 39,91, 2. Dirk-Jan van Hameren (Ned) 40,45,3. Danny Kah (Aus) 40,74. 1000 meter: 1. Richmond 1.18,39,2. Kah 1.18,85,3. Hans Kaats (Ned) 1.19,01. FRANKFORT (AFP) - De West duitse wielrenner Dietrich Thurau, vorige week met René Pijnen win naar van de Maastrichtse Zesdaag- se, is woensdag door de rechtbank' van Frankfort voor het uitoefenen van telefoonterreur veroordeeld tot een voorwaardelijke geldboete van tienduizend gulden. Hij werd bovendien verplicht dezelfde som geld uit te keren als schadevergoe ding aan zijn Slachtoffers. In juli en augustus dit jaar wilde hij een appartement, dat eigendom van zijn vrouw is, aan anderen ver huren. De huurders van dat mo ment weigerden op zijn aandrang de flat te ontruimen. Thurau ver gastte hen vervolgens meermalen op anonieme telefoon-gesprekken met zware dreigementen in het holst van nacht. LEIDEN (GDP) - Koos van der Leek zet zijn gevecht tegen de KNVB voort. De zonder opgaaf van reden van de zogenaamde B-lijst van betaalde voetbalscheidsrechters afgevoerde Leidenaar stuurt de voetbalbond op 5 januari "een allerlaatste brief' waarin de voetbal bond in gebreke wordt gesteld. Als de KNVB vervolgens niet onmiddellijk pogingen in het werk zal stellen om met Van der Leek tot een compromis te komen, wordt de bond voor de rechter gedaagd. "In dat geval", aldus Van der Leek, "zal het kort geding een week nadat ik de brief heb verstuurd op de rol komen". De 39-jarige Van der Leek voert al maanden lang een een schriftelij ke camapgne tegen zijn degradatie waar hij van de scheidsrechters- commissie nooit tekst en uitleg over heeft gekregen. Dit ondanks een stroom van brieven waarin Van der Leek, die vorig seizoen nog num mer één stond op de zogenaamde overgangslijst stond, vraagt om opheldering Die probeert hij nu langs juridische weg te krijgen. Johan Cruijffaan stoot in het spelershome van Ajax: "Er kunnen nog zoveel dingen beter". AMSTERDAM (GPD) Ajax' commercieel directeur Arie van Eijden kijkt op zijn horloge. „Ik zal toch maar eens even kijken waar hij blijft. Zijn schoonvader, Cor Coster, zei al eens: 'Als die een bal ziet, is hij alles vergeten'. Vergade ringen, afspraken, alles. Hij zou eventjes gaan ballen met de E'tjes. De E-pupillen. Maar dat weten we wel, zo langzamerhand". Een uur later kijkt Ajax' tech nisch directeur Johan Cruijff op zijn klokkie. „Afgelopen?", vraagt hij en weg is-ie. Het veld op. Voet ballen. Aanwijzingen geven, scha ven aan techniek en tactiek, pra ten. Praten. Van het eerste, de top pers, tot en met de E'tjes, de top pers van de toekomst. Arie van Eijden en Johan Cruijff, de geestelijke vaders van het flore rende familiebedrijf uit De Meer. „Dat is de kracht van deze club", zegt Van Eijden in een poging het ongekende succes van de Ajax-op- leiding te verklaren. „Het is hier één grote, hechte familie. We ade men voetbal, we eten voetbal, we zijn voetbal. Ieder uur van de dag, zeven dagen in de week, tweeën vijftig weken per jaar. Een echt voetbalbedrijf'. „Wat Ajax dan zo speciaal maakt? De traditie, de naam, de ta lenten, de uitstraling. Kijk", ver volgt Van Eijden, „ik speelde na mijn Ajax-periode nog een paar jaar betaald voetbal bij RCH?*Leu- ke tijd, zeker. Maar toch wilde ik terug. Terug naar Ajax, want daar zaten mijn vrienden, mijn gabbers. Bijna alle voetballers die hier heb ben gespeeld, komen dolgraag even langs. Om de sfeer weer even te proeven, snap je? Dat maakt Ajax Ajax". „Ajax staat voor prestatie. We hebben sinds een jaar of vier een zaterdag-afdeling. Opgericht om dat er leden waren die recreatief te gen een balletje wilde trappen, maar dat alleen bij hun eigen club, Ajax, wilden doen. Het kan blijk baar niet. Na twee jaar hebben we maar weer besloten ook de zater dag-afdeling prestatiegericht te maken. Dat hoort bij Ajax". Kweekvijver Ajax heeft in dit werelddeel voornamelijk een enorme naam opgebouwd als kweekvijver voor talent. „Het klinkt een beetje vreemd misschien, maar heel Eu ropa zit te wachten tot de voetbal lers bij ons doorbreken", zegt Van Eijden. De Amsterdamse club is ook gedwongen de lange en ver moeiende weg van opleiding te gaan, omdat zij financieel nooit kan concurreren met topclubs als Real Madrid, Barcelona, Juventus, AC Milan of Bayern. Bij het afscheid van de 'gouden generatie', Cruijff, Keizer en Swart, bleek dat Ajax zich in die,beginja- ren zeventig door de glans van het succes had laten verblinden. De jeugdopleiding, waar de basis voor drie opeenvolgende Europa-Cups en een wereldbeker werd gelegd, was verwaarloosd. Ajax was ge dwongen spelers te kopen; het be gin van een lange periode van ver val. Met de komst van voorzitter Ton Harmsen en vice-voorzitter Arie van Eijden ging Ajax terug naar de basis. Nu, tien jaar later. vallen de vruchten als rijpe appe len van de boom. Ajax is Ajax Ajax is een eliteclub. Waar bij de meeste verenigingen iedereen zon der meer lid kan worden, is dat bij Ajax uitsluitend voorbehouden aan de beste spelers, die de club zelf uitzoekt. Per seizoep komen bij Ajax talloze tips binnen. Van Eijden: „We hebben overal ingan gen, in binnen- en buitenland, overal tipgevers. Mensen die daar in principe geen stuiver voor krij gen. De naam Ajax is vaak al ge noeg, die staat ergens voor. Dat merk je ook aan die jonge gasten. In de concurrentiestrijd heeft Ajax bijna altijd een streepje voor. Ajax staat bij de jeugd voor het beste". Scouting en opleiding kost Ajax per jaar tussen de 300.000 en 400.000 gulden. Zo'n driehonderd tips worden jaarlijks nagetrokken. In verreweg de meeste gevallen wordt gekeken of de 'nieuwe Cruijff op de lijsten van de regio nale selecties voorkomt. Van Eij den noemt dat de grote zeef. Bij twijfelgevallen wordt meestal een contactpersoon ingeschakeld. Naast de tips krijgen alle trainers en jeugdleiders de opdracht om tij dens wedstrijden van Ajax de bes te speler van de tegenpartij te vol gen. Ook lopen de oefenmeesters vrijwel alle regionale selectiewed strijden af. Alle scouts, trainers en tipgevers wordt opgedragen naar één type speler uit te kijken: de technisch vaardige voetballer. Van Eijden: „Zo behoudt Ajax zijn spe cifieke, eigen gezicht". Opkrassen Ongeveer veertig talentjes wor den gedurende twee weken bij Ajax getest. „Dat moet je zien als een soort stageperiode", aldus Van Eijden. „Zo'n jochie kan de sfeer bij Ajax proeven, een beetje wen nen aan die typisch Amsterdamse mentaliteit. Onder die voor hem vreemde omstandigheden kunnen we dan al gauw zien wat voor vlees we in de kuip hebben. Laten we eerlijk zijn, we grijpen er ook wel eens naast. Ruud Gullit, ja. Had den we keurige afspraken mee, maar hij kwam twee keer te laat opdagen. Opkrassen dus. Zo blijkt maar weer, dat ook wij mensen zijn die fouten maken. Gelukkig wel". Na de derde schifting blijven er sléchts tien talenten over, die daad werkelijk in de grote Ajax-familie worden opgenomen. In de jeugd opleiding zelf wordt de zeef pas fijnmazig. Van Eijden: „Je mag, aan het eind van de rit, hopen dat je er twee, misschien drie, over houdt voer de top". door Leo van Gelderen en Ype Minkema De opleiding zelf lijkt voor bui tenstaanders veel op het proces van de lopende band. Een voetbal- fabriek, waar de piepjonge werk nemers niet meer zijn dan een (rug- )nummer. Van Eijden: „Absoluut niet waar. Je hebt met mensen te maken, niet met naamloze objec ten. Wij realiseren ons dat en pro beren de jongens zo goed mogelijk te begeleiden. Op alle terreinen. Maatschappelijk, sociaal, met de schoolopleiding. De spelertjes ko men hier binnen met in de ene hand de voetbaltas en in de andere de schooltas. Eerst voetballen, daarna leren; dat is prima te com bineren. We hebben een begelei dingscommissie, waar ook leraren inzitten. Iedereen doet dat werk pro deo. Uit cliibliefde". De opleiding van Ajax zit blijk baar zo goed in elkaar, dat vrijwel alle elftallen jaarlijks kampioen worden. „Leuk, maar in feite is dat momenteel ons grootste pro bleem", volgens Van Eijden. „Er is te weinig weerstand. Onze elftallen verliezen bijna nooit. Binnen de club is de gedachte ontstaan om iets aan de jeugdopleiding in Ne derland te doen. Om het niveau te verhogen. Hoe we het precies wil len aanpakken, is nog niet hele maal duidelijk. We kunnen het via de KNVB proberen, maar we zijn daar nog niet uit. Natuurlijk zullen we een hoop weerstanden ontmoe ten, onderlinge tegenstellingen tussen de betaalde clubs of met de amateurs. Dat eigenbelang moet maar eens ondergeschikt worden gemaakt aan het algemeen be lang". Trotse ouders Een ander, maar niet onaanzien lijk probleem vormen de ouders van de Ajax-kinderen. De trots van de vader kent vaak geen grenzen. Zoonlief is voor de buurt al gauw de opvolger van Marco van Basten. Vader volgt het talent overal. Zoals ook het veld van DWS die bewuste zaterdagmiddag werd omzoomd door talloze doornatte ouders. Ajax Al speelt. De onophoudelijk neerkletteren de regen maakt het verblijf langs het veld er niet aangenamer op. Toch staat hij er. Diep weggedoken in zijn jas. Sigaar in het hoofd. Zijn blik dwaalt veelvuldig af. Richting nummer vier. Marcel Keizer, zijn zoon. Zeventien jaar, UEFA-inter- national maar vooral spelend in het witte shirt met de beroemde rode baan. Het tenue waar veel ouders van dromen. Hun kind... „Ajax is alles voor die jongen", zegt vader Keizer. „Tot nu toe gaat het ook goed met hem. Je haalt tenslotte niet zomaar de Al. Toch houden zijn moeder en ik hem goed voor, dat de laatste stap de moeilijkste is. De top is nog zo ver weg. Ik relativeer zo veel mogelijk. Het is zo makkelijk om je kind gek te praten. Jammer genoeg gebeurt dat maar al te vaak. Twee wedstrij den bij Ajax en pa of moe menen de nieuwe Cruijff te hebben ont dekt. De gevolgen laten zich, als het misgaat, makkelijk raden. Fru straties alom". Fantastisch Een talentvolle telg afstaan aan de club in De Meer trekt een wissel op het gezin. Zoonlief dient zich zo'n drie tot vier keer per week te melden voor de training. Voor pa of moe betekent dat vaak even zo vele keren brengen en halen. Het eten komt later op tafel. Alles wordt geaccepteerd. Zonder mor ren. De 'magie van De Meer' stopt niet bij de poort. Voor degenen die zich blootstellen aan die uitstra ling, lijkt ontsnappen niet meer mogelijk. De vader van Marcel knikt be vestigend: „Het is inderdaad onge looflijk. Ook ik ben behept met de Ajax-bacil. Hoewel het gezin zich bijna dagelijks in allerlei bochten moet wringen om die jongen op tijd naar de training te krijgen. Het is heus niet altijd leuk. En die onze kerheid. Je moet nog maar afwach ten of jouw kind doorbreekt. Daar om blijf ik Marcel voorhouden dat het altijd nog mis kan gaan. Jon gen, zeg ik dan, jongen wanneer een voetballoopbaan er niet inzit, heb je toch een fantastische tijd ge had. Dat kan niemand jé meer af nemen". Waarop hij onmiddellijk laat volgen: „Natuurlijk hoop ik dat-ie wel doorbreekt". Langs de lijn staat nog een vader van een Ajax-talent. Een vader die als geen ander weet hoe lang de weg naar het succes is. Bennie Muller. Ooit hooggewaardeerd middenvelder van de club. Zijn zoon 'dreigt' in de voetsporen van pa te treden. Muller senior vindt dat prachtig. Heeft ook nooit af scheid willen en kunnen nemen van zijn grote liefde. „Ik doe zo af en toe nog wel wat voor Ajax", zegt hij. „Zolang mijn zoon bij de jeugd speelt, blijft ik echter zo veel mogelijk buiten beeld. Alleen al om de schijn te vermijden. Met Cruijff heb ik re gelmatig contact. Ton Bruins Slot heeft zo'n vijfjaar geleden de hele jeugdbegeleiding op poten gezet. Onder Johan is alles veel meer ge perfectioneerd. Die heeft ook men sen als Van der Hart en Kohn bin nengehaald. Ik vraag me wel eens af hoe lang Cruijff dit kan volhou den. Dag en nacht is hij met Ajax bezig. Of het nu om de jeugd van tien of om het eerste elftal gaat. Maar ook ik hoef niet met hem over mijn zoon te beginnen. Wil ik niet eens. Als jouw kind in de Al van Ajax speelt, kan hij voetballen. Of zo'n jongen de top haalt, is weer een ander verhaal. Bij Ajax hebben ze Cruijff om ze daarbij te helpen". „Of ik tevreden ben met de jeug- opleiding? Neen. Er moeten en kunnen nog zoveel dingen beter". Johan Cruijff steekt zijn zoveelste sigaret op. „Honderd procent kan. niet. Ik vind dat we bij Ajax op dit ogenblik op veertig procent zitten. Dat moet naar, zeg, zeventig. We zitten op de goede weg. Zeker als je bedenkt dat we de rest van de clubs in Nederland ver achter ons laten. Dat is niet iets om trots op te zijn. Dat zegt meer over wat er hier gebeurt". Cruijff de gedrevene, de choreo graaf. Als speler verhief hij met zijn acties het voetbal bijna tot kunst. Dat sierlijke in zijn spel wil hij terugzien in de vereniging die hem is toevertrouwd, Ajax. „We hebben 120 jeugdspelers. Dat aan tal blijft stabiel. Meer willen we er niet. Dan verlies je het overzicht. Nu kun je echt selecteren. Elk jaar komt de technische staf een aantal keren bijeen om de vooruitgang van de spelertjes te bespreken. Wie stilstaat, valt af. Zo simpel is het. Het is hier een prestatiemaatschap pij, ja. We leiden profvoetballers op. Het liefst hele goeie". „Ze lijden niet onder de presta tiedwang. Kinderen willen graag uitblinken. Ik merk dat elke keer weer. Een joch van twaalf, dat moet presteren, is niet zielig. Daar wordt vaak zo moeilijk over ge daan. Ze vinden het prachtig by Ajax. Ik zie dat toch elke dag. En natuurlijk houden we rekening met omstandigheden. Dat jonge spul reageert onmiddellijk op aller lei invloeden. Stel dat het niet goed gaat in een gezin. Zo'n jochie speelt dan minder. Dat zijn details die je in de gaten moet houden. Ook daar hebben we onze mensen voor. Dan moet er gepraat worden. Het is hier hard, niet onmenselijk". Cruijff benadrukt hoe belangrijk de mentale begeleiding is. Waar hij bij de toppers vaak een ongeduldi ge indruk maakt, blijkt zijn geduld onuitputtelijk wanneer het om de Ajax-ukkies gaat. „Die begeleiding is verschrikke lijk belangrijk. Voordat een talent een topper is, komen er zoveel moeilijke periodes. Neem de pu berteit. Lichamelijk zitten die jon gens zichzelf vaak in de weg. Je (foto Loek Zuyderduin) moet daar als technische leiding op inspelen. Voetbaltechisch wordt er vaak op de verkeerde dingen gelet. Als een jochie van twaalf tijdens een wedstrijd een pass geeft die niet aankomt, doet hij het niet goed, zegt men. Onzin. Belangrij ker is dat zo'n spelertje gezien heeft dat er iemand vrij stond. Dat schot is helemaal niet belangrijk. Het overzicht, daar gaat het om". Beperkingen Toch kennen Cruijff en de zijnen hun beperkingen. „Een spelertje van dertien uit Drenthe laten we lekker daar voetballen. Wat heeft het voor zin om zo'n kind bij zijn familie weg te halen? Natuurlijk houden we het warm. We praten rpet de ouders en nemen contact op met de amateurclub waar hij speelt. We houden in principe alles in de gaten. Gesprekken met ou ders beperken we zoveel mogelijk. Ik wil niet elke dag opgescheept worden met vaders of moeders die vinden dat hun kind een talent is. Daar heb ik geen tijd voor. Het is hier geen praathuis. We zijn met voetbal bezig". Die jarenlange inspanning om van een talent een topper te maken trekt ook elders de aandacht. Voor al de laatste jaren melden zich Eu ropese voetbalgrootmachten. Van Basten is niet te houden, Rijkaard, Bosman, ze spelen straks hoogst waarschijnlijk ver van hun 'ge boorteplaats' als voetballer. Cruijff: „Ik lig daar niet wakker van. Dat heb ik ingecalculeerd toen ik hier begon. Mijn taak is er voor te zorgen dat de vervangers klaar staan". Rob Witschge, Aron Winter, Dennis Bergkamp. Niemand kende ze; ze zijn er gewoon ineens. Net als vóór hen Marco van Basten, Frank Rijkaard en Stanley Menzo. Of nog verder terug in de tijd Johan Cruijff, Piet Keizer en Sjaak Swart. Het voetbalbedrijf Ajax produceert talenten aan de lopende band. Waar vergelijkbare clubs in binnen- (PSV) en buitenland voor negentig procent afhankelijk zijn van dure aankopen en slechts spora disch uit eigen kweek kunnen putten, ligt de verhouding bij Ajax andersom. Ajax is, ondanks talloze pogingen de jeugdopleiding te kopiëren, uniek in Europa. De op 18 maart 1900 opgerichte Amsterdamse Football Club Ajax beschikt over twintig scouts, negen trainers en telt driehonderd leden. De twee-en-twintig-voudige landskam pioen, tienvoudige bekerwinnaar en drievoudige winnaar van de Europa Cup 1 heeft dertien elftallen, waarvan drie betaalde en drie amateur elftallen. De commissie jeugdop leiding heeft de verantwoording over de zeven jeugdteams waarvoor wekelijks vijftig vrijwilligers in touw zijn. Terwijl grensrechter Ray Lewis een oogje in het zeil houdt haalt Alan Dickens namens West Ham United Steve Hodge van de Spurs neer. (foto ap> LONDEN (Reuter) - Arsenal heeft zijn honderdste verjaardag gevierd als koploper van het Engelse voet bal. De Londense jubilaris bleef tweede kerstdag voor de dertiende achtereenvolgende keer ongesla gen. Het werd 1-1 in de uitwed strijd tegen Leicester City. De thuisclub leek een stunt te gaan uithalen, toen Moran al in de achtste minuut doel trof. Arsenal speelde onder druk en had het moeilijk. De remise, en daarmee de koppositie, werd op slag van rust vanaf de stip gered door Hayes. De rake strafschop betekende zijn der tiende doelunt dit seizoen. In de. tweede helft moest de koploper met tien man spelen. Osman ver rekte een spier ernstig, nadat er al een vervanging had plaats gevon den wegens een knieblessure van Wilson. Tweemaal dertien betekende toch enig fortuin voor de honderd jarige, want van de naaste belagers leden er twee een nederlaag. Not tingham Forest raakte de tweede plaats kwijt door bij Norwich te verliezen en Liverpool ondervond op eigen grond de wederopstan ding van Manchester United. Ever- ton wierp zich op als nieuwe uitda ger van Arsenal. Met een overtui gende 4-0 bij Newcastle United werd tweede positie op de ranglijst ingenomen, voorlopig nog drie punten achter Arsenal. Steven was uitblinker met twee doelpunten binnen vijf minuten direct na de hervatting. De andere twee tref- fens waren van Power en Heath. Liverpool zag de achterstand groeien tot zeven punten door ver lies tegen Manchester United. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd twaalf minuten voor tijd na een solo door de Noordierse jeug- dinternational Whiteside gemaakt. Zo bleef United voor de zevende achtereenvolgende keer ongesla gen. Misschien had Liverpool Allen niet aan Tottenham moeten verko pen. Allen scoorde weer twee keer, ditmaal by Tottenhams winst met 4-0 op West Ham en werd topscorer met totaal 26 treffers. Nottingham Forest leek de volle winst in han den te hebben, toen in de 64e mi nuut van de uitwedstrijd tegen Norwich Pearce een vrije trap schitterend inschoot. Norwich kwam echter vervaarlijk terug met doelpunten van Crook en Rosario in de slotminuten. Chelsea behaalde voor het eerst in tien wedstrijden een overwin ning. Southampton werd op eigen veld met 2-1 verslagen. Het win nende doelpunt van Bumpstead viel drie minuten voor tijd. Deson danks bleef Chelsea op de laatste plaats, omdat Manchester City eveneens tot winst kwam, 1-0 te gen Sheffield Wednesday. Cor van der Hart in de weer met de E'tjes, de toppers van de toekomst. Arie van Eijden: "Ajax is één grote familie". (foto gpd)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9