mm HOIILIK Zuid I trekt ultimatum in Scheidsrechters geven KNVB voordeel van de twijfel Belgische invasie bij Holland Salaris McDonald 'het struikelblok' voor FC Groningen Van Tiggelen wisselt van plaats met Silooy Fortuna zoekt trainer Maradona blijft bij Napoli Jagt op Cuba Leidse clubs komen nader tot elkaar ZATERDAG 20 DECEMBER 1986 SPORT PAGINA 15 Kapstokken Dat trainer Theo Godschalk SVLV aan het einde van het sei zoen zou verlaten, dat voelden ze in Voorschoten al een beetje aan komen. De manier echter waar op de oud-oefenmeester van on der meer HMSH, Marathon, Rijs wijk en Texas DHB zijn vertrek afgelopen zondag aankondige. schoot secretaris Ruud Moes man in het verkeerde keelgat. "Dat hij vertrekt, hebben we van de spelers moeten horen. Of ficieel weten we nog van niets, maar we gaan er van uit dat hij weggaat meldde de SVLV'er in hart en nieren maandag in deze krant. Vier dagen later blijkt de lucht boven het sportpark aan de Ad miraal de Ruytersingel te zijn op geklaard. Er bleek, zoals zo vaak in de voetballerij, sprake van een communicatiesoornis. Moesman had kort na de wedstrijd van het eerste team tegen Teylingen de kantine verlaten. Dat had waar schijnlijk alles te maken met het feit dat 'zijn' elftal in de laatste minuut de overwinning uit han den had gegeven. Terwijl een clubman met de 'routine' van Moesman toch moet weten dat een secretaris, los van het resul taat, als laatste het clubhuis dient te verlaten. Moesman: "Het berust op een misver stand. Hij heeft niet alleen de groep ingelicht, maar schijnt het ook de voorzitter te hebben inge fluisterd. Dat hoorde ik dinsdag avond. Zondag was ik een beetje pissig omdat ik het van de jon gens moest horen. Ik ben niet te lang in de kantine gebleven en daarom is het verder langs mij heen gegaan". Theo Godschalk toonde zich verbaasd over het bericht in de krant, maar na de training van dinsdagavond werd het conflict de wereld uitgepraat. God schalk. "Voor de wedstrijd heb ik tegen de jongens gezegd dat ik ze na af loop iets te vertellen had. Toen heb ik het bekend gemaakt. Daarna heb ik de voorzitter inge licht. Nee, ik hebaujg geen andere club. Er zijn wel contacten met een vereniging in De Haag. Het klinkt misschien een beetje ver waand, maar er is daar nogal wat belangstelling voor me. Ik heb een goede naam in Den Haag". "Dat maakt mijn besluit om bij SVLV weg te gaan een stuk ge makkelijker. Ik had me mijn ver blijf hier anders voorgesteld. Door allerlei zaken is er niet uit gekomen wat erin zit. Dat we op gravel moeten trainenzie ik als een nadeel. Verder is het zaal voetbal hier nogal belangrijk. Ik ben van mening datje geen twee bazen kunt dienen. We hebben er afspraken over gemaakt, maar dan blijken er kapstokken te zijn die het dan toch weer doen aldus de ras-Hagenaar, die nu anderhalf jaar aan de slag is in Voorschoten. "Ik ben van mening dat veld- voetbal altijd voor moet gaan. maar daar wordt hier nog wel eens anders over gedacht. Het zijn steeds dezelfde gasten die roet in het eten gooien. Ze zijn hier te gemakkelijk. Ik verwacht van voetballers een andere men taliteit. Het is hier een beetje een feestvereniging Winterkoning Een blik naar buiten doet anders vermoeden, maar de voetbalzo- mer van het seizoen '86-'87 is net afgelopen. Wel heel abrupt zoals de hagel- en sneeuwbuien op dit moment bewijzen. Wat de com petitieleiders in den lande be treft, mogen deze winterboden hun vertrek voorlopig nog wel even uitstellen. Zelfs tot na de winterstop, want als de amateur competities in de loop van janua ri weer gewoon kunnen worden vervolgd, komen de afdelingen en de clubs straks in de grootste problemen. Door het zachte herfstweer is het competitieverloop overal in het land al zover gevorderd dat veel elftallen nog maar een hand jevol competitiewedstrijden hoe ven af te werken. Neem bijvoor beeld het derde elftal van zon dagvierdeklasser WSB uit Noordwijkerhout. Dat won zater dag met 2-0 zijn vijftiende com petitiewedstrijd tegen Unitas Leiden 2 en raakte daardoor bui ten bereik van het achtervolgen de Warmunda 2. Met nog maar drie duels voor de boeg bedraagt de voorsprong van WSB maar liefst negen punten waardoor de bollenstreekgenoten zich kam pioen van de tweede reserveklas se a van de afdeling Leiden mo gen i "En dat is volstrekt uniek", weet wedstrijdsecretaris Rick Duivenvoorde van de Voetbal Vereniging Sint Bavo. redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Ruud Moesman, die hier samen met direct na SVLV-Teylingen de benen e schalk. "We hebben het nagevraagd bij de bond, maar daar kon nie mand zich herinneren dat er in de afdeling Leiden ooit een senio renelftal al voor de winterstop kampioen was geworden". :oon Ton de clubvlag 'hijst', was zondag een beetje pissig en nam veroorzaakte daarmee een misverstand rond trainer Theo God- (archieffoto Holvast) nen. Alleen van LDWS hebben ze een keer met 1-0 verloren, maar dat elftal was versterkt met een paar spelers uil het eerste". Het kampioenschap van WSB 3 is volgens Duivenvoor de het logische gevolg van de kracht van het elftal. Duivenvoorde: "Er zitten ervaren selectiespe lers in en jonge voetballers die die na het vorige seizoen uit de jeugd zijn overgekomen. Daar zitten knapen tussen die op ter mijn een versterking voor het eer ste elftal kunnen zijn. Op dit mo ment al worden uit de spelers groep van het derde de wissels voor het eerste geplukt. Dat het derde dit seizoen kampioen zou worden, was al snel een uitge maakte zaak. Na een wedstrijd of vijf zagen wij de bui al han gen, maar dat het zo snel zou gaan, had natuurlijk niemand verwacht. De eerstp 12 wedstrij den hebben ze allemaal gewon Maar wat zoenhelft aai gen? Duivenvoorde: "Als we een zachte winter krij gen, is het derde begin februari uitgevoetbald. Gelukkig organi seert de afdeling Leiden nog een bekertoernooi voor lagere elftal len, maar als vereniging zullen we ook nog het nodige moeten or ganiseren. Daar gaan we ons na de winterstop eens over beraden. Het is een merkwaardig pro bleem dat bij mijn weten nog nooit heeft gespeeld. Ik heb zelf 22 jaar gevoetbald en doe nu twee jaar het wedstrijdsecretariaat. Maar ik kan me niet herinneren dat we ooit zonder één afgelas ting tot halverwege december hebben kunnen voetballen". Ook competitieleider Cor van Steijn kan zich niet herinneren dat de competities ooit zo vlot zijn verlopen. De administrateur heeft alvast een voorschot geno men op de vroege afloop van de competitie. Vorige week lanceer de hij zijn plan voor het door Duivenvoorde al aangehaalde bekertoernooi voor lagere elftal len. Die worden naar sterkte on dergebracht in poules en spelen allemaal op z'n minst drie extra wedstrijden. De groepsgewijze opzet van dat bekertoernooi heeft als bijkomend voordeel dat er eventueel een beperkt extra programma kan worden afge werkt. In geval van een Siberi sche winter en een Elfsteden tocht in het begin van maart zul len sommige elftallen minstens tot eind april competitieverplich tingen hebben, maar anderen, zoals WSB 3, veel eerder zijn ui- gespeeld. t Van Steijn: "In dat geval kunnen we toch zo'n bekertoernooi houden waar aan dan alleen de teams mee doen die vroeg zijn uitgspeeld" Het 'plan Van Steijn' zal dus hoe dan ook worden uitgevoerd. Dat betekent voor het personeel van het bondsbureau in de Lei- derdorpse Bloemerd een extra belasting. Van Steijn: "Uiteraard, maar wat voor in spanningen dat precies met zich mee zal brengen en hoeveel het gaat kosten, is nog met geen mo gelijkheid te zeggen. Maar één ding is duidelijk: het moet ge woon gebeuren". Een rondje van de zaak dus. Gelukkig nieuwjaar Alles was in kannen en kruiken. De nieuwjaarsreceptie van de Leidse Sport Federatie èn de dienst Sport en Recreatie zou op 9 januari 1987 bij Swift worden gehouden. Dat spraken Paul Hoogstraten namens de wielren ners en LSF-voorzitter Carl Pries een jaar geleden met elkaar af. Weliswaar ontving Swift geen schriftelijke bevestiging, maar uit de bezoeken van LSF-be- stuurders Dick de Roode en Jan Schouten leidde de Leidse club af dat er weinig meer kon mis gaan. Secretaris Hoogstraten: "We wilden die receptie erg graag hebben. Hel leek ons een uitstekende gelegenheid om sportminded Leiden onze nieuwe 'accommodatie ('op' de oude vuil nisbelt, red.) te laten zien. Vol gens De Roode en Schouten was het voor 95 procent zeker dat de receptie bij ons zou worden ge houden". Hoogstraten viel dan ook uit z'n stoel van verbazing en woede toen hij enkele weken geleden op het volgende bericht in deze krant stuitte: Nieuwjaarsreceptie LSF en dienst Sport en Recreatie bij Lugdunum". Hoogstraten greep onmiddel lijk de telefoon en draaide het nummer van Jan Schouten, de LSF-man die de accommodatie van Swift had 'gekeurd' en waar dig bevond. Hoogstraten: "Schouten wist van niets. Hij was zéér verbaasd toen hij het nieuws vernam. Uit de mond van Pries hoorde hij later dat de plannen waren gewijzigd. Dat vond Schouten niet zo leuk. Hij voelde zich voor joker staan". Hoogstraten belegde een ver gadering met het Swift-bestuur, i weinig begrip toon de voor de gewijzigde houding van de LSF. Hoogstraten: "Ik belde Pries. Hij verschuilde zich achter de dienst Sport en Re creatie, die het vanwege de vei ligheid niet raadzaam achtte om de receptie bij ons te houden. Bij mij sloegen in elk geval de slop pen door. Ik was vooral kwaad omdat de LSF niets van zich had laten horen". Swift wilde het er niet bij laten zitten. De club was van plan een boze brief naar Pries te schrij ven, met afschriften naar de pers. Zover kwam het echter niet. Hoogstraten: "Pries bood later zijn excuses aan. Hij zei dat hij te voorbarig was geweest om de plannen na aandringen van Sport en Recra- tie ineens te wijzigen. Daarmee was voor ons de kous af'. Waarom heeft Sport en Recrea tie zoveel moeite met de accom modatie van Swift? Directeur Jan Duivesteijn legt uit: "We hebben geen moeite met de accommodatie, maar wel met de bereikbaarheid. Met de auto kom je gemakkelijk bij SwiJ't, maar er komen ook mensen met de fiets. Je weet op 9 januari niet of en sneeuwt of ijzelt en dan kun je mensen niet niet over onverlichte wegen naar Swift laten komen. Voor vrouwen die alleen komen hou ik helemaal m'n hart vast in die 's avonds pikdonkere buurt. Voor mannen ook trouwens, want je wordt tegenwoordig zon der reden in elkaar geslagen. Daarom hebben wij de LSF gead viseerd uit te zien naar een ande re accommodatie. Carl Pries heeft dat advies overgenomen. Dus als Swift kwaad is, moeten ze dat niet op mij, maar op de LSF zijn". Hoogstaten daarop: "Gezwets. We hebben een prachtig parkeerterrein voor 80 auto's en onze accommodatie is dank zij de nieuwe weg goed te bereiken". Duivesteijn en de LSF heb ben Swift uitgenodigd om na de nieuwjaarsreceptie de kwestie uit de wereld te helpen. Hoog straten: "Swift heeft niet veel zin meer om te praten. Wij zijn onfatsoen lijk behandeld. Daarom blijven we uit protest weg op de nieuw jaarsreceptie". VLISSINGEN (GPD) - De scheidsrëchters van het district Zuid I van de KNVB hebben hun ultimatum aan de voetbalbond in getrokken. Met klem drongen zij de afgelopen weken aan op strenge maatregelen tegen clubs, waar ar biters worden gemolesteerd door spelers of toeschouwers. Het dis trict Zuid I van de COVS (centrale organisatie van voetbalscheids rechters) dreigde de betrokken clubs zelf te boycotten als de KNVB niet met "keiharde toezeg gingen" zou komen. De beloftes, die KNVB-voorzitter Jo van Marle en amateurvoorzitter Marten Kas- termans inmiddels hebben gedaan, hebben de onvrede bij de zuidelij ke scheidsrechters grotendeels weggenomen. In een nachtelijke vergadering heeft het bestuur van de COVS Zuid I het ultimatum in middels ingetrokken. Na die vergadering in de nacht van donderdag op vrijdag liet voor zitter Barry Hamers uit Tilburg we ten: "Onze twijfels zijn voor negen- ZOETERWOUDE - De tiende kerst halve marathon van AV Holland krijgt een bijzonder tintje. Tot volslagen verrassing van de organisatie hebben 41 Belgische atleten zich voor de traditionele afsluiting van het atletiekjaar aangemeld. Hier door wordt het ontbreken van een publiekstrekker Jacques Valentin meteen goedgemaakt. De Westlander kon een voorlo pige toezegging niet definitief maken. Ook streekfavoriet Theo van der Veer van de orga niserende vereniging ver schijnt morgenochtend niet aan de start. Als burgemeester Houdijk van Zoeterwoude het start schot voor de 21.1 kilometer lange poldertocht heeft gelost, zal spoedig blijken of de Belgi sche inbreng kan tippen aan de Nederlandse. Door de concur rentie van de eveneens morgen plaatsvindende Duindigt-cross worden hooguit subtoppers aan de start verwacht, van wie Tony Pracht (Holland) tot de kanshebbers kan worden gere kend. Overigens leeft de ver wachting dat potentiële win naars zich pas morgen zullen aanmelden, wat tot een half uur voor de start nog mogelijk is. Vanaf 11.00 uur moet dan blij ken welk land de sterkste af vaardiging heeft gestuurd. komen. Maar dat verwacht ik niet, want de landelijke tuchtcommissie heeft de tuchtcommissies van de districten dringend geadviseerd geen halve maatregelen te nemen". Barry Hamers zal de winterstop benutten om de zaak ook in andere districten van de COVS aan de or de te stellen. Dankzij een uitste kend registratiesysteem kon het district Zuid I aantonen, dat er een stormachtige toename was van het aantal molestgevallen. Hamers: tig procent weggenomen en voor de rest geven we de KNVB het voordeel van de twijfel. Alle be trokken instanties binnen de KNVB, de tuchtcommissie, de commissie van beroep, het ama- teurbestuur en het hoofdbestuur zijn er nü wel van doordrongen, dat er keihard tegen het moleste ren van scheidsrechters moet wor den opgetreden". Barry Hamers kon ook .„vreden j zijn met de collectieve straffen, de straffen dus voor elftallen of clubs: "Als er inderdaad na een molesta tie automatisch twee winstpunten in mindering worden gebracht en als er degradatie volgt bij herha ling van het molest dan zijn de clubs goed gewaarschuwd. Be langrijk is ook dat er een regie- j mentswijziging komt. waardoor een club met onmiddellijke ingang uit de competitie kan worden ge nomen bij herhaalde misdragin gen. Alleen heeft het ons teleurge steld, dat de individuele straf be- GRONINGEN (GPD) - De per- "Maar dat wil niet zeggen, dat er in andere districten minder vaak een scheidsrechter wordt aangevallen. Als overal de registratie van mo lestgevallen goed was, zouden er ook elders alarmerende getallen op tafel zijn gekomen". Hamers, die deel uitmaakt van het bestuur van de landelijke COVS, zal het initia tief nemen om deze zaak ook in an dere districten van de scheidsrech- tersorganisatie aan de orde te stel len. perkt blijft tot hoogstens een soonlijke eisen van Rob McDonald schorsing van vijfjaar, maar als de maximale straf vaker wordt toege past zijn we voorlopig tevreden. En bovendien is er altijd nog de moge lijkheid van een royement". Barry Hamers tekent er nadruk kelijk bij aan, dat de scheidsrech ters niet zullen toestaan, dat de zaak weer op de lange baan wordt geschoven. "Door de winterstop tot eind januari is de zaak voorlo pig niet actueel. Maar als er na die winterstop weer slappe beslissin gen zullen komen na het moleste ren van een scheidsrechter dan zul- len wij onmiddellijk weer in actie ADVERTENTIE Nog 3 avonden kunt u genieten van een feeëriek verlicht Kerstdorp in Lisse, koopavonden 19,22 en 23 december. houding tot de salarissen in Portu gal". In een eerder stadium had De Vries al getracht om Sporting als onderdeel van de transactie het loon van McDonald te laten door betalen. De Portugese club wilde 'er- niet meer dan een afkoopsom aan als de Engelsman uitkeren. Hout- McDonald is vandaag terugge keerd naar Portugal, waar hij een akkoord kwamen, was het dezer dagen met het bestuur van FC Groningen alleen nog zaak Sporting rond de tafel gaat zitten. '1 rond te komen. De Vries: „Rob wil-onderhandelen reisde daarvoor over de afkoopsom en misschien Nederland. In de wordt het voor ons dan wat makke lijker om het verschil bij te passen. Hij wil dolgraag naar Groningen, maar moet, zoals de zaken er nu voor staan, erg veel geld laten val len". De partijen zullen niet eerder staan een transfer van Peter Hout man naar Sporting Lissabon nog in de weg. Zoals gemeld wil FC Gro ningen voor de rest van het seizoen •de door PSV aan Sporting huurde Engelsman ov« voorlopige vervanger man. Nadat gisteren alle partijen tot - om met McDonald rond te komen, De Engels: gisteravond r nachtelijke uren volgden de onder handelingen ten huize van Gronin- gen-voorzitter De Vries in Roden, maar de partijen konden niet tot el kaar komen. „Het salaris voor McDonald vormde hetstruikel- Triomftocht van Alain Prost over de Champs Elysées. De Franse wereld kampioen in de formule 1 liet zich gisteren bij de viering van zijn tweede wereldtitel door de Parijse hoofdstad duwen. Als passend decor diende liiteraard de Are de Triomphe, ook al belandde Prost daar in een file. (foto AP) blok aldus De Vries, „want wat d<m maandag verder praten. De nvij hier betalen staat in geen i SITTARD/VENLO (GPD) - Fortu na Sittard is naarstig op zoek naar een interim-trainer, die het eerste elftal van Fortuna Sittard onder zijn hoede neemt. Gezien de huidi ge situatie - Bert Jacobs zal maan den uit de roulatie zijn door een neusoperatie - acht het bestuur van de Sittardse club het niet ver antwoord de ploeg maandenlang zonder hoofdtrainer aan de slag te laten. Van de week werd eerste ge gadigde Sef Vergoossen (VVV- jeugdtrainer) gepolst. "Ik ben aan het begin van het sei zoen gestart met de opbouw van ons jeugdplan", zegt Sef Vergoos sen, "en ik kan nu niet al de boel in de steek laten". De Middenlimbur ger had van VW alle medewer king gekregen als hij ingegaan was op de aanbieding van Fortuna Sit tard. Joop Castenmiller: "Het be stuur heeft besloten een trainer in dienst te nemen uiteraard in goed overleg met Bert Jacobs. Het her stel na de operatie zal maanden du- Vries vertrekt vandaag namelijk naar Cyprus, waar hij als begelei der van het Nederlands elftal op- treedt. Peter Houtman kwam gisteren persoonlijk al rond met Sporting. Gedurende die periode moet „Als het nu niet meer doorgaat, de groep heb ik er wel de ziekte in. Voor mij s onze be- betekent het wellicht de laatste ar hij pre- kans om de grote klap te maken. Bruto ga ik in Portugal ongeveer drie keer zoveel verdienen en de belasting ligt daar veel lager". er echter iemand staan. Sef Vergoossen langrijkste kandidaat, fereerde zijn job bij VVV. We heb- Bruto ga ik ben respect voor die beslissing en zoeken thans verder naar een ge schikt iemand". Die zoekactie gaat ongetwijfeld richting Roosendaal waar momen teel Hans Verel met RBC aan de weg timmert. Verel, ex-FC Den Bosch, stond al op de lijst van Ja- cobs-opvolgers; Fortuna zal er al- les aan gelegen zijn Verel nu reeds bij de Brabantse club los te weken. Mocht dat voornemen eveneens strandden, lijkt Han Berger een ge schikte tussenoplossing. Ook Ber ger was een van de gegadigden voor Fortuna, voordat deze koos voor FC Utrecht. De ex-AZ-coach zal echter nog een halfjaar moeten wachten voordat hij naar de Gal genwaard kan verhuizen. Precies de periode die Fortuna Sittard dient te overbruggen. LIMASSOL (GPD) - Het Neder lands elftal verschilt morgenmid dag tegen Cyprus op niet minder dan acht plaatsen van de ploeg die twee jaar geleden op het eiland maar net met de hakken over de sloot kwam. Vergeleken met toen staan alleen doelman Hans van Breukelen en de veldspelers Ro- nals Spelbos en Ruud Gullit nog in de basis en behoort René van de Gijp nu tot de wisselspelers. Bij aankomst gisteravond in Li massol, waar het voor de eerste keer sinds bijna twee maanden weer regende, wilde bondscoach Rinus Michels per traditie de op stelling niet prijsgeven. Hij vol- NAPELS (SID) - Diego Maradona voetbalt tot 30 juni 1989 bij Napoli. Volgens voorzitter Corrado Ferlaino van de Italiaanse club heeft de Argentijn gebruik gemaakt van de optie in zijn contract en de overeenkomst opnieuw getekend. Ferlaino maakte dit nieuws op de Italiaanse televisie bekend. Na het door Argentinië, vooral door zijn toedoen, gewonnen we reldkampioenschap werd de naam van Maradona in verband ge bracht met allerlei Europese topclubs, waarbij Bayern München en Real Madrid. Maradona zou om nog twee andere redenen Napo li hebben willen verlaten. Een ex-vriendin betrok hem in een schandaal over het vaderschap van haar baby. Kort geleden werd er in de Zuiditaliaanse havenstad op hem geschoten toen hij zich per auto verplaatste. Maradona verdient bij Napoli ruim twee mil joen gulden per jaar. netto. DEN HAAG (ANP) - Bondscoach André Boskamp heeft negen refi ners aangewezen voor de ronde van Cuba, die van 3 tot en met 25 februari wordt gehouden. De ama- teurploeg bestaat uit Tom Cordes (Wilnis), Arjan Jagt (Woubrugge), Gerrit de Vries (Oldeberkoop), Mi chel Zanoli (Uithoorn), Rob Har- meling (Nijverdal), Wiebren Veen- stra (Harkema) en Frank Kersten (Geldrop). Corné van Rijen (Hoe ven) en Johannes Draayer (Sondel) gaan mee als reserve. De ronde van Cuba telt zeventien etappes. De nationale ploeg start even eens op 7 maart in de Ster van Zwolle, voor amateurs de eerste wegwedstrijd van stad tot stad. Voor die koers wees de bonds coach Cordes, Zanoli, De Vries, Jagt, Veenstra en Herbert Dijkstra uit Pesse aan. stond slechts met de opmerking dat Van Tiggelen en Silooy in de verdediging van plaats zullen wis selen „omdat Mühren en Silöoy be ter op elkaar zijn ingespeeld" en dat Spelbos koortsig is vanwege een griepje. Heel wat minder geheimzinnig over de samenstelling van de ploeg deed zijn collega Panikos Iacovou, die door blessures de verdediging links en rechts heeft moeten bij stellen. Het deerde Michels amper, „want die namen zeggen me toch niks". Wel houdt de vaderlandse keuzeheer op voorhand rekening met een sterk defensief ingestelde tegenstander. Volgens Michels zijn de spelers erop gebrand om zich te revancheren voor de 0-0 van vorige maand tegen Polen en willen zij onder elk beding scoren. De vermoedelijke opstellingen zijn: Cyprus: Charitou; Stavrou, Misos, Socra- tous, Miamiliotis; Yiangoudakis, Savvides, Nicolaou, Marangos: Ioannou, Christofou. Nederland: Van Breukelen; Van Tiggelen, Rijkaard. Spelbos, Silooy: Wouters, Gullit, Mühren; Van 't Schip, Bosman, Tahamata. Scheidsrechter is de Roemeen Igna. ADVERTENTIE In Jaap Kooy's Kerstdorp vindt u stallen en kerstgroepen van 39,-tot 1695,-. LEIDEN - De voetbalverenigin gen VNA, Leidsche Boys en LDWS hebben elkaar gevonden in een samenwerkingsverband betreffende de A-junioren. De drie Leidse verenigingen organi seren op de zaterdagen 20 en 27 december voor hun jeugd de zo genaamde 'superstars' waarbij de aktiviteiten niet tot het voet balveld beperkt blijven. Het initiatief hiervoor is geno men door VNA dat voor eigen le den al tweemaal een dergelijk evenement organiseerde. Het doel is inmiddels verzet. Samen met Leidsche Boys en LDWS hoopt VNA én het gebeuren wat 'professioneler' aan te kunnen pakken én de relatie met de twee andere verenigingen te verbete ren en eventueel zelfs een duur zaam karakter te geven. Of, zoals LDWS-jeugdvoorzitter Jaap Schild het in het programma boekje stelt: "Wellicht zal dit in de nabije toekomst ook tot bete re samenwerking op andere ter reinen leiden". Meer clubs waren overigens geinteresseerd in deelname, maar voorlopig wil Peter Gorree. één der organisatoren die drie maanden in touw is geweest om goed voorbereid aan de start te komen, de stap nog niet al te groot maken. Een verdere uit bouw sluit hij in dé toekomst niet uit. De 'superstars' is opgedeeld in vier onderdelen en uitgesmeerd over twee zaterdagen. Vandaag speelt een en ander zich binnen af in sporthal De Terp in Valken burg en volgende week strijdt de jeugd op het veld en in het Vijf Meibad. De prijsuitreiking op 27 december heeft om 19.00 uur plaats bij Leidsche Boys door LDWS-voorzitter Will Sanders.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15