Stomp wijk mag niet in twee delen gehakt' Haaswijk mag openbare school hebben Hoorzitting over omstreden bouw Lekkages school verholpen, Zoeterwoude zit met strop Kanttekeningen bij herindeling Warmond verhuurt oude raadhuis aan pr-bureau Enorme waterschade in Winkelhof PvdA-leider weg uit Oegstgeest Stormschade valt mee REGIO LEIDEN VRIJDAG 19 DECEMBER 1986 OEGSTGEEST - In de Oegstgees ter nieuwbouwwijk Haaswijk mag een openbare school worden ge sticht. Onderwijswethouder me vrouw Blom (WD) deelde dit gis teravond in de raadsvergadering mede. Ze vertelde verder dat het dagelijks bestuur van de provincie de aanvragen tot stichting van een protestants-christelijke en katho lieke school zal "aanhouden". De provincie wil overleggen met de besturen van het bijzondere on derwijs. Dat overleg zal er hoogst waarschijnlijk toe leiden dat de twee besturen gaan samenwerken voor een oecumenische school of dat één van de twee zijn aanvraag intrekt. Op gemeentelijk niveau is dat overleg over een oecumenische school al geruime tijd gaande, zij het tot dusverre zonder concrete resultaten. Wethouder Blom be loofde alles te doen wat in haar ver mogen ligt om dat overleg, waarin zij overigens geen partij kan zijn, gaande te houden. Het nieuws van de wethouder had in de raad direct een korte doch zeer vinnige discussie tot ge volg die duidelijk maakte dat de schoolstrijd in Oegstgeest nog im mer in volle gang is. In de discussie speelde ook de enquête van de Vereniging Haaswijk een belang rijke rol. WD'er Kamphuisen begon de aanval en koos daarbij de vorige spreker, Vissers (D66) die zich zeer ingenomen toonde met die enquê te, als doelwit. Volgens de WD'er onderstreept de provinciale beslis sing in het geheel niet het ongelijk van wethouder Blom en het gelijk van D66 en de Vereniging Haas wijk. "Het is nooit zo geweest dat de gemeenteraad drie localiteiten heeft willen bouwen en nu wordt teruggefloten. We hebben niet an ders gedaan dan we konden en dat was het doorsluizen van de aanvra gen van de schoolbesturen naar de provincie". Waarop PvdA'er Bosman aan het plagen sloeg: "Ik ben toch blij dat hogere overheden soms een duw tje in die richting geven die school besturen zouden moeten inslaan. Ik hoop dat de schoolstrijd in de dop een oecumenisch einde krijgt". Vissers (D66) ging vervolgens Kamphuisen zelf ook nog eens te lijf: "Gedeputeerde Staten hebben ons wel degelijk gecorrigeerd. De raad heeft de plicht de aanvragen te toetsen aan de wet en de aan vraag van het rooms-katholiek on derwijs voldeed niet aan de norm", zei hij, doelend op het (te) geringe aantal ouders dat zijn kinderen op de katholieke school zou willen doen als die er eenmaal is. CDA'er Verhagen meende PvdA'er Bos nians grote voorliefde voor een oe cumenische school te moeten rela tiveren. "Eén van de twee besturen kan zijn aanvraag intrekken", be nadrukte hij. Burgemeester Scheenstra had er toen schoon ge noeg van. Geïrriteerd hamerde hij af onder het uitroepen van de zin: "Laten de schoolbesturen het maar uitmaken. En de ouders. Maar niet de raadsleden!". ZOETERWOUDE - De noodzakelijke reparaties aan de Zoeter- woudse Bernardusschool zijn uitgevoerd en daarvoor heeft de ge meente 110.000 gulden voorgeschoten. Het ziet er echter naar uit dat Zoeterwoude dat bedrag niet of niet snel terug krijgt van het ministerie van onderwijs. In een 'brandbrief had Zoeterwoude enkele maanden geleden geschreven aan het ministerie dat het met geld over de brug moest komen omdat het met de school aan de Rijndijk niet meer kon. De Bernardusschool was zo lek als een mandje als gevolg van constructiefouten tijdens de bouw, nu ruim tien jaar geleden. Waarop het ministerie telefonisch meldde dat Zoeterwoude al vast wel met repareren kon beginnen. Nu is echter bekendgewor- den dat het ministerie de aanvraag om subsidie afwijst. Het vindt onder meer dat onvoldoende is aangetoond dat er geen verhaal is te halen bij de bouwer. De gemeente 'pikt' dat echter niet. Ze gaat in beroep bij de Kroon. De gemeenteraad heeft daar gisteravond mee ingestemd. Hoe dan ook: de leerlingen van de Bernardusschool zitten deze winter droog.. ZOETERWOUDE/STOMPWIJK - De Zoeterwoudse raad zal zich niet meer verzetten tegen een samengaan van Zoeterwoude met Stompwijk. De samenvoeging biedt betere voorwaarden om een degelijk beleid te voeren in deze groene bufferzone tussen steden als Zoetermeer en Leiden. Maar de raad blijft van mening dat Zoeterwoude ook best als zelfstan dige gemeente kan blijven voort bestaan. En: de grenzen moeten zo danig worden afgebakend dat de samenhang van het buurtschap Stompwijk zo goed mogelijk blijft gehandhaafd. Stompwijk moet niet in tweeën worden gehakt. Dat zal de gemeente Zoeterwou de in een brief aan het bestuur van de provincie Zuid-Holland schrij ven. De gemeenteraad is gister avond akkoord gegaan met die kanttekeningen bij de gemeentelij ke herindeling. Elk op zich hadden de drie poli tieke fracties gisteravond ook nog wat kanttekeningen. Zo vroeg PZ- woordvoerder Ooijendijk zich af wat de gemiddelde Zoeterwoude- naar en Stompwijker nu eigenlijk wijzer worden van de, door de pro vincie beoogde, herindeling. "Als het gevolg wordt een verhoging van de lastën of verzwaring van procedures, zonder dat daar een meer dan evenredige verbetering van de dienstverlening en leefsi tuatie tegenover komt te staan, dan staat PZ niet te juichen. Integen deel", aldus Ooijendijk. Wordt het er wel beter op. "ja. dan zou je bij na een dief van je eigen portemon nee zijn om niet akkoord te gaan". Maar-het feit dat de Zoeterwoude- naars niet warm of koud lijken te worden van de gemeentelijke her indelingsplannen blijft voor PZ een teken dat de bevolking denkt dat er weinig zal veranderen. De Stompwijkse bevolking kijkt daar volgens PZ anders tegenaan. "Hoe wel wij willen opmerken dat er in Stompwijk wat ons betreft geen angst hoeft te zijn dat er voorzie ningen moeten worden ingele verd", trachtte Ooijendijk de inwo ners van de buurgemeente gerust te stellen. Meer nieuws uit de regio op pag. 4 WARMOND - De Vereniging het oude Raadhuis mag het linkerge deelte van het oude raadhuis van Warmond niet huren. "Ze hebben hun beurt voorbij laten gaan", zei burgemeester G.H.M. Hendrickx- Vlaar gisteravond tijdens de raads vergadering. Een meerderheid van de raad was het met haar eens. Be sloten werd het linkergedeelte van het oude raadhuis te verhuren aan mevrouw Tuyl-van Serooskerken Kars. Zij gaat in het voormalige raadhuis een public-relations bu reau beginnen. Het oorspronkelijke voorstel van B en W om de ruimte aan de War- monder N.A. de Vlam te verhuren kon op het laatste moment niet doorgaan. Deze kandidaat bleek zich gisteravond te hebben terug getrokken. De staat van het ge bouw bleek bij nader inzien toch niet aan zijn verlangens te voldoen en de procedure duurde voor hem wel erg lang. Al in augustus werd hij als kandidaat geloot uit een tweetal geschikte Warmondse kan didaten. De Vereniging het oude Raadhuis wilde de ruimte ook hu ren maar het gemeentebestuur zag daar, vanwege de moeilijke finan ciële situatie van de vereniging, geen heil in. De zaak was gisteravond vrij snel beklonken. Een meerderheid van de raad steunde het voorstel van burgemeester en wethouders om het linkergedeelte van het oude raadhuis te verhuren aan mevrouw Tuyl-van Serooskerken. De VVD- fractie en Th.W.M. Duijnhoven (Progressief Warmond) wilden de vereniging het oude Raadhuis een kans geven het linkergedeelte op proef één jaar te huren. Maar vol gens burgemeester Hendrickx- Vlaar kwamen er geen nieuwe ar gumenten naar voren die aanlei ding gaven tot verandering van het voorstel. LEIDSCH dfifc DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 ma.-vrij. 18.00-19.30 za. 13.00-14.00 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20 Het CDA zei er bij monde van fractievoorzitter Hogenelst er be grip voor te hebben dat de grens in Stompwijk wordt opgeschoven op dat de samenhang van het buurt schap in tact blijft. Verder vroeg hij zijn "CDA-vrienden in Stomp wijk" nog eens goed de rationele argumenten voor het samengaan met Zoeterwoude af te wegen. De Stompwijkers moeten zich niet door hun gevoelens, maar door ra tio laten leiden. En een samenvoe ging met Zoeterwoude is een waar borg voor het groen blijven van het hart van Zuid-Holland, zo betoog de Hogenelst. i macht werd er gisteravond gewerkt Vlietweg Einde vereniging? In het betoog van de VVD-raads- leden werd gesteld dat de kans om het linkergedeelte aan de Vereni ging het oude Raadhuis te verhu ren zich voorlopig niet meer zal voordoen. En dat kan wel eens het einde van de vereniging beteke nen, want de vereniging kampt nu met een ernstig ruimtetekort. G.J. Vielvoije (WD): "Ik wil een lans breken voor de vereniging. Door hun gebrek aan ruimte kunnen ac tiviteiten zoals bijvoorbeeld koffie concerten niet meer georganiseerd worden. Indertijd hebben we wel eens gefilosofeerd over het vrijko men van het linkergedeelte van het oude raadhuis. Nu is het zo ver. Nu de mogelijkheid bestaat de ruimte aan de vereniging te verhuren moeten we die ook benutten, an ders kan het weer jaren duren voor die mogelijkheid zich weer voor doet". En volgens mevrouw C.A.M. Saris (WD) zal het (voorwaarde lijk) verhuren van het linkerge deelte aan de vereniging de ge meente geen geld kosten: "Tot nu toe heeft de vereniging de gemeen-1 te nog geen geld gekost. Ook in de toekomst zal dat niet gebeuren. Voor de huur van het linkergedeel te in 1987 staat de vereniging ga rant. Dus ik begrijp het voorstel van B en W niet." Het raadslid Th.W.M. Duijhoven van Progres sief Warmond bleek 'gierend en remmend in de bocht' zijn mening over de verhuur van het pand ten gunste van de Vereniging het oude Raadhuis te hebben veranderd: "Het gaat de verkeerde kant op als we de vereniging nu die linker ruimte niet geven en ik denk dat we daar zeker spijt van zullen krij gen." De andere fracties raakten echter niet overtuigd van de argumenten van de tegenstanders. Burgemees ter Hendrickx-Vlaar: "Na de eer ste vraag aan de Vereniging het ou de Raadhuis of ze pand wilden hu ren wilden ze niet omdat ze de huur niet konden opbrengen. Dat was aan het begin van dit jaar. Na het plaatsen van de advertentie wa ren we dan ook heel verbaasd dat ze reageerden. In hun financiële si tuatie was niks veranderd. Wat be doelen ze dan nu met 'garant staan voor ééen jaar huur'? Er zit geen garantie in dit soort garantie. Hoe pijnlijk en vervelend dan ook, we hebben uiteindelijk gezegd: we doen het niet. De fractie hebben geen nieuwe argumenten naar vo ren gebracht waardoor wij van me ning veranderen." De Vereniging het oude Raad huis krijgt er geen nieuwe ruimte bij en dat betekent dat het bestuur maandagavond zal vergaderen over de vraag of ze wel op de oude voet willen doorgaan. Burgemeester Houdijk ging ver volgens uitvoerig in op vermeende klachten van de Vlietweg-bewo- ners. De weg wordt straks Leids grondgebied. Houdijk dacht met de bewoners de alternatieven te hebben doorgesproken. "Op grond daarvan hebben wij voorgesteld de Vlietweg naar Leiden over te heve len. Nu blijkt echter dat de bewo ners daardoor verrast zijn. Volgens mij is dat niet reëel". Meer recht van spreken hebben volgens de burgemeester de bewo ners van de Slootweg. Zij zijn niet direct benaderd over het voorstel om de weg straks onder Benthui zen te laten vallen. "Anderzijds: er zijn inspraakavonden gehouden, publicaties over geweest: men had het kunnen weten". LEIDERDORP - Vloedgolven wa ter hebben gisteren grote schade aangericht in vijf winkels in de Lei- derdorpse Winkelhof. Vooral de kledingzaak Style-international, waar een waterpijp klapte, had het zwaar te verduren. Het water, ver mengd met roest en zwart man gaan, kwam terecht op rekken en stellingen en baande zich via de winkel een weg naar de passage. Ook de buurmannen Taetes en Piekaar hadden het moeilijk. Bij de eerste werd damesmode be schadigd, bij de tweede tastte het OEGSTGEEST - De Oegstgeester PvdA-fractievoorzitter mevrouw Bosman zal de gemeenteraad "in het late voorjaar van 1987" verla ten. Het raadslid deelde dit gister avond voor niet-insiders volko men onverwacht mede in de rond vraag aan het einde van de verga dering. Ze vertelde dat zij is ingegaan op het verzoek predikante te worden van de remonstrantse gemeen schap te Rotterdam. Dat betekent dat het raadslid niet alleen de raad zal verlaten maar ook haar woon plaats Oegstgeest zal inruilen te gen de Maasstad. Het raadslid liet het daar verder bij. Burgemeester Scheenstra ("Ik wil niet vooruitlopen op mijn af scheidswoord in 1987 maar...") wenste vast te stellen dat Bosman immer een wezenlijke bijdrage aan de besluitvorming van de Oegstgeester raad heeft geleverd". De eerste burger zei ook dat hij Van Bosmans woorden "met ge mengde gevoelens kennis nam". Wie Bosman zal opvolgen is nog niet bekend. In de wandelgangen heet het echter dat zo goed als vast staat dat F. Wegman haar zal opvol gen. Deze stond als vierde geno teerd op de kieslijst van de PvdA tijdens de laatstgehouden gemeen teraadsverkiezingen. Van de zo fel begeerde vervolmaking van het PvdA-kwartet in Oegstgeest kwam toen echter niets terecht. De partij kwam toen een kleine tien stem men tekort. Of Wegman ook de fractievoorziter zal zijn, is bekend. water de voeten 1 Bij posterzaak D spaarbank en een chinees restau rant was er meer sprake van vocht- dan van waterschade, volgens brandweercommandant G. Anker. Kort na de melding om kwart voor vier was zijn korps ter plekke met grote rubberen wissers en water- stofzuigers. In totaal waren brandweerlieden twee uur bezig en gedurende die tijd was de getroffen passage, de drukste van het centrum, voor pu bliek afgesloten. De operatie werd bemoeilijkt doordat de getroffen transportbuis van de 'sprinkler-in stallatie', die bij brand water moet sprenkelen, niet makkelijk kan worden uitgezet. Het apparaat, dat 300 liter water per minuut spuit, was een half uur lang actief. Extra handicap was dat de technische man van de Winkelhof er pas drie weken zit. De getroffen winkelier A. Taetes heeft nog een ander punt van kri tiek: terwijl dat wel zou moeten werd de brandweer niet automa tisch gewaarschuwd bij het in wer king treden van de installatie. Ook vindt hij het vreemd dat in de dure installatie geen overstortventiel zit, waardoor het water buiten de win kels wordt gehouden. Volgens hem is er naast de mate riële schade van "vele tienduizen den gulden", ook sprake van grote immateriële schade. Al sinds zijn komst naar de Winkelhof strijdt hij tegen eigenaar Nationale Neder landen, die niets zou doen aan de slechtwerkende, lekkende cv-in- stallatie. Er zou daardoor sprake zyn van een oplopende spanning onder het personeel. Ook in de toe komst verwacht hy problemen. Door de lekkage dient een plafond in zijn damesmodezaak vernieuwd te worden. Aangezien dat een stof fige onderneming dreigt te wor den, verwacht Taetes een tijdje dicht te moeten. Oegstgeester Dorpsstraat Bosman heeft in het openbaar nooit eerder gespeculeerd over haar vertrek. Desalniettemin kon eenieder vaststellen dat het plezier van het raadslid in het raadswerk flink was afgenomen. In een inter view in deze krent over de moei lijkheden die een socialist in Oegstgeest heeft, stak zij niet on der stoelen of banken hoe saai en voorspelbaar zij de raadsvergade ringen vindt. Andere aanwijzingen over haar ontevredenheid zijn te vinden in de algemene beschou wingen bij de gemeentebegrotin gen over de jaren 1986 en 1987. Vooral haar opmerking dat de Oegstgeester raad een besluiten- machine is die alleen pro forma nog wel eens tegensputtert, is een klassieker geworden. OEGSTGEEST - Burgemeester en wethouders van Oegstgeest willen voor de bewoners een informatie avond houden over de Dorpsstraat. Dat zal gebeuren op 26 januari 1987. Volgens Wethouder Kohl- beck (PvdA, openbare werken, ruimtelijke ordening) is dat hard nodig om "bewoners stoom te kun nen laten afblazen". Dorpsstraat bewoners zijn zeer verontrust ge raakt door de onlangs gepresen teerde plannen tot de bouw van een flat op de hoek met de Kenne- dylaan. De bouwer en architect van die plannen kregen een week terug in een verhit geraakt zaaltje tegenover de plek des onheils de wind van voren. De te bouwen flat van drie en vier hoog zou net zo min passen als Billy Turf in een balletgroep. Maar ook in planolo gisch. stedebouwkundig en ver keerstechnisch opzicht is het al ja ren tobben geblazen met de straat BENZINEPOMP - Een onbeken de automobilist is vannacht tegen twee pompen van een benzinesta tion aan de Noordwijkerweg in Rijnsburg gereden. De schade aan de pompen bedraagt enkele dui zenden guldens. De Rijnsburgse politie verzoekt eventuele getuigen zich te melden. REGIO - De stormschade in de Leidse regio is vannacht beperkt geble ven. Het meest te lijden had Voorschoten onder het geweld van de wind. Daar moest de politie herhaaldelijk uitrukken om orde op zaken te stellen op plekken waar bomen dreigden om te vallen. In een woning aan de Joke Smitlaan sloeg de bliksem in. Gevolg was dat zeer veel dakpannen en een deel van de daklijst op de grond belandden. Persoonlijke ongeval len deden zich niet voor. Slecht liep het af met een aan de Leidseweg geparkeerd staande auto toen de wind een verkeersbord van de paal deed afknappen. Van vooral de voorkant van de auto is niet veel meer over. De politie-woordvoerders uit de dorpen Zoeterwoude, Warmond, Was senaar, Leiderdorp en Oegstgeest melden dat hun gemeenten de storm glansrijk hebben doorstaan. De politie Leiderdorp voegt daar aan toe: "Er kon hier niets meer omwaaien, dat was bij de vorige storm al ge beurd". de werkgroep Oud Oegst geest vindt dat hij in zijn geheel als 'beschermd dorpsgezichf dient te worden aangemerkt. De Dorpsstraatkwestie werd gis teravond door CDA'er Hellinga naar voren gebracht. Het raadslid maakte op onderkoelde toon heel duidelijk dat hij de recente gebeur tenissen met zeer gemengde ge voelens had ervaren. "Die plannen voor de hoek met de Kennedylaan. Als je zo'n presentatie-avond mee maakt, vraag je je af hoe het toch zo ver heeft kunnen komen". Wethouder Kohlbeck nam af stand van Hellinga's betoogje. "We moeten voorzichtig zijn met het nu al heel expliciet ja of neen zeggen tegen plannen. We moeten eerst een totaalplan voor de straat op ta fel krygen". De wethouder maakte voorts duidelijk dat de plannen voor een flatgebouw voor 50-plussers "geen gemeentelijk plan is, al droeg de gemeente er wel kennis van". Hel linga stelde op zijn beurt vast dat de gemeente er nog geen 'nee' te gen heeft gezegd en in de gang van zaken tot dusverre wel degelijk medewerking heeft verleend aan de procedure. Wethouder Kohlbeck: "De reac ties zijn nu inderdaad wel heel koud op het dak van de bouwer ge vallen, ja". Volgens de wethouder "moet je ergens beginnen" met de procedure en zou als in de commis sie openbare werken was begon nen het er wat vrediger aan toe zijn gegaan. Alleen had dan de gemeen te het verwijt gekregen onvoldoen de inspraakmogelijkheden te bie den en in het geniep met de bou wer wat te willen regelen. VRIJDAG Leiden Vrije School Mareland - Maresingel, pa- radijs- en een kerstspel, 20.15 uur. Le Bambou - hoek Herenstraat/Witte Singel, optreden bluegrassgroepen, 21 Imperium - Oude Vest, 'Klokkenspel', kerstvertelling naar Charles Dickens, 20.30 uur. Schouwburg - cabaret Purper, 20.15 Stadsgehoorzaal - Rijnlands Christelijk Mannenkoor, 20 uur. Leiderdorp RCL-kantine - De Bloemerd, kerstkla- verjassen supportersvereniging, 20 i Wassenaar Warenar - Kerkstraat 75, Jules Croiset brengt programma over Multatuli, 20.15 Zoeterwoude Ons Huis - Kosterspad, plantenmarkt, tot 20 uur. ZATERDAG Leiden Groenoordhallen - Vlooienmarkt, 10- 16.30 uur. Molen De Valk - K&O-excursie i NOS-studio en opnames 'Zeg 'ns Aa', 12 De Regenboog - Merenwijk, muziekdag van Streekmuziekschool t.b.v. Pools Ziekenhuis, 10.45-23 uur. Zoeterwoude Ons Huis - Kosterspad, plantenmarkt, 9- 13 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, kinderfilm 'Remi, alleen op de wereld', 14.30 uur. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwynenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Janssen, tel. 121641; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: M.Th. Bergmeijer, tel. 121701; spreekuur Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: R. Taytelbaum, tel. 120266; spreekuur Hogewoerd 138. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens. Heren gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg- gravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420; spreekuur Haagweg 60. zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos. Zocher- straat 1, tel. 766123. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooymanv De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Hammerstein, tel. 767646; spreekuur Saffierstraat 3. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel 123752. Leiderdorp J. v.d. Leden en J. v.d. Beek. tel. 894539; spreekuur za en zo van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.W.F. van Walchren, Orapjelaan 29, tel. 174830. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven. Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462; zo, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960. tel. 02522-10140. uuradres Middelweg 21; zo, J.N. Vonk, tel. 79676; spreekuuradres Wittenbur- gerweg 106. de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 19 tot ma 22 de cember door: Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leiden, tel. 763439. Kooi Apotheek, Surinamestraat 7, Lei den, tel. 214060. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. tel. 01717-2525. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder. Roest: G. Roest, Ockenrode 14, tel. 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster en mevr. Koster-Stoker. Nar cisstraat 47, Voorschoten, tel. 01717- 3836 Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten R. Koster en mevr. Koster-Stoker, Nar- 47. tel. 01717-3836. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: A.C. Smaal, Dalkruidzoom 12a, Leider dorp, tel. 893568; spreekuur za en zo van 13-14 uur. Voor de praktijk Haaswijk: R.S. van Mierlo, Simon Vestdijklaan 28, tel. 155375; za en zo spreekuur van 11-12 en 17-18 uur op hetzelfde adres. Voorschoten, Wassenaar W. Mangelaar Meertens, Stoeplaan 6, tel. 78151.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2