Ingehouden drama in monumentale grafiek 'Het kan vreemd gaan': verrassende produktie Mien van't Sant meest uitgeleende schrijfster KIJK UIT VRIJDAG 19 DECEMBER 1986 KUNST PAGINA 27 Arthur Puts bij 'De Bange Duivel' Ingehouden drama in monumentale grafiek van Arthur Puts. Expositie met monumentale grafiek van Ar thur Puts, tot 29 januari 1987. Grafi sche werkplaats De Bange Duivel, Rijndijkstraat 4, Leiden. Openings tijden do. van 13.00-17.00 t 20.0 17.00 t Za. i 13.00- LEIDEN - De Maastrichtse kun stenaar Arthur Puts gaf één van zijn werken de titel 'Melancholie' mee. Deze stemming beheerst niet alleen dit beeld van een vrouw, die met een zorgelijke uitdrukking naast haar fiets loopt, maar een groot deel van het werk dat tot 29 januari van het komende jaar bij 'De Bange Duivel' geëxposeerd is. Zijn mensen toont zich in verschillen de situaties zelden onbekom merd of vrolijk en lijken eerder machteloos in hun lot. Er schuilt een verhaal of een geschiedenis in de linosneden op groot for maat. Ieder die hiermee in aanra king komt, zal de voorstellingen op zijn eigen manier interprete- Arthur Puts gebruikt de tech niek van de linosnede heel ver schillend. In zijn werk is plaats voor robuuste, donkere vormen naast zeer fijn uitgesneden lij nen. Een combinatie van beide is te vinden in een drieluik 'De laat ste Limburgse boer'. De tech niek past bij de betrokkenheid van de maker die uit de werken spreekt. Het dramatische effect van het zwart-wit contrast ver sterkt die boodschap. Bewogen heid wordt menigmaal bena drukt door de uit verticaal lopen de banen opgebouwd lucht, waartegen het donkere silhouet van een dorp afsteekt. In deze omgeving figureren plompe, enigszins stijve mensen met doorleefde gezichten. Puts geeft zelfs kinderen ouwelijke trekken en, een uiting van de zorgelijk heid van het bestaan. Ironisch is dan ook de titel 'Closé harmony' bedoeld, want van werkelijke in nigheid is bij het dansende paar geen sprake. In 'En niets zal zo zijn als het was' speelt mogelijk het motief oorlog een rol. Twee meisjes, misschien zusjes, lijken te zijn verlaten door iedereen. De som bere sfeer wordt mede opgeroe pen door de dramatische lucht, die ongeveer twee-derde vlak in neemt. De stijve houding van het oudste meisje past bij de moeiza me, werkwijze en is zeer eigen aan deze techniek. De nadruk ligt vooral op de inhoud. Soms ontbreken aanknopingspunten om de gecompliceerde beelden te kunnen ontrafelen. Dit is bij voorbeeld het geval bij het drie luik 'Christus vandaag' en het grote vijfluik dat een van de ruimten domineert. Het laatste werk bestaat uit verschillende episoden, waarin naar mijn ge voel duidelijke eenheid ont breekt. De beelden, die vaak niet aan een bepaalde tijd gebonden lij ken, zijn betekenisvol maar niet even indringend. Puts' linosne den danken het etiket 'monu mentaal' vooral aan de uitzon derlijke afmetingen. 'De Bange Duivel' bezit misschien niet de ideale ruimte voor deze bijzonde re vorm van grafiek (een knappe prestatie van Arthur Puts) maar dergelijk werk hoort hier wel thuis. NANCY STOOP Filmfestival Rotterdam populariseert ROTTERDAM (GPD) - Het Film festival Rotterdam is onmisken baar aan het populariseren. Het programma bevat meer dan voor heen films die reeds voor commer ciële distributeurs voor Nederland se vertoningen zijn aangekocht. En sterker dan ooit zijn de Verenigde Staten vertegenwoordigd in het filmprogramma. Djt verklaarde festivaldirecteur Huub Bals bij de presentatie van de zestiende editie van het Filmfestival Rotterdam, die komend jaar van 30 januari tot en met 8 februari in de havenstad plaats zal hebben. De iets populairdere aanpak is volgens Bals deels uit nood gebo ren. De crisis van de cinematogra fisch waardevolle film doet zich thans immers in alle hevigheid gel den. Voorts toonde Huub Bals zich vooral bezorgd over de stagneren de vertoning van kwaliteitsfilms buiten het festival om. Afgelopen jaar kon de, eveneens door Bals ge leide alternatieve distributeur Film International slechts een handvol films in roulatie brengen. Het festival zal rond de honderd films vertonen. Bijzondere aan dacht gaat uit naar China, verte genwoordigd met een tiental films, en naar het oeuvre van de Ameri kaanse cineast Jim McBride. Ove rigens is tot op heden geen enkele Nederlandse film voor het pro gramma geselecteerd. De banden tussen de VPRO en het festival zijn andermaal strak ker aangehaald. Behalve door meer aandacht op de televisie, werkt de VPRO mee door het festi valprogramma in hun gids af te drukken en per VPRO-lid twee vrij kaartjes ter beschikking te stel len. 'Het kan vreemd gaan' (Same Time Next Year) van Bernard Slade. Met: Pleuni Touw en Hugo Metsers. Re gie: Jules Royaards. Vertaling: Rem- co Campert. Gezien op 18 december in de Leidse Schouwburg. LEIDEN - Als het doek ópggatj liggen. Post coitem omne animal triste - de melancholieke stem ming na 'het' gedaan te hebben. Doris en George zijn allebei ge trouwd, alleen niet met elkaar. Dus gaat het eerste gesprek na hun eerste gemeenschappelijke nacht over schuldgevoelens. Toch blijft het niet bij die ene ontmoeting, waardoor beiden overrompeld zijn. Elk jaar zien ze elkaar terug: dezelfde tijd, de zelfde plaats. Iedereen kent Pleuni Touw en Hugo Metsers, iedereen weet dat zij een echtpaar vormen en ieder een heeft hen wel eens in één van hun eigen Polonia Producties zien spelen. Met andere woor den, de programma-aankondi ging voor dit 'Het kan vreemd gaan' roept iets op in de trant van: daar hebben we de zoveel ste produktie in het vrije-pro- duktie-genre echtparentoneel. Onwillekeurig verwacht je - eer lijk toegegeven - een dertien in een dozijn verhaal. Die vooringenomenheid is in dit geval echt onjuist en stuit op een aangename verrassing. Dit verhaal zit namelijk dermate goed in elkaar en wordt ook zo danig gespeeld, dat het een pu bliek gemakkelijk een avond lang kan boeien. We zien zes ont moetingen. waartussen steeds ongeveer vijf jaar liggen. Deze di verse ontmoetingen verschillen duidelijk van elkaar zonder dat' daarvoor al te nadrukkelijk'ge construeerde verwikkelingen nodig zijn. Het stuk begint met de och tend na de radicale ontmoeting en laat dan het eerste lustrum zien van hun buitenechtelijke re latie van eenmaal per jaar. In de derde scène is zij hoogzwanger en kampt hij met zijn tijdelijke impotentie. Van seks komt dus niets. George assisteert Doris bij het krijgen van haar kind, dat zich plotseling aankondigt. Na de pauze zijn we in de jaren zes tig beland. Doris is op de hippie- toer (hé, vogel - alles jofel?) en hij juist in een supersaaie, aartscon servatieve periode. In de voor laatste ronde is de situatie omge keerd. George is in analyse ge weest en zij leeft als iemand, die we tegenwoordig een yuppie zouden noemen. De laatste scène toont twee degelijke, iets oudere mensen, die door deze jaarlijkse ontmoeting bijzonder aan elkaar gehecht zijn geraakt. Het is één van de mooiste scènes met zelfs een paar ontroerende momen ten. Pleuni Touw en Hugo Metsers spelen de afzonderlijke scènes op een natuurlijke manier. Van overdreven spel of zelfs typetjes makerij, waartoe de opbouw van het stuk aanleiding zou kunnen geven, is dan ook geen sprake. Dat zij als acteursechtpaar goed op elkaar zijn ingespeeld, is hier slechts een voordeel. WIJNAND ZEILSTRA BAARN (ANP) - Van alle auteurs die het afgelopen jaar een vergoe ding hebben gekregen voor het uit lenen van hun boeken door de bi bliotheek is streekromanschrijf ster Mien van 't Sant het meest ge liefd. Haar boeken gingen het afge lopen jaar bijna 19.000 keer over de balie. Daarmee steekt Van 't Sant met kop en schouders boven haar collega's uit. Dat bleek gisteren in Baarn, waar minister Brinkman van WVC de ervaringen met een jaar leenrecht toelichtte. Sinds 1 januari krijgen Neder landse schrijvers, nadat zij daar ja renlang voor gepleit hebben, een vergoeding voor het uitlenen van hun boeken. Ook de uitgeverijen komen voor zo'n uitleenvergoe ding in aanmerking. Het bedrag dat auteur en uitgeverij krijgen is afhankelijk van het aantal keren dat een bibliotheekboek wordt uit geleend. Auteurs ontvingen het af gelopen jaar iets meer dan een rijksdaalder per uitlening, uitge vers ruim een gulden. Voor schrijvers is er echter een maximum. Niemand krijgt meer dan 8.000 gulden, om te voorko men dat het beschikbare geld (dit jaar 5 miljoen gulden), terecht kpmt bij een klein groepje zeer po pulaire schrijvers. Ruim honderd schrijvers kregen dit jaar het maximumbedrag van 8.000 gulden. In totaal kregen dik 4.000 auteurs en 264 uitgeverijen leenrecht. Iets meer dan duizend schrijvers vroegen wel een vergoe ding aan, maar kregen niets omdat hun werk niet werd uitgeleend. Jan Wolkers Na de streekromans van Mien van 't Sant blijken de kinderboe ken van Dick Bruna en de politie romans van oud-politieman Baan- tjer het meest gevraagd, beide met ongeveer 15.000 uitleningen. De bekende literaire auteurs zijn te vinden in de middenmoot van de top 100. Jan Wolkers staat in deze categorie bovenaan met meer dan 7.000 uitleningen. Zijn collega's Harry Mulisch, Gerard Reve en W. F. Hermans scoren iets lager, ieder met zo'n 5.000 uitleningen. ADVERTENTIE Kerstbomen zijn niet gelijk. In het Kerstdorp in Lisse vindt u mooie bomen, reeds vanaf 6,50 die keurig worden ingepakt. proeven, komt duidelijk naar vo ren dat bibliotheekgangers ook he le categorieën boeken links laten liggen. Zo namen zij geen studie boeken, religieuze werken, naslag werken en dichtbundels mee. Ge deeltelijk is dat te verklaren, aldus Brinkman: voor naslagwerken ei studieboeken komen mensen we naar de bibliotheek, maar alleen om ze ter plaatse in te kijken. Da poëzie het bij de bibliotheekge bruikers zo slecht doet is volgens het ministerie geen reden om he aankopen van dichtbundels te sta ken, maar wel om het lezen van ge dichten krachtig te bevorderen. Volgend jaar komt er meer geld beschikbaar voor het leenrecht. De bibliotheken moeten er dan zei aan meebetalen. Samen moeten z\ 2,5 miljoen gulden opbrengen, da is ongeveer 60 cent per lezer. De Rijksbijdrage blijft 5 miljoen gul den. Beelden kijken in de Beemster MIDDENBEEMSTER (ANP) - In de met bomen omzoomde Beem ster, ,de mooiste droogmakerij in Noord-Holland', wordt volgend jaar een beeldenroute uitgezet die veertig kilometer lang wordt en waarlangs dertig kunstwerken staan. Het evenement is een van de belangrijkste uit de reeks waarmee in 1987 wordt gevierd dat 375 jaar eerder de Beemster werd droogge malen. De beelden komen op particulier terrein te staan en zijn vanaf de weg goed zichtbaar. Sommige beelden zijn speciaal voor het eve nement vervaardigd; verder wor den bestaande werken getoond. Het is de bedoeling dat de route op de langste dag (21 juni) wordt ge opend. Als èlle plannen worden uitgevoerd, wordt tevens in het historisch fort Benoorden Purme- rend, dat in de volksmond fort Kwadijk heet, een tentoonstelling geopend van klein plastiek. Werk van dertig beeldende kun stenaars zal in de polder langs de wegen staan. CERVANTES-PRIJS - Dc Spaan se moderne toneelschrijver Anto nio Buero Vallejo is donderdag on derscheiden met de Cervantes- prijs, de belangrijkste literaire prijs van de Spaanstalige wereld. Buero Vallejo (70) bracht een ommekeer teweeg in het Spaanse theater door het leven van gewone mensen als thema van zijn stukken te maken. ADVERTENTIE Jaap Kooy's Kerstdorp in Lisse is nog even Kerstdorp en dan moet u weer 10 maanden wachten. Exposities Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m mid den '87; di. t/m za. van 10-17 uur, zo. van 13-17 uur. De Lakenhal - Oude Singel, Beeld houwwerk van Jan Wolkers, t/m 8/2; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, keramiek van Keiko Ha- segawa, t/m 5/1; di. t/m za. 10-17 uur. Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht, 'Dieren, vroeger en nu', t/m 26/4; ma. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, Eddy Gheress, beelden en teke ningen, t/m 4/1; vr. t/m zo. 13.30-17.30 Caeciliastraat 18 - expositie Anneke van Kesteren, Heieen Nagel, Grady de Vries en Betsy Zonneveld, tot 16/1 ma. en di. 13.30 tot 16.30 uur. Galerie 't Huys beneè - Nieuwe Rijn, expositie Leny Noyen, vr. 14-16 uur, za.. zo. van 12-16 uur. Lakgalerie - Cleveringaplaats, Tony van Wassem, schilderijen, Eric van Straaten, foto's, t/m 23/1; ma. t/m yr. 10-22 uur. Klos Galerie - Zandstraat, foto-expo sitie Sjef Oltheten, t/m 23/12; ma. t/m za. 11-18.30 uur. De Waag - Aalmarkt, Fred Hansen, alias Le Monquis, olieverfschilderjen, 24/12 t/m 1/1; dag. 11-18 uur. De Burcht - Burgsteeg, Paul de Mol Galerie Fenix - Botermarkt, Rob Re geer, gemengde technieken, t/m 31/ 12; di. en vr. van 10-18 uur, woe. 9-18 uur, do. 10-21.30 uur, za. 7.30-18 uur, zo. 11-16 uur. Werkplaats De Bange Duivel - Rijn dijkstraat, monumentale grafiek van Arthur Puts, tot 29/1; do. 13-17 en 19.30 tot 22.15 u Galerie Stelling - Lange Mare, teke ningen en grafiek van Bert Ju, Ben Geerts, René van Dam, Okke Spie renburg en Ben Overdevest, t/m 24/ 12; woe. t/m za. van 12-17 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder. werken van Wim Boer, Hans Bos, Adrienne Hoogenberk, Corrie van der Kroft, Henriëtte Schimmel en Ton Willemsen, t/m 29/12; ma. t/m vr. van 8-17 uur. Leythenrode - Hoogmadeseweg, ten toonstelling werkende leden van de kunstkring, t/m 1/1; dag. 8-20 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, expositie van leden Kunstkring, t/m 7/1ma. 1 m vr. 13-18 uur. Voorschoten Ambachts-en Baljuwhuis - Voorscho ten in oude foto's, t/m 11/1; dag. van 14-17 uur. Rijnsburg Museum Gen. Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, 'De Andere Middeleeu wen' en 'Toen ik op school was', t/m 1/2/87; vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, Kerstachtige sfeer in 't zilver, t/m 2/1; woe., do., za. en zo. van 14-16 uur. Alphen Galerie Alba - José Calsina, aquarel len, schilderijen en grafiek, t/m 4/1; vr., za. en zo. van 10-20 uur. Rhijnkade elf - Rijnkade, expositie Jan Montyn, t/m 30/12; di. t/m za. van 10-17.30 uur, vr. van 10-21 uur. Nieuwveen De Veenhoeve - expositie van Fred Gijbeis en Rob van der Louw, t/m 8/1; ma. t/m za. van 10-17.30 uur, vr. tot 21 De Zilk Galerie De Duinstudio - Zilderduin- weg, 'Zilte Kleuren', Reint de Jonge, olieverfschilderijen, aquarellen; Ine ke Lieshout, keramiek; tot 21/12; woe., za., zo. 14-17 uur. Concerten Klassiek De uit Polen afkomstige violist Ro bert Szreder en de Argentijnse pianist Aquillles Delle Vigne verzorgen een uit twee concerten bestaande Liszt- cyclus bij K&O, waarvan het eerste vanavond in de Kapelzaal plaats heeft. Franz Liszt, die honderd jaar geleden overleed, is vooral bekend geworden door zijn pianocomposities. Dat hij ook werken voor viool en piano heeft geschreven is minder bekend. Juist daarom heeft K&O gemeend een kor te Liszt-cyclus te moeten organiseren. De programma's voor beide avonden - het tweede concert volgt op 7 januari - bestaan uit de grote (bekende) vir- tuoze pianocomposities zoals de Con solations, de Etudes trancendantes, de grote Polonaise in c en de onbe kende werken voor viool en piano zo als 'Le Notte' en het Grand Duo Con certant. Verder komen viool-piano composities aan de orde, waaraan een werk van Chopin ten grondslag ligt. De grote sonate voor viool en piano van Liszt is bijvoorbeeld gebaseerd op de bekende Mazurka in cis van Chopin. De originele Mazurka zoals Chopin die heeft geschreven zal door Aquilles Delle Vigne worden ge speeld, waarna men kan beluisteren hoe Liszt dit werk gebruikte om er een sonate voor viool en piano van te maken. Aanvang 20.15uur. De Slag werkgroep van het Utrechts Conservatorium treedt vanavond in de Leidse Waag op. De groep tracht de invloed van de Japanse traditione le trommels te integreren in de wes terse slagwerkcultuur. Zo zal er voor het concert van vanavond gebruik worden gemaakt van een grote Ja panse trommel. Er zullen werken van Japanse en Nederlandse componis ten worden uitgevoerd. Aanvang 20.30 uur. Het Leiden English Choir geeft van avond een kerstconcert in de Ev. Luth. Kerk aan de Hooglandse Kerk gracht en eenzelfde uitvoering op za terdagavond in de Oude-Vestkerk. Naast traditionele Christmas carols en moderne kerstliederen zingt het koor gedeelten uit de Messiah van HSndel. Het Toonkunstorkest Leiden en het gemengd koor Hagacantare onder lei ding van René Verhoef verzorgen zondagavond een kerstconcert in de Pieterskerk, dat wordt georganiseerd door het Leidsch/Alphens Dagblad. O.m. zullen worden uitgevoerd het kerstoratorium van Saint Saëns als mede enkele composities van Haydn, Bach en Monnikendam. De pianist Louis van Dijk verleent zijn mede werking evenals de sopraan Ellen Schuring, de mezzo-sopraan Anja van Wijk, de alt Cécile Schouten, de tenor Marten Smeding en de bas Hans Scheijen. Aanvang 20.00 uur. De Leidse Cantory onder leiding van Joop Brons geeft een (gratis) advents- concert, eveneens pp zondagavond, in de Hooglandse Kerk.Het program ma bevat naast veel Christmas carols en hyms ook dubbelkorige werken van Hammerschmidt en Scheidt en het kyrië uit de Mis in G van Schu bert. Teven komen oud-Nederlandse kerstliederen aan bod. Medewerking wordt verleend door de hoboist Han Kapaan. Joop Brons zal zich solis tisch laten horen met o.m. een Noël van Balbastre. Aanvang 20.15 uur. Een kerstconcert zondagmiddag in het Leidse Volkshuis. Medewer king verlenen het blazersensemble Windkracht Tien (fagotten, fluiten, hoorns, hobo's) en Conjunio Yaravi (Zuidamerikaanse instrumenten). Windkracht Tien speelt gedeelten voor blaasinstrumenten bewerkt uit werken van Mozart (Don Giovanni), Gounod (Petite Symphonie), Orff (Carmina Burana) en Francaix (Sept Danses). De opbrengst is bestemd voor steun aan politieke gevangenen in Chili. Aanvang 14.00 uur. Mannenkoor uit Leiden l dagavond een gezamenlijk concert in de Voorschotense sporthal 'De Vliet- horst'. Er zal een gevarieerd program ma worden uitgevoerd met medewer king van de Poolse sopraan Elzbieta Szmytka, de pianist Harry Holtman en de organist Aad v.d. Hoeven. Voor declamatie zorgt Jan A. Rietmulder. Aanvang 20.15 uur. aan dit concert in de Pieterskerk lenen het Amaterdams Kamerorkest, de sopraan Maria Zedelius, de alt Ulla Groenewold, de tenor Peter Bartels en de bas Bertold Possemeyer. De or ganist is Hans Broekman. Aanvang 19.30 uur. Het William Byrd Vocaal Ensemble onder leiding van Nico van der Meel geeft op zondagmiddag 28 december een Oudejaarsconcert in de Lokhorst- kerk (Pieterskerkstraat). Gp het pro gramma staan werken van o.a. Prae-, torius, Byrd, Rossini, Kodaly en Holst. Ook Christmas carols zullen niet ontbreken. Medewerking aan het concert wordt verleend door een blokfluitensemble o.l.v. Nora Gort zak. Aanvang 15.00 uur. Pop De Haagse formatie Countless Eyes maakt moderne rockmuziek. Dit jaar behaalde de band de voorrondes van de grote prijs van Nederland. Van- an het LVC, De groep '5 SLAG 1 WIJD' zit wat muziek betreft tussen de jazz en de pop met hier en daar wat funky in vloeden. Er wordt geen gebruik ge maakt van elektronische effecten, wel is er ruimte voor blazersarrangemen ten en solo'. De groep speelt alleen ei gen composities. Zaterdag in het LVC, aanvang 23.00 uur. De bekende 'Kerstswing' van het LVC heeft vrijdagavond 26 december plaats. Gewoontegetrouw een van de drukste avonden van het jaar. Van 22.00 uur tot 03.00 uur kan iedereen terecht om het kerstmaal van de vori ge dag eraf te dansen. Leiden Schouwburg vr 19, za 20, 20.15 uur, Purper 'De vijf de van Purper'. ma 22, 14.30 uur, Kindertheater NJT met 'Het lelijke jonge eendje', 6 t/m 10 Microtheater Imperium vr 19, ma 22. di 23, 20.30 uur. 'Klok kenspel' een kerstvertelling naar Charles Dickens. Den Haag Koninklijke Schouwburg za 20, ma 22, di 23, do 25, 20.15 uur, zo 21, do 25, 14 uur, Haagse Comedie met 'De Storm' van Shakespeare, vr 26, 14 en 20.15 uur, Haagse Come die met de laatste voorstellingen van 'Don Juan' van Molière, za 27, ma 29, 20.15 uur, zo 28, 14 uur 'Glazen Speelgoed' met Ellen Vogel en Josine van Dalsum. di 30, 20.14 uur, woe 31.19.30 uur, Wil lem Nijholt Show. Appeltheater vr 19, za 20, 20.15 uur, zo 21,14 uur, De Appel 'Marat/De Sade'. Circustheater t/m di 23, 20.15 uur, do 25, 14 uur, vr 26, 14 en 20.15 uur, za 27, zo 28, di 30, 20.15 uur, 'Madame Arthur', musical van Jos Brink en Frank Sanders. Nederlands Congresgebouyv vr 19, 20.15 uur, Residentie-Orkest o.l.v. Kent Nagano, ma 22,20.15 uur. Nederlands Philhar- monisch Kamerorkest o.l.v. Isvan Parkanyi. woe 24. 19.45 uur, Christelijk Resi dentie Mannenkoor, Kerstconcert. Diligentia vr 19. za 20, zo 21, ma 22, di 23, do 25, 20.15 uur, Haagse Comedie met de eerste voorstellingen van 'Hooi koorts' van Noël Coward, zo 21, 11.30 uur, Arielle Vernède, pia norecital. zo 21, 14.30 uur, Walter van Hauwe. blokfluit, Glen Wilson, clavecimbel, Wouter Möller, cello, Barokconcert. Amsterdam 16 uur, do 25. vr 26.13,16 en 20.15 uur. Circus Knie. Concertgebouw vr 19, 20.15 uur, Concertgebouwor kest o.l.v. Bernard Haitink, m.m.v. Jard van Nes. za 20, 20.15 uur, Amsterdams Ge mengd Koor o.l.v. Willem Wiesehahn. do 25, 14.45 uur, Concertgebouwor kest o.l.v. Bernard Haitink. vr 26, 20.15 uur, Nederlands Philhar- monisch o.l.v. Anton Kersjes m.m.v Paul Tortelier, cello, za 27,20.15 uur, Rita Reys en Trio Pim Jacobs m.m.v. Louis van Dijk. zo 28, 20.15 uur, Reinbert de Leeuw. Maarten Bon, piano. Cultureel Centrum Amstelveen vr 19, za 20, 20.15 uur. 'Publiek', musi cal van Seth Gaaikema. r26, familiematinee, 15 uur, Scapino (God van de liefde)'. De Kleine Komedie vr 19, za 20, 20.15 uur, Peter Faber 'Cupido(God van de liefde)', ma 29 t/m za 4 jan, beh. woe/do, Hans Liberg 'Berg Berg'. Het Muziektheater za 20, di 23,20 uur, vr 26.13.30 uur, De Nederlandse Opera, vr 19, woe 24. vr 26, za 27. di 30, 20.15 uur, zo 21, do 25, zo 28, do 1, 14 uur. Het Nationale Ballet. Nieuwe De La Mar Theater vr 19, za 20, 20.15 uur, zo 21, 14 uur, 'Een nieuwe dood', van Jos Brink, ma 22, di 23, vr 26 t/m di 30, 20.15 uur, vr 26, 14 uur, 'Het kan vreemd gaan', Pleuni Touw en Hugo Metsers. Stadsschouwburg vr 19, 20.15 uur, Het Publiekstheater met 'Hamlet' van Shakespeare, za 20,21 en 24 uur, woe 24 t/m vr 26, zo 28, di 30, do 1, 21 uur, za 27, 24 uur. woe 31, 22 uur, Freek de Jonge. 5slag 1 Wijd, zaterdagavond in het LVC. Rotterdam De Doelen vr 19, za 20, 20.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. James Conlon: za 20,20.15 uur, Harry Sacksioni Solo. zo 21, 14.30 uur, Nederlands Kamer koor, kerstconcert, vr 26, 14.30 uur, Kerstmatinee: De Braziliaanse Sterpianiste; Eliane Ro- z"27.019.3O uur, Nederlands Philhar- monisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes. Theater Zuidplein za 20, 20.15 uur, Jenny Arean 'En zo 21, 20.15 uur, 'Herenleed', ma 22, di 23, 20.15 uur, Publieksthea ter 'Hamlet'. vr 26 t/m zo 28, Koninklijk Ballet van Vlaanderen, musical 'My Fair Lady'. vanaf do 25, 20.15 uur, vr 26 ook 14.30 uur, John Lanting's Theater van dc Lacht 'Een trouwring mag niet knel-

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 27