Opmars van Bax duurt nog voort RDC bewijst LDG dienst Volleybalsters NOVO behouden koppositie VROOUVm DREESMANN 89.- Leidse teams oefenen 59.- 89.- 75.- 751- DINSDAG 16 DECEMBER 1986 PAGINA 15 KATWIJK - Glasbergen heeft gis teravond in de interregionale zaal voetbalcompetitie een briljante de monstratie van haar kunnen laten zien. De Rijnsburgers verpletter den staartploeg FC Lisse met maar liefst 11-1. De score had nog veel groter kunnen uitvallen als Glas bergen met nog iets meer precisie had geschoten. De opmars van de butant Bax kon ook door het gere nommeerde Datagold niet worden afgestopt: 2-3. Neptunus had in Rotterdam weinig moeite met FC Grovo (8-4). In de hoofdklasse be hield Van der Plas de koppositie ondanks een 3-3 gelijkspel tegen Lugdunum. Glasbergen - FC Lisse 11-1 "We zijn afgeslacht door een su perieur Glasbergen", veel meer wist Lisse-man Johan Elfering na afloop van de zaalvoetbaldemon stratie ook niet te vertellen. Lisse probeerde de thuisploeg op de nul te houden, maar moest die poging al snel opgeven. Huug Aandewiel en Hennie Koet ontdeden de poort van zijn slot, waarna de weg vrij was voor een doelpuntenfestijn. Peter Hogewoning en Wim Bouc- kaert vergrootten de marge tot 4-0, alvorens Dennis Hogedorp de be zoekers enige hoop gaf (4-1). Na de rust kon Lisse de Rijns- burgse stoomwals niet meer tegen houden, en door treffers van Koet (2), Bouckaert (2), Aandewiel, Frank en Peter Hogewoning won Glasbergen met 11-1. Datagold - Bax 2-3 De zesde zege op ry brengt Bax in stelling voor een aanslag op de wisselende koppositie van Zwarte Wolf en Glasbergen. De nieuwko mer in de interregionale klasse heeft na de aanpassingsproblemen duidelijk zijn draai gevonden. In Moordrecht stond er al voor rust een 0-2 voorsprong op het score bord door treffers van Hans van Leeuwen en Rick van Dijk. Van Dijk, afkomstig uit de jeugd van de Voorhoutse formatie, speelde als invaller voor Cock van Leeuwen een prima wedstrijd. Datagold kwam in de tweede helft toch weer langszij, al had met name de twee de treffer (een terugkaatser nadat keeper Groeneweg een penalty had gestopt) voorkomen kunnen worden als de Voorhoutenaren hun tegenstanders beter hadden uitgeblokt. Jeffrey Foree tilde Bax een minuut voor tijd naar de ver diende zege: 2-3. Van der Plas - Lugdunum 3-3 Een stug verdedigend Lugdu num heeft koploper Van der Plas een kostbaar punt weten te ontfut selen. Het loopt al een aantal wed strijden niet zo soepel meer bij de Katwijkers, die ook tegen Lugdu num maar moeilijk tot scoren kwa men. Harm de Vos zette de bezoe kers op een 0-1 voorsprong, die pas na rust teniet gedaan werd toen Rick Curfs de man-meersituatie uitbuitte. Jaap van Duyn bracht Van der Plas daarop aan de leiding, maar de vreugde was van korte duur. Albert Siera tikte Lugdunum naar 2-3, alvorens Jaap van Duyn, andermaal in een man-meer situa tie, toch nog een punt wist te red den voor de thuisploeg: 3-3. Olympisch zwemmer Steve Lindquist laat duidelijk blijken wat hij van zijn tegenstander vindt. Tijdens een tennispartijtje in Mia mi. Daar speelde hij samen met Evert Lloyd een demonstratie-duel tegen Navratilova en polstokhoogspringer Bob Seagren. (foto AP) In de Hoofdklasse van de Dam- bond Midden-Holland heeft het Rijnsburgse RDC het Leids Dam- genootschap een goede dienst be wezen door het op de tweede plaats staande Samen Sterk met 10-6 te verslaan. De jeugd bij RDC besliste deze wedstrijd. Dik van Dijk won in het eindspel van een blunderende Hans Stolwijk. Cor van Dussel- dorp won eveneens door tegen Henk de Groot combinatief toe te slaan. Daarvoor had routinier Ton Noort de winstpunten bij Kees de Gelder geïncasseerd. Het Hazerswoudse Samen Sterk kreeg op diverse borden nog wel voordelige standen, maar de Rijns- burgers wikkelden bekwaam naar remise af. Rinus Kromhout pro beerde zijn fraai verkregen schijf voorsprong tegen Jan Fase nog wel te verzilveren, maar Fase bood taai tegenspel. Uiteindelijk ontkwam Samen Sterk aan een grote neder laag, doordat Ab Huisman meende alsnog op winst te kunnen spelen tegen Martien Out, hetgeen door Out spektaculair werd afgestraft. Het Leids Damgenootschap handhaafde de koppositie door het Wassenaarse WDG met 10-4 te ver slaan en heeft na het verlies van Samen Sterk alleen Zoetermeer als naaste belager. In tegenstelling tot andere wedstrijden ondervond LDG vooral aan de topborden gro te tegenstand. Gelegenheidskop man Peter Bronstring kwam tegen Cor de Koning niet verder dan re mise, terwijl Evert Bronstring zijn eerste puntendëling moest toe staan. Fred Noordoven bood be kwaam tegenspel. De lagere bor den hadden minder moeite met de Wassenaarders en Sam van der Kwartel, Wim Heemskerk en Theo Uitenboogaard boekten snelle overwinningen, hetgeen een voor lopige 10-4 voorsprong opleverde. De Katwijkse Damclub boekte de tweede opeenvolgende grote ze ge: nu tegen het Bodegraafse OGB (12-4). De opening was voor OGB. Topman Daan Kromhout dwong Marco Dulfer in een halve hekstel ling, waaruit niet meer te ontsnap pen viel. Jan Passchier kreeg de schrik van zijn leven, toen een veelbelovende doorbraak hem op een schijf achterstand kwam te staan. Arend van Beelen kwam na een mistekening tegen Teun kooi- stra eveneens in de problemen. OGB kwam echter routine te kort. Gijs van der Wiel hersteld het evenwicht door Yssel kombinatief te verslaan. Frans Spierenburg zet te KDC door een overwinning op van Eenennaam op voorsprong. Jan Passchier en Arend van Bee len wisten alsnog te winnen. Frans de Jonge boekte uiteindelijk een fraaie overwinning op Vroeginde- wey: 12-4. In de Eerste klasse incasseerde Damclub Lisse een 6-10 nederlaag tegen Excelsior en bleef daardoor in de degradatiezonde. Het Leider- dorpse LDC bleef door een 7-9 ne derlaag tegen Mariahoeve even eens in de gevarenzone. De Kat wijkse reserves arriveerden in de subtop door rode lantaarndrager ADC met 9-7 te verslaan. LEIDEN - Bij de rayon Leiden behield het derde team van volleybalvereniging NO VO de koppositie door een 0-3 overwinning op LUSV. Bovendien zag de Noordwijkse ploeg S'70, Leython 3 en InUpGo (de drie naaste concurrenten) één of meer punten verliezen. Onderaan de ranglijst komen Leython 4 en LUSV 2 steeds vaster op de degra datieplaatsen te staan. NOVO 3 was in het duel met LUSV zeker niet in topvorm. Er kleefden nogal wat slordigheidjes aan het Noordwijkse spel. Aan Leidse kant raakte aanvalster Rita van der Poel in de eerste set ge blesseerd, waardoor LUSV nood gedwongen drie spelverdeelsters moest inzetten. Later in de wed strijd kwam ze wel terug, maar vol uit spelen was er niet meer bij. Om dat NOVO wat degelijker spel liet zien dan de te wisselvallige studen- tenploeg, won het de strijd met 0-3 (8-15, 11-15 en 8-15). DVO verraste met een 3-1 .zege op het als tweede geklasseerde vrouwenteam van S'70. Met name de spelverdeelsters Janneke Kos en Corrie Verver hadden er bij DVO zin in. Mede dankzij hun in breng kwamen setstanden van 8- 15,15-8,15-12 en 15-8 op de borden. VCO klopte Leython 4 in Oegst- geest met 3-1 (11-15, 15-9, 15-5 en 15-13). VCO maakte in dit rommeli ge treffen een wat uitgebalanceer- der indruk. In Katwijk speelden Blok '77 en Leython 3 tegen elkaar gelijk. De eerste en tweede set waren voor Leython (8-15, 11-15). Daarna werd Blok wakker, het tempo werd op geschroefd, de aanval ging draaien en scores van 15-12 en 15-8 waren daar het gevolg van. Gemini/Kangeroes 3 trof een niet volledig InUpGo tegenover zich, dat binnen drie kwartier naar een 3-0 nederlaag (15-7, 15-9 en 15-7) werd gespeeld. NOVO 2 ten slotte is de laatste weken geheel van slag. Het zelfvertrouwen ontbreekt aan Noordwijkse zijde, wat zich uit in vele persoonlijke fouten. Tegen stander Liusna had daardoor een makkelijke middag. Het was veel beweeglijker, maakte minder fou ten en won verdiend met 0-3. Set standen: 11-15, 5-15 en 7-15. Mannen Bij de mannen liet Aarlander- veen een steekje vallen in het duel met Gemini/Kangeroes 3. De ploeg verloor met 1-3 en moet nu de tweede plaats op de ranglijst ach ter VCS delen met Ridderveld en datzelfde Gemini. Ridderveld hield aansluiting met de kopgroep via een 3-0 overwin ning op het dit seizoen wat tegen vallende RW. De Rijnsburgers hadden alleen in spelverdeler Jan Dingemanse een speler van for maat. De Alphenaren kwamen geen enkele set in de problemen: 15-9, 15-4 en 15-4. Leython 3 en een zeer gemoti veerd Donar 2 speelden tegen el- LEIDEN - Het Leids zaalvoetbal team speelt woensdag in sporthal All-Inn in Utrecht een oefenwed strijd tegen het afdelingsteam van Utrecht. Het duel begint om 21.00 uur. Coach Jan Schoen heeft de volgende spelers opgeroepen: Nico Groeneweg, Mario Faber, Hans van Leeuwen, Jeffrey Foree (allen Bax), Hennie Koet en Wim Bouckaert (beiden Glasbergen), Marcel Prins (Lugdunum) en Mar cel Moenen (Zwarte Wolf). kaar gelijk. Donar was daar duide lijk blijer mee dan Leython. LISC ging in Roelofarendsveen met 3-0 ten onder tegen InUpGo. Dat bete kende de eerste zege voor de Ve- ners, die de laatste plaats nu delen met WVC, na de winst via scores van 15-13, 15-10 en 15-12. De mannen van Orion klommen twee plaatsen op de ranglijst door een 3-1 overwinning op DAC 3. Lijstaanvoerder VCS ten slotte maakte na een verloren eerste set (15-10) in Warmond korte metten met WVC. Valent blijft bij Teylingen SASSENHEIM - Het bestuur van Teylingen en trainer Piet Valent hebben besloten de samenwerking voor volgend seizoen te continue ren. De Sassenheimse vierdeklas ser ziet in de oefenmeester de idea le figuur om een nieuw team op te bouwen. Valent is reeds twee sei- werkzaam in Sassenheim. -C bruto f. 100.000,--, der de prijs: 42 winnaars, elk bruto f. 7.013,50, vierde prijs: 3.301 vijfde prijs: 58.136 v r. bruto f. 100.000,- Het Leids vrouwenelftal speelt morgen om 20.00 uur op het Al- phense sportpark De Bijlen een oe fenwedstrijd tegen de vrouwen van Alphen. De volgende speel sters zijn opgeroepen: Lubbe en Bakker (Alkmania), Verzaal (Idu- na), Van Kins (Lugdunum), Van Heyningen, Van de Oever, De Jong en Steensma (Randstad Sport), Van der Weyden (SJC), Vonk, Jan sen en Van der Mark (Ter Leede), Van Nobelen (Teylingen). De Jong en Dekker (UVS). prijs: 3 winnaars, e De jackpot voor lotto Cijferspel nr. 50 6 cijfers goed: 1 winna_. 5 cijfers goed: geen winnaar, 4 cijfers goed. 20 winnaars, elk f. 1.000,-, 3 cijfers goed: 256 winnaars, elk f. 100,-, 2 cijfers goed 2.447 winnaars, elk f. 10,-. Toto nr. 50 Eerste prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 12.875,80, tweede prijs: 58 win naars, f. 295,90, derde prijs: 673 winnaars, elk f. 63,70. Toto-gelijk nr. 50 Eerste prijs: 1 winnaar elk f. 64,10, vierde prijs: 925 Clubcompetitie in Albert Cuyp in Amster dam: zwaargewicht C-klasse Eric Radema ker (BV Leiden) verliest door opgave in tweede ronde van Pique (Albert Cuyp). Ról t in lichtwelter Kort jasje van 100% katoen. In zandkleur. Maten S, M en L. Bedrukte liquette blouse.Viscose. In zand/zwart/mint of zand/zwart/ rose. Moten S, M en L. Wijde rok van 100% katoen. In zandkleur. Maten 36 t/m 42. Jacquard pullover van acryl/wol. In grijs mêle met rose, mint of lila. Maten S, M en L. Corduroy pantalon van 100% katoen. In mint of grijs. Maten 36 t/m 42. r. In antraciet/grijs met mint, rose of lila. Maten S, M en L. Korte strakke tricotrok. Katoen/ acryl. In mint, rose, lila, zwart of antraciet. Maten M en L

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15