Tweekamp boeit niet 'Ik geloof in het produkt —$an de yjLijn. Nederlaag Kloppenburg 'Oude dame heeft make-up nodig' Organisator geflopte Open NK: Ontslag voor Grij zenhout Sportprijs Vergeer Opnieuw remise tussen Timman en Joesoepov Aciri van Tiggelen met Oranje tegen Cyprus Flinke claim van Nicosia Winst Short Ruil Houtman-McDonald UEFA over Olympisch stadion: DINSDAG 16 DECEMBER 1986 SPORT PAGINA 13 HILVERSUM (GPD) Teleurge steld, maar niet echt aangeslagen. Zo valt de gemoedstoestand van Frank van den Wall Bake het best te omschrijven na het sombere be richt over „zijn" tennistoernooi. De toekomst van de open Nederland se vrouwenkampioenschappen, die inmiddels twee keer in Loos ken naar een jonge groeigemeente als Nieuwegein of Almere. Daar zit je potentiële publiek". Nu lieten de toeschouwers het massaal afweten; de benodigde 7500 kijkers werden bij lange na niet gehaald. „Dat komt ook omdat ik nauwelijks krediet heb gekre gen van de media", meent Van den drecht werden gehouden, mag dan Wall Bake. „De teleurstellende, uiterst onzeker zijn na het afhaken van hoofdsponsor Hewlett Pac kard, de organisator blijft er „heilig van overtuigd dat er een markt is voor vrouwentennis. Daarom gooi ik de handdoek nog niet in de ring. Ik gelóóf in het produkt, wat ande ren me ook vertellen". Van den Wall Bake lijkt zo'n beetje alleen te staan in die me ning. Zelfs vanuit de tennisbond (met ruim 400.000 aangesloten speelsters) ondervindt hij nauwe lijks steun meer, getuige de uitla tingen van (ex-)KNLTB-bestuurs- lid Steensma onlangs in Valkens- waard, waar de Europese titelstrijd voor vrouwen-landenteams ook al op een mislukking uitdraaide. „Vrouwentennis was en is nu een maal niet populair en zal dat ook nooit worden. Het produkt is ge woon niet goed genoeg", stelde Steensma onomwonden vast. Bestaansrecht of niet, Van den Wall Bake erkent dat het „ver schrikkelijk lastig" wordt een ver vangende geldschieter te vinden voor een met 75.000 dollar gedo teerd toernooi, zoals zijn bedoeling is. „Ik ben in elk geval extra voor zichtig met zoeken. Een verlies van rond de vijftig mille, de schadepost na het laatste toernooi, moet na tuurlijk geen gewoonte worden". Voor dat bedrag draait niet alleen Van den Wall Bakes organisatiebu reau Trefpunt op, maar ook de van het Melkhuisje bekende Piet van Eijsden deelt in de kosten. Kapteins Ze zaten immers samen in de toernooileiding, al trok laatstge noemde onlangs zijn handen af van het Loosdrechtse evenement. „Of hij de bui reeds zag hangen? Ik weet het niet", aldus Van den Wall Bake. „Feit is dat twee kapiteins op één schip gewoon niet werkte. We zijn beiden toch individualis ten". Mocht de zakenman er on danks het „ongunstige klimaat" in slagen een grote sponsor te vinden, dan staat wel vast dat een mogelij ke derde editie van de open Neder landse titelstrijd niet opnieuw in de Loosdrechtse Panda-hallen wordt afgewerkt. „De accommodatie is prima, maar staat op de verkeerde plaats", constateert Van den Wall Bake. „De bereikbaarheid is slecht, de parkeerfaciliteiten zijn onvoldoen de en Loosdrecht heeft geen ach terland waardoor je afhankelijk bent van het verwende Gooi. Mocht er toch weer een toernooi komen, dan zou ik het liefst uitwij- HEERLEN (GPD) Han Grij- zenhout is ontslagen door AA Gent. De beslissing om de Ne derlandse coach aan de kant te zetten werd gisteren genomen in een vergadering die het be stuur van de Belgische eer steklasser had met enkele spe lers. Als reden voor het ontslag werden de tegenvallende pres taties aangevoerd. Voorts zou het grootste deel van de selec- tiegroep het vertrouwen in Grijzenhout kwijt zijn. AA Gent, dat verleden jaar in de Belgische competitie nog fu rore maakte, neemt thans een bescheiden veertiende plaats in, terwijl de ploeg ook reeds sneuvelde in de strijd om de Belgische beker. De nederlaag eergisteren tegen Cercle Brug ge en de uitschakeling in de UEFA-cup door IFK Göteborg hebben de ontslagprocedure ongetwijfeld versneld. Grijzen hout is de derde Nederlandse coach die dit seizoen ontslagen werd. Boskamp en Canjels gin gen hem vooraf. toch vaak negatieve publiciteit heeft uiteindelijk geleid tot de be slissing van Hewlett Packard om te stoppen". Hoewel de computerfir ma, die in '85 en dit jaar zo'n drie ton beschikbaar stelde, een over eenkomst had getekend waarin het vrouwentoernooi voor drie jaar werd gegarandeerd, tilt Van den Wall Bake niet zwaar aan die „con tractbreuk". s op de keel „Ik had ze wel het kunnen zetten, maa loos geweest. Ik wil werken in een normale sfeer, niet met gedemoti veerde mensen. Commercieel ge zien heb ik wel begrip voor hun standpunt", verklaart de toernooi- DEN HAAG (GPD) - Hein Vergeer baas, die het blijft betreuren dat is door de Nederlandse sportpers hem geen langere „adempauze" is gekozen tot sportman van het jaar gegund. „Het Melkhuisje-succes 1986. Tot sportvrouw van het jaar heeft ook tijd gekost. En denk je is Nelli Cooman uitverkoren, ter dat die mensen in Hilversum voor wijl het Nederlands vrouwenhoc- het tennis komen? Welnee, het keyteam sportploeg van 1986 is ge- gaat ze om de sfeer en de gezellig- worden, heid. Waarom zou dat niet kunnen Schaatskampioen Hein Vergeer en atlete Nelli Cooman zijn gisteren gehuldigd als sportman en sportvrouw van het bijna voorbije jaar 1986. (foto ANP) worden, aan Nelli Cooman wegens het behalen van de Europese titel indoor-sprint in Madrid, en aan het Nederlands vrouwenhockeyteam omdat de hockeysters het WK hoc key in Amstelveen hebben gewon- De AVRO-televisie brengt de uit werken bij een vrouwentoer nooi?", vraagt Van den Wall Bake zichzelf af. De prijzen zijn gisteravond in het verkiezing vanavond Scheveningse Kurhaus uitgereikt scherm tijdens het Nationaal aan Vergeer omdat hfj Europees en Sportgala 1986 via Nederland 1 van wereldkampioen schaatsen is ge- 22.05 tot 23.15 uur. Mirjam Kloppenburg. TOKIO (Reuter) - Miijam Kloppen burg heeft in de tweede ronde van het individuele tafeltennistoernooi in Tokio, met de selecties van Eu ropa en Azië, verloren van de Ja panse Mika Hoshino. In de eerste ronde hoefde de enige Nederland se in het gezelschap niet in actie te komen. Tegen Hoshino was Klop penburg alleen in de derde game dicht bij een succesje: 20-22. De an dere verloor ze kansloos. Verras send was de overwinning van de Francaise Brigitte Thiriet op de als derde geplaatste Sovjet-tafelten nisster Flioera Boelatova. Daar voor had ze ook al gewonnen van de Japanse Uchiyama. Naast Thi riet bereikte als enige Europese ook Marie Hrachova de derde ron de. Bij de heren drongen Grubba, Waldner en Lindh door tot de laat ste acht. De als tweede geplaatste Zweed Jörgen Persson, Europees kampioen, werd echter uitgescha keld door de Chinees Yang. Manieren (1) Lezend in de krant van maan dag dacht ik op zeker moment zouden ze er in de voetballerij nog wel zoiets als manieren op na houden? Een paar voorbeelden. Eerst trainer Han Berger van AZ.Hal- verwege de competitie is al be kend dat hij volgend seizoen aan een andere club verbonden zal j zijn. Het schijnt dat AZ voor 1 ja nuari met hem rond had willen zijn over een nieuwe overeen komst, maar die besprekingen verliepen nogal stroef. Dat valt te begrijpen, want Berger moet vrijwel tezelfdertijd met Utrecht in de weer zijn geweest. Een con tract voor vier jaar, dat hij daar in de wacht heeft gesleept, komt uiteraard niet in een halfuurtje tot stand. Het bestuur van AZ moest uit de krant vernemen dat zijn trainer opstapte. Berger zegt dat hij dat niet kan helpen - hij had het nog niet in de publiciteit willen brengen. Jaja. Een klein jaar terug werd die- j zelfde Berger weinig elegant bij FC Groningen behandeld en toen had je hem eens moeten horen. Het huis was te klein. Nu doet hij zelf dit. Niet dat ik me over Ber ger verbaas, hoor. Hij kwam al tijd al over als een lefgozertje be zield met de vaste wil om zichzelf nimmer een strobreed in de weg te leggen. Nu kun je zeggen: ach, dat be taald voetbal voltrekt zich nu eenmaal in wat mafiose sfeer. Maar ook in lagere regionen lij ken de manieren zoek te zijn. Neem dat zaakje bij het Voor- schotense SVLV. Volgens de krant heeft trainer Theo God schalk aan zijn spelers meege deeld dat dit zijn laatste seizoen is bij de Voorschotenaren. Het be stuur van SVLV bleek van niets te weten; dat vernam het nieuws van een der spelers. Wat is dat nou van zo'n trai ner? Onverschilligheid? Slordig heid? Onnadenkendheid? Het zijn overigens niet altijd de trainers die lopen te romme len, zoals al weer de krant van gisteren leert. We richten even de blik op FC Lisse. Heeft trainer Hans Van der Vlist daar nu zelf ontslag genomen of heeft hij het gekrégen. Van der Vlist zegt dat hij is ontslagen en wat beweert Lisse-secretaris Zonneveld? Dit: "Van der Vlist heeft zelf ontslag genomen. Maar het fijne weet ik er niet van, want ik ben niet bij het gesprek aanwezig geweest. De zaak is afgehandeld door de HILVERSUM (ANP) - De Russische opening moest eigen lijk verboden worden. Deze uitspraak klonk gister in Hil versum uit de monden van vele schaakliefhebbers. Zij hadden gehoopt op een boeiende tweede partij in de twee kamp tussen de met wit spelende Jan Timman en Artoer Joesoepov, maar kwamen bedrogen uit. Het vermaledijde Russisch, ingeleid door 1. e4, e5, 2. Pf3, Pf6, verscheen op het bord en dat bracht bij de meeste aanwezigen direct al enig tandengeknars teweeg. Deze opening staat namelijk be kend als uiterst solide voor zwart. Oud-wereldkampioen Anatoli Kar- pov paste hem vaak toe, als hij re mise wilde hebben. En ook met Timman en Joesoepov aai bord werd het punt gedeeld, zetten al. Het was de tweede 17. Df3, c6 zijn omdat de Engels man Nunn nog tijdens de twee kamp in Londen had aangegeven, dat 18. Td7! tot winst zou leiden voor wit. Op de 17e zet besloot het Timman na veertig minuten den ken van de zet 17. b4 van Kasparov af te wijken en Df3 uit te voeren, r de tweekamp, waardoor de Joesoepov bleek van deze verwik- stand 1-1 i Gastgrootmeester Vlastimil Hort vertelde overigens voor een adem loos gehoor in de KRO-studio, dat hij persoonlijk toch slechte herin neringen aan het Russisch heeft overgehouden. „In 1960 verloor ik eens met zwart van Coen Zuidema", herinnerde hij zich feil loos. „En dat doet nog steeds pijn". Timman en Joesoepov volgden de zesde partij uit de laatste twee kamp om de wereldtitel tussen Kasparov en Karpov tot en met 16...., Le7. Timman had dat duel i keling echter op de hoogte, getuige het feit, dat hij a tempo reageerde met Td8. Op dat moment had de Sovjetrus nog slechts tien minuten nagedacht en had Timman al an derhalf uur van zijn bedenktijd versnoept. Op de suggestie, dat Joesoepov ditmaal slecht voorbe reid naar Hilversum zou zijn geko men, zoals sommigen wilden doen geloven, reageerde Timman met grote stelligheid: „Een Rus slecht voorbereid? Daar geloof ik geen snars van. Neem maar van mij aan, dat het hele Olympiadeteam Joe- het maandblad New in Chess zelf soepov heeft ondersteund". uitvoerig geanalyseerd. In deze kri tieke stand gaf hij aan, dat beschei den ontwikkelen geboden is voor zwart. Te gevaarlijk zou 16...., Lc5 Kende de zesde matchpartij tus sen Kasparov en Karpov destijds nog tal van scherpe verwikkelin gen, waarbij Karpov zich zo sterk verdedigde, dat hij in een overi gens niet te winnen beter eindspel terecht kwam, Timman en Joesoe pov belandden heel snel in een re misevariant. Na de 23e zet van de 35-jarige Amsterdammer werd de vrede dan ook, tot onvrede van me nig toeschouwer, beklonken. Het zettenverloop; wit: Timman, zwart: Joesoepov. 1. e2-e4 e7-e5. 2. Pgl-f3 Pg8-f6, 3. Pf3xe5 d7-d6. 4. Pe5-f3 Pf6xe4, 5. d2-d4 ZEIST (ANP) - Verdediger Adri handeld met het bestuur van An- c4 ^e4-f6,n9d3p^8c36'Lg4x°(^1aDdixf3 van Tiggelen speelt zondag met het derlecht, dat hem liever geen toe- Pc6xd4, ii.Df3-e3+ Pd4-e6,12. c4xd5 Pföx- Nederlands elftal op en tegen Cy- stemming wilde geven voor Oran- d5< i3.Pc3xd5 Dd8xd5, i4.Ld3-e4 Dd5-b5, prus. Bondscoach Rinus Michels, je's derde kwalificatieduel voor de Wg; JSff die een telex naar Brussel had ge- eindronde van het Europeees kam- Tf0ft,1i3o21Di3xb7 Pe6 c! 22 driehonderdduizend gulden mge- stuud met de boodschap de Ander- pioenschap. Koploper en titelver- 22' lecht-verdediger vrij te geven, ont- dediger Anderlecht speelt dit ving gisteren geen afwijzende tie van Anderlecht. Door de deelneming van Van Tiggelen is er door Michels geen e-speler opgeroepen. De weekeinde voor de competitie te gen AA Gent. Vanuit zijn woonplaats in België liet Van Tiggelen weten morgen in lectie was in het weekeinde al op Zeist te verschijnen voor de 'natuurlijke' wijze van achttien op bereiding op het duel tegen Cy- zestien man gebracht, doordat de prus. „De broers Erwin en Ronald Koeman gen Gent npetitiewedstrijd te- ook heel belangrijk. uiteenlopende redenen af- maar Anderlecht had niet langer schreven. Van Tiggelen, die graag bezwaar tegen mijn medewerking r het Nederlands elftal uitkomt, het Nederlands elftal", aldus heeft zaterdag en zondag onder- de linkerverdediger van Oranje. diend bij de Cypriotische regering. De voetbalclub mocht van de over heid niet aantreden in het Europa- Cupduel tegen Besiktas Istanboel. Turkije en Cyprus onderhouden geen contacten meer sinds de Turkse overheersing van het noor delijk deel van het eiland. De Europese voetbalunie (UE FA) sloot Apoel voor twee seizoe nen uit van deelneming aan de Eu ropese voetbaltoernooien. Verder kreeg de Cypriotische club een boete van ongeveer zesduizend gulden. BRUSSEL (DPA) - Wereld kampioen Garri Kasparov heeft gisteren in de vierde ron de van een internationale schaakzeskamp in Brussel een verrassende nederlaag gele den tegen de Brit Nigel Short. Na vier ronden moet Kaspa rov de leiding delen met Short en de Hongaar Lajos Portisch. Het drietal verzamelde elk tweeëneenhalf punt.De uitsla gen van de vierde ronde zijn: Short (Eng) - Kasparov (Sov) 1-0, Portisch (Hon) - Hübner (WD1) 0,5- 0,5, Kortsjnoi (Zwi) - Nunn (Eng) 0,5-0,5. De stand na vier ronden is: 1. Kasparov, Short en Portisch 2,5,4. Nunn, Kortsjnoi 2,6. Hübner 0,5. ♦Arie Lagendijk voorzitter en die verblijft mo menteel in het buitenland". Wie het fijne er niet van weet, doet er onverstandig aan zo'n duidelijke uitspraak te doen, want wat is de waarde daar nu van? En hoe zit dat eigenlijk bij FC Lisse: doet de voorzitter dit soort kwesties alleen af en gaat hij naar het buitenland zonder zijn mede-bestuursleden over de ze toch niet onbelangrijke zaak volledig in te lichten? Manieren (2) De KNVB kampt met een groot tekort aan scheidsrechters. Je zou verwachten dat de bond dan juist in deze tijd van vergroving, intimidatie en openlijke geweld pleging op de velden alles doet om zijn arbiters te beschermen. Daar is echter weinig van te mer ken. In het zuiden van het land is de zaak zo uit de hand gelopen dat de scheidsrechters openlijk met staking moeten dreigen om de logge geesten in Zeist in bewe ging te krijgen. En nog altijd moet worden afgewacht of de fer me taal die er thans wordt gebe zigd ook inderdaad in concrete maatregelen uitmondt. Al zo vaak heeft de bond Op het beslis sende moment de boel de boel ge laten. Hoe warrig de KNVB met de individuele scheidsrechter kan omspringen, blijkt ook uit de af faire-Van der Leek. Hij is van de B-lijst van betaalde scheidsrech ters geschrapt en hij komt er maar niet achter waarom dat is gebeurd. In de twee jaar dat hij op de lijst stond, kreeg hij heel be hoorlijke beoordelingen. Van der Leek gaat er nu een kort geding aan wagen om de feiten boven water te krijgen. Aan de ene kant is dat toe te juichen, want mis schien zal dat de Zeister markie zen dwingen eens een serieuze blik in de eigen keuken te slaan. Aan de andere kant denk je: man, wees wijzer, als een liefheb berij tot deze stappen moet lei den, kan het geen liefhebberij meer zijn; sta er boven en ga wat leukers doen. Strafschop ja-nee Bij UVS-EDO gaf scheidsrech ter Bink zondag de blauwwitten een strafschop om die na raad pleging van zijn grensrechter te annuleren. "In een reflex dacht ik aan hands daarom floot ik. Op dat moment wist ik eigenlijk al dat ik fout zat. Daarom ben ik voor de zekerheid naar mijn grensrechter toegelopen en heb mijn beslissing herroepen. Daar moet je als scheidsrechter niet te groot voor zijn", aldus de heer Buik. Tja, daar valt zo op het oog niet veel tegenin te brengen. Een scheidsrechter is ook maar een feilbaar mens (al sluit het gros daar de ogen voor) en beter ten halve gekeerd dan ten hele ge dwaald, nietwaar. Het klinkt mooi en in een we reld met propere harten zou men voor een dergelijk optreden zeker begrip hebben. Maar op het voet balveld zijn propere harten dun gezaaid. Wat scheidsrechter Bink heeft gedaan, zal weer honder den verdedigers sterken in de vreselijke opvatting dat einde loos gekwek na het geven van een strafschop toch wel zin kan heb ben. Ik hoor nu al wat die en gene straks tegen arbiter Bink loopt te keuvelen als die weer eens een strafschop geeft: "Ach, scheids, vorige keer bij UVS-EDO zat je er ook naast, weet je het dan nou wèl zeker; waarom ga je eerst niet effe lekker met de grens bab belen?" enz. enz. In de jaren dat ome Dirk van der Klugt de scheidsrechterscur- sus van de Afdeling leidde, heb ik hem eens horen zeggen: "Natuur lijk, jullie moeten eerlijk zijn, maar doe het met mate, want er komt helaas meer bij kijken". UVS-trainer Arie Lagendijk merkte over het incident op: "Als een scheidsrechter fluit, moet hij consequent zijn en die bal op cLe stip leggen. Ik durf te stellen dat we zijn bestolen". Bestólen - dat vind ik nou weer zo'n dik woord. Een beetje on-La- gendijks. Stel nu eens dat het ge valletje zich in het UVS-doelge- bied had voorgedaan en de scheidsrechter zou EDO de straf schop hebben onthouden. Wat zou Lagendijk dan hebben gezegd? "De scheidsrechter heeft EDO bestolen" Morgen brengen. RUUD PAAUW. GRONINGEN (ANP) - - FC Gro ningen onderhandelt vandaag met een officiële bestuursdelegatie van Sporting Lissabon over de spelers- ruil Peter Houtman-Rob McDo nald. Dat heeft voorzitter Renze de Vries gisteravond bevestigd. De Portugese topclub was een half jaar geleden al rond met de kop- specialist Houtman, maar toen kwamen de clubs niet tot een ak koord. Sporting huurde vervol gens Rob McDonald van PSV. Vo rige week, na het UEFA-bekerduel Guimaraes-Groningen, toonde de Portugese club weer interesse voor Houtman, die dinsdag officieel wordt gemaakt. Groningen wil 29-jarige Hout man verkopen aan Sporting. Daar toe heeft het de vraagprijs al laten zakken, van 600.000 gulden naar een half miljoen. Na het seizoen 1987/88 mag Houtman overigens contractueel voor een bedrag van 225.000 gulden vertrekken. Gro ningen wenst de Brit McDonald, een oude bekende in het Ooster park, vervolgens te huren van Sporting, dat daartoe gerechtigd is volgens de overeenkomst met PSV. De Russische opening leverde gisteren weinig spectakel op bij de tweede partij uit de schaaktweekamp tussen Jan Timman en Artur Joesoepov, die hier de beginstelling bestudeert. (foto ANP) ZEIST (ANP) - Het Olympisch Stadion in Amsterdam is door de Europese Voetbal Unie (UEFA) veilig bevonden voor een Europese bekerfinale, maar is wel toe aan tal van maatregelen op representatief gebied, die het aanzien moeten verfraaien. Dat vertelde voorzitter Jo van Mar ie gisteravond tijdens de bondsver gadering van de KNVB in Zeist, die een vlot verloop had. Nog voor het einde van dit jaar moet het bondsbestuur de UEFA adviseren over het al dan niet houden van de finale van het toernooi voor de be kerwinnaars, waarin Ajax in maart in de kwartfinales uitkomt. Van Marle zei, dat het ondanks de on volmaaktheid van het stadion een positief advies zal zijn. Wie voor de kosten van de 'face-lift' moet op draaien, is nog niet duidelijk. De eindstrijd vindt 13 mei plaats. De veiligheidscommissie van de UEFA heeft rond de 19 november gespeelde interlandwèdstrijd Ne derland - Polen (0-0) een onderzoek ingesteld. Daaruit is volgens de net van een UEFA-vergadering terug gekeerde Van Marle gebleken, dat het Olympisch Stadion wat de vei ligheid betreft de toets der kritiek kan doorstaan. „Het stadion wordt in het rapport vergeleken met een vermoeide, oude dame, die aan ma- ke-up toe is", zei Van Marle. „Ik heb er vertrouwen in, dat in het Olympisch Stadion tal van maatre gelen worden genomen teneinde aan de gestelde eisen te kunnen voldoen". Van Marle liet weten, dat de KNVB er niet aan denkt de Am sterdamse kandidatuur in te trek ken. Alleen indien Ajax de finale haalt, ontstaan er problemen. Vol gens de UEFA-regiementen kan de finale in dat geval niet in Amster dam plaats vinden. „Laten we daarop maar niet vooruitlopen", was Van Marie's visie. De bondsvoorzitter ging niet al te uitvoerig in op de problematiek rond het vandalisme op en rond de voetbalvelden. Hij v toespraken, die de sectievoorzit ters Van der Louw (betaald voet bal) en Kastermans (amateurs) vo rige maand tijdens de respectieve lijke najaarsvergaderingen hebben gehouden. „Uit de discussies rond het vandalisme blijkt de onmacht van de overheid maar al te duide lijk. Veel politici weigeren in te zien, dat voetbalvandalisme een klein onderdeel is van de algehele criminaliteit", zei Van Marle. Stil zwijgend ging de bondsvergade ring akkoord met de verscherping van sancties in de amateursectie. Daardoor kunnen bestuursleden van clubs persoonlijk worden ver volgd, wanneer zij onvoldoende veiligheidsmaatregelen hebben ge nomen. Ook het in mindering brengen van winstpunten, het in delen in een lagere klasse en het met onmiddellijke ingang uit de competitie halen gaan tot de straf-- van de bondsvergadering niet la ten het betaald voetbal op de vin gers te tikken. Precies de helft van de dertig afgevaardigden uit de be taalde sector was aanwezig voor de bijeenkomst. „Ik vind het jammer, dat velen uit het betaald voetbal zijn weggebleven", zei Van Marle. Bij de rondvraag benadrukten de amateurafgevaardigden - met in het achterhoofd de affaire FilmNet - nog eens, dat er voorzichtigheid moet worden betracht by het aan gaan van contracten met televisie maatschappijen. Dat beloofde André van der Louw, vice-voorzitter van het bondsbestuur en eerste man van het sectiebestuur betaald voetbal.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13