'Geslachtsziekten, die zie je hier niet' Bedrijven kampen met slechte bereikbaarheid Zoeterwoude krijgt 'verkeersvraagbaak' Huisarts Van Walchren stopt na 35 jaar met praktijk in Oegstgeest 'Waar zijn miljoenen dierenpark gebleven?' Waardevolle produktie Wassenaars 'Dialoog' 'Tankstation mag waarschijnlijk wel' PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 13 DECEMBER 198B OEGSTGEEST - 1 juni 1951. E.W.F van Walchren begint zijn loopbaan als huisarts in Oegstgeest aan de Oranjelaan 29. 13 december 1986. Van Walchren stopt met de uitoefe ning van zijn 1800 patiënten, van wie tweederde particulier is verzekerd, grote praktijk. Hij gaat met pensioen. Hij heeft voor vanmiddag een zaal van hotel het Witte Huis gehuurd voor zijn afscheid. "Stel dat er 200 komen. En dat je ieder één minuut te woord staat. Dan ben je ruim drie uur kwijt". Het gesprek is nog geen tien minu ten oud of de vraag rijst of Van Walchren een huisarts van de oude stempel genoemd zou kunnen wor den. De vraag wordt schuchter ge steld. Dat is niet nodig. Een wijds armgebaar leidt Van Walchrens reactie in: "Ja, ik ben een vreselijk ouderwetse huisarts, schaam ik me niet voor. Ouderwets door Wim Koevoet mers. Veel tijd hield ik daardoor over voor mijn gezin. De avond- en weekenddiensten heb ik altijd zelf daar gedaan. Dat is een service die ik wets per se wilde geven. Hoog in mijn wel, ingeslapen per se niet. Ik lees blazoen stond dat patiënten mij zo elk weekeinde drie uur om bij te blijven". "Ik heb het al die 35 jaar samen met mijn vrouw gedaan. Zij regel de de bemoeienissen met de ach- terwacht, de administratie. Ze heeft geen opleiding op medisch gebied doorlopen, maar ze heeft het heel aardig gedaan. Als er er gens een bevalling was en er was in geen velden of wegen een kraam- mogelijk voor niets bij hen moesten roepen. Dat lukt natuur lijk beter als je zelf je eigen patiën ten kunt schiften. Ook dat is een reden dat ik zelf mijn eigen avond en weekenddiensten heb gedaan". Oegstgeest "Oegstgeest is niet mijn keuze geweest. Achteraf gezien i 4 it i j ncmciai gcz,ica ia iici een ÏU ideale gemeente voor mij geweest, jfijfiai on ,,,n Echte achterbuurten zijn hier niet. Het is een dorp met een vrij hoog hielp zij. We hebben wel tweeling thuis gedaan. Dat mag r helemaal niet meer Alle bijzonde- gemiddeld Inkomen." Luizen^Te* re bevallingen, stuitligging, aange- slachtsziekten, die zie je hier niet. zichtshgging die deed je thuis Waarmee ik niet wil zeggen dat wjj, Een assistente heb ik nooit ge- nette rijkeni dat s00rt ziekten niet had. Van een zware uitbreiding hebben" van mijn praktijk is ook nooit spra ke geweest. Toen ik hier kwam, waren wij met zijn drieën. Er kwam kort daarna c arts bij, herinner ik ling werd daardoor wel dunner, maar dat vond ik niet zo erg. Nu zijn 1 kort Oegstgeest er zeven hebben. Nu ik ben gestopt zijn er dus precies ge noeg". "Ik heb een rustige praktijk ge net was toen net zo moeilijk om te beginnen als nu. Alle tydschrif- katholieke ten uitspellen op zoek naar adver- 1 De spoe- tenties. Door een advertentie is het mij gelukt deze praktijk over te ne- De gepensioneerde hutsarts Van Walchren: "Achteraf gezien is Oegst- men. Mijn vader schreef briefjes geest hoewel ik deze gemeente niet zelfheb uitgekozen, een ideale gemeente In acht. Volgens de pas sinds aan vooral oudere huisartsen. Wan- voormij geweest kracht zijnde regels mag neer kras jij nu eens op, dan kan mijn zoon erin. Net als dat ik nu briefjes krijg, zo van 'ouwe zak, ga nu eens weg'. Ha, ha. Nee, je had niets te kiezen. Wel wist ik zeker) had. Ik heb veel kunnen praten dat ik geen plattelandsgemeente met mijn patiënten. Gelukkig niet wilde. Alsjeblieft zeg. Niet 's dat gejacht, geen volle spreekka- avonds poeiers en pillen draaien. D66 roept provincie ter verantwoording DEN HAAG/WASSENAAR - De statenfractie van D'66 heeft het provinciaal bestuur gisteren - tij dens de behandeling van de begro ting voor 1987 - gevraagd waar de verantwoording blijft rond de slui ting van het dierenpark Wassenaar. Het dierenpark werd vorig jaar gesloten. Om het park aan te pas sen werd er een bedrag van f5,5 miljoen in gepompt. Rijk en pro- namen samen f3,5 miljoen gemeente moet je veel meer. En maar door die klei en modder baggeren". "Ik wilde ook niet zo'n grote praktijk. En Oegstgeest is een aar dig dorp, alhoewel, vroeger leuker dan nu. Er is nu veel minder groen. Ons dienstmeisje, want dat hadden we wel, kreeg een lammetje van een boerendochter en als ze hier dan de Oranjestraat uitliep liep ze zij met dat beestje zo het weiland "Mijn patiënten komen ook niet meer uit Oegstgeest alleen. Fami lies die groter wilden wonen, ver huisden naar Haaswijk, Warmond, Leiderdorp en Leiden en vroegen of ik hun dokter wilde blijven". "Het zal niet lang meer duren of der Wist' - Borgman herstelt van d,ie sectorering komt er door. Ook een heupoperatie - hard trekt aan feP reden dat het maar goed is het vervaardigen van die verant- stop. Van Walchren, is het - dan, jij gaat niet meer naar War mond of Leiderdorp, jouw patierin- voording. Een verantwoording, al dus Schuyer, die gemaakt wordt onverdachte en externe *en ztfn daar en daar. Voor melk- hoek. "Wij zijn hem daarvoor erkentelijk. Daarom gaan wij nu niet veel harder op het falen van gedeputeerde staten in. Wel wil ik nu horen wanneer wij de verant- woording kunnen verwachten en r hun rekening. De omliggende of degene die nu is verzocht de tek- gemeenten legden drie ton op tafel sten aan te leveren ook de ruimte RöntgOnapparaat heeft gekregen om naar eigen op- boeren hebben ze zoiets al eerder bedacht. Maar ik lever geen melk, begrijpt u? Ik heb een band met mijn patiënten, ik ken de cij fertjes van Pietje's rapport, ik weet alles van zo'n gezin." terwijl een actie nog eens opleverde. Later bleek dat dit be- vatting te werk te gaan. Bovendien drag niet voldoende was om de re- hoor ik graag hoe de verdere afhan- novatie van het park volgens plan deling zal zijn", uit te voeren. Er moest nog eens tussen de drie en vier miljoen gul- den beschikbaar komen. Geld waarvoor geen bronnen konden worden aangeboord. Sluiting van het dierenpark was er het gevolg D'66-fractievoorzitter E.H. Schuyer herinnerde gedeputeerde staten (het dagelijks bestuur van de provincie) eraan, dat vorig jaar al was gevraagd naar een uitvoeri ge verantwoording over de gang van zaken rond contracten en be steding van het geld. Schuyer: "Ook bij de concepten die de commissie voor de rekening kreeg te behandelen werd geen re gel aan de gang van zaken bij de dierentuin besteed. Het lijkt waarachtig wel of er iets te verber gen valt. En dat zal toch niet zo zijn?" Schuyer haalde overigens wel aan dat tijdelijk gedeputeerde Van Ikonen De vereniging Het Oude Raad huis' in Warmond organiseert van 7 december tot 9 januari een expo sitie van ikonen, gemaakt door Thera du Croix Timmermans. Het is overigens niet de eerste keer dat Thera du Croix Timmer mans haar ikonen in Warmond ex poseert. Zes jaar geleden deed ze dat ook al eens. De tentoonstel ling was toen een doorslaand suc ces: heel wat Warmonders schaf ten zich een ikoon aan. Dit keer wordt de tentoonstel ling in beide zalen van het raad huis gehouden. De openingstij den: woensdag, donderdag, zon dag en beide kerstdagen van twee tot vier, zaterdag van elf tot vier uur. Op nieuwjaarsdag is de expo sitie gesloten. EHBO-cursus De EHBO-vereniging 'Meer burg' in Zoeterwoude organiseert in januari weer een cursus eerste hulp bij ongelukken. De cursus wordt gegeven in de Bernardus- school aan de Rijndijk,, en begint óp 20 januari. Men kan zich voor 20 december aanmelden bij de heer De Vette, tel. 896715 of me vrouw Borst, tel. 894251. "Zie je dat röntgenapparaat daar? Dat hebben niet veel huisartsen. Waarom ik 'm wel heb? Om iets te kunnen ontdekken, na- (FotoH tuurlijk. Anderhalve week nadat ik mijn praktijk was begonnen, kwam er hier een hoestende me neer. Met dat apparaat ontdekte ik kanker. Niet zo prettig voor die meneer, natuurlijk, maar het was voor mij voor het eerst dat ik kan ker ontdekte. Ik heb wel een zeke re opleiding gehad voor dat appa raat maar ik ben geen röntgeno loog. Toen ik met die opleiding be zig was, had ik al veel meer zin in een huisartsenpraktijk. Met het röntgenapparaat doe ik ook keu ringen voor verschillende bedrij ven. Dan weten die hoe het met de longetjes van de werknemers is. Het ding heeft me in die tijd zes mille gekost. Computers en elek- tro-cardiografen, daarin heb ik me nooit willen verdiepen". Hoe zat het al die 35 jaar met de relatie patiënt-ouderwetse Van Walchren? "Die was goed. De patiënt is wel veel mondiger geworden. Je zou zeggen: da's toch prachtig. Maar toch. Dit bord hier, antiek overi gens, behoorde toe aan mijn over grootvader. Dat zat op zijn deur. Mijn overgrootvader was huisarts in Gorinchem. Als die man binnen kwam met zijn hoge hoed en zijn handschoenen uittrok dan was de patiënt al genezen! En als-ie zei dat de patiënt op zijn kop moest gaan staan, dan deed-ie dat! Toen ik hier kwam, was het ook een beetje zo. En ik moet zeggen: dat is beter voor de patiënten. Want die mon digheid... Ze weten overal vanaf maar net niet genoeg. Geef maar penicilline dokter, ik hoest zo. Ze laten zich voorlichten door de da mestijdschriften, door de televisie. Dokter Ria zien we daar elke week, zo heet ze toch die vrouw, Bremer, juist ja. Sorry hoor, maar genees kunde kun je toch zo niet leren. Al die Privé-artsen. Zullen ze toch ook niet voor niets doen, die stuk jes schrijven. Ik heb dit en dat, i dokter. Niet waar. Ja hoor, hij schrijft het toch, zeggen ze dan. Soms wordt het me dan rood voor de ogen. De huisartsenkeuze is vrij maar heel veel mensen weten niet of zijn vergeten dat de patiënten keuze ook vrij is". Gelukkig neb ik mijn beroemde poeiers, ha, ha. De poeders van Van Walchren. Die hebben iets zeer mystieks, al was het alleen maar omdat bijna niemand dat meer doet, poeiers. De mensen ge loven er heilig in. Er zitten ook wel goede dingen in, hoor. Maar ook iets van suggestie. Suggestie, dat moet de geneeskunde ook blijven houden. Als altijd a plus b alleen maar c is en ik hoef vervolgens slechts naar de specialist door te verwijzen en er is verder niets "Je moet pok blijven relativeren, vind ik. En weet u, 87 procent van de mensen heeft niet van die bij zondere dingen. Je moet wel op je qui vive blijven natuurlijk. Ik wil ook helemaal niet zeggen dat ik zo'n geweldige huisarts ben die ie dereen kan genezen. Zestig pro cent zou ook genezen als wij er niet zouden zijn. Moeder Natuur. We doen wel allemaal zo gewichtig. Zelf heb ik nooit een dokter nodig gehad, ik heb nog nimmer ver zuimd. Ik kwam wel eens bij een patiënt en dan dacht ik: wie moet er nu eigenlijk in bed liggen, jij of ik? Voor sommige mensen is mijn houding moeilijk. Die zeggen: ik lees mijn Privé-tje en mijn Libel letje wel, ga jij maar op het dak zit ten met je poeiers. En, oh, laat ik die niet vergeten: er zijn er ook die zoeken hun heil bij de alternatie ven, ha, de alternatieven. Acu punctuur, van die kerels die onder je poten kijken en dan meteen zien wat je mankeert. Of de iriscopen. Nou, ik kijk ook graag in de ogen van een mooi meisje, hoor. En Moerman. Niet meer drinken, niet meer roken, geen vlees, je mag geen zak meer. Je wordt er wel honderd mee. Maar van my hoeft dat niet". Vervlogen a, die tijden had, zijn vervlogen. Missch dat er nu al mensen zijn die roe pen: die Van Walchren heeft niet eens een computer. Ik ben net op tijd weg of misschien toch te lang doorgegaan. Trouwens, het hele in stituut huisarts is vrij uniek aan het worden. Eigenlijk kom je ze al leen in Nederland nog maar tegen. De specialisten nemen het alle maal een beetje over. Die sturen de patiënt naar een neuroloog. Die zegt: u moet by de internist zijn. Na het onderzoek zegt de internist: u moet bij de neuroloog zijn. Wat gaat er gebeuren op deze manier? Alles wordt hartstikke duur. Ik houd het liever bij mijn primaire gereedschap: handen, ogen, oren, soms de neus en de stethoscoop". "Zelf laten de mensen zich ook liever doorverwijzen. Primair, weet ik uit ervaring, omdat ze voor de huisarts niet verzekerd zijn. Van Walchren, schrijf maar een briefje, dan kost het me niets. En dan zijn er de angstigen, die willen ook meteen worden doorverwezen. En neemt u van mij nu maar aan: als je 100 dingen onderzoekt dan blijken er altijd pakweg twaalf dingen niet in orde te zijn. Ik had een patiënt die maar bleef klagen dat-ie zich niet goed voelde. U bent niet ziek, vertelde ik hem keer op keer. En dan ging-ie weg, was-ie opgelucht. Toch kwam die telkens terug. Zelf de klachten. Hij moest en zou naar de specialist. Dat is-ie ook gegaan en ja hoor, die vond wat. Hy is nu een medisch ziek gemaakte man geworden! Nog steeds voelt hij zich niet lekker. Wat dat betreft is er niet veel verschil. Alleen heeft-ie nü zo'n bek (Van Walchren houdt zijn hand een metertje onder de kin, WK)". ZATERDAG Leiden Pieterskerk - rommelmarkt, tot 17 uur. Kopermolen - Merenwijk, kerstmarkt voor Amnesty International. Buurthuis Op Eigen Wieken - koppel- klaverjastoernooi, inschrijven, tel. 220005, 20.15 uur, zaal open om 19 uur. Petrakerk - Curacaostraat 1, koffiebar- avond, 19.45 uur. Schouwburg - Tineke Schouten, 20.15 Stadsgehoorzaal - 'Messiah' door Con Amore, 20 uur. Leiderdorp Beukenschans 57, opening nieuw ge bouw muziekvereniging Con Bravura, 14 uur. Muzenhof - Cor Gordijnsingel 4, blijspel toneelver. Litteris Sacrum 'Een blije ge beurtenis', 20.15 uur. Oegstgeest Witte Huis - receptie vertrekkend huis arts Van Walchren, 17-19 uur. Gemeentecentrum - Lijtweg, postzegel- ruildag postzegelvereniging Oegstgeest, tot 17 uur. Wassenaar Sporthal - Mansveltkade, galabal 20-jari- ge carnavalsvereniging De Deijlknot- sen, hele avond. ZONDAG Leiden IVN organiseert natuurwandeling door het bos van het landgoed Oud Poelgeest in Oegstgeest, 13 uur. Leiderdorp Park de Houtkamp - vogelexursie Vo gelwerkgroep Koudekerk/Hazerswoude en omstreken, vertrek vanaf milieucen trum bij kinderboerderij om 9 uur. Muzenhof - Cor Gordijnsingel 4, koffie concert met 'Arpeggio-trio', 12.30 uur. Oegstgeest Aula schoolgebouw Rijnlands Lyceum - Apollolaan 1, show door leerlingen, 14 Zoeterwoude Eendenkooi - Kooikerspad, kerstmarkt badmintonclub, 12-17 uur. 'Het huis van Bernarda Alba' van F. Garcia Lorca door Wassenaarse Toneelcombinatie 'Dialoog'. Re gie: Jan Nonhof. Decor: Cees Spie- ringshoek. Gezien op 12 december in Cultureel Centrum Warenar, Wassenaar. Aldaar nog vanavond te zien. WASSENAAR - Menigeen sprak reeds in de pauze zijn waardering uit voor deze pro duktie van toneelcombinatie 'Dialoog'. Regelmatig kon je mensen tegen elkaar horen zeg gen, dat ze het een goed, maar ook 'zwaar' stuk vonden. Nie mand zal dat laatste ontken nen, al moet daaraan iets wor den toegevoegd. 'Zwaar' staat voor een geladen atmosfeer, die dit schitterende stuk eigen is. De leden van deze toneel groep slagen er heel behoorlijk in om de broeierige spanning van het stuk over te brengen. Het gaat maar éénmaal echt fout. Als de weduwe Bernarda Alba het geweer hanteert, klinkt er een nogal gekunsteld geweersschot. De toeschou wers lachen, en dat op één van de wezenlijkste momenten van het stuk... Deze weduwe zit zelf gevan gen in een strak normensys teem, dat zij ook met ijzeren had haar vijf ongehuwde doch ters oplegt. Zij dwingt haar dochters volstrekt kuis en van de buitenwereld geïsoleerd te wachten op een eventuele hu welijkskandidaat met een maatschappelijk aanvaardbare positie. De jongste dochter doorbreekt dat systeem, als ze de minnares wordt van Pepe el Romano, die echter om het geld met haar (stief-)zuster zal trouwen. Alleen de jongste dochter dus rebelleert tegen het verstarde normenpatroon, dat haar moeder tegen elke prys verdedigt. Anderhalf jaar geleden was dit stuk nog by Theater Perso na te zien met een sterbezetting van actrices als Ellen Vogel, Elise Hoomans en zelfs de hoogbejaarde Lóudi Nijhoff. Maar daarmee mag je deze pro duktie van de Wassenaarse to neelgroep natuurlijk niet ver gelijken. Binnen de beperkte mogelijkheden van een niet- professionele groep brengt Dia loog het er zeker niet slecht van af. De tekstbehandeling vol doet over het algemeen (op een enkele moeilijke uitzondering na) aan het criterium van ge loofwaardigheid. Eveneens geldt dat voor het decor, dat er hier zeer solide uitziet. Het heeft zelfs iets symbolisch: ach ter de ruime, helderwitte faga- demuren gaat een klein wereld je vol tragiek schuil. WIJNAND ZEILSTRA. de Voorschoterweg bezig met verbouwen: er moet een benzinepomp komen te slaan, (foto Hoivosti VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten verwacht dat de hin derwetvergunning voor het nieu we benzine- en LPG-station bij Kamsteeg aan de Voorschoterweg zal worden goedgekeurd. Bezwaar maker Green kwam gisteren niet opdagen bij de beslissende zitting van de Raad van State en volgens een ambtelijke woordvoerder "werkt dat over het algemeen ne gatief'. Waarom de Voorschotenaar het liet afweten is onduidelijk. Hij had geen bericht gestuurd en is telefo nisch onbereikbaar. Door de afwe zigheid duurde de zitting drie mi nuten. De gemeente leverde haar memorie in, waarin staat dat ze geen problemen verwacht omdat het station buiten de zonering valt, en de voorzitter hamerde af. Toen de plannen voor de giganti sche, overdekte pomp in mei 1985 bekend werden, maakten vijf Voorschotenaren bezwaar tegen de aanpassing van het bestemmings plan. Ze vreesden geluidsoverlast en voerden aan dat de tank verkeer trekt. Daarnaast zagen ze de nood zaak niet. B eir W veegden deze ar gumenten van tafel en stelden dat de aanleg van de pomp een must is voor het behoud van de werkgele genheid by het verliesgevende be drijf. Ook zou het voorzien in een behoefte: komend vanuit Voor- schoten-centrum kan pas worden getankt langs de rijksweg of ver binnen de bebouwde kom van Lei den. De komst van het tankstation heeft vooral voor (brom)fietsers grote gevolgen. Zij moeten achter het station langs fietsen, over het nieuwe fietspad, voordat zij de de finitieve aanloop naar de Hoogka- merbrug kunnen nemen. Voor au tomobilisten komen aparte afritten naar het iets lager gelegen tanksta tion. ZOETERWOUDE - De Zoeter- woudse bedrijven 3M, Heineken en DHL bevestigen in meer of min dere mate dat het hun telefonische bereikbaarheid maar magertjes is gesteld. In een artikel in het week blad Vrij Nederland over het tele fonisch verkeer in ons land wordt de gemeente Zoeterwoude als voorbeeld aangehaald. Telefonisch verkoper Peeters van DHL world wide express, ge vestigd aan de Energieweg en ge specialiseerd in internationale koe riersdiensten, vertelt dat er vooral problemen zijn "met het binnenko mend telefonisch verkeer, van bi- nen naar buiten, gaat prima". Klan ten hebben er al over geklaagd. Waarop DHL aan het klagen is ge slagen bij de PTT. Zonder resul taat. Ook de plaatsing van een nieuwe telefooninstallatie bleek niet afdoende. De problemen zijn serieus bij DHL. Peeters legt uit dat het geven van opdrachten aan zijn bedrijf veelal telefonisch gebeurd. En er is in heel wat gevallen sprake van haast. Het bedrijf ondervindt scha de van het een en ander al is de grootte niet vast te stellen. De supervisor van 3M, mevrouw Collé, vertelt een vergelijkbaar ver haal. "Klanten klagen dat wij nogal eens niet te bereiken zijn. We zijn dan ook vaak overbelast. Wij heb ben ook bij de PTT geklaagd. De PTT zei ons dat ze bezig waren met verbeteringen, later hoorden we dat die verbeteringen er al waren en een andere keer was het weer: we zijn bezig. Ik weet het dus niet Een woordvoerster van PTT Te lecommunicatie heeft goed nieuws voor de klagers. Het PTT-plan Snel het reeds bestaande. Daarmee is 1986 waarover Vrij Nederland ook medio dit jaar begonnen en het is uitvoerig bericht, brengt ook ver- bijna af. Volgens woordvoerster beteringen voor Zoeterwoude met mevrouw Verduin moeten de ver- zich mee. Het gaat hier om de aan- beteringen "al de komende weken leg van een nieuw net, parallel aan merkbaar ziin". ZOETERWOUDE - Inwoners van Zoeterwoude kunnen vanaf 1 ja nuari met hun problemen op ver keersgebied op het gemeentehuis bij een speciale coördinator ver keerszaken terecht. Deze ambte naar, Gersen genaamd, hoort klachten aan en speelt ze eventueel door naar de Werkgroep Integrale Verkeersveiligheid. Zo nodig kun nen er dan maatregelen worden ge troffen. Burgemeester Houdijk verklaart desgevraagd dat de gemeente zo'n speciale verkeersambtenaar heeft aangesteld om Zoeterwoudenaren niet te laten 'verdwalen in de orga nisatie'. "Nu hebben ze een adres waar ze terechtkunnen", aldus de burgemeester. Hij verwacht dat er Zoeterwou denaren zijn die niet met proble men, maar wel met aardige sugges ties komen. "Dat gebeurt wel va ker. Zo hebben we bijvoorbeeld een keer het advies gehad om op de Smeetsweg een paar vakken met kruizen aan te brengen, opdat de automobilisten die vanaf de Ommedijkseweg komen daar ge makkelijk kunnen invoegen. Een heel helder idee, dat we ook met een hebben doorgevoerd". Houdijk denkt niet dat het nodig is om een speciaal spreekuur in te stellen. Mochten er vragen of pro blemen zyn die niet telefonisch kunnen worden afgehandeld, dan kan er altijd een afspraak worden gemaakt. De verkeersambtenaar is op werkdagen bereikbaar via tele foonnummer 01715-9204, toestel LEIOSCH DAGBLAD Hoofdkantoor Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 ma.-vrij. 18.00-19.30 za. 13.00-14.00 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar f 1,20

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2