mm hoi ili a LD Handbals ter s hard toe aan afsluiting Eerste ronde LD-Cup op 10 en 11 januari Oranje vermoeid na nederlaag tegen Joegoslavië *e8»4S«Bt resrWSSSTffis Sowjet-Unie zonder coach in de finale Lierse ontslaat Spanje-Oranje in Barcelona Elfstedenbestuur wil doorstroming Johan Boskamp U.V.S.-E.D.O. WOlfslc=Dg ZATERDAG 13 DECEMBER 1986 SPORT Wintermode Het Nieuwsblad van het Noor den informeerde het vorige weekeinde naar de laatste trai nersmode en stelde onder meer bovenstaande vraag. Het ant woord gaf de Groningse krant zelf al. In de voetbalwereld is het een ongeschreven wet dat een beetje oefenmeester geen sjaal draagt. Dat doet de huidige FC Groningen-trainer Rob Jacobs per slot van rekening niet en dat deden ook zijn voorgangers Han Berger en Theo Verlangen niet. En dat zegt toch wel wat. In tegenstelling tot een aantal jaren geleden, toen trainers 'uni form' in het lang gingen gekleed, zijn er de komende winter meer mogelijkheden voor de oefen- meesters. De vroeger 'voorge schreven' lange leren jas mag nog wel, maar hoeft niet meer. Dat biedt ongekende kansen voor het het trainersvolk, dat zich de komende koude maan den vooral aan de Westduitse collega's lijkt te gaan spiegelen. Dat wil zeggen halflange, gewat teerde jassen van een bekend sportmerk. Daaronder moeten witte sportschoenen worden ge dragen. Dat is het helemaal. De trainers in de Leidse contreien blijken zich weinig aan te trek ken van het modebeeld. Zelfs de sjaal is hier geen taboe. Hennie Beerenfenger, vol oefenmeester van vierdeklas ser Leiden: "Een sjaal moet kunnen. Het liefst één van de club. Verder doe ik aan wat lekker draagt. Ik heb een blauwe, halflange regenjas, die is lekker dik. Ik zeg altijd: als het maar warm is. Nee, ik pas me niet aan. Wat Cruijff aan heeft laat me koud. Ik denk trouwens dat die jasjes van hem een beetje duur zijn". De typische trainerskledy is niet besteed aan RCL-trainer Laurens Mouter: "Die lange jassen vind ik niks. Als het koud is, draag ik wel van die sneeuwboots. Die leende ik vroeger altijd van de jongens. Op een bepaald moment heb ik ze zelf maar aangeschaft. Als het koud is, is een sjaal vooT mij on ontbeerlijk. Anders raak ik m'n stem kwijt. Ik heb het gevoel dat de Nederlandse trainer steeds meer op de Duitse gaat lijken". "Het voetbalwereldje is nogal modegevoélig, maar ik pas me niet aan. Ik doe langs de lijn aan wat me lekker zit. Dus een kort jack. Dat geeft je in de dug-out de nodige bewegingsvrijheid en als het toevallig in de mode is, dan is dat meegenomen. Maar ik zal het niet ddórom kopen. Ik heb wel een lange jas, maar die doe ik aan als ik op zondag voor de lol ga kijken". Jan van Bemmelen van De Sleutels zegt dat de tijd dat hij zich aanpaste, achter hem ligt: "Toen ik nog bij Randstad Sport zat, vond ik zo'n lange jas wel interessant. Maar ik voel me nu een heel gewone trainer en ik draag wat me lekker zit. Als ik me er maar goed in kan bewegen. Het moet natuurlijk wel warm zijn". "Aan een sjaal hecht ik juist veel waarde. Ik draag al jaren dezelfde. Al vallen de kraaien van het dak. Toen ik nog bij Randstad trainde, was ik 'm een keer vergeten. Gerrit van Loenen, één van de spelers, stond erop dat ik naar huis ging om die sjaal te halen". "We draaiden in het begin van dit seizoen niet zo best. Voor de uitwedstrijd tegen DSO heb ik toen een keer een net pak aange trokken. De jongens wisten niet wat ze zagen: een andere Van Bemmelen in een keurige combi natie. We speelden gelijk. Dus ik de volgende wedstrijd weer in het net. Toen verloren we. Ik wil er maar mee zeggen dat het niet in de kleding zit". redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Hands (2) Cock van Weerlee (rechts), op deze archieffoto in dienst van LDWS, snelt een tegen stander voorbij. "De relatie met Arie Lagendijk is toch beroerd". carchitiiotoi Hands (1) De voorbereiding op de wed strijd Quick-Lugdunum verliep voor Wim Eradus anders dan normaal. Als trainer van het eer ste vrouwenteam van de Kikkers beloofde de doelman van Sas- senheim naar Leiden te lopen als er zou worden gewonnen. "Ik had het gezegd voordat ik er eigenlijk erg in had. Het ge beurde in de rust. Ik wilde de zaak een beetje opnaaien omdat we met 1-0 achter stonden", legt Eradus uit. Hij mocht als beloning voor de uiteindelijke 2- 1 winst tegen Ter Leede een klei ne 20 kilometer naar huis lopen. Naar voorbeeld dus van VVV- trainer Jan Reker, die evenwel na de gewonnen partij tegen Feyenoord een beduidend lange re afstand (83 km) had te over bruggen. Vaste supporter en eer- ste-elftalspeler Kees van Tonge ren was solidair met Eradus en maakte de voettocht, die voor di verse versnaperingen werd on derbroken, naar de Leidse Dia mantlaan mee. De maandag daarop begaf Era dus zich naar het ziekenhuis. Niet vanwege opgelopen blaren. Eradus: "M'n vinger bleek op twee plaatsen gebroken. Dat gebeurde in de wedstrijd van zondag tegen Quick. In kreeg de bal op m'n top- pie en voelde dat er wat fout zat". "Ik had wel pijn, maar keepte als een beer. Dan blijf je natuur lijk gemakkelijker in je doel staan, 's Nachts kreeg ik echter behoorlijk veel last van die vin ger. Toen ben ik op maandag naar het ziekenhuis gegaan". Voordat hij werd behandeld, nam Eradus plaats in de wacht kamer en las op z'n gemakkie de maandageditie van De Telegraaf. Daarin stuitte de doelman op een opmerkelijk bericht. "Publiek en spelers slaags bij de wedstrijd Lugdunum 2-DSO Eradus bevond zich zondag toevallig op de plek des onheils. Hij was juist op weg naar een be spreking van oefenmeester Sjaak Rijsterborgh. De doelman: "Een speler van DSO beledigde iemand van ons. Die gaf zijn te genstander daarop een duw, waarna een andere speler van DSO de Lugdunummer een schop gaf. Ik wil dit niet goedpraten, maar het zijn zaken die nu een maal op een voetbalveld gebeu- Inmiddels was elftalcoördina tor Ruud van Weerlee het veld ingerend om de gemoederen te sussen. De wedstrijd werd een tijdje gestaakt waarna twee boos doeners, van elke club één, moesten achterblijven in de kleedkamer. Daarmee was voor de speler van DSO de zaak niet afgedaan. Eradus: "Die vent kon het maar niet verkroppen dat hij er uit was ge stuurd. Na de wedstrijd ging hij in de kleedkamer op zoek de Lug dunummer die had geslagen. Hij was helemaal door het dolle heen en niet tot bedaren te brengen. Toen hebben ze de politie maar gewaarschuwd". Niemand van de getuigen heeft toeschouwers zien vechten. Dat kon ook moeilijk anders. "Er zaten niet meer dan twee mensen op de tribune", had wedstrijdsecretaris Wies- senberg geconstateerd. "Dus het is allemaal wat over trokken en niet geheel juist in de krant gekomen", oordeelt Eradus. Die kreeg na behandeling in het ziekenhuis te horen dat hij "drie weken geen bal mag aanra ken". "Dat is niet zo'n ramp, want ik mis maar één wedstrijdje. Voor het mooie is de blessure een week te vroeg gekomen, want na zon dag hebben we immers de winter stop". Diezelfde arts in datzelfde zie kenhuis deelde UVS-spits Hans de Kruys een paar uur later het zelfde, mee naar aanleiding van eenzelfde akkefietje. "Een partijtje zaalvoetbal met Bax", "Ik wilde een schot blokken, raakte even los van de grond en viel toen tamelijk ongelukkig. Het deed behoorlijk pijn, ik wist meteen dat er iets mis was. Ik werd duizelig en ben toen maar direct naar het ziekenhuis ge gaan". Daar aangekomen constateer de de dienstdoende arts dat De Kruys een botje in zijn pols had gebroken. "Ik kan dus morgen niet mee doen tegen EDO. Voorlopig zit die arm zes weken in het gips. Dinsdag krijg ik een soort man chet en misschien kan ik over een week of drie weer spelen. Nog een geluk trouwens dat het mijn lin kerhand is. Ik kan in elk geval wel schrijven", aldus student De Kruys. Buitenspel UVS zal het morgen ook moeten doen zonder middenvelder Van Weerlee. Na zijn reservebeurt te gen De Spartaan was 'Cockie ka narie' afgelopen zondag tegen NFC zelfs niet op de spelersbank te bekennen. Navraag bij Arie Lagendijk leerde dat Van Weer lee is afgezwaaid als eerste elftal- speler. "Cock heeft mij laten weten dat hij voorlopig even niet meer in aanmerking wil komen voor het wedstrijdgebeuren" verklaarde de oefenmeester na de 2-1 winst op zijn geheel eigen wijze. Wil dat zeggen dat Van Weer lee in de voetsporen treedt van ploegmaat Marcel van der Blom die zichzelf deze week als selec tielid buitenspel zette omdat hij niet met Arie Lagendijk uit de voeten kan (vreemde zaak trou wens want Van der Blom volgde aan het eind van het vorig sei zoen samen met zijn nu gebles seerde tweelingbroer Paul Arie Lagendijk van Rijnsburgse Boys "Nee hoor, ik heb voorlopig even geen tijd, dat is alles", meldt de 36-jarige timmerman in zijn nieuwe woning in de Bar- barasteeg, middenin de Leidse binnenstad. "Ik heb dit huisje pas gekregen en ben nog druk bezig om het wat op te knappen. Bovendien heb ik op donderdagavond een tennis- baantje gehuurd bij Holiday Inn en daar wil ik als het even kan gebruik van maken". Behalve op het veld speelt Van Weerlee ook in de zaal, bij het Boskoopse FC Grovo op het hoogste amateurniveau. Hoewel amateurniveau... Van Weerlee: "Het zaalvoetbal is financieel te aantrekkelijk om te laten schieten. Vandaar dat ik heb be sloten voorlopig het veldvoetbal te laten vallen". En dat heeft dus niets te ma ken met de relatie met Lagen dijk? Van Weerlee: "Nee, want die is toch beroerd". Maar krijgen we de voormalige voetballer van LFC, waar hij zijn bijnaam 'Cockie kanarie' kreeg, Roodenburg, Leidsche Boys, LDWS en Floreant dit seizoen nog een keer in de hoofdmacht van UVS te zien? Van Weerlee: "Als het aan mij ligt wel. Je moet het gewoon zien alsof voor mij de winterstop wat vroeger is ingegaan. Na de winter ga ik weer voluit trainen en het is dan aan Lagendijk om mij al of niet op te stellen". Maar dat zal toch geen pro bleem zijn? Je hebt dit seizoen immers al vaak genoeg laten 'blij ken dat UVS eigenlijk nog niet zonder jou kan. Van Weerlee: "Daar is Lagendijk kennelijk niet zo van overtuigd, want hij heeft geen al te hoge pet van mij En dat is waarschijnlijk weder zijds? Van Weerlee: "Lagendijk is geen kwaaie, maar hij praat mij teveel is for mules. Hij is gewoon mijn trai ner niet. Als Melbi Raboen bij UVS was gebleven, was ik mis schien wel tot mijn veertigste doorgegaan. Nu het er naar uit ziet dat UVS en Lagendijk voor lopig niet uit elkaar zullen gaan, zal dit wel mijn laatste seizoen zijn. Maar na de winterstop wil ik nog wel even laten zien waar toe ik op het veld in staat ben". ARNHEM (GPD) - Pas een klein half uur na de 25-16 nederlaag tegen Joegoslavië was het Nederlands vrouwenhandbalteam zeker van een plaats in de strijd om de negende plaats. Even was er onrust nadat doorkwam dat Oostenrijk bij rust slechts met 10-9 achter stond tegen Hongarije. Alleen Jan Keckskemethy bleef onbewogen. „Na rust neemt Hongarije wel af- doelpunten verschil van Rusland de orde van de dag. Naar de wed- stand", klonk het geruststellend en verloren. Onbegrijpelijk, want wat strijd in de Arnhemse Elderveldhal denk je vanavond van de ruststand tegen de bij afwezigheid van het Rusland tegen de DDR 14-5 oostblok Olympische kampioen, de Russinnen? Tegen Oost- die al eerder het uitzicht op de i het ook gebeuren. Oosten rijk verloor uiteindelijk met 22-19 waardoor Oranje zich morgen Rotterdam inderdaad bij de eerste Duitsland notabene. En dan te be- tien van dit A-WK-toernooi gaat denken dat Joegoslavië als enige toe Rusland punt afpakte". Leerling =(hoge, school plaatsen. Nog één keer moeten de gast vrouwen voluit tegen China. Dan zit het A-WK erop en dat is maar goed ook, want de ploeg is aan af sluiting toe. De zesde wedstrijd in negen dagen toonde gisteren aan dat de krachten aan het afnemen zijn. „Vooral die van de tweede-rij- speelsters. Van Hanneke van Eijl en Monique Geitz. De inspannin gen beginnen hun tol te eisen. Te gen die achtergrond ben ik niet on tevreden over de 25-16 nederlaag plaatsen een tot en met vier verlo ren had. Het was voor de technisch haast volmaakt spelende ploeg geen reden om gas terug te nemen. Bij tijd en wijle moet Oranje het ge voel hebben gehad als leerling te fungeren in de Joegoslavische Ook op de tribune kon Igor Toertsjii steeds aanwijzingen. Een kleine 25 minuten lang kon Nederland er nog een echte wed strijd van maken. Vijf minuten voor rust leidde Joegoslavië nog maar met 9-7, maar in die resteren- zien Svetlana Dasic-Kitic op te vangen. Dat is mijn kritiek op de tjes*(3) dekking en aanvallend misten we weer teveel kansen, "die je nooit mag laten liggen". ireid met Carla Klein- inneke van Eijl als A succesvolle schutters. DEN HAAG - De Sowjet-Unie heeft zich ook zonder de aanwezig heid van Toertsjin op de bank ge kwalificeerd voor de finale van het wereldkampioenschap handbal. De Sowjet-trainer moest gister avond in sporthal Overbosch in Den Haag zelfs van de tribune wor den verwijderd om af te koelen in een kantoortje. Zijn handbalsters wonnen de beslissende wedstrijd ZEIST (ANP) - De vriendschappe lijke landenwedstrijd tussen Span je en Nederland zal op 21 januari (20.30 uur) worden gespeeld in het Nou Camp-stadion van Barcelona. De voetbalwedstrijd staat op het programma als vervanging van de tour in de winterstop naar Zuid- Amerika, die technisch leider Ri- rius Michels begeerde, maar die de KNVB niet heeft kunnen verwe zenlijken. 1 niettemin met 24- Oost-Duitsland. De Sowjet- Unie ontmoet in de finale Tsjecho- slowakije, dat zich via een 26-23 ze ge op Zuid-Korea plaatste. Uitsla Eindstand: 1. Sowjet-Unie 5 4 1 0 9 114-81 2. Oost-Duitsland 5 3 117 117-93 3. Joegoslavië 5 3 1 1 7 99-89 4. Hongarije 5 2 1 2 5 92-90 5. Nederland 5 1 0 4 2 92-124 6. Oostenrijk 5 0 0 5 0 85-123 Groep II: West-Duitsland - China 21-20 (12-9), Roe menië - Noorwegen 23-23 (10-11), Tsjecho- slowakije - Zuid-Korea 26-23 (14-13). De eindstand is: 1. Tsjechosl. 5 4 0 1 8 111-101 2. Noorwegen 5 3 117 117-109 3. Roemenië 5-3 1 1 7 123-112 4. West-Duitsland 5 2 0 3 4 93- 96 5. China 5 1 1 3 3 100-118 5 0 1 4 1 96-123 i behandeling v iNOorse ploeg na atloop van de v tegen Roemenië werd ingediend. SK heeft vrijdag zijn Nederlandse „We zjjn binnen de tien doelpun- tralner Johayn Boskamp ontslagen. Boskamp, die al jaren in België Inderdaad drukte de hoogblonde Al vroeg in de tweede helft, fraai ogende Joegoslavische spel. waarin Joegoslavië zelfs naar 20-11 Niet zozeer vanwege haar produk- wegliep, begon Kecskemety veel- tie (4 treffers) maar vanwege haar dens de algemene ledenvergadering in Leeuwarden, vuldig te wisselen. „Natuurlijk om Spelinzicht en technisch vermo- nadrukkelijk gesteld dat de doorstroming van het le- krachten te sparen voor zondag", gen. Met in de opbouw de zes keer denbestand moet worden versneld. Wanneer de door- aldus Kecskemethy, die op een ge- scorende Miijana Djurica en met stroming niet snel genoeg plaatsvindt wordt overwo- geven moment zelfs gelijktijdig de vrijwel alleen voor strafworpen gen de structuur van de vereniging „voor de tocht r LEEUWARDEN (GPD) - Het bestuur ging „De Friesche Elf Steden" heeft gisteravond tij- gelachen is toen we met tien verbïyft? was aan zijn derde bezig bij Lierse. Vorig jaar de- ZUIDLAREN (ANP) - De West- gradeerde hij met de club, die al duitser George Theodorescu heeft dertig jaar in de hoogste afdeling Carla Kleintjes, Monique Geitz, Ce- ingezette nummer twee van de Eu- de eerstvolgende tocht" te veranderen. Men denkt gisteren de Grand Prix dressuur ii Zuidlaren gewonnen. De wed strijd, waarin de Nederlandse^An- uitkwam. Ook deze competitie draaide het team niet geweldig, on dermeer doordat een aantal spelers met werd verkocht. De nederlaag bij Amon tweede werd, telde voor de wereldbeker. De best geklasseerde Nederlandse in die strijd, Tineke ding de verbintenis met Boskamp Bartels-De Vries, kwam in Drente te verbreken. Zijn taken worden wegens privé-omstandigheden voorlopig overgenomen door a niet aan de start. tent Marcel Vets. cile Leenen en Ursula Dekeling ropese topscorerslijst Zita Galic, naast zich op de bank had zitten, was dit alles te veel voor Oranje. „We hebben gewoon geen kans ge- De Nederlandse ploeg scoorde dit daarbij aan een stichtingsvorm en aanwijzing van de deelnemers aan de tocht via loting. De herkozen voorzitter Jan Sipkema zei in zijn jaar- rede, dat „als er geen verdere doorstroming van het ledenbestand plaatsvindt, er voor een groep van ca. 30.000 mensen geen uitzicht is om ooit de Elfsteden tocht te rijden. Anderzijds is er een groep van leden die dit recht voor het leven wil vasthouden. Als de tijd dit verschil niet oplost, zal het bestuur een deelname- beleid ontwikkelen waarbij ook de groep van teleur- gestelden een kans krijgt". De vereniging „De Friesche Elf Steden" liet onlangs via loting 2200 nieuwe leden toe. Er waren 34.000 gega digden. Momenteel telt de vereniging 20.500 leden. ADVERTENTIE Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.00 uur HOOFDKLASSE LEIDEN - De eerste ronde van de FC Lisse (za); Alphia - Hazers- strijd om de LD-Cup - dit jaar met woudse Boys; ZLC (za) - Randstad BREESTRAAT 122/124 en 145 LEIDEN record aantal inschrijvingen van 69 standaardteams - wordt af gewerkt in het weekeinde van 10 en 11 januari. Voor twee duels geldt daarop een uitzondering. VNL (za) speelt op 3 januari tegen Warmunda en Foreholte komt op 17 januari in het veld tegen Quick Boys. Het volledige programma luidt: Zaterdag 3 januarf VNL (za) - Warmunda Zaterdag 10 januari Unitas (za) - Docos; MVKV - Leid sche Boys; Sleutels - LDWS; TAW - Bernardus; SVOW - SJC; Katwijk - Lugdunum; VTL - Noordwijk; GWS - MMO; Leiden - Sport; UDO - Oegstgeest; Kickers (za) - Roodenburg; HVZ - Alphense Boys; Stompwijkse Boys - RCL; SVLV (za) - Ter Leede; KRV - Uni tas; Woubrugge - Orarye Groen; VNL - Voorschoten; Meerburg (za) - ARC; LSW - Valken; Abbenes - Rijnsburgse Boys; SJZ (za) - DOSR; Koudekerk - ASC; LFC (za) - WSB. Zondag 11 januari SJZ - Alphen; Meerburg - Teylin- gen; VN A - Lisse; Alkmania - SVLV; ROAC - LFC; ZLC - Altior; Kickers - UVS Zaterdag 17 januari Foreholte - Quick Boys Vrijgeloot: Kagia Alle duels beginnen om 14.00 uur. De arbiters hebben het recht om voor bepaalde overtredingen een straftijd van vijf minuten te geven. Bij een gelijkspel wordt er twee maal een kwartier verlengd. Daar na geven eventueel (vijf) straf schoppen de doorslag. Korfbal Op tweede kerstdag vindt de voorronde plaats van de strijd om de LD-Cup voor korfbalteams. De zestien ploegen uit Leiden en om streken spelen in vier poule's, ver deeld over de Vijf Meihal en Apol- lohal. In poule D komt het jeugd- team van de Leidse Korfbal Fede ratie uit. De wedstrijden beginnen om half elf. De indeling: Poule A (Vijf Meihal): De Danaï den, Madjoe, Tempo en Zuiderkwartier. Poule B (Vijf Meihal): De Alge mene, Fides Pacta, Fluks en Vrien denschaar. Poule C (Apollohal): Crescendo, Fiks, KNS en Pemix Poule E (Apollohal): Ons Eiland, TOP, Velocitas en LKF-jeugd. Een dag later, op zaterdag 27 de cember, strijden de nummers één en twee van de poule's om de eer ste tot en met de achtste plaats. De duels van tweemaal vijfentwintig minuten worden afgewerkt in de Vjjf Meihal. De wedstrijden begin nen om 14.00 uur. Om 21.00 uur is de finale.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13