M Arsenal krijgt weer kleur Van der Smissen: valse start bij profbiljarters Bekerstrijd reserve-teams Glorieuze tijden herleven in jubileumjaar an ft—, PAGINA 12 SPORT ZATERDAG 13 DECEMBER 1986 LONDEN (GPD) - Op kerstmis 100 jaar en aan het einde van dit sei zoen kampioen van Engeland. Dit scenario lijkt te mooi om waar te zijn. En nóg zijn het er velen, die eraan twijfelen. Maar een blik op de ranglijst leert dat op dit moment Arsenal de hoogste ogen gooit in 's door Haye Thomas lands eerste divisie en vanuit die veelbelovende positie met de week zelfverzekerder gaat spelen. Ge- Feest in Londen in 1971 nadat het Arsenal van aanvoerder George Grahamdoelman Bob Wilson en de langharige Charlie George de dubbel heeft veroverd. (archieffoto ANP) zien het glorieuze verleden slaat dat heel wat oude sentimenten los. Want de 100-jarige was vroeger een beroemdheid van de eerste orde. Niet alleen in eigen omgeving, maar tot ver buiten de landsgren zen. Zoals dat nu geldt voor clubs als Manchester United en Liver pool, die Arsenal als een grote na tionale en ook internationaal er kende voetbalmacht, allang in de vergetelheid hebben gedrukt. Gaat het nu veranderen? Wordt Arsenal weer een toonaangevende club, die gezien de opbouw en sa menstelling van het elftal in de ko mende jaren de glorie van weleer kan doen herleven? Met dit soort vragen houden de kenners zich al weken bezig. En zo langzamerhand neigt hun kritische oordeel tot de erkenning dat de melange van ta lent, techniek, inzicht en vooral in zet van het huidige Arsenal, een grote belofte inhoudt en dat het zeer wel mogelijk is dat met dit elf tal van vooral jonge spelers de ba sis kan worden gelegd voor een nieuwe, in rood-wit verpakte my- thevorm. Want mythevorming heeft inder daad plaatsgevonden rondom Ar senal, in 1886 als een onbeduidend vriendenclubje opgericht toen een groep werklozen uit Nottingham, die in de grote Londense munutie- fabriek van Woolwich Arsenal werk had gevonden. De Royal Ar senal FC, met de bijnaam The Gun ners, noemden de mannen uit Not tingham hun voetbalclub. En in de van huis-uit meegenomen rode shirts en witte broeken begonnen zij het Londense voetbalavontuur, dat hun in 1890 de Kent Senior Cup opleverde en een weliswaar verloren maar dapper gespeelde fi nale tegen de Old Westminsters om de London Senior Cup. Deze snelle successen brachten het prille Arsenal al snel de begeer de uitverkiezing om in de tweede divisie van de Football League te mogen spelen. Andere uitverkore nen waren in 1893: Newcastle Uni ted, Middlesborough, Ironopolis en Rotherham Town. Een hoopvol, maar nog altijd bescheiden begin. Want het jonge Arsenal leefde diep in de schaduw van bijvoorbeeld een club als Wolverhampton Wan derers, dat als mede-oprichter van de Engelse league van zijn eerste sponsors, de machtige bierbrou wers van Northampton Breweries, een prachtig stadion had gekregen en al zo sterk gevolgd werd, dat op uitwedstrijden manden vol post duiven meegingen om het enthou siast meelevende thuisfront voort durend over het scoreverloop te kunnen inlichten. Arsenal kwam pas in 1904 in de hoogste voetbalafdeling, maar erg veel werd daar niet gepresteerd. En toen in 1913 het lang verwachte dieptepunt kwam en Arsenal de gradeerde, gebeurde dat zelfs met het allerlaagste aantal punten en doelpunten uit de geschiedenis van de eerste divisie. Na de Eerste Wereldoorlog kwam Arsenal terug in de hoogste afdeling. Niet op de kracht van zijn voetbal, maar door de welsprekendheid van zijn slagvaardige bestuurder sir Henry Norris. De eerste divisie was met twee plaatsen uitgebreid. Het vlak voor de oorlog gedegradeerde Chelsey en Tottenham waren daar voor de aangewezen kandidaten en boven Arsenal stonden ook nog een aantal clubs die in de tweede divisie aanzienlijk betere presta ties hadden geleverd. Maar tegen het praten van sir Henry kon niemand op en uitein delijk werd besloten dat Chelsey en Arsenal de twee extra plaatsen innamen. Zo keerde Arsenal terug. Niet alleen als een blijvertje, maar ook als een club die zich langzaam maar zeker ontwikkelde tot een voetbalmacht van gewicht. Dat ge beurde onder leiding van de legen darische manager Herbert Chap man en zijn rechterhand, trainer Tom Wittaker. Chapman toonde zich niet alleen een uitstekend za kenman, hij was ook een groot spelkenner en een voetbalstrateeg met visie. Hij introduceerde het stopperspil-systeem, door zijn ver dediger Roberts als een derde back als het ware aan de midvoor van de tegenpartij te 'kluisteren' en de binnenspelers kregen opdracht om op beurten terug te komen naar het middenveld en daar in tweede linie de aanval met scherpe dieptepas- ses te voeden. Het was een nieuw systeem dat door Arsenal onder strenge leiding van Chapman en Wittaker tot een cultus werd verheven en de suc cessen bleven niet uit. Het beroem de Arsenal van de dertiger jaren met sterren als Hapgood, Jack, Ja mes en later vooral Drake, won vijfmaal de landstitel en tweemaal de grote FA Cup op Wembley. Ted Drake, Arsenals goaltjesdief bij uitnemendheid, vestigde in 1935 een record in de eerste divisie, dat nog steeds niet is gebroken. Hij maakte tegen Aston Villa zeven doelpunten en reisde na afloop ge woon met de ondergrondse naar huis; de wedstrijdbal die hem als een relikwie was geschonken, on der de arm. Glorie Het waren de dagen dat een ster als Drake slechts zeven pond per week verdiende. Tenminste in het seizoen, want tijdens de zomer werd er van het weekloon een pond afgetrokken. Niettemin gold Arsenal als de top van het voetbal. Voor, maar ook meteen na de Tweede Wereldoorlog, toen Allison en Wittaker de gouden lijn, zoals die door Chapman was uitgestip peld, doortrokken. Met nieuwe sterren als Joe Mercer, George Swindon en later zelfs de beroem de Tommy Lawton. Hun foto's sierden de wand van jongenska mers en als het ging om onze ein deloze 'partijtjes-tegen' in het straatvoetbal, werd telkens verbit terd gevochten om als ploeg Arse nal te mogen heten. Nog leeft in onze herinnering hoe wij als jongetjes in De Meer met bijna niet te verwerken be wondering en extase Ajax-doel- man Gerrit Keizer in de rug keken, omdat hij in onze ogen de hemel op aarde had gevonden. Want Gerrit Keizer, die als groenteman op de voormalige markt van Cpvent Gar den werkte, keepte zaterdag bij Ar senal en stond dan zondag, na een vlucht met de KLM over de Noord zee, bij Ajax onder de lat. Keizer was het ook die Ajax wist over te halen zijn eigen vaste clubshirt met het rode middenstuk te verza ken en uit te komen in de officiële kleuren van Arsenal. De bekende rode shirts met de witte mouwen had hij daarvoor uit Londen mee gebracht. Langzaam maar zeker is de gou den glorie van Arsenal verbleekt en afgebrokkeld. Nog één keer was er een opleving toen de ploeg van 1971, bestaande uit voornamelijk middelmatige, maar zeer hard werkende spelers, eigenlijk op ka rakter de dubbel wonnen en niet alleen de landstitel maar ook de Engelse voetbalbeker veroverde. Daarna sloeg echter meedogenloos de verveling toe. Arsenal zakte steeds dieper weg in de grauwe middelmaat van de eerste divisie. Oh, zeker, de leiding deed zijn ui terste test en het dient gezegd te worden; van een werkelijke drei ging dat het eens zo vermaarde voetbalinstituut uit de hoogste af deling zou moeten verdwijnen, was nimmer sprake. Maar er stond ook weinig of niets tegeno\*er. Knieval Natuurlijk, Arsenal bleef Arse nal. Als je er heen ging en heel luxe met de ondergrondse tot vlak voor het stadion kwam, ontmoette je bij de hoofdingang steevast George Clark, de gepensioneerde sergeant- majoor, die keurig in uniform, zijn onderscheidingstekens fier op de borst er sinds jaar en dag op toeziet wie het heilige der heilige van Highbury mag betreden. De grote marmeren hal met het donkere borstbeeld van Herbert Chapman, de hoge fraaie bestuurskamer met veel donker teakhout en leer waar voorzitter Hill-Wood zijn gasten ontvangt. Welke gasten dan wel te verstaan. Want waarschijnlijk als enige club ter wereld heeft Arsenal een in lichte pasteltinten uitge voerde tearoom of lounge, waar de vrouwelijke bezoekers, maar dan ook uitsluitend op basis van 'la- dies-only' toegang hebben. Arsenal was ook de club die zich ten behoeve van het publiek voor en halverwege de wedstrijd verze kerde van de diensten van de Lon dense politiekapel, die in de voor hoede van zijn muzikale vermogen de vermetele beschikking had over een nogal gezette tenor. Daarom niet alleen marsmuziek, maar voor al ook deuntjes uit musicals en operettes. Veel of weinig publiek, regen of wind, de dikke constabel zong. En nog zien we hem staan; de handen in vervoering geheven en zijn van emotie trillende stem hoog boven de gecombineerde blazers uit met steevast: 'Gem hab'ich die Frauen geküsst'. De zingende con stabel en de Londense politiekapel zijn op Highbury, in de ten slotte zeer luidruchtige woede-uitbar stingen van de jonge aanhang ten onder gegaan. Ondanks een wan hopige petitie van de oudere sup porters werd enkele jaren terug met deze traditie gebroken. Een knieval voor de vervlakking, die als een dikke wolk van verveling over het voetbal en vooral de sfeer van Highbury schoof. Discipline Dat is dit seizoen op slag veran derd. Met de komst van oud-speler George Graham, die in Highbury met het winnen van 'de dubbel' in 1971 grote dagen heeft gekend. On der zijn leiding viert Arsenal dit seizoen het honderdjarig bestaan. Een eeuwfeest in stijl, want de 42- jarige Schot heeft weer de oude discipline teruggebracht, die be paalt dat op Arsenal-bjjeenkom- sten, dus ook vóór en na de wed strijden, de clubblazers met bijbe horende broek, overhemd en club dassen dienen te worden gedragen, dat de spelers onder geen beding sociale contacten mogen onder houden met leden van het bestuur die hun werkgevers zijn. Tot grote instemming van het oude kader, dat in de eerbiedwaar dige sfeer van de plechtige direc tiekamer met een blos van weelde op de konen, elke week meer tot de overtuiging komt dat er weer grote Arsénal-dagen in het verschiet lig gen. Waarom? Omdat Arsenal on der leiding van George Graham, met doelman Lukic en de interna tionals Sansom, Anderson en O'Leary over een van de beste ver dedigingen beschikt. Met Rocastle, Quinn, Adams en Hayes, een vier tal uiterst talentvolle spelers bezit die niet ouder zijn dan 20 jaar. En zijn aanval met de agressie en slagvaardigheid van Williams, Da- vis, Groves en vooral de grillige balgoochelaar uit Schotland Char lie Nicholas een allure heeft gekre gen, die men in Highbury in geen tijden heeft gekend. Het gevolg: steeds vollere tribunes rond de triomfantelijke koploper van de eerste divisie. En ook een groeien de belangstelling voor de eigen veijaardagscadeaus: een gedenk boek over honderd jaar Arsenal en een videocassette, genaamd 'Arse nal 1886-1986'. Keurige Schotse George Graham ziet dat het goed gaat. En is al zover om zijn combi natie van „straffe discipline, maar tegelijk erop toezien dat iedere speler als mens en voetballer in zijn waarde wordt gelaten", als het geheim van het nieuwe Arsenal uit te dragen. Woensdagmiddag en -avond heb ik via de televisie zitten genieten van twee bikkelharde wedstrij den voor de Europese competi tie. De wedstrijden tussen Glas gow Rangers en Borussia Mön- chengladbach en Guimaraes en FC Groningen, waarin iedereen tot het uiterste is gegaan en som migen zelfs te ver gingen. Rooie kaarten, gele kaarten, vaak protesten bij de scheidsrechter en grensrechters en regelmatig aanslagen op lijf en benen. En dat gebeurt vooral in de return- wedstrijden, want dan valt de de finitieve beslissing en stijgt ei genlijk de spanning met de mi nuut. Jammer voor de spelers van Groningen dat zij in de Euro pa-Cup ervaring te kort komen. In ieder geval in deze wedstrijd. Vooral de ervaring om met de grote spanningen om te kunnen gaan. Want de spelers en trainer zijn immers na de eerste wed strijd, veertien dagen geleden, doorlopend bezig met die zware uitwedstrijd. Ook de plaatselijke pers blijft de spanning opvoeren met commentaren en interviews van diversen. En dan niet te ver geten de supporters, die op posi tieve wijze de spelers proberen op te naaien. Dat is alleen nog maar de span ning vóór de wedstrijd, want het duel moet nog beginnen. Daarin wordt een thuisspelende club al tijd door zijn publiek opge zweept en dat beinvloedt de prestatie van die thuisspelende club veel meer dan die van de te genstander, Groningen in dit ge val. Verder komt de rol van de scheidsrechter uiteraard ter sprake. In de ogen van Gronin gen doet hij natuurlijk niet veel goed, vooral niet omdat de noor delingen achter staan en zich maar afvragen of ze nog gelijk kunnen komen. Dus wordt Gro ningen elke minuut nerveuzer. De inzet wordt dan nog groter, daardoor de leiding van de scheidsrechter weer scherper en de conflicten ook talrijker. En als dan de aanvallers zich ook regel matig laten verleiden tot sli dings, grove overtredingen en protesteren bij de leiding, dan gaat dat uiteindelijk ten koste van hun prestatie. Vooral die van de technisch sterkere. Dat gebrek aan ervaring om met die inmiddels tot het kook punt gestegen spanningen te kunnen omgaan, dat miste ook Groningen woensdagmiddag in Portugal. En als ik naar de televi sie kijk en luister naar NOS-ver- slaggever Evert ten Napel, die het gedrag van de Groningen- spelers bekritiseert, en roept dat zij zich volwassener moeten ge dragen, dan heeft Ten Napel na tuurlijk gelijk. Hij heeft gelijk dat ze zich niet weten te gedra gen als spelers met grote Europe se ervaring, want dat zijn ze ook niet. Trainer Rob Jacobs stelde te recht vast, dat in deze wedstrijd zijn sleutelspelers Eykelkamp en Olde Riekerink alsmede verdedi ger Mason niet het verwachte ni veau haalden. Want juist zij zijn de spelers die met hun kwalitei ten het spel een beetje kunnen vertragen en naar hun hand zet ten. Maar juist doordat zij allés wilden geven, met name in ver dedigend opzicht, hebben zij ook, vol goeie bedoelingen, hun gewenste opbouwende en aan vallende inbreng teruggebracht tot werken en knokken. En dat is dan jammer. Want ik vind dat Groningen kwalitatief niet echt minder is dan deze Portugese te genstander. Ik hoop dan ook dat Jacobs en zijn selectie een paar jaar ervaring op kunnen doen met Europa-Cupvoetbal. Want in de Nederlandse competitie ont breken veelal die grote spannin gen. En omdat de Groningse am bities nu eenmaal ook op Euro pees niveau gericht zijn, hoop ik dat die ervaring er mettertijd ook zal komen. PIET KEIZER VALKENBURG (GPD) - Het pro- favontuur van invitatie-speler Christ van der Smissen, tijdens de World Cup-finale in Valkenburg, was maar 22 caramboles lang. Ver deeld over drie setjes kwam de zo imposante Nederlandse kampioen niet verder dan die miserabele sco re tegen de Japanner Kobayashi. Een ontgoocheling van jewelste voor de werkloze Westbrabander die zo graag zijn visitekaartje had afgegeven aan vooral dr. Werner Bayer, de suikeroom van 's we relds beste driebanden-spelers. TENNIS - Twee ongeplaatste speelsters hebben de halve finales van de NK indoor-tennis in Goirle gehaald. Hester Witvoet en de pas 15-jarige Nathalie Vandierendonck schakelden resp. de als zesde ge plaatste Digna Ketelaar en de num mer vijf Titia Wilmink uit. Marian ne van der Torre (eerste op de lijst) en de nummer twee Simone Schil der kwamen eveneens bij de laat ste vier. Bij de mannen werd de als twee de geplaatste Huub van Boeckel verrassend uitgeschakeld door de als zevende gerangschikte Chris Vermeeren. Ook de nummer drie Jan-Willem Lodder ging ten onder. Tegen de ongeplaatste Tjerk Bogt- stra, die een dag eerder titelverde diger Wim Groeneveld al had uit geschakeld. Judoka Van As mee naar Parijs LEIDEN - Laurens van As is uitge nodigd voor de nationale judo ploeg die deelneemt aan een trai ningsstage in Parijs. Samen met nog vijf andere judoka's vertrekt Van As op 12 januari naar de Fran se hoofdstad. Vijf dagen later keert het gezelschap weer terug naar Ne derland. In korte tijd is Bayer uitgegroeid tot 's werelds meest invloedrijke biljartbaas, omdat hij veel geld in de sport pompt. Daarom wordt er nu in Valkenburg op hoog niveau gespeeld. Daarom ook hoeft Christ van der Smissen na zijn eerste, zo desastreus verlopen, kennisma king met de Bayer-groep nog niet te wanhopen. Want een biljarter wordt niet op één partijtje beoordeeld. Ook Van der Smissen niet, die er nu niets van brouwde, maar op het NK- driebanden een recordgemiddelde van 1.388 bij elkaar speelde. Of schoon er nog over moet worden vergaderd, ziet het er naar uit dat de profstal van Bayer volgend sei zoen met vier spelers zal worden uitgebreid tot zestien. ,.En dan komt, na de Zweed Blomdahl ook Van der Smissen in beeld", zei Cees van Oosterhout gisteren namens de Billiard World- cup Association (BWA). „Een tweede Nederlander naast Van Bracht in het profcircuit is trou wens toch al onoverkomelijk, ge zien het aanzien van Nederlandse biljarters internationaal" Het ziet er dus goed uit voor Van der Smissen, ondanks diens teleur stellend optreden gisteren, maar het zal voor hem wel wennen zijn wanneer hij wordt toegelaten bij de profs. Hoe speel ik het spel over een set van vijftien? Die kunst bleek ook Jean Bessems, de derde invitatiespeler niet machtig. Hij verloor van de Belg Dielis. Rini van Bracht heeft het ant woord wel gevonden. Hij schakel de gisteren, met niet al te veel moeite de andere 'gastspeler' Her man Popeyus uit op een wijze die vooral zijn verdedigend meester schap illustreerde. En daar komt het in partijtjes over zo'n korte lengte natuurlijk op aan, geen ga ten laten vallen. Verliezen in Valkenburg heeft, met het daar gehanteerde KO-sys- teem, vervelende gevolgen. Finan cieel vooral. Bij een overwinning in de eerste ronde is een profspeler verzekerd van 6000 Duitse marken, bij de laatste vier van 12.000 en bij de laatste twee van 25.000. De win naar in Valkenburg toucheert 50.000 DM. Omdat het om een fina le gaat is de winnaar van het klas sement over de vier proftoernooien ook nog eens 50.000 Dm extra rij ker. Raymond Ceulemans, de favo riet voor het grote geld, heeft mo menteel 80.000 mark en er ligt nog meer op hem te wachten. Eerste Winst van Vunderink ALKMAAR (ANP) - Robert Vun derink heeft zijn eerste overwin ning bij de marathonschaatsers be haald. De 'gesjeesde' allrounder uit Raalte was gisteravond in Alkmaar de snelste in de vierde rit van de zesdaagse. In de massasprint ver raste hij niemand minder dan de onverslaanbaar geachte Richard van Kempen en Andries Kasper. Met zijn tweede plaats verstevig de Van Kempen zijn leidende posi tie in de zesdaagse. Met nog twee dagen (Amsterdam en Heeren veen) kan hem de eindzege plus de daarbij behorende gouden schaats nauwelijks ontgaan. IJ shockeyj eugd naar Italië LEIDEN - Wim Oostveen uit Hoogmade en Gert-Jan Vreeburg uit Voorschoten zijn geselecteerd voor het nationale jeugd-ijshoc- keyteam. De ploeg van Jong Oran je neemt van 19 tot en met 22 de cember deel aan een internationaal toernooi in Italië. LEIDEN - Vanwege het soepele verloop van de veld- competitie voetbal organiseert de Afdeling Leiden na de winterstop een bekercompetitie voor reserve teams. Alle lagere elftallen van zowel de zaterdag- als zondagcompetitie spelen, in poule-vorm, minimaal drie extra duels. De Afdeling voegt daartoe de reserve-klassen samen in poule's van vier. Op zaterdag betekent dat derhalve dat in eerste instantie de elftallen uit IA, 2A en 2B samenkomen, alsook die van 3A tot en met 3D, 4A tot en met 4G en 5A tot en met 5G. Na een eerste schifting spelen de reserves uit de der de, vierde en vijfde klasse een tussenronde, waarna opnieuw poule's van vier team worden samengesteld. Daaruit komen, tijdens ééndaagse toernooien, de win naars die het vervolgens moeten opnemen tegen de sterkste teams van de zondag, die daarvoor eenzelfde procedure hebben gevolgd. Uiteindelijk blijft er één winnaar over die de Afdelingsbeker voor reserve-ploe gen in ontvangst mag nemen. Voor half april dient de bekercompetitie zijn beslag te krijgen. Brinkman (links) en Mies Bouwman rechts rond op zijn tentoon stelling. (foto ANP) Frans Molenaar in Haags Gemeentemuseum Twintig jaar haute couture DEN HAAG - "Frans Molenaar, haute couture 1967-1987", is de titel van de tentoonstelling die tot 8 maart volgend jaar te zien is in het tentoonstellingsgebouw van het Haags Gemeentemuseum. Eindelijk erkenning voor de couturier als kunstenaar? Niet in zijn algemeenheid, wel in het geval van Frans Molenaar, zoals Ietse Meij conservatrice twintigste eeuw van het Kostuummuseum uit legt. Qua vormgeving sluit het werk van Molenaar aan bij de geo metrische abstractie en het constructivisme van bijvoorbeeld Dekkers en Mondriaan. Van deze laatste is de uitspraak:"De mode iet alleen een getrouwe spiegel van een de meest plastische uitdrukkingen tuur". En de modemaker Frans Molenaar heeft zich altijd als een vis in het water gevoeld in dat wereld van vierhoeken, driehoeken en cirkels. In het konsekwent uitwerken van een gekozen thema, zonder frutsels en zijsprongen, is nu al twintig jaar de grootste kracht van de Amsterdamse ontwerper. Aankopen uit zijn collec tie zijn voor een museum met de grootste Mondriaancollectie ter wereld bijna een logische stap. De tentoonstelling, naar een ontwerp van architect Cees Dam, geeft een goed overzicht van twintig jaar Molenaar. Je hebt als bezoeker eindelijk eens de gelegenheid alle details goed te bekij ken en met de catalogus in de hand de ontwikkelingen vanaf het begin mee te maken. De kunstenaar en de kleermaker, gevangen in een expositie. Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van het huis Frans Molenaar verscheen bij uitgeverij Cantecleer een jubileumboek met dezelfde titel als de tentoonstelling. Ietse Meij schetst daarin o.m de voorgeschiedenis van het huis Frans Molenaar en de ont wikkelingen die de ontwerper doormaakte. Het boek bevat heel veel fraaie zwart-wit en kleurenfoto's. Van kiekjes uit het fami liealbum tot foto's van zijn laatste collectie (winter 1986). Naast al die haute couture ook aandacht de andere kant van Molenaar: de pakken voor de mannen van de Haagse reinigingsdienst, de uni formen voor het muziekkorps uit Sneek. Het is allemaal terug te vinden in het boek waarvan Adriaan van Dis gisteren, na een gees tige toespraak onder de titel "Gaatjes schoenen, die horen", het eerste exemplaar overhandigde aan mevrouw Brinkman, die de honneurs waarnam voor haar echtgenoot, die nog in het Catshuis was. Later kwam hij, vergezeld van zijn collega-minister Nijpels, toch nog een kijkje nemen. En zo had ook deze Haagse opening toch weer z'n prominenten. In het kader van de tentoonstelling worden in het museum twee modeshows gegeven 31 januari (15.00 uur) "Cirkel", voorafge gaan door een inleiding van Ietse Meij over "De abstracte vormge ving van Frans Molenaar" en 7 maart (12.00 uur) toont Molenaar zijn lentecollectie 1987. HENRIETTE VAN DER HOEVEN

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 12