'Buitenmens' zag alle nieuwbouw verrijzen Bezuinigingen voorlopig opgeschort in ziekenhuis 'Failliet bedrijf in het krijt bij werknemers' Installatie bespaart 'Poelmeer' energie» Prijzen voor Zoeterwoudse tuinen PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 12 DECEMBER 1986 Van den Berg 25 jaar in Leiderdorp LEIDERDORP - Hij is ambte naar en dat zelfs al een kwart eeuw lang, maar wie zijn ver weerd, doorleefd gezicht aan schouwt zal dat halsstarrig wei geren te geloven. Als het echt moet hijst M. van den Berg (54) zich wel in een pak, maar hy blijft een buitenmens. Getuige ook zijn opmerking het buiten werk het leukste te vinden. Ech ter als je directeur gemeentewer ken bént, zijn urenlange verga deringen onontbeerlijk en dus onontkoombaar. Er blijft de jubi laris echter nog voldoende tijd over om de buitenlucht op te snuiven. Want in Leiderdorp is het bijna traditie dat de hoogste baas van gemeentebedrijven au tomatisch commandant van de vrijwillige brandweer is. Aanvankelijk als technisch ambtenaar, vanaf 1975 als direc teur, zag hij alle nieuwbouwwij ken en voorzieningen als park De Houtkamp komen, hielp ze zelfs ontwikkelen, de^d en doet 'zaken' als er grond moet worden verkocht. Als directeur gemeen tewerken is hij onderhandelaar namens de gemeente bij grondtransacties, heeft hij bouw en woningtoezicht, onderhoud in Leiderdorp, de centrale antenne en het grondbedrijf onder zijn hoede. Het aspect van zijn vak waarin Van den Berg altyd de meeste aardigheid heeft gehad is het buitenwerk. "Dat is het leukste. Het ontwikkelen van nieuw bouwwijken - vooral vroeger, toen dat nog niet keihard aan fi nanciële maxima was gebonden. Zelf een exploitatie-opzet voor een wijk maken, een goede ba lans vinden tussen kosten en op brengst van de grond. Ja, dat was best een vrij zorgeloze tijd. Je was ook bezig met datgene waar voor je was opgeleid: techniek". Jaren werk "Ik heb destijds voor Leider dorp gekozen, terwijl ik elders meer kon verdienen, omdat er hier voor jaren werk lag. Alles vanaf de Berkenkade, het Zijl kwartier, de Engelendaal, de wijk Voorhof, was al ingedeeld. Dat moest allemaal worden ge realiseerd. Je bent dan met een heel team aan de slag om vorm te geven aan de plannen die op pa pier staan. Waar de wegen gaan lopen, hoe de waterpartijen eruit gaan zien, dat soort zaken". "Waarbij geldt dat de normen in al die jaren totaal zijn veran derd. Toen ik hier kwam - maai dat was overal - maakte je een stuk grond bouwrijp door met de bulldozer alles plat te maken Het hele terrein moest kaal zijn. Nu worden overal op voorhand bomen neergezet, bij de Buiten hoflaan bijvoorbeeld. Er wordt veel meer naar het oorspronkelij ke landschap gekeken". U hebt 25 jaar ambtelijke erva ring achter de rug, bent voor die tijd van alles en nog wat geweest (uitvoerder, opzichter) - is het dan niet vreselijk irritant begin nende ambtenaren of raadsleden te horen bazelen over zaken weinig afweten? Van den Berg lacht maar wat, probeert een diplomatiek ant woord te vinden. Zegt dan. "Dat spanningsveld tussen wat de po litiek wil en wat er technisch kan, dat vreet aan je, ja. En er zijn projecten die politiek gezien leuk scoren, terwijl er maar wei nig mensen zich zorgen maken over het toekomstig onderhoud ervan. Gelukkig zijn er goede af spraken gemaakt met de poli tiek. Zo hebben we kunnen be werkstelligen dat we in elk geval de asfaltwegen maximaal mogen onderhouden in Leiderdorp". "Want als je het onderhoud verwaarloost, krijg je daarvan la ter de rekening gepresenteerd. Zo zal bijvoorbeeld het opknap pen van de riolering de komende jaren een flinke investering ver gen. Dat komt niet alleen door gebrekkig onderhoud hoor, maar ook door de sleehte ondergrond waarmee we in Leiderdorp kam pen. Daardoor ligt het riool er niet strak bij, worden de buizen aangetast. Ja, die riolering zal ons de komende jaren heel wat zorgen baren. Ik durf te veron derstellen dat het ons straks een miljoen per jaar gaat kosten". Brandweer Over naar een ander onderdeel van zijn werk: het commandant schap van de vrijwillige brand weer. Jarenlang was Van den Berg 'slaaf van de pieper. "Als dat ding gaat, is het meteen hol len geslagen. En die dingen heb ben de onhebbelijkheid dat ze Van den Berg: 'Het spanningsveld tussen wat de politiek wil en wat er technisch kan, dat vreet aan je' ook 's nachts gaan", zegt hij iro nisch. Sinds drie jaar is hem wat dat betreft iets meer rust gegund. Was Van den Berg voor die tijd ook elke zaterdag en zondag de klos, nu draaien er meer kaderle den weekenddiensten. Tijdens oud en nieuw blijft de comman dant zelf wel altijd paraat. "Dan gebeurt er altijd wat, daar wil ik bij zijn". - De brand bij Sikkens, alweer een aantal jaren geleden, was 'zijn mooiste fik'. "Een van de grootste én meest gevaarlijke, met al dat brandbare spul in die verffabriek". In hoeverre staat een brandweerman aan gevaren bloot? Van den Berg: "Natuurlijk, je loopt enorme risico's. Het mees te angst heb ik voor longbescha diging. Als het publiek ons ziet. met al die beademingsmaskers, krijg je van alles naar je hoofd. Of dat nou niet overdreven is. Wat de mensen niet begrijpten is dat je ontstellend veel kwalijke dam pen binnenkrijgt. En dat zij toe vallig een keertje bij een brand staan, maar dat onze mensen er vijftig, zestig keer per jaar mee worden geconfronteerd". Overigens vermoedt Van den Berg dat hij de laatste aanvoer der van een voor 100 vrijwillig brandweerkorps zal zijn. Het is allemaal niet meer te combine ren, gelooft hij. "Je hebt ook steeds meer taken gekregen. Rampenbestrijding, cursussen, het komt er allemaal bij. Vroeger hoefde je alleen maar met water te kunnen gooien als je bij de brandweer wilde. Tegenwoordig komt er zoveel chemie aan te pas, je moet het nodige over bouwkunde weten, inschattings vermogen hebben, hulpverle ning - het is een beroep gewor den. Ik denk dat Leiderdorp wel iswaar een vrijwilligerskorps zal blijven houden, maar dat het ka der in de toekomst uit beroeps krachten zal gaan bestaan. Vrou wen erbij? Van mij zou het mo gen hoor. Maar we hebben nu al zo'n forse wachtlijst van mannen die graag bij de brandweer wil len.. Vergeet niet, het is in Lei derdorp traditie, dorpscultuur zo je wilt, dat die brandweerhelm van vader op zoon wordt doorge geven". Het jubileum van M. van den Berg wordt vandaag in het ge meentehuis gevierd met een bij eenkomst voor genodigden, ge volgd door een receptie vanaf 16.30 uur. Politie houdt controle in Geversstraat OEGSTGEEST - Een verkeers controle op de Oegstgeester Ge versstraat heeft gistermorgen tus sen half acht en half elf weinig op geleverd. Bij de vijftig tot stoppen gebrachte automobilisten en even- zovele (brom)fietsers, constateer den agenten in totaal zeven fouten. Een fietser kreeg een proces-ver baal wegens het laten meevoeren door een brommer, van vier auto's was de verlichting niet in orde. ter wijl" twee automobilisten hun rij en kentekenbewijs niet bij zich hadden. Moest de eerste twintig gulden betalen, de anderen kwa men er met een 'toonregeling van af. Ze moeten hun spullen in orde maken en op het bureau laten zien. Actie bij Leiderdorpse benzinepompen LEIDERDORP - Alle Shell- benzinestations in Leiderdorp zullen morgenmiddag worden bezocht door vertegenwoordi gers van de werkgroep Leider dorp tegen Aparheid. De actie groep wil tankende automobi listen tussen één en vier uur in formeren over de activiteiten van Shell in Zuid-Afrika. Vol gens de werkgroep zijn de pomphouders zijn van de actie op de hoogte gesteld, zo meldt de werkgroep. Wellicht ten overvloede meldt zij nog dat de actie niet tegen hen is gericht., maar "tegen de steun van het Shell-concern aan het apart heidssysteem". De oliegigant levert brandstof aan het apart heidsregime, doorbreekt het olie-embargo en breidt zich uit in het omstreden land, aldus 'Leiderdorp tegen Apartheid'. Mensen die geen auto heb ben, maar wel informatie over Zuid-Afrika, kunnen zich mor genmiddag eveneens bij de postende leden melden. Eerder hield de werkgroep in Leiderdorp een actie tegen de verkoop van Outspan-sinaasap- pelen in de plaatselijke groen tewinkels. Toen verklaarden zich 1200 klanten solidair met de actie door het ondertekenen van zogeheten steunkaarten. Bestuur schaart zich achter OR ander akkoord Het bestuur heeft voorgesteld een commissie te installeren die de opdracht krijgt voorstellen over de begroting 1987 te doen, op basis waarvan het bestuur het financiële plaatje voor 1987 kan vaststellen. In deze commissie zitten afgevaar- LEIDERDORP - De bezuinigin- nog met gen en de daarmee gepaard gaande gaan. ontslagen in het Leiderdorps St. Elisabeth Ziekenhuis zijn voorlo pig van de baan. De medewerkers van het ziekenhuis hebben giste ren te horen gekregen dat het be stuur de bezuiniginsplannen van de directie, waarmee 1,1 miljoen is gemoeid, in heroverweging wil ne men. Pas rond februari volgend jaar zal de begroting voor 1987 wor den vastgesteld. Tot die tijd moe ten er wel maatregelen wórden ge nomen om de kosten te beheersen van bijvoorbeeld het onderhoud en de chirurgische kunstmiddelen. Maar het ontslag dat 22 personeels leden boven het hoofd hangt, wordt voorlopig niet uitgevoerd. Eventuele vacatures die tussen nu VOORSCHOTEN - Volgens de en februartop de bedreigde' afde- Bouw_ en Houtbond FNV staat het lingen ontstaan, worden met opge- failliete Voorschotense aanne- vuld. Mochten daardoor proble- mingsbedrijf Dafra voor 170.000 in het krijt bij ex-werknemers. Het digden van de specialisten, de On dernemingsraad, directie, hde eco nomische dienst en het bestuur. De OR is met dat voorstel inmid dels akkoord gegaan. Zij ziet ook voldoende aanleiding om het over leg met de directie, dat vorige maand als protest tegen de bezui nigingen werd opgeschort, te hero penen. Wethouder Van Veen draait de schakelaar om en de wamtekrachtkoppe- lingsinstallatie in zwembad Poelmeer begint te werken. Achter van Veen staat Van der Bend, Poelmeers bedrijfsleider te lachen. "Hij doet het" ke maatregelen worden getroffen. „aat OII1 Dat zijn ondernemingsraad en be- ,i«rechten stuur van het St. Elisabeth Zieken- huis overeengekomen. De OR had Dafra nog lo<Tn d^'d^pzegperio" i achterstand in vakan- ?n niet-afgedragen j pensioenpremies. Ook eind vorige maand contact met het nfPS,tUh"regHeZ0Cht 0m<?.at de,direCKtle °eze opcode "^ee"^ niet bereid zou zyn alternatieve be- - zuinigingsvoorstellen te overwe gen. De directie echter verklaarde dat de noodzakelijke besparingen wvc. curator R. Lever rekening met i ATV-dagen moeten betalen. week, voor jonge weekloners, tot maximaal zes weken. Kort na het uitspreken van het [faillissement, vorige week, hield de materiële kosten wordt gezocht. Het bestuur zegt in het gisteren verspreide communiqué het te be- schatting van de FNV die tot stand is gekomen na gesprekken met achterstand van 65.000 gulden in vakantiebonnen. Hij kan nog geen zinnige reactie geven op de i LEIDSCH DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 ma.-vrij. 18.00-19.30 za. 13.00-14.00 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20 OEGSTGEEST - De Oegstgeester CDA-wethouder P. van Veen (fi nanciën, recreatie en sport) heeft gisteravond in zwembad Poelmeer de daar aangebrachte warmte krachtkoppelingsinstallatie in ge bruik gesteld. Het betreft hier in feite een energiebeperkende maat regel waarvan Van Veens voorgan ger Van Hazel de initiatiefnemer was. Met de installatie is een inves teringsbedrag van 1,6 ton gemoeid. Het ministerie van volkshuisves ting, ruimtelijke ordening en mi lieubeheer heèft een subsidie van ruim 32.000 gulden toegezegd. Als alles goed gaat is het totaalbedrag in vier jaar tijd 'terugverdiend'. Voorwaarde is dan wel dat de hui dige tendens waarbij de aardgas- prijzen afnemen en die van elektri citeit stijgen, aanhoudt. De installatie bestaat uit een aardgasmotor die een generator aandrijft. De generator levert een elektrisch vermogen van 35 Kwatt. Dat vermogen is niet altijd vol doende om de behoefte in het zwembad te dekken zodat het energiebedrijf Rijnland moet bij springen in de piekuren. Tijdens het opwekken van de elektriciteit ontstaat "afvalwarm te" die kan worden gebruikt voor zwem- en douchewatervérwar- ming en voor die van lucht en ra diatoren. Het is dit aspect waarmee een optimaal rendement zou moe ten worden bereikt. V/ethouder Van Veen toonde zich verguld met de nieuwe aan winst en prees het zwembadperso neel en bedrijfsleider Van der Bend, alsmede de vele uiteenlo pende activiteiten antwoordelijk zijn. Poelmeer is één van de weinige zwembaden die zonder al te veel 'toeters en bellen' zoals in het Wassenaarse Tikibad elk jaar meer bezoekers over de drempel krijgt. In 1980 werden 80 a 110.000 bezoekers geteld., in 1986 zal de teller ergens op 155 A 160.000 blijven steken, een toeneming der halve van acht procent per jaar. Het was Van Veen tijdens zijn be zoekje aan het bad opgevallen dat "alles zo schoon is". Ook maakte de wethouder heel duidelijk zich te willen inzetten voor de komst van de in Oegstgeester kringen van po litici drukbediscussieerde zonne hemel. Donderdag moet de ge meenteraad daarover beslissen. ken heeft gevoerd met de perso neelsleden voor wie ontslag dreigt terwijl de OR daarover niet werd geïnformeerd. "Ondanks het be grip dat wij hebben voor de reden waarom, is die wijze procedureel fout te noemen", aldus het bestuur, dat benadrukt gedwongen ontsla gen pas in uiterste noodzaak te overwegen. De heroverwegingen van het be stuur zijn onder meer gebaseerd op een iets gunstiger financieel voor uitzicht. Leek het er tot voor kort op dat het Leiderdorps ziekenhuis die miljoen op de begroting moest schrappen, wellicht krijgt het nu geld via collega-instellingen die een eigen vermogen hebben opge bouwd. Overigens moeten de staatssecretaris en het Centraal Or gaan Tarieven Gezondheidszorg werknemers. "De hele boekhou ding is een puinhoop. Gisteren heb ik twee volle dozen binnengekre gen. Daar moet ik nog eens naar kijken", zegt hij. Wanneer er het afgelopen jaar in derdaad geen risico-premies zijn betaald, kan dit volgens de vak bond onder meer betekenen dat de werknemers, die voor een deel bij hoofdaannemers terecht konden, geen loon krijgen tijdens een vorst periode. Zij zouden direct in de ww verzeild raken. Voor de betaling van vakantiebonnen en loon tij dens de opzegtermijn, kunnen de werklieden het sociaal fonds bouwnijverheid aansprakelijk stel len. VRIJDAG Leiden Aula scholencomplex - Valkenpad, ma- jorettenvereniging The Koper Girls or ganiseert bingo met loterij, 20 uur, zaal open om 19 uur. Jongerenbeweging - Koppenhinksteeg, Schok-café met als onderwerp: spijbe len. 20 uur. Antonius Clubhuis - Lange Mare, Cres cendo viert het 35-jarig jubileum met een Weense avond, 20 uur. Waag - boeken- en platenmarkt Amnes ty International, tot 20 uur. SSR - Hogewoerd 108, Russische cine ma 'Oktober', met twee inleiders, 20 Schouwburg - Tineke Schouten. 20.15 Hartebrugkerk - Utrechts Barok Con sort met Mesias van Mozart, 20.15 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - kamermuziek m.m.v. Kaoru Kakudo en Herman Uhl- horn, 20.15 uur. Leiderdorp Clubgebouw - Mauritssingel, jaarverga dering IJssport Leiderdorp, 20.15 uur. door The British Choir, 19.30 i Cultureel Centrum - Pr. Marijkelaan 4. hoorzitting brug naar recreatiepias Vlietland, 20 uur. Leiderdorp RCL-kantine - Bloemerd, klaverjassen supportersvereniging, 20 uur. Sjelter - Heemraadlaan 67, disco-avond voor meisjes 12-24 jaar. 20-23 uur. ZATERDAG Leiden Pieterskerk - rommelmarkt, 10-17 uur. IJshal - Vondellaan, sleutelstadwande- ling, 9 uur. Kopermolen - Merenwijk, kerstmarkt voor Amnesty International. Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg, postzegel- ruildag postzegelvereniging Oegstgeest, 10-17 uur. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwanenburg, Meyer. R. v. Leeuwen. Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld. Brikkenwal 19, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus. Kruis en De Lange: Luyk, Was- 34, tel. 126371; spreekuur Minnebroers- gracht 41. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Van de Muijsen- bergh: r tot zo 8 i W. Vrylandt, tel. ZOETERWOUDE - De mooiste tuinen van Zoeterwoude zijn te vinden aan de Zuidbuurtseweg, Hoge Rijndijk, Richellestraat, Ti tus Brandsmastraat en aan de Wei- poortseweg. Dat heeft het comité tuinbeoordeling gisteravond prijs gegeven. In het Zoeterwouds gemeente huis werden dé prijzen uitgedeeld voor de mooiste tuinen. Voordat het zo ver was moest de jury diver se keren langs alle tuinen van het uitgestrekte Zoeterwoude. Het Dorp, de Rijndijk, de Weipoort en het industriegebied werden alle apart beoordeeld. Dit jaar werkte het comité an- T.J. van Leeuwen, kleine tuinen: 1. ders dan in andere jaren. Dat komt H.C. van de Zwan, Richellestraat 4, doordat het nu is aangesloten bij 2. J.G.A.M. van der Hoeven, de Koninklijke Maatschappij voor Rijndijk: grote tuinen: 1. H.C. Tuinbouw en Plantkunde. Maakte Neijenhuis, Hoge Rijndijk 24, 2. P. voorheen nooit verschil tus sen grote en kleine tuinen, nu wer den deze in aparte categorieën beoordeeld. De eervolle vermel dingen zijn vervallen. De winnaars van dit jaar kregen gisteravond een prijs én een oor konde van de Maatschappij. De eerste en tweede prijswin- Dorp: grote tuinen: 1. C.A.M. On derwater, Zuidbuurtseweg 28, 2. Graas, Rhijnvreugd 7. kleine tuinen: 1. P. van Maasdam, T. Brandsmastraat 11, 2. G.J.J. v.d. Lubbe. Weipoort/Gelderswoude: grote tuinen: 1. J.P. van Diemen, Wei- poortseweg 60a, 2. B. de Wit. kleine tuinen: 1. P.J.C. Lourier, Gelders- woudseweg 2a, 2. D.A.P. Paarde- kooper. Industriegebied: 1. 3M Neder land, 2. Heineken. waarschuwd de collectieve afspa- ken na te komen. "Maar keer op keer bleef men zwaar de fout in gaan", aldus woordvoerder Van Amersfoort. "Een malafide koppel baas durf ik hem niet te noemen, maar je kunt wel minimaal zeggen dat hij ontzettend slecht heeft ge functioneerd en zijn verplichtin gen niet is nagekomen. Wij zijn dit soort bedrijven liever kwijt dan rijk". De woordvoerder weet niet of al le werknemers op de hoogte waren van de handelwijze van de Dafra- top. De FNV-leden in ieder geval wel. Zij zouden het afgelopen jaar .massaal de benen hebben geno men. Onder de 19 werknemers, die tijdens het faillissement nog voor Dafra werkten, was het merendeel dan ook 'ongeorganiseerd'. Deze personen moeten zelf, via de cura tor, voor hun belangen opkomen Koffieconcert Het 'Arpeggio-trio' speelt ko mende zondag in de Leiderdorpse Muzenhof werken van Loeillet, Handel, Tournier, Berlioz, Durey en Witteveen. Het koffieconcert begint om half één. Litteris Sacrum De Leidse toneelvereniging Lit teris Sacrum brengt komende za terdag een 'absurde komedie' in de Leiderdorpse Muzenhof aan de Gordijnsingel. Het gaat om 'Een blije gebeurtenis' van Slawomir Mrozek. Centraal staat een echt paar dat het juk van de grootva der van zich probeert af te schud den door zelf voor nageslacht te zorgen. Aanvang zaterdagavond kwart over acht, kaarten aan de zaal of telefonisch via de num mers 896894/765423. Postzegels Postzegelvereniging Oegstgeest organiseert aanstaande zaterdag een postzegelruildag in het ge meentecentrum aan de Oegstgees ter Lijtweg. De zaal is tussen tien en vijf uur open. Entree voor le den gratis, voor anderen ander halve gulden. Tafels kunnen wor den gereserveerd bij N. van Ma- strigt, tel. 410359. 897577. zo 8 uur tot 24 uur: E.K. Fogelberg, tel. 132877; spreekuur de Sitterlaan 18. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. zo 8 uur tot 24 uur: E. Nieuwenhuis, tel. 768918; spreekuur Bevrijdingsplein 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. Leiderdorp za, M.B. Landsmeer, Grotiuslaan 57, tel. 413913; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12. tel. 893139; spreekuur za en zo van 12.30- 13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hu- genholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520; zo, F. Koopmans, Churchill weg 19, tel. 6352. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. Wassenaar za, J. Stuyfzand, tel. 12460; spreekuura dres Kerkstraat 42; zo, M. van Feen, tel. 18309; spreekuuradres Hofcampweg 65. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 12 tot vr 19 decem ber door: Apotheek Aloë, Levendaal 161, Leiden, tel. 120502. Apotheek Beker, Lijtweg 5, Oegstgeest. tel. 155482. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door; J. van Seen, Gezondheidscentrum Ros molen 2, Leiden, tel. 220164. Voor praktijk Haaswijk: tandarts G.J.H. de Minjer, tel. 155375; za en zo spreek uur van 11-12 en 17-18 uur op Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest. Voorschoten, Wassenaar J. Spee, Het Wedde 99, Voorschoten, tel. 071-761961. Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Voor de praktjk van Vestjens. v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26. Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260. Oegstgeest. tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1. Rijnsburg, tel. 1732G6. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid- schendam, tel. 070-271110.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2