Lisse kansloos Zijl heeft lot niet in handen Alecto scoort er op los: 10-4 Leython een team van uitersten Leiden maakt het spannend Vrouwen MSV winnen derby Martinus walst over Legia: 3-0 Sterke bezetting toernooi Wijk aan Zee PAGINA 18 DO STAD SPORT LEIDEN - Doordat in het dis trict bij de volleyballers een be kerronde afgewerkt werd. lag de competitie grotendeels stil. Wel in het veld kwamen de mannen van Leython en Gemini en de vrouwen van Gemini. Leython moest naar Allides - tweede op de ranglijst - en toon de aan een ploeg van uitersten te zijn. Het begon allesbehalve suc cesvol aan het karwei en verloor door de vele persoonlijke fouten de eerste set met 15-11. Dit beeld zette even door in de volgende set tot 4-4. Op die stand kwam Paul de Winter aan de opslag en toen de serve overging was de score naar 4-14 getild. Leython blokkeerde en verdedigde goed en was aanvallend niet te stuiten, met weer een sublieme Wim Schouten in de hoofdrol. Uitein delijk werd het 4-15 voor Ley thon. In de derde set precies hetzelf de beeld. Leython nam nu van het begin een voorsprong, die heel regelmatig werd uitgebreid, en Allides kon niet anders dan verdedigen en toekijken hoe Leython met 5-15 een 1-2 voor sprong in sets greep. Nog leek Leythons dadendrang niet ge stild, want het liep nu uit naar 2- 8. Op dat moment klapte de zaak echter in elkaar. Alle onderdelen waren minder verzorgd en de aanvallen liepen op niets uit. Al lides dat het vooral van zijn en thousiasme moet hebben, voelde de mogelijkheden goed aan en overrompelde Leython (11-15). In de beslissende vijfde set leek Leython zich hersteld te hebben. Bij de wisseling van speelveld stond het voor met 4-8. Maar Allides was nog niet versla gen en kroop dichterbij. De slot fase was de spannendste. Via 13- 13 en 14-14 greep Allides net de winst door twee foutjes aan Ley- thonzijde. Toch hield Leython verdiend een punt over aan dit spannende duel. De Gemini-mannen (no 7) wa ren van tevoren gewaarschuwd de strijd tegen Vlaardingen 2 (no 8) niet te licht op te vatten na de goede resultaten van de laatste weken. Kennelijk hadden som mige spelers zich dit niet vol doende ter harte genomen, want echt los kwam Gemini niet. Op 10-14 zorgden vier stopfouten op rij er zelfs voor dat de set naar Vlaardingen ging (16-14). Daarna ging Gemini wat moei lijker serveren, waardoor Vlaar dingen 2 niet meer naar het net kon passen en de aanval er niet meer uit kwam. Toen bleek Vlaardingen een heel middelma tige ploeg, die weinig klaar kon maken. Gemini behield een over wicht in al de volgende sets en won gemakkelijk met 6-15, 6-15 en 11-15. Vrouwen De Gemini-vrouwen kenden aanvankelijk geen pardon met tegenstander Argus en wonnen de eerste set ruim met 15-4. Toch meende coach Casper Brussee zijn discipelen te moeten waar schuwen tegen een te groot opti misme. Dat hielp echter niet, want Gemini ging onnauwkeuri ger passen en dat betekende dat het tempo uit de aanval ging. De jonge Argusploeg ging achter el ke bal aan en was niet te beroerd hard te werken. Resultaat: 14-16. Met een nieuwe opstelling pro beerde Gemini de bakens te ver zetten - er kwamen een andere spelverdeelster en middenblok- keerster in de ploeg - maar ook dat liep niet lekker: 7-15. Met als basis de opstelling van de eerste set keerde het tij en Gemini draaide weer als vanouds en had een walk-over met 15-2. De vijfde set moest de beslissing brengen en Gemini kwam met 0-5 achter. voor wat meer tempo in de aan val het blok van Argus rijp voor de sloop maakten. Via 8-7 werd het 15-9 voor Gemini dat in Astrid de Graaf haar beste speel ster had (3-2). Voor de districtsbeker ont moette Donar bij de mannen net als vorige week voor de competi tie LUSV. Deze wedstrijd bood hetzelfde beeld: een LUSV dat steeds een voorsprong nam, maar op de beslissende momen ten voorbijgestreefd werd door een even serieus ballend Donar. Donar opende met 15-11, maar kwam daarna in de problemen (3-8). Een versnelling was genoeg om toch de winst veilig te stel len: 15-8. In de derde periode liep LUSV uit naar 3-11, om toch slechts net aan met 14-16 te finis hen. Donar, dat George Wage- man en Rolf Groen miste had in tussen Aijan Middendorp inge zet, hield het hoofd koel, zette een beter blok en wist op routine de vierde set met 15-10 binnen te halen en de volgende ronde te bereiken (3-1). Bij de vrouwen had WW naar het leek een makkie, want het Moordrechtse Mutiara bakte er niets van. Binnen drie kwartier kon WW de terugreis aanvan gen met een 0-3 zege op zak via 5-15,7-15,6-15. Bij WW beteken de elke opgezette aanval direct een punt. LUSV had nog wel de nodige moeite met Mov'over, maar wist na vijf spannende sets toch de winst te pakken (2-3). Voor de competitie wist RW in de promotieklas bij de vrou wen Acco/Dos 2 er onder te hou den met 3-0. GER RENES MSV pas laat langs OSG Monkhorst verdween traditiege trouw al vroeg met een maximale foutenlast naar de kant („Het wordt tijd dat hij zijn hoofd gaat gebruiken", aldus coach Paulides), maar Rob Korneef nam de re- boundtaak goed over. De voor sprong (65-56) kwam daardoor niet meer in gevaar, waarna Zaal (13 pnt, 9 reb, 7 intercepties) en Marcel Sommeling (17) het karwei af maakten: 87-78. Leiderdorp zal za terdag in de bekerstrijd tegen US, dat de voor woensdag geplande oe fenpartij tegen MSV door speler stekort afzegde, beter voor de dag moeten komen. Er kwam pas laat enige lijn in het spel van MSV, dat tegenstander OSG na een 35-35 ruststand tot acht minuten voor tijd voor moest laten gaan. Loet de Ruijter (22/9) en Fred van Schie zorgden toen voor cruciale balwinst, waarna OSG op achterstand werd gezet (53-56, 63- 56). MSV won uiteindelijk met 85- 72, met Steenvoorden (19) en Koek (15/11) als mede-topscorers. Het protest van MSV tegen het mee spelen van een ongerechtigde spe ler in de seizoensopener bij Zoebas is door de protestcommissie afge wezen. MSV beraadt zich over het aantekenen van beroep. Grasshoppers kon zaterdag in Barendrecht niet opnieuw aan een uitnederlaag .ontsnappen. Binnen land, dit seizoen verrassend debu terend, kende weinig problemen met de door blessures geplaagde Katwijkers: 94-75. Grasshoppers verloor hierdoor de aansluiting met de kopgroep. Blitz blijft ondanks de eindeloze reeks nederlagen positief basket ballen. Ook tegen DAS-2 kwamen de Voorschotenaren in de ope ningsfase goed voor de dag (24-23), maar toen interim-coach Koenen moest gaan wisselen kon DAS in een hogere versnelling probleem loos inhalen: 34-55 en 61-83 aan het einde. HANS JACOBS De spelmaakster van Lisse zoekt naar een opening in de verdediging van MSV. Christa van Schie (9) schermt de weg naar de basket gedegen af. (foto René Bouwman) LISSE - Het commentaar van Lis- se-coach Martin Feitsma was gis teravond na afloop van de basket balderby in de vrouwenpromotie divisie tegen MSV (47-68) kort maar krachtig: "Droevig, droevig, droevig". Waarna de Haarlemmer het te leurstellende resultaat van zijn ploeg verder verklaarde: "MSV was qua inzet en fysieke kracht ge woon beter. Die meiden spelen met flair en om te winnen. Wijzijn gewoon afgebluft. Mijn speelsters zijn bang voor MSV, ze hebbeh er nu zes keer tegen gespeeld en zes keer verloren. Dat we in de wed strijd nog een paar keer dichterbij zijn gekomen was niet onze ver dienste. Dat kwam omdat MSV een paar zwakke momenten had, ROTTERDAM - BS Leiden houdt de kansen in eigen hand. De over winning op Rotterdam-Zuid was zaterdagavond de eerste voorwaar de om uitzicht te houden op de titel in de eerste divisie B: Daarmee zijn de Leidse basketballers er nog niet. Winst op de ongeslagen lijst aanvoerder Gunco/AMVJ is de tweede voorwaarde, maar ook dan nog bedraagt de achterstand op de rivaal vier punten. De competitie heeft daarna echter nog twee ont moetingen met de Rotterdammers in petto. Leiden-coach Frans Broekhof toonde zich in Rotterdam terecht een tevreden man. Voor het eerst in weken liep de Leidse scorema chine, met de verwachte hoofdrol voor Bert Kragtwijk (28 pnt, 12 reb), al vroeg op volle toeren: 15-23 na tien minuten. BS Leiden ver loor daarna echter vaart. Thijs Min derhout kreeg geen grip op Wim Benschop, die er in een onbewaakt ogenblik twaalf punten op rij in knalde, waarna Broekhof zijn be waking snel weer opdroeg aan Kragtwijk. In de eerste ontmoeting was Minderhout wel effectief ge bleken, maar nu was de ervaren rot uit Oud-Beijerland hem te vlug af. RZ had daardoor bij de rust (35-39) de aansluiting weer te pakken. De Rotterdammers steunen op de inbreng van het drietal Taylor, Menis en Benschop. Oudgediende Billy Taylor is weliswaar slechts een schim van de speler die een de cennium geleden furore maakte bij eredivisieclub Punch, maar de Amerikaan kan op eerste divisieni veau nog redelijk mee. De wispel turige spelmaker Orlando Menis is op het eerste gezicht een aanwinst voor iedere ploeg, maar valt bij na dere beschouwing door de mand. Menis maakt het teamspel onder geschikt aan zijn privé-belang en verliest daardoor aan waarde. Ben schop kan nog steeds potten bre ken, maar verdween tegen Kragt wijk al snel uit beeld. Beroofd van zijn center moest RZ het verzet op geven (46-59). Dat het desondanks toch weer spannend werd lag aan het slordi ge spel van Leiden, dat maar liefst vijf maal achtereen de bal inlever de, waardoor RZ opnieuw dichter bij kwam: 62-65. Bert Kragtwijk loodste zijn ploeg veilig door de slotfase (68-74), zodat nu alles in ge reedheid is voor het toptreffen met AMVJ, dat moeiteloos won van Rowic (92-68). In de rayonstrijd maakte Leider dorp het zichzelf moeilijk tegen AMVJ-2. Het slechte en ongeïnspi reerde spel van de titelkandidaat bleef onbestraft, omdat het de laco nieke Rotterdammers aan kwali teit en geduld ontbrak om van de vele fouten te profiteren. Boris Districtstitel Van der Meer KIJKDUIN - Veldrijder Casper van der Meer uit Roelofarendsveen heeft zaterdag de districtstitel van Zuid-Holland 1 voor zich opgeëist. De Casba-Swifter, die dit seizoen nog niet erg succesvol was, eindig de in de rit over de Kijkduinse "Puimduinen" als een verdienste lijke tweede achter winnaar Ro nald Rol. Lange tijd kon Van der Meer op het razendsnelle rondje ri vaal Rol goed volgen, om tenslotte alsnog te moeten afhaken. Hetgeen geen consequenties voor Van der Meer's titel had, daar zowel win naar Rol als nummer drie Ties Ver hagen uit andere districten afkom stig zijn. Swifter Jean Paul Bruns- veld uit Wassenaar zag zich al na één "ronde uit koers gehaald, van wege aanmerkingen op de jury. De tweede en derde districtsplaatsen waren voor Noordwijker Martin Schalkers en Axel Hermans. René Guyt was bij dit kampioenschap de grote afwezige, hij had verplich- tingèn voor de nationale selectie. VEENENDAAL/DOR- DRECHT - Het waterpolo- team van De Zijl/LGB heeft niet voor een nieuwe verras sing kunnen zorgen. In Vee- nendaal verloren de Leide- naars met 18-11 van koplo per VZC. Eerste klasser LZ'86 daarentegen deed goede zaken door de moei lijke uitwedstrijd tegen Merwede op 8-8 af te slui ten. In de tweede klasse een 9-3 overwinning van het Oegstgeestse Vivax op De Gouwe en een gelijkspel (8- 8) van Katwijk tegen DSZ. Bij de vrouwen verloor LZ'86 bij Merwede (6-2) en sleepte De Zijl/LGB een 5-7 zege in de wacht tegen Nu- mansdorp. De Zijl/LGB heeft de stunt van vo rige week tegen AZC niet kunnen herhalen. De ploeg van Frits Wel ling verloor in Veenendaal van landskampioen VZC met 18-11. Een plaats bij de bovenste vier. waar na vorige week weer op werd gehoopt, lijkt nu verder weg dan ooit. Hans Nieuwenburg beaamde dit: "We kunnen met Polar Bears en HZC/de Robben nog gelijk ko men, maar dan redden we het niet omdat het onderlinge resultaat dan de doorslag geeft. Dat is tegen bei de ploegen in ons nadeel. Polar Bears en/of HZC/de Robben moet een punt verspelen tegen Zian/Vi- tesse of AZPC. Dat is niet te ver wachten". Tweeënhalf part had De Zijl uitzicht op een beter resultaat. De ploeg speelde goed en de 10-9 stand bood nog alle mogelijkhe den. De Leidse ploeg had zelfs pech. Aan het einde van de eerste periode kwam de Zijl/LGB tien se conden voor het verstrijken van de tijd op 2-3. VZC kon in de resteren de tijd via een lucky goal van Ed van Es toch nog op 3-3 komen. Aan het einde van de tweede periode scoorde de Leidenaars een fractie na het tijdsignaal. De Zijl hield de race vol tot halverwege de derde periode, toen de overigens goed spelende Alex van Belkum wegens aanmerkingen op de leiding (met vervanging) uit het water werd ge stuurd. Binnen anderhalve minuut was de wedstrijd beslist. VZC scoorde drie keer en de laatste pe riode werd een formaliteit. Het lot van de Zijl/LGB is nu dus in han den van Polar Bears en HZC/de Robben. Periodestanden: 3-3, 9-6, 13-9 en 18-11. Doelpunten Zijl LGB: Marc van Belkum 6, Hans Nieuwenburg 2, Paul Belt 2 en Alex van Belkum. LZ'86 LZ'86 speelt een bijzonder span nende competitie. Na de resultaten van dit weekeinde staat Merwede op kop op één punt gevolgd door ZPB, Het Y en LZ'86. De Leide naars traden in Dordrecht aan te gen koploper Merwede. Vooraf had Hans Parrel getekend voor de uiteindelijke 8-8, achteraf had er meer ingezeten. In de eerste twee perioden fungeerde de zöne-verde- diging prima. LZ'86 kon naar har telust counteren maar maakte te weinig gebruik van de vele kansen. De 4-5 tussenstand was een te ma gere marge. In de derde periode ging de strijd gelijk op. De Dordte- naren kwamen bij 6-6 langszij. In de laatste periode leek LZ zelfs nog het onderspit te delven. Merwede kwam op 8-6. Wilco van der Zeeuw was in de laatste minuut echter goed bij de les en zorgde alsnog voor het welverdiende punt. Vol gende week wacht een nieuwe krachtproef tegen Het Y. Doelpun- en dan nog kwamen we met pijn en moeite bij, zonder echt aansluiting te krijgen". Collega Titus Flapper noemde de wedstrijd zowel qua tegenstand als qua niveau tegenvallend en daar mee sloot zijn mening precies aan op die van Feitsma. MSV kwam na een aarzelende start (8-6) al snel op een ruime voorsprong (10-22) en hoewel Lisse een paar keer terug kwam, kwam de Noordwijkse zege geen moment meer in gevaar. "Als wij goed hadden doorge speeld was het verschil zeker 40 punten geweest, maar we hadden vooral in de eerste helft te veel bal verlies", wist Flapper. Lisse kroop van 12-27 terug naar 21-27 en op nieuw van 23-35 naar 29-35. Toen was de koek op en liep MSV onder ten'LZ'86: Wilco v.d. Zeeuw 4, Mi chel v.d. Zeeuw 2 en Ruud Muusse Vivax was veel te sterk voor De Gouwe. De Oegstgeestenaren, die om in de race te blijven voor eén plaats bij de bovenste vier moesten winnen, wezen de Waddinxveners met 9-3 terug. Al na één periode stond er een geruststellende 4-1 op het scorebord. Na 6-1 na de tweede periode was de rest niet belangrijk meer. Goals: Jack Frauenfelder 2, D. Langerhorst, J. Piasmeier 2, R. Zandvliet, E. Papot, D. v.d. Bosch en J. de Groot. Katwijk stelde in de laatste se conden een 8-8 gelijkspel veilig te gen DSZ. Hans Schaap scoorde vanaf vier meter de gelijkmaker. Halverwege leek Katwijk op de volle winst af te stevenen. Een 6-3 stand bleek echter niet voldoende voor de volle winst. Breakpunt in de wedstrijd was het wegsturen van Eddie Hoek (met vervanging). De uiteindelijke remise was een te rechte uitslag. Goals Katwijk: Ed- WIJK AAN ZEE (ANP) - Het deel nemersveld voor het 49e Hoogo vens schaaktoernooi, dat van 16 ja nuari tot en met 1 februari in Wijk aan Zee wordt gehouden, is vrijwel compleet. Voor de grootmeester- groep A zijn dertien van de veer tien spelers bekend. Er wordt nog onderhandeld over de deelneming van een tweede grootmeester uit de Sowjet-Unie naast Vitali Tsjesj- kovski, die overigens een matige ELO-rating heeft van 2490. Alleen Paul van der Sterren (2475) staat aanvoering van Annelies Schaap (17) en Tineke Vos (16) uit naar de uiteindelijk dik verdiende, maar gezien de verhoudingen, mager uitvallende 47-68 overwinning. Maijon de Bruin was met 18 pun ten topscoorster voor de thuis ploeg. Grasshoppers, deze week tegen stander van Lisse, leed zaterdag avond een even verrassende als on nodige nederlaag bij Sea Devils: 71-68. De Katwijkse vrouwen ad- den halverwege de wedstrijd een 28-33 voorsprong, die werd uitge bouwd tot dertien punten. Sea De vils keerde het tij en drie minuten voor tijd was de Katwijkse voor sprong verdwenen: 67-66. Sea De vils won met 71-68. die Hoek 3, Martin Jonker 2, Age Seinstra 1, Ronald Heemrood 1 en Hans Schaap 1. Langste eind WZK hield in de derde klasse de competitie spannend. In het top treffen met het nog ongeslagen RZV trokken de Wassenaarders met 6-7 aan het langste eind. De ze ge was verdiend. De gehele wed strijd stonden Wassenaarders aan de goede kant van de score. Na twee perioden stond het zelfs 2-6, RZV kon nog wel terug komen maar verder dan 6-7 liet WZK het niet komen. Goals: Ronald Snel- derwaard 3, Frans Toonen, Ronald de Vette en Evert Bregman. DKD speelde één goede periode tegen Koudekerk. Te weinig voor een positief resultaat. Na één perio de was de stand 2-3 in Leiderdorps voordeel. Hierna was alleen Kou dekerk aan het woord. Einduitslag van de deelnemers lager op de ranglijst. De hoogst geplaatste is de Zwit ser Viktor Kortsjnoi, die op 2650 punten staat volgens de lijst van 1 juli. Hij zal echter gezien zijn mati ge resultaten in de tweede helft van het jaar (onder meer laatste in Tilburg na een reeks nederlagen) aanzienlijk zijn gezakt. Andere kanshebbers in Wijk aan Zee zijn: de Zweed Ulf Andersson (2600), de Joegoslaaf Ljubomir Ljubojevic LEIDEN - De zaalhockeyploeg van Alecto heeft er zaterdagavond in de Rijswijkse Marimbahal lustig op los gescoord. In de derde klasse A werd eerst Alphen met 10-3 ge klopt, later moest ook Rijswijk het ontgelden: 10-4. Alecto heeft in de oud zaalhockey-international Wout van der Meulen een trainer/speler die goud waard is voor de ploeg. De fijne kneepjes werden met na me aan Eric Kruis geleerd die sa men met Van der Meulen het leeu- wedeel had in de produktie. Mi- chiel Blans scoorde uit een straf- push en Eduard van der Marei maakte de tiende goal tegen Al phen. De Leiderdorpse ploeg had het aanvankelijk wat moeilijk te gen Rijswijk. De ruststand was evenwel 3-2 in het voordeel van Alecto. Daarna zorgden Van der Meulen, Kruis, Blans en Eric Bra bander (solo) dat nog ruim afstand werd genomen. De vrouwen van Alecto werkten gisteravond in de tweede klasse in de 3 Oktoberhal eveneens twee duels af die beide werden gewon nen. Noordwijk verloor met 8-5. Voor Alecto liet Marjolein Blans vier treffers van haar stick komen. Eugenie Westerduin scoorde twee maal uit het veld en benutte een strafbal. Ook Miranda van Veen doelpuntte een keer. De ontmoe ting met Groen Geel werd inge gaan zonder wisselspeelster door dat Brigitta van der Touw uitviel. Desondanks werd het een 6-0 zege met vier goals van Marjet Kruide nier en twee van Blans. LMHC had ook al een goede avond met overwinningen in de zelfde poule. Het met veel jeugd optredende Forescate leed een 7-1 nederlaag tegen de ploeg van trai ner Onno te Rijdt. Karen van der Lee was succesvol met de LMHC- corner en Carolien ten Kate deed de rest tegen de Voorschotense ploeg waar voor Imke Lempers het enige doelpunt scoorde. Leiden won ook van Te Werve (2-1) dank zij een corner en een veldgoal van Van der Lee. De desinteresse bij Forescate voor het zaalhockey blijkt zo groot dat er geen mannenteam werd in geschreven. De vrouwen hebben voorts geen oefengelegenheid voor 14-6. Goals: S. Kuiper 2, K. Plas, F. Dreef, C. Waasdorp en J. Brink. Sassenheim versloeg AVZV. In Voorburg behaalde Sassenheim een verdiende 8-11 zege. De ploeg van Nico Muusse dicteerde de ge hele wedstrijd. De Voorburgers speelden meer tegen zichzelf en de arbiters dan tegen Sasenheim. Goals: Frank Graas 4, Peter Bij man 3, Rob Burgmeyer 3 en Ray mond Kerkvliet 1. Bij de vrouwen een nederlaag voor LZ'86. In Dordrecht was Mer wede met 6-2 te sterk. De Leidse produktie werd verzorgd door Jea- net de Jong en Ellen Hoogeboom. De Zijl/LGB won de uitwedstrijd van Numansdorp met 5-7. In het Leidse doel debuteerde Elise Kor- tekaas meer dan verdienstelijk. *Door het gelijke spel van ZPB heeft de Zijl/LGB deze ploeg nu achterhaald en staan samen aan de leiding. Goals: M. v. Veen 3, M. Rijsbergen 2, D. Beukering en R. Dijkshoorn 1. DIRK KLOOS (2600) en de Engelse winnaar van het vorig jaar, Nigel Short (2615). Voor de grootmeestergroep A staan als deelnemers vast: Ulf An dersson (Zwe, 2600), Vitali Tsjesj- kovski (Sov, 2490), Glenn Flear (Eng, 2505), Krunoslav Hulak (Joc, 2540), Viktor Kortsjnoi (Zwi, 2650), Ljubomir Ljubojevic (Joe, 2600), Jesus Nogueiras (Cuba, 2570), Hel- gi Olafsson (Ijsl, 2560), Nigel Short (Eng, 2615), Genna Sosonko (Ned, 2530), Paul van der Sterren (Ned, 2475). John van der Wiel (Ned. het specifieke zaalhockey. De wed strijd tegen Noordwijk ging gelijk op, via 2-2 kwamen de Noordwijk- se zaalhockeysters op een 3-2 rust stand. Catharinne Kingmans was voor Noordwijk met drie treffers op schot en kwam ook dank zij goed werk van Hanneke van der Voort uit op een 6-5 zege. Ondanks het goede begin van Henrik Houwaard die 1-0 scoorde uit een strafbal, verloor Catwijck in Vlaardingen met 1-10 van Om moord. Het andere vierde-klasse- duel (tegen Berkel Rodenrijs) was boeiender. Robert-Jan Schaart boog met drie doelpunten de 0-2 achterstand om naar 3-2. Via 3-3 bij rust werd het nog 3-4 en 4-^ (strafbal Henrik Houwaard). De winst werd echter met 4-5 door Berkel Rodenrijs behaald uit een corner in de laatste minuut. AMSTELVEEN - De Nederlandse mannen-volleybalkampioen Marti nus heeft gisteren in Amstelveen de eerste wedstrijd uit de'tweede ronde in het Europa Cup-I toernooi tegen de Poolse titelhouder Legia Warschau overtuigend gewonnen: 3-0 (15-12, 15-6, 15-6). Legia, dat slechts één international in de gele deren had, heeft alleen in de eerste set redelijk partij kunnen bieden. Na een aarzelende start kwam Mar tinus toch met 11-3 voor, maar Le gia herstelde zich en zorgde bij 14- 12 voor spanning. Martinus hield het hoofd koel en won de set. Daar na hadden de Amstelveners geen problemen meer met de Polen. De volleyballers van AMVJ maakten tegen Levski Sofia slechts zes punten. De Bulgaren wonnen het duel in de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars met 15-3, 15-0 en 15-3. Ook Orion was kansloos. Het Italiaanse Palla- volo Nelson was in Doetinchem oppermachtig: 0-3. Vrouwen kampioen Olympus versloeg in Oost-Berlijn verras send het Oostduitse Dynamo met 3-1 (15-7,9-15,8-15,17-19), waarmee de Friese ploeg een belangrijke stap zette op weg naar de volgende cupronde. Bekerwinnares AMVJ won de uitwedstrijd tegen het Fin se Minonette met 3-0. De vrouwen van Martinus wonnen in het EC-3 toernooi van USC Munster met 1-3. Vijfde plaats Dirk Maassen ROTTERDAM - Dirk Maassen van den Brink (AV Holland) is bij de derde wedstrijd uit de winterse- rie snelwandelen op de vijfde plaats geëindigd. De Leidenaar legde het parcours in het Kralingse bos in een tyd van 48.25,1 net iets boven zijn besté seizoentijd. De Belg Jos Martens zorgde voor een parcoursrecord met zijn winnende tijd van 42.59,5. Tweede werd Ha rold van Beek van RWV, die de beste Nederlandse jaarprestatie neerzette (44.48,8). 2570) en Alonso Zapata (Col, 2495). Glear en Van der Sterren zijn meesters, de anderen hebben de ti tel grootmeester. Voor grootmeestergroep B zijn uitnodigingen verzonden aan No- na Gaprindasjvili (Sow), Curt Han sen (Den), Lars Karlsson (Zwe), Willia'm Watson (Eng), Luc Wi- nants (Bel) en de Nederlanders Jo ris Brenninkmeijer, Rob Hartoch, Gert Ligterink, Jeroen Piket, Hans Ree, Liafbern Riemersma en Ge rard Welling.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18