Mooi lustrumconcert 'Sempre Crescendo' Motor stelt zeer teleur Weihnachts- oratoiium bij Bachkoor Holland KIJK UIT VRIJDAG 5 DECEMBER 1986 KUNST PAGINA 23. LEIDEN - Een van de oudste wensen van schouwburgdirecteur Frans Schouwburg aangebracht. Overigens: het huis aan huis verspreide pro- Boelen was een belettering op de gevel van 'zijn' theater. Na langdurige grammaboekje van de schouwburg liep sinds een jaar op de feiten voor twijfels bij de diverse commissies kwam het er gisteren van; 16 goudgele uit. Daarin staat altijd een foto van het theater met belettering, letters van elk veertig centimeter hoog zijn op het front van de Leidse (foto Henk Bouwman) Lustrumconcert door koor en orkest van het studentenmuziekgezelschap 'Sempre Crescendo'. Werken van G. Pauré, R. Schumann, R. Vaughan Williams en J. Brahms. Soliste Elia- ne Rodrigues, piano. Het orkest o.l.v. Bastiaan Blomhert. Het koor o.l.v. Jos Vermunt. Gehoord op 4 decem ber in de Stadsgehoorzaal. LEIDEN - Als één man rees de zaal omhoog uit haar zitplaats, toen het orkest unisono het 'Gau- deamus Igitur' inzette. Dit alou de studentenlied - lijflied van het gezelschap - opende het 155ste verjaarsconcert. Ter gele genheid hiervan begeleidde 'Sempre' de Braziliaanse pianis te Eliane Rodrigues die in 1983 de vijfde prijs behaalde op het befaamde Koningin Elisabeth Concours in Brussel. Het pianoconcert in a kl. van Schumann was een zeer aan schouwelijk voorbeeld van de oorspronkelijke betekenis van concertare: wedijveren. Het moeiteloze, sprankelende spel van de Braziliaanse, inspireerde dirigent en orkest tot waarachti ge prestaties. Zij maakten als het ware gebruik van het talent van Rodrigues, zonder dat het hare er bij inboette. Het Ensemble moest op de punt van zijn stoel zitten om de pianiste van repliek te blijven dienen. De spanning was voelbaar, leidde even tot on gelijkheid, maar mondde tenslot te uit in een glorieus slot. In de suite voor orkest 'Mas ques et Bergamasques' van Ga briel Fauré hadden we al kennis kunnen maken met het orkest en zijn dirigent. Bij beroepsorkes ten lijkt de dirigent vooral de sfeer van een werk aan te geven. Bastiaan Blomhert daarentegen had meer iets weg van een agent op een heel druk kruispunt. Zijn dirigeren maakt de inspannin gen van een amateurorkest dui delijk voor de oplettende toe schouwer. Een nieuwe inzet wordt aangekondigd door een alerte motoriek; hier moeten de celli wat gas terugnemen, daar komt de inzet van de houtbla zers, eerste violen: méér vibreren bij dit crescendo. Het tempo moést af en toe voor afzakken be hoed worden. Het was een plezier om naar te kijken en het resultaat was altijd helder, doorzichtig en in even wicht; af en toe zelfs schools. De pastorale uit deze suite noodde tot een verrukkelijk laisser faire. Zoetgevooisde melodieën in 'In Windsor Forest' van Ralph Vaughan Williams voor koor en orkest. Muziek met een sterke beeldende kracht. De koorpartij en waren zo te zien een genot om te zingen. Tot slot de Akademi- sche Festouvertüre van Joh. Brahms. Ondanks de inspannin gen van Blomhert leek het er op alsof het orkest zijn grootste kracht verbruikt had en net niet meer dié 'power' kon opbrengen om dit mooie lustrumconcert te beëindigen met een feestelijk schallend Gaudeamus. MONICA SCHIKS Met 'La Turista' 'La Turista' van Sam Shepard door Motor. Met: Dee Brillenburg Wurtb, Mare Laman, André van Peppen en Peter Samethini. Regie/toneelbeeld: Ruud Wèssels en Miriam Limpens. Gezien op 4 december in bet LAK- theater. LEIDEN - Een veeg teken: na af loop van de twee-akter 'La Turis ta' aarzelt het publiek enkele ogenblikken om daarna pas tot applaudiseren over te gaan. De enthousiaste bijval, zegt niet zo verschrikkelijk veel, want de zaal werd hoogstwaarschijnlijk voor het leeuwedeel door fami lie, vrienden en kennissen van toneelgroep Motor bevolkt. Maar mogelijkerwijs hebben de fans het stuk ook nog wel mooi, goed of geestig gevonden. Eén ding is echter zeker: het einde komt klaarblijkelijk voor iedereen on verwachts, wat ook het nodige zegt over het begrijpen van de tekst, waarin enige samenhang ontbreekt. Geen mens verwacht te hier kennelijk het einde; het stuk had net zo goed nog langer kunnen duren, of omgekeerd al veel eerder afgelopen kunnen zijn. Sam Shepard wordt be schouwd als één van de belang rijkste hedendaagse Amerikaan se toneelschrijvers. In dit opzicht heeft Motor zeker een actuele en niet onbelangrijke keuze gedaan. Maar de inmiddels gerenom meerde reputatie van Shepard ten spijt, het moet gezegd, dat 'La Turista' een doodvervelend stuk is. Het stuk is uit 1967 en behoort tot het werk uit de begintijd van Shepards schrijverschap. Ken merkend voor zijn vroegste stijl wordt onder meer genoemd het ontbreken van een logisch-li- neair verhaal en van realistisch getekende personages. Dat geldt ook voor 'La Turista'. Verder worden vaak nog zijn "adembe nemende monologen" genoemd. Mocht dat al zo zijn, dan hebben de spelers van Motor dat laatste op geen enkele wijze waar ge maakt. De verhalende monolo gen vullen zij nergens met over tuigingskracht in - soms zijn ze zelfs gewoon niet te verstaan. Er ger is, dat de spelers duidelijk niet goed raad weten met het stuk in het algemeen en hun ei gen tekstgedeelten in het bijzon der. De blijkbaar realistisch be doelde speelstijl botst met de op zet van het stuk. Het enige effect, dat men sor teert, is een lacherig sfeertje om de onverwachte wendingen in het verhaalgegeven. Een dokter komt op bezoek bij zijn patiënt en gaat even later zelf in bed lig gen. Dat soort succesjes zijn van een nogal bedenkelijk niveau. Aan het begin van het stuk ligt een echtpaar in bed in een Mexi caanse hotelkamer en praat over vakantieongemakken als buik loop en zonnebrand. De man lijdt aan hevige diarree, wat al tijd goed is voor een paar lach wekkende scènes. Plotseling verschijnt er een Mexicaanse jongen voor hun bed. Zijn doen aanvankelijk enkele pogingen om hem met harde valuta de ka mer uit te sturen. Als dat niet lukt wordt zijn aanwezigheid al snel zonder verdere reacties geaccepteerd. Deze raadselachti ge jongeman schijnt te helpen bij de genezing van de man. In het tweede deel verschijnen de dokter en zijn zoon ten, tonele. De Mexicaanse jongen is ver dwenen. De patiënt en de arts koesteren weinig wederzijds ver trouwen en dat leidt tot een con frontatie in de vorm van een wild droomachtig verhaal. In 'La Tu rista' draait het om de vraag: kunnen mensen elkaar echt hel pen of kunnen ze elkaar alleen maar in afhankelijkheidsrelaties manoevreren? Gelukkig staat dat in de programmatoelichting, want in de voorstelling zelf valt dat niet te ontdekken. WIJNAND ZEILSTRA 'Cadillac Walk' niet in finale Charles de Wolff (foto pri LEIDEN - Cadillac Walk heeft het niet gehaald. De hoop van Leiden is in de Halve Finales van de Grote Prijs van Nederland blijven ste ken. The Bdtler en Lois Lane uit Amsterdam, Line uit Rotterdam, Longstoryshort uit Tilburg, Po- werlight uitTilburg en Serious Desire uit Zundert mogen elkaar 13 december in Paradiso de hoofd prijs gaan betwisten. Die bestaat uit een buitenproportioneel grote bokaal, vijfduizend gulden en een optreden in Countdown op tv. De jury van de finale is dezelfde als die van de beide halve finales. Boude- wijn Büch mag de optredens van twintig minuten per band aan el kaar praten. De Grote Prijs werd de afgelo pen jaren gewonnen door achter eenvolgens Neel, Gaga en Gin on the Rocks. LEIDEN - Het Bachkoor Holland geeft op zaterdagavond 27 decem ber een integrale uitvoering van het Weihnachtsoratorium van Jo- hann Sebastian Bach. Het concert, dat tussen kerst en oud-en nieuw plaats in de (ver warmde) Pieterskerk plaats zal hebben, wordt geleid door Charles de Wolff. Aan de uitvoering werken mee de sopraan Maria Zedelius, de alt Ulla Groenewald, de tenor Peter Bartels en de bas Berthold Posse- meyer. Het orgel wordt bespeeld door Hans Broekman en voor de begeleiding zorgt voorts het Am sterdams Kamerorkest, dat uit le den van het Concertgebouw be staat. Het naar alle waarschijnlijkheid in 1734 gecomponeerde 'Weih nachtsoratorium' bestaat uit zes zelfstandige cantates, bestemd voor de feestdagen in de tijd van Kerstmis tot Driekoningen. Grotè koraalbewerkingen, zoals bijvoor beeld in de Mattheus Passie ko men in dit oratorium niet voor, maar de eenvoudige, door het koor vierstemmig gezongen koralen, zijn van een aangrijpende schoon heid. Kaarten voor deze uitvoering zijn verkrijgbaar bij K&O (waar van de leden een reductie op de toegangsprijs krijgen), bij het Bu reau Bachkoor Holland en bij de VW. Het concert begint om half acht. Exposities 'Jan Wolkers schilder en beeldhouw wer'. Zo luidt de titel van de exposi tie, die van 10 december tot en met 8 februari in de Leidse Lakenhal is te zien. Zoals deze titel al aangeeft is er in het museum werk te zien van Jan Wolkers als schilder en beeldhouwer. Deze overzichtsexpositie wordt op dinsdagmiddag 9 december (17.00 uur) geopend. Aan deze opening zijn opnamen van Jan Lenferinks tv-pro- gramma EUR verbonden, reden waarom genodigden uiterlijk 16.45 uur aanwezig moeten zijn. Bij Sichting Burcht begint zondag middag 7 december (16.30 uur) de ten toonstelling Paul de Mol, 'De Valse Beeldenmachine 1'. De expositie van levende tv-sculpturen wordt geopend door Jean Joseph Greweldinger. De tentoonstelling is mede mede tot stand gekomen door medewerking van de provincie Zuid-Holland en de gemeenmte Leiden. Ze duurt tot 3 ja nuari. De tentoonstelling 'Image-building' van Spank Moons vult vanaf 10 de cember de ruimte van de AZL-gale- rie. De expositie wordt dinsdagmid dag 9 december (17.00 uur) geopend door prof. dr. A. Zwaveling. Ze is te bezichtigen van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Galerie Fotomania toont tot en met 10 januari een selectie uit het werk van de Rotterdamse kunstenaar Harry Sengers. Sengers is vooral bekend om zijn foto's, die gemaakt zijn in leegstaande fabrieken, loodsen en an dere gebouwen. Openingstijden: woensdag t/m zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. (De galerie is in de periode van 24 december t/m 3 januari geslo ten). Zonlicht en waterschepen van Sjef Oltheten, daaruit bestaat de foto-ex positie in de Klos-galerie aan de Zandstraat De tentoonstelling duurt tot en met 23 december. Openingstij den: maandag t/m zaterdag van 11.00 t/m 18.30 uur. Een verkooptentoonstelling van schilderijen, juwelen en zilver uit de negentiende en twintigste eeuw wordt in de periode van 8 tot en met 13 december gehouden in het Huis Ivecke in Wassenaar (Rust en Vreugdlaan 2, hoek Rijksstraatweg). De collectie is afkomstig van de Haagse kunsthandelaar Ivo Bouw man en de jüwelier/antiquair Canen Wierda. Geopend dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur. Leden van de Vereniging van Wasse- naarse Beeldende Kunstenaars expo seren in de periode van 7 tot en met 28 december in de galerie Jan van Mun ster aan de Koningin Emmakade 55 in Den Haag. De expositie wordt zon dagmiddag a.s. om 14.00 uur geopend door mr. K. Staab, oud-burgemeester van Wassenaar. Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge- Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, keramiek van Keiko Ha- segawa, t/m 5/1; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht, 'Dieren, vroeger en nu', t/m 26/4; ma. t/m vr. 10-17 uur, zo. 14-17 uur. Academisch Historisch Museum - Ra penburg, 'Erasmus en Leiden', t/m 18/ 12; woe., do. en vr. van 13-17 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, Eddy Gheress, beelden en teke ningen, t/m 4/1; vr. t/m zo. 13.30-17.30 Caeciliastraat 18 - expositiè Anneke van Kesteren, Heieen Nagel, Grady de Vries en Betsy Zonneveld, tot 16/1; ma. en di. 13.30 tot 16.30 uur. Galerie Fotomania - Koppenhink- steeg, foto's Harry Sengers, t/m 10/1; woe. t/m za. 13-17 uur. Lak-galerie - Cleveringaplaats, Ber nard Divendal, schilderijen en Robert Roos, fotografie, t/m 12/12; ma. t/m vr. van 10-22 uur. Galerie 't Huys beneé - Nieuwe Rijn, expositie Leny Noyen, vr. 14-16 uur. za., zo. van 12-16 uur. Holiday Inn - Ton de Kruijf, aquarel len, t/m 1/1; dag. 10-22 uur. Leidse Plein AZL - schilderijen van Ton Dubbeldam, t/m 28/12; dag. 9-19 Galerie Fenix - Botermarkt, Rob Re geer, gemengde technieken, t/m 31/ 12; di. en vr. van 10-18 uur, woe. 9-18 uur, do. 10-21.30 uur, za. 7.30-18 uur. zo. 11-16 uur. Werkplaats De Bange Duivel - Rijn dijkstraat, monumentale grafiek van Arthur Puts, tot 29/1; do. 13-17 en 19.30 tot 22.15 uur: za. en zo. van 13-17 Galerie Stelling - Lange Mare, teke ningen en grafiek van Bert Ju, Ben Geerts, René van Dam, Okke Spie renburg en Ben Overdevest, t/m 24/ 12; woe. t/m za. van 12-17 uur. Leiderdorp Gemeentehuis Statendaalder, werken van Wim Boer, Hans Bos, Adrienne Hoogenberk, Corrie van der Kroft, Henriëtte Schimmel en Ton Willemsen, t/m 29/12; ma. t/m vr. van 8-17 uur. Leythenrode - Hoogmadeseweg, ten toonstelling werkende leden van de kunstkring, t/m 1/1, dag.'8-20 uur. Voorschoten Ambachtshuis - expositie Nando Fa- neyter en Fanny Mazure, t/m 14/12; woe. t/m zo. van 14-17 uur. den Herder, piano. Het drietal zal werken vertolken van Brahms en Schumann. Aanvang 12.00 uur. Beeldende kunst en muziek. Dat is het thema van het concert dat het Leids Studenten Kamerorkest woensdagavond geeft in het LAK- theater. De uit té voeren werken (van Bibaio, Büsser, Malipiero, Poulenc en Cage) zijn alle gebaseerd op schilde rijen of tekeningen, waarvan de af beeldingen tijdëns het concert gepro jecteerd zullen worden. Van Poulenc zal 'L'Histoire de Babar', het verhaal van het olifantje Babar, ten gehore worden gebracht. Leoni Jansen ver telt daarbij het verhaal. Het geheel staat onder leiding van Ernst van Tiel, sinds september dirigent bij het LES- KO. Aanvang 20.30 uur. Een kwartet, samengesteld uit vier cellisten, is woensdagavond te beluis teren in de Kapelzaal. Het betreft het Amicelli-kwartet, dat bestaat uit Ju dith Jamm, John Brecher, Carol Ja- cobsen en Sebastiaan van Eek. Er is in de loop der tijd een interessant re pertoire voor cellokwartet ontstaan, reden waarom K&O het viertal naar Leiden haalt. Er zullen composities van o.a. Vivaldi, Mercadante, Bartok, Popper en Thomas-Mifume ten geho re worden gebracht. Aanvang 20.15 De pianiste Krista Jelsma verzorgt donderdagmiddag een lunchconcert in de Kapelzaal van K&O. Ze zal. werken uitvoeren van Fauré en F. Martin. Aanvang 12.45 uiir. Het duo Kaoru Kakudo(viool) en Her man Uhlhorn (piano) is volgende week vrijdagavond in de Kapelzaal te beluisteren. Het tweetal zal werken vertolken van Mozart, Franck, Tarti- ni, Suk en Chausson. Aanvang 20.15 Composities van Cage, Stockhausen en Feldman zijn dinsdagavond a.s. te beluisteren bij Stichting Burcht. Ze zullen worden uitgevoerd door Ge rard Bouwhuis(piano) en Paul Koek- (slagwerk). Bouwhuis behoort tot de nieuwe generatie pianisten, die zich specialiseren in de hedendaagse mu ziek. Koek wordt gerekend tot de bes te slagwerkers in het moderne reper toire. Aanvang 20.30 uur. Pop Fatal Flowers - morgenavond in het Leids Vrijetijds Centrum - is één van de blijvertjes, die de Amsterdamse 'gitaar-boom' van enkele jaren gele den heeft opgeleverd. De groep ver raste vorig jaar met een werkelijk uit stekende mini-LP en bracht twee we ken geleden een LP uit, die daar wei nig voor onderdoet. Laat je niet dóór de single Younger days' in de luren leggen, want de band maakt stevige, op de twee gitaren leunende pop, de gelijke songs en gebruikt heel wat in vloeden uit de jaren zestig. Op het po dium is Fatal Flowers één van de bes te bands van het land. Aanvang 23.00 Jazz 'Spellbound' - morgenavond in het Waaggebouw aan de Aalmarkt in Lei den - is een nieuwe groep rond bassist Rijnsburg Museum Gen. Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, 'De Andere Middeleeu wen' en 'Toen ik op-school was', t/m 1/2/87; vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, fo to's, keien en handgraut van drie kun stenaars, t/m 14/12; woe., do., za. en zo. van 14-16 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Ine Elzinga, natuur en metallic, t/m 11/12; woe., do., zo. 14-16 uur, za. 10-16 uur. Alphen Galerie Alba - José Calsina, aquarel len, schilderijen en grafiek, t/m 4/1; vr., za. en zo. van 10-20 uur. Rhijnkade elf - Rijnkade, expositie "Jan Montyn, t/m 30/12; di. t/m za. van 10-17.30 uur, vr. van 10-21 uur. Nieuwveen De Veenhoeve - expositie van Fred Gijbeis en Rob van der Louw, t/m 8/1 ma. t/m za. van. 10-17.30 uur, vr. tot 21 Noordwijkerhout Leeuwenhorst - Langelaan, expositie van acht beeldende kunstenaars, t/m 15/12; ma. t/m za. 9-21 uur. De Zilk Galerie De Duinstudio - Zilderduin- weg, 'Zilte Kleuren', Reint de Jonge, olieverfschilderijen, aquarellen; Ine ke Lieshout, keramiek; tot 21/12; woe., za., zo. 14-17 uur. Concerten Klassiek Het lunchconcert zondagmiddag in de Pauwhof in Wassenaar wordt ver zorgd door Coralies Noske en Mirjam Hoogendijk, beiden viool, en Miep Fatal Flowers, zaterdagavond inhetLVC. (foto pr) Jan den Boer. De Britse trombonist Alan Tomlinson is het meest in het oog springende lid van de band. Ger van Dijk (trompeten zang) en Luc Houtkamp (saxofoon) zijn de andere blazers. De slagwerkers Franklin Ar- din en Leo Lankhuyzen moeten zor gen voor een dynamische onder grond. De muziek van Spellbound is een mengeling van strak ritmische rock, funk en jazz. Aanvang 21.30 Uur. Leoni Jansen vertelt het ver haal van het olifantje Babar, zondagmiddag en woensdag avond in het LAK-theater (foto ANP) Leiden Schouwburg za 6, 20.15 uur, optreden Joop Visser, ma 8, 20.15 uur, voorpremière 'Agnes van God' met Linda van Dijck en Henny Orri.^ di 9, 20.15 uur, première 'Agnes van God' met Linda van Dijck en Henny Orri. do 11, vr 12, za 13, 20.15 uur, Tineke Schouten: 'Tien in Topvorm'. LAK-theater vr 5, za 6, 20.30 uur, Bewegingsgroep Bart Stuyf: 'Target II'. zo 7, 15 uur, Lesko/Leoni Jansen, voor kinderen en volwassenen, woe 10, 20.30 uur, concert Lesko: mu ziek en de beeldende kunst, do 11, 20 uur, 'Tussen de schuifdeu- Den Haag Koninklijke Schouwburg zo 7, 20.15 uur, Haagse Comedie: 'Een bruid in de morgen', vr 5, za 6, ma 8 t/m vr.12, 20.15 uur, zo 7, 14 uur, Haagse Comedie: !Don Juan'. Appel theater woe 10, do 11, 20.15 uur, De Appel speelt 'Marat/De Sade'. Circustheater za 6, do 11, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater m.m.v. Het Nederlands Balletorkest o.l.v. Roelof van Dries- woe 10, 20 uur, De Nederlandse Ope rastichting: 'l'Heure Espagnole' en 'Él Retablo de Maese Pedrö' m.m.v. Het Nederlands Philharmonisch Orkest. Nederlands Congresgebouw za 6, 20.15 uur, zo 7, 14.15 uur, Resi dentie-Orkest o.l.v. Yoel Levi. Diligentia zo 7, 14.30 uur, Christina Ortiz, piano recital. zo 7, 20.15 uur, serie gitaareonceften: Sergio Odair Assad. Theater Pepijn vr 5, za 6, 20.30 uur, Cabaret Zak As met 'Hij is Justus, wij zijn Erik', zo 7, 15 uur, Jazz in Pepijn. Amsterdam Carré t/m zo 7, beh. ma., 20.15 uur, Toneel groep De Appel 'Marat/De Sade'. di 9, woe 10, 20.15 uur, Andreas Vol- lenweider. do 11, vr 12, Pilobolus Dance Theatre. Concertgebouw za 6, 20.15 uur, Concertgebouworkest o.l.v. Eugen Jochem. za 6, 15 uur, Concertegebouworkest o.l.v. Lucas Vis m.m.v. Tjeerd Oosten dorp, tuba, Nederlands Blazers En semble, Slagwerkgroep Amsterdam, zo 7, 24 uur, De Nacht voor het Och tendgloren, m.m.v. Pia Beek, Mar griet Eshuys enz. di 9, 20.15 uur, Nederlands Philhar monisch Orkest o.l.v. Hartmut Haen- chen, m.m.v. Het Nederlands Opera koor. Cultureel Centrum Amstelveen di 9, woe 10, 'Madame Arthur', musi cal van Jos Brink en Frank Sanders, do 11, vr 12, Seth Gaaikema 'En jou kies ik'. De Kleine Komedie za 6, première, 20.15 uur„ 'Herenleed' met Armando, Cherry Duyns en Johnny van Doorn. Muziektheater za 6, première, 20 uur, De Nederland se Opera; 'El retablo de maese Pedro'; 'l'Heure Espagnole'. Stadsschouwburg za 6, Kollektief Internationale Nieuw Scene 'Als het ware toevallig een vrouw, Elisabeth' van Dario Fo. zo 7, 20.15 uur, Werkcentrum Dans. ma 8, Josephine van Gasteren. Ton Lutz, Henriëtte van Tol in 'Mijn Mek ka'. di 9 t/m za 13,20.15 uur, Publieksthea- ter met 'Hamlet' van Shakespeare. Rotterdam De Doelen za 6,19.30 uur, Familieconcert: Radio Symfonie Orkest o.l.v. Michael Ha- lasz, Boris Belkin, viool, di 9, woe 10, do 11, 20.15 uur, Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. James Conlon, Young Uck Kim, viool. Theater Zuidplein zo 7, 20.15 uur, Joel Hall Dancers uit Chicago. di 9, woe 10, 20.15 uur, Youp van 't Hek en Onno Molenkamp, do 11, Roemeens Staatsballet Fanta- sio: 'Het Zwanenmeer' van Tsjai- kowski. Luxor Theater za 6, 20.15 uur, zo 7,14.30 uur, Tineke Schouten 'Tien in Topvorm', di 9 t/m za 13, 20.15 uur, nieuwe Ne derlandse musical 'Publiek' van Seth Gaaikema, Bob Zimmerman, Willem Nijholt en Lindsay Dolan. Fragment uit 'Marat/De Sade', t/m zondagavond in Carré in Am sterdam en vanaf woensdagavond in het Appeltheater in Scheve- ningen (f0t0 anp>

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 23