Voorlopig geen sportcomplex Schoolraad vult leemte op en 'zorgt voor doublures' Overdekte zonneweide Poelmeer Rioolhef&ng en ogb Voorschoten hoger Radio-apparatuur voor Voorschotense omroep Leiderdorpse raad vindt financiële risico's te groot Politie pakt vandalisme aan Nieuwe linden voor oude dorp Marseüs 65 PAGINA 2 VRIJDAG 28 NOVEMBER 1986 VRI VUURSCHOTEN - Het Voorscho- tense rioolrecht gaat zes procent omhoog, de onroerend-goedbelas- ting voor gebruikers stijgt met zo'n 18 procent en die voor eigenaren met acht procent. Alleen de fractie van D66 heeft bezwaren tegen de maatregelen. Ze wil pas praten over een lastenverzwaring voor burgers wanneer duidelijk is dat de financiële vooruitzichten voor de gemeente echt slecht zijn. Daar naast is ze er niet van overtuigd dat, zoals b en W stellen, de kwets bare groep huurders wordt ontzien door de ogb-belasting. Dit bleek gisteravond in de ver gadering van de gemeenteraad. Over de verhoging van de riool rechten werd slechts kort gespro ken. De fractie van D66 bracht haar bezwaren naar voren en stelde, evenals de PvdA/PPR-fractie, dat de gemeente zich niet moet vast- leggen op een stijging over een groot aantal jaren. Wethouder J.D. van Dalen (financiën) zegde toe de stijging jaarlijks te bekijken en de discussie was gesloten. De verhoging van de onroerend- goedbelasting zorgde wat meer voor discussie. De WD noemde de opmerkingen van D66-fractie- voorzitter J. Aikens over het tref fen van huurders "demagogisch". Ook een verhoging voor zakelijk gerechtigden wordt doorberekend Ontzien Volgens WD-wethouder J.D. van Dalen worden de meeste huur ders juist ontzien door de maatre gel. Doordat de waarde van hun woning naar verhouding het sterkst is gedaald, hoeven zij over veel minder grondslagen belasting te betalen. "Stel dat we de gebrui kersbelasting niet hadden ver hoogd, dan hadden juist de men sen met grote huizen geprofi teerd", zei hij. Overigens wordt Voorschoten geen cent rijker van de verhoging. Uit een hertaxatie, vorig jaar, bleek dat het onroerend goed gemiddeld 11 procent minder waard is gewor den. De gemeente zou dus, om quitte te spelen, de belasting met eenzelfde percentage moeten ver hogen. Doordat de heffing voor ei genaren dan boven het plafond zou komen, werd die minder verhoogd en de heffing voor gebruikers méér. PvdA/PPR-woordvoerder De Vries was het hier helemaal mee eens. De verhoging zou nodig zijn om op middellange termijn niet in de problemen te komen. Hij hoopt dat mensen straks het gevoel heb ben dat het geld goed wordt be steed. VOORSCHOTEN - De radio-omroep Voorschoten Lokaal krijgt van de gemeente 3.500 gulden voor de aanschaf van radio-recorders. Wanneer men overhoopt de uitzendingen staakt, geeft het onderdeel van Radio Rijnland de apparatuur terug. Dit heeft de gemeenteraad gisteravond bijna unaniem besloten. Omdat de WD al in de verschillende raadscommissies duidelijk had gemaakt geen particuliere instelling als Voorschoten Lokaal te willen subsidiëren, hadden B en W voorgesteld de apparatuur zelf aan te schaf fen. Het materiaal blijft in handen van de gemeente, maar wordt in ge bruik gegeven aan de redactie. Tijdens de vergadering gisteravond protesteerde juist de VVD hier als eerste tegen. "De gemeente blijft er dan aan vast zitten", aldus woord voerder S. van de Poel. D66 en de fractie van PvdA/PPR betuigden luid keels hun instemming. De gemeente moest geen uitdragerij krijgen. Het CDA ging op een man na akkoord. Die ene man, F. ten Have. begreep het allemaal niet meer. "Is dij, soms hogere politiek", vroeg hij zich af. LEIDERDORP - Leider dorp krijgt voorlopig geen groots opgezet sportcom plex aan de Hoogmadese- weg. Met een stem verschil werd het voorstel van B en W gisteravond door de ge meenteraad weggestemd. De grote financiële risico's van het plan waren hiervoor het belangrijkste argument. Tot vlak voor de vergadering was het onduidelijk wat de raad zou gaan doen met voorstel van burge meester en wethouders. De fracties van de PvdA en PSP/PPR maak ten maandagavond tijdens de com missievergaderingen al duidelijk dat ze tegen het plan zouden stem men; de fracties van het CDA en D'66 namen toen nog geen duide lijk standpunt in. Uiteindelijk bleek de fractie van D66 tegen het plan te stemmen en was het CDA voor, met uitzondering van de raadsleden Hogervorst en N.M.H. Jaarsveld. De WD bracht het aan tal voorstemmers op negen. De tegenstemmers vonden de fi nanciële risico's van het groots op gezette plan (overdekt zwembad, sporthal, zalencomplex) 'onverant woord'. De financiële situatie van de gemeente Leiderdorp is de laat- Boxbrandje ALPHEN AAN DEN RIJN - Een omvallende olielamp was gister middag de oorzaak van een brand je in een kelderbox aan de Hercu lesstraat in Alphen. Een 13-jarige jongen die daar aan het sleutelen was aan een bromfiets kon het vuur in zijn eentje niet baas. De brommer ging in de brand verlo ren. De brandweer wist de schade aan de box te beperken. KATWIJK - De politie van Kat wijk gaat strenger optreden tegen het toenemende vandalisme in het winkelcentrum van Katwijk tij dens koopavonden. Diverse klach ten die de afgelopen weken daar over bij de politie zijn binnengeko men vormen daarvoor de aanlei ding. Gisteren heeft de politie reeds een begin gemaakt met het ver scherpte toezicht. Drie jeugdige Katwijkers kregen een proces-ver- baal wegens het rijden met brom fietsen tussen het winkelende pu bliek. Een 14-jarige Katwijker werd aangehouden wegens het aanrichten van enkele vernielin gen, zoals het omgooien van plan tenbakken. De jongeman is later overgeleverd aan zijn ouders. ste tijd verre van rooskleurig en de aangekondigde 'Brinkman-bezui nigingen' zullen het er niet beter op maken. "Gaat een eventueel sportcom plex aan de Hoogmadeseweg ons in de toekomst niet opbreken op financieel terrein?", zo vroeg H.A.A.M. van der Zande van de PSP/PPR-fractie zich af. "Wan neer dit complex op de voorgestel de wijze wordt doorgezet dan bete kent dat, voor zover wij nu kunnen overzien, snijden in eigen vlees op ééen of meerdere andere terreinen die wij even belangrijk achten". Zijn PSP/PPR-fractie toonde zich overigens als enige een principieel tegenstander van een dergelijk plan. Alleen een eenvoudige reno vatie van het zwembad zou kun nen, van de andere delen gaat een 'prestigieuze werking uit'. Bezoekers De tegenstanders van het plan betwijfelen ook of de verwachte bezoekersaantallen wel worden ge haald. Het huidige bezoekersaantal van het openluchtzwembad ligt rond de 110.000. In het 'plaatje' voor het nieuwe overdekte zwem bad wordt het bezoekersaantal ge schat op 200.000. R.D. Stam (D66): "Dat er meer bezoekers zullen ko men is twijfelachtig, het kaartje wordt zelfs duurder. De geloof waardigheid van het plan wordt met deze cijfers aangetast". In een vergadering op 24 maart van dit jaar besloot de raad tot de bouw van het sportcomplex aan de Hoogmadeseweg. Daarvoor werd toen een krediet van 7.4 miljoen gulden beschikbaar gesteld. Een speciaal ingestelde bouw-begelei- dingscommissie heeft de afgelo pen acht maanden gekeken of het plan voldoet aan de door de ge meenteraad gestelde eisen. Poepscheppen en controleur VOORSCHOTEN - De gemeen te Voorschoten wil iets onder nemen tegen het 'ongerief door honden'. b en w denken aan het gratis beschikbaar stellen van 'hondepoepscheppen' en het aanstellen van een (part-ti me) milieuambtenaar/honde wachter. De scheppen kosten 16 gul den per stuk en kunnen na ge bruik worden geledigd in de straatgoot of in de huisvuilzak. Om succes te kunnen boeken, is een voorlichtingscampagne onvermijdelijk en een actief op sporingsbeleid gewenst. Na en kele waarschuwingen, moeten overtreders worden bekeurd. Een nieuwe bepaling in de poli tieverordening maakt dat mo gelijk. Die geeft aan dat uit werpselen opgeruimd moeten worden of in de goot terecht dienen te komen. Omdat de politie geen moge lijkheden ziet voortdurend ac tief te zijn bij de opsporingen en er praktische problemen kleven aan het inschakelen van beplantingsdienst-amtenaren, wordt aan een milieuambte naar gedacht. Nijmegen heeft al zo'n functionaris. PvdA-er G.H.J. Keijzers leverde gisteren kritiek op het feit dat in het voorgestelde plan de kosten meer dan 'marginaal' zijn gestegen. "Ten opzichte van de plannen zo als die ons.in maart 1986 zijn voor gelegd is er een kostentoename van een tot anderhalve ton. En wat gebeurt er als Leiderdorp 'ont groend' is en er concurrerende ba den zijn gekomen in de ons omrin gende gemeenten? Met dit project schiet de gemeente haar doel voor- bij"- Geen gaten Welzijnswethouder C.A. Hui gen-van Boven (WD) wees de raadsleden op hun beslissing van 24 maart: "De raad was toen in meerderheid voor een dergelijk plan en aan alle randvoorwaarden zoals die door u zijn gesteld is vol daan. In het plan zijn geen gaten geschoten". En tegen de tegenstan ders van het plan: "U gelooft er ge woon niet in of heeft politieke ar gumenten om tegen het plan te stemmen." Het verwerpen van het plan van. het zwembadbestuur en het colle ge van b en w, betekent dat gehele nieuwe plannen zullen moeten worden ontwikkeld. Het op 24 maart beschikbaar gestelde kre diet van 7,4 miljoen is voorlopig weer 'teruggenomen'. Tijdens de maandagavond gehouden commis sie financiën diende commissielid C.H. Jacobi (PSP/PPR) een alter natief plan in. In dit plaatje wordt uitgegaan van investering van 3,6 miljoen voor de renovatie van het zwembad. Een door D66 ingebrachte motie om binnen drie maanden met nieu we plannen op tafel te komen werd door alle andere partijen verwor pen. VOORSCHOTEN - De Voorscho tense beplantingsdienst heeft gis teren twee nieuwe linden geplant in de antieke dorpsstraten Voor straat en Treubstraat. De bomen vervingen twee omgewaaide, wat oudere, exemplaren. De een stond bü de kapper in de Voorstraat en was 130 jaar oud. De ander (zie fo to) had een piekje voor de noek- pandjes aan de Treubstraat en tel de 80 levensjaren. Omdat de gemeente de bomen heel belangrijk vindt in dit be schermde dorpsgezicht, worden geen open plekken getolereerd. De bomen zijn 30 jaar oud, om ZOETERWOUDE - "Schoolraad Basisonderwijs", noemen burge meester en wethouders van Zoe- terwoude de nieuwe overleggroep die de leemte moet opvullen die is ontstaan na de opheffing, in augus tus, van de raadscommissie onder wijs. De Zoeterwoudse gemeente raad is er blij mee maar sommige raadsleden hebben er moeite mee dat door de instelling van een schoolraad en gelijktijdige hand having van de gewoonte om onder wijszaken ook in de raadscommis sie welzijn aan bod te laten komen, sprake is van doublures. B W Wethouder L. Marselis, "Hij is al tijd overal aanwezig". (foto Wim Dijkman VOORSCHOTEN - De Voorscho tense welzijnswethouder L. Marse lis (CDA)is gisteren 65 jaar gewor den. Hij tracteerde op cake en kreeg van de gemeenteraad de cho coladeletters AOW. Die letters ble ken niet alleen te staan voor Alge mene Ouderdomswet, maar ook voor Accommodaties, Onderwijs en Welzijn (de portefeuille van Marselis) en Aandacht voor Ouder Worden. Marselis is na zijn vertrek als se cretaris van de Ziekenfondsraad, allerminst gaan rentenieren. Mo menteel stelt hij onder meer orde op zaken bij het Ziekenfonds Am sterdam en Omstreken. De burge meester opperde dan ook dat een bejaardenfauteuil nog niet nodig is. "Ik denk ook niet dat we u di rect in een bejaardensoos zullen zien", aldus P. Cannegieter. De nestor van de raad, CDA-raadslid W.J. Valkenburg, memoreerde dat Marselis overal komt en met ieder een spreekt: "Hij is altijd overal aanwezig en overal weg". Dyna misch en niet geheel wars van pu bliciteit. Een "sobere gelukwens" was hierbij wel op zijn plaats. Overigens is de VVD-wethouder J.D. van Dalen nog ouder: hij werd in september al 65. De derde wet houder, PvdA/PPR-man J. Visser bereikt die leeftijd over een jaar. Aan het eind van de rit, in 1990, lo pen ze gedrieën dus tegen de ze ventig. Russische toestanden, noemde de PSP dat. duidelijke scheiding te maken tussen het be spreken van onderwijszaken door raadsleden en mensen uit het on derwijs enerzijds en de politieke besluitvorming anderzijds. In de schoolraad zullen vertegenwoordi gers van de onderwijsgevenden, de hoofdenkring, de drie bijzondere schoolbesturen, de vier ouderorga nisaties en de raadsfracties zitting krijgen. De wethouder van onder wijs is voorzitter van de school raad. In de raadscommissie welzijn zullen de raadsleden zich buigen over adviezen en voorstellen die uit de schoolraad komen. In de raadsvergadering, gister avond, liet PZ-raadslid Ooijendijk merken blij te zijn voor het onder wijs. Dat had immers de wens geuit om met de raadsleden in ge sprek te blyven. Ooijendijk vond het daarentegen overbodig om de in de schoolraad besproken zaken in de raadscommissie welzijn nog eens over te doen. CDA-raadslid Hogenelst meende eveneens dat er nu een schakel te veel is. Hij ver moedde dat de wethouder als voor zitter van de schoolraad en als voorzitter van de commissie wel zijn nooit tot een tegengestelde mening kan komen. Als men van uit onderwijskringen zo graag wil praten over zaken van gemeen schappelijk belang dan moet men dat maar op eigen initiatief doen, opperde hij. WD'er Mulder had geen enkel bezwaar tegen het nieuwe orgaan. De WD-fractie wil dat zo veel mo gelijk burgers bij het beleid wor den betrokken en aan die liberale wens is in dit geval voldaan. Onderwijswethouder Graniews- ki (WD) en burgemeester Houdijk verdedigden het collegestandpunt. Zij stelden dat in de schoolraad al le zaken die het onderwijs aan gaan, kunnen worden besproken zonder verantwoordelijkheid voor het beleid. Ook de wethouder moet daarbij worden betrokken, die is immers deskundig. In de raads commissie welzijn moet misschien wel eens een andere afweging wor den gemaakt, bij voorbeeld als wensen en adviezen niet te verwe zenlijken zijn. Hoewel PZ nog be zwaren bleef houden tegen "twee commissies onderwijs", gingen de progressieven net als de twee an dere fracties akkoord met de in stelling van de schoolraad. B en W: 'Een ongevaarlijke, sfeervolle ontmoetingsplaats' OEGSTGEEST - Het Oegstgeester zwembad Poelmeer is in afwach ting van een nieuwe aanwinst, een zogeheten overdekte zonneweide. Dit is een kunstmatig zonneterras in het overdekte bad. Diverse raadscommissies en de gemeente raad moeten er nog over vergade ren maar heel veel problemen zul len er waarschijnlijk niet ontstaan omdat de kosten voor het leeuwe- deel voor rekening van de leveran cier komen. Wat de financiering betreft, is ge kozen voor het lease-systeem. Dat komt er ongeveer op neer dat de verantwoordelijke firma voor ei gen rekening en risico de zonne weide aanbrengt en zelf de op brengsten incasseert. De gemeente krijgt wellicht te maken met hoge re energiekosten in het zwembad maar B en W denken deze te kun nen compenseren door de op brengsten van de te verwachten stijging der bezoekersaantallen. Geraamd wordt een toeneming van acht procent. De zonneweide zal worden gesi tueerd in de noord-oosthoek van oorspronkelijke staat is terug te de grote zwemhal, naast het in- brengen". structiebad. Het peuterbadje zal De ligplaatsen van de zonnewei- daardoor "komen te vervallen" op de bestaan uit terrasvormige pla- die plek. B en W wijzen erop dat. teaus van kunststof met kunstgras indien gewenst, "een en ander als bekleding. Omdat dit kunstgras weer op eenvoudige wijze in de nogal hard is, raden B en W gebrui- Politici vrezen sluipverkeer ZOETERWOUDE - Sommige Zoe terwoudse raadsleden zijn bang voor sluipverkeer. Dat werd duide lijk in de vergadering van de ge meenteraad, gisteravond, toen werd gesproken over het beschik baar stellen van een krediet voor extra trottoirs, parkeerhavens en verkeersdrempels. Die zijn nodig om de Kastanjelaan op de Laan van Meerburg aan te sluiten. Burgemeester Houdijk merkte op dat met geringe kosten éen sluis kan komen, mocht er in genoemde straten te veel doorgaand verkeer opduiken. Een totale afsluiting vindt de eerste burger een wat te rigoureuze maatregel omdat dan de bewoners van de Goede Herder zouden worden gedwongen om over het industrieterrein naar de winkels in het Hoge Rijndijkge- bied te rijden. Van der Kooi (WD) zou graag zien dat er een spiegel wordt aan gebracht bij de afslag Westeindse Papeweg opdat het verkeer ko mende van de Papeweg zicht kan krijgen op de voertuigen die vaak met hoge snelheid onder het via duct aan de Westeindseweg komen aan rijden. VRIJDAG Leiden Centrum Ex '85 - videolezing van Krish namurti, 20 uur. Buurthuis Op Eigen Wieken - leren zeef drukken, inl. 212893. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Pervo. la'. 21.15 uur. Le Bambou - hoek Herenstraat/Witfc Singel, folkclub Horus organiseert op treden van 'joc de Doi', 21 uur. Schouwburg - Haagse Comedie 'Vroe ger', 20.15 uur. Kapelzaal K&O - Concert Max vj mond en Jacques Ogg, 20.15 uur. Zaal van de P.V. De Blauwkras - ten toonstelling vogels, 20-22 uur. Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg, receptie bijeenkomst t.g.v. 75-jarig bestaan lm kersver. Leiden, 19 uur. Voorschoten Raadszaal - begrotingsraadsvergade ring, 20 uur. ZATERDAG Leiden Pieterskerk - rommelmarkt, 10-17 't Spoortje - Bernhardkade, tentoonstel ling vogelvereniging 'De Zanger'. 10-lfi Aula gebouw 50 AZL - ledenvergade ring Psoriasis Patiëntenvereniging, 14 Wassenaar Warenar - receptie van carnavalsver. De Deijlknotsen t.g.v. 20-jarig bestaan, 15 niet te zeer op te vallen tussen de collega's die soms wel 225 jaren tel len. De operatie kostte 6.000 gul den. Ander boomnieuws: over twee weken worden de laatste ne gen boomroosters geplaatst rond linden. In totaal zal de gemeente daar dan 100.000 gulden aan heb ben besteed. Ooijendijk: "Blij voor het onder wijs''. (foto Wim Dijkman) kers van de zonneweide aan op een badhanddoek te gaan liggen. Dat zou ook uit hygiënisch oogpunt verstandig zijn. Boven de plateaus worden de verschillende "bezonningsarmatü- ren" aangebracht. De zonneweide biedt plaats aan negen gebruikers en zal worden uitgerust met munt- automaten. Voor één gulden heeft men een kwartier kunstmatig zon licht. Bij een juist gebruik bestaat er geen enkel bezwaar voor de ge zondheid, beweren B en W. "Dit in tegenstelling tot solaria of zonne banken waar vanwege de sterkere werking veel strengere normen in acht moeten worden genomen". Plantenbakken, een fontein en andere decoratieve elementen moeten voor extra sferen zorgen. Het zonnebaden, zo is het streven, moet worden "geïntegreerd" bin nen de andere activiteiten in de zwemhal. -Behalve ter afwisseling van het zwemmen kan de weide ook een functie krijgen als "sfeer volle ontmoetingsplaats". Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag o uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: I Groep 1 - Tan, Janssen, Zwynenburg Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Zwijnenburg.' Gallaslaan 24. Leiderdorp, tel. 412166; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Brik- kenwal 19, tel. 218661; spreekuur Ros molen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; spreekuur Minnebroers- gracht 41. zo 8 uur tot 24 uur: W. Vrijlandt, tel. 897577. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28. tel. 120412. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, tel. 125820; spreekuur Burggravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: Zaaijer, Reina Prin sen Geerligspad 11, tel. 316008. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 6 uur: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. zo 8 uur tot 24 uur: B.V.M. Crul, Noord- eindsplein 8a, tel. 142888. Leiderdorp za, P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070; spreekuur van 12.30-13 uur op hetzelfde adres; zo, L. Middendorp, Peppelschans K14, tel. 895525; spreek uur van 12.30-13 uur op hetzelfde adres. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P. van Overvest, Terweeweg 152, tel. 193994. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493; zo, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462. Warmond E. Sleeboom/J. Hoornweg, Prof. Aalber- selaan 2. Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar za, R. van Niekerk, tel. 19014; spreekuu radres Van Polanenpark 92; zo, J. Huls, tel. 13027; spreekuuradres Hofcampweg 65. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 28 november tot vr 5 december door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552. Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. dierenartsen Voor de praktijk van Muurling, Helder. Roest: G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Lei den, tel. 144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest. tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid- schendam, teL 070-271110. tandartsen De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: J. Pels, v.d. Valk Bouman- weg 21, Leiderdorp, tel. 896896. Praktijk Haaswijk, tandarts R.S. van Mielo, telefonisch bereikbaar onder nummer 155375, za en zo spreekuur van 11-12 uur en van 17-18 uur op Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest. LEIDSCH DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 ma.-vrij. 18.00-19.30 za. 13.00-14.00 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2