mmm Personeel van St. Elisabeth: uiterste stap Geen besluit over Lindehoeve Haaswijkers ontevreden Twee maanden modderen door stoep-conflict Oude Raadhuis voor vereniging PAGINA 2 REGIO LEIDEN DONDERDAG 27 NOVEMBER 19{ DOÏ VOORSCHOTEN De politieke impasse rond het Voorschotense jongerencentrum De Lindehoeve wordt steeds sterker. Ook gister avond kon de raadscommissie voor welzijnszaken geen advies ge ven over een mogelijke schuldsa nering en subsidieverlening voor 1987. De informatie vanuit De Lin dehoeve zou te vaag zijn. Vooral het activiteitenplan, vol zinssneden over een brede, deels commerciële opzet, geeft "te wei nig inzicht in de draagvlak van het centrum". De raadsleden beseften goed dat De Lindehoeve hierdoor in een vicieuze circel is terechtge komen. Zolang de schuld van 70.000 gulden niet is gesaneerd, kunnen er namelijk geen activitei ten worden georganiseerd. De le veranciers zouden dan gewoon niet leveren. Raadsleden: Te weinig inzicht in draagvlak jongerencentrum Afgesproken werd dat welzijns wethouder L. Marselis op korte ter mijn met het nieuwe bestuur van De Lindehoeve praat en zijn best doet een B en W-voorstel te maken. Op 9 december moet de raadscom missie voor welzijn dan een defini tief advies geven. De wethouder wil dat in de raad van december de beslissing valt. Gisteravond wilde hij daar nog niet op vooruitlopen. Er kwam geen antwoord op vragen als: gaal De Lindehoeve nog open? Heelt het open jongerenwerk nog toe komst? Zijn de huidige beroeps krachten nog nodig? En: Hoe gaat de gemeente de kortingen van mi nister Brinkman op het sociaal-cul tureel werk opvangen? De dage lijks bestuurder zei alleen dat hij niet kan garanderen dat De Linde hoeve. een van de grootste subsi- diënten, gespaard blijft bij de be zuinigingsronde van 1 juli volgend jaar. Het bestuur sloot begin septem ber de deuren van het jongeren centrum. zonder overleg met staf of medewerkers. De schuld was te groot geworden en iedere dag in de boerderij zou geld kosten. Boven dien wilde het bestuur een nieuw medewerkerskorps opbouwen. Onder druk van een bezetting lie ten bestuurders dit laatste voorne men vallen. De stafkrachten waren inmiddels ziek geworden van de si tuatie en konden niet de gevraagde (financiële) achtergrond-informa tie geven aan de gemeente. De informatie-voorziening werd nog verder vertraagd door een be stuurscrisis. Het bezuinigingsvoor stel waar voorzitter en penning meester overeenstemming over hadden bereikt met de gemeente, werd door andere bestuursleden niet overgenomen. Vooral het kor ter laten werken van de twee be roepskrachten ten gunste van een geldbesparende huismeester/ad ministrateur viel slecht. De voor zitter en de penningmeester traden af. Ook tussen bestuur en medewer kers ontstonden nieuwe conflic ten. Medewerkers klaagden dat van beloofde medezeggenschap niets kwam en voelden zich over bodig door het binnenhalen van de professionele programmeur Simon Platteel. Hij zou samen met zijn makkers de tent overnemen. Ze dreigden met een kort geding. Dit laatste hebben ze niet doorgezet omdat twee jongeren een plaats in het bestuur kregen. Vervolgens hielden ook zij zich aar; een soort van spreekverbod. Toch was de ve le kritiek de programmeur al teveel geworden. Gisteren maakte hij be kend te stoppen met de wekelijkse concerten in de Lindehoeve. De wekelijkse huuropbrengst van 500 gulden viel zo weg en het jongeren centrum is weer activiteitenloos. DONDERDAG Leiden Gebouw Aktiel' - Berlugestruat. alge ne Klaverjas- en sjoelavond. 20.15 u Ekklesi? - Rapenburg 100, schrijfavi Amnesty International. 20 uur. Schouwburg - Margriet Eshuysban 20 15 uur. Instituut Burgerraadslieden straat 92, spreekuur, 18.30-20 Filmhuis LVC - Breestraat 60, film 'Fe vola'. 21.15 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting begeleiding dienstweigeren, 20-21 uur. inl. 149324/216180 't Breehuys - Breestraat 19, spreeku VVDM. 19-22 uur LWH - Langegracht 65. Fraktiekamer PvdA - Gulden Vlit Breestraat 125, inloopspreekuur. 19-! Zoeterwoude Gemeentehuis - gemeenteraad Leiderdorp Gemeentehuis - gemeenteraad Voorschoten Raadhuis - gemeenteraad, 20 i W VRIJDAG Leiden Vrouwentelefoon sexueel geweld, be reikbaar van 9-12 uur, tel. 120844. Centrum Ex '85 - videolezing van K namurti, 20 uur. Buurthuis Op Eigen Wieken - leren drukkenk, inl. 212893. Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg, receptie bijeenkomst t.g.v. 75-jarig bestaan lm kersver. Leiden. 19 uur. Zaal van de P.V. De Blauwkras - toonstelling vogels, 20-22 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 21 tot vr 2f Soos In de Leiderdorpse Sjelter is vanavond een soosavond voor jongeren boven de 15 jaar. De acti viteit duurt van acht tot twaalf uur. Op dezelfde plek is zaterdag avond van acht tot half elf een tie nerdisco. Pasje meenemen! De Pomp In de Warmondse galerie De Pomp exposeren tot 14 december drie hobbyisten. De Haarlemse Flavia Welsink komt met mario netten, de Hillegomse Veronica Meiland laat beschilderde keien zien en de Oegstgeestenaar Wim Bonte stelt foto's tentoon met als thema mens en landschap. Ope ningstijden: dinsdagavond van zeven tot negen uur, woensdag van tien tot twaalf en twee tol vier uur. Donderdag-, zaterdag zondagmiddag van twee tot vit Toverlei Het Leiderdorpse theater Toverlei speelt vrijdagavond in de Leiderdorpse Muzenhof 'Het haar van de hond' van Hugo Claus. De herinneringen van de hoofdpersoon gaan terug 1944. Centraal in het stuk staat volgens de coördinator, de vraag hoe schuldig iemand is die prosti tutie bedrijft tegenover de eeuwi ge wetten. De voorstelling begint om half negen. Postduiven Postduivenvereniging De Rijnkliever toont zaterdagavond en zondagmiddag 250 duiven in de touwfabrieken aan de Leider dorpse Zijldijk. Zaterdagavond om zeven uur opent de voorzitter de tentoonstelling en worden de kampioenen gehuldigd. Zondag van elf tot vijf is er tevens een Big Band De Voorschotense Big Band treedt zaterdagavond op in de Leiderdorpse Hollandsche Tuyn, Hoofdstraat 24. Vanaf negen uur. Emmaus In het Zoeterwoudse Huize Em maus worden zaterdag en zondag gelden voor goede doelen ingeza meld. Zaterdag van twee tot half vijf houdt het Rode Kruis een ba zar en zondag van half elf tot half een en van twee tot half vijf is het Rheumafonds aanwezig met hout- bewerken, een rad van avontuur, sjoelbakken en een heerlijke taart. Streekmuziek Muziek van Satie en Schubert staat zondagochtend op het pro gramma van Streekmuziekschool Rijnakkoord. In de Leiderdorpse dorpskerk geven piano-, zang- en vioolleerlingen 50 minuten lang een concert. Het gebeuren begint om half twaalf. LEIDERDORP - De Ondernemingsraad van het Leider dorpse St. Elisabethziekenhuis heeft een uiterste stap ge daan in het conflict over de bezuiniging van 1,1 miljoen gulden. Het orgaan zoekt vandaag contact met het bestuur omdat de directie niet bereid zou zijn alternatieve voorstel len te overwegen. Volgens de Ondernemingsraad (OR) wordt teveel bezuinigd op personeelslasten (22 formatie plaatsen) en te weinig op materiële kosten als chirurgische kunstmiddelen en de kosten voor de centrale opleidings school. De directie ontkent het verhaal. Volgens directeur W. Rombout wordt zowel op beide posten onge veer vijf ton bespaard en is hij best bereid over andere voorstellen te praten. Hij weigert echter om, zo als de OR voorstelt, eerst alle plan nen van tafel te halen en dan open te praten. Het ziekenhuis kan zich geen tekorten veroorloven en de directie moet de richting van de bezuinigingen aangeven, vindt hij. Goede alternatieven heeft de di recteur tot nu toe niet gehoord. Ook de informatie-bijeenkomsten met het personeel, vrijdag, lever den wat dat betreft weinig op. Er is echter nog wat tijd. Pas op 16 de cember hoeft het bestuur de defini tieve begroting voor 1987 vast te stellen, mét de bezuinigingsvoor stellen. Rornbout hoopt dat voor die datum de algemene kortingen op ziekenhuizen wat worden terug gedraaid en het ziekenhuis minder dan 1,1 gulden hoeft in te leveren. Wanneer de plannen ongewijzigd blijven, "lijdt Leiderdorp namelijk wel heel erg zwaar door het finan ciële systeem". Zo moet overwogen worden of de polikliniek gehandhaafd kan blijven. De afdeling dagbehande ling, die volgend jaar zou beginnen met enkele formatiekrachten, lijkt in ieder geval van de baan. Daar naast dienen enkele full-timers part-time te gaan werken en kan het natuurlijk verloop maar selec tief worden opgevuld. Nep-ho venier in Oegstgeest OEGSTGEEST - Na de nep- schoorsteenvegers, de nep-ho- veniers. In Oegstgeest bellen nogal eens lieden bij mensen aan, geven zich uit voor iets, bieden hun diensten aan maar blijken later louter op goederen of geld van hun klanten uit te zijn. Heel wat Oegstgeestena- ren, vooral wat oudere vrou wen, zijn zodoende al in de ma ling genomen door pseudo- schoorsteenvegers. Gisteren meldde zich een - naar later zou blijken - nep-ho- venier aan de deur van een be woonster van een huis aan de Piet Heinlaan. Of hij haar tuin even mocht 'doen'. Dat mocht, graag zelfs. Er was wat de hove nier betreft één probleem, hij was wat vergeten. Of de me vrouw hem even 150 gulden kon lenen, dan kon hij wat spullen kopen en direct daarna aan de slag. De mevrouw ging akkoord. Zij heeft de hovenier die dag niet meer teruggezien en haar tuin moet nog steeds worden gedaan. De Oegstgeester politie dringt er bij de burgers ander maal op aan grote zorgvuldig heid te betrachten als ze zaken doen aan de deur. Vereniging: 'Inspraak blijft voldoende' ZOETERWOUDE - De bewoners van de acht nieuwe huizen op het voorheen braak liggende terreintje aan de Zoeterwoudse Nassaulaan. ter hoogte van de Rijnegom- merstraat kunnen alleen als ze daarvoor heel veel moeite doen en gegarandeerd met natte voeten, hun voordeur in. Hun auto's kunnen ze slechts na ellenlang, onnavolg baar gemanoeuvreer, onder de carports parkeren. Desalniettemin zijn de huizen al twee maanden geleden opgeleverd. Dat de werkzaamheden nog altijd niet zijn afge rond en thans zelfs stilliggen, is het gevolg van onenigheid tussen aannemer en ge meente. Dat conflict zou sinds het onlangs gehouden collegeberaad van de baan zijn, volgens de Zoeterwoud se gemeentesecretaris Kruithof. Hij verwacht dat nu heel snel het zo felbegeerde trottoir zal worden aangelegd en voegt eraan toe het te betreuren dat van de kwestie tot dusverre vooral de bewoners de dupe zijn gev/eest. "Heel zuur", vindt Kruithof dat. Nadat de gemeente een begin had gemaakt met het vernieuwen van het trottoir, werd dit werk ech ter plotsklaps stopgezet. De aange voerde materialen zoals tegels en trottoirbanden liggen in stapels langs de kant en de voetgangers moeten maar zien hoe ze hun weg door zand en water of over de straat vinden. Volgens Veen. directeur openba re werken, was de gemeente inder daad met voortvarendheid begon nen, direct nadat een der directeu ren van het aannemersbedrijf A.C.L. mondeling had toegezegd dat er 10.000 gestort zou worden voor het maken van uitritten en trottoirs. Een ieder die een uitrit wenst, moet vooruit betalen en dat geldt ook voor de bouwer van een complex woningen, aldus Veen. Op de dag waarop het werk be- Het bewuste trot toir aan de Zoeter woudse Nassau laan. Al lange tijd ligt het er zo bij. Be woners van de nieuwe huizen (rechts) zijn de du pe van een inmid dels opgelost con flict tussen gemeen te en de aannemer. (foto Holvast gon, wilde een andere directeur in eens gaan onderhandelen over dit bedrag. Burgemeester en wethou ders echter wilden pas met het be drijf praten nadat het overeenge komen bedrag van 10.000 gulden was gestort. Daar kwam het almaar niet van. Wel liet de gemeente wat tegels plaatsen om de auto's wat gemakkelijker op en af te laten rij den. Niet alleen de bewoners van de nieuwe huizen klagen. Ook moe ders uit de zijstraten hebben het moeilijk met de onstane situatie. Zij moeten hun kinderen weer he lemaal naar school brengen omdat OEGSTGEEST - Hoewel de Ver eniging Haaswijk de nieuwe proce dure voor het overleg over 'Haas- wijkzaken' een verbetering vindt, is voorzitter Klaas-Willem van Om men nog lang niet helemaal tevre den. Bovenaan zijn verlanglijst prijkt nog altijd dat de Vereniging Haaswijk (VH). een belangenorga nisatie voor bewoners van de snel groeiende nieuwbouwwijk, zitting moet krijgen in de Stuurgroep Haaswijk. B en W. die wel zitting hebben in die groep, zijn de mogelijkheden nagegaan maar het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten, eveneens vertegenwoordigd in de Stuur groep. kon en wilde niet akkoord gaan. B en W hebben nu bedacht dat de besluitenlijsten van de in beslotenheid gehouden Stuur groepvergaderingen, punt van be spreking in de raadscommissie voor openbare werken zijn. In Oegstgeest krijgen burgers die dat willen, het woord in raadscommis sies. Op die wijze krijgt de VH toch zijn zo felbegeerde inspraak, is zo'n beetje de gedachtengang van het dagelijks bestuur. Van Ommen herinnert eraan dat ook het vorige bestuur, onder lei ding van de inmiddels D66-raads- lid geworden Poelmans. voor zit ting in de Stuurgroep heeft geij verd. "maar toen is het er ook al niet doorgekomen". Hoewel de VH net als ieder ander gebruik kan ma ken van de mogelijkheden tot in spraak is er herhaaldelijk bij de ge meentebestuurders op aangedron gen de mogelijkheden te verrui men "omdat we tot op de dag van vandaag het gevoel hebben dat wij achter de feiten aanlopen". Te laat zij het onveilig vinden dal de kin deren een eind over de straat moe ten lopen. Compromis Ook de aannemer betreurt de moeilijkheden die de bewoners on dervinden. Hij heeft de grond te gen een pittige prijs gekocht als bouwrijpe grond. Tijdens de werk zaamheden kwamen daar nog hoge kosten bij. Er bleek veel puin in de grond të zitten en er moesten hoge kosten worden gemaakt voor de aansluitingen op het riool. Doordat de parkeerplaatsen op het eigen erf van de bewoners zul len worden verwezenlijkt, hoeft de gemeente geen kosten te maken voor parkeervoorzieningen. De ge meente vraagt geld voor het her straten van het trottoir terwijl er voor de aanvang van de bouw van een trottoir vrijwel geen sprake Wat de gemeente en de aanne mer precies zijn overeengekomen, laat hij in het midden. Wel geeft hij toe dat sprake is van een compro mis en dat dus de gemeente ook water bij de wijn heeft moeten doen. Het is nu echter aan de raadscommissies en uiteindelijk de gemeenteraad om het bereikte compromis te fiatteren. Ferry Maat d.j. in Wassenaar Als voorbeeld haalt Ommen het veelbesproken deelplan VI van de nieuwbouwwijk aan. De VH mocht inspreken, "maar toen was het ei genlijk al te laat", zoals later inder daad zou blijken. De VH wilde door die wijk een bus laten rijden en infrastructuur zodanig verbe terd zien dat de aan- en toevoerwe gen wat minder overbelast zouden worden. De bus, zo wilde de VH, moest niet over de "veel te druk ke" Kleyn Proffijtlaan rijden, maar diende door middel van een lus te rug op de Haaswijklaan te worden geleid. Hoewél de raad. wel dege lijk oren had naar de VH-ideeën bleek de "tijdsklem" toch te knel lend te zijn. De nu geboden mogelijkheid in de raadscommissie openbare werken, bekijkt van Ommen wat sceptisch. "Die commissie, wat kan die dan nog doen aan in de Stuurgroep genomen besluiten?", vraagt hij zich af. B en W willen met de voornoemde constructie een jaar proefdraaien maar Van Ommen zegt: "We zullen ons in de commissie laten horen, zeker wel, maar bevalt het ons niet dan begin nen we de strijd van voren af aan. Nee, niet uit betweterige overwe gingen maar gewoon omdat het de taak van de vereniniging is om op te komen voor de belangen van de bewoners". File van 7 kilometer LEIDERDORP - Op de rijksweg A4 bij Leiderdorp heeft vanmor gen een file gestaan van zeven kilo meter. Aanleiding was een aanrij ding bij de brug over de Oude Rijn om half negen. Al snel stond op de rijbaan in de richting van Den Haag een forse file. Om negen uur was zij opgelost. Bij het ongeval is volgens de verkeerscentrale in Driebergen niemand gewond ge raakt. Hel voormalige raadhuis van Warmond. De Vereniging die zich ernaar heeft genoemd en de rechtervleugel reeds 'bewoond', heeft nu onverwacht grote kans dat het de linkervleugel ook kan gaan huren (foto wim Dijkman) WARMOND - Het tij is heel duide lijk aan het keren voor de Vereni ging Oude Raadhuis in Warmond. Maandag was in de raadscommis sie welzijn al van een kentering sprake, gisteravond in de raads commissie financiën bleek er een meerderheid te vinden voor het idee om de vereniging een huur contract te bieden voor de linker vleugel van het voormalige raad huis voor een jaar. Nadien moet de vereniging een subsidie-aanvraag indienen, die dan kan worden beoordeeld in samenhang met an dere subsidie-aanvragen. De ver eniging denkt dat het dat wel aan kan. De vereniging aast al sinds haar bestaan op de linkervleugel van het fraaie gebouw. Zelf is zij al in de rechtervleugel ondergebracht. Een paar mogelijkheden deden zich voor maar telkens werd achter het net gevist. Dat dreigde nu weer te gaan gebeuren. De vereniging kon namelijk de huurprijs niet op brengen van het linkerdeel dat een tijdje terug door een accountants bureau werd verlaten. Erg gebrand op een subsidie-aanvraag was de vereniging niet omdat zij het van begin af aan zonder gemeentelijke steun heeft kunnen bolwerken. In de raadscommissie financien waren gisteravond toch nog twee tegenstanders van het idee dat nu op tafel ligt en waarover de ge meenteraad een eindoordeel moet uitspreken. Zowel CDA-raadslid Bonnet als een burgerlid toonden zich tegenstanders. Bonnet bena drukte dat hij tot zijn tegenstand was gekomen door zijn louter fi nanciële beoordeling van de kwes tie. Hij sloot niet uit dat hij straks in de gemeenteraad voor het idee zal zijn. Puur financieel gezien ech ter houdt de christen-democraat het erop dat het oorspronkelijke voorstel van B en W - verhuur aan een particulier die het gebouw wil gebruiken voor het uitgeven van bibliofiele banden over cultuur e.d. - het beste is. WASSENAAR - De bekende TROS-disc-jockey Ferry Maat be zoekt vrijdagavond de Wassenaar- se Time Out-discjockey-wedstrijd. Of hij zelf meedoet is nog niet hele maal duidelijk, een plaatje zal hij in ieder geval wel draaien. Maat pre senteert voor de radio de Soulshow en de Nationale Hitparade. In een persberichtje doet het jon gerencentrum nogal lollig over het zogenaamde voornemen van Maat om mee te doen en iets te winnen. 'We vinden het eigenlijk nogal kin derachtig', stelt Time Out. 'Uitein delijk is Ferry een prof en deze wedstrijd is juist bedoeld om te zien of er draaitalent onder de Was- senaarse scholieren aanwezig is'. De niet zo jeugdige Maat zou zich daar niet door uit het veld hebben laten slaan. Een mens zou nooit te oud zijn om te leren, ving Time Out uit zijn mond op. Bovendien: waar om mogen al die amateur-platen- draaiers wel meedoen en hij niet? Ferry Maat. (foto gpdi De wedstrijd begint om acht uur. Voor inlichtingen: 01751-14415.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2