Zijn moment,
ons verhaal!
Wij houden u
op de hoogte
LEIDSCH DAGBLAD
MAANDAG 24 NOVEMBER 198(
BETAALD VOETBAL
EREDIVISIE: Roda JC-GA Eagles 4-0, FC
Groningen-Veendam 1-1, FC Twente-For-
tuna S. 1-0, FC Den Bosch-AZ 2-2, Feye-
noord-FC Utrecht 1-1, FC Den Haag-PSV
2-6, Excelsior-FC VW 1-2, PEC Zw.-Ajax
0-1, Haarlem-Sparta 1-0.
PSV 16 13 2 1 28 47-11
Ajax 16 13 2 1 28 47-14
Feyenoord 16 7 6 3 20 32-22
Den Bosch 16 8 4 4 20 22-17
FC Twente 16 6 7 3 19 21-18
Roda JC 16 7 5 4 19 24-23
Sparta 16 6 5 5 17 30-22
Groningen 16 5 5 6 15 30-24
Den Haag 15 4 6 5 14 21-25
FC VW 16 4 6 6 14 17-28
PEC Zw. 15 4 5 6 13 30-27
Fortuna S. 16 4 5 7 13 21-28
GA Eagles 15 4 4 7 12 11-22
FC Utrecht 16 4 4 8 12 23-30
Veendam 16 2 8 6 12 16-23
AZ 16 3 4 9 10 12-26
Haarlem 16 4 2 10 10 11-33
Excelsior 15 3 2 10 8 12-34
Kop tweede periodestand:
Ajax 8-16 Roda JC 8-9
PSV 8-15 Feyenoord 8-9
Twente 8-11 Den Haag 7-8
PSV eerste periodekampioen.
EERSTE DIVISIE: Volendam-NEC 2-2,
Vitesse-NAC 0-0, RKC-De Graafschap 1-1,
RBC-Wageningen 0-3, Emmen-Heracles 1-
1, MW-Heerenveen 2-2, Cambuur-Telstar
3-2, Eindhoven-SW 6-0, Helmond Sport-
Willem II 0-6.
Cambuur 15 8 6 1 22 28-15
Willem II 15 9 2 4 20 36-20
DS'79 15 6 7 2 19 31-20
Volendam 15 8 3 4 19 29-23
Heerenveen 15 7 4 4 18 21-16
Vitesse 15 8 2 5 18 26-21
RKC 15 7 4 4 18 23-24
Graafschap 16 5 8 3 18 24-20
MW 15 6 4 5 16 30-25
RBC 15 5 5 5 15 31-27
NAC 15 4 6 5 14 16-18
NEC '5 5 4 6 14 29-34
Eindhoven 16 5 3 8 13 33-29
Wageningen 15 6 0 9 12 24-28
Emmen 15 3 6 6 12 17-23
SW 15 5 2 8 12 22-34
Helmond Sp. 16 4 3 9 11 20-33
BUITENL. VOETBAL
Meisjes junioren
Gouda 11-13 DOSR 11- 9
Foreh. 11-13 LFC 10- 8
ONA 10-12 SJC 10- 8
Delfia 10-11 Altior 11- 7
0-2, P&T Expres-De Germaan 2-2, Argon-
KBV 2-4, Pancratius-Rapiditas 1-0.
Neerl. 10-18 Pancrat. 10-10
Rapidit. 11-14 KBV 11- 9
Sranang 11-14 Argon 11- 9
FC Lisse 11-13 Roda'23 11- 8
NEA 11-12 Germaan 10- 6
P&T Exp. 11-11 SDZ 10- 4
VIERDE KLASSE A: ROAC 79 Alphen 0-
2. Randstad Sport-LDWS 2-6, Unitas L.-
Van Nispen 0-3, WSB-Tevlingen 1-1, Do-
cos-Meerburg 2-1, VTL-SVLV 1-1.
Alphen 11-16 Docos 11-10
LDWS 10-15 ROAC 11- 9
WSB 11-15 Meerburg 11-9
VTL 11-15 Unitas 11- 7
V.Nispen 10-14 SVLV 11- 6
Teyl. 11-13 R'st.Sp. 11- 1
VIERDE KLASSE B: Wassenaar-DWQ 1-1,
UDOrQuick Steps 1-0, HVV-Cromvliet afg,
Duindorp-Vredenburch 4-1, GDA-ASC
afg, RAVA-Naaldwijk 3-0.
DWO 11-17 Wassen. 11-9
Duindorp 11-17 Vredenb. 11-9
GDA 10-14 Naaldw. 11-9
UDO 11-14 Cromvl. 10-7
RAVA 10-13 Q.Steps 11-6
BELGJE: AA Gent-Waregem 2-1, Ander-
lecht-Club Luik 3-1, Kortrijk-Lokeren 1-3,
Charleroi-Club Brugge 1-0, Seraing-Ra-
cing Jet 1-0, RWDM-Beveren 1-1, Cercle
Br.-Standard L. 1-1, Berchem-Mechelen 0-
ZAALKORFBAL
12-17 Charleroi 12-16
WEST DUITSLAND: FC Homburg-Lever-
kusen 1-2, Mannheim-BI.Weiss B. 1-1, FC
Kóln-Kaiserslautern 2-2, Düsseldorf-
Bor.M'gladbach 1-1, Dortmund-Werder
Br. 2-1, Schalke-Bochum 0-0, Stuttgart-
Frankfurt 4-1, Uerdingen-Bayern M. 0-0,
Hamburger SV-Nürnberg -1.
Leverkusen 15-22 Stuttgart 15-19
Bayern M. 15-21 Kaisersl. 15-18
Hamb.SV 15-20 Werder 15-18
ENGELAND: Everton-Liverpool 0-0, Ar
senal-Manchester Cty 3-0, Charlton-Sou
thampton 1-3, Chelsea-Newcastle 1-3, Co
ventry-Norwich 2-1, Manchester Utd.-
QPR 1-0, Nottingham F.-Wimbledon 3-2,
Oxford-Tottenham 2-4, Sheffield-Luton 1-
0, Watford-Leicester 5-1, West Ham-Aston
V. 1-1.
Arsenal 16-31 Luton 16-26
N.Forest 16-29 Coventry 16-26
HW
ASC
10-2
Kop tweede periodestand:
Volendam 7-11 Eindh. 7-10
Cambuur 7-11 RKC 6- 8
Willem II 8-10 Vitesse 7- 8
DS'79 eerste periodekampioen.
TOPSCORERS: l.v.Basten (Ajax) 16; 2/
3.Bosman (Ajax) en Koolhof (PSV) beiden
13; 4.Booy (PEC Zw.) 11; 5.Keur (Haarlem)
10; 6/7.Böckling (Sparta) en Gullit (PSV)
beiden 9; 8/9.Lengkeek (Sparta) en Morley
(Den Haag) beiden 8.
Feyenoord 3, Den Bosch 3, PEC Zw. 2,
Twente 1, Groningen 3, Roda JC 1. Haar
lem 1, Den Haag 2, Excelsior 2, Helmond
Sport 2, MW 3, RKC 3.
TOTO GELIJK: 5-7-20-21-24. Toege
voegd: 19.
LOTTO: 4-21-30-35-37-41. Reservegetal:
18.
Cüferspel: 96 11 91.
Jokemummer: 7 83 15 45.
DUITSE LOTTO: 8-11-12-16-17-27. Re
servegetal: 2.
Spiel 77: 3 69 98 50.
W-5 SPEL: 4-8-7-8-7.
VIERDE KLASSE C: tte Brug Geel Wit 1-
0, DIO-Renova 1-3, DSS-Hillegom 5-1,
TYBB-DSOV 1-0, Ripperda-DCO gestaakt
bij 0-2, Bloemendaal-Terrasvogels 6-2.
Renova 10-13 DSOV 11-12
DCO 10-13 De Brug 10-11
G.Wit 11-13 Bloemend. 11-10
Ripperda 10-12 DIO 11-8
TYBB 11-12 Terrasv. 11- 7
DSS 11-12 Hillegom 11- 5
oerkerk 0-1, Nieuwkoop-ESTO 2-2, Groe-
neweg-Unio 6-2, DSO-DONK 3-3.
DSO 11-14 VEP 10-11
Bodegr. 10-13 ESTO 11-11
GSV 11-12 Unio 11-11
Groenew. 11-12 Moordr. 11-9
Nieuwkoop 11-12 Nieuwerk. 11-8
FRANKRIJK: Nice-RC de Paris 1-0, Nan-
tes-Metz 1-0, Rennes-St.Etienne 0-0, Bor
deaux-Brest 1-2, Sochaux-Auxerre 2-2, Le
Havre-Laval 2-1, Nancy-Toulouse 2-0, Pa
ris SG-Monaco 0-1, Lens-Marseille 3-0,
Toulon-Lille 1-0.
Bordeaux 18-25 Toulouse 18-21
Marseille 18-25 Nice 18-21
Monaco 18-22 Auxerre 18-20
ITALIE: Brescia-Torino 2-0, Como-Inter
M. 1-1, Fiorentina-AS Roma 2-1, Juventus-
Atalanta 2-0, AC Milan-Avellino 2-0, Na-
poli-Empoli 4-0, Udinese-Sampdoria 0-0,
HOOFDKLASSE A
SIOS-DKOD 9-16, Oost Arnhem-Samos 12-
6, Groen Geel-Blauw Wit 8-7, Fortuna-LDO
17-14
HOOFDKLASSE B
Dalto-PKC 13-17, Deetos-SCO 7-8, Rohda-
Rapiditas 13-12, Wordt Kwiek-DOS'46 12-
12
OVERGANGSKLASSE A
VES-Pernix 9-9, VEO-HKC(Ha) 11-9, Rust
Roest-SMS 11-8, Antilopen-KVS 10-12
iipel-Deto 9-12, TOP-Kwiek(Hg)
10-10
OVERGANGSKLASSE C
HKV-Rodenburg 9-10, Drachten-Trekvo
gels 12-12, Ritola-Asko 13-13, Fides Pacta-
Pams 9-7
ZUID WEST IA
Animo-Kinderdijk 6-7, Snel-Fiks 13-9,
Swift(M), Vriendenschaar(Ha) 10-6
ZUID WEST IB
Zuiderkwartier-De Danaïden 8-11, Ons Ei
bernest-Sperwers 12-11, Hoogvliet-Het
Zuiden 10-10
ZUID WEST IIA
Velocitas-Oranje Nassau 11-10, Tempo-
KOAG 3-11, ODO(M)-De Meervogels 8-9
ZUID WEST IIB
Excelsior-Ons Eiland 10-6, Merwede-IJs-
selvogels 12-14, Albatros-Avanti 14-8,
Fluks-NIO 8-9
ZUID WEST IID
Ten Donck-De Algemene 15-11, Crescen-
ZUID WEST IIIA
KNS-Vriendenschaar(B) 10-9, Dubbel Zes-
Ventura Sport 5-9, Merwic-Quick 7-6
RIJNDELFLAND I
Hoekse-GKV(Hg) 4
ODS-De Raven 11-4
ZUID WEST RES. I
B: Die Haghe 2-De Danaïden 2 14-9, Fides
Uitslag tweede veldrit super-prestige te
Valkenswaard: 1. Martin Hendriks (As
sen). 2. Reinier Groenendaal (St. Michiels
gestel) op 1,08, 3. Huub Kools (Baarle-Na-
op 2,46.
2. Richard van Kempen (De Hoef); 3. Hil-
bert van der Duim (Heerenveen); 4. Jan
Hopman ('t Zand); 5. Andries Kasper
(Dricl); 6. Yep Kramer (Oudeschoot).
Beker-stand. 1. Van Kempen 125.2 punten:
2 Kasper 115.1; 3. Van der Duim 90; 4.
Dijkstra 89; 5. Kramer 77.
Uitslagen IJssel-Cup te Deventer:
500 meter mannen: 1. Geert Kuiper (Fries
land) 40,22,2. Jan Ykcma (Fr) 40,34,3. Hans
Janssen (Zuid-Holland) 40,52.
1500 meter vrouwen: 1. Stam 2.17,69.2. Van
der Meer 2.18,30, 3. Moolhuizen 2.18.50.
Eindklassement vrouwen: 1. Haringa
89.910 punten. 2. Stam 90.117, 3. Moolhui
zen 90,827, 4. Keulen 91,190, 5. Preuter
91,377.
Eindklassement mannen: 1. Kuiper 81,760
punten, 2. Vergeer 81,830, 3. Kemkers
82,427, 4. Sarelse 82,546. 5. Schalij 82,550.6.
Eindklassement IJssel Cup: 1. Noord-Hol
land/Utrecht 510.424, 2. Zuid-Holland
516,882, 3. Friesland 517.430. 4. Overijssel
517,615, 5. Groningen 518,094, 6. Drente
424,477, 7. Gelderland 530,118, 8. Noord-
Brabant/Limburg 542,188.
Eindstand NK 47/2 te Gouda:
11-12 Floreant
1-0, Kickers-SJZ 0-0, MMO-VNA afg.
ZLC-VNL 4-0.
Stompw.B. 13-21 Kickers 13-13
lorca-Zaragoza 2-0, Santander-Betis S. 2-
0, Atl.Madrid-Osasuna 1-0.
Barcelona 15-22
Real M. 15-20 Atl.Madr. 15-19
Bilbao 15-19 Espanol 15-18
Kinderdijk 2 9-15, Snel 2-KOAG 2 16-9,
HKC(Ha) 3-TOP 3 9-9; B: De Danaïden 3-
Achilles 2 12-9. Rozenburg 2-Het Zuiden 2
8-8; C: OSCR
Pacta 3-Kwie
Zuiden 3 9-8
ZUID WEST RES. Ill
A: GKV(G) 2-Oranje Nassau 2 6-7, Animo
2-Excelsior 2 14-8, Pams 4-Fiks 2 10-6,
Swift(M) 3-Ons Eibernest 4 8-7; B: De Re
genboog 2-DKC 2 8-8, Vlaardingen 3-Het
5. Maarsman
6. Van de Ven
7. Vet
8. Lemmens
9. Velthuis
VROUWEN:
Mallorca
15-17
12-15 Bernardus
13-15 VNA
13-14 VNL
GRIEKENLAND: Olympiakos - OFI Kreta
2-1, Ioannina - Panathinaikos 1-0, Aris -
Iraklis 1-0, PAOK - Kalamaria 1-1, Panio-
nios - Doxa Dr. 0-0, Larissa - AEK 0-1, Ver-
i - Apollon 3-1, Diagoras Rh.-Ethnikos
2-3.
Iraklis
8-11
8-11 Panionios
ZONDAG
EERSTE KLASSE
N'icolaas Boys - Gouderak: 3-0. Schoonho
ven - Waddinxveen: 1-5. Oudewater - Ca-
bauw: 0-0. Moerkapelle - Stolwijk: 1-2.
Bergambacht - Ammerstol: 2-3.
Moerkap. 11-16 RVC R. 10-9
B'bacht 10-13 Stolwijk 10-9
Cabauw 10-13 Nic. Boys 10-8
Ammerstol 9-11 Schoonh. 10-7
W'veen 10-11 Oudew 10-4
Gouderak 10- 9
KNVB-RESERVES
TURKIJE: Bursaspor - Samsunspor 0-1,
Eskisehirspor - Kocaelispor 3-0, Denizlis-
por - Boluspor 3-1, Trabzonspor - Rizespor
3-0, Malatyaspor - Zonguldakspor 0-1,
Diyarbakirspor - Altay Izmir 1-2, Fener-
bahce - Sariyer 1-0, Galatasaray - Besik-
tas 2-2, Genclerbirligi - Ankaragucu 1-1.
Samsuns. 14-20 Besiktas 13-17
Galatas. 13-18 Trabzon. 14-17
Mannen
EREDIVISIE
Den Helder - Haaksbergen 84-69, Den
ZUID WEST JUN.
A: Pernix-Fides Pacta 9-5, Deetos-HKV 10-
3, Nieuwerkerk-Die Haghe 7-10
HOOFDKLASSE
HGC - Bloemendaal 1-2, KI. Zwitserland
- Amsterdam 0-2, SCHC - Kampong 1-2,
Tilburg - HDM 1-0, MEP - Breda 1-2, Hat-
tem - Or. Zwart 1-1.
Amsterdam 9-16 Hattem 9-8
Kampong 9-15 HDM 9-6
HGC 9-13 SCHC 9-6
Bloemendaal 9-12 KI. Zwitserl. 9-6
Tilburg 9-10 Breda 9-4
Or. Zwart 9-10 MEP 9-2
OVERGANGSKLASSE A
HOD - Hurley 2-1, Rotterdam - Leiden 2-
3, Wageningen - Geel Zwart 1-2, Gronin
gen - Gooische 2-2, HIC - Union 1-6, MOP
- Gron. Studs 0-3.
Leiden 12-18 Geel Zwart 12-13
Gooische 12-17 Rotterdam 12-10
Groningen 12-16 HIC 12- 8
KNVB-AMATEURS
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A: Excelsior M.-Oost-
kapelie 2-1, NSW-DSVP 1-0, Marken-
Quick Boys 3-2, Heerjansdam-Baren-
Zondag
RES.EERSTE KLASSE: Mussch.2-
RKAW 2 afg, DHC 2-Wilhelm.2 2-2, Slie-
dr.2-Lens 2 2-1, Papendr.2-Nept.2 3-1,
Gron. Studs 12-16 MOP 12- 8
Wageningen 12-13 HOD 12- 6
Hurley 12-13 Union 12- 6 Armixtos
Krovt
Marken 11 6 3 2 15 27-19
Heerjansdam 11 4 4 3 12 21-17
DSVP 11 5 1 5 11 15-18
Barendrecht 10 4 2 4 10 23-21
Spijkenisse 10 3 2 5 8 13-15
Excelsior M. 10 3 2 5 8 16-23
ARC 11 2 4 5 8 15-22
RKAVIC 10 0 4 6 4 9-20
Oostkapelle 11 0 3 8 3 11-24
burg-GVW 4-1, overige wedstrijden afg.
Valleiv. 10-16 IJsselmv. 10-12
Spakenb. 11-16 Altena 11-11
Bennekom 10-13 GVW 11-11
EERSTE KLASSE C: Genemuiden-An-
gelslo 1-1, DOS K.-Elim 3-0, HZW-IJW
0-2, ACV-WOG 1-0, overige wedstrijden
ACV 11-18 WOG 11-14
DETO 10-14 DOS K. 11-13
Or.Nassau 10-14 Angelslo 11-11
VIERDE KLASSE B WEST I: SMS-De
Geuzen 0-3, SVJ-Swift 0-0, SCW-Aalsmeer
0-2, overige wedstrijden afg.
SMS 10-14 SIZO 10-11
Hoofddorp 10-13 Geuzen 11-11
Aalsmeer 11-13 SVJ 11-10
DSC'74 10-12 Swift 11- 8
Zandvoort 10-12 SCW 11- 7
Beursb. 9-11 Halfweg 10- 2
s-DHC 1-2, UVS-Unitas 0-0.
DWV 11 7 2 2 16 21- 9
Wilhelmus 11 6 3 2 15 18-9
UVS 11 5 5 1 15 11- 5
AFC'34 11 5 4 2 14 19-12
DHC 11 6 2 3 14 19-14
AFC 11 5 4 2 14 17-15
Elinkwijk 11 5 3 3 13 18-9
EDO 11 4 2 5 10 20-14
NFC 11 4 2 5 10 14-20
RCH 11 3 3 5 9 7-10
RVC 11 2 4 5 8 17-22
Stormvogels 11 2 4 5 8 15-22
EERSTE KLASSE B: DFC-Spartaan'20 1-
1, ADO-Sparta 2-1, Blauw Zwart-CW 0-0,
Hermes DVS-Papendrecht 0-0, SVW-
HMSH 0-1, Xerxes-VUC 1-3, Sliedrecht-
Nieuwenhoorn 2-2.
Papendr. 11-17 SVW 11-11
HMSH 11-15 CW 11-10
Xerxes 11-13 Bl.Zwart 11- 9
VUC 11-13 ADO 11- 9
Nieuwenh. 11-12 Sliedr. 11-8
DFC 11-11 Spart.'20 11- 8
------ n_ 7
RKAW 2 10-14 Mussch.2
Wilh.2 11-13 Unitas 2 10- 9
Sparta 2 11-12 Sliedr.2 11- 9
Nept.2 11-12 DHC 2 11- 7
Lens 2 11-11 DFC 2 12- 7
RES.TWEEDE KLASSE A: Delfia 2-West-
1.2 afg, RVC 2-Roodenb.2 0-1, DWO 2-VIOS
2 4-1, VUC 2-Quick 2-2, Verburch 2-Velo 2
3-0. Bl.Zwart 2-01ymp.2 2-3.
RES.TWEEDE KLASSE B: CW 2-EBOH
2 afg. Overm.2-HOV 2 3-1, Nieuwenh.2-
Zwyndr.2 0-0, Roodenb.2-Xerxes 2 0-0,
Herm.2-Excels.2 6-1, Volhard.2-Excels.av.2
afg.
RES.DERDE KLASSE A: RKAW 3-SJC
2 2-0. VCS 2-UVS 3 afg, Toneg.2-HMSH 2
1-3, Bl.Zwart 3-Lugd.2 2-3, DSO 2-WSB 2
1-0, Lisse 2-Westl.3 0-0.
RES.DERDE KLASSE B: Alph.B.2-
RKDEO 2 afg, ONA 2-Cromvl.2 1-4, SW
3-DHL 2 1-1, Oliveo 2-VEP 2 2-2, TOGB 2-
ADO 2 0-0.
RES.VIERDE KLASSE A: UVS 4-VCS 3
0-1, Lugd.3-LFC 2 1-1, Docos 2-ROAC 2 2-0,
RÉS.VIERDE KLASSE B: Scheven.2-
HBS 2 0-0, Lens 3-Docos 3 6-0. H.v.Holland
2-Wilhelm.3 2-3, ODB 2-VUC 3 0-4,
D.Hoorn 2-GDS 2 4-1, RAVA 2-RVC 3 1-1.
Den Bosch 14-22 Canadians
Haaksber 14-18 DAS 14- 8
Orca's 14-18 BC Markt 14- 6
Donar 14-16 Zaandam 14- 0
LANDELIJKE JEUGD
EERSTE KLASSE A: Elinkwijk-FC Lisse
1-3, Telstar-Volewijckers 2-2, UW-DWV 4-
1, overige wedstrijden afg.
Volendam 10-17 FC Lisse 11-10
Ajax 10-16 Telstar 11-9
UW 11-15 Volew. 11-8
Elinkw. 11-13 Roodenb. 10-7
UVS 10-12 AFC'34 10- 6
DWV 11-12 DCO 10- 1
EERSTE KLASSE B: Quick Boys-Feye-
noord 4-0, TSC-RVC 2-1, overige wedstrij
den afg.
Excels. 10-18 Unitas 10-9
Quick B. 11-18 RKC 10-8
Willem II 10-14 RBC 10-7
SW 10-14 TSC 11-7
Feyenoord 11-11 LONG A 10-5
DS'79 16-10 RVC 11-5
VROUWENVOETBAL
ZONDAG
INTERREGIONAAL: RKDEO-Bloemhof
0-0, Celeritas-Nieuwkoop 4-0, Haa-
8-16 Alkmania
9-16 GDA
10-16 Bloemhof
9- 8 RKDEO
8- 7 Vlaardingen
9- 7
Celeritas
Haastrecht
Nieuwkoop
Hermes 11-11 Sparta
TWEEDE KLASSE A: Westlandia-LENS
2-2, Alpbense Boys-Den Hoorn 0-1, Olym-
pia-Roodenburg 0-2, VCS-Fortuna VI. 0-1,
Quick H.-Verburch 0-2, RKAW-Tonegido
2-0.
Alph.Boys 10-14 Lugdunum 10-10
Tonegido 10-14 LEI^S 11- 9
RKAW 9-13 Quick 10- 8
VCS 10-13 Den Hoorn 11- 8
Fortuna 10-12 Roodenb. 10- 7
Verburch 10-11 Olympia 9- 1
burg-DOSR 6-0, Delfia-HBS 1-1, SJC-Gou-
4-0, overigen afgelast.
Cel. 2 10-17 Sleutels 10-9
Iduna 12-17 SJZ 9-8
Randst.Sp. 11-16 Wilhelmus 11-7
KFC 2 11-14 Kickers 10-4
Altior 11-13 GDA 2 11-1
EERSTE KLASSE: LFC-Stompwijkse
Girls 5-2, UDO-Docos 4-0, FC Lisse-Alk-
mania 2 2-2, overigen afgelast.
SJC 11-22 UDO 7-7
Teylingen 11-18 Alkm. 2 9-7
UVS 11-12 Foreholte 11-7
LFC 10-10 Lisse 12-7
Stompw.G. 12-10 Docos 10-4
TWEEDE KLASSE: Bernardus-Teylingen
2 3-2, Randstad Sport 2-SVLV 0-5, Iduna
2-UVS 2 2-4, LFC 2-Roodenburg 0-0, Al
tior 2-VTL afgelast.
DERDE KLASSE: ROAC'79-Roodenburg
Groningen 71-67.
BVO Alphen 11-20 DSS 10- 8
Ymir 10-14 Groningen 10- 6
Early Bird 9-14 Hoofddorp. 10- 6
Zeemacht 11-10 Amsterdam 10- 6
EERSTE DIVISIE B: Rotterdam Zuid -
AS VU 71-73, Ceres - Rowic 59-76, BS Lei
den - Landslake Lions 68-70, AMVJ Rot
terdam - Flash 74-57.
AMVJ R'dam 11-22 Flash 11- 8
BS Leiden 11-16 Rowic 11-6
Rotterdam 11-14 Landslake 11- 6
AS VU 11-14 Ceres 11- 2
EERSTE KLASSE WEST: DAS 2 - Zoebas
83-72, Blitz - Lokomotief 70-83, Voorburg 2
- OSG 101-72, Binnenland - BOB 102-76,
Leiderdorp - Grasshoppers 7549, MSV -
Midland 84-63, Argus - AMVJ 2 69-78.
Leiderdorp 10-18 DAS 2 11-12
Voorburg 2 11-16 OSG 11-10
Lokomotief 10-14 MSV 10- 8
BOB 11-14 Midland 11- 8
Binnenland 11-14 AMVJ 2 10- 6
Grasshopp. 11-14 Argus 11- 2
Zoebas 10-12 Blitz 10- 0
dam Zuid 2 75-48, Blitz 2 - Achilles 49-75,
Mati Sport - Jumpers 78-81. TWEEDE
KLASSE B: River Trotters - Markt 2 74-81,
Leiderdorp - Bourgondië 73-68, MSV -
Veenland 85-96.
EERSTE KLASSE NOORD-HOLLAND:
AMVJ A'dam - Hillegom'85 71-61, TYBB -
48, Kinheim -Alkmaar Guardians 68-70,
Mosquito's - Sea Devils 67-77.
Alkmaar G. 10-18 AMVJ A'dam 9- 8*
Lisse 10-18 TYBB 10- 8
US 10-14 Azimma 10- 8
Wilskracht 10-14 Kinheim 9- 4
Amstelveen 9-12 Hillegom
Vrouwen
EREDIVISIE: Rotterdam Zuid - Midland
82-56, Amstelveen - US 79-54. Cheetah -
Hoofddorp 62-101, Canadians - Den Helder
58-65.
PROMOTIEDIVISIE: Lisse - Zeemacht 66-
43, Sea Devils - Jolly Jumpers 63-98, Green
Eagles - MSV 59-64, Grasshoppers - Gro
ningen 66-67 (protest Grasshoppers).
Jolly Jump. 9-18 Grasshopp. 9- 8
Groningen 9-16 Green Eagl. 9- 4
MSV 9-12 Sea Devils 9- 4
Lisse 9-10 Zeemacht 9- 0
EERSTE KLASSE WEST: Spakenburg -
BVO Alphen 25-60, Silvertown Lions -
Rotterdam Zuid 2 51-102, Voorburg 2 - Ar
gus 87-51, Goba Green Eagles 2 85-61,
Hurricanes - BOB 36-70.
Rotterdam 2 11-22 Red Stars 10-12
BOB 11-16 Gvmnova 10- 8
Goba 11-16 BVO Alphen 11- 8
Voorburg 2 11-16 Hurricanes 11-4
Leiderdorp 10-14 Spakenburg 11-4
Silv. Lions 11-14 Gr. Eagles 2 11- 4
afg., Roomburg - VCL 3-1, Alecto -
Evergreen 1-1, Forescate - Aeolus 6-0.
Roomburg 10-17 Cartouche 10-8
Forescate 10-15 Aeolus 15-6
Dopie 10-14 VCL 10-6
Evergreen 10-13 VCL 10-6
1-2, Bennebroek - Scheijbeeck 2-1, Rood
Wit - Xenios 1-1, Noordwijk - VW 1-2.
Alkmaar 10-17 Xenios 10-10
Eechtrop 10-13 Noordwijk 10- 9
Bennebroek 10-12 FIT 10- 8
Kraaien 10-11 VW 9- 5
Rood Wit 10-10 Scheijbeeck 9- 3
VROUWEN
EERSTE KLASSE A
Alecto - Leiden 0-1, Kieviten - Leonidas
0-0, Tilburg - Hudito 2-1, Warande -
Noordwijk 3-0, Dordrecht - Breda afge
last.
Warande 10-12 Hudito 10-7
Breda 9-10 Leonidas 10-7
Noordwijk 10- 9 Dordrecht 9-5
TWEEDE KLASSE B
Forescate - FIT 7-0, Roomburg - Scheij
beeck gestaakt, Rood Wit - Castricum 3-
1, Kraaien - Bennebroek 1-0, Hermes -
Alkmaar 0-4.
Alkmaar 10-18 FIT 10-8
Rood Wit 10-17 Hermes 10-7
Bennebroek 10-14 Castricum 10-6
Forescate 10-13 Scheijbeeck 9-4
Kraaien 10- 9 Roomburg 9-1
HOOFDKLASSE: AZC-P.Bears 10-6, VZC-
Zlan V.-16-8, AZPC-DZV 8-15, HZC/Rob-
ben-Zijl/LGB 6-6.
AZC 10-18 Zul/LGB 10-10
VZC 10-16 DZV 10-10
P.Bears 10-12 AZPC 10- 1
HZC/R. 10-12 Zian V. 10- 1
EERSTE KLASSE A:Merwede-Nereus 12-
8, ZPA-Esca 13-12, Het IJ-Flevo 19-6, ZPB-
LZ'86 9-5.
ZPB 10-15 Nereus 10-10
Merwede 10-15 ZPA 10- 5
Het IJ 10-15 Esca 10- 4
LZ'86 10-14 Flevo 10- 2
TWEEDE KLASSE D: Vivax-Katwijk 8-6.
Raket-De Ham 8-7, WVZ-DSZ 12-5, Dol-
fyn-Gouwe 13-7.
14-8, Woerden-WZK 10-4.
gon 41-53, Cady '73 - Devel Devils 66-72,
Dunckers - Lokomotief 65-35.
Jongens juni
New Stars 44-64.
TWEEDE KLASSE: Rijnvalken - Argon
131-87., Waddinxveen Flyers - Springers
128-104, Binnelan
Blitz 116-51, Gol
Jumpers 172-36.
EERSTE KLASSE A: HZC/Robben-LZ'8t
14-6, Merwede-Skelp 5-4, Bubble-KZC 8-8
Ravijn-Pluvius 3-6.
TWEEDE KLASSE D: Donk 2-Zijl/LGB
11-7, Numansdorp-ZPB 3-5, Raket 2-Wiek
slag 8-4. AZPC-GZC 5-3.
TAFELTENNIS
EREDIVISIE: Scylla-Valkenswaard 7-11
Midd.Zuid-Veluwe 4-14.
EERSTE DIVISIE: Avanti 2-OTTC 1-17
Zwolle-Oegstgeest 7-11, Avanti 2-Shot W
0-18, OTTC-Gaanderen 2 8-10, Veluwe 2
JCV 4-14.
TWEEDE DIVISIE: SKF-Oegstgeest 2 5-5
Quick'32-Nw.Vennep 0-10, JCV 2-Toren
stad 7-3, Eindhoven 2-Irene 7-3.
EERSTE DIVISIE: Noordkop-Scylla 6-2
Vitac-Avanti 2 5-5, Hoonhorst 2-Middel
burg 2-6, Hoonhorst-Docos 5-5.
EREDIVISIE: VCG-Animo 3-0, Martinus NOVO 2
Sudosa 3-1, DOS-Reflex 3-1, Orion-Lycur
gus 3-0, Dynamo A.-Zevenh. 1-3, Brevok
VCS 1 7-13 LISC 1
Aarlv. 1 7-11 Orion 1
Leython 3 7-10 Donar 2 7-6
Ridderv. 1 7- 9 DAC 3 7-4
Gem/K 3 7-8 WVC 1 7-3
RW 1 7- 7 InUpGo 1 7-1
Klas 2A: Leython 4-VCS 2 3-0, LUSV 2-
Donar 3 2-2, Liusna 1-Blok 2 3-0.
Klas 2B: Leython 5-Fadjar 1 2-2, Blok 1-
SKC 1 2-2, Valken 1-Utopia 1 2-2, Setu-
mup 1-Liusna 2 3-1, Gem/K 2-Orion 2 1-3,
NOVO 3-DVO 1 1-1 gest.
Klas 3A: VCS 3-VCO 1 1-3, Salvo 1-Rid-
derv. 2 0-3, Valken 2-Aspasia 1 0-3, LUSV
3-DVO 3 3-1, DAC 5-NOVO 4 0-3.
Klas 3B: RW 3-SKC 3 0-3, Aarlv. 2-InUp-
Go 2 0-3, S '70 1-DAC 6 3-0, Orion 4-WW
2 3-1, NOVO 5-GGV 1 0-3.
Klas 3C: WW 3-Gem/K 6 1-3, WVC 3-
VCS 4 1-3, Scarabee 1-S '70 2 3-0, DAC
7-Meerb. 1 0-3.
Klas 4A: VCO 2-VCS 5 3-0, WW 5-DVO 4
0-3.
Klas 4B: VCO 3-SKC 4 3-0, S '70 3-Meerb.
2 1-3, Orion 5-Aspasia 3 3-0.
Klas 4C: Aspasia 2-Scarabee 2 3-0, Gem/K
7-RW 5 2-2, Utopia 3-Donar 4 0-3.
Klas 4D: Liusna 4-Utopia 2 0-3, Ridderv
4-Aspasia 4 2-2.
Klas 4E: RW 4-WW 4 3-0, Setumup 2-
NOVO 6 2-2.
7-6 200 meter vlinderslag:
14 350 150,94
8 12 319 79,48
8 10 331 59,02
8 9 342
8 9 321
Selektiewedstrijden Europa Cup in Was-
Mildred Muis (Dedemsvaart AC) 56.86; 5.
Laura Leideritz (DWK) 57.40; 6. Jolanda de
Rover (Dolfijn) 57.41.
800 meter vrije slag:
1. Baukje Wiersma (Orca) 8.52.26; 2. Daph
ne Demuth (TSV Dormagen) 8.57.40; 3. In-
grid Moers (MZPC) 9.09.59.
Mannen:
100 meter vrije slag:
1. Hans Kroes (HPC) 51.21; 2. Patrick Dy-
biona (AZPC) 51.29; 3. Erik Ran (Zian Vit)
51.35; 4. Edsard Schlingemann (AZPC)
1. Arthur de Rouw (VZC Veenendaal)
15.24.83; 2. Richard Granneman (WWVH)
16.13.30; 3. Ronald van Maurik (Dolfijn)
16.14.59; 4. Martin van der Spoel (DWK)
200 meter rugslag:
1 Pctro Stalman (HPC) 2.07.20; 2. Vincer
Bekhuis (ZPA) 2.09.17; 3. Peter de Rov.
(Dolfijn) 2.10.60; 4. Ronald Sloeserwij (Do
fiin) 2.11.25.
Vrouwen
400 meter vrije slag: 1. Diana van
Plaats (Zweml/H) 4.17.33; 2. Baukje Wi
ma (Orca) 4.18.3; 3. Karin Brienesse (OrcJ
4.22.21; 4. Ingnd Moers (MZPC) 4.24.45.
100 meter schoolslag: 1. Lir
(Eemsrobben) 1.10.04; 2. Mildred Muis (1
demsvaart) 1.11.24; 3. Petra Hilleniui
(HPC) 1.11.58; 4. Margriet van Sta
(Steur) 1.12.52; 5. Ria Willemse (Zees
mers) 1.12.98.
200 meter vlinderslag: 1. Joland,
demsvaart) 2.18.16; 3. Daphne Demutb
200 meter wisselslag: 1. Mildred Muis (Deft*
demsvaart) 2.17.59; 2. Marianne Muis (D
demsvaart) 2.19.34; 3. Brigitte van der Lani
(HPC) 2.22.70; 4. Danielle Veenhuizen (Df
demsv) 2.23.47.
Mannen
200 meter vrije slag: 1. Erik Ban (Zian/Vitl
1.52.5; 2. Arthur de Rouw (VZC Veenenl
daal) 1.53.8; 3. Ronald van Maurik (Dolfijn]
1.56.3; 4. Gert-Jan Veenendaal (Zweml/H
1.56.7.
200 meter schoolslag: 1. Patric Braam (Dij
Stormvogel) 2.16.89 (Ned.record); 2. Ron
Dekker (De IJssel) 2.19.18; 3. Frank Vijvej^
(Het IJ) 2.22.60; 4. Antoine van Weerde (LZ'
86) 2.27.31.
100 meter vlinderslag: 1. Erik Ran (Zia
Vit) 55.75; 2. Gerard de Kort (HPC) 56.0;
rugslag: 1. Edsard Schlingej
2e Divisie: V. Santen-RVC 3-0, VSC-DFC
0-3, Zevenhuizen-Compaen 0-3, Argus-
Allides 0-3, Madjoe-Molenwiek 3-0, Gem/
K-Brother 2 3-1.
V. Santen 7-20 Brother 2 7-9
Compaen 7-15 Madjoe 6-8
7—14 Gem/K 6-7
7-13 RVC 7-5
DFC 7-13 Argus 0-3
Molenwiek 7-10 Zevenhuizen 6-3
Fair-Leython 3-0.
Utrecht 3 7-19 Leython 7-10
Ekspalvo 7-18 V. Santen 7- 8
Be Fair 7-18 Tem/K 2 7-6
Thornax 2 7-15 Intermezzo 7-5
AV '40 7-13 Kalinko 7- 2
Jupiter 7-11 VSC 2 7- 1
NOVO 3-1, Simokos-Volendam 3-2, Pur-
vo-Polisport 3-0.
Dinto 7-21 Purvo 7-11
Zaan' 7-19 Volendam 7- 6
Amsterdam 7-15 NOVO 7- 5
Simokos 7-15 Polisport 7- 4
7-
7- 1
Promotieklas A: Oikos-V. Santen 3-0,
RVV-Tornado 3-2, DOS 2
voe-Leython 2 3-0, AV '4
Ridderv.-Tonegido 2 3-0.
Zovoc 6-18 RW
Tornado 6-16 Tonegido
Ridderv. 6-15 DOS 2
DVC 6-11 Oikos
AV '40 2 6- 9 Leython 2
Dosko 6-8 V. Santen 3
keer 0-3, Velo-Bergdiei
SVC 7-18 WW 7-10
Blokkeer 7-18 DOS 7- 7
Skania 7-15 LUSV 7- 6
Orion 7-15 Netwerk 7- 6
Agon 6-12 Velo 7- 4
VOY 7-12 Bergdiensten 6- 0
Eerste klas: VCO-Liusna 3-1, Blok-NOVO
1. Linda Moes (Eemsrobben) 2.33.23; 2. Pe-
(De Ham) 2.42.4
100 meter vlinderslag:
1. Annemarie Verstappen (Die Hcygravc
l der Lans (HPC) 1.05.10; 4. Anneke de
Jong (DZPC) 1.05.35.
400 meter wisselslag:
1. Mildred Muis (Dedemsvaart) 4.51.13; 2.
Marianne Muis (Dedemsvaart) 4.56,23; 3.
Linda Oegema (Dedemsvaart) 5.03.72.
Mannen
400 meter vrije slag:
1. Arthur de Rouw (VZC Veenendaal)
3.57.40; 2. Richard Granneman (WVH)
4.02.64; 3. Wander Halderman (Zeeschui
mers) 4.08.74.
100 meter schoolslag:
1. Ron Dekker (De IJssel) 1.01.06 (Ned.re
cord); 2. Frank Vijver (IJ) 1.05.18; 3. Hans
Jansen (HPC) 1.05.82; 4. Antoine van Weer
de (LZ 86) 1.06.37.
200 meter vlinderslag:
1. Gerard de Kort (HPC) 2.03.84; 2. Benny
Mensink (ZPA) 2.05.60; 3. John Machielsen
(Daphnia) 2.07.35; 4. Maurice van de Berge
(Zian/Vit) 2.11.42.
400 meter wisselslag: 1. Gerard de Kort
(HPC) 4.35.36; 2. Nico Wempe (Zeeschui
mers) 4.39.66; 3. Benny Mensink (ZPA)I'
Karin Stastra 1.21.1; 2e Dennie Dubelde-
man 1.24.5; 3e Angelique Hoogeboom,
1.24.6; 200 wi.sl. m'75: 2e Angelique Hooge-I
boom 2.51.6;'3e Karin Stastra 2.55.5; 100]
vl.sl. j.'75: 3e Dennis Schouten 1.17.4; 200
wi.sl. j'75: 2e Dennis Schouten 2.53.0; 100
ss m'76: le Bianca Singeling 1.29.1 (kring-
rec.), 2c Olga Bouwmeester 1.31.5; 100 rug
m'76: le Bianca HOks 1.19.7 (kringrec.), 3ei
Bianca Singeling 1.28.4; 100 vr.sl. m'77 e.l..
le Fleur Bakker 1.14.6; 100 vr.sl j'77 e.l. 3ei
Bianca Singeling 1.24.6; 100 ss j'76: le
Christiaan Fisher (Katw) 1.29.8; 100 rug: 2e
Christiaan Fisher 1.22.9.
Wedstr. Vijf-Mei bad:
LZ '86: 100 ss m o/lO: le Lisette van Pola-
nen 1.40.8; 100 ss j o/lO: le Jeffry Kortekaasl
1.36.6; 200 rug vr.: le Paulien Stastra 2.34.7;
100 ss mo/16: le Marieke van Leeuwen:
1.27.3; 100 ss j o/16: le Rogier Pokerman
1.18.8; 200 wi.sl. vr.: le Mirjam Hagendijk
2.48.8; 200 wi.sl. m.: le Niels Hek 2.30.9; 100
rug m o/lO: le Monique Barmentloo 1.27.6;:
le Rody Fischer 1.1
Z en PC Katwijk: 100 vr.sl.m. o/12: le Hes
ter Buys 1.15.4. NZ en PC: 100 rug m o/14
le Nicolettc van Diemcn 1.22.3; 100 rug
o/14: le Martijn Lindhout 1.20.3; 100 rug n
o/12: le Ellen Lindhout 1.30.1; 100 ss m o
14: le S
ADVERTENTIE
S '70 1 7- 9 NOVO C
VCO 1 7- 9 Blok 1
Leython 3 8-9 Liusr
Klas 2A: GGV 1-DAC 2 1-3, DVO 2-VCO 2
0-3, WVVj3-Orion 2 0-3, Ridderv. 3-Salvo
1 2-2, DAC 4-SKC 1 1-3, NOVO 4-Leython
Klas 2B: SKC 2-Leython 6 2-2, Ridderv
Klas 3A: RVV 3-Ridderv. 4 2-2, DAC 5-
LUSV 3 3-1, NOVO 8-Leython 7 0-3
Klas 3B: Utopia 1-DAC 6 3-0, InUpGo 2-
Orion 4 0-3. Blok 3-NOVO 6 0-3, Liusna
2-InUpGo 3 3-1, SKC 4-VCS 2 0-3.
Klas 4A: LUSV 6-Aspasia 2 0-3, DVO 3-
Klas 4C: MVKV 2-LUSV 5 2-2, Aarlan-
derv. 1-InUpGo 6 3-1
Klas 4D: SKC 6-Scarabee 3 0-3, Setumup
2-S'70 2 3-0.
MANNEN:
2e Divisie: V. Santen-Ovra 3-2, Leython-
Tornado 3-1, Kalinko-Voorburg 2-3, Com-
paen-Allides 2-3, Phoenix-Volendam 3-1',
Radius-Blokkeer 3-0.
Radius 8-21 OVRA 7-10
Volendam 7-14 V. Santen 7-10
Allides 6-13 Blokkeer 7- 8
Voorburg 6-10 Tornado 7- 6
3e Divisie G: Molenwiek-Gem/K 1 2-3,
VSC-US 2 0-3, Zevenhuizen 2-SVC 3-0,
Tonegido-Radius 2 3-0, Vlaardingen 2-Ek-
spalvo 2 0-3, NOVO-Blokkeer 2 3-1.
NOVO 7-18 Radius 7-9
Zevenhuizen 2 7-17 Vlaardingen 7-9
Ekspalvo 7-16 Gem/K 1 7-8
Tonegido 7-12 SVC 7-8
US 7-12 Blokkeer 2 7-5
Molenwiek 7-11 VSC 7-1
Promotieklas A: Ariston-Gem/K 2 1-3,
Skania 1-Velo 13-1, Radius 3-SOS 13-1,
Inter Amicos 2-DOS 3 3-2, Kalinko 2-
Skania 1 6-16 LUSV 6-7
Donar 6-13 DOS 3 6-7
Gem/K 2 6-10 Velo 6-5
Radius 3 6-10 SOS 6-4
Kalinko 6- 9 Ariston 6-0
Promotieklas B: GSC 1-Punch 1 3-2, Ley-
0-3.
Zovoc 7-21 DAC 2
DOS 2 6-16 VOY
Inter Amicos 7-15 Skania 2
Punch 7-13 GSC
Agon 7-13 Leython 2
Hèt moment waar iedere sporter voor vecht.
De overwinning, via een prima samenspel in het team, het
uitschakelen van de tegenstander of het overtreffen van
jezelf.
Zijn moment, ons verhaal.
Onze journalisten zijn erbij.
Alert op een goed verslag van de wedstrijd, alert op de
ontwikkelingen in de sport, alert op de achtergronden die
zo bepalend zijn voor een topprestatie.
Als u niets wilt missen, neem dan 'n abonnement.
Gewoon even de bon invullen en opsturen naar het:
Leidsch Dagblad, Antwoordnummer 10050, 2300 VB
Leiden. Of bel 071-144941.
Ja, Ik wil uw krant.
7 weken op proef voor slechts 25,-!
een kwartaalabonnement voor 68,95
(ik krijg 'm eerst 2 weken gratis in de bus!)
Naam: Tel.:
Adres:
Postcode: Woonplaats:
7- 9 DOS
Eerste klas; Leython 3-VCS 1 2-2, WVC
1-RW 1 2-2, Ridderv. 1-LISC 1 2-2, Orion
1-Gem/K 3 3-1. Aarlv. 1-InUpGo 1 3-0.