Chomeini verbiedt contacten met VS Rellen in Jeruzalem geen incident Harde kritiek van Congres op Reagan 'Zwarte Huis jammert om vergeving' Onderzoek kindermoord na 20 jaar heropend Brunswijk sluit bairaetmijn af VRIJDAG 21 NOVEMBER 1986 BUITENLAND PAGINA 7 LONDEN - Gejaagd door de kille stormwind dreven grauwe regen wolken over het natte, desolate heuvelland van de Pennines in Noord-Engeland. Het beeld van tientallen zoekende agenten, uitge rust met scheppen en prikstokken riep herinneringen op aan de dra matische massale speurtocht van nu ruim 20 jaar geleden, toen na lang zoeken de stoffelijke over schotten werden gevonden van de jonge kinderen Lesley Ann Dow ney en John Kilbride en de 17-jari- ge Edward Evans. door Haye Thomas NICOSIA (AP/UPI) - De Iraanse revolutieleider ayatollah Chomeini heeft gisteren de me drie de tragische siachtof- Iraanse functionarissen veroordeeld die contact willen leggen met Amerika. Zij zouden fers van -s werelds meest beruchte moeten 'schreeuwen tegen Amerika', zei hij. Sinds in de Verenigde Staten werd onthuld dat er contacten waren ge weest met Iraanse fuctionarissen en dat er zelfs wapens waren gele verd, hebben verschillende hoge Iraanse functionarissen gepraat over een mogelijke toenadering tot Washington, op bepaalde voor waarden. 'Waarom moeten de leiders van ons land verdeeld raken? Wat is er met ons gebeurd? Waar gaat dat heen?' zei de 86-jarige en ziekelijke Chomeini. Hij noemde geen na men, maar zei dat een functionaris zelfs in het parlement gesproken wapenlevering aan Iran fout WASHINGTON (AP) - De voorma lige veiligheidsadviseur Robert McFarlane heeft de Amerikaanse wapenverkoop aan Iran gisteren 'een fout' genoemd. Hij aanvaard de de verantwoordelijkheid voor de leveranties. 'Opschudding was het resultaat en die kan een erg schadelijk effect hebben op de leidende rol van ons land. Als adviseur van de president had ik deze gevolgen kunnen voor spellen. Het feit dat ik dat niet heb gedaan, is een ernstige beoorde lingsfout waar ik de volle verant woordelijkheid voor wil dragen,' aldus de verklaring van McFarla- had over toenadering tot Amerika. Zaterdag zei de voorzitter van het parlement, Hashemi Rafsanja- ni, dat Amerikaanse functionaris sen al een jaar proberen hun ver gissingen uit het verleden goed te maken en de betrekkingen te ver beteren. 'Dat is zeer belangrijk', zei hij. 'Een supermacht waarmee de meeste landen in de wereld goede betrekkingen hebben, doet wanho pige pogingen om het Iran en de Iraanse functionarissen naar de zin te maken'. Chomeini waarschuwde tegen de 'buitenlandse propaganda' uit 'het Zwarte Huis' in Washington. Zijn toespraak tijdens een gebeds bijeenkomst in Teheran werd door de radio uitgezonden. Hij werd ge regeld onderbroken door leuzen die door de toehoorders werden Iran de Sowj et-Unie is. Dit is het kindermoordenaars Myra Hindley en haar bezeten vriend Ian Bradey. ons om vergeving, maar onze natie Opnieuw wordt er gezocht in de af- kan dat niet aanvaarden'. gelegen moors van de Pennines. In een kennelijke verwijzing En, feh°0Ptl.w°rdt dat. naar het recente bezoek aan Iran ook de stoffelijke overschotten van van Reagans medewerker Robert McFarlane zei Chomeini dat hij 'in het geheim en onder valse naam naar Iran kwam, terwijl Iran niet wist wie hij was. Onmiddellijk na dat we hadden ontdekt wie van de Amerikaanse autoriteiten het was, hebben we hem onder toezicht ge plaatst en zijn bewegingsvrijheid beperkt, en de functionarissen die hij wilde ontmoeten kreeg hij niet te zien'. Volgens Chomeini zou McFarla ne gezegd hebben dat als hij naar de Sowjet-Unie was gegaan 'de Sowjet-president me driemaal zou hebben opgezocht. Zij denken dat Pauline Reade en Keith Bennett kunnen worden geborgen, resp. 16 en 12 jaar oud toen zij spoorloos verdwenen. Meer dan 20 jaar en 7 maanden zitten Myra Hindley en Ian Bradey achter slot en grendel. Maar zo gauw als voor hun het woord 'paro le' valt, steekt er onmiddellijk een grote storm van protest op. Want de publieke opinie wil dat hun ver oordeling tot levenslange gevange nisstraf in de meest letterlijke zin wordt uitgevoerd. Geen meededo- gen voor de twee notoire engerds, die met hun sado-masochistische neigingen drie kinderen op weer zinwekkende wijze hebben omge bracht. En wellicht zelfs vijf. Want in eens is het dossier Hindley-Bradey weer volledig geopend en wordt er op aanwijzingen van Myra Hindley zelfs weer gezocht in de omgeving van de plaats waar nu al weer zo lang geleden de stoffelijke over schotten van de drie kinderen wer den gevonden. Te hopen valt dat er nu eindelijk een antwoord kan worden gegeven op de vraag wat er gebeurd is met Pauline Reade en Keith Bennett die een jaar na el kaar spoorloos verdwenen. Het verdwijnen van Keith Ben nett was twee jaar voor de afschu welijke moorden van Hindley en Bradey. En ofschoon er geen direc te aanwijzingen waren, heeft men altijd aangenomen dat de twee ook bij deze verdwijning betrokken zijn. Bradey en Hindley hebben dat altijd met klem ontkend. Zoals de laatste tot op de dag van van daag volhoudt dat zij wat betreft de drie kindermoorden onschuldig is. Maar toen haar onlangs een brief bereikte waarin de moeder van de vermiste Keith Bennett smeekte om haar lijdensweg te beëindigen door opheldering over haar zoon te geven, zou Hindley in tranen zijn uitgebarsten en de politie hebben laten komen. Aan de hand van foto's heeft zij de plekken aangewezen waar in de Pennines haar geliefde Ian Bradey graag kwam. Pogingen om hem aan de tand te voelen stuitten op grote moeilijkheden omdat Bra dey, die geestelijk gestoord is en in de psychiatrische afdeling van de gevangenis is opgenomen, niet wil praten. Hindley wil dat wel en aan de hand van haar aanwijzingen wordt er nu intensief gezocht. On der meer met behulp van speciaal afgerichte speurhonden. geroepen. Chomeini sprak tot een gehoor van familieleden van ge sneuvelde militairen. Hij voegde eraan toe: 'Nu komen zij jammerend naar ons toe, willen betrekkingen aangaan en vragen land van de islam. Dit is noch het Kremlin noch het Zwarte Huis. Dit is het land van de profeet van God", aldus Chomeini in zijn eer ste openbare commentaar op deze affaire. MILAAN - De Italiaanse politie heeft gisteren 111 kilo pure heroïne in beslag genomen en in verband daarmee elf mensen gearresteerd. Volgens de politie is het de grootste heroïnevangst die ooit in Europa en misschien zelfs in de wereld is gedaan. De partij lag verborgen op een zolder. De Milanese politiecommissaris Umberto Catala- no zei dat de heroïne een marktwaarde had van naar schatting 1.000 miljard lire, ruim anderhalf miljard gulden. (foto AP) Chili krijgt krediet van Wereldbank WASHINGTON (Rtr.rtJPI) - De Wereldbank is gisteren akkoord gegaan met de verstrekking van een krediet van 250 miljoen dollar aan Chili ondanks bezwaren van een aantal landen op grond van de politieke situatie in dat land. Een aantal lidstaten van de bank stem de tegen en enkele andere landen, waaronder de Verenigde Staten en Nederland, onthielden zich van stemming. Tot de 22 in het bestuur van de bank vertegenwoordigde landen die zich van stemming onthielden behoorden verder Canada, Oosten rijk, Spanje en Frankrijk. Tegen stemden Denemarken, Noorwe gen, Zweden en Italië. Dit was ech ter niet voldoende om de lening te blokkeren. Anders zou het hebben gelegen als ook de VS hadden te gengestemd. Eerder wekte een hooggeplaatste Amerikaanse rege ringsfunctionaris nog de indruk dat dat zou gebeuren. De Ameri kaanse woordvoerder Redman gaf geen verklaring voor de wijziging in het Amerikaanse standpunt. WASHINGTON - De Amerikaanse president Reagan wordt overstelpt ne. met kritiek op zijn Iran-beleid. De Washington Post publiceerde Vooraanstaande politici van zowel gisteren citaten van McFarlane, de oppositionele Democratische waarin deze zegt te geloven 'dat het partij als Reagan's eigen Republi- verstandig beleid was om uit te keinse partij blijven grote twijfels vinden of een dialoog tot stand kan komen met hervormingsgezinde mensen in Iran.' Hij voegde daar aan toe: 'Ik denk dat het fout was om in deze zaak wapens te betrek ken.' Het dagblad meldt voorts dat de huidige veiligheidsadviseur John Poindexter eind april aan McFarla ne had gevraagd om naar Iran te gaan om besprekingen met Iraanse regeringsfunctionarissen te begin nen. Poindexter zou vervolgens hebben gezegd dat Amerikaanse gegijzelden vrij zouden komen op het moment dat McFarlane, op 28 mei, in Teheran aankwam. Buitenland kort VN-Libië De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft gisteren met 79 tegen 28 stemmen de Ame rikaanse aanval op Libië, in april van dit jaar, veroordeeld. Er waren 32 onthoudingen bij de stemming over de motie, die was ingediend door Arabische en Oostblok-lan- den. De motie veroordeelt de VS. niet alleen, maar roept Amerika ook op tot het „afzien van het gebruik van geweld of het dreigen daarmee". De motie stelt bovendien dat Libië recht heeft op compensatie voor materiële en menselijke verliezen. Bonn-Moskou De Sowjet-Unie heeft het bezoek afgezegd dat de eerste ondervoor zitter van de Russische minister raad, Moerakovski, eind deze maand aan Bonn zou brengen. Dit is gisteren vernomen in officiële bron in de Westduitse hoofdstad. De nieuwe annulering van een bezoek wordt gezien als uiting van de ontstemming in Moskou over houden over Reagan's besluiten rond Iran. De Democratische senator Sam Nunn, de nieuwe voorzitter van de Senaatscommissie buitenlandse zaken, zei gisteren dat hij bij de persconferentie van Reagan de president op „minstens zeven te genstrijdigheden" had betrapt. door Henk Dam Nunn, die in het verleden door gaans het buitenlandse beleid van Reagan heeft gesteund, zei dat hij vergeefs had gehoopt op herstel de van de geloofwaardigheid van Rea gan's beleid. „Onze buitenlandse politiek is in duigen gevallen, en het wordt tijd voor krachtige maat regelen", aldus Nunn. De Republikeinse senator Mitch McConnell zei gisterochtend voor craat Jim Wright zei daarover gis- McConnell: „Ons niet inlichten was op z'n minst formeel niet juist". En de Reagan-fan Richard Lugar: „Reagan begrijpt wellicht niet dat de wet voorschrijft dat hij met het Congres gaat praten bij het aangaan van zulke gevoelig liggen- onderhandelingen als met Iran". Vandaag beginnen in de Senaat achter gesloten deuren de verho ren van medewerkers van Reagan die bij de contacten met Iran be trokken waren. De leidende Demo- de tv dat Reagan gewoon had r ten toegeven dat hij met betrek king tot Iran een fout heeft ge maakt. „We verwachten van onze leiders niet dat ze perfect zijn. Rea- teren: „Ik verwacht dat deze mede werkers nu volledig opening van zaken geven". Een andere Democratische poli ticus, senator Robert Byrd (giste- gan heeft het de afgelopen zes jaar ren gekozen tot fractieleider van de goed gedaan, maar deze beslissing was onjuist", aldus de senator. Veel kritiek uit het Congres spit ste zich toe op Reagans uitspraak van woensdagavond dat hij, als Democraten, zei: „Het Amerikaan se volk is slimmer dan de regering denkt. Het is tijd dat die regering nu eens wat realistischer wordt. We willen niet nog meer uitvluch- president, de macht heeft buiten ten. We willen dat de geloofwaar- het Congres om buitenlandse poli tiek te bedrijven of wapens te ver kopen. digheid van ons land wordt her steld en dat onze politiek van anti- terrorisme overeind blijft". In België steeds meer zelfmoorden BRUSSEL (GPD) - Behalve al- le verschillen op taalkundig en economisch gebied, onder scheiden Vlamingen en Walen zich nog anderszins: de Frans talige Belgen plegen meer zelf moord dan hun Vlaamse land genoten, hoewel zij minder in aantal zijn. Uit een onlangs gepubliceerd rapport blijkt dat België een koploper in Europa aan het worden is wat het aantal zelfdo dingen betreft. In 1984 sloegen volgens de nieuwste statistie ken 2337 Belgen de hand aan zich zelf, wat neerkomt op 23 zelfmoorden per 100.000 inwo ners per jaar. Alleen in Denemarken ma ken meer mensen een einde aan hun leven. Het aantal zelf moorden in België (10 miljoen inwoners) is tweemaal zo groot als in Nederland (14 miljoen). Bij onze zuiderburen is zelf moord de zevende doodsoor zaak geworden. In het verkeer komen jaarlijks zelfs minder mensen om. Het merendeel van de zelfmoordenaars zijn man nen (1554). Maar het aantal vrouwen dat zich van het leven berooft (763) stijgt duidelijk. Volgens de onderzoekers is het werkelijke aantal zelfdodingen overigens nog hoger. DEN HAAG (ANP) - Het Jungle Commando van Ronnie Brunswijk heeft gisteren het werk in de bau- xietmijnen van Suralco bij Moengo in Oost-Suriname onmogelijk ge maakt door alle wegen naar het ge bied af te sluiten. Van officiële zij de in Paramaribo is meegedeeld dat de Surinaamse luchtmacht de beschikking heeft gekregen over een helikopter, de eerste van een reeks. Een woordvoerder van de moe dermaatschappij van Suralco, het Amerikaanse concern Alcoa, be vestigde dat alle mijnarbeiders 's morgens werden tegengehouden en het advies kregen naar huis te rug te keren. De directie van Sural co besloot daarop al het werk in en rond Moengo stil te leggen. Daar- der. De mijnen bij Moengo leveren ongeveer de helft van het erts voor de aluinaardefabriek van Suralco in Paranam. De produktie in Para- nam komt voorlopig niet in gevaar omdat de aluinaardefabriek een buffervoorraad heeft en ook erts krijgt uit de mijnen in de directe omgeving. Pas na enige weken of maanden zal stopzetting van het werk bij Moengo nadelige gevol gen hebben voor de werkzaamhe den in Paranam. Het Jungle Commando stak te vens het politiebureau van Moengo in brand. Van officiële zijde in Pa ramaribo is bekend gemaakt dat een medewerker van het- directo- Afghaanse president treedt af ISLAMABAD (AP) - Radio Kaboel heeft gisteren bekend gemaakt dat de Afghaanse leider Babrak Kar- mal al zijn functies in de regering en de communistische partij heeft neergelegd en dat diens aftreden door het politburo is goedgekeurd. De radio meldde dat het verzoek cm ontslag als president en lid van het politburo van Karmal zelf af komstig was en dat het verzoek was ingewilligd. Er werd geen re den voor het aftreden van Karmal gegeven. Babrak Karmal. raat Volksmobilisatie in Moengo is ontvoerd. De medewerker was be last met de zorg voor levensmidde len, aldus de officiële mededeling. In de Surinaamse hoofdstad is de arrestatie bevestigd van vier perso nen, die er van worden verdacht mee te werken met de Jungle Com mando. In Paramaribo is bekend ge maakt dat het Surinaamse leger deze week de beschikking heeft gekregen over een helikopter en dat er nog meer toestellen zullen volgen. De eerste helikopter, die wit van kleur is, moet nog groen worden geverfd. Uit welk land het toestel komt, hoe het bewapend is en hoeveel helikopters het leger in totaal krijgt is niet duidelijk. Helikopters worden van groot belang geacht in de strijd tegen de groep-Brunswijk, die vanuit het oerwoud opereert. De Surinaamse luchtmacht, die beschikt over vier verkenningsvliegtuigen, stond tot nu toe machteloos tegenover het Jungle Commando. De rebellen haalden enkele maanden geleden een Braziliaanse helikopter neer, die door het Surinaamse leger werd gebruikt. Het Surinaamse telecommunica tiebedrijf Telesur gaf gisteren toe dat de slechte telefoonverbindin gen tussen Néderland en Suriname te wijten zijn aan „de gevechtstoe stand" in Albina. De telefoonlijnen lopen via Albina en Frans Guyana naar Europa. Telesur maakte ech ter ook melding van onderhouds werkzaamheden bij het satelliet station in Kourou (Frans Guyana). TEL AVIV - Een devoot kijkende christelijke Nederlander zei eens in een stadsbus van Jeruzalem: „Ik in deze stad omdat hier de uc ""lötciiiming ui mubKuu over y-H- tussen de volkeren hefdnt" de vergelijking lie bondskanselier £fe<LnfSrt Helmut Kohl eind oktober maakte Goebbels. Paus Wie deze week in Israëls hoofdstad was zag echter iets anders. Anti- JVosenf «Uen tengevolge piopaganaaieiaer josei dp moorfj nn ppn i,-,nficp hiihei tussen partijleider Gorbatsjov i de de moord op een joodse bijbelstu- dent in de oude stad maakten nog eens duidelijk dat het zo gewenste samengaan van joodse Israëli's en Palestijnse arabieren een sprookje Paus Johannes Paulus II is giste- is. ren vanuit Bangladesj in Singapo re aangekomen. Na een verblijf van ongeveer vijf uur vertrok hij weer voor een bezoek aan de Fiji- eilanden. De paus is momenteel bezig aan een twee weekse rond reis langs zes verschillende landen in Azië en het Stille-Oceaangebied. De pers in Bangladesj wijdde lo vende woorden aan het pausbe zoek. De Bangladesh Times uitte - - Wtt/JPHSR wao ttuucik ucicm zich enthousiast over de oproep lopen zaterdag de 22-jange student desnoods met ijzeren hand de van de paus aan de kleine door Taco Slagter Drie Palestijnen uit de in bezet lc iatcxl verbryzeten, was Koliek'bereid Die wederzijdse angstpsychose is een dikke streep door de reke ning van Jeruzalems burgemeester Teddy Koliek die zich tientallen ja ren heeft beijverd voor een vreed zaam naast elkaar leven van joden en Palestijnen in een 'verenigde' stad. Koliek was zich er van be wust dat zijn stad op grond van bij belse en zionistische sentimenten een naam had hoog te houden. Je ruzalem is altijd een sociaal, cultu reel en godsdienstig knooppunt geweest. Niet alleen een religieuze hoofdstad, maar ook een heilig oord voor de drie monotheistische godsdiensten. Jeruzalem staat in de schijnwerpers van de wereld en om de reputatie van de stad kra kende rellen met racistische ten- denzen niet te lang in de lichtbun del gevangen te houden en om diens „droom' niet door overver hitte joodse nationalisten te laten katholieke minderheid i desj om zich cultureel e schappelijk te integreren. Terreur-Syrië Een rechtbank in Ankara heeft een medewerker van de Syrische ambassade in Turkije aangeklaagd wegens het geven van opdracht voor de moord op een Jordaanse diplomaat in 1985. De verdachte verzorgde visa's en paspoorten op de Syrische ambassade. Hij heeft inmiddels Turkije verlaten. De be schuldiging wordt wellicht inge trokken wegens diplomatieke on schendbaarheid. dood staken, veroorzaakten een hysterie van haat en geweld. In een sfeer die sterk leek op die bij de beruchte pogroms werden Palestij nen gemolesteerd, huizen in brand gestoken, auto's van Palestijnen met stenen bekogeld en vluchtte een aantal bewoners uit hun hui zen in de moslimwijk van de oude stad, de plaats van het misdrijf. Een ander effect van de zich in bruut geweld uitende woede over de moord was, dat joodse Israëli's zich niet meer in het in 1967 bij Is raël ingelijfde Oost-Jeruzalem en de daarbinnen gelegen ommuurde oude stad durfden te wagen. Slechts een enkele toerist verplaat ste zich schichtig door de nauwe straatjes. straatschenners mores te leren. Verzoenen Eerst had de burgemeester nog gepoogd via de oriëntaalse traditie van de 'sulcha' de Palestijnen van het oostelijk en de Israëli's van het westelijk stadsdeel met elkaar te verzoenen. Maar toen na afloop va" de bijenkomst een met een Obstakel kiffihya (Arabische hoofddoek) getooide Palestijn en een Israëli met een keppeltje op elkaar op de wangen zoenden, brak er een hels kabaal los. Ultra-orthodoxe joden schreeuwden: „Geen vrede, geen vergiffenis. Ze zullen er voor boe ten. Geweld is de taal die ze ver staan. Dood aan de Arabieren". Pa lestijnse vrouwen begonnen daar op te gillen, maakten het V-teken en krijsten: „Allah akbar" (God is groot), en „Palestina, Palestina". En daarmee was in feite de kern van de gewelddadige rellen van de afgelopen dagen weergegeven. Blind zionisme contra Palestijns nationalisme. Waarbij religieuze fa- nantici en seculiere rechts-extre- misten weer eens aandrongen op de annexatie van alle door Israël bezette gebieden en deportatie van die Palestijnen die weigeren 'het zionisme te omarmen. Een parle mentslid van de utra-orthodoxe oriëntaalse Shas-partij vond dat niet ver genoeg gaan: „Terreur kan alleen maar worden bestreden door ze (Palestijnen, red.) er alle maal uit te gooien", zei hij woens dag op de Israëlische televisie. Ko ren op de molen voor de (nog) klei ne fascistoide Kach-beweging van rabbijn Meir Kahane, het brein achter de deportatieplannen, voor wiens volgelingen het deze week hoogtijdagen waren. De politie van Jeruzalem identificeerde een aan tal van de gearresteerde rellen- schoppers als Kach-activisten. Palestijnse en joodse stadsgeno ten. Fel veroordeelde hij opnieuw de ijzeren-vuist-politiek van alle kabinetten na aanslagen de Pale stijnen uit de betreffende wijk of stad collectief te straffen. Door een uitgaansverbod in te stellen, win kelsluiting voor langere duur op te leggen aan middenstanders die er niets mee te maken hebben of het opblazen van het huis van de fami lie van de verdachte. Deze repres sieve maatregelen leiden in de vi sie van Koliek slechts tot chaos en een ongeremde geweldsspiraal van Palestijnse kant. Kollek's adviseur in arabische zaken Amir Cheshin op zijn beurt hekelde het regeringsbeleid in hoofdzakelijk door Palestijnen be woonde delen van Jeruzalem - zo als de moslimwijk in de oude stad - joodse Israëli's te laten vestigen. Hij ziet dat als een pure provocatie waarmee de doelstelling van zijn baas wordt doorkruist. Maar rege ring en parlement negeren de alarmsignalen van het stadsbe stuur voor hogere idealen: Jeruza lem is de 'eeuwig onverdeelde' hoofdstad van Israël waar de jood se bevolking op elke gewenste plek kan wonen. Of de Palestijnen - een kwart van de bevolking - die dat voorrecht niet hebben, dat nu leuk vinden of niet. De sociaal-democraat Teddy Denkfout Koliek wees de afgelopen dagen soms met overslaande stem op de fouten van regeringszijde die hij ziet als een obstakel op de weg be tere verhoudingen tussen diens Maar ook de rust en vooruitgang voor alle bewoners nastrevende Koliek maakt een denkfout. Hij gaat er vanuit dat vreedzame coë xistentie valt te bereiken door dat doel de Palestijnen van zijn stad op te leggen. De burgemeester meent zelfs dat zijn niet te misprijzen po- litiek van gelijke rechten en plich ten model kan staan voor de rest van de bezette gebieden. Dat is echter een utopie. Het Palestijns nationalisme leeft meer dan ooit te voren. En dat werkt juist tegenge steld op het opgedrongen ideaal van burgemeester Koliek. Zeker voor de nieuwe generatie Palestij nen, zoals de verdachten van de moord op de joodse student, die onder de bezetting geboren zijn en geen boodschap hebben aan gelij ke rechten en vreedzame coëxis tentie zonder een eigen nationaal tehuis. De onrust in Jeruzalem van deze week is geen geisoleerd incident. Steeds vaker blijkt dat de Palestij nen in de bezette gebieden en in het geannexeerde Oost-Jeruzalem kiezen voor de confrontatie. Dat is een onverzoenlijke stellingname die Israël in eigen land voor grote problemen zal stellen. Aanval Israël in Z.-Libanon BEIROET/TEL AVIV (UPI/AFP) - Israël heeft gisteren voor de derde maal in vijf dagen een luchtaanval uitgevoerd op Palestijnse doelen bij de Libanese kustplaats Sidon ten zuiden van Beiroet. Het was de zestiende Israëlische luchtaanval in Libanon dit jaar. De aanval was kennelijk gericht tegen posities van Palestijnse guer rillastrijders bij twee Palestijnse vluchtelingenkampen, Ain al Hil- weh en Miyeh Miyeh, op de heu vels ten oosten van Sidon. Bij de aanval vernietigden Israëlische hefschroefvliegtuigen een boot in de haven van Sidon, die werd ge bruikt door Palestijnse guerrilla strijders. Alle helikopters keerden veilig op hun basis terug, zo deelde het Israëlische leger in een verkla ring mee. Zeven doden door autobom TEL AVIV (AP) - Drie soldaten van het Fyische Unifil-contingent en vier Libanese burgers zijn donder dag om het leven gekomen in Zuid-Libanon, toen bij een contro lepost een autobom ontplofte. De chauffeur van de auto doodde zich zelf bij de aanslag. Woordvoerder Timur Goksel van Unifil verklaarde dat een met ex plosieven geladen auto ontplofte bij een controlepost in Ein Hamara die bemand werd door soldaten van het Fijische contingent. Ein Hamara ligt tien kilometer ten zuiden van de havenstad Tyrus op de grens van de door Israël uitge roepen veiligheidszone in Zuid-Li banon.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7