Dorpshuis definitief voor clubs verloren Oegstgeester kabelnet uitgebreid Geen Zuidafrïkaanse produkten in Zoeterwoude 'Vrouwen mannenrollen laten spelen, dat kan PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 21 NOVEMBER 1986 ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude zal geen bedrijven gaan boycotten die een economi sche band met Zuid-Afrika on derhouden. Burgemeester en wethouders vinden dat de rijks overheid hierin een taak heeft: zij moet eventueel maar algeme ne regels opstellen. Wel acht het gemeentebestuur van Zoeter woude het apartheidsbewind verwerpelijk. Er zullen dan ook geen produkten van Zuidafri- kaanse herkomst worden ge kocht. Een meerderheid van de ge meenteraad kon zich gister avond, tijdens de begrotingsver gadering, vinden in dit college standpunt. Aanleiding voor de raad om zich over de kwestie- Zuid-Afrika te buigen was een motie van Progressief Zoeter woude (PZ) waarin er op een boycot van Zuidafrikaanse pro dukten werd aangedrongen. Ook stelde PZ dat Zoeterwoude geen zaken moet doen met bedrijven die een economische band met het land waar het apartheidsregi me heerst. Tijdens de stemming bleek dat PZ-leden én CDA-raads- Berkouwer voor de motie stemden. Alle andere raadsleden stemden tegen. Herindeling Dat de gemeentelijke herinde ling zijn schaduw al vooruit werpt bleek gisteravond tijdens de begrotingsvergadering weer. Eigenlijk wilden noch de WD, noch het CDA en Progressief Zoeterwoude het te kleine ge meentehuis in de zeer nabije toe komst uitbreiden en verbouwen. De reden: men weet niet hoeveel extra ambtenaren door de sa menvoeging van Stompwijk naar Zoeterwoude komen. Burgemeester Houdijk stelde hier tegenover dat een samens meltingsprocedure zeker twee tot driejaar zal vergen. "We kun nen het de mensen in de kanto ren niet aandoen om zolang in een niet optimale werksfeer hun arbeid te verrichten", zo oordeel de de burgemeester. Volgens hem zal er bij de verbouwing re kening mee worden gehouden dat er na de komst van Stomp wijk nog verder kan worden uit gebreid. Vrachtwagens Het parkeerterrein voor vrachtwagens bij de firma On derwater aan de Miening zal in januari gaan draaien. Men hoopt na een korte proefperiode een re geling voor de eerstkomende tien jaar te kunnen treffen. Een en ander is bedoeld om de over last van de grote vehikels in de dorpskern aan banden te leggen. Met dit antwoord stelde burge meester Houdijk gisteravond ve le vragenstellers gerust. Kerkepad Het Gelderswoudse kerkepad is helemaal niet zo'n romantisch pad voor vogelaars, wandelaars en recreanten. Dat stelde de bur gemeester naar aanleiding van opmerkingen van PZ. Veel kin deren en moeders moeten elke dag naar het dorp via dit nauwe lijks 40 centimeter brede pad. Ook al vanwege het hoogtever schil - 25 centimeter - met het weiland is het kerkepad niet goed te begaan. Lof voor Zoeterwouds welzijn ZOETERWOUDE - Unaniem toonden de raadsleden zich gister avond tijdens de begrotingsbehandeling vol lof over het Zoeter- woudse welzijnsplan en -programma. Daarin geeft de gemeente aan ondanks de steeds enger wordende financiële grenzen de acti viteiten van de verenigingen zoveel mogelijk te willen blijven on dersteunen. Als motor achter het plan werd chef welzijn J. Hulsbos ge noemd. Hij en zijn ambtenaren hebben het plan opgesteld. Overi gens gaat Hulsbos, wat welzijn betreft voor heel wat Zoeterwoude- naren 'gemeentelijke spreekbuis', de afdeling inruilen voor finan ciën. Progressief Zoeterwoude gaf hem gisteravond als blijk van waardering een bos rode rozen. Met behulp van een provincia le subsidie kan het pad worden opgeknapt. Maar twee meter breed, zoals PZ suggereerde, wordt het zeker niet. Verkeersplan De uitvoering van het ver- keersveiligheidsplan is dit jaar in het slop geraakt. De wisseling van de wacht op de post direc teur gemeentewerken en de vele mutaties onder ambtenaren zijn daarvan mede de oorzaken, zo deelde burgemeester Houdijk gisteravond op vragen van het CDA mee. Met subsidie van het ministe rie van verkeer en waterstaat wordt gewerkt aan een allesom vattend plan. Behalve dat er 'echte' verkeersmaatregelen worden genomen, zullen ook po litie, scholen en burgers bij de uitvoering van het verkeersplan worden betrokken. In het verlengde daarvan wordt de Dorpsstraat heringe richt en komen andere structure le werken aan de beurt. Maar dat is een kostbare zaak. De plannen moeten dus zorgvuldig worden gemaakt en doorgenomen. Nieu we voorstellen, zoals het plaat sen van verkeerslichten (CDA) en een apart verkeersplan voor de buitengebieden (WD) moe ten erbij worden betrokken. Kleiner wonen De mogelijkheden om in Zoe terwoude kleiner te gaan wonen worden wellicht groter. Burge meester en wethouders bleken gisteravond positief te staan te genover een plan van CDA- raadslid Hogenelst om aanleun woningen te bouwen bij bejaar denhuis Emmaus. Raadslid Ooij- endijk (PZ) suggereerde dat men goedkopere woningbouw zou kunnen realiseren door in de huurhuizen geen centrale ver warming meer aan te leggen, maar voorzieningen voor gaska chels. Ook verdient het volgens PZ aanbeveling om na te gaan of er woningen verhuurd kunnen worden aan groepen jongeren. Ook dat idee wordt welwillend bekeken door burgemeester en wethouders. VRIJDAG Leiden PSP-pand - Lange Mare 37a, gezamen lijke ledenvergadering van Links Lei den, 20 uur. Kapelzaal K&O - kamermuziek Uriel Tsachor, piano, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal - antiekbeurs, tot 21 Faciliteitengebouw - Cleveringaplaats, lezing Peter Banning over de muziek van de Indianen, met name van de An- des-bevolking, 20.15 i Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Out of Africa', 21.15 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, volksdansin- stuif. 20.15 uur. Sjelter - Heemraadlaan, soos voor vol- n, 20.30-24 uur. Balletschool koopt Leiderdorps gebouw LEIDERDORP - Het Lei- leen nog worden onderhan- derdorpse Dorpshuis zal deld over de definitieve ver zijn huidige functie als on- koopprijs, derkomen voor verenigin- gen verliezen. Balletschool Margriet de Jong koopt het iange tijd was over het voortbe- gebouw aan de Hoofdstraat/ staan van het Dorpshuis. De ge hoek Kerklaan van de ge meente. Deze school, nu nog gevestigd in een 'keet' aan de Splinterlaan, wil uit- Hoogmadeseweg. Het onderhoud breiden en ziet daarvoor mogelijkheden in het meente liet vorig jaar weten het ge bouw te willen afstoten en de func ties te willen verplaatsen naar de sportaccommodatie i het Dorpshuis was te duur, oordeelden burgemeester en wet houders. Bovendien hikte het col- Dorpshuis. Burgemeester iege aan tegen de hoge kosten die en wethouders van Leider- noodzakelijke reparaties en ver dorp hebben met de ver- bouwingen met zich mee zouden koop ingestemd. Er moet al- brn"g™. Diploma's 111 Leiderdorpers LEIDERDORP - De mooiste tuin van Leiderdorp ligt aan de Dotter bloemkreek 39. De bewoner van dat huis, H. Adriani, kreeg gister avond uit handen van burgemees ter Bruggeman de wisselbeker uit gereikt. Twee keer hebben een dertigtal leden van de tuinkeuringscommis- sie 'Mooi Leiderdorp' dit jaar een ronde langs het groen gemaakt. In juni voor de voorjaarskeuring, in september voor de tweede en laat ste keuring. Uiteindelijk werden er in diverse categorieën (kleine tuinen, grote tuinen, gezamenlijke tuinen) in to taal 111 diploma's uitgereikt. Blijk baar zijn deze papieren onder scheidingen felbegeerd, want de Muzenhof was gisteravond stamp vol Leiderdorpers. En zij kwamen allen voor het diploma. 'Mooi Leiderdorp' heeft dit jaar voor de zeventiende maal in suc cessie de tuinen beoordeeld. Het uiteindelijke resultaat beoordeelde zij als "zeer positief'. Volgens de commissie komt dat doordat prak tisch iedere Leiderdorper zijn of haar tuin een steeds mooier aan zien wil geven. De raad stemde uiteindelijk in met het 'leeghalen' van het oude gebouw. Maar de onzekerheid rond de toekomst van het Dorps huis bleef en daaraan is pas nu met de komst van de balletschool een einde gekomen. Het is de bedoeling dat de ver enigingen die nu nog gebruik ma ken van het Dorpshuis in het na jaar van 1987 zullen verhuizen naar de nieuwe accommodatie bij het te bouwen sportcomplex aan de Hoogmadeseweg. Die verhuizing betreft onder andere de Neder landse Vereniging van Huisvrou wen, de bridgeclub, de klaveijas- sers en de damclub. Of iedereen daadwerkelijk gebruik wil maken van het nieuwe complex is nog niet duidelijk. De gemeente wil alle ge bruikers graag overhevelen, maar er zijn met diverse clubs nog on derhandelingen gaande. Afgespro ken is dat zij een wensenlijstje bij de gemeente zullen indienen. het Dorpshuis naar de nieuwbouw aan de Hoogmadeseweg kan door gaan. Die nieuwbouw komt er im mers pas dan als het sportcomplex daar is gerealiseerd. Voor het zo ver is moet de raad nog instemmen met het kostenplaatje, behorende bij de verbouwing van het zwem bad en de bouw van een sporthal. De kans bestaat dat een krappe meerderheid volgende week blijft weigeren. Een telefonische rond gang langs de fracties leert dat lang nog niet iedereen volmondig 'ja' kan zeggen tegen het voorstel dat burgemeester en wethouders nu op tafel hebben liggen. Voor de PvdA is en blijft het een volmon dig 'nee' en de fractie ziet, zoals be kend, zich in die mening nu ook gesteund door de eigen wethouder, Bezemer. De PvdA zoekt naar een andere oplossing. De ruim zeven miljoen kostende nieuwbouw le vert teveel problemen op, vinden 'de rooien'. D66 - die een sleutelpositie kan bekleden als het op stemmen aan komt - heeft nog geen definitief standpunt ingenomen. De PPR/ PSP zegt bij monde van raadslid H. van der Zandè het "een teken aan de wand" te vinden dat wet houder Bezemer zijn handen nu ook van het zwembadplan aftrekt. Ook voor deze partij blijven er nog teveel vragen en onzekerheden open. tijdens de generale repetitie die de Oegstgeester toneelvereniging 'De Grunerie' deze week r een uitvoering. Oegstgeester toneelvereniging 30 jaar jong Het CDA heeft evenmin een defi nitief standpunt. Fractievoorzitter Roest meldt de beslissing van maart 1986 (het plan mag worden uitgevoerd mits de kosten jaarlijks jaren bij niet boven de zes ton uitkomen) als De Grunerie uitgangspunt. Er wordt echter be- OËGSTGEEST - De Oegstgeester toneelvereniging 'De Grunerie' viert deze maand haar 30ste ver jaardag. Een oudje dus dat ook in financieel slechtere tijden van geen wijken weet. Barend Heems kerk, regisseur van het meest re cente stuk karakteriseert de ver eniging: "Als iemand zich bij ons aansluit dan houdt hij of zij het na één uitvoering voor gezien óf blijft Wethouder Huigen heeft met de weerd - niet door Roest overigens - beheerders van het Dorpshuis, het dat minstens één CDA-raadslid te- echtpaar Diseraad, de nodige rege lingen getroffen. Het inkomen van 'Ab en Zus' wordt tot eind 1987 ge garandeerd. Ook mogen ze blijven wonen in het pand direct naast het Dorpshuis. Het echtpaar beheert de voormalige school, die dateert uit de vorige eeuw, al zo'n 35 jaar. Zwembad Overigens is het nog even de vraag of de verhuisoperatie vanuit gen zal stemmen. De CDA-fractie- voorzitter erkent wel dat nog niet I alle raadsleden van zijn partij op één lijn zitten. De WD ten slotte heeft ook nog geen eindoordeel uitgesproken. Ook bij de liberalen rijzen nog veel vragen. Vragen die volgende week maandag (commissievergaderin gen) en donderdag (raadsvergade ring) afdoende moeten worden beantwoord, wil de WD. voor stemmen. oorspronkelijk ontstaan binnen de gelederen van de Katholieke Arbeiders Bond. Het ging er toentertijd vooral om de eigen jaarlijkse feestavond op te luisteren. Na de oprichting binnen de KAB besloot men een jaar later op eigen benen door te gaan. "In vroeger jaren was de toeenl- uitvoering een heel gebeuren in het dorp waar bijna iedereen naar toe ging", vertelt Ad Nieuwland, die is belast met de public relations dentehuizen. Voor 25 februari vol- anderd. Het publiek blijft hooguit nog wat napraten maar is toch ta melijk snel verdwenen". Nieuwland stelt vast dat het pu bliek de laatste jaren wat is ver jongd en dat het toneelspel zich mag verheugen in een vernieuwde belangstelling. De mensen blijven minder vaak thuis voor de buis zit ten. Het streven van de groep is om per ingestudeerd stuk twee uitvoe ringen te geven. "Voordat we er een stuk goed in hebben zitten, zijn we drie maanden verder", legt Nieuwland uit. "Waar uiteindelijk naar wordt gestreefd is het spelen voor publiek. Daarom geeft het w£t meer bevrediging als we een stuk meerdere malen kunnen spe len". Nieuwland gaat dan ook regel- tnatig de boer op bij bij voorbeeld personeelsverenigingen en bejaar de Oegstgeester vereniging. "Na de voorstelling werd er nog volop gedanst en gefeest tot in de kleine uurtjes. Nu is dat totaal ver- OEGSTGEEST - Een hoogst inge wikkeld besluit na een dito debat, nam de Oegstgeester gemeente raad gisteravond over de kabeltele visie en de tarieven. Het besluit was vierledig. De raad stemde ermee in dat het Oegstgeester kabelnet met twee kanalen wordt uitgebreid waardoor, het dorp over 16 kanalen zal beschikken. De raad zal echter pas halver wege 1987 beslissen welke stations de Oegstgeester kabel op mogen ging vooraf aan het besluit. Aan vankelijk leek het erop dat wet houder Kohlbeck (PvdA) zijn voor stel moest terugnemen. Verschil lende raadsleden, vooral D66'er Poelmans, vonden het een heel slecht idee om nu eerst te laten be talen voor extra kanalen en pas la ter te kunnen zien wat er voor dat extra geld kan worden teruggekre gen. "Mag ik de wethouder vragen: ik vraag nu drie gulden van u, mis schien dat u in 1987 er wat voor krijgt. Zou u ingaan op Ondanks de uitbreiding daalt bod?", dreef de democraat de spot het tarief met 15 cent. In het tarief met het voorstel. per 1-1-1987 zit namelijk drag van 45 cent 'verpakt' voor geen tegenprestatie wordt ge- Kohlbeck reageerde hierop met de opmerking dat er niets fextra's de uitbreiding van de aantal leverd. Per genoemde datum hoe- kanalen hoeft te worden betaald, ven niet langer meer achterstallige Hetgeen door CDA-voorman Ver- auteursrechten te worden verre- hagen werd weerlegd. Hij wees er kend. Casema, de kabelexploitant, op dat een eventuele beslissing om had de gemeente aangeboden v het pakket zo te laten als het i die 45 cent drie kanalen extra te gevolg zou hebben dat de burgers verwezenlijken en die door Neder- 45 cent terug krijgen. Thans ge land 3.' een infokanaal en Music beurt het tegendeel dus wordt er Box te laten gebruiken. Music Box wel degelijk betaald, luidde onge- willen de politici echter niet. Blij- veer zijn redenering, ven er twee kanalen (2x15 cent) en Wethouder Kohlbeck hield ech- dus 15 cent 'over'. ter voet bij stuk. Hij wees erop dat Toch neemt het tarief ook wat het heel moeilijk, zo niet onmoge- toe en wel met tien cent. Per saldo lijk is om anno november 1987 uit neemt het tarief dus met vijf en te maken welke stations Oegst- niet met vijftien cent af. Er moes- geest binnen mogen. Veel ten investeringen worden gedaan stations weten zelf niet om de beeldkwaliteit van de Engel se zenders te verbeteren, vandaar 1987 Kohlbecks uitleg overtuigde de raadsleden geenszins. De discussie begon weer van voren af aan waar na burgemeester Scheenstra in greep. De eerste burger erkende ruiterlijk de discussie niet meer te kunnen volgen - hij was duidelijk niet de enige - en stelde voor dat de kabelexperts van de verschillende fracties zich even terugtrokken. Zulks gebeurde. Na twintig minu ten kwamen de dames en heren te rug in de raadszaal. Wethouder Kohlbeck bleek zijn zin te hebben gekregen. Wat er in het kamertje naast de raadszaal is besproken zal wel altijd een geheim blijven. Ver schillende raadsleden merkten op dat er niets anders ter tafel was ge komen dan al in de raadszaal was gezegd. Op de vraag hoe het dan kwam dat zij hun aanvankelijke standpunten toch hadden verlaten, bleven zij het antwoord schuldig. gend jaar staat t den genoteerd voor de bewoners van Hofwijck. Ondanks dat De Grunerie het motto 'lachen is gezond' hanteert, wordt er tijdens repetities hard ge werkt. De spelers leren thuis alvast hun rol en regisseur Berend Heemskerk stuurt tijdens de proef- voorstellingen bij. Gelachen wordt er om gemaakte fouten of moeilijk uit te spreken woorden, want bo venal is het een avondje ontspan ning. Een Grunerie-toneelspeelster van het eerste uur is Bea Mooy. Haar vader was een van de oprich ters. "Van kindsaf aan is toneelspe len altijd al gestimuleerd. We heb ben echter nooit de ambitie gehad beroeps te worden. Het is een heer lijke vrijetijdsbesteding", zegt zij. Mooy zegt altijd te genieten van de gastoptredens. Eén daarvan staat haar nog goed bij. Onder lei ding van Willy van Hemert heeft de groep ooit een rol vervuld in het NCRV-stuk 'Dynasty der kleine Luyden'. "Het was 30 april 1974 bij de Burcht in Leiden. We moesten er 's morgens om 7.00 uur al zijn. 's Avonds om 9.00 uur was ik pas weer thuis. We hadden de hele dag in de kou gestaan voor slechts en kele minuten tv-uitzending". "Nu de groep vrijwel even veel mannelijke als vrouwelijke spelers telt, is de 'stukkeuze' ook veel 'ge makkelijker', zegt regisseur Heemskerk. "We hebben wel eens op een hele groep met slechts twee mannen gewerkt. Vrouwen man nenrollen laten spelen, doen we lie ver niet. Het wordt dan al snel bela chelijk. We spelen weliswaar altijd blijspelen maar die moeten wel ge loofwaardig blijven", aldus Heemskerk. Omdat in het verleden is gebleken dat voor drama geen echte belangstelling bestaat, speelt De Grunerie dit genre helemaal niet meer. "Eerlijk gezegd voelen de spelers zich in drama nietthuis. Voor het 30-jarig bestaan is ge kozen voor een gezellig blijspel waarvoor momenteel druk wordt gerepeteerd. Het heet 'Harry's nachtmerrie' en het wordt op 22 en 29 november in het Camphuis achter de kerk aan de Rhijngees- terstraatweg uitgevoerd. Aan de jeugd is rond dit jubileum ook ge dacht. Voordat de hoofdvoorstel ling begint, zullen kinderen 'De Grütjes' genaamd 'Allemaal kwaaie apen' opvoeren. Dief kon niet weg ZOETERWOUDE - Een 27-jarige Leidenaar heeft gisteren tever geefs geprobeerd lege kratten te stelen van een distributiecentrum op het industrieterrein in Zoeter- woude-Rijndijk. Volgens de politie leveren de kratten bij inlevering tussen de twaalf en zestien gulden op. Waarmee de interesse van de Leidenaar voor de kratten is ver klaard. Personeel van het bedrijf had hem echter in de gaten en deed het hek van het terrein dicht. Voor de Leidenaar, die per auto was gearri veerd, was ontsnappen nu onmo gelijk geworden. De ingeschakelde politie had vervolgens weinig moeite de man aan te houden. Na verhoor op het bureau is hij weer heengezonden. Europa TV ermee uitscheidt, Su per Channel, een samenwerkings verband tussen Music Box, ITV en BBC, staat op het punt te worden geintroduceerd en ook bestaat nog onzekerheid over wat straks ver plicht de kabel op moet e Turnwedstrijden 'Meerburg' ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudse gymnastiekvereniging Meerburg organiseert morgen onderlinge turnwedstrijden voor alle jeugd van 5 tot 20 jaar. De deelnemers worden in categorieën ingedeeld en er wordt ge- hun directe toekomst eruit ziet. Nederland 3 schijnt te zijn uitge- hoe keuzemogelijkheden liggen. On- turnd op toestellen als de lange mat, paard/kast, brug-ongelijk en de Een uiterst warrige discussie steld, gisteravond werd bekend dat jaar de kabelabonnees al kunnen evenwichtsbalk. Kinderen van de afdeling jazzgymnastiek alsmede de kleutergroepen geven intussen demonstraties. De wedstrijden beginnen zaterdagochtend om tien uur in sporthal De Eendekooi. LEIDSCH >0 DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20 ZATERDAG Stadsgehoorzaal - antiekbeurs, 11-17 Pieterskerk - Zwarte Pietenfestival, 11.30-14 uur. Kerkcentrum De Regenboog - muziek manifestatie georganiseerd door streek- muziekschool Leiden, 11-23 uur. IVN afd. Leiden organiseert strandex- cursie, verzamelen bij beginpunt bij de vlaggenmasten op de uitwateringsslui zen te Katwijk aan het einde van Noord- boulevard, 13 uur. Oegstgeest Haven aan de Kennedylaan - intocht Sinterklaas. 9.30 uur. Wassenaar Raadhuis De Paauw - aankomst Sin terklaas, 14 uur. Zoeterwoude Aloysiusschool - Van Banningstraat, ex positie schilder- en tekengroep Kame leon, 10-17 uur. Sporthal Eendekooi - Kooikerspad 1, turnwedstrijden voor alle jeugd van 5 tot 20 jaar, 10 uur. Leiderdorp viaduct Hoofdstraat/Resedastraat - Sin terklaas arriveert, 11 uur, tocht door het dorp via winkelcentrum Santhorst, 12.45 uur. en Winkelhof, 13.30 uur. Warmond Zaal Klimop - De Weiden/Sint Nicolaas- feest, 15 uur, zaal open om 14.30 uur, aankomst in gemeentehaven, 13 uur. Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Sint Nico- laasmarkt, 11-16 uur. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwynenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwen. Fagelstraat 31. tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J. Verhage, Pluim- zeggekreek 3, Leiderdorp, 'tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent. Taytelbaum. v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelste gracht 129, tel. 132500. zo 8 uur tot 24 uur: E. de Lange, Bronk- horststraat 43-45, tel. 212025. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne, de Lt. de Kanterstraat 32, tel. 134345. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr. v. Ryn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, vd. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: M. v.d. Waart, tel. 311414; spreekuur Petr. Moensweg 52. zo 8 uur tot 24 uur: Zaayer. tel. 316008; spreekuur Reina Prinsen Geerligspad 11. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58. tel. 761754. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752. Leiderdorp S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40. tel. 891037; spreekuur za en zo van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voor de praktijk Haaswjjk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493; zo, F. Koopmans, Chutchillweg 19, tel. 6352. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 45, tel. 01711- 10834. Wassenaar za, G. Schaepman, tel. 14561; spreekuu radres v. Zuylen van Nijevelststraat 42; zo, I.C. Spelt, tel. 11844; spreekuuradres V. Groene vel tlaan 17. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 21 tot vr 28 novem ber door: Doeza Apotheek, 5 Meiplein 3-5, Leiden, tel. 315048. Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C.Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: W. Tjaarda, Zoeterwoudsesingel 27, Lei den, tel. 123739. Voorschoten, Wassenaar E.L. Bosch, Thorbeckeweg 7, Voorscho ten, tel. 764498.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2