Symboliek en satire in 'Der Kreidekreis' KIJK UIT VRIJDAG 21 NOVEMBER 1986 KUNST PAGINA 27 Der Kreidekreis, opera in drie akten. Muziek: Alexander von Zemlinsky. Libretto: Klabund en Zemlinsky naar een oud Chinees zangspel. Nieuwe bewerking: Herbert Wernic ke. Uitgevoerd door de Nederlandse Opera en het Residentie Orkest. Mu zikale leiding: Stefan Stoltesz. Pre mière op 20 november 1986 in het Muziektheater. Aldaar nog te zien op 23 november (13.30 uur), 25 novem ber, 27 november, 30 november (13.30 uur) en 3 december. AMSTERDAM - Alexander von Zemlinsky, tijdens zijn leven be kender als operadirigent dan als componist, is in 1933 uit Duits land gevlucht naar Wenen waar vandaan hij in 1938 naar de Ver enigde Staten is geëmigreerd. Daar is hij in 1942 gestorven. Net als vele andere componisten van zijn generatie kwam Zemlinsky in botsing met het nationaal so cialisme in Duitsland tussen bei de wereldoorlogen. Zijn opera 'Der Kreidekreis' mocht in die tijd niet in Duitsland worden uit gevoerd. Begrijpelijk, als we aan de felsatirische fragmenten uit deze 'Chinese' opera denken. Het werk is na de oorlog in de verge telheid geraakt en niet meer uit gevoerd, totdat in 1983 de eerste opvoering van deze produktie in Hamburg plaatshad. Voor Nederland, waar dit werk gisteren in première ging, was de verrassing des te groter. Een fas cinerend schouwspel dat van be gin tot einde boeide voltrok zich voor de ogen van een gretig pu bliek. De inhoud van het verhaal: na dat haar man zelfmoord heeft ge pleegd moet een arme weduwe haar dochter (Haitang) verkopen aan een bordeelhouder. Prins Pao bezoekt het bordeel, wordt verliefd op Haitang en wil haar Indrukwekkende produktie bij Ned. Opera kopen. De mandarijn Ma is hem echter te vlug af met een hoger bod op het meisje. Haitang gaat met Ma mee, baart daar een zoon tot grote jaloezie van de eerste vrouw van Ma. Deze vergiftigt haar man, geeft Haitang de schuld hiervan en beweert ook nog dat zijzelf de moeder van het kindje is. Ze koopt een vroed vrouw en getuigen om. Haar plan lijkt te lukken en Haitang is al ter dood veroordeeld als het bericht komt dat prins Pao keizer is ge worden en alle rechtszaken gaat beoordelen. Dan volgt het Salo- monsoordeel. Dit grootse spektakel bergt ve le stijlen en invloeden in zich. De Chinese omgeving met de daar op geïnspireerde muziek (gongs, slagwerk en een opvallend ge bruik van de fluit). De kritische uitbeelding van de (nazi)ambte- narij. Ook dramatische en zelfs melodramatische effecten. Hu moristische effecten ontbreken evenmin, waarbij ook de hele zaal duidelijk zit te grinniken. Bijvoorbeeld in de rechtszaak waar elke zin die wordt uitge sproken dwars door de muziek heen op een ratelende schrijfma chine wordt vastgelegd. En met een daarop weer vlijmscherpe satire wanneer de slaafse en be langrijke rechtbanksecretaris -3# - i: i rj ïh r ;?i ,*k*i m»»» ti»<i;- io— i ij» pS* I;* hyk'wï' c&r*!* <x.I* S®»|4 L, '<8* li» fc lp 'Sm Mario Brell en Stella Kleindienst in 'Der Kreidekreis' (foto Jaap Pieper) Expositie De zee is synoniem met ritme en be weging. Waar anders dan in het Kat- wijks Museum komt een expositie met als thema het eeuwige ritme en de voortdurende beweging van de zee beter tot haar recht? Voor de organi satoren van de expositie over textiele vormgeving, die morgenmiddag (17.00 uur) in het museum aan de Voorstaat wordt geopend, zal het nau welijks meer een vraag zijn. De tentoonstelling omvat de gehele inzending van de landelijke wedstrijd van de Stichting Goed Handwerk. In totaal zijn er 81 werkstukken ingezon den, in de technieken weven, kant klossen, borduren en zijdeschilderen. Vorige maand was het 35 jaar geleden dat de Stichting Goed Handwerk werd opgericht. Eén van haar doel stellingen is het op hoger peil bren gen van het handwerk. De grote ver scheidenheid aan technieken leidt bij velen tot specialisatie. Specialisatie die veel kan winnen als ze inspiratie' put uit het gehele gebied van de tex tiele werkvormen en textiele vormge ving. De expositie in Katwijk wil dat aantonen. Voor deze tentoonstelling kan men van 27 november tot en met 17 janua ri, steeds op donderdag, vrijdag en za terdag van 10-12 en van 14-17 uur, in het Katwijks Museum terecht. (Beide kerstdagen en op oud-en nieuwjaars dag gesloten). Anneke van Kesteren, Heieen Nagel, Grady de Vries en Betsy Zonneveld exposeren vandaag af in het pand Ceaciliastraat 18. Anneke van Keste ren laat zich in haar olieverven inspi reren door landschappelijke ruimte. Heieen Nagel aquarelleert menselijke figuren, maar er zijn van haar ook acrylportretten te zien. Grady de Vries werkt met olieverf, gemengde technieken en stalen sculpturen: haar experimenten richten zich op het ogenblik op de combinatie van schil derkunst en beeldhouwkunst. Het werk van Betsy Zonneveld bestaat voornamelijk uit ruimtelijke objec ten. Deze objecten bestaan uit buizen die onderling met elkaar worden ver bonden door elastiek en soms worden er magneten, perspex, metaal en hout aan toegevoegd. De expositie is geor ganiseerd in een samenwerkingsver band van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, de Leidse Vrou wenraad en de Stichting Vrouwen in de Beeldende Kunst. Op zaterdag 22 en zondag 23 november is er open dag; men kan tussen 13.00 en 17.00 binnenlopen en de kunstenaressen geven uitleg over hun werk. De expo sitie, die tot 16 januari duurt, is voorts te bezichtigen elke maandag en dins dag van 13.30 tot 16.30 uur. De Hazerswoudse kunstenaressen Joke Groben en Mieke van Tilburg exposeren tot en met 30 november in het Verpleeghuis Zoetermeer. Van Joke Groben zijn er poppen te zien en van Mieke van Tilburg schilderijen. Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m mid den '87; di. t/m za. van 10-17 uur, zo. van 13-17 uur. De Lakenhal - Oude Singel, 'Leiden eeuwig feest', tentoonstelling over 3 October Vereeniging, tot 23/11; 'Schil derijen zoeken sponsors V', t/m 30/11; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, keramiek van Keiko Ha- segawa, t/m 5/1; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht, 'Dieren, vroeger en nu', t/m 26/4; ma. t/m vr. 10-17 uur, zo. 14-17 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, Eddy Gheress, beelden en teke ningen, 23/11 t/m 4/1; vr. t/m zo. 13.30- 17.30 uur. Lak-galerie - Cleveringaplaats, Ber nard Divendal. schilderijen en Robert Roos, fotografie, t/m 12/12; ma. t/m vr. van 10-22 uur. Galerie 't Huys beneé - Nieuwe Rijn, expositie Leny Noyen, vr. 14-16 uur, za., zo. van 12-16 uur. Galerie Stelling - Lange Mare, werken van Jan Wisse, tot 22/11; di. t/m za. 12- 17 uur. Holiday Inn - natuur en onderwater foto's van P. de Blok-Scheltinga, t/m 27/11; dag. 10-22 uur. Galerie AZL - beelden van Simone ten Bosch, Har Sanders, schilderijen, t/m 23/11; ma. t/m vr. 10-17 uur, za. en zo. 14-17 uur. De Trommelaar - Apothekersdijk, et sen, aquarellen en pentekeningen van Carl Palm, tot 28 november. Galerie Fenix - Botermarkt, Rob Re geer. gemengde technieken, t/m 31/ 12; di. en vr. van 10-18 uur, woe. 9-18 uur, do. 10-21.30 uur, za. 7.30-18 uur, zo. 11-16 uur. Piggelmee - Jan Vossensteeg, foto-ex- positie Rob Regeer, t/m 29/11. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, land schappen van Adriaan van Koppel en beelden van Bart leefoge, t/m 30/11; Leythenrode - Hoogmadeseweg, ten toonstelling werkende leden van de kunstkring, t/m 1/1; dag. 8-20 uur. Voorschoten Ambachtshuis - expositie Nando Fa- neyter en Fanny Mazure, t/m 14/12; woe. t/m zo. van 14-17 uur. Tschao opeens vanachter zijn bureau op zijn beurt de aange klaagde Haitang meent te moe ten gaan aanklagen. Centrale thema in deze opera: de magische krijtring die drie maal terug keert. Ook het pu bliek wordt in de cirkel betrok ken. We zien immers de gehele voorstelling door een giganti sche ring heen, die voorop het to neel staat opgesteld. Deze ring' krijgt zelf een functie als Haitang naar haar onrechtvaardige ver oordeling haar lied zingt in een sneeuwstorm ("Da kein Mensch mich hört will ich meine Klage in den Schneesturm schreien"). De lichtgevende ring verbeeldt dan de sneeuwstorm boven de wan hopig zingende vrouw, die op haar witte kleed zit. Romantiek te over. Opmerkelijk is dat déze tweeë neenhalf uur durende opera geen pauzes kent. De drie bedrijven gaan ongemerkt in elkaar over en door gebruik te maken van het gesloten gordijn waar dan de zangers voor gaan staan (of waar ze zich hartstochtelijk schreiend tegenaan werpen) kan het wisse len van de decors ongemerkt en snel gebeuren. De decors zijn so ber maar effectief. Bij een achter grond van drie luxaflex wanden staan steeds andere attributen opgesteld zodat een bordeel, een rechtszaal, een feestzaal en een slaapkamer kunnen worden uit gebeeld. De muziek zelf heeft ook een zekere soberheid. Het heeft ze ker kenmerken van het expres sionisme van Kurt Weil en Schönberg maar is transparanter en minder gezwollen. Er zijn wel iswaar korte uitbarstingen maar Rijnsburg Museum Gen. Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, 'De Andere Middelecu- wen' en 'Toen ik op school was', t/m 1/2/87; vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, kleur- thema's: paars, lila en roze, t/m 30/11; foto's, keien en handgraut van drie kunstenaars, t/m 14/12; woe., do., za. en zo. van 14-16 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Ine Elzinga, natuur en metallic, t/m 11/12; woe., do., zo. 14-16 uur, za. 10-16 uur. Alphen Galerie Alba - Theo den Boon, acryl- schilderijen; Roel Bendijk, brons plastieken; t/m 23/11; vr., za. en zo. van 10-20 uur. Rhijnkade elf - Rijnkade, expositie Jan Montyn, t/m 30/12; di. t/m za. van 10-17.30 uur, vr. van 10-21 uur. Nieuwveen De Veenhoeve - expositie van Fred Gijbeis en Rob van der Louw, t/m 8/1 ma. t/m za. van 10-17.30 uur, vr. tot 21 Noord wijkerhout Leeuwenhorst - Langelaan, expositie van acht beeldende kunstenaars, t/m ,15/12; ma. t/m za. 9-21 uur. Bibliotheek - Ab van Steenvoorden, etsen, t/m 1/12; ma., woe., vr. van 14- 17 en 19-21 uur, do. van 10-12 uur. Hillegom Kulturele Raad -, Prinses Irenelaan, fotografie en linoleum-prenten, t/m 27/11; ma. t/m do. van 9-12,13.30-16.30 en 19-21 uur. overwegend geven toch de hout blazers een lyrisch accent aan de muziek. Opvallend waren de kor te gevoelig gespeelde vioolsolo's. Het Residentie-orkest onder lei ding van Stefa Soltesz werkte tij dens de première goed samen met de zangers die ieder een apart karakter uitbeeldden. Stel la Kleindienst maakte in de hoofdrol van Tsjan-Haitang veel indruk. Haar rol had nog iets ar Noorden De Watergeus - S. van Capelweg, te keningen en aquarellen van Tid Kis- temaker, t/m 28/11; dag. vanaf 12 uur, beh. ma. De Zilk Galerie De Duinstudio - Zilderduin- weg, 'Zilte Kleuren', Reint de Jonge, olieverfschilderijen, aquarellen; Ine ke Lieshout, keramiek; tot 21/12; woe., za., zo. 14-17 uur. Rijnsaterwoude Galerie De Barg - kunstmanifestatie, 28/11 t/m 30/11, vr. 20-22 uur, za. en zo. 13-18 uur. Concerten Klassiek De in Israël geboren pianist Uriël Tsa- chor treedt vanavond in het kader van K&O's internationale pianisten serie in de Kapelzaal op. Tsachor, winnaar van diverse concoursen, voert een programma uit met werken van Schumann (Novelette nr. 1, op.21 en Fantasie in C gr.t. op.17) en Schu bert (Sonate in E gr.t. en Wanderer Fantasie in C gr.t.). Uriël Tsachor, die heeft gestudeerd op de Juilliard School of Music en in middels een aantal pianoconcerten op de plaat heeft gezet,, maakt op het ogenblik een tournee door Europa. Op uitnodiging van K&O doet de jon ge concertpianist vandaag Leiden aan. Aanvang 20.15 uur. De Engelse concertpianiste Imogen Cooper geeft zondagochtend samen met de cellist Marius May een koffie concert in de Kapelzaal van K&O. Het tweetal komt met een program ma, dat de namen bevat van Van Beethoven, Schumann, Janécek en Mendelssohn-Bartholdy. Imogen Cooper, die veel samenwerkt met haar leermeester Alfred Brendel, geldt als één van de meest vooraan staande pianisten in Engeland. Ma rius May, die op zevenjarige leeftijd cello begon te spelen, is in diverse Eu ropese muziekcentra een steeds te rugkerende gast. Aanvang 11.30 uur. De pianist Herman Uhlhorn, de vio liste Roseline Piveteau en de cellist Herre Jan Stegenga verschijnen maandagavond in de concertserie 'Het Romantisch Pianotrio' van K&O. Op het programma, dat in de Kapelzaal wordt uitgevoerd, staan het pianotrio van Chopin en het piano trio, opus 100, van Schubert. Aanvang 20.15 uur. Nico v.d. Hooven geeft zondagavond een orgelconcert in de Wassenaarse Dorpskerk. Het programma is geheel gewijd aan Joh. Seb. Bach. Aanvang 19.00 uur, Het trio La Dada verleent woensdag avond zijn medewerking aan de serie 'Oude muziek in Oudheden'. Het trio, bestaande uit Han Tol(blokfluiten), David Mings(barokfagot en dulciaan) en Rien Voskuilen(clavecïmbel), voert in de Taffehzaal muziek van de 17e en 18e eeuw uit Italië en Frankrijk uit. Aanvang 20.15 uur. De bariton Max van Egmond zingt volgende week vrijdagavond Schu bert in de Kapelzaal van K&O. Aan de piano begeleid door Jaques Ogg voert hij 'Drei Gesënge des Harfners' en 'Schwanengesang' uit. Aanvang 20.15 Vier jonge Nederlandse pianisten tre den donderdagmiddag in de Kapel zaal van K&O aan om werken van Franz Liszt uit te voeren. Karin van Buytene opent dit lunchconcert met Liszts Variaties op de koraalprelude geloos. Een goed tegenwicht vormde Celestina Casapietra als de venijnige eerste vrouw van mandarijn Ma. De ridderlijke fi guur van prins Pao werd waardig gezongen door de tenor Mario Brell. Komisch en zeer overtui gend was Ernst-Theo Richter in een spreekrol als Opperrechter. Een door en door corrupt man die graag uitgebreid ontbijt om daarna mensen die uit honger 'Weinen, Klagen' van Bach. Daarna zal Liesbeth Versnel een Parafrase op thema's uit Verdi's 'Aida' spelen. John Pais is te beluisteren in de Lie- bestraum nr. 2 en Rita Knuistingh Neven besluit dit concert met de uit voering van Liszts Rhapsodie Espag- nole. Aanvang 12.45 Uur. Pop Heavy Metal-groep Iron Maiden komt zondag 23 november in de Groenoordhal in Leiden. Iron Maiden i$ één van de meest populaire groe pen in dit genre. Tijdens de 'World Slavery Tour' van 1984, die langs 200 steden in 28 landen leide, zagen twee miljoen liefhebbers de band optre den, die inmiddels meer dan zestig gouden en platina albums heeft ver zameld. De nieuwe tournee duurt acht maanden en voerde de groep voor Leiden door de Balkan, Honga rije, Polen, Oostenrijk en Engeland. Na Europa staan de Verenigde Sta ten, Canada, Japan, Australië en Nieuw Zeeland op het programma. Onlangs verscheen de LP 'Somewhe re in Time', die deels in de Wisseloord studio in Hilversum werd opgeno men. Iron Maiden bestaat uit Adrian Smith en Dave Murray (gitaren), Nic- ko McBrian (drums), Steve Harris (bas) en Bruce Dickinson (zang). In het voorprogramma zal W.A.S.P. de geluidsisolatie van de Groenoordhal beproeven. De Div speelt zaterdag 22 november in het Leids Vrijetijds Centrum aan de Breestraat. Deze Delftse groep is regelmatig in Leiden te zien - zoals op het laatste Werfpop-festival - en speelt eigenzinnige, hoekige popmu ziek, waarop goed gedanst kan wor den. Tot voor kort zong De Div in het Nederlands, maar onlangs verscheen een LP met Engelse teksten. In het voorprogramma speelt de Leidse groep The Immortal, bestaan de uit Hans Brussée (gitaar), Ruud Brussée (toetsen, drumcomputer), Bert van der Mark (bas) en Mike de Leeuw (zang, elektronisch slagwerk). Concrad Bauer, dinsdagr bij Stich ting Burcht met het Spazio Trio. (foto PR) hebben gestolen te kunnen ver oordelen. Een duidelijk voor beeld van een satire op-het opko mend nationaal-socialisme in de jaren dertig met z'n corrupte rechtspraak. De symboliek van de cirkel keert steeds terug met als hoog tepunt het Salomonsoordeel aan het slot. Door haar liefdevolle houding en haar weigering om aan het kind, dat in het midden Jazz Bella Bravo! is een onorthodox mu ziekgezelschap, dat zaterdag 22 no vember by Stichting Burcht concer teert. Men brengt o.a. tropische rit men, Spaanse zang en dans, een op computer gecomponeerd klankdicht met jazz-fanfare en ballades van Cou- perin met hedendaagse instrumenta tie. Dat alles in een theatrale vormge ving. Bella Bravo! bestaat uit Sjabbe van Selfhout (zang), Willem Jan Droog (synthesizer), Kees Meylink (tuba, bas), Gert van Sters (slagwerk) Daniël Bloem (percussie) en Hans Rikken (sax, clarinet, vormgeving). Aanvang 20.30 uur. De 'all-star group' Compass treedt za terdag 22 november op bij Hot House in De Waag aan de Aalmarkt in Lei den, Compass is en nieuwe naam in het jazzcircuit, maar bestaat uit be kende muzikanten: Paul Stocker (sa xen en clarinet), Jan Kuiper (gitaar), Niko Langenhuijsen (bas) en Pierre Courbois (drums). De muziek bestaat uit een vermenging van traditie, nieu we jazz en geïmproviseerde muziek. Aanvang 21.30 uur. Sticks and Fingers musiceert zondag 23 november bij Jazz on Sunday. Een zespersoons-formatie, bestaande uit Daan Gailard (bas), Marcel Karreman (gitaar), Daisy Bell (zang), Lodewyk Bouwens (vibrafoon), Lex Cohen (drums) en Fred van Zegveld (piano). Jazz on Sunday is gevestigd in het Bowlingrestaurant aan de Boshuizer- laan in Leiden. Aanvang 15.15 uur. Het 'Spazio Trio', dat dinsdag 25 no vember optreedt in Stichting Burcht in Leiden, bestaat voor tweederde uit Oostduitsers. Conny Bauer (trombo ne) en Günther 'Baby' Sommer (slag werk) worden op hun tournee door ons land versterkt met Raoul van der Weide (contrabas, cello). Bauer was al regelmatig op Leidse podia te zien en te horen. Het trio maakt geïmprovi seerde muziek. Aanvang 20.30 uur. Leiden Schouwburg vr 21, 20.15 uur, De Timdelerclub: 'Aardbeien met slagroom' en 'Moord in de Leidse Schouwburg', za 22, 20.15 uur, Josephine van Gaste ren, Ton Lutz en Henriëtte Tol in 'Mijn Mekka'. woe 26, 20.15 uur, Thater Rozijn: 'Hootenanny!'. do 27, 20.15 uur, Een theater-gericht popconcert: Margriet Eshuijs Band. vr 28, 20.15 uur, Haagse Comedie speelt 'Vroeger'. LAKthcater vr 21, za 22, 20.30 uur, Toneelgroep Baal: 'Lichaam en blik', zo 23, 15 uur, Frank en Rëné Groot? hof: 'Broertjes', voor kinderen vanaf 5 jaar. do 27, vr 28, 20.30 uur, Brandtheater: 'Sexual Perversity in Chicago'. Antonius Clubhuis vr 21, za 22 Show Randstadspelèrs Den Haag Koninklijke Schouwburg vr 21, za 22, ma 24, di 25, woe 26, 20.15 uur, Haagse Comedie speelt 'Een bruid in de morgen' van Hugo Claus, zo 23, 14 uur, zo 23, zo 30, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'Don Juan' van Molière. do 27, vr 28, 20.15 uur, Publieksthea- ter met 'Hamlet' van Shakespeare. Appeltheater t/m za 22,20.15 uur, De Appel: 'Marat/ De Sade' van Peter Weiss. Circustheater za 22, 20.15 uur, soloconcert flamen cogitarist Paco Pena. za 22, 20.15 uur, 'Tibet' een volksope ra van het dak van de wereld, zo 23, 20.15 uur, Cabaret-gala Scheve- ningen t.g.v. uitreiking Cabaretprijs aan Adèle Bloemendaal. do 27, vr 28, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater. van de tirkel is geplaatst, te gaan trekkenlbewijst Haitang de echte moeder te zijn. Prins Pao erkent dan het kind als het zijne en in het majestueuze slot van deze in drukwekkende opera zien we 'het gezin' een enorme brede en hoge trap beklimmen èn ver dwijnen in het niets... FRANK DEN HERDER Diligentia t/m za 22, 20.15 uur, Yoüp van 't Hek en Onno Molenkamp, zo 23,11.30 uur, pianorecital Tóos On derdenwijngaard. woe 26, 20.15 uur, Residentieorkest, kamermuziek. Theater Pepijn vr 21, za 22, 20.30 uur, Brigitte Kaan dorp 'Laat mij maar even'. Koninklijk Conservatorium za 22, 20.15 uur, Residentie-Orkest met als gastorkest: Rotterdams Phil- harmonisch Orkest, o.l.v,Haftmut Haenchën: Amsterdam De Balie vr 21, za 22, 20.30 uur, 'Audiëntie', 'Protest' van Vaclav Havel, met o.a. Bram van der Vlugt. Carré t/m zo 23,20.15 uur, Antonio Gades en Christina Hoyos in 'Carmen' -van Georges Bizet. zo 23,14 uur, soloconcért flamencogi tarist Paco Pena. vanaf di 25,20.15 uur, De Appèl Speelt 'Marat/De Sade' van Peter Weiss. Concertgebouw za 22, di 25, 20.15 uur, Nederlandse Philharmonisch symfonie-orkest o.l.v. Ken-Ichiro Kobayashi,. m.m.v. Susan Kessler, alt. vr 21, 20.15 uur, Concertgebouwor kest o.l.v. David Zinman, m.m.v. Krystian Zimerman, piano, za 22, 15 uur, Radio Symfotiie Orkest en Orlando Kwartet o.l.v: Richard Dufallo. woe 26, 20.15 uur, Symfonie-orkest van het Koninklijk Conservatorium o.l.v. Reinbert de Leeuw, m.m.v. Yvonne Loriod, piano. Cultureel Centrum Amstelveen vr 21, za 22, 20.15 uur, Willem Nijholt Show. di 25, woe 26, do 27, 20.15 uur, De Hoofdstad Operette mét 'Der Bettel- student' van Carl Millöcker» vr 28, 20.15 uur, Marco Bakker én Elz- bieta Szmytka 'Muziek uit duizen den'. Muziektheater vr 21, 20.15 uur, Stem des Volks o.l.v. Wouter Schmidt. za 22, zo 23, 20.15 uur, Het Nationale Ballet met 'Giselle', di 25, do 27, 20 uur, zo 23,. 13.30 uur, Dé Nederlandse Opera 'Kreidekreis' van Zemlinsky. Nieuwe De La Mar Theater vr 21, za 22, 20.15 uur, zo 23; 14 uur, 'Allemaal Leugens' mët Kitty Jans sen en André v.d. Heuvel, vanaf di 25, 20.15 uur, 'Glazen Speel goed' met Ellen Vogel en Josïne van Dalsum. Stadsschouwburg vr 21, za 22, 20.15 uur, Het Publiek- stheater: 'Hamlet' van Shakespeare, ma 24 t/m woe 26, Haagse Comedie met 'Vroeger' van Pinter. Rotterdam De Doelen vr 21, 20.15 uur, Meesters aan het kla vier: Jean Yves Thibaudet. vr 21, 20.15 uur, Rotterdams Philhar monisch Orkest o.l.v. Hartmut Haen- chen. zo 23, 11 uur, Rotterdams Operakoor en Caroline Kaart. zo 23, 14.30 uur, Jublïleumcqncert K.O.V. Symphonia o.l.v; Henk' Brier. zo 23, 20.15 uur, Muziek eri Dans uit alle windstreken: Tibet. woe 26, 20.15 uur, Beéthbvëhcyclus: Harro Ruysenaars, cello en Ronald Brautigam, piano. Theater Zuidplein vr 21, 20.15 uur, Kees Brussè in 'De Huisbewaarder' van Pinter. di 25, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'Don Juan'. Luxor Theater Elke avond, 20.15 uur, Zó 14.30 uur, Tineke Schouten met haar nieuwe show 'Tien in Topvorm', ma 24, 20.15 uur, Jazz atthe/LüXor: Bernard Berkhout and thé Swirigma- tes met als speciale gast Loüis van Dijk.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 27