Zwembad wordt gemeden 'Waardevolle panden in Oegstgeest beschermen' Regen is oorzaak vertraging werk Zoeterwouds knelpunt Sinterklaas wacht drukke tijden in Leidse regio Voorschotenaren wijken uit naar andere gemeenten Nieuwe tennisclub: banen bij ldooster REGIO LEIDEN DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986 ZOETERWOUDE/LEIDEN - Door het slechte weer van de laatste we ken hebben de werkzaamheden aan de opstelstroken bij de aanslui ting op rijksweg A4 op de Zoeter- wouds/Leidse Europaweg aanzien lijke vertraging opgelopen. De da gelijks terugkerende files bij de Europaweg - zullen derhalve voor half december zeker niet korter worden. Provinciale Waterstaat denkt het karwei, dat dezer dagen al had moeten worden opgeleverd, pas tegen die tijd echt te hebben afgerond. "Maar dan moet er dus écht niets meer tegenzitten, anders wordt het nog later", waarschuwt een woordvoerder alvast. De uitvoerders worstelen mo menteel met de regen, die het on mogelijk maakt om te asfalteren en de belijning op de stroken aan te brengen. Er zijn nu al tien werkda gen verloren gegaan. Het gaat echt om de laatste loodjes, want de nieuwe, bredere opstelstroken zijn al klaar. Maar als er nog geen lijnen op staan, kunnen ze niet worden gebruikt. Het is ironisch. Maar de werk zaamheden die de dagelijkse files alleen maar doen aanzwellen zijn juist bedoeld om de opstoppingen tijdens de spitsuren te verkorten. Bedoeling van Provinciale Water staat is door het vergroten van het aantal opstelstroken meer 'lucht' te krijgen. Maar momenteel is de rou te Zoeterwoude-Leiden, of ander som natuurlijk, voor menige auto mobilist nog een crime. Er zijn tij den dat er drie kwartier voor moet worden uitgetrokken. De woordvoerder van Provincia le Waterstaat: "Het is inderdaad wel heel erg op het moment. De fi les staan nu steeds tot in de bocht van de omleidingsweg en vanaf de kant van Leiden is het net zo erg. En als de brug dan nog open gaat..." Konden de weggebruikers tot voor kort nog 'vluchten' via de Vrouwenweg, de laatste tijd komt die manoeuvre menigeen op een bon te staan. Tijdens de spitsuren is de Vrouwenweg maar van één kant meer berijdbaar. Een en an der is zo geregeld om de bewoners, die steen en been klaagden over het hardrijdende (sluip)verkeer, te gemoet te komen. Het gaat voorlopig om een proef. Volgens Zoeterwouds burgemees ter Houdijk bevalt die proef prima. "Althans, ik heb van de bewoners en van de fietsers gehoord dat ze erg tevreden zijn". Zijn de automo- gehad", aldus Houdijk. bilisten dat ook? "Dat weet ik niet - Het is de bedoeling dat het ver- van die kant heb ik geen reacties keer op de Europaweg straks zc DONDERDAG Leiden Gulden Vlies - Breestraat 125, sie ruimtelijke ordening, openbare werken, verkeer en milieu, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Out of Africa', 21.15 uur. Buurthuis Westerkwartier - Tenkate- straat 10a, schryfavond Amnesty Inter national, 20 uur. LWH - Langegracht 65, soos, 21-1 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting en begeleiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, inl. 149324/216180. Schouwburg - 'Hersenschimmen', 20.15 De nieuwe rijstroken zijn klaar voor gebruik. Toch moet het verkeer zich nog dagelijks over één strook worste len op de Europaweg bij Zoeterwoude. (foto Wim Dijkman) vlot doorstroomt dat geen enkele pen'. Mocht dat zo zijn, dan kan het automobilist nog de behoefte heeft eenrichtingbord eventueel weer om via de Vrouwenweg te 'slui- worden weggehaald. OEGSTGEEST - "Niet dat wij elke re fracties dat wat de christen-de- mooie roze baksteen op die lijst mocraten betreft er geen Oegst- willen hebben staan. Maar er moet geester cent aan restauratie mag wel een gemeentelijke monumen- worden uitgegeven zo lang het rijk tenlijst komen. Panden die karak- niet over de brug komt. Dat is maar ter-, of beeldbepalend zijn Oegstgeest lopen zonder zo'n lijst extra risico. Een voorbeeld van hoe dingen dan kunnen lopen, voorbeeld. Voor het overige geldt dat de ge meente nauwelijks of geen wapens handen heeft om de strijd tegen natuurlijk het pand Curium dat bij het verval of volledige sloop in te Willibrordkerk stond plotsklaps werd gesloopt". Aan het woord is mr. J.J.L. de Soeten van de werkgroep Oud Oegstgeest. Burgemeester en wet- gaan. erkent ook PvdA-wethouder A. Kohlbeck, die bekent nog altijd "een bittere nasmaak van het oude Curium" in de mond te hebben. "Wij hebben geen verordening houders van Oegstgeest kondig- die sloop tegengaat. Anderzijds i den in de aanbiedingsbrief bij de gemeentebegroting aan de werkgroep i bij de inventarisatie dat als wij die wel zouden 1987 al hebben, wij nog maar weinig zou te schakelen den kunnen uitrichten. Ik kan als wethouder hooguit wat morele mentale gebouwen. "Zodra deze druk uitoefenen. Als je als gemeen- inventarisatie gereed is, zullen wij te zegt: beste eigenaar, wij willen bezien hoe de gemeentelijke rol bij dat jij jouw pand dat wij zo karak- de bescherming waardevolle panden plaatselijke teristiek voor Oegstgeest vinden, r gestalte mooi houdt dan zul je als gemeente kan krijgen", aldus het dagelijks daar ook wat tegenover moeten bestuur. De werkroep is al aan het stellen en daar is het geld niet werk gegaan. De Soeten: "Dat wij de gemeente helpen, is een koopje voor de gemeente. Wij hebben des kundigheid in huis. TVee architec ten die dit werk eerder hebben ge daan en een hoogleraar bouw kunst". De toestand en toekomstper spectieven van en voor Oegstgees- ter monumenten is niet bijster rooskleurig. Kasteel Oud Poel geest staat hier en daar op instor ten, het rijk heeft bij monde van minister Brinkman herhaaldelijk laten weten geen cent beschikbaar te zullen stellen en het plaatselijke CDA meldde onlangs onder driftig goedkeurend geknik van alle ande- Juist het ontbreken van een ver ordening die sloop tegengaat, kan Vader Abraham in Boskoop BOSKOOP - De Zangeres zon der Naam, Corrie Konings en Pierre Kartner - alias Vader Abraham - komen op zaterdag 27 december naar Boskoop. Ze treden daar op tijdens de jaar lijkse showavond in de Florida- hal. volgens de werkgroep Oud Oegst geest zich extra gaan wreken voor karakteristieke panden in de Dorpsstraat. Tijdens één van de eerste "expertises" ten behoeve van de opstelling van de gemeente lijke monumentenlijst, stelden ver tegenwoordigers van de werk groep vast dat de Dorpsstraat "in zijn geheel in aanmerking komt voor het predikaat beschermd dorpsgezicht", aldus De Soeten. Panden als het tolhuisje vooraan op het terrein van transportbedrijf van der Luyt, het pand er schuin tegenover en nummer 68 zouden echter worden bedreigd door nieuwplannen waarvoor in een en kel geval al bouwvergunningen zouden zijn verleend. De Soeten vreest voor het onstaan "van een gebit zonder tanden", "een stenen bruidsbed". "Als we niet uitkijken gaat de Dorpsstraat er ook nog aan". Of de vermelding van deze panden op de gemeentelijke mo numentenlijst nog redding kan brengen, betwijfelt hij ten zeerste. Bovendien zijn er volgens De Soe ten enige plannen voor het dichten van de diverse gaten in de Dorps straat tot ontwikkeling gebracht. Dat op zich hoeft niet meteen na righeid te betekenen maar het is nog maar de vraag of de nieuw te bouwen huizen 'passen', "of de fijnmazigheid van de Dorpsstraat er niet door wordt aangetast. Wethouder Kohlbeck tracht de verhitte gemoederen wat het tol huisje betreft, te sussen. Als Van der Luyt plannen tot verhuizen en sloop van het pandje zou hebben, dan was hij daarvan zeker op de hoogte geweest. VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense organisatie Weerwerk is naarstig op zoek naar een of meer begeleiders voor het 'kijk-eens- rond-kwartaal-project'. Dit lande lijke project is bedoeld voor schoolverlaters en andere jeugdige werkzoekenden die nog niet weten welke kant zij op willen en moeite hebben aan de slag te komen. Via vele spellen kunnen zy zich groepsgewijs onder men in het schryven 'Weerwerk' zoekt naar begeleiders spelers in de regio gaan informeren waar ze het beste een auto kunnen bekwa- gaan kopen. Ook een excursie by sollicita- een plaatselijke drukkerij behoort tiebrieven en het voeren van solli- tot de mogelijkheden. "Ze zien dan citatiegesprekken. Ook is er een hoe het werkt, weten beter hoe ze 'let-op-je-geld-spel' en wordt kunnen solliciteren en misschien speels bekeken hoe vier bedrijfjes doen ze ideeën op voor een eigen in een gebouw kunnen. Hoewel de drukkerijtje", aldus voorzitter R. groep binnen, onder het genot van Kalfsbeek. Ook kunnen zo stage drankje, de spellen kan doen, adressen worden verkregen hoopt Weerwerk dat uittrekt Dat heet 'terugkoppelen ook op De stichting hoopt kortom, dat de grote groep van haanlozen extra de kansen krijgt, ideeën opdoet t praktijk' en kan betekenen dat de mogelijkheden ziet om buiten beidsbureau en krant om een baan te zoeken. Of daar in Voorschoten veel behoefte aan is, weet hij niet. Tot nu toe heeft niemand zich op gegeven. Bij andere projecten van Weerwerk, zoals Praktijk Erva- rings Plaatsen, is het beeld al niet veel rooskleuriger. De stichting probeert al niet eens meer van die plaatsen te regelen bij bedrijven en instellingen: er is amper interesse. Waar het aan ligt? Kalfsbeek weet het niet. De stichting is be kend genoeg, denkt hij. Zij zit re gelmatig bij de sociale dienst, stuurt brieven en maakt persbe richten. Hij weet wel dat wanneer ook dit project niet lukt, de stich ting serieus moet overwegen of ze nog wel recht van bestaan heeft. Al bij de oprichting, begin vorig jaar, zei hij dat de voorzitter "geen zin heeft jezelf te overleven". En daar houdt hij aan vast. Zoeterwoude Gemeentehuis - Noordbuurtsewe meenteraad stelt begroting vast, 2 VRIJDAG Leiden Stadhuis - commissie beroep- en be zwaarschriften, 9.30 uur. Matilo - Zaanstraat 126, volksdansin- stuif voor ouderen, 14 uur. Vrouwentelefoon sexueel geweld, be- reikbaar van 9-12 uur, tel. 126844. Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat, dhr. Fijnvandraat over Godsaktivisten, 20 Witte Singel/Doelencomplex - Cleverin- gaplaats, lezing Peter Banning met als onderwerp 'Muziek van de Indianen, met name van de Andes-bevolking', APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 14 tot vr 21 novem ber door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. VOORSCHOTEN - Nogal wat Voorschotense zwemmers mij den het Voorschotense zwem bad Het Wedde omdat zij de sfeer onprettig vinden en de watertemperatuur laag. Van hen gaat zestig procent wel naar andere baden, zoals de Leidschendamse Fluit. Wan neer de watertemperatuur wat hoger zou worden, willen voor al de zwemmers boven de 45 wel weer naar het Voorscho tense recreatiebad. Anderen vragen om lagere toegangsprij zen en extra speelgoed. Ook bezoekers klagen over de wa tertemperatuur. Slechts een derde vindt die goed, de rest heeft het over 'te laag' of hooguit 'redelijk'. Vooral moeders met kinderen en jonge mannen zijn ontevreden. Veel figuurdrijvers, sommige les- zwemmers en wedstrijdzwemmers wensen eveneens warmer water. 'Nep-vegers' in Oegstgeest actief OEGSTGEEST - De politie ve Oegstgeest adviseert geen gebruik ratuur te maken van de diensten die den aangeboden door zich schoorsteenveger uitgevende v/x,Wrt> uv.,lb nen. Gisteren zouden deze nep- femperatuu^ van de kleedruimten fAT geldt hetzelfde beeld: zes procent Dit blijkt uit een enquête onder ruim 600 Wedde-zwemmers en 62 niet-Wedde gangers. De gemeente wil via dit onderzoek achterhalen waarom het zo slecht gaat met het bad en hoe ze de bezoekersaantal len kan opkrikken. Op de hygiëne zijn evenzeer aan merkingen. Vooral mannen laten zich kritisch uit in deze richting. 170 mensen, een kwart van de on dervraagden, vinden de toiletten maar matig hygiënisch. 54 perso nen vinden de hygiëne daar slecht. De hygiëne van de kleedkamers wordt door 124 mensen matig be vonden en door 29 mensen slecht. Ook gangen en garderobe scoren slecht: rond de 100 mensen achten deze plekjes matig hygiënisch, ter wijl ongeveer tien figuren daar het predikaat 'slechte hygiëne' op plakken. Zwemzaal en entree ko men er beter van af: 'slechts' veer tig personen vinden de hygiëne hier matig, een kleine tien geën quêteerden acht haar slecht. Toezicht Het toezicht zou volgens de geènqueteerden wel wat beter kunnen. In de garderobe wil een kwart meer toezicht, bij de entree hal en zwemzaal ligt het percenta ge rond de tien pfocent. De tempe- de zwemzaal valt goed: tien procent vindt hem te laag, 12 procent vindt hem te hoog en 19 procent acht hem redelijk. Voor de van het speelgoed maakt 64 pro cent nooit gebruik, 79 procent laat het solarium het solarium, terwijl boxen en midgetgolf slechts door elf tot twaalf procent van de bezoe kers worden gebruikt. Van de ondervraagden vindt een overgrote meerderheid (594 men sen) de parkeervoorzieningen goed, 53 personen noemen de voor zieningen redelijk en drie mensen betitelen die als slecht In al deze categorieën vindt de meerderheid dat het mogelijk moet zijn om r de deur af te zetten. Veel ondervraagden i grote waterglijbaan, bleek voorts uit de enquête. Daarnaast zijn ook afsluitbare garderobekasten ge wenst. Een sauna doet het goed bij de bezoekers tussen de 10 en 39 jaar. Vooral vrouwen van 35 tot 39 willen een dergelijke voorziening. Wat minder belangstelling is er voor fitness-apparatuur en een ge legenheid voor het spoelen van zwemkleding. Daarnaast wensen tien mensen een hoge duikplank in het binnenbad en kiezen acht per sonen voor een groter buitenbad. 'Gemeenschapszin bevorderen in wijk' weest aan de Lange Voort. Tot c vindt de temperatuur te hoog, 14 Het tolhuisje aan de Dorpsstaat. De werkgroep Oud Oegstgeest is bang dat het verloren gaat. daarbij niet gekomen maar volgen de politie zouden zij zich nogal ver dacht hebben gedragen. Een me vrouw kreeg argwaan toen haar aanbod om per giro te betalen werd afgewezen. Zij belde vervol gens de politie. Al eens eerder heeft Oegstgeest last gehad van nep-schoorsteenvegers. Volgens de politie komt het voor dat de schoorsteenvegers van de gelegenheid gebruik maken om te bekijken in welke woningen spul len staan, die een inbraakje waard zijn. Andere keren worden bij- bij voorkeur oudere - vrouwen ex treem hoge bedragen in rekening gebracht terwijl achteraf blijkt dat de schoorsteen in het geheel niet is Dijkman) geVeegd. criminaliteit is het procent vindt de temperatuur te laag en 18 procent ervaart de ten peratuur als redelijk. Opvallend is dat 60 procent van de bezoekers geen gebruik maakt van de halbar, 70 procent de bad- bar links laat liggen en 77 procent de barbistro mijdt. De minilocker scoort ongeveer even laag: een ge bruik van 76 procent. Het bobbel- bad wordt wél druk bezocht: slechts 27 procent van de bezoe kers maakt er geen gebruik van. Vooral jongens tussen 15 en 19 jaar en dames tussen 35 en 39 jaar 'bob belen'. Ook van voorzieningen als speelgoed, solarium, boxen en midgetgolfbaan maken vooral deze groepen gebruik. Echt optrekken kunnen ze de cijfers daardoor niet: REGIO - Op diverse plaatsen in de regio doet Sinterklaas komende za terdag zijn intrede. De oude baas krijgt het die dag dus zeer druk. In Oegstgeest komt hij rond tien uur per schip in het haventje aan de Kennedylaan/Hazenboslaan. Daarna gaat het voor een rondrit langs de Haaswijklaan, Van Ey- singabrug, Kennedylaan, Koren bloemlaan, Lange Voort en Iris laan. Daar aangekomen is er een ontvangst voor kinderen. Overi gens kunnen de kinderen die dat willen achter de Sint aanrijden: er staat bij het haventje een speciale wagen voor dat doel klaar. In Oegstgeest wordt de goedheiligman onder andere ontvangen door bur gemeester Scheenstra, de rijkspoli tie te water, de zeeverkenners van 'Sagara Satrya' en de Jong Oud Concordia. In Leiderdorp arriveert de Sint zaterdag eveneens rond tien uur. Hij stapt dan van boord bij het via duct Hoofdstraat/Resedastraat. Muziekvereniging Tamarco r later arriveert horst en een half 1 hij in Winkelhof. Daar aangekomen houdt hij diëntie tot muzieKvereniging i amarcu en kunnen hem persoonlijk begroeten, burgemeester Bruggeman verweinnk Warm£nil H. komen hem daar. Overigens Sint vergezeld door de kinderen van de Prins Willem Alexander- school en de Meyehofschool. Met zijn pieten maakt de oude uur bij het raadhuis De Paauw. Hij komt per koets omdat de heli- HXJU.U.L m u.u.- k°P*er van vorig jaar voor veel Alle^kinderen an9stige momenten zorgde. Na toe spraakjes van de sint, burgemees ter P.H. Schoute en de voorzitter van de winkeliersvereniging Noot- eboom, begint de optocht. De stoet \mndritdoor het dorp wordt l™kt. f>or deVlctarialaan, Prinses .„...ongeveer drie uur verwacht Marielaan, Burchtlaan en -plein, zaal Klim Op. Daar organiseert Poortlaan, Ridderlaan, Kerk- - - - straat, Burchtlaan, Gravenstraat, Ook Warmond haalt zaterdag de Sint binnen. Rond één uur meert zijn schip af in de Gemeentehaven. hij mvi cijn pieurn muuivt ue uuuk Wnrmnnrieo foxnWrmW oor, siraai, aurcnuaan, uravensiraai, baas vervolgens door het oude u Jj, kinderen Johan de Wittstraat, Van Limburg dorp. De stoet gaat langs de Hoofd- f"*\> A^tel^f straat, Berkenkade, Meidoorn- aie m 06 eerste groepen van de straat, Lindelaan, Kastanjelaan, h^dr^open^nlwtfeest duurt °tot Qendorpstraat, Van Limburg Sti- koningstraat ongeSeer ^lf u^ oterige^ eJl vraagt de Jeugdraad alle kinderen op de Hoofd- ppï} tplrpnirin Vttn innnrmt>p Hp Hoogmadeseweg, Koningstraat, Doeslaan, Tuinstraat en Fred. Hendriklaan straat uit te komen. Dan neemt de Sint de kortste weg naar Ockenro- de, vervolgens (rond kwart voor Stirumstraat, Van D. van Maas damstraat, Luifelbaan, Van Ho- ramstraat en Johan de Wittstraat. De Wassenaarse Sint arriveert, Na zo'n drie kwartier hoopt hij bij de Langstraat te arriveren. Hij loopt deze winkelstraat door en deelt rond half vier in de plaatselij- de kleurwedstrijd. Ook de Voorschotense winke liers hebben kleurplaten. Alle bezit ters van zo'n plaat mogen volgende week woensdag bij de sint komen. Na een korte rit door het dorp, houdt hij vanaf twee uur zitting in een caravan op het Evenementen pleintje. In ruil voor een kleurplaat krijgen de kleintjes een verrassing. Zoeterwoudse kinderen moeten, zoals bekend, nog even geduld heb ben. De oude man heeft het zo druk dat hij pas op 2 december in het dorp kan aankomen. In het Mu ziekcentrum aan de Schenkelweg barst die dag vanaf zeven uur 's avonds een feest los. Voor wie zo lang niet kan wachten: drumfanfa re VIOS levert voor het eerst dit winkelcentrum Sant- samen met acht pieten, om twee ke bioscoop prijzen uit aan de 50 jaar ook sinterklazen... VOORSCHOTEN - Op het braak liggende stukje terrein tussen de Voorschotense Lindehoeve en klooster Bijdorp, willen bewoners van de wijk Bijdorp vier tennisba nen aanleggen met kleedruimten. Hun nieuwe tennisclub richt zich vooral op Bijdorp en aangrenzende woonwijken en gaat de gemeen schapszin daar bevorderen, staat in een brief aan het college van bur gemeester en wethouders. Uit een telefonische toelichting blijkt dat het bestuur in oprichting groter denkt. Het heeft in de hele gemeente brieven verspreid en kreeg zelfs al reacties uit Leiden en Leidschendam. Het aantal aanmel dingen voor de nieuwe, serieuze tennisclub groeit snel en bedroeg gisteren nog 225. Op korte termijn zou dit kunnen uitgroeien tot 300. Volgens de voorlopige bestuurder H.A.T. van der Kaay willen veel tennissers dichter bij huis terecht: "Ze tennissen in Rijswijk of Maria- hoeve, maar ook Leiden Zuid-west is al een hele afstand als je na je werk even snel een balletje wilt slaan". Het voorlopige bestuur heeft in middels al twee keer met sport wethouder L. Marselis gesproken. Hij wees op problemen met de ruimtelijke ordening (er zouden ter plaatse andere plannen zijn), stipte het grote belang van een dekkende exploitatie aan en vroeg zich voor al af of de plannen passen in de plaatselijke tennisbehoefte. Im mers, de tennisvereniging 'Fores- cate' renoveert haar park, op sport park 'Adegeest' komen misschien zes tennisbanen en ook de tennis club in Leiden Zuid-west heeft grootse plannen. Het bestuurslid vindt het niet on overkomelijk. Het terrein heeft al de bestemming bijzondere doel einden en de exploitatie van rond de 90.000 gulden lijkt dekkend met een rijkssubsidie van 10.000 gul den. Een eventuele pachtprijs van de gemeente kan via sponsoring worden gedekt. Ook de hoogte van de investering valt mee doordat de club eenvoudig begint. Naast de vier banen komt geen grote kanti ne, maar een eenvoudige porto-ca bine. Alles bij elkaar kost dat 210.000 gulden, te dekken door een commerciële lening bij een bank of de stichting waarborgfonds sport. Wat de behoefte aan een nieuw ten- niscomplex betreft, is hij optimis- LEIDSCH DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20 tisch: "De mensen wisten welke plannen er leven in de buurt. Ze kozen tóch voor ons". Doordat de mensen nog niets hoefden te stor ten kunnen de aanmeldingen moeilijk hard worden genoemd. Het woord 'losjes' vindt Van der Kaay echter niet op zijn plaats. Wat het bevorderen van de gemeen schapszin betreft is hy beslist: "De wyken zyn klein, men kent el kaar". Bovendien hebben sommi ge tennissers al aan de deur ken nisgemaakt. Voorschotenaar zwaar gewond VOORSCHOTEN - Een 45-jarige Leidschendamse vrouw en een 66- jarige Voorschotense man zijn gis termiddag rond half vier tamelijk zwaar gewond geraakt by een ver keersongeval met twee personen auto's op het kruispunt Van Beet- hovenlaan/Chopinlaan te Voor schoten. Het ongeluk gebeurde toen de Leidschendamse de Voorschote naar, die van rechts kwam, ver zuimde voorrang te verlenen. Een botsing kon niet meer uitblijven. Beide chauffeurs moesten naar het AZL worden overgebracht. De Voorschotenaar liep inwendig let sel alsmede een bekkenfractuur op; de Leidschendamse brak haar borstbeen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2