Zaalvoetballers Lugdimum negeren waarschuwingsschot Van der Wal is in opmars Belgen kunnen Bulgaren niet van zich afschudden Supporters Juventus veroordeeld 'Tegenslag' voor Sowjet-schakers DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986 SPORT PAGINA 17 BRUSSEL/LEIPZIG (ANP) - België kwam gisteravond op eigen veld niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Bulgarije. De interland in het Brusselse Heizelstadion betrof een kwalificatieduel voor het EK. Daarin toont Frankrijk zich nog steeds schotloos. In hun derde wedstrijd in Leipzig kwamen de Europese kampioenen tegen Oost-Duitsland we derom tot doelpunten (0-0). Een treffer van debutant Pier Jans- sen en een aantal voortreffelijke reddingen van Jean-Marie Pfaff hebben België toch in kansrijke positie gebracht kwalificatie voor de eindronde om de Europese titel af te dwingen. Na drie wedstrijden voert de ploeg van bondscoach Guy Thijs voorronde groep 7 aan. Door een minder gunstig doelsaldo moet Schotland genoegen nemen met de tweede plaats. België slaagde er in het Heizel stadion niet in Bulgarije van zich af te schudden. Na de openingstreffer van Janssen in de 48e minuut kwam de veste van Pfaff onder grote druk te staan. De doelman capituleerde één keer. Tanev, vier minuten eerder in het veld geko men voor Alexandrov, kopte na een voorzet van Petrov raak. De dertigjarige Anderlechter Janssen speelde alsof hij al jaren deel uit maakt van de Thijs' keur korps. Als zwoegende middenvel der bood hij zijn medespelers tal van mogelijkheden reeds in de eer ste helft de score te openen. Naast Pfaff verkeerde echter ook zijn Bulgaarse collega Michailov, een van Europa's beste doellieden, in topvorm. Een schot van Clysters en een kopbal van Ceulemans wer den gekeerd. Bij België haalden Vervoort en Scifo hun Mexicaanse vorm. Demol, die juist tijdens de eindronde om de wereldtitel met Vervoort sterke progressie ver toonde, maakte een duur foutje dat door Pfaff op het nippertje kon worden gecorrigeerd. Een combinatie tussen Desmet en Claesen leidde tot Janssens tref fer. Een per traditie verreikende in- worp van Gerets was daraan vooraf gegeaan. De Belgen mochten van geluk spreken dat hun nationale held Pfaff onder het daarop vol gende offensief slechts een keer bezweek. Met name Sirakov was dicht bij de winnende goal. Frankrijk De kansen van Europees kam pioen Frankrijk op kwalificatie voor de volgende eindfase in 1988 zijn gisteravond in Leipzig verder geslonken. De Fransen, die in groep drie nog geen doelpunt heb ben gemaakt, bleven tegen Oost- Duitsland op 0-0 steken. Eerder be reikte Frankrijk dezelfde uitslag in Reykjavik tegen IJsland en werd in Parijs met 0-2 van de Sowjet- Unie verloren. Ook aanvoerder Platini kon zijn ploeg niet over het dode punt heen helpen. In de eerste helft waren beide teams aan elkaar gewaagd. Het spel speelde zich voornamelijk af op het middenveld en het duur de tot twee minuten voorrust voor dat zich de eerste kans van formaat Britse regering overweegt invoering identiteitskaarten LONDEN (Rtr) - De Britse rege ring wil binnen veertien dagen be kijken of alle toeschouwers bij voetballeaguewedstrijden vffor- zien moeten zijn van een identi teitskaart of niet. De Football Lea gue zelf is een verklaard tegenstan der van het idee van wedstrijden voor 'members only' (alleen leden). In een dezer dagen verschenen rapport staat te lezen, dat een der gelijke maatregel het probleem al leen verergert. „Een identiteits kaart is geen praktische of geschik te oplossing", aldus de samenstel lers. In de Britse ministerraad echter voordeed. Papin overbrugde zowat het hele veld om Platini op maat te bedienen. Deze zag zijn lob echter in de handen van de Oostduitse doelman Müller verdwijnen. Na de pauze werd het niveau er niet beter op. Deze keer was het de beurt aan Platini om na ongeveer een half uur Papin een niet te mis sen kans te bieden. Papin, later vervangen door Bellone, slaagde er echter ook niet in het doel te vin den, waarop de beste kansen in de slotfase voor de Oostduitsers wa ren. Invaller Richter leek te scoren, maar in een uiterste krachtsin spanning wist Ayache de bal nog Stephane Demol probeert in het EK-duel met Bulgarije haasje c voor de lijn weg te werken. bitter weinig voor lijkt te voelen. tekent zich een meerderheid af ten gunste van het nemen van harde maatregelen om het voetbal-van- dalisme uit te bannen. „De rege ring is van mening, dat het invoe ren van een pasjes-systeem de meest logische manier is om her rieschoppers snel te indentifïce- ren", aldus de Britse sportminister Richard Treacey. Het enthousias me in Britse regeringskringen is toegenomen, sinds gebleken is, dat voor de invoering van identiteits kaarten geen wetswijziging nodig is en de Football Trust - een onaf hankelijk lichaam - over voldoende fondsen beschikt om de invoering te financieren. LEIDEN - In de hoofdklasse van het regionale zaalvoetbal deed koploper Van der Plas gister avond goede zaken zonder zelf te spelen. Terwijl de Katwijkse zaalvoetballers, die dinsdag al met 2-0 De Kuyper hadden ver slagen, thuis voor de buis zaten, lieten de achtervolgers Lugdu- num, Menken en THB Boys kostbare punten liggen in de kampioensrace. Lugdunum liet zich in de Drie Octoberhal ver rassen door Van Egomd (3-6), ter wijl THB Boys en Menken elkaar in Lisse in evenwicht hielden (6- 6). In de interregionale klasse won Silva Boys in Den Haag met 5-4 van stadgenoot FV Snoekie. Van Egmond-Lugdunum 6-3. Na een aarzelende seizoenstart gaat de debutant in de hoofd klasse steeds beter draaien. Lug dunum, vorig jaar nog uitko mend in de interregionale klasse, had kennelijk geen acht geslagen op het waarschuwingsschot dat Van Egmond een week eerder had gelost. Toen kegelde de ploeg van coach Henk Neute boom de 'kikkers' uit het be kertoernooi (4-3) en gisteravond werd Lugdunum nog duidelijker op zijn nummer gezet. Arno Lan- cel en Marcel van der Burg na men ieder drie treffers voor hun rekening, terwijl Henri van der Weyden (2x) en Harm de Vos voor Lugdunum tegenscoorden. THB Boys-Menken Landbouw 6-6. Een spectaculaire wedstrijd in de THB-hal waarin de gasten tien minuten voor tijd nog een 2- 6 voorsprong koesterden. Maar die verdween als sneeuw voor de zon toen de gastheren de zaken heel wat energieker gingen aan pakken. In de Noordwij kse de fensie brak zoveel paniek uit dat de Lisser ploeg alsnog langszij kon komen. Ruud Alkemade (3x) Ben van der Zalm (2x) en Kees Nulkes zorgden er voor dat Men ken op een simpele overwinning leek af te stevenen omdat alleen Wim Diels (voor de rust) en Geep van Rooyen (erna) het vijandelij ke net hadden weten te vinden. Maar Peter Schalk, opnieuw Diels en Gerard van Beek (2x) Landwer-ROAC '79 4-7. Een sterk counterend ROAC trok in de Voorhouter Gaasbak aan het langste eind. Na de pauze maak ten de gasten een 3-0 achterstand ongedaan en namen in de slotfa se zelfs afstand van Landwer dat er niet meer in slaagde iets terug te doen. Treffers Landwer: Mar tin de Louw (2x), Hennie Zoet en Max Bleiswijk. Voor ROAC scoorde de sterk spelende Wilco van der Meer 4x, Hans Witteman 2x en Johan Vaneman. Sloos-De Hanepoel 7-3. Na in de eerste helft soepel op een 4-0 voorsprong te zijn gekomen, vat te Sloos het karwei tegen de hek- kesluiter wat te licht op en moest na de doelwisseling niet alleen drie doelpunten incasseren, maar ook een aantal hachelijke momenten voor de veste van Wij nand Sloos toestaan. Aan de overzijde scoorde evenwel ook de thuisploeg nog drie keer zodat de marge van vier doelpunten uiteindelijk gehandhaafd bleef. De doelpunten van de thuisploeg kwamen op naam van Henri Pouw (3x), Martin de Jong (3x) en Ronald van der Pot. Noordwijk-Bahlman 10-7. We derom een doelpuntenfestijn in de Nortgho-hal waar beide 'feèst- ploegen' bijna traditiegetrouw zonder wisselspelers aantraden. In de eerste rondgang klopte er in defensief opzicht niet veel van het Alphense spel waardoor Noordwijk naar een 7-3 tussen stand kon uitlopen. Na de pauze kwam Bahlman terug in de wed strijd en haalde op tot 8-7. Het breekpunt lag bij de uitsluiting van Ton van der Laan waarna de thuisploeg het pleit beslechtte. Grote man bij Noordwijk was Al- bert Bosma die maar liefst zes keer de roos trof. Piet Welling volgde twee keer zijn voorbeeld en Anton Will van Zoelen en Ger- ben Vogelaar scoorden ieder één keer. Peter Gerse (3x), Nick Ver woerd (3x) en Ton van der Laan zorgden voor de Alphense pro- duktie. Pfaff redt punt in kwalificatieduel BRUSSEL (GPD) - De strafrecht- bank in Brussel heeft gisteren drie supporters van de Italiaanse voet balclub Juventus tot zware cel straffen veroordeeld voor hun aan deel in de rellen, die voorafgingen aan het Heizeldrama, op 29 mei vo rig jaar. De 23-jarige Italiaan Umberto Salussoglia kreeg twee jaar celstraf plus 650 gulden boete. Twee van zijn vrienden, Claudio Ardito (26) en Fausto Spedicato (26), kregen vijftien maanden cel aan hun broek plus dezelfde boete. Als gevolg van de rellen tussen supporters van Juventus en de Britse kampioen Liverpool, voor de finale van de Europa-Cup 1 in het Brusselse Heizelstadion, bra ken hevige gevechten uit. Uitein delijk kwamen 39 mensen om het leven en raakten er 450 gewond. Salussoglia kreeg Europese be kendheid omdat op alle televisie schermen zichtbaar was hoe hij met een pistool in de richting van Britse supporters schoot. Later bleek dat het om een alarmpistool ging. De twee anderen zouden een politieagent hebben geslagen bij hun arrestatie. De Brusselse rechter vonniste overigens bij verstek": de drie Ita lianen waren niet komen opdagen. Zij waren al diverse malen eerder gedagvaard, maar lieten steeds we ten dat zij verhinderd waren, dé ene keer wegens ziekte, dan weer omdat zij in militaire dienst moes ten. Salussoglia stuurde dit keer zijn advocaat met de boodschap dat hij aan hepatitis leed. Omdat de Italia nen echter geen bewijsmateriaal konden overleggen, vonniste de rechter by verstek. De officier van justitie had stren ge straffen geëist, omdat het trio in Italië ook al bij voetbalrellen be trokken was geweest. Na hun aan houding op 29 mei 1985 hebben de drie een maand in Brussel in voor hechtenis gezeten. Daarna werden zij echter vrijgelaten. Tony Lewis neemt in een kano bezit van het doelgebied van het Mountain-voetbalveld in Cardiff dat door het noodweer dat de afgelopen dagen ook door Wales raasde voorlopig onbespeelbaar lijkt Althans voor voetballers. (foto AP) GRONINGEN (ANP) - De achtste ronde van het toernooi om het we reldkampioenschap dammen in Groningen is voor de Sowjet-equi- pe niet naar wens verlopen. Zowel Mitsjanski als Sowjet-kampioen Alexander Dibman, misten de kans om zich by het leidende trio te voegen door puntendelingen te gen de Afrikanen Kouame en Ma- mina N'Diaye. De drie koplopers moesten ook in remise berusten en van het hen achtervolgende pelo ton kwam alleen Jannes van der Wal tot winst. De Groningse oud wereldkampioen rukte daardoor op naar een gedeelde vierde plaats op slechts één punt afstand van de leiders. Even zag het ernaar uit dat oud wereldkampioen Iser Koeperman in deze ronde voor een onmogelijk gehouden verrassing zou gaan zor gen. De hoge klassering van de 64- jarige Amerikaan van Russische origine is voor velen toch al moei lijk verteerbaar want de huidige generatie heeft zichtbaar proble men met deze „grootmeester van twee generaties her". In 1968(1) veroverde KoeDerman voor de laatste keer de mondiale ti tel. Hij verdween van '75 tot '84 van het hoogste strijdtoneel om daarna met schijnbaar nog méér elan zijn plaats tussen de wereldtop weer in te nemen. In de achtste ronde leek het er enkele uren op dat hij alleen de leiding zou gaan nemen nadat hij Hans Vermin stevig onder druk had gezet. De in Zwitserland wo nende Nederlander verdedigde zich echter inventief en bereikte na iets meer dan vier uur spelen remi se. Baljakin kwam na een bloede loos duel met wereldkampioen Anatoli Gantwarg na anderhalfuur remise overeen, terwijl het Neder landse onderonsje tussen Jansen en Clerc een uur meer vergde maar ook onbeslist eindigde. Na die betrekkelijk vlotte vre desovereenkomsten hielden de koplopers rekening met de moge lijke opkomst van Alexander Dib man, die zich tegen de Malinees Mamina N'Diaye uitstekende per spectieven schiep. In de tijdnood- fase moet de Sowjet-kampioen echter ergens de beste voortzetting hebben gemist, waarna hij na bijna vijf uur spelen in een voor hem te leurstellende remise berustte. Ongeveer hetzelfde overkwam Nicolai Mitsjanski, die tegen de Ivoriaan Kouamè een voordelige stand opbouwde, maar in het verre middenspel niet kon voorkomen dat de Ivoriaan ten koste van een schijf ook naar de promotielijn Voetballer drie jaar geschorst ZUTPHEN (ANP) - De afdeling Gelderland van de KNVB heeft John Krijgsman voor drie jaar ge schorst. De speler van Ernst, een eerste klasser uit de Gelderse voet balbond, gaf scheidsrechter J.B. Sterling op 19 oktober tijdens de thuiswedstrijd tegen Diepenveen een klap in het gezicht. De arbiter moest zich onder doktersbehande ling stellen. Tot 1 januari 1990 mag Krijgsman evenmin optreden als zaalvoetballer, grensrechter of voetballeider. doorbrak. Ook Michael Korenevs- ki zag geen kans een voordeliger positie tegen de Senegalees Maco- dou N'Diaye tot winst uit te bou wen. Dat alles droeg ertoe bij dat de stemming in het Sowjet-kamp na afloop van deze ronde bepaald niet vrolijk was. In het Nederlandse kamp was de stemming stukken beter. Vooral bij Jannes van der Wal, die een zeer gecompliceerde partij speelde te gen de Surinaamse kampioen Au- tar. Tot ver in het gevorderde mid denspel kreeg men wel de indruk dat de oud-wereldkampioen de beste papieren had, maar concreet winst aangeven was lastig. De Gro ninger kwam de tijdnoodfase goed door en hoewel het eindspel se cuur gespeeld moest worden, maakte de oud-wereldkampioen geen fout. John van den Borst verschafte zichzelf een gunstig uitgangsposi tie tegen de Israëlische kampioen Galperin. In de tijdnoodfase raakte de Limburger het juiste spoor ech ter bijster en na ruim vyf uur spe len moest hij zich met de halve winst tevreden stellen. De stand in groe West-Duitsland Bulgarije i Kane 7 pnt, 17. Guinard 6 pnt, EK-voorronden, groep 5 Nederland - Polen 0-0. Scheidsrechter: Quiniou (Fra). Toeschouwers: 54.000. Gele kaart: Krol (Pol). Stand groep 5: 1. Polen 2 110 3 (2-1) 2. Nederland 2 110 3 (1-0) 3. Griekenland 2 10 12 (3-3) 4. Cyprus 0 0 0 0 0 (0-0) 5. Hongarije 2 0 0 2 0 (1-3) Eerstvolgende wedstrijden: 3/12 Cyprus- Griekenland, 21/12 Cyprus-Nederland. Rest programma Nederlands elftal: 25/3/87 Nederland-Griekenland; 29/4/87: Neder- land-Hongarije; 14/10/87: Polen-Nederland; 28/10/87 Nederland-Cyprus; 16/12/87: Grie kenland-Nederland Groep drie: Oost-Duitsland-Frankrijk 0-0. Toeschouwers: 52.000. Stand groep 3: 1. Sowjet-Unie 3 2 1 0 5 7-1 2. DDR 3 1 2 0 4 2-0 3. IJsland 3 0 2 1 2 1-3 4. Frankrijk 3 0 2 1 2 0-2 5. Noorwegen 2 0 1110-4 Komende programma: 29 april 1987: Sow- jet-Unie-Oost-Duitsland en Frankrijk-IJs land. Groep 7 België - Bulgarije 1-1. 48. Jansen 1-0, 63. Tanev 1-1. Scheidsrechter Arminio (Spa), toeschouwers 25.000. Gele kaarten Sadkov (bul) en Claessen (Bel). Stand in groep 7: 2 10 12 1-2 1 0 0 1 0 0-1 0 0 0 0 0 0-0 r,1. Maco- dou N'Diaye 5 pnt, 19. Casaril 4 pnt, 20. Leandro 1 pnt. ZAALVOETBAL Standen INTERREGIONAAL Zwarte Wolf 9-14 De Rozet Glasbergen 9-13 Silva Boys Data Gold 8-11 Bax Ceverbo 8-11 De Maas Neptunus 9- 9 FC Grovo FV Snoekie 8- 8 FC Lisse Topscorers: Huug Aandewiel (Glasbergen) 9; Peter Gijsman (Zwarte Wolf) 9; Hennie Koet (Glasbergen) 8; Hans van Leeuwen (Bax) 8. HOOFDKLASSE Van der Plas 10-18 ROAC '79 10-9 Menken L. 10-14 Sloos 10-9 Lugdunum 10-14 Landwer 10-8 THB Boys 10-14 De Kuyper 10-8 Topscorers: Wilco van der Meer (ROAC '79) 21; Albert Bosma (Noordwijk) 19; Lau rens van der Voort (De Kuyper) 16. Hoofdklasse: Groningen - Ams Eindhoven - SMB; Koningsclub Volmac/Rotterdam - Philidor/Leiden; Des- isco/WGM - DD. Tweede klasse B: ZSC/Saende - Amstel veen 2; Weenink - De Ooievaar 2; Nieuwen- dam - VAS/ASC; LSG 1 - Philidor/Leiden 2; LSG 2 - US. Derde klasse C: VW - MEMO 2; Voorscho ten - Caissa; De Vennep - Fischer Z; LSG 3 - VHS; Desisco/WGM 3 - Purmerend. Derde klasse D: DD 3 - SO '81; Voorscho ten 2 - De Ooievaar 3; Bloemendaal - Het Zwarte Paard; Volmac/Rotterdam 3 - Pat Mat; Collectief Jan Timman - De Uil. 3 1 2 0 4 9-3 2. Schotland 3 1 2 0 4 3-0 3. Ierland 2 0 2 0 2 2-2 4. Bulgarije 2 0 2 0 2 1-1 5. Luxemburg 2 0 0 2 0 0-9 Groep 8 Jong Bulgarije - Jong Oranje 1-0 (0-0). 65. Stoitsikov 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: uuu. Vjeie Kaanen; Dianier, munimeuu. n Witschge (allen Ned) en Ivanov (Bul) WK in Groningen Achtste ronde Kouame (Ivo) - Mitsjanski (Sov) 1-1, Balja kin (Sov) - Gantwarg (Sov) 1-1, Korenevski (Sov) - Macodou N'Diaye (Sen) 1-1, Mamina N'Diaye (Mal) - Dibman (Sov) 1-1, Casaril (Bel) - Kane (Sen) 0-2, Autar (Sur) - Van der Wal (Ned) 0-2, Koeperman (Vst) - Vermin (Ned) 1-1, Van den Borst (Ned) - Galperin (Isr) 1-1, Jansen (Ned) - Clerc (Ned) 1-1, Guinard (Fra) - Leandro (Bra) 2-0. Stand: 1. Clerc, Baljakin en Koeperman 11 pnt, 4. Dibman, Mitsjanski en Van der Wal 10 pnt, .v..,7. Van den Borst, Jansen, Korenevski en ittler, Krommendijk Vermin 9 pnt, 11. Gantwarg, Kouame en Mamina N'Diaye 8 pnt, 14. Autar, Galperin Toernooi LSRC LEIDEN - De Leidse squashver- eniging LSRC houdt het aanstaan de weekeinde een toernooi in de diverse categorieën. Deelnemers worden verwacht uit het gehele land. Het evenement begint vrij dagavond om 19.00 uur. De prijs uitreiking wordt zondagmiddag rond de klok van 17.00 uur ver wacht. Plaats van handeling is de 3 'Octoberhal aan de Smaragdlaan. Uitvoering Jahn LEIDEN - De leden van de Leidse gymnastiekvereniging Jahn ver zorgen morgenavond een uitvoe ring. De demonstratie heeft plaats in de sporthal van het Rijnlands Lyceum aan de Apollolaan in Oegstgeest en begint om 19.30 uur. Afgebroken.partijen vierde ronde: Hongarije - Sowjet-Unie 1 %-2%, Indonesië- Joegoslavië l%-2%, Spanje-Griekenland 3- Vijfde ronde: Joegoslavië-Sowjet-Unie 2-2, Frankrijk-Bulgarije l%-2%, Tsjechoslowa- kije-Chili 2-2, West-Duitsland-Argentinië V2-P/2, Brunei-Ned. Antillen 3-1, Engeland- Hongarije 2%-l>/2, China-Cuba 1-3, Finland- IJsland 1-3, Tsjechoslowakije-Chili 2-2. Stand aan de kop: 1. Sowjet-Unie 15% pun ten, 2. Engeland, Joegoslavië en Cuba 15,5. IJsland, Argentinië en Bulgarije 14%, 8. Hongarije en Schotland 14, 10. Verenigde Staten, Tsjechoslowakije, Roemenië, Frankrijk, Chili, China en Indonesië 13%. fde ronde: West-Duitsland-Engeland 1- t-Unie-Joegoslavië 2-1, China-Roe- 2%-%, Polen-Hongarije %-2%, Frankrijk-Sparye 1-2, Zwitserland-India 2- 1, Verenigde Staten-Bulgarije V/2-IV2. Stand aan de kop: 1. Sowjet-Unie :land 11, 4. Vijfde rond 2, Sowjet-U TWEEDE KOERS, 2000 meter: 1. Anneriet (A.J. Mollema) 2.51,9 - 1.26,0, 2. Alexander Dorado, 3. Zo Proud. Niet 'gestart: Zingw- rong S. Tqto: winnend f. 3,60, plaats f. 2,20 f. 1,30 f. 1,20, koppel f. 8,10, trio f. 28,50. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Amor Bos- hoeve (A.J. Mollema) 2.56,1 -1.28,1, 2. Zitia uit Uden, 3. Arizona Guapa. Toto: winnend f. 4,40, plaats f. 3,20 f. 3,10 f>5,20, koppel f. 73,00. trio f. 463.60. VIERDE KOERS, 1660 meter: 1. Ypeus (W.H. Geersen) 2.21,7 -1.25,4,2. Zieüe Prin ces, 3. Zegneur. Niet gestart: Zefier West. Toto: winnend f. 23,40, plaats f. 3,00 f. 2,30 f. 3,60, koppel f. 93,60, trio f. 522,80. VIJFDE KOERS, 2000 meter: 1. Wilgen du 1 Beek) 2.47,3 - 1.23,7, 2. Weet 12 punten, 3. Engeland 11 10%, 5. Hongarije 10 en 1 a n Zwitserland 10. Westduitse midlotto De trekkingen voor de Westduitse midlotto hadden woensdagavond het volgende re sultaat: Trekking A: Winnende getallen: 4 - 11 - 13 - 30-36- 48. Reservegetal: 41. Trekking B: Winnende getallen: 9 - 10 - 28 - 32 - 45 - 48. Reservegetal: 30. Spel 77: 5571887. Hanover, 3. Zerline S. Toto: winnend f. 6,30, plaats f. 2,00 f. 2,40 f. 2,70, koppel f. 16,60, trio f. 84,30. ZEVENDE KOERS, 2380 meter: 1. Yoyo Melodie (H.T. Bousie) 3.24,8 - 1.26,1, 2. Zormana W, 3. Atlanta. Toto: winnend f. 41,20, plaats f. 4,30 f. 1,60 f. 2,10, koppel f. 69,90, trio f. 815,30. ACHTSTE KOERS, 2380 meter: 1. Wars- zaw (A. de Wrede) 3.21,4 - 1.24,6, 2: Zevira Oostland, 3. You Winn Boszorg. Niet ge- f. 33,10. NEGENDE KOERS, 2000 meter: 1. Wendy Compaen (A.J.M. van Brederode) 2.47,8 - 2,50, koppel f. 36,00, ti TIENDE KOERS, 2380 meter: 1. Vesins la Fusee (H.J.W. Grift) 3.20,3 - 1.24,2, 2. Ures- co Double, 3. Un Deux Trois. Toto: win nend f. 5,00, plaats f. 1,40 f. 1,40 f. 1,20, kop pel f. 19,50, trio f. 84,40. ELFDE KOERS, 1660 meter: 1. Yarell Gal lant (N. Knoll) 2.20,1 - 1.24,4, 2. Yurgo Westfrisia, 3. Ashley Siro. Niet gestart: 1,80 f. 1,40, koppel f. 11,40, trio f. 32,00. 1,50 f. 5,10 f. 1,40, koppel f. 50,30, t DUBAI (Rtr/AFP) - Het heeft het favoriete schaakteam van de Sowjet- Unie gisteren tijdens de Schaalolympiade in Dubai niet meegezeten. Het begon al bij het uitspelen van de afgebroken partij uit de vierde ronde tussen wereldkampioen Kasparov en de Hongaarsë-veteraap Portisch. De experts hadden voorspeld, dat Kasparov een zekere zegë tegemoet ging. Portisch had echter een uitstekende defensie gevonden, die goed zou blijken voor een onverwachte remise. Daardoor werd het niet 3-1, maar 2V2-1V2 voor de Sowjet-Unie. In de vijfde ronde slaagde Joegoslavië er voorts in de Russen op 2-2 te houden. De altijd strijdbare Ljubojevic bracht oud-wereldkampioen Karpov diens eerste Olympiade-nederlaag sedert 1972 toe. Door deze resultaten heeft de Sowjet-Unie niet meer dan een half punt voorsprong op de drie achtervolgers; Engeland, Joegoslavië en Cuba. De Engelsen boekten een uitstekende zege van 2V2-IV2 op Hongarije, dat na afloop spijt had Portisch en Ribli een rustdag te hebben gegund. Cuba rekende af met het tot woensdag zeer sterk spelende China: 3-1. In de wandelgangen was er weer rumoer rond de figuur Capomanes, die aast op stemmen om zijn herverkiezing als voorzitter van de wereld schaakbond (FIDE) veilig te stellen. Volgens Ahmed Abdullah Abu Hus sein, woordvoerder van het organisatiecomité, was het idee om de arme landen reiskosten te betalen, wel degelijk afkomstig van Campomanes en niet van de Arabische oliesjeiks. „Het is zijn goed recht om dezelfde wapens te gebruiken als zijn tegen strevers", verklaarde Hussein, doelend op de Brazilaanse kandidaat Lu- cena. Deze was woedend toen hij de woorden van Hussein hoorde: „Ik heb voor niemand tickets gekocht", zei hy, „Het is onvoorstelbaar, dat iemand van buiten de FIDE dergelijke verklaringen aflegt". Kasparov herhaalde nog eens in een interview met het plaatselijke blad Al-Ittihad zijn bezwaren tegen Campomanes. „Die man heeft herhaalde lijk een vijandige houding ten opzichte van de schakers aangenomen", was een van de beschuldigingen van Kasparov. De enige woorden, die een minzaam glimlachende Campomanes daarop kwijt wilde, waren: „geen commentaar". Bij de dames voegde China zich verrassend bij lijstaanvoerder Sowjet- Unie. De Chinese speelsters versloegen het sterke Roemenië met opval lend gemak: 2V2-V2. De Sowjet-Unie won met 2-1 van Joegoslavië.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17