'Ik maak uit wat er gebeurt' Cruijff wil meeregeren $an de y.jLijn. Olympisch stadion is gevaarlijk Rono op borg vrij Mist houdt Jong Oranje in Wenen DINSDAG 18 NOVEMBER 1986 'Bondscoach? Kan ik erbij doen' ZEIST (GPD) De aanvaring tus sen Johan Cruijff en bondscoach Rinus Michels was even voorspel baar als de uitslag van Ajax-Hera- cles. Slechts het tijdstip was een verrassing. Maar is Cruijff nu een notoire dwarsligger, een perfectio nist of gewoon een (bezeten vak man, die waakt over de Ajacieden als een kloek over haar hen? Of wilde Cruijff met de geldboete van in totaal tweeduizend gulden die hij zijn zeven internationals opleg de voor gedane arbeid voor eens en altijd duidelijk maken wie de baas is? „Op die manier probeert Cruijff ons zelfstandig te maken", heeft Ronald Spelbos lering getrokken uit de machtsstrijd aan de top. „Daar waag ik mij de volgende keer niet meer aan". Hoe lang zal het nog duren dat het Nederlands elftal, op Gullit en misschien Ronald Koeman na, lou ter uit spelers van Ajax bestaat? Als Cruijff het in Zeist voor het zeggen had, stond Menzo allang in het doel van Oranje. „Ik zeg niet AMSTERDAM (GPD) De veilig heid van toeschouwers in het Olympisch Stadion in Amsterdam staat ter discussie. Niet alleen bij de Gemeentelijke Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht en de hoofdstedelijke politie, maar voor al bij de brandweer in de hoofd stad. Reden ook waarom de fractie van de WD in de Amsterdamse gemeenteraad een motie klaar heeft liggen, waarin het college van B en W wordt verzocht na de inter land van het Nederlands elftal te gen Polen, morgenavond, voorlo pig tot 1 januari geen internationa le evenementen meer toe te staan in de betonnen voetbaltempel van Amsterdam. De WD-fractie baseert zich daarbij op een rapport, dat de Am sterdamse brandweer in samen werking met de politie en de Dienst Bouw- en Woningtoezicht heeft opgesteld. Een rapport, waar bij de gemeenteraadsleden en het college van B en W twee kanten uit kan. Aan de ene kant wordt in het rapport gewag gemaakt van risico volle situaties, door het ontbreken van voldoende vluchtwegen, het niet aanwezig zijn van brandblus- apparaten en de afwezigheid van een ringblusleiding. Aan de andere kant rept het rapport echter over een stadion zonder al te grote risi co's, gezien het materiaal waarmee het stadion gebouwd is. Niet alleen de brandweer heeft problemen met het stadion, ook de politie en de Dienst Bouw- en Wo ningtoezicht van de gemeente Am sterdam omschrijven het als 'ge vaarlijk'. Vooral de bouwkundige staat van het voor de Olympische Spelen van 1928 gebouwde stadion zou na bijna 60 jaar te wensen over laten. De WD-fractie in de Am sterdamse raad verbaast zich er dan ook over, dat ongelukken tot dusver zijn uitgebleven. De libera len zullen de motie, die zij hebben opgesteld, volgende week woens dag tijdens de gemeenteraadsver gadering indienen. „Wij willen namelijk niet de ver antwoordelijkheid dragen indien er echt iets misgaat bij internatio nale sportevenementen in het Olympisch Stadion", zo meent de WD. De liberale raadsfractie neemt daarmee tegelijkertijd af stand van de bewering als zou Ne derland-Polen niet in Amsterdam gespeeld mogen worden. „Die wedstrijd stond nu eenmaal vast". Wel hoopt men op deze manier te voorkomen dat B en W toestem ming geeft om in mei volgend jaar in het stadion de Europa-Cup-II-fi- nale te laten verspelen. Een delega tie van de technische commissie van de UEFA de Europese voet balbond arriveert in de loop van vandaag in de hoofdstad om de voetbaltempel aan een nadere in spectie te onderwerpen. dat Van Breukelen het slecht doet", nam hij het onlangs voor zijn doelman op; „ik zeg dat Menzo de beste is". Tahamata staat er bij gebrek aan beter, voor Van Tigge- len geldt in feite hetzelfde. Tien te gen een dat de opvolgers van die twee uit de Ajax-school komen, waarmee de macht van Cruijff al leen maar toeneemt. En daarmee de kansen op een hernieuwde bot sing tussen Michels en Cruijff. En die zal niet lang op zich laten wach ten. Veelzeggend in dat opzicht zijn de uitspraken van Blind, die zater dag in een interview onthulde hpe Cruijff denkt over de machtsver houdingen binnen Oranje. „Als we met zeven man bij Oranje zitten, moeten wij van Cruijff beslissen wat er gebeurt. Als iemand dwars ligt, zorg je gewoon dat je hem er uit speelt. Dan speel je hem bij voorbeeld op een rot manier de bal aan". Het kost Blind moeite zo te denken, „maar dat leer je wel". Verkeerd Dat geldt nog net niet voor Wou ters. „Als je zo gaat denken, ben je toch echt verkeerd bezig. Wat Cruijff bedoelt is dat wij er voor moeten zorgen dat wij in de positie spelen die het beste bij ons past". Met andere woorden: de Ajacieden delen de lakens uit en mogen zich onder geen beding aan de kant la ten drukken. Cruijff gaf elf jaar geleden zelf het voorbeeld wat hij daarmee be doelt. Samen met Neeskens arri veerde hij in het najaar van 1975 vanuit Barcelona pas daags voor de wedstrijd tegen Polen in Chor- zow. Zeer tot ongenoegen van vooral de PSV'ers. Twee weken la ter, aan de vooravond van de re turn tegen de Polen, zou het me ningsverschil worden uitgepraat. Maar het eind van het liedje was wel dat Van Beveren en Van der Kuylen als verliezers voortijdig het sportcentrum in Zeist verlieten. Die breuk betekende in feite het einde van de interlandlloopbaan van de twee PSV'ers. Aan de voor avond van deze Nederland-Polen voltooide Cruijff zijn „Poolse trilo gie". Waar de meeste Ajacieden nogal lauw reageerden op het machts misbruik van Cruijff, had Jan Wou ters in elk geval de moed zijn onge- Johan Cruijff heeft zijn macht doen voelen in Zeist. „Wij moeten van Cruijff beslissen wat er in Oranje gebeurt. Als iemand dwarsligt zorg je gewoon datje hem eruit speelt" weet Danny Blind. (archieffoto anp> noegen te ventileren. „Ik ben het er niet mee eens en vind bovendien dat de schuld zeker niet bij de spe lers ligt. „Er is weinig tegenin te bren-1 gen", toonde Spelbos meer begrip voor de beslissing van Cruijff. „Maar ik beschouw het wel als een les voor de toekomst. Dit zal me niet weer overkomen. Als ik een opdracht van Cruijff krijg, hou ik me daaraan. Als ik dan in conflict kom met de bondscoach, moet ik dat maar met hem zien op te los sen. Klakkeloos spelen doe ik in elk geval niet meer". Rijkaard op zijn beurt: „Ik neem aan dat Cruijff zo'n beslissing weloverwogen neemt en dan leg ik mij daarbij neer. Voor mij is zo'n oefenpartijtje minder inspannend dan de trai ning bij de club. Het lijkt mij ook niet dat het heeft doorgewerkt op de wedstrijd tegen Rheden. Wij spelen wel meer slechte wedstrij den". Daar ging het Cruijff waarschijnlijk ook niet om. Het is eerder de strijd om de macht en zijn aversie tegen het bondsappa- raat in Zeist. „Als Ajax", liet Cruijff onlangs weten, „staan wij positief tegenover de vertegenwoordigen de elftallen. Wij willen dolgraag sa menwerken, maar dat blijkt niet mogelijk. De heren moeten Ajax niet als een grote put zien waar ze voortdurend spelers uit kunnen plukken. Ik lever jaarlijks zo'n 30 spelers voor allerlei vertegenwoor digende elftallen. Mag ik dan op z'n minst iets te vertellen hebben?" In principe is de functie van bondscoach volgens Cruijff een full-time baan. „Maar wanneer je met niemand iets te maken hebt, kun je het er bij doen. Dat lijkt me geen punt. Ik zou dat kunnen op brengen". De tijd lijkt dichterbij dan ooit dat de vakman-zonder-di ploma's in de voetsporen treedt van volleybalcoach Arie Selinger. Als clubcoach van het sterkste' team van Nederland met louter in ternationals dwongen de spelers de volleybalbond Selinger aan te stellen tot bondscoach. Het mag niemand verbazen als de voetbal bonzen tot eenzelfde stap worden gedwongen. De invloed die Cruijff nu al in Zeist laat gelden, wijst dui delijk in die richting. Dat weet Mi chels als geen ander. Want daar voor loopt hij inderdaad lang ge noeg mee. Breedeveld In de nacht van woensdag op donderdag overleed oud-ASC- voorzitter Gerrit Prevo (70), twee dagen later volgde oud-Lugdu- num-voorzitter Jan Breedeveld (73). De oudste generatie be stuursleden is bezig ons te ontval len. De dood van Prevo kwam voor mij totaal onverwacht. Toen mij zaterdagmiddag het overlijden van Breedeveld werd gemeld, keek ik daar niet van op. Het laatste jaar ontmoette ik hem bij Lugdunum nog wel eens en elke keer leek hij me weer wat stiller te zijn geworden. Een teken aan de wand, want in zijn goede tijd kon hij zijn woordje altijd heel goed doen. Jan Breedeveld is 56 jaar lid van Lugdunum geweest, van die 56 jaar bracht hij er veertig door in het bestuur en van die veertig jaar hanteerde hij 33 jaar de voorzittershamer. Inderdaad, een uitstervend ras. Als voorzitter is Breedevelds pad bepaald niet altijd over ro zen gegaan. Ik zal hier geen oude koeien uit de Haarlemmertrek vaart halen, maar hij én Lugdu num hebben het op dat vorige veld vaak heel zwaar gehad. Ve len zouden hebben afgehaakt, Breedeveld bleef op zijn post. Hij kon vermoedelijk ook niet an ders, gehecht aan zijn club als hij was. Het moet zeker voor hem een immens genoegen zijn geweest dat hij ten slotte zijn groenwitte schare uit de kommer en kwel van de Haarlemmertrekvaart naar het beloofde land van Kik kerpolder II kon leiden. In 1977 legde Breedeveld al zijn functies neer, na nog wel zijn opvolger, Phil Verstraaten, met geduld en gevoel te hebben inge werkt. Bij zijn afscheid publi ceerde hij, heel origineel, zijn me moires als clubbestuurder. Breedeveld is voor Lugdunum van grote betekenis geweest, Lug dunum is voor Breedeveld al evenzeer van grote betekenis ge weest - het was een liefde die een leven lang meeging. Matig, matig Zaterdag ben ik gaan kijken naar de regionale jeugd van Roo- denburg en UVS, die in Noord te gen elkaar speelden. Het is nuttig af en toe je blik te laten gaan over de jongens die de voetballers van morgen zullen zijn. Welnu, ik kan bepaald niet zeggen dat ik een kostelijk middagje heb beleefd. Het peil van het gebodene was matig, mdtig. Er konden mis- Let op: scoren uit een omhaal wordt dé grote mode. Bij PSV- RKC probeerde Gerald Vanen burg het. Zonder succes. schien verzachtende omstandig heden worden aangevoerd: het veld was glad en zwaar en beide ploegen hadden invallers, zo werd, mij verteld. Maar dan nog. Echt talent kon ik niet ontwaren of het hield zich om de een of an dere reden schuil. Er werd onvol doende bewogen, de loopvaar digheid van de meesten was niet om over naar huis te schrijven en een aardige passeerbeweging be hoorde tot de uitzonderingen. Dat boek van Wiel Coerver heeft dan wel een recordoplage gehaald, maar in de praktijk valt er nog weinig van te merken. Bij Roodenburg zag ik voorin één jongen (Glenn Helder) die een bal soepel kon aannemen en dan een man voorbijkomen, maar hij was te zelfzuchtig en bo vendien te licht, zodat de UVS- verdediging hem snel in de gras zoden kon werken. Wat me ook opviel, was dat er in dit toch plaatselijke gevecht weinig vuur zat. Ik miste een portie verbeten heid. Eigen aan de kinderen die gepokt en gemazeld dijn in de ja ren zeventig UVS won met 2-1, maar over tuigend was het allerminst. Verstand Onlangs met een goede bekende gesproken die met een mengeling van humór en ergernis gewag maakte van een zaakje dat zich nog niet zo lang geleden heeft voorgedaan bij de f-pupillen (voetballertjes van 6-7 jaar). Vermoedelijk opgejut door langs de lijn staande ouders had een jeugdleider van zo'n teampie (men werkt in die leeftijdsgroep met zeventallen), zijn ukkies op zeker moment opdracht gegeven "zich te richten op de benen van de tegenpartij". Tja, je bent jeugdleider of je bent het niet. Degene die als scheidsrechter optrad, hoorde dat, vond het wel heel bar en wees de jeugdleider buiten de lijnen (jeugdleiders lo pen bij de 6-7 jarigen vaak in het veld met het spel mee, ofschoon dat officieel niet meer mag). Over die beslissing maakte een der ou ders aan de kant zich zo kwaad dat hij zei: "Als die jeugdleider eruit moet dan neem ik mijn zoon ook uit het veld". En zo geschied de het ook. Ik heb het al herhaaldelijk be weerd: als er geen ouders beston den, zouden ze ook niet moeten worden uitgevonden. In dat bewuste wedstrijdje werd niet met 7 tegen 7, maar met 8 tegen 8 gespeeld. Daar is geen bezwaar tegen, want het gaat in die potjes om de leut - althans daar hoort het op die leeftijd om te gaan. Maar die weggestuurde jeugdleider wees de scheidsrechter er op dat er door het uit de strijd nemen van dat ene jongetje met 8 tegen 7 werd gespeeld en dat nu een "on reglementaire" situatie was ont staan. Van het een kwam het an der en van het ander werd het staken. Nu vraag ik u. Maar daarmee zijn we er nog niet. Oh, nee. Er werd van dit gebbetje ook nog rapportopgemaakt. En toen was er niet meer aan te ontkomen dat de tuchtcommissie voor de jeugd zich er over boog. Die tuchtcommissie, aldus mijn zegs man, schijnt een beetje met de handen in het haar te hebben ge zeten. Aan die jongetjes lag het niet, wèl aan de entourage. Wat moet je dan doen? De tuchtcom missie heeft de jeugdleiders ge hoord en iets gezegd in de trant van: "Laten we als volwassen mensen nou toch in hemelsnaam ons verst&nd gebruiken". Dat lijkt me inderdaad hard nodig, anders zie ik in de verre toekomst burgemeesters ook dat pupillenvoetbal nog eens uit hun stad verbannen RUUD PAAUW Michels verbaasd over boetes internationals Aj ax na oefenstage ZEIST (GPD) - In de voorbereiding op een belangrijke interland is er altijd wel wat aan de hand rond Oranje. Het Nederlands elftal lijkt eenvoudig niet te kunnen bestaan zonder problemen. Vlak voor het treffen met de Polen, in de voorronden van de strijd om het Europees voetbalkampioenschap, stond gisteren 'dus' weer eens niet de wedstrijd, maar een bijzaak centraal. De boetes die Ajax, oftewel Cruijff, zijn internationals had opgelegd omdat ze 'te veel hadden gedaan' tijdens de KNVB-oefenstage, bepaalden de discussies in Zeist. Rinus Michels zette zich daar openlijk af tegen zijn vroegere pupil, die volgens hem met zijn maatregel 'over de schreef was gegaan. De bondscoach kon tot op zekere hoogte wel 'begrip' opbrengen voor de standpunten van Cruijff, maar achtte die^s daden, en dus de straffen, overdreven. „Ik kan me voorstellen dat een aankomend coach zich zorgen maakt over de belasting van zijn spelers, maar als dit soort maatregelen vaker wordt genomen, kun je de trainingsbij eenkomsten net zo goed afschaf fen. Ik ben het er niet mee eens dat je de voetballers er verantwoorde lijk voor stelt als ik ze laat spelen", betoogde hij. Ajax, in casu Cruijff, had dat wel gedaan. Bekeuring Na afloop van de twee Oranje- trainingsdagen van vorige week waren alle zeven geselecteerde Ajacieden voor hun activiteiten door de technisch directeur be loond met een bekeuring. Ronald HACKENSACK (DPA/SID) - De wereld atletiek federatie HAAF) heeft de voormalige 'wonderloper' Henry Rono een langer ver blijf in de gevangenis bespaard door de borgsom van 3000 dollar voor baar rekening te nemen. De 34-jarige Afrikaan werd zater dag opgepakt in Hackensack in New Jersey, nadat hij gepro beerd had twee banken op te lichten voor 600 dollar totaal IAAF-voorzitter Nebiolo gaf na het bekend worden van de ar restatie van Rono onmiddellijk opdracht de vrijlating van de atleet te regelen. „Wij zijn verplicht", zei de Italiaan in Rome, „een grote kampioen, die in zijn leven vele problemen kent, te helpen. Jaren heeft hij moeten vechten tegen een zware ziekte, nu heeft hij alcoholproblemen. Maar de eerste stap moet zijn hem zijn vrijheid terug te geven". Henry Rono zette in mei en juni 1978 de atletiekwereld op zijn kop door in twee maanden wereldrecords op vier lange afstan den (3000 meter, 3000 meter steeple, vijf en tien kilometer) te lopen. Van die vier heeft hij er nog twee in zijn bezit, beide 3000 meters. Afgelopen zomer trok de Keniaan de aandacht door vele organisatoren op te zadelen met onbetaalde telefoon- en hotelre keningen. Na zijn vrijlating zei Rono, dat hij onschuldig was. „Ik heb dergelijke zwendelpraktijken niet nodig. Men moet geen diefin mij zien, maar een miljonair. Alleen in 1978 al verdiende ik meer dan 200.000 dollar". Opnieuw kondigde hij aan terug te keren op de atletiekbaan. Spelbos, Frank Rijkaard en John ny van 't Schip kregen een boete van 500 gulden. Bang als Cruijff was voor verergering van de bles sures en 'overbelasting' had hij hun gedicteerd respectievelijk slechts één heel en tweemaal een half duel in actie te komen. Het trio was echter langer ingezet en kreeg daarvoor de rekening gepresen teerd. Hoewel zij zich wèl aan de opdrachten hadden gehouden, werden Van Basten, Silooy, Wou ters en Bosman toch voor de helft van dat bedrag belast omdat ze als 'medeplichtigen' werden be schouwd. SCHIPHOL (ANP) - De voetbalse lectie van Polen is gisteravond niet op tijd in Nederland gearri veerd. De ploeg, die woensdag in Amsterdam in de voorronden van de Europese titelstrijd tegen Ne derland speelt, kon gistermiddag niet uit Warschau vertrekken. Het slechte weer in de hoofdstad deed de Polen uitwijken naar Poznan. Het gezelschap wordt nu op Schiphol verwacht rond tien uur. De eerste training van de ploeg is door de vertraging komen te ver vallen. „En dat vind ik onjuist", nam Mi chels de betrokken Oranje-klanten mondeling in bescherming. Niet dat de KNVB nu hun boete zal be talen, maar hij wilde wel voor ze pleiten. „Die jongens zitten tussen twee vuren. Die kunnen moeilijk zeggen dat ze niet willen spelen, want dat bepaal ik. Anders moeten ze niet komen", stelde hij hard. „Zodra ze in Zeist zijn ligt de ver antwoordelijkheid bij dokter Kes- sel en bij mij. Op grond van zijn medische adviezen maak ik uit wat er gaat gebeuren". „Ik heb alleen met hem en me zelf te maken", benadrukte de bondscoach. „Al houd ik natuur lijk wel zo veel mogelijk rekening met de informatie van Ajóx. De zondag voor de oefenstage heb ik ook nog overleg gehad met Cruijff, maar ik wist niets van spelers die minder mochten spelen. Wel van voetballers met klachten (Van Bas ten, Wouters, Bosman en Spelbos) en met hen heb ik rekening gehou den". Contact Dat had ook KNVB-arts Kessel gedaan. Hij onderstreepte dat hij „geen enkel advies in de wind had geslagen", dat hem in het overleg met zijn Ajax-collega Stibbe was gegeven. „Tussen de twee oefen wedstrijden in is er zelfs nog con tact met hem geweest, dus wil ik Stibbe wel eens over deze zaak ho ren", aldus Kessel, die de boetes al evenmin begreep als Michels. De bondscoach vond trouwens ook dat hij de anderen („inclusief de overige Ajacieden die volledig fit waren") nog had gespaard. „Want op dinsdag noch woensdag is er getraind en waren er alleen die oefenwedstrijden. En dat was geen overdreven belasting, omdat ze daarin niet tot het uiterste hoefden te gaan. Ze konden zich aanpassen in hun inzet en inspanning, wat dan ook prompt gebeurde. Dus be grijp ik dit allemaal niet zo". Te meer niet, „omdat ik me bij de bepaling van het tijdstip van de oe fenstage al had moeten aanpassen aan Ajax en Van Basten" (die in Parijs de gouden schoen moest op halen), „en ik ook met medische zaken rekening heb gehouden. Wij hebben dus ons best gedaan en meer kunnen we niet doen, want het moet wel binnen de perken blijven". Wel begreep Michels de bezorgd heid van Cruijff voor zijn voetbal iers, die al sinds augustus twee maal in de week in actie komen. „Over het algemeen is alles wat spelers doen voor een nationaal elf tal al te veel in de ogen van een coach. Een aankomend coach die zoveel man levert, heeft daar nog meer moeite mee. Bovendien be staat bij Ajax de dwang steeds weer te presteren. Dus kan ik wel begrijpen dat Cruijff hoge eisen stelt. Dat is pok terecht, maar dat Bondscoach Rinus Michels en trainer Dick Advocaat (r) kuieren rustig door de Zeister bossen tijdens de training van het Nederlands elftal voor de interland tegen Polen, die morgen in Amsterdam wordt gespeeld. (foto ANP) kun je niet te ver doorvoeren. Ik heb tenslotte ook mijn belangen. Daarbij probeer ik zijn positie dan wel in de gaten te houden, maar verder kan ik niet gaan. Is men dan nog niet tevreden, dan is dat jam- Voluit Michels geloofde overigens niet dat de 'boete-affaire' door zal werken in het duel tegen Polen. „Het wedstrijdgebeuren leeft zoda nig bij de spelers, dat het alle ande re factoren overheerst. Ze zullen er dan ook niet bij stilstaan. Je kunt dit soort zaken beter vermijden, maar misschien is het ook wel goed dat dit is gebeurd. Anders zou je hier doodgaan van verveling", sprak hij met het oog op het kwali ficatieduel van morgenavond, dat nu echt is gaan leven. Daarin zal hij vermoedelijk star ten met 'het elftal van Boedapest'. „Er zijn geen sensationele wijzigin gen te verwachten", aldus Michels, die ervan uitgaat dat 'iedereen', in clusief Bosman en Suvryn, 'fit is' en die ten slotte de hele zaak hu moristisch relativeerde. „Ik weet alleen nog niet of ze woensdag vol uit mogen gaan". PAUL DE TOMBE Pfaff in doel BRUSSEL (SID/ANP) - Jean-Ma- rie Pfaff zal in het Heizel- stadion in Brussel het Belgische doel verdedigen in de EK-kwalifi- catiewedstrijd tegen Bulgarije. De populaire Belg koos gisteren na koortsachtig overleg met zijn werkgever, Bayern München, voor de nationale ploeg. Manager Uli Hoeness van Bayern had in de ochtenduren nog een dringend beroep op zijn doel man gedaan zich beschikbaar te houden voor de bekerwedstrijd te gen Fortuna Düsseldorf vanavond. Bondscoach Thys liet Pfaff we ten, dat hij bij vertrek naar Düssel dorf niet meer hoefde te rekenen op uitverkiezingen voor het Bel gisch elftal. Voor dit dreigement zwichtte de volksheld van Vlaan deren. WENEN (ANP) - Jong Orapje is gisteren op weg naar Sofia, waar de Bulgaarse jeugd tot 21 jaar de eer ste tegenstander is in het kwalifica tietoernooi voor het Europees kampioenschap, gestrand in We nen. De dichte mist en het slechte weer in de Bulgaarse (en ook Oos tenrijkse) hoofdstad verhinderden dat de selectie van bondscoach Bert van Lingen door kon reizen. De kans, dat vanavond volgens plan om zes uur kan worden afge trapt in Sofia is, zoveel is wel dui delijk geworden tijdens het uren lange oponthoud op het Weense vliegveld, nihil. Na ruggespraak met het thuis front heeft de Nederlandse compe titieleider Jan Huijbregts vanuit Zeist de Bulgaarse voetbalbond en de UEFA op de hoogte gebracht van de situatie. De Bulgaren, die overigens hun eerste wedstrijd in het toernooi in en tegen West- Duitsland met 0-2 verloren, toon den zich bereid het duel van van daag een paar uur op te schuiven of zelfs te verplaatsen naar morgen middag. De speculaties over een voor spoedige voortzetting van de bizar re reis kregen echter van een lucht haven-beambte een geduchte knauw. Die verzekerde dat de weerdeskundigen ook voor dins dag weinig goeds hebben te mel den. Zo er al gevlogen kan worden, dan wordt Belgrado - een ander noemde ook Boedapest - de vol gende halteplaats. Daar moeten bovendien nog voldoende reizigers ov.er zijn, die de hinkstapsprong Amsterdam-Sofia willen afmaken. De Nederlandse afvaardiging op de wachtlijst is niet groot genoeg om het toestel door te laten vliegen naar Bulgarije. Andere mogelijk heden waren vooralsnog onvind baar. Of het moest de oplossing van KNVB-official Jacques Hoge- woning zijn: terug naar huis. Die route komt ter sprake als Wenen het eindstation blijkt en de UEFA begrip heeft voor de situatie en een nieuwe datum wenselijk acht. De spelersgroep was na zeven uur kaarten en rondhangen blij zich in een trainingspak te kunnen hullen. Dank zij de inbreng van be geleider Klaas Nuninga, wiens contacten met de Oostenrijkse voetbalbond nog altijd goed zijn, kon Van Lingen met Jong Oranje terecht in het Prater-stadion om de loomheid uit lijf en leden te ver drijven en nog iets van een voorbe reiding te treffen. De verwachting is echter dat het hierbij zal blijven.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13