Vrouwen MSV winnen derby NOVO klimt naar de eerste plaats Saturnus verliest punt Krijtenburg sterk Leiden wil Europa Cup basketbal Bordjes verhangen in Katwijk MAANDAG-17 NOVEMBER 1986 O r -r S T SPORT PAGINA 17 LEIDEN - In de volleybalcom petitie kon Leython eindelijk weer eens juichen. In Haarlem werd Ovra een duidelijke neder laag bezorgd (1-3). Daarmee na men de Leiderdorpers weer wat afstand van de onderste twee plaatsen. Novo leed weliswaar een verliespuntje 2-3 bij Ekpalvo 2, maar kwam door het verlies van Zevenhuisen (3-2 by US), toch op de eerste plaats. Gemini toonde wederom aan op de goe de weg te zijn. Nu werd gewon nen van hekkesluiter Riva/VCS met 3-2. Bij de vrouwen verloor een onzeker spelend Gemini met 3-0 van Molenwiek en pakte No vo een puntje van het hoogge- klasseerde Amsterdam/Boeme rang (2-3). Leython klom verder omhoog door een gedecideerde 3-1 overwinning op Van Santen/ Haag 2. De start van Leython in het uit- duel tegen Ovra was niet zo den derend. Door de vele persoonlij ke fouten kwam de aanval niet goed los en kon Ovra een over wicht opbouwen, dat in een 15-10 setwinst gestalte kreeg. De twee de set verliep veel beter. Gecon centreerd spelend werd van meet af aan een voorsprong op gebouwd, die niet meer uit han den gegeven werd. Eigenlijk voor het eerst na zijn terugkeer in Leython kreeg Wim Schouten met zijn sanvallende acties de handen veelvuldig op elkaar. Na de ruime winst van deze set bleef de aanval een tijd het antwoord schuldig (Ovra kwam zelfs op 12- 4). Met Rob Mudde op serve en een uitblinkende John Groen keerde het tij. Punt voor punt liep Leython in tot 12-14. Nog was de set niet beslist, maar via 14-14 trok Leython aan het lang ste eind: 14-16. Een zwaar aange slagen Ovra zag er toen geen brood meer in en gaf zich gemak kelijk gewonnen in de vierde set (8-15 en 1-3). Gemini behaalde eigenlijk zijn eerste (magere) overwinning op het eveneens in degradatie nood verkerende Riva/VCS. Aan de basis van deze zege stond Wil- bert Kokshoorn, die zijn mede spelers enorm inspireerde. Toch liep het nog niet echt lekker bij de Voorschotenaren, daarvoor lag de pass te onzuiver. De inzet vergoedde veel (15-12, 8-15, 15-9, 11-15, 16-14). Novo's topteam behaalde uit in een zinderend duel een knappe 2-3 overwinning op het op de 3e plaats staande Ekpalvo 2. Voor een uitverkocht huis startte No vo met bij vlagen briljant aan- valsspel en een ijzersterke plaats: 7-15. Daarna namen de Noord wij kers wat gas terug, hiermee Ekpalvo deJcans gevend in zijn spel te komen: 15-8. De derde set was rommelig, en Novo liet zich door de scheidsrechter die een reeks onterechte nadeli ge beslissingen nam en het zeer rumoerige publiek uit de wed strijd halen: 15-3. Toen echter in de vierde set de concentratie weer optimaal was, groeide Novo volop in de strijd: 9-15. Tot 11-11 in de laatste set ging de strijd ge lijk op, waarna een mislukte aan- valsslag van Bart Pedersen als tactische bal perfect leek te zijn en de ban brak: 11-15 en 2-3. In de promotieklasse verloor Leython 2 in hoofdzaak door ge brek aan aanvalskracht van het Delftse Punch. De studenten be schikten over een betere serve en surplus aan aanvalskracht en do mineerden dan ook volledig. Bij Leython 2 kon de uitstekend spelende Jan Keyzer ook niet verhinderen dat zijn ploeg met 3- 0 verloor via 15-10. 15-13 en 15-8. Novo 2 kon het ook al niet bol werken. Bij Acco/Dos 2 ging het met 3-0 tenonder. Donar trof het niet met tegenstander Velo. In de hoge en koude veilinghal bleek de betonnen vloer het grootste struikelblok te zijn voor de knieën van de Donarspelers. Kennelijk was de Veloploeg hier aan wel gewend, want zij doken overal op. Donar begon met ver lies: 15-6, kwam daarna even wat los (12-15), om wederom in de fout te gaan. Op 14-4 realiseerde men zich, dat er aangepakt dien de te worden. Tot 14-14 kwam Donar terug, net niet voldoende: 16-14. In de laatste twee sets be wees Donar toch de betere te zijn: 10-15,13-15. Ook voor LUSV was Jupiter te sterk. Met 1-3 werd thuis verloren. Gemini 2 won de eerste set door een sterke serve en een goed blok van Skania met 15-11. De volgende twee sets hadden een identiek verloop. Een slechte pass en weinig punten uit de op slag brachten tweemaal 6-15 op het scorebord. Veel gemotiveer der begon Gemini 2 aan de vier de set. Veel hielp het niet, want Skania profiteerde van de vele persoonlijke fouten en maakte uit met 2-15 (1-3). By de vrouwen vocht Gemini meer tegen zich zelf dan tegen Molenwiek. On voldoende zelfvertrouwen gaf Molenwiek de eerste set: 15-9. Daarna nam Gemini een voor sprong, tot 12-14; toen zakte de ploeg weer in: 16-14. Ondanks bemoedigende woorden van de coach kon Gemini het vooraf gaande niet van zich afzetten en verloor nu met 15-3 (3-0). Tegen het op de tweede plaats staande Amsterdam/B had Novo tijd nodig om op gang te komen: 4-15. Daarna kwam Novo via Co- rina van de Bent goed los en werd met vooral enthousiast spel en prima verdedigende acties Amsterdam onder druk gezet: 15-11, 15-10. Ook in de vierde set speelde Novo nog goed, maar na 8-8 ging het mis (8-15). Teleurge steld zakte Novo ver weg: 0-10. Esther van de Niet viel uit met een enkelblessure waarna Novo de te laat ingezette inhaalrace (10-14) niet meer kon afronden: 10-15 (2-3). Leython begon ge handicapt aan de strijd met Van Santen omdat het drie speelsters vanwege blessures moest mis sen. Vandaar een nerveuze start en winst voor Van Santen: 5-15. Leython herstelde zich en met goed en agressief spel was er daarna geen tegenspel: 15-8, 15- 12 en 15-6. Gemini 2 kreeg te maken met langere en harder slaande Jupi ter. Toch greep Gemini 2 nog wel een set (de derde) door de immer moeilijke serves van Cora Brus- see (9-15). In de overige sets was Jupiter beter via 15-10, 15-13 en 15-12 (3-1). In de promotieklas verloor Leython 2 het belangrij ke duel om de bezetting van de laatste plaatsen van OIKOS met 1-3. Hierdoor zakte Leython 2 af naar de gedeelde voorlaatste plaats met 1 punt voorsprong op Van Santen. LUSV haalde de volle winst bij Bergdiensten (1-3) en RW was in de uitwedstrijd tegen Van Santen 3 veel sterker (0-3). GER RENES LEIDEN Als het aan voorzitter Frans de Haas ligt krijgt ook het vijfde (jubileum) zaalkorfbaltoer- nooi van Fides Pacta een vervolg. Al was het alleen maar omdat hij tijdens de prijsuitreiking 'zijn' aan voerder naar voren mocht roepen om de eerste prijs in ontvangst te nemen. Alleen in dat opzicht was de jubilerende Leidse club mis schien geen perfect gastheer, maar voor het overige was het gisteren in de Groenoordhal zondermeer een perfecte korfbalshow. Een week voor de aanvang van de zaalcompetitie kregen coaches de laatste kans om aan de achttal len te sleutelen. Voor Fides' Fjank Berendes is dat niet meer nodig. "Het lijkt wel of ze gemotiveerd zijn", merkte hij gekscherend op, tevreden kijkend naar de verrich tingen van zijn slechts op een plek gewijzigde ploeg (René van der Vooren voor de geblesseerde Dick Onderwater), die serieus van plan lijkt opnieuw de hoofdklasse te ha len. Tegen dit enthousiasme was geen van de tegenstanders be stand. Zuiderkwartier werd in een half uur weggeschoten (11-2) en ook het vrijuit spelende De Alge mene dolf na vakwisseling (2-2) met 4-6 het onderspit. Achter Fides eindigde De Danaïden op een tweede plaats. In het duel tegen Zuiderkwartier, zondag a.s tegen stander in de competitie, raakte de ploeg van coach Kees van Vliet met 2-0 achter, maar won door toe doen van een driemaal scorende Leon Brouwers alsnog met 4-5. De Algemene had de derde plaats al in de eerste ronde veilig gesteld door een 5-3 zege op Zuiderkwartier. Bij de junioren speelden de Leid se ploegen slechts bijrollen. De hoofdprijs ging naar Die Haghe, dat in de finale Samos met 6-4 klopte. Fides Pacta legde beslag op de derde plaats, voor De Danaïden, De Algemene en Zuiderkwartier. Leidse poule-winnaars waren Ons Eiland 1, De Danaïden 3, Zuiderkwartier 3, Ons Eiland 3, KNS Jl, Fides Pacta J2, Fides Pac ta Cl en Zuiderkwartier Rl. Verrassing Pernix werd zaterdag de grote verrassing op het toernooi van PKC. Na door de met scherp schie tende thuisclub uitgeschakeld te zijn voor de finale (18-8), klopte de Leidse overgangsklasser het een klasse hoger spelende Deetos met 10-9. Van 6-4 tilden Lian Tieleman, Kees Hortensius, Sandra Bakker en de net in het veld gekomen Pe ter Kuipers de stand naar 6-8 en dit. verschil werd tot de laatste minuut overeind gehouden. Oost Arnhem won in de finale met 12-11 van PKC. Twee debutanten in actie tijdens het Fides Pacta zaalkorfbaltoernooi. Enrico Mud van De Danaïden wacht op zich vrijspelende medespelers, terwijl ook René van der Vooren geconcentreerd het spel volgt, (foto René Bouwman) Leiden zoekt weer sponsors LEIDEN - BS Leiden heeft het zoe ken naar een grote geldschieter voorlopig opgegeven. De voormali ge eredivisieclub, eerder gesteund door Parker en Elmex, zoekt het andermaal on kleine sponsors. Een honderdtal bedrijven is gevraagd om middels een bedrag van dui zend gulden deel te nemen aan de sponsoring van de club. Een soort gelijke actie werd enkele jaren ge leden met succes ondernomen door Orca's uit Urk en eerder dit seizoen slaagde DAS erin voldoen de bedrijven te interesseren in Delft. BS Leiden, dat in mei lelijk het hoofd stootte toen een Haags be middelingsbureau zijn toezeggin gen over het binnenhalen van een sponsor niet kon waarmaken, waagde al eens eerder een poging het Urkse voorbeeld te volgen. Veel respons leverden de brieven toen niet op. Als alle bedrijven reageren is er startbedrag om Lei den, titelkandidaat in de eerste di visie, op korte termijn terug te brengen naar de eredivisie. Door loting zullen na afloop van de actie twee bedrijven worden uitgekozen om hun firma- of produktnaam 'uit te dragen via de shirts en de trai ningspakken. NOORDWIJK - De tweede afleve ring van de basketbalderby tussen de vrouwenploegen van MSV en Grasshoppers heeft zaterdagavond in Noord wijk aanmerkelijk minder spectakel opgeleverd dan de eerste versie enkele weken geleden bij de seizoenstart in de buurtgemeente. Er kwam ook een andere winnares naar voren. MSV toonde zich de minst slechte en won met 47-43. MSV en Grasshoppers ontlopen elkaar in de promotiedivisie maar weinig. Beide teams durven elkaar daarom niet met open vizier te be strijden, waardoor de onderlinge duels veel aan kijkgenot verliezen. Spanning was er zaterdag echter volop, al wist MSV de door de ver dediging bepaalde derby al in de eerste helft te beslissen (8-7,20-12). De marge van acht punten bleef tot vlak voor het einde van de onaan trekkelijke wedstrijd gehand haafd. Coach Titus Flapper van MSV koos na de rust (29-21) voor een zo ne-verdediging, waarin de Noord- wijkse formatie zich uiteindelijk alleen maar druk hoefde te maken om de Katwijkse topscoorsters An- ja Aandewiel (22 punten). Haar ploeggenotes durfden of wilden niet schieten, waardoor Aandewiel het karwei alleen op moest knap pen. "De spelletjes lopen nog riiet", verzuchtte Grasshoppers-coach Ed LEIDEN - Vandaag beslist de FI- BA, de internationale basketbalfe deratie, in München over de toe wijzing van de finale om de Europa Cup voor landskampioenen. Lei den is daarbij één van de kandida ten. Voormalig Parker-manager Frans van Egmond heeft in samen werking met ex-internationaal ar biter Piet Leeghwater en diens zoon een man een heus bidbook sa mengesteld waarin de Leidse Groenoordhallen als ideaal strijd toneel worden gepresenteerd. De FIBA, die overweegt om de eind strijd bij de mannen en vrouwen aan elkaar te koppelen, verlangt een sportarena waar tenminste 10.000 toeschouwers de wedstrijd kunnen volgen. Het Zwitserse Lausanne behoort tot de belang rijkste tegenkandidaten. Zaal. MSV kreeg het daardoor wel heel erg makkelijk, al kon de thuis ploeg aan de andere kant van het veld tegen de wisselende Katwijk- se defensie ook geen potten bre ken: 47-43. Als het eerste treffen met Gro ningen (63-65) de vrouwen van Lis- se enige hoop voor de uitbeurt, dan kwam de ploeg van een koude ker mis thuis: 92-48 (48-30). Coach Feitsma sprak van een gebrek aan capaciteiten: "Met en zonder de bal was Lisse de mindere ploeg". Inhaalrace Voor het eerst dit seizoen kwam BS Leiden verdedigend in de pro blemen. Rowic kon in Dordrecht slechts met moeite en weinig over tuiging op afstand worden gehou den (19-16, 33-41,38-41). Na de rust nam Erik-Paul van Weeren (20) de scorersrol over van Bert Kragtwijk (17), die zich beperkte tot het aan geven van de bal. Leiden, vooral steunend op een uitstekend schot (70%) weg naar 47-58, maar zag de Dordtenaren in de eindfase toch nog gevaarlijk dichtbij komen: 68- 73. MSV ontnam zichzelf de winst kansen tegen Lokomotief. De ang stig spelende Noordwijkers keken bij rust al tegen een 60-39 achter stand aan. Ruim een dozijn gemis te vrije worpen (15 uit 29) zorgde ervoor dat na de pauze de opmer kelijke inhaalrace strandde bij 88- 87. Lokomotief, dat zijn overwicht door middel van een press had ver kregen (19-15, 33-19) kwam er niet meer aan te pas en had in de slotse conden de hulp van arbiter Koek koek nodig om aan een nederlaag te ontsnappen. Nadat eerst De Haas miste, werd een fout op de schietende Jan Duindam niet be straft, waardoor ook de laatste schotpoging naast de ring beland de. Leiderdorp verzuimde de strijd met Binnenland vroeg te beslissen. De Barendrechters kwamen van 37-22 terug naar 39-32 by rust en hielden ook daarna uitzicht op de zege. Het eindoffensief liep echter snel stuk: 85-76. Blitz was in Zoetermeer kans loos tegen Zoebas: 91-60. De door blessures geplaagde Voorschote naren verschenen slechts met zes spelers. Twee man waren op weg naar de sporthal de weg kwijt ge raakt. Mede-degradatiekandidaat Argus overweegt inmiddels om zich uit de eerste klasse terug te trekken. In het rayon Noord-Hol land legde TYBB koploper Lisse geen strobreed in de weg: 101-69 (43-32). Hillegom won met 91-76 (42-21) van Azimma. DEN HAAG - Tijdens de strijd om de Paul Venemansprijs, die het af gelopen weekeinde in Den Haag werd gehouden hebben de Leidse deelnemers op het onderdeel roeien (de andere onderdelen zijn fietsen en hardlopen) goed ge scoord. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen wonnen ploegen van Die Leythe de stuurmanloze twee. Jos Compaan en Valeria van Groningen-Racila waren in hun nummer oppermachtig. Met lange, trefzekere halen roeiden Compaan en Van Groningen naar een tijd, waar niet alleen geen enkele ande re vrouwenboot aan kon tippen, maar die ook verschillende man- nenploegen te machtig was. Voor de rijk met eremetaal omhangen Olympische skifkampioene Vale ria van Groningen was de drie kilo meter lange tijdrace op de Schie niet alleen haar eerste optreden in de stuurmanloze twee, de Roe meense sculster had zelfs nog nooit eerder een wedstrijd gevaren met één riem. In principe gaat Van Groningen in het komende seizoen weer skiffen en gaat Compaan ver der in de dubbelvier, waarin deze zomer tijdens de wereldkampioen schappen de bronzen medaille werd behaald. De Leidse roeisters hebben echter een ijzersterk num mer achter de hand. Steven van Groningen had eer der samen met Ronald Florijn ge zegevierd bij de twee zonder stuur man in het mannenveld. Negen se conden was het Leidse tweetal sneller dan de Tritonploeg, die be slag legde op de tweede plaats. De sterk geachte Lagatwee Kam-De Vries kwam met een achterstand van 25 seconden als zesde binnen. Opvallend was het roeien van Leythe-junior Jaap Krijtenburg. In het seniorenveld (er was geen ju nioren nummer uitgeschreven) be zette de jonge Leidse skiffeur een derde plaats achter de uiteindelij ke totaalwinnaar Frans Göbel en de Rotterdammer Maasdijk, maar voor bekende namen als Enke, Adema en Abelsma. Ook nieuwe- lingenskiffeur Harm Gijsman kwam met zijn zevende plaats tus sen de gevestigde namen terecht. JAN KLERKS Foreholte met moeite langs Swift PROVO - Het Joegoslavisch basketbalteam, bronzen medaillewinnaar bij de wereldkampioenschappen, maakt op dit moment een toemee door de Verenigde Staten. Zaterdagavond speelden de Joegoslaven in Provo in de staat Utah tegen Brigham Young University, de alma mater van hun bondscoach Kresimir Cosic. Het door de Mormonen in stand gehouden BYU is met 27.000 Amerika's grootste privê-universiteit. De thuisploeg won de wedstrijd na verlenging met 113-109. Op de foto duelleert de Joego slaaf Stejan Vrankovic met BYU-speler Greg Humphreys (33). (foto ap> LEIDEN - Lang zag het er naar uit dat de mannen van Saturnus het net onder hen geklasseerde UVG achter zich zouden laten, maar de Schiedamse handballers konden met een uiterste krachtsinspan ning een 16-16 gelijkspel uit het vuur slepen. De vrouwenwedstrij den brachten de te verwachten scores op het bord. HVS verloor ondanks een veelbelovende eerste helft met 10-14 van Tornado. OASE maakte zich met 14-8 los van WIK, terwijl Saturnus tegen Westlandia KATWIJK - Grasshoppers heeft zich zaterdag op de valreep we ten te herstellen van de eerdere nederlagen tegen DAS en MSV. Dankzij een formidabele eind sprint wisten de Katwijkse bas ketballers uit geslagen positie te rug te komen om tegenstander BOB te verslaan: 79-78. Het aanpassen van de Boors- mazaal aan de hedendaagse bas ketbalnormen bezorgde Gras shoppers onaangename verras sing. Bij de trainingen vorige week oefenden de kustbewoners op de vertrouwde, maar voor de vrouwenploeg in de promotiedi visie niet toegestane, houten bor den. Zaterdag bleken die vervan gen door fraaie nieuwe plexiglas borden, maar daarmee kon BOB aanvankelijk beter overweg dan de thuisploeg. BOB wist halverwege de eerste helft voor het eerst te ontsnap pen (17-18, 26-33), maar zag Gras- shoppers dankzij de sterk acte rende Ben de Jong (20 punten) weer langszij komen. Bij de rust had de ploeg uit Oud-Beijerland toch weer een kleine voorsprong (42-45), die na de hervatting werd uitgebouwd tot 48-55. By Gras- shoppers, dat Floor Kuijt wegens een blessure moest missen, liep De Jong er in de aanval verloren by en werd er onder de borden nauwelijks gewerkt voor de re bound. BOB verzuimde echter om door te drukken, waardoor het door het publiek luidruchtig aangemoedigde Grasshoppers bij 58-55 weer op winst stond. Nu stokte de aanval bij de Kat- wijkers en BOB, dat zijn tweede plaats in de rayoncompetitie op het spel wist, deed een laatste en naar het leek beslissende uit looppoging: 58-64 en 70-78. Voor Grasshoppers stond er evenwel net zoveel op het spel. Met de wedstrijd tegen Leiderdorp in het vooruitzicht moesten de Kat- wijkers winnen om hun titelkan- sen in leven te houden. Evert van der Plas en Rudolf Oudshoorn (18) keerden het tij en in de span nende slotfase, waarin beide teams erg slordig speelden, zorg de Ben de Jong voor de aanslui ting: 77-78. BOB miste bij de laatste po ging, waardoor Nijgh acht secon den voor tijd zyn ploeg naar de winst (79-78) kon tillen. Omdat het met de hand bediende score bord een gelijke stand aangaf (78-78) ondernam BOB in de res terende tijd geen nieuwe aanval, daarbij rekenend op succes in de verlenging. Groot was dan ook de woede toen bij het eindsig naal bleek dat het wedstrijdfor mulier (terecht) een voosprong aangaf voor de Katwykers. Het zal voor de Oudbeijerlanders een schrale troost zyn om te weten dat in het kader van de aanpas singen van de zaal binnenkort ook een heus electronisch score bord zijn intrede zal doen. HANS JACOBS in de eerste tien minuten overklast werd. De schade bleef uiteindelijk tot 15-10 beperkt. Datateam/Fore- holte behaalde in de voorlaatste cupwedstrijd een benauwde 14-15 zege op het onderaan bungelende Enzico/Swift. Saturnus ondervond wat de veerkracht bij een tegenstander te weeg kan brengen. Het totaal ver nieuwde UVG kon in de eerste helft maar moeizaam bij blyven. Weliswaar werden de Leidse hoe ken regelmatig vrij gegeven, maar UVG benutte daarvan geen enkele mogelijkheid. De inzetten van de twee groen witte opbouwspelers brachten wel voortdurend verwarring in de de fensie. Saturnus bereikte door een achterwaarts schot van Anton van Noort een 6-9 ruststand. Deze werd mede door de inbreng van de goed spelende Wim van Leeuwen uitge bouwd naar 7-13. De Schiedam mers profiteerden daarna beter van de ruimte op de hoeken en bij overtalsituaties. In de slotminuut hadden zij ook het laatste woord toen wederom vanaf de hoek gelijk gemaakt werd. De vrouwen van HVS trokken in het begin van de wedstrijd tegen het hooggeplaatste Servadin/Tor- nado de goede lyn van de laatste weken door. De verdediging was eigenlyk alleen vanaf zeven meter te kloppen. De Stompwyksen be reikten een 6-3 voorsprong, maar moesten in het tweede deel toezien hoe Tornado een tempo hoger ging spelen. De angel uit de Stompwyk- se aanval verdween door de per soonlijke dekking voor Ank van der Bosch. De formatie van Tjits de Groot bleek niet in staat om ge bruik te maken van de daardoor ontstane ruimte: 10-14. OASE behaalde in een "hit and run"-wedstrijd een 14-8 zege op WIK. Break-out volgde op break out. Toch speelde de zeven-meter ook hier de hoofdrol. Vanaf die af stand kwam WIK na een 5-1 achter stand weer terug in de wedstrijd. Voor de sprong van 5-1 naar 5-6 (rust 5-4) had het vier strafworpen nodig. De derde pingel aan Oud- Ade-zijde bracht OASE weer op 6-5 waarna Roos van Leyden met vijf van haar zeven treffers in samen werking met Gerrie Hoogeboom het karwei klaarde: 14-8. De vrouwen van Saturnus kre gen tegen Westlandia in de eerste zes minuten evenzoveel treffers om de oren. Weliswaar herstelden de Leidsen zich en stond er halver wege pas 3-9 op het bord, maar voor een zege was het te laat: 15-10. Foreholte behaalde in Roer mond een zwaarbevochten 14-15 zege op Swift. De Voorhoutsen moesten het duel afwerken zonder de voor vier wedstrijden geschor ste Ellen Warmerdam. Het gemis van de geroutineerde stoorspeel- ster was vooral in de beginfase dui delijk. De Roermondse opbouw sneed door de Voorhoutse defensie heen. Nadat Nel Geerlings (wéér vier doelpunten) de score geopend had lag het initiatief volledig in zuidelijke handen. De Swift-aan- val, onder leiding van tweede-lijn- schutster Hannie Simons stokte pas bij 6-1. Monique van Deelen met drie benutte strafworpen en Ellie "Toos" van Leeuwen na rust (10-6) brachten Foreholte weer op gelijke hoogte (13-13). Conditie en inzet gaven de doorslag. In de afdeling verloren de vrou wen van Northa verdiend met 13- 11 van HW. Lange tyd ging het gelijk op en ook bij rust was er geen verschil: 8-8. Olympia won volgens verwachting maar met de nodige moeite (rust 4-4) van hekke sluiter Wings 2. By de mannen wa ren er geen verrassingen. HVV schoof SOS probleemloos met 27- 11 aan de kant, waarbij nog de no dige kansen gemist werden.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17