Lmdehoeve Voorschoten 'professioneler' 'Meer bevoegdheden voor havenmeester' Bewoners en ministerie ongelukkig REGIO LEIDEN Nieuwe organisator zoekt andere muziek en deskundige krachten sden van het um 'De Lin er, medewer- ■erneemt. De nd weer een ïlijk gesloten zijn rol. "Ik aal die graag e omstreden tent, met een Organisator S.Platteel: 'Twee medewerkers zijn echt actief. De rest discussieert, schreeuwt en hangt, maar voert niks uit". (foto Wim Dijkman) VOORSCHOTEN - Bestuursleden van het Voorschotense jongerencentrum 'De Lin dehoeve' zien hem als de redder, medewer kers vrezen dat hij de tent overneemt. De man in kwestie, die gisteravond weer een band liet optreden in het tijdelijk gesloten centrum, doet nuchter over zijn rol. "Ik houd van goede muziek en haal die graag naar de Lindehoeve", zegt de omstreden Platteel. "Het is een gezellige tent, met een echte boerderij-sfeer". Aan de andere kant moet er wel wat veranderen. Het huidige mede werkerskorps doet niks of kan niks, vindt de Leidenaar zo onge veer. "Er zijn er twee echt actief. De rest discussieert, schreeuwt en hangt, maar voert niks uit. Ze zien het centrum als hun speeltuin. Neem nou dat zomerkamp met die buitenlandse jongeren. Die lui heb ben de hele binnenkant geverfd, maar je zag haast geen medewer ker. Pas toen het klaar was, zag je de club weer. Lekker hijsen". door Paul van der Kooij Ook de afgetreden voorzitter zou er zo over denken. Platteel: "'Twee dagen voor het einde van de Linde hoeve zei Van der Zant tegen mü en de staf dat hij die rioolfiguren graag in de gracht wilde dumpen. Hij vond het maar een kliekje mes sentrekkers en alcoholisten". Het verklaart zo'n beetje waarom Plat teel graag zijn eigen mannetjes en vrouwtjes De Lindehoeve binnen loodst. Bediening en presentatie moeten goed zijn. Goede mensen, schone wc's, een betere biertap, een te gekke geluidsinstallatie, af doende geluidsisolatie en meer aanzien van buitenaf. Een jonge rencentrum moet gewoon mee- concurreren; commercieel denken. Dat Platteel weet waarover het heeft, zouden ook medewerkers in zien: "Tijdens de bezetting belden ze mij op of ik alsjeblieft wat wilde organiseren". De programmeur deed het toen niet omdat hij niet tussen de medewerkers en de staf in wilde zitten. Nu, twee maanden later, lijkt hij toch in een moeilijke positie te zijn beland. Geld De medewerkers, die alleen met de organisator in zee willen gaan wanneer hij slechts de entree-gel den van zijn avonden int, zien hem als een makker van de beroeps krachten met wie hij dagelijks in de Lindehoeve zit. De beroeps krachten willen via Simon hun "toch al sterke" machtspositie uit bouwen en Simon wil lekker geld verdienen, is hun redenatie. Tegen over de 500 gulden huur staan for se inkomsten uit bar, deur, garde robe en wc. De Leidse Platteel moet daar flink om lachen. De "hard werkende, professioneel denken de" staf zou juist weinig macht hebben. "Al hun ideeën werden door medewerkers de grond inge boord", is de ervaring van deze buitenstaander. Het praatje over geld slaat volgens hem nergens op. "Alsof mijn toekomst van de Lin dehoeve zou afhangen. Ik hoef niks te verdienen en als ik het niet zo'n gezellige tent had gevonden, had ik allang de benen genomen", zegt de man die een Leids café heeft gehad, vlooienmarkten orga niseert en bij het Leidse LVC weg ging toen de door hem verafschuw de punkmuziek opkwam. De concerten die hij eerder dit jaar in De Lindehoeve organiseer de, kostten hem een paar duizend jes, voert hij aan. Alleen met de bluesformatie Barrelhouse speelde hij met 150 betalende bezoekers quitte. Gelukkig zat er een stijgen de lijn in de bezoekersaantallen en kan het het komende seizoen wat beter gaan: wekelijks 400 mensen, winsten van 1500 tot 2000 gulden en een naam die staat in het hele land. Gisteren trad een 'topformatie' op met hardrockgitarist Adje van den Berg van Vandenberg, zanger Michel van Dijk (ex-Alquin), saxo fonist Rinus Groeneveld, bassist Freddy Cavalli (Herman Brood, Meteors, Vitesse) en drummer Charles Schouten (ex-Kayak). Ook het verzelfstandigde begeleidings- groepje van Herman Brood, Bom- bittas, is gecontracteerd. Daar naast zijn gepland: een Engelse Rock'n Billy-formatie, de Holland se Candy Dulfer, Golden Earring- drummer Cesar Zuiderwijk, oud- Animals-zanger Eric Burdon en Ronald Abrams uit Chicago. De criticus die stelt dat dit rijtje aan elkaar hangt van de ex-sterren, schnabbelende begeleiders en b-fi- guren, zit bij de organisator ver keerd. Het wisselende aanbod heeft te maken met de onzeker heid. Zodra hij weet dat hij vol gend jaar kan doorgaan, komen de grote aanbiedingen. Platteel heeft contacten met het North See Jazz festival en zalencentrum De Meer vaart. Voor Voorschoten het weet staat superster Carlos Santana in de Lindehoeve. "Net toen de tent dichtging had ik zijn begeleidings groep kunnen krijgen", heet het. "En Carlos wilde best even aan wippen, maar dan moest ik het wel buiten de publiciteit houden". Gratis Wanneer hij over de 'biz' praat, komen er sterretjes in zijn ogen. Hij heeft lol in organiseren, is een publiciteitsmaniak en houdt van goede muziek. Volgens Platteel brengt goede muziek mensen bij elkaar: "Mijn concerten zijn voor jong en oud, hanekammen en stu denten. De sfeer is altijd goed". Dat Lindehoeve-medewerkers het over 'ouwelullenmuziek' hebben, vindt hij hypocriet: "Toen Barrel- house hier kwam, stonden ze zelf te springen. Ze vonden het hele maal te gek. En bij Candy Dulfer stonden er opeens 50 medewerkers voor de deur, die trouwens alle maal gratis naar binnen wilden en gratis moesten drinken". Platteel stak daar snel een stokje voor. Het gratis drinken kon men wel vergeten en voor de vijftig me dewerkers moest de Lindehoeve de helft van de entree betalen. Het gaf veel deining, maar de program meur hield vol dat de zaak in het verleden te vaak op goedgevigheid was fout gelopen: "Dan had men een band van 5000 gulden en ston den er 50 medewerkers te kicken: gratis entree en gratis drinken. Tja, zo gaat het snel natuurlijk". Ook bezoekers brachten te weinig in: een biertje voor een knaak kan niet, vindt de organisator. Een café vraagt twee gulden, dus De Linde hoeve kan niet onder de 1,75 zak ken. En zo geschiedde... Ook op andere punten had de Leidenaar een flinke inbreng. De publiciteit, die tijdenlang een puin hoop was ("men maakte wel affi ches, maar plakte die niet op") werd strak gestroomlijnd. En het muzikale roer ging radicaal om. Punk is dood en newe wave is uit zegt Platteel kernachtig en bandjes die in die richting actief zijn, kun nen De Lindehoeve voortaan links laten liggen. 'Kan die pief niet gewoon het cultureel centrum in?' VOORSCHOTEN - Lindehoe ve-medewerkers en oud-voor zitter F. van der Zant distan tiëren zich van de uitlatingen van Platteel. De eersten ont kennen dat zij lui zijn. Sinds maart, toen Platteel werd bin nengehaald, was er gewoon weinig te doen. Dat zij de tij dens de bezetting de organisa tor belden was een kwestie van beleefdheid: ze wisten niet wat hij had geregeld en wilden hem niet failliet laten gaan. De oud-voorzitter F. van der Zant, vindt het niet zo terecht dat de organisator weer terug komt op zijn harde oordeel over de medwerkers. Voor de bezetting wilde de voorzitter inderdaad van de medewer kers af, maar onder druk van de actie is hij van gedachten veranderd. Ze mochten wat hem betreft blijven en voor de wat ouderen komt er een soort seniorenconvent. Volgens Van der Zant be gaat De Lindehoeve een grote fout door Platteel zo de ruimte te geven. "In een jongerencen trum moet je jongeren dingen bijbrengen, leren hoe ze iets moeten doen. Het is oké dat je Platteel eens binnenhaalt om veel geld te verdienen, maar het kan nooit zijn dat iemand binnen het centrum een eigen bedrijfje gaat runnen". Dat zou in strijd met statuten en afspraken zijn. Ook Van der Zant kan zich niet voorstellen dat Platteel naar De Lindehoeve komt om dat hij de tent zo leuk vindt: "Het is een hele zakelijke man, hij wil hier gewoon geld ver dienen. De bands die hij hier bij aantrekt, kunnen inder daad geld opleveren. Vraag is wel: moeten die bluesforma ties zo nodig in een jongeren centrum? Kan die piet niet net zo goed het cultureel centrum afhuren? Dat Platteel ook an dere soorten muziek wil halen, overtuigt Van der Zant niet: "Dat kan wei zijn, maar tot nu toe hebben we alleen maar blues gezien. In die wereld heeft hij ook zijn contacten". ZATERDAG 15 NOVEMBER 1986 ZATERDAG Wijkgebouw De Linde - Sint-Nicolaas- speelgoedbeurs, tot 16 uur. Postduivenver. De Vriendenclub - Anna Paulownastraat, tentoonstelling van duiven, tot 20 uur. Ars Aemula Naturae - Pieterskerk- gracht, kunstmarkt, tot 17 uur. 't Parlement - Nieuwstraat, bingo W.S.W. Zuid-West, 20 uur. Imperium - 'Een Sneeuw' door Impe rium, 21.15 uur. Concordia - Langegracht 61, kaart- en sjoelavond, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Man of flowers', 21.15 uur. Gymzaal Stedelijk Gymnasium - Fruin- laan, clubtentoonstelling Leidse pluim vee en Konijnensportver., 20-22 uur. Antonius Clubhuis - Lange Mare, prin senbal met optreden Runaway Band, 20 Zoeterwoude Don Boscohuis - Zuidbuurtseweg, start estafetteloop 'Hangkonten' door het dorp, 15 uur, inschrijven vanaf 14.30 uur; prinsenbal om 20.30 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, tienerdisco, 20- 23.30 uur. Zijlkwartier prinsenbal De Rijnschui mers, verkiezing prins Carnaval, 23.11 uur, zaal open om 20.30 uur. Wassenaar Cultureel Centrum Warenar - Kerk straat 75, voorstelling cabaret 'Zak en As', 20 uur. Warmond Café de Zon - Dorpsstraat, prinsverkie zing carnavalsvereniging 'De Billen- prikkers', vanaf 21 uur. ZONDAG Leiden Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Man of flowers', 21.15 uur. Ars Aemula Naturae - Pieterskerk- gracht, kunstmarkt, 11-17 uur. Volkshuis - Apothekersdijk, De Ratel houdt een bijeenkomst met als thema's 'Indonesië' en 'Van Singapore tot Bali- strand', 10.30 uur. De Vriendenclub - Anna Paulowna straat, tentoonstelling van duven, 11-17 Kinderboerderij Merenwijk - open dag, 13-16 uur. Gebouw SSR - Hogewoerd 108, viering 15-jarig bestaan progressieve boekhan del Manifest, 22 uur. Gymzaal Stedelijk Gymnasium - Fruin- laan, clubtentoonstelling Leidse pluim vee en Konijnensportver., 10-17 uur. AV Holland organiseert strandloop, start Wassenaarse Slag, laatste parkeer terrein links, 11 uur. Afd. Leiden Instituut voor Natuurbe schermingseducatie organiseert herfst- wandeling in Pan van Persey, start bij de ingang Wassenaarseweg, 13 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat 12, concert Marsyas blazersensemble, 12.30 uur. Manege Vreehorst - Veurseweg, dres- suurwedstrijden, 9 uur. Zoeterwoude Ons Huis - Kosterpad 3, Wim Akker mans speelt 'Schoenen', 4 t/m 8 jaar, ld *)n i r APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 14 tot vr 21 novem ber door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. Van der Valk Bouwmanweg LEIDERDORP - Niet alle omwo nenden van de Leiderdorpse Van der Valk Boumanweg blijken on verdeeld gelukkig met de maatre gelen die op hun weg worden ge nomen om auto's af te remmen en langzaam verkeer een veiliger rou te te geven. Zo schrijven de bewo ners van het nabijgelegen Haag- huishof veel overlast te ondervin den van de beveiligde oversteek plaats, het 'obstakel' dat sinds een half jaar ter hoogte van de Dijkgra- venlaan is aangelegd. Weliswaar beseffen de bewoners dat sinds dien de veiligheid van voetgangers en fietsers is verbeterd. Maar voor henzelf betekent de oversteek plaats lawaaioverlast van optrek kend en remmend verkeer, extra sluipverkeer langs de ventweg en stank van autogassen. "Er zijn au tomobilisten die er een wedstrijd van maken om als eerste de door gang te willen passereh, ongeacht de voorrangregels. Met als gevolg remmende auto's en, wat ernstiger is, sommige automobilisten passe ren de sluis zowel links als rechts over het fietspad. Dit komt regel matig voor met alle gevaren van dien", zo schrijven de bewoners van het Haaghuishof in een brief aan burgemeester en wethouders, de gemeenteraad en de ambtelijke werkgroep verkeer. Henzing van de nog maar net opgerichte stich ting Leefbaar Leiderdorp (LL) voegt hieraan toe: "De gemeente liegt gewoon, eerder werd gesteld dat die sluis er mede op verzoek van de Haaghuishofbewoners is aangebracht. Kun je nagaan". De bewoners zelf dragen moge- lijke oplossingen aan voor het ver beteren van het 'obstakel'. Zo stel len zij voor de voorrangsregeling te veranderen opdat het verkeer ko mende vanuit Leiden moet wach ten op auto's die van de andere kant komen. Hierdoor zouden ze minder last van optrekkend en remmend verkeer hebben. Ook suggereren ze een reflecterende verkeerszuil te plaatsen op de as van de weg, twaalf meter voor de ingang van de beveiligde over steekplaats. Hierdoor zal het au toverkeer gedwongen worden de oversteekplaats met matige snel heid te naderen. Door de aanleg van een aarden wal in de groen strook langs de rijbaan zal de gelui- doverlast bij de Haaghuishof-wo- ningen afnemen, menen ze. Het sluipverkeer dat via de ventweg probeert het obstakel te vermijden zou via twee verkeersdrempels moeten worden geweerd. De bewoners schrijven over deze voorstellen contact te hebben ge had met de Bewonersgroep Van der Valk Boumanweg. Deze zou er mee hebben ingestemd. De stichting Leefbaar Leider dorp heeft inmiddels een antwoor dend schrijven in haar bezit waarin de directie verkeersveiligheid van het ministerie van verkeer en wa terstaat de stichting en de bewo- Van den Broek in Wassenaar WASSENAAR - CDA-minister H. van den Broek spreekt donderdag 27 november, kort na zijn reis naar Moskou, in Wassenaar over actuele buitenlandse politiek. De plaatse lijke CDA, die de avond in Warenar organiseert, verwacht dat de be windsman tevens zal spreken over zijn ervaringen in Wenen. Daar werd besproken hoe het met de na koming van de Helsinki-akkoor- den staat. Ook over Zuid-Afrika, Syrië, Li bië, EEG en NAVO kan hij wel eens iets zeggen. Hij 'confereert' er genoeg voor. Volgens het CDA- persbericht komt hij 'bijna dage lijks op de tv als hij weer in een andere conferentieplaats rond de tafel zit of aan de microfoon komt. Is hy nog wel eens thuis? Jawel. En sedert kort woont hij in Wasse naar en is dus lid van de plaatselij ke afdeling van het CDA. Op uitno diging van het CDA en CDJA wil de minister met de Wasasenaar- ders kennis maken op een avond dat hij thuis had kunnen zijn'. De avond begint om acht uur. WARMOND - De havenmeester van Warmond krijgt wellicht meer verba liserende bevoegdheden. Op vragen over deze kwestie en op aandringen hierop door vooral CDA-fractievoorzitter mevrouw Den Ouden heeft bur gemeester Hendrickx-Vlaar positief gereageerd. De eerste burger is be reid de mogelijkheden te onderzoeken. Met die verbaliserende bevoegdheden moet vooral het afmeren op plaatsen waar dat verboden is, of slechts beperkte tijd is toegestaan, wor den tegengegaan. Mevrouw Den Ouden vergelijkt een van meer bevoegd heden voorziene havenmeester met "een parkeerwachter" die dergelijke overtredingen 'aan vaste wal' kan bestraffen. De havenmeester kan ook de waterpolitie helpen bij de handhaving van de regels die gelden voor de bezoekers van het recreatie-eiland Koudenhoorn. Niet alleen B en W maar ook de andere fracties staan positief tegenover uitbreiding van de verbaliserende bevoegdheden van de havenmeester. Raadslid Slingerland van Progressief Warmond ziet een nadeel, zo is gebleken uit de voorbije begrotingsbehandeling. Hij weet nog zo net niet of het wel terecht is om "de gaten die de hogere overheden laten vallen" als gemeente te dichten. Slingerland doelt op het feit dat de Warmondse politie te water rijkspolitie is. Die wordt zoals bekend onderbezet geacht. Liever zou Slingerland - maar niet alleen hij - zien dat de ploeg van post- commandant Haasnoot wordt versterkt. Raadslid mevrouw G. den Ouden (CDA): "Havenmeester een soort parkeerwachter", (foto Wim Dijkman) De gehate verkeerssluis aan de Leiderdorpse Van der Valk Boumanweg. Omwonenden en de stichting Leef baar Leiderdorp trekken er gezamenlijk tegen ten strijde. ners in het gelijk stelt. De verkeers sluis kan beter verwijderd worden, klinkt het vanuit Den Haag. Beter was het geweest als de as van de weg was gewijzigd. De stichting laat weten een on derhoud met wethouder Den Boeft te zullen aanvragen. Om de zaken wat kracht bij te zetten wordt over wogen het kruispunt te blokkeren met hulp van ouden van dagen en kinderen. Commissie wil snijden in verordeningen VOORSCHOTEN - Voorschoten krijgt een aparte commissie die gaat bekijken of het aantal veror deningen en regels kan worden te ruggedrongen of vereenvoudigd. Heel toepasselijk en modieus gaat de commissie de commissie 'dere gulering' heten en mogelijk start ze begin volgend jaar. Het deregulerings-idee kwam op in een tijd dat heel bestuurlijk Ne derland de mond vol had van 'te rugdringen', 'terugtreden' en ver eenvoudigen'. Na de geboorte bin nen het college van burgemeester en wethouders, hebben ambtena ren zich verder over het geestes kind ontfermd. Zij bekeken hoe de commissie moet worden samenge steld en hoe zij dient te werken. Als het aan de ambtenaren ligt wordt een raadslid voorzitter en worden andere raadsleden com missielid. Zelf zijn ze bereid de zaak deskundig te ondersteunen. Over de werkwijze valt minder te melden. Raadsleden zouden daar 'zelf een aanvulling aan moeten ge ven', zoals dat heet. Ter illustratie: Voorschoten heeft zo'n 80 tot 90 verordeningen. Ze zijn niet alle maal even simpel. ADVERTENTIES (071)144941 LEIDSCH 2Ë DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 23,25 per maand, per post 33.65 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers 1,20 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Juffermans-Duyverman, tel 071-893256 A. Kluppel, tel. 071-763088, F Terwijn. tel 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING zaterdac 12.00-13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE (071)144941 Haarlem HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: H G. van der Post Regio Leidpn: M. de Graaft Duin- en Bollenstreek: HIJ. Veldhuizen Bin./Buitenl./EconW. Fortuyn Sport: P. J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Kunst, radio, t v.: P.C.Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome. Madrid. Mexico-City en Tel Aviv.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2