kent geen tijd Velthuis uit schaduw m 5^J Geen duidelijk beeld in LSB Van Bracht ronde verder Pak nog eenmaal de telefoon voor een persoonlijke ziektekostenverzekering. NK atletiek naar Leiden Koet en Verbiest kijken terug op 50-jarige schaakclub Leithen Strijd op ski's -£&n de yjLijn— Record bij NK driebanden Brons voor Gerard Tromp ZATERDAG 15 NOVEMBER 1986 SPORT PAGINA 17 Jan Koet (links) en Karei Verbiest zetten de klok even stil om herinneringen op te halen aan het rijke schaakver leden van het jubilerende Leithen, dat voor een deel door het tweetal is bepaald. (foto Van Boven) ADVERTENTIE 1W5B HH Deze telefoon wordt tenminste opgenomen. De Verpleging wil bereikbaar zijn voor z'n m en bestaande leden. Als het kan per W Stuur mij het info-pakket voor m telefoon voor snelle f# M B m En zlJb er belangnj- Naam:ke zaken te bespre- ken, dan komt één ^c'reS:van onze medewer- J& Postcode:Plaats: kem graag langs U bent volledig verzekerd tegen B "Ifelefoon: B lagere kosten. De Verpleging M M is een verenigingzonder winst- &rdV^rgeurnlneenenvelopLo 15-11-86 m 1923 in uw voordeel. Katwijk. Antwocvdn^2^ 2220I^K^^WultfzH)^ f 01718-29881: Ede. 08380-32714. DE VERPLEGING De Verpleging. Ziektekosten verzekeren met gezond verstand. LEIDEN - De Nederlandse atletiekkampioenschappen voor senioren zul len volgend jaar definitief in Leiden worden verwerkt. In de afgelopen week hebben zowel bestuursvertegenwoordigers van de Atletiek Unie als van het Leidse AV Holland hun handtekeningen gezet onder het daartoe bestemde contract. In september wees de KNAU de titelstrijd reeds in principe toe aan Holland. Beide partijen moesten het toen nog eens worden over een aan tal financiële en organisatorische voorwaarden. Dat is inmiddels ge beurd. Voor Leiden betekenen deze kampioenschappen een primeur. Nog niet eerder in de Leidse atletiekgeschiedenis werden deze wedstrijden - die jaarlijks gelden als het hoogtepunt van het vaderlandse atletiekseizoen - toegewezen aan de Sleutelstad. De kampioenschappen worden gehou den in het weekeinde van 11 en 12 juli. want met die jongeren erbij had het nog wat kunnen worden". Probleem Verbiest bekijkt het wat nuchter der. De chemisch laborant bij een grote verffabriek: „Die jeugd had den we toch niet vast kunnen hou den, de aantrekkingskracht van de grote clubs is te groot. Het is een aloud probleem. De clubs in de re gio klagen al jaren steen en been, dat zij de jongeren alleen maar voor de topverenigingen opleiden. Die hoeven slechts met hun han den over elkaar de komst van de talenten af te wachten. Een spijtige kwestie, maar je doet er weinig aan. Momenteel beschikken we over een florerende jeugdafdeling, de besten daaruit zullen we allicht weer kwijtraken. Met Fred Slinger land, onze pas 14-jarige clubkam pioen, en zijn 11-jarige zusje Caro- lien (voormalig nationaal jeugd kampioene tot 13 jaar) zie ik dat te zijner tijd toch ook weer gaan ge beuren". De man die jarenlang zijn stem pel op de vereniging drukte was de twee jaar geleden overleden Jerry Beij. Volkszanger, schaakauteur (onder het pseudoniem 'Bishop' verzorgde hij de schaakrubriek in deze krant) en in de jaren vijftig tweevoudig Leids kampioen. Jan Koet streed jarenlang met Beij om de clubtitel, maar moest als oudste van de twee op den duur toch het hoofd in de schoot werpen. Karei Verbiest schetst de beteke nis van Beij: Jerry was niet alleen een groot humorist, maar als kop man van het eerste team ook een leidsman voor de andere spelers. Vaak stond of viel het resultaat van de ploeg met hem. Als Jerry goed speelde, speelden de anderen ook goed. Ging het slecht met hem, dan verging het de anderen vaak ook niet best. Truc In dat laatste geval had hij nog wel een truc achter de hand. Stond Beij bijvoorbeeld een stuk achter, dan dachten we allemaal zoiets van "oei, dat gaat fout". Hij fluisterde ons dan echter in, dat het hier een offer betrof en er dus niks aan de hand was. Op grond van zijn auto riteit geloofden de meesten dat zondermeer en werd er met frisse moed verder gespeeld. Totdat Jer ry natuurlijk verloren had, dan ging die vlieger niet meer op". De sluiting van de fabriek van Clos en Leembrugge aan het eind van de jaren zeventig vormde een fikse tegenvaller voor de club. Lei then diende het vertrouwde speel lokaal te verlaten en om na lange omzwervingen uiteindelijk bij het RIO in Leiderdorp neer te strijken. Verbiest: „Niet ideaal voor een puur Leidse club als de onze, maar het is beter dan we de laatste tijd gehad hebben". In tegenstelling tot vijf jaar te rug, toen de club ter ere van het 45-jarig bestaan eep meestervier- kamp organiseerde, zijn de activi teiten ditmaal kleinschaliger. Ver biest: „Het ontbreekt ons ditmaal aan de middelen. Bovendien heb ben we liever verschillende kleine evenementen, dan één grote. We ontwikkelen daarom diverse acti viteiten. Het Leids snelschaak kampioenschap was al een succes, terwijl er met de kerst een rapid- toernooi volgt. In februari sluiten we het geheel af met het Leids se nioren-kampioenschap voor spe lers boven de 55 jaar". Jan Koet zal daarbij uiteraard van de partij zijn: „Het schaken is net als het leven, je kunt het niet missen". RUUD DOBBELAAR LEIDEN - De Nederlandse Ski Vereniging organiseert op zaterdag 13 december de Alpine-kampioen schappen voor de Regio-West. De wedstrijden worden gehouden op de kunstskibaan De Merwelanden in Dordrecht. De aanvang is be paald om 14.00 uur. De titelstrijd voor de Regio-West (Leiden, Delft, Gouda, Den Haag, Drechtsteden en Rijnmond) is be doeld voor de redelijk geoefende skiër vanaf acht jaar. Licentie-hou ders mogen ook meedoen, maar zij krijgen een handicap op tijd. Gele genheid tot trainen op de baan is er op 6 en 13 december van 10.00 tot 13.00 uur. het Daniël Noteboom-toernooi en miste hij een keer op een haar na de Leidse titel. Bij Karei Verbiest heeft het heilige moeten veelal ont broken. Hij belandde al snel in het bestuurswerk en is momenteel competitieleider van de Leidse schaakbond. Juist het schaken om de gezellig heid doet deze twee spelers zich bij een vereniging als Leithen zo goed thuisvoelen. Koet typeert het ver schil met de andere clubs: „Het gaat er bij ons een stuk ongedwon- gener aan toe, dan bij de grote ver enigingen LSG en Philidor. Tus sen het denkwerk door kan nog eens een grapje worden gemaakt. Zo zijn we ook vaak al om tien uur met een partij klaar, zodat we daar na nog wat kunnen gaan vlugge ren". Verbiest: „Als ik tegen Koet moet spelen stel ik gelijk maar voor om er remise van te maken, tenslotte kennen wij onze stijl van haver tot gort. Hij gaat daar echter lang niet altijd op in. Ik geloof dat ik in al die tijd maar één keer van hem gewonnen heb". Wolfabriek Leithen werd in november 1936 door de heren Kohlbeck en Pont opgericht als onderdeel van de per soneelsvereniging van de wolfa briek Clos en Leembrugge. De club kreeg daarbij de fabrieksdi recteur, een sterke speler by het Haagse DD, als beschermheer. On danks het beperkte aantal leden, deed de vereniging gestaag een stapje hogerop. Jan Koet speelde in die tyd nog bij LSG en de Leidse Arbeiders- schaakclub: „Toen ik als 18-jarig broekie bij LSG ging spelen, was het nog een ontzettend sjieke club, met professoren en doktoren. Ik was samen met Daniël Noteboom de eerste 'gewone' jongen, die lid van het genootschap kon worden. De club hield er toen namelijk een strenge ballotage op na. Dat is nu allemaal wel even veranderd. Mooie tijden waren het wel". Kort na de oorlog stelde Leithen dan toch zijn poorten open voor niet-personeelsleden. Voor Koet vormde dat nog geen aanleiding om over te stappen: „Wel ging ik van LSG naar Philidor, omdat die club een speelavond had die mij beter uitkwam. Bij Philidor heb ik tot 1953 als kopman gespeeld, tot dat Jerry Bey en Piet Preenen en ik besloten om naar het beter draaiende Leithen over te stappen. Van die overstap heb ik nooit spijt van gehad. Je schaakt tenslotte ook nog een beetje voor je plezier. Verleerd heb ik het spel overigens nooit, ze mogen nog steeds ko men". Kermis Karei Verbiest werd, na omzwer vingen langs diverse verenigingen, in 1960 lid: „Ik schaakte toen al tien jaar. Het spel heb ik van mijn zwager geleerd, nadat ik met touw tje-trekken op de kermis een zak- schaakspel had gewonnèn. Binnen korte tijd was ik mijn zwager de baas, daarop besloot ik mijn heil bij een schaakclub te zoeken. Een maal bij Leithen rolde ik gelijk in het bestuurswerk". „Ik speelde meestal in het eerste tiental, maar ik realiseerde me ter dege, dat ik voor de echte top te kort kwam. Eén keer heb ik het ge probeerd by LSG, maar toen dat geen succes werd, hield ik het snel voor gezien. Sindsdien wist ik, dat ik mijn club altyd trouw zou blij- Rond 1970 leek het er op dat Lei then door zou stoten naar de lande lijke competitie. Diverse talentvol le jeugdspelers diendén zich aan, hetgeen gecombineerd met de ou de garde succes leek te verzekeren. Jan Koet: „Het bestuur heeft toen een fout gemaakt door die jonge ren niet gelijk in het eerste te zet ten. Dat zette kwaad bloed, waar door ze een jaar later overstapten naar LSG en Philidor. Spijtig, OLDENZAAL (ANP) - Ben Velt huis, de biljarter die altijd genoe gen heeft moeten nemen met troostprijzen, is gisterenuit de schaduw van Nederlands betere driebanders getreden. De 42-jarige Oldenzaler bevrijdde zich in de vijfde ronde van de nationale titel strijd, tegen Arie Weyenburg, van de druk, die het spelen voor eigen publiek oplegt, en maakte een se- trie van vijftien caramboles. Die r reeks was een evenaring van het Nederlands record. Velthuis werd voorgegaan door Popeyus (twee keer), De Ruyter, Doggen en Van Bracht. Het lukte de assuradeur niet het record te verbeteren. Het maken van de zestiende carambole was een opgave met een behoorlijke moeilijkheidsgraad. Velthuis juichte al bij de vijftiende. Hij bleek daarna onvoldoende gecon centreerd de namen Popeyus, De Ruyter, Doggen en Van Bracht van de recordlijst te doen verwijderen. Hij stootte bij de vijftiende treffer zo hard, dat het speelmateriaal on gunstig over het laken werd ver deeld. „Ik wilde er zeker van zijn dat ik de vijftiende zou maken. Achteraf kun je zeggen dat ik de bal wat zachter en dunner had moeten spe len, maar dan was het risico van t een misser groter geweest", zo blikte Velthuis terug op het hoog tepunt van de derde speeldag. Jan Doggen feliciteerde de Twentenaar én zichzelf. „Ik heb geduimd datje die zestiende niet zou maken. Wel kom in onze groep." Het peil van de drie partijen in het tweede deel van de vijfde ron de, was bijzonder hoog. Jan Ar- nouts, Ruud Nieuwenburg en Velt huis leken allen op weg het party gemiddelde-record van Rini van Bracht (2,000) te verbeteren. Velt- LEIDEN - Jan Koet en Karei Ver biest, zijn ondanks het byna dertig jaar verschil in leeftijd, de nestoren van hun jubilerende schaakvereni ging Leythen. Koet is met zijn 79 jaar zelfs de oudste speler in de Leidse competitie, Verbiest telt precies evenveel jaren als zijn schaakclub oud is (50). Jaren die hen beiden overigens niet direkt zouden worden gegeven, kennelijk houdt schaken de mens jong. Het tweetal behoort dan ook niet tot de meest fanatieke schakers. Koet wist in zijn door de Tweede Wereldoorlog onderbroken loop baan door te dringen tot de natio nale selectie van de toenmalige ar beidersschaakbond. Daarnaast won de gepensioneerde oliehande laar en oud-verzetsman eenmaal PARIJS (GPD) - Marco van Bas ten heeft zijn Gouden Schoen als topscorer van Europa ontvan gen. Deze felbegeerde onderschei ding van Adidas, waarvan hij reeds een zilveren exemplaar in zijn bezit heeft, nam hij in ont vangst in aanwezigheid van su persterren als Maradona, Butra- gueno, Lineker en vele anderen. Topscorer van Europa betekent voor elke voetballer de start van een grote internationale carrière. En gedurende de 19 jaren dat Adidas de prijzen uitdeelt, is er slechts één topscorer geweest die behalve topscorer ook Europees voetballer van het jaar is ge weest: Eusebio in de glansperio de van Benfïca. Van Basten scoort al enkele ja ren met grote regelmaat, hoewel hij pas 22 jaar is. Ik ben wel on der de indruk van zijn vermogen om doelpunten te maken, maar ik ben ook zo arrogant om te be weren dat voor Marco van Bas ten nog een titel te verdienen valt: die van Europees voetballer van het jaar. In tegenstelling tot de meeste schutters, die voor een groot gedeelte hun doelpunten kunnen maken dank zij hun teamgenoten, is Van Basten in staat volledig onafhankelijk zijn vele grote kwaliteiten als indivi dualist te benutten. Zoals bij voorbeeld Maradona dat heeft la ten zien tijdens het WK in Mexico met zijn uitzonderlijke techniek, snelheid en inzicht. Marco van Basten kan ook met zijn acties zonder daadwerkelij ke steun van zijn medespelers doelpunten maken of voorberei den. Vanzelfsprekend bijna heeft Van Basten de kwaliteiten van de topaanvaller. Hij is vrijwel tweebenig, heeft snelheid, vol doende fysieke kracht en incasse ringsvermogen en zijn sprong kracht voor de kopduels is meer dan voldoende aanwezig. Maar er is nog meer dan dat. Marco van Basten gaat het direc te duel met zijn tegenstander aan op het moment en op de plaats waar dat nodig is of waar hij dat wil. Dank zij zijn formidabele baltechniek, startsnelheid en wendbaarheid wint hij één op de twee duels van zijn directe of van meerdere tegenstanders. Met zijn formidabele balbehan deling daagt hij graag zijn te genstander uit om die bal af te pakken. En door die bal zo ge voelvol te raken blijft hij deze al tijd onder controle houden. Met die balcontrole, ook op snelheid, aangevuld met zijn vermogen om zo snel te stoppen en te draaien dat hij zich altijd weer even vrij tweet te maken, maakt hij zijn te genstander regelmatig machte loos. Verder zoekt Van Basten met zijn individuele acties regelma tig de kortste weg naar het doel. Eigenlijk vanzelfsprekend ver liest de Europese topscorer van dit moment zich wel eens in zijn individuele acties, doet hij het te mooi of wil zijn tegenstander dol len. Hij is, gelukkig maar, geen perfecte voetballer. Van Basten maakt ook zoveel persoonlijke en tactische fouten dat het publiek hem ook regelmatig zal uitschel den. Maar iedere keer weer zal hij dat goedmaken met acties op onverwachte momenten. Denk maar aan het doelpunt van j.l. zondag dat hij voor Ajax maakte tegen FC Den Bosch. En dan zal het publiek weer voor hem op de banken staan. Marco van Basten: geniaal, fa lend. Kritiek en bewondering van publiek en pers zullen elkaar blijven afwisselen. Maar bewon dering en waardering voor zijn prestaties zullen het winnen. En dan, misschien over drie of vier jaar, kan hij tot Europese voet baller worden gekozen. Ik zal in ieder geval blijven wachten op dat moment. En genieten van die momenten en acties die het kij ken naar voetballen zo prettig maken. De rest neem ik op de koop toe. PIET KEIZER huis kreeg na de reeks van vijftien caramboles een inzinking, waar door zijn opponent Weyenburg de kloof aanzienlijk kon verkleinen en het moyenne zakte (50-40 in 31 beurten). Arnouts begon sterk maar liet zich door de vreugde Ben Velthuis. (foto anp) rond de prestatie van Velthuis uit zijn concentratie brengen: (50-28 in 36 beurten). De verrassend sterk spelende Nieuwenburg maakte zijn partij uit in 30 beurten en ver sterkte daarmee zijn positie in pou le C ten koste van zijn directe te genstander Ron Schumann. Van der Smissen nam gistermid dag de derde hindernis op weg naar de halve finales. Raymond Burgman speelde erg verdedigend. De speler uit Baarn zorgde dat de ballen na een misser dicht bij el kaar kwamen liggen. Van der Smissen, de meest professionele speler van het toernooi, wist een antwoord op die manier van spelen en manoeuvreerde het kunst-ivoor vakkundig in gunstiger posities. BRUSSEL (ANP) - Nederlands beste driebander, Rini van Bracht, heeft bij de tweede wedstrijd om de wereldbeker, in Brussel, de tweede ronde bereikt. De vroegere wereldkampioen won met 3-0 van de op invitatie aanwezige Belg Stroobants. Zijn beste prestatie le verde Van Bracht in de laatste set. Hij begon die met een serie van acht. Daarna volgde een reeks van drie en een van vier. De Spaiyaard Rico, die in Las Vegas verrassend de wereldtitel veroverde voor alle favorieten, zorgde in Brussel an dermaal voor een surprise. Hy won na een wedstrijd over meer dan viereneenhalf uur, met 3-2 van de Japanner Komori, de nummer vier bij de openingswedstrijd van de wereldbeker. De Franse tweestrijd tussen Vierat en Bitalis, die elkaar het licht in de ogen nauwelijks gunnen, werd beslist ten gunste van eerstgenoemde. De zenuwen speelden Bitalis zoveel parten, dat hij in de vierde, laatste, set last kreeg van hyperventilatie. De eerste dag kende behalve op zienbarend nieuws ook nog meer verrassingen. Slachtoffer in beide gevallen werd Ludo Dielis. Net als bij de primeur van het wereldbe ker-toernooi ging de Belg weer in de eerste ronde onderuit. Was het in Parijs de Franse amateur Marty, in Brussel zorgde de scheikunde leraar DeVreese voor een opmer kelijke prestatie. De prestatie maar vooral de instelling van de num mer twee van België, zinde de Zwitserse organisator van het eve nement, Bayer, in het geheel niet. Nog in de zaal las hij Dielis direct na het verlies de les. De tirade kan voor de Belg grote gevolgen heb ben. Bayer liet de speler weten dat nog een uitschakeling in de eerste ronde, bijvoorbeeld in West-Ber- lijn, het einde van zyn verdere as piraties als betaalde biljarter, bij de club van Bayer, zou betekenen. Het contract van twee jaar zal wor den nagekomen, maar dat zou het laatste zijn dat Dielis dan met Bayer te maken wil hebben. LEIDEN - In de competitie van de Leidse schaakbond zyn de verhou dingen er voor wat betreft de pro motieklasse na het spelen van de tweede ronde nog niet veel duide lijker op geworden. Wel lijkt Lei derdorp 1 in deze competitie het kind van de rekening te worden. De ploeg diende namelijk opnieuw een ruime nederlaag te incasseren: 2-6 verlies tegen Oegstgeest. Hoeveel teams aan hét einde van het seizoen een stap terug uit de promotieklasse dienen te doen, hangt overigens nog af van de pres taties van de drie Leidse vertegen woordigers in de nieuw geformeer de landelijke derde klasse. De Zwarte Pion 1 veroverde als eerste de koppositie. De Lissenaren zit ten namelijk, dankzij een 3V2AV2 overwinning by het jubilerende Leithen, als enigen nog zonder puntverlies. Het bezoek aan de Lei- denaars werd voor de Zwarte Pion overigens bepaald geen "walk over". Wel boekten Rob van de Aardweg en Jan Bakker op de hoogste borden soepele overwin ningen op respectievelijk Fred Slingerland en Jan Bey. Daarach ter namen Arno Luinenburg (die opponent Jos Lemmers een remi seachtige positie tot verlies zag for ceren) en Brandt twee Leidse winstpunten voor hun rekening. Een vlotte zege van Arthur Koet op Rossdorf werd teniet gedaan door zeges van Lommerse en Godyn, waardoor Zwarte Pion met de re mise tussen Bey en Van de Poel alsnog aan het langste eind trok. Alphen 1 liet tegen Philidor 3 een goede mogelykheid onbenut om zijn tweede winst binnen te halen en moest in een 4-4 gelijkspel be rusten. Gert-Jan Baas gaf in een riante positie tegen good-old Ten Kate pardoes een volle toren weg, terwijl Apeldoorn zich in betere stand mat in één liet zetten door Rommets. Die twee winstpartijen gaven Philidor, dat overigens wel goed van start ging, nog juist de kans de voor het gelijke spel beno digde vier tegenpunten binnen te slepen. Aan Alphense zijde zorg den Leen de Jong en Jan de Wit voor gedegen overwinningen, ter wijl op het kopbord Peter Passe- nier in de tijdnoodfase het vonnis voltrok over Michiel Vergeer. De duels Van Dijk-Barke- ma en Mechelse-Kooreman eindig den in rustige remises. Na het verlies tegen Philidor 3 kon Katwijk 1 zyn faam ook tegen Roelofarendsveen niet waarma ken. Het duel eindigde na een voorlopige 3-3 stand in een magere 4V2-3V2 winst yoor de Katwijkers. De kustbewoners dankten hun ze ge uiteindelijk aan kopman Fol- kert-Jan Geertsma, die er in twee de zitting in slaagde om zijn minie me voordeel tegen Jan Borst nog tot een vol winstpunt uit te bou wen. Bij de Veners kwamen Van de Aart en Van Leur tot vrij regel matige overwinningen op Wijnand Kuijt en De Kruyf. Ton Venne zag de vanuit een gelijke stand tegen Gijs Haasnoot ondernomen alles- of-niets poging eveneens met winst beloond. Jan Hellenberg, Pe ter van der Plas en Maarten Kuijt namen de soepele Katwykse te- genscores voor hun rekening. Van Duyvenbode tegen Hogenboom werd aanvankelijk afgebroken, maar geen van beiden zag het nut van verder spelen in: remise. Debutant Oegstgeest 1 had een gemakkelijk avondje bij Leider dorp. Van Andel (op het kopbord tegen Goeman), Struikmans, Wim Bakker, Van de Spek en Koese wonnen allen probleemloos. Noordijk geraakte tegen De Jeu wel in grote problemen, maar de al lerlaatste truc die hij nog wist te verzinnen deed wonderen: 0-1. Ser- dijn zorgde voor het enige Leider- dorpse tegenpunt, toen opponent De Krij het spoor volledig bijster geraakte. Aan Raöel van Ketel rest te de taak om de schade voor de thuisclub tot 2-6 te beperken, door de afgebroken positie tegen Aal- bers met succes naar winst te voe- Na 36 beurten mocht Van der Smissen de felicitaties in ont vangst nemen. Van der Smissen boekte zijn vierde zege. Ook de partij tussen de tweevoudig nationaal kampioen en Frans van Kuyk, leek een re cord te gaan opleveren. Van der Smissen maakte in het eerste ge deelte meer dan twee caramboles per beurt, maar kon dat hoge ge middelde niet volhouden. Van Kuyk naderde de favoriet zelfs (43- 39), maar Van der Smissen maakte de party uit met een reeks van ze- Arno de Kleine, leider in poule C, verloor verrassend van Van de Looy: 44-50 in 38 beurten. Van de Looy, Nederlands kampioen in 1980, speelde op zyn oude niveau, scoorde regelmatig en liet zijn op ponent louter lastige stoten. De Waalwijker Wim van Cromvoirt, die zich in poule A tot dusver als enige kan meten met Jan Arnouts, rekende af met Doggen. Uiterste concentratie bij Gerard Tromp, die gisteren bij het WK power- liften een bronzen plak veroverde. (foto ANP) DEN HAAG (ANP) - De Nederlan- 60 kilogram, bracht een gewicht der Gerard Tromp is gisteren in van 487,5 kilogram omhoog. Knie- Den Haag als derde geëindigd tij- buigen (240 kg), bankdrukken (135 dens het toernooi om de wereld- kg) en deadliften (217,5 kg) brach- kampioenschappen powerliften. ten Tromp op dat totaal. De Ameri- Tromp, die uitkomt in de klasse tot kaan Grant won met 647,5 kg.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17