mm hoi vli a Vermin geeft Clerc eerste verüespunt Stoop vindt geen gehoor Koeperman merkt de leeftijd 'Driepunter' in eigen basket om te verliezen Zware boete Feyenoord ZATERDAG 15 NOVEMBER 1986 SPORT PAGINA 15 Blindganger (1) Geen fysio-therapeut legt be roepshalve zoveel kilometers af als Richard Smith; De 30-jarige inwoner van Amsterdam vliegt geregeld Europa rond om voet balvedettes van een slepende blessure af te helpen. Tijdens het WK in Mexico maakte hij deel uit van de medische staf van het Deense nationale elftal. Smith zat zelfs naast bondscoach Sepp Piontek op de bank, tot het mo ment waarop het Deense dyna miet door Spanje tot ontploffing werd gebracht. Daarbij liepen enige pupillen van Miquel Mu- noz lichte verwondingen op, re den voor de Spaanse bonds coach om onmiddellijk de hulp van Smith in te roepen. Sinds de Mundial legt Smith, die inmid dels in Rome een tweede prak tijk heeft geopend, weer tal van visites af bij Europese topclubs. Het geheim van (de) Smith is de intensiteit en de duur van zijn behandeling. Hij begeleidt en be handelt zijn patiënten dagelijks en zeer langdurig. Een succesfor mule zo is gebleken, want de waardering voor Smith is groot. Maar niet bij iedereen, zo bleek uit de Haagse Courant van afge lopen maandag. Daarin kreeg Dick van Toorn, een Rotterdamse 'vakbroeder', de ruimte om stevig uit te halen in de richting van Smith. Een greep uit Van Toorns betoog: "Ik weet wel zo ongeveer hoe het bij die Smith reilt en zeilt. Ik ken hem langer dan vandaag. Smith komt uit Vlaardingen. Hij is daar drie keer van de oplei ding voor fysiotherapie ge stuurd. Als je dat ventje ook ziet. Dat kan toch niet goed gaan. Hij heeft geen lichaam, hij heeft geen power. Hij krijgt alleen een enor me publiciteit omdat hij in Am sterdam mensen als Sjaak Swart en Freek de Jonge achter zich weet. Maar ik heb eerlijk gezegd nog nooit iets uit z'n handen zien komen". "Ja, hij zit vaak in het buiten land. Maar ik ben ook in het bui tenland geweest. Nou, laat ik je dit zeggen: in het land der blin den is éénoog koning". "Die Smith dringt zich op. Toen hij begon met z'n praktijk was hij tijdens de Ajax-trainin- gen niet van het trainingsveld gj te slaan. Als er blessures waren, nam hij de spelers mee nhar huis. Bij Ajax is hij er nu uitgetrapt. Bij Anderlecht ook. Bij PSV eveneens. Alleen in het buiten land moeten ze hem nog". Wie zou verwachten dat Smith na deze klap in het gezicht zat te suizebollen komt bedrogen uit. "Ik kan me er niet zo druk om maken", laat hij monter weten. "Bovendien weet ik niet zo goed wat ik er mee aan moet. Ik ken die meneer Van Toom hele maal niet en wat hij tegen de Haagse Courant allemaal heeft uitgekraamd moet hij weten. Het slaat ik elk geval nergens op en ik heb geen zin om te reageren op onzin. De verantwoordelijke man voor het stukje bij de Haag se Courant is Gijsbert Spieren burg en die heeft me inmiddels opgebeld om zijn excuses aan te bieden. Het schijnt op een misver stand te berusten dat het verhaal van die Van Toom in de krant is gekomen. Dat blijft op zich na tuurlijk een vreemde zaak, te meer omdat ik al jaren samen werk met de Haagse Courant. Ik bel ze wel eens met een nieuwtje als ik in het buitenland zit. Ik heb nu begrepen dat er maandag een ander stukje over mij wordt ge plaatst". Waarmee de kous voor Smith af "Het is de eerste keer dat er een vervelend stukje over mij is ge schreven en dat vind ik echt niet zo'n ramp na alle positieve publi citeit die ik heb gehad. Ik ben van plan om 86 jaar te worden en er zal in de 56 jaar die dus nog voor mij ligt best wel eens vaker wat naars over mij worden geschre ven. Het lijkt mij dan ook het bes te om dat stukje van afgelopen maandag maar voor kennisge ving aan te nemen. Ik haal mijn schouders er over op en stap straks weer vrolijk in het vlieg tuig naar Rome om, met meneer Van Toom te spreken, als éénoog een weg te zoeken in het land van de blinden". Blindganger (2) Op zijn reis naar de Italiaanse hoofdstad krijgt Smith gezel schap van een Leidse kennis, Fred Vermeer, elftalbegeleider van zaterdagvierdeklasser Lei den. Vermeer wil in Rome "een beetje rondkijken" en heeft stille hoop dat Smith hem aan een baantje bij AS Roma kan helpen. Vermeer: "Ik ben schilder van beroep, maar zou er best een halfjaartje of nog langer tussenuit kunnen. Misschien kan ik bij Roma net zoiets doen als nu bij Leiden. Een beetje voor de shirtjes en de sfeer zorgen. Mijn Italiaans is natuur lijk nog niet al te best, maar dat komt vanzelf wel". Het vertrouwen van Vermeer in Smith is dus wel erg groot. Niet zo verwonderlijk want vol gens Vermeer heeft Smith de w Leiden in de slotfase van het vo- redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Toon In de rubriek van vorige week werd niet de juiste toon gezet. De foto van Toon Houtekamer, para derend over het plankier in de laatste (bad)mode, verscheen in de krant met alleen een sumier bijschrift. Daardoor is mogelijk onduidelijkeid gerezen over de aktiviteiten van de voetballer van Noordwijk. Daarom volgt hieronder alsnog het weggeval len stukje. Toon Houtekamer staat qua spel niet bekend als de meest ele gante voetballer uit de Leidse contreien. Door zijn werk bij de Marine week de middenvelder enkele jaren geleden van Zee land uit naar de Randstad, waar hij zijn 'gatenvullende' werk zaamheden aanvankelijk in dienst stelde van Rijnsburgse Boys. De eersteklasser in het al gemeen en spelbepaler Huug Aandewiel in het bijzonder maakte dankbaar gebruik van het zuinige spel van de Zeeuw, die niets teveel was. Vooral dank zij de werkzaam heden van 'bal-afpakker' Houte kamer kreeg Aandewiel bij RB vrij spel. De samenwerking tus sen de dienende en de bepalende voetballer, om even in het trai nersjargon te blijven, werd drie jaar geleden met een kampioen schap bekroond. Door een com binatie van factoren - blessures en onregelmatige werktijden - raakte Houtekamer uit beeld in Rijnsburg. Na zijn overstap naar Noord- wijk dit jaar staat hij weer volop in de schijnwerperers. Letterlijk zelfs, want Houtekamer is als dressman benaderd door een 'Aletta's Agency', een Katwijks bureau dat zich bezighoudt met de verzorging van modeshows. Die Toon. Zo van het Zeeuwse platteland in de Katwijkse jet set. Als dat maar goed gaat. Maar het gaat goed. Dat blijkt wel uit zijn prestaties op het veld, die niet hebben te lijden onder zijn bijbaantje. Houtékamer: Nogmaals Toon, zij het dit keer op een bescheidener formaat. De voet baller van Noordwijk showt op professionele wijze de laatste bad- mode. (foto Loek Zuyderduin) Ik doe vooral bad- en sportkle- ding. We hebben een gezellig ploegje en als het aan mij ligt ga ik er nog wel even mee door". Unitas 3 "De mensen moeten niet den ken dat ik plotseling een hautain mannetje ben geworden. Ik zie dat werk als een geintje. Ik doe het vooral voor de lol. Een tijdje geleden werd er iemand van dat bureau plotseling ziek. Via een kennis op m'n werk ben ik ge vraagd in te vallen. Ik heb het nu een paar keer gedaan. Het 'is leuk". "In het begin dacht ik: dat doe ik wel eventjes. Maar toen ik op een gegevn moment stil stond, be gon ik toch wel even te schudden. Het is allemaal nog goed geko men met het derde elftal van Unitas. Vorige week werd op de zelfde plaats gemeld dat tien spe lers van de Boshuizerkadever- eniging voor twaalf wedstrijden waren geschorst naar aanleiding van ongeregeledheden aan het begin van dit seizoen in de wed strijd tegen Docos 7. Secretaris Kluts sprak toen al de verwachting uit dat de straf fen door de tuchtcommissie y de KNVB Afdeling Leiden z den worden herzien. En zo schiedde. In het laatste officiële mededelingenblad van de voet balbond prijken onder het kopje 'vernietigde uitspraken' de na men van acht spelers van Unitas 3. De geseponeerde straffen van die voetballers werden 'overge nomen' door één speler, A.W. Moesman. Deze Unitas-voetbal- ler werd voor liefst twee jaar ge schorst. Daaruit kan worden ge concludeerd dat de tuchtcom missie alsnog heeft achterhaald wie op die bewuste zondag de z vende september scheidsrechter Van der Lubbe een klap heeft toegediend. Diego Armando Maradona reisde afgelopen donderdag met zijn uit dertig personen bestaande Argentijnse aanhang in een privé vliegtuig van Napels naar Parijs om daar de gouden bal in ontvangst te nemen. Dat kleinnood ontving de geblokte vedette voor zijn prestaties tijdens het wereldkampioenschap voetbal in Mexico. De aanvoerder van Napoli werkte in de Franse hoofdstad nadrukkelijk aan zijn pr door links en rechts jonge voetballertjes over de bol te aaien. Dat deed het goed bij de aanwezigen. De spelertjes op de bovenstaande foto moesten, afgaande op de wijze waarop zij hem aankijken, duidelijk wennen aan de aanwezigheid van Marado na. (foto ANP) rig seizoen aan een plaatsje in de vierde klasse geholpen. Vermeer: "Toen we de nacompetitie moesten spelen, hadden we nogal wat geblesseerden. Ik ben toen met een man of vijf naar Richard gegaan en die heeft jongens als Fredje Kanbier en Ruudje Boot weer speelklaar gekregen. Ik durf rustig te zeggen dat we daardoor die nacompetitie heb ben gewonnen. Het is echt onge looflijk Wat Richard doet. Toen ik met die gasten meeging, man keerde ik zelf niets, maar nadat ik een tijdje met hem zat zitten praten en hem bezig had gezien, voelde ik me zelf ook een stuk fit ter". Misschien dat die Van Toorn dan ook eens bij Smith op visite kan gaan. Clubliefde De basketbalwedstrijd tussen de junioren van BOB en Blitz werd zaterdag gestaakt als gevolg van een uniek incident. Twee spelers van Blitz waren met elkaar op de vuist gegaan, luidde de lezing van het duel in Oud-Beijerland. Een vreemde houding, vooral te gen de achtergrond van de stand op dat moment: 56-58 voor Blitz. "Maar het is wat anders verlo pen dan het verhaal in de krant van maandag", zegt bestuurslid Carl Hugens van Blitz. Hij geeft de feiten "Een speler van ons probeerde een andere speler weg te halen bij de scheidsrechter. Dat was een vrouw, die de wedstrijd in haar eentje moest fluiten. Dat ging haar niet al te best af. Onze ju nior Mark Brusse raakte opge wonden over weer een foute be slissing en ging verhaal halen. Een ander wilde Mark tot beda ren brengen, maar raakte 'm per ongeluk. De scheidsrechter legde dat uit als slaan en staakte daar op de wedstrijd". Mark Brusse was eerder in de wedstrijd al betrokken bij een in cident. Hugens: "Hij dunkte de basket kapot. Eerlijk waar, dat was een onge lukje. De basket moet niet al te stevig geweest zijn, anders had- ie dat nooit voor elkaar gekre gen. Hiermee wordt de indruk ge wekt dat Brusse eeh vervelende basketballer zou zijn, maar dat is niet waar. Mark is een positie ve jongen die veel voor de club over heeft. Binnen het bestuur hebben we de kwestie besproken en we zijn unaniem van mening dat de hele zaak berust op een misverstand". GRONINGEN (ANP) - Debutant Hans Vermin eiste in de vierde ronde van het WK- damtoernooi in Groningen de eer voor zich op koploper Rob Clerc het eerste verliespunt te hebben toegebracht. Clerc's koppositie kwam gisteren in Groningen echter niet in gevaar, omdat ook zijn naaste concurrent, Sowjetkampioen Aleksander Dibman, niet verder kwam dan remise tegen titelverdediger Anatoli Gantwarg. De wereldkampioen staat nu met vier punten op een gedeelde ne gende plaats, terwijl Dibman op de tweede plaats gezelschap kreeg van zijn landgenoot Baljakin en van oud-wereldkampioen Koeper- man. Van der Wal liet zijn eerste zege aantekenen, terwijl de Suri naamse kampioen Autar tegen Galperin zijn tweede winstpartij in successie kon noteren. De honderden toeschouwers kregen in deze ronde minder waar voor hun geld dan op de voorgaan de dagen. Na drie ronden, waarin dikwijls zeer spectaculaire partijen waren te zien, bleken de spelers al vast een voorschot te nemen op de rustdag van aanstaande maandag. Koploper Rob Clerc ging met te genstander Hans Vermin daarin de overigen voor. Na een vrij rustige opening moest de klassementslei der erkennen dat hij weinig had bereikt en omdat ook Vermin niet 'al te veel risico's wilde nemen werd na goed twee uur tot remise, besloten. In het Sowjet-topduel Gantwarg- Dibman werd voor de openingsfa se nauwelijks tijd uitgetrokken. In tegenstelling tot zijn eerdere partij en hield Dibman hierbij gelijke tred met de titelverdediger en pas Kouame (Ivo) - Macocou N'Diaye (Sen) 1-1, Gantwarg (Sov) Dibman (Sov) 1-1, Mitsjanski (Sov) - Kane (Sen) 1-1, Baljakin (Sov) - Casaril (Bel) 2-0, Korenevski (Sov) - Mamina N'Diaye (Mal) 1-1, Autar (Sur) Galperin (Isr) 2-0, Vermin (Ned) - Clerc (Ned) 1-1, Van der Wal (Ned) - Leandro (Bra) 2-0, Koe- perman (Vst) - Guinard (Fra) 2-0, Van den Borst (Ned) - Jansen (Ned) 1-1. Stand na vier ronden: 1. Clerc 7,2. Bal jakin, Dibman, Koeperman 6, 5. Kore nevski, Mitsjanski, Vermin, Van der Wal 5, 9. Gantwarg, Autar, Galperin, Jansen, Kane 4, 14. Van den Borst, Kouame, Mamima N'Diaye 3,17. Casa ril, Guinard, Macodou N'Diaye 2, 20. Leandro 0. rond de twintigste zet kreeg de par tij een wat serieuzer karakter. Dib man trok voor die fase nogal wat tijd uit, maar het leek nauwelijks iets uit te halen. De vereenvoudi gingen volgden elkaar in hoog tem po op en na goed drie uur spelen were} ook hier de vrede getekend. Baljakin gaf de Belg Casaril tot in het middenspel nog wat levens kansen, daarna was het snel ge beurd. De oud-Sowjet-kampioen kwam door deze tweede opeenvol gende zege naast Dibman, die ook Koeperman op gelijke hoogte zag PEKING (Reuter/AFP) - In de Chinese basketbalcompetitie hebben twee vrouwenploegen verwoede pogingen gedaan de onderlinge wedstrijd te verlie zen. De speelsters gingen daarbij zelfs zo ver dat ze in de laatste minuten de bal in de eigen bas ket deponeerden. De aanwezige toeschouwers reageerden woe dend en de arbiters wisten met het verschijnsel geen raad. Het ging om de wedstrijd tus sen Anhui en Shandong. De ver liezer zou het volgende seizoen in een zwakkere poule worden ingedeeld. Daar hadden beide ploegen wel trek in. Aanvanke lijk had de ontmoeting een nor maal verloop, al zorgden beide ploegen er wel voor dat de voor sprong niet te royaal werd. Twee minuten voor het einde stonden beide ploegen keurig gelijk. Dat was voor een Anhui-speelster aanleiding een driepunter in ei gen basket te scoren. Daardoor kwam Shandong op voorsprong (65-62). De reactie van Shandong liet niet op zich wachten. Binnen de minuut gleed de bal door het eigen netje (65-64). In de reste rende tijd slaagde Anhui er in de bal in bezit te houden. De neder laag werd uitbundig gevierd. De Chinese basketbalbond zal een onderzoek instellen. komen. De Amerikaan schakelde eerst de korte vleugel van Guinard uit en zorgde er vervolgens voor dat de mobiliteit van de Franse kampioen op de andere flank ook aan banden werd gelegd. Het was opnieuw een staaltje van Koeper- mans' kunnen. Interessant is voor al de vraag hoelang de 64-jarige ve teraan in deze uitputtingsslag van negentien ronden overeind blijft. Jannis van der Wal behaalde na drie remises zijn eerste zege. De Braziliaan Leandro, die tot nu toe toch had bewezen wel iets van de theorie te beheersen, bleek tegen de oudwereldkampioen niet alleen routine maar ook kennis te kort te komen. De Surinamer Autar zag zich geplaatst tegen omsingelings- spel van Galperin, die echter in het gevorderde middenspel in tijd nood kwam en in een zeer simpele damzet liep, die hem onmiddellijk zijn riante positie s in het klasse ment kostte. Voorzitter Dé Stoop van FC Den Haag sprak gisteravond tot de 'Haagse lieverdjes' in een poging hen af te houden van het bezoeken van de volgen de uitwedstrijden van zijn club. (archieffoto ANP) ZURICH (SI) - Feyenoord is door de tuchtcommissie van de Europese Voetbal Unie (UEFA), beboet met de geldstraf van 15.000 Zwitserse francs, 21.000 gulden. Het was de zwaarste sanctie, die gisteren in Zürich werd uitgesproken. Feyenoord werd verantwoordelijk gesteld voor de wanordelijkheden van de supporters in de uitwedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach in de tweede rónde van het UEFA-bekertoernooi. De Westduitse aanhangers van Borussia Mönchengladbach wierpen in Rot terdam vuurwerk op het veld en werden beboet met 2100 gulden. Ook FC Groningen kwam er niet zonder geldstraf af. De club dient 3500 gulden over te maken naar Zürich, omdat de supporters tijdens de thuis wedstrijd tegen Xamax Neuchatel vuurwerk op het veld tot ontploffing brachten. Ook de rotjes en gillende keukenmeiden in De Meer tijdens het duel tussen Ajax en Olympiakos Piraeus, worden duur betaald. De Grie ken liepen een boete op van 2100 gulden, Ajax van 700 gulden. De tucht commissie van de UEFA vonniste gisteren negentien leden tot een totaal bedrag van 105.000 gulden. DEN HAAG (ANP) - FC Den Haag voorzitter Dé Stoop heeft de sup porters gisteravond in krachtige bewoordingen de crisis geschets, waarin de club is terecht gekomen, nu de Rotterdamse burgemeester Peper heeft verklaard dat de Haag se eredivisionist in zijn stad een half jaar niet welkom is. „Het ge vaar is groter dan ooit", hield Stoop zijn gehoor voor. „Andere burgemeesters kunnen dat Rotter damse besluit volgen. Het impli ceert dat we daardoor niet meer aan de competitie kunnen deelne men. Dat mag niet gebeuren. Al leen staan het bestuur en de spe lers machteloos. Het is aan jullie, de goedwillende en enthousiaste supporters. Nog meer schade is fu nest. En ik ben geen pessimist". De aanwezige supporters voel den zich niet geroepen het verzoek van Stoop de eerstkomende vier uitwedstrijden thuis te blijven, in te willigen. Hij stelde dat opnieuw voor om zo de onverbeterlijke rel schoppers uit de anonimiteit in het vizier te krijgen, maar slaagde daarin niet. Wel raakten de mees ten van naar schatting 125 leden van de vaste aanhang doordrongen van de ernst van de situatie en werd de bereidheid getoond er iets aan te doen. De voorzet van Stoop om stevige sociale controle uit te oefenen („toen ik jong was, stamp ten we ze in elkaar. Maar dat wil ik niet adviseren") en de kleine kern raddraaiers tot de orde te roepen, kreeg daarentegen wel instem ming. Al reduceerde Stoop het op timisme onmiddellijk door te stel len, dat enkele maanden geleden zonder succes een zelfde afspraak is gemaakt. De FC Den Haag-praeses hield de aanwezigen voor, dat de opposi tie tegen de club -steeds sterker is geworden en dat er in de nabije toekomst dubbel op de aanhang wordt gelet. „Hoe meer tegenwind er is, des te hardnekkiger ik word. Het huidige bestuur, dat er een paar jaar geleden de schouders heeft ondergezet, zal de vereniging niet in de steek laten. Als het schip zinkt, zinken we allemaal. Als het ei van Columbus voor het grijpen lag, hadden we dat al gedaan. Maar het kan toch niet zo zijn, dat een paar man ons legioen zo bevuilt", aldus Stoop. Iser Koeperman (archieffoto) GRONINGEN (GPD) - In de Ver enigde Staten wordt amper ge damd en dus valt er nauwelijks droog brood te verdienen voor een prof. Uitzonderingen bevestigen die regel, zoals de alweer 64-jarige Iser Koeperman bewijst. Inventief is hij altijd al geweest, niet voor niets noemen dammers hem 'de oude vos', maar hoe hij in het on derhoud voorziet grenst aan het ongelooflijke. Zijn kracht op het grote bord (100 vlakken) heeft niet geleden onder de lucratieve vrijages met de mini-uitvoering, zoals hij op het WK in Groningen bewijst. De nes tor, zes keer was hij al wereldkam pioen, blijkt nog altijd oersolide. „Maar als ik in dit veld achtste word, is dat normaal," zegt de in '77 uitgeweken Rus, die eerste staat op de wereldranglijst. Dit klassement biedt overigens nog geen representatief spiegelbeeld van de krachtsverhoudingen, aan gezien het pas enkele jaren geleden is ingevoerd. „Ja, vermakelijk, he", zegt Koe perman, „ik sta eerste op de we reldranglijst voor actieve spelers en Sijbrands leidt het klassement van oud-spelers. En ik ben al 64. Niettemin merk ik de leeftijd steeds sterker. In mijn woonplaats Boston heb ik bovendien geen goe de tegenstanders met wie ik kan oefenen. Wat dat betreft zijn de Ne derlanders en de Russen in het voordeel, want die kunnen bijna ie dere dag wel iemand vinden die hen goed tegenspel biedt". Toch heeft Koeperman geen mo ment spijt gehad, toen hij in '77 de kans kreeg om de Sowjet-Unie te verlaten. „Ik ben in Tsjernobyl ge boren, een reden te meer om blij te zijn dat ik daar niet meer woon", zegt hij met een stalen gezicht. „Ik heb het moeilijk gehad, om een nieuw bestaan op te bouwen, maar ik heb m'n draai gevonden. Of ik wel contact heb met de Russische spelers hier in Groningen? Jawel hoor, een heel goed contact z?lfs... als er geen begeleiders in de buurt zijn". Beton En dan springt Koeperman, zo als gewoonlijk, van de hak op de tak. „Er is nog nooit zo'n sterk toer nooi geweest als hier", zegt hij. „Zet maar op een rij. Clerc, dat is net beton, maar niet echt scherp. Van der Wal is scherp, maar geen beton. Dybman is beton en scherp, maar hij had geen uitreisvisum, ha- ha. Hier zijn ze voor het eerst alle drie van de partij". Koeperman bedruipt zich ook met het schrijven van boeken. „Daar houd ik me nog het meest mee bezig", zegt hij. „Ik kan ervan leven, maar mijn vrouw werkt ook. In Boston ben ik trouwens op nieuw getrouwd. Mijn eerste vrouw is in Rusland overleden en de tweede is daar gebleven, toen ik in '77 weg mocht. Ik ben van haar gescheiden, al zijn we goede vrien den gebleven. In Boston heb ik een ex-Russin ontmoet, die wachtte op haar man, die van de Russische au toriteiten geen uitreisvisum had gekregen. Die man is op een gege ven ogenblik overleden". Iser Koeperman speelde tot 1953 uitsluitend op het kleine bord en was in dat genre een fenomeen. Vijfjaar later was hij reeds wereld kampioen in het grote spel, toen hij de Canadees Deslauriers in een tweekamp versloeg. „In Midden- en Zuid-Amerika wordt veel op het kleine bord gespeeld, maar in Pa nama en op de Bahama's is het spel op de honderd ruiten ook erg po pulair," vertelt Koeperman. „Er worden daar toernooien met enor- me geldprijzen gehouden en grote sponsors, zoals Smirnov-wodka, ondersteunen die evenementen. Die stoppen er soms 10.000 dollar in. In die landen geef ik ook veel demonstraties en ik pak dat goed aan. Ik praat veel met de mensen en leg hun zoveel mogelijkuit. Daarom zien ze me ook graag een keer terug".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15