Pensioenpremies mogen niet omlaag Herstel is geen doorslaand succes y Sociaal" Arbeidsomstandigheden in de bouw verslechterd De Galan (SER) neemt Ruding onder vuur POLITIE OP SCHAPENJACHT Gezamenlijke aanpak van naaiateliers Noordzee veilig voor scheepvaart Nedlloyd aast nu op Van Gend en Loos Doorbetaling van loon bij faillissement f r mmsm f ZATERDAG 15 NOVEMBER 1986 ECONOMIE HILVERSUM (GPD/ANP) Dr. C. de Galan, voorzitter van de Verzekeringskamer en lid van het dagelijks bestuur van de Sociaal-Economische Raad, heeft gisteren in Hilversum een aanval gedaan op minister Ruding (financiën). De Galan bekritiseerde het idee van Ruding, om de enorme reserves van de pensioenfondsen aan de economie ten goede te laten komen en de premies te verlagen, heftig. "Premieverlaging tast de pensioenen aan", sprak De Galan gisteren in Hilversum, bij de opening van het nieuwe gebouw van het Pensioenfonds Nederlandse Omroep (PNO). Ruding 'pleitte al een paar keer voor verlaging van deze premies. Het kabinet heeft de SER hierover advies gevraagd. SER-lid De Galan vindt premieverlaging echter een slechte zaak. "Het lijkt wel of ie dereen denkt dat gepensioneerden rijk zijn. Wie zegt dat de premies kunnen worden verlaagd, pleit in feite voor lagere pensioenen". De Galan wees er op dat slechts een minderheid in ons land aan een pensioen van 70 procent van het laatst verdiende loon komt. "Al leen wie veertig jaar lang in dezelf de goede pensioenregeling zit komt aan dit maximum toe". De Galan verklaarde tegen de zo genaamde 'no nonsense'-aanpak van pensioenen te zijn: dit bete kent dat mensen zelf hun pen sioenpremie mogen beleggen, de hoogte van het pensioen kiezen AMSTERDAM (ANP) - De leden van de Vereniging van Grootwin kelbedrijven in Textiel (VGT) heb ben vrijdag ingestemd met een voorstel tot gezamenlijke aanpak van de illegale en malafide praktij ken van confectieateliers. Secreta ris Jacobs heeft dat na afloop van de ledenvergadering in Zeist mee gedeeld. De VGT zal in haar strijd tegen deze 'ongewenste ontwikkelingen' proberen de hele textielbranche en met name de toeleveranciers te be trekken. Gezamenlijk zullen dan maatregelen worden ontwikkeld die moeten voorkomen dat nog langer gewerkt wordt met illegale ateliers. Gedacht wordt aan een juridi sche constructie in de leverings voorwaarden waarin staat dat het geleverde produkt volledig legaal tot stand is gekomen, aldus Ja cobs. Over de gedetailleerde invul ling van de regels zal pas worden gepraat als alle betrokkenen in de branche zijn benaderd. De Vereni ging van Confectieproducenten heeft zich volgens Jacobs in ieder geval al bereid verklaard tot mede werking. Tijdens de bijeenkomst is wel benadrukt dat de grootwinkelbe drijven vinden dat de overheid en de arbeidsinspectie ook moeten meewerken in de controle op de naleving van de regels, aldus de VGT-secretaris. Hij zal daarover binnenkort met de betrokken in stanties in overleg gaan. Bod op Gillette NEW YORK (VWD/DPA/UCN) - Het Amerikaanse cosmeticacon- cern Revlon heeft voor Gillette, vooral bekend van de scheermes jes, 4,12 miljard dollar geboden. Verder is meegedeeld dat van de onderneming Playtex Holding de cosmeticamerken Max Factor, Al- may en Halston zullen worden ge kocht voor 345 miljoen dollar. Bo vendien is Revlon in de markt voor de keten Hilton-hotels, die te koop zullen worden aangeboden, van Transworld Corporation. ADVERTENTIE alsmede de pensioendatum, in plaats van collectieve regelingen bij pensioenfondsen of verzeke ringsmaatschappijen. "Beleg gingskennis ontbreekt, de risico's worden te weinig gespreid, een we duwe- en of partnerpensioen is al helemaal uitgesloten. En jonge mensen lappen waarschijnlijk het sparen aan hun laars", aldus De Galan. Aantasting van de miljardenre serves van de pensioenfondsen, is volgens De Galan evenmin ge wenst. De dalende rente kan voor sommige fondsen in de komende jaren reservering moeilijk maken (het Planbureau voorziet in 1990 een rentevoet van 3,5 procent). Re servering voor slechtere tijden is dan ook zeker niet overbodig. De hoogte van de pensioenpre mies is bij zo goed als alle pen sioenfondsen in de laatste jaren sterk gedaald. Van te hoge pen sioenpremies kan, volgens De Ga lan dan ook zeker in het algemeen niet worden gesproken. De extra reserve bij een particulier fonds beloopt gemiddeld 15 procent. Zo'n reserve is wenselijk en bij le vensverzekeraars zelfs verplicht. VALENCIENNES (AP) - Franse politieagenten moesten gisteren achter schapen aan, die uit het slachthuis in Valenciennes waren losgelaten. Boze Noordfranse boeren hadden dit Nederlandse vee losgelaten uit protest tegen de lage prijzen van de geïmporteerde schapen. (foto AP) DEN HAAG (GPD) - Overheid en oliemaatschappijen hebben een akkoord gesloten over de schei ding van scheepvaart en mijnbouw op de Noordzee. Vanaf april 1987 zullen in de vaarroutes van koop vaardijschepen op het Nederland se deel van het continentaal plat, geen booreilanden voor de win ning van olie of gas worden ge bouwd. Tijdelijke onderzoeksplat- forms zijn wel toegestaan. Pas na vijf jaar, in 1992, kunnen de vaar routes worden gewijzigd ten bate van de olieboorders. "Met dit akkoord kan een verant woord veiligheidsniveau op zee worden gehandhaafd", aldus woordvoerder Pollen van het Di rectoraat-Generaal Scheepvaart en Maritieme Zaken (DGSM, het vroegere Loodswezen). De afgelo pen jaren zijn steeds meer boorei landen voor de winning van olie of gas in of dichtbij scheepvaartrou tes geplaatst. Pas één keer is een (vissers)schip tegen een platform gevaren, maar de kans op een on geluk is volgens deskundigen be hoorlijk toegenomen. - De wet gaf tot dusver weinig mo gelijkheden om deze ontwikkeling te beheersen, zo bleek uit de erva ringen in het gebied rond Texel. Daar moesten scheepvaartroutes in korte tijd een paar keer worden veranderd om ruimte te maken voor produktieplatforms. Bij het opstellen van de Mijnwet voor het Continentaal Plat was verzuimd bepaalde delen van de Noordzee voor de scheepvaart te reserveren. "Eerlijk gezegd hebben we zitten slapen", zegt Pollen. Ten slotte werd er toch een vrijwillige rege ling bereikt, waarbij de booreilan den min of meer in de midden een tiental platforms in de Noord zee gedurende de komende twee jaar, moest er een meer uitgebreide regeling komen. "Beide partijen moesten ten behoeve van elkaar een beetje inschikken". Er is nu af gesproken dat tijdens een periode van vijf jaar geen nieuwe produk- tie-booreilanden in de vastgestelde scheepvaartroutes worden ge bouwd. Voor proefboringen en ander on derzoek mogen wel tijdelijke in stallaties worden gebouwd. De be trokken overheidsinstanties, vanaf 1 januari samenwerkend in de nieuwe Kustwacht, zullen het scheepvaartverkeer dan omleiden. De nieuwe regeling is vooral be langrijk voor het scheepvaartver keer ten noordwesten van Vlie land. Daar kruisen twee drukke vaarroutes elkaar: de scheepvaart uit de richting Duitsland en de Oostzee, met gemiddeld 70 tot 80 koopvaardijschepen per dag, en de route naar Scandinavië, met ge middeld 10 schepen per dag. De af- UTRECHT (ANP) - De ming van het transportbedrijf Van Gend en Loos (VGL), een dochter bedrijf van de Nederlandse Spoor wegen, door Vendex International is definitief van de baan. Het spoorbedrijf is onmiddellijk be sprekingen begonnen met een nieuwe gegadigde: de vervoerson derneming Nedlloyd, zo heeft een NS-woordvoerder gisteravond be kendgemaakt. ADVERTENTIE berm van de scheepsroutes kwa- gelopen jaren hebben zich op deze Wolters wil af van Samsom Data ALPHEN AAN DEN RIJN/ ZWOLLE (ANP) - Het uitge versconcern Wolters Samsom is in onderhandeling met de in Maarssen gevestigde Teamco Business Management Sys tems over verkoop aan dit be drijf van Samsom Data Syste men. Wolters Samsom heeft dat gisteren meegedeeld. Bij Samsom Data Systemen werken 163 mensen. De trans actie zal volgens Wolters Sam som op termijn een positieve invloed hebben op de werkge legenheid bij Samsom Data Systemen. De overdracht zal evenmin 'nadelige gevolgen hebben op de vermogenspositie van Wol ters Samsom. De potentiële ko per, Teamco Business Manage ment Systems, maakt deel uit van de in Oslo gevestigde groep Anders Wilhelmsen. Dit is een internationaal opererende or ganisatie op het gebied van au tomatiseringen UTRECHT (ANP) - Allerlei in spanningen ten spijt zijn de ar beidsomstandigheden in de bouw de laatste jaren verslechterd. Voor al de werkdruk is fors toegenomen, zo blijkt uit een enquête die de Bouw- en Houtbond FNV onder 700 leden heeft gehouden. Licha melijke klachten als gevolg van het werk, onveiligheid en hygiëne la ten veel te lend toegenomen, vond 70 procent. Minpunten waren de lichamelijke belasting (50 procent), mogelijkhe den om het vakmanschap te benut ten (46 procent). Bij het hoofdstuk veiligheid wa ren de belangrijkste klachten het ontbreken van goede steigers, trap pen en valbeveiliging, de gebrekki ge veiligheidscontrole en de men taliteit en deskundigheid van zo wel leidinggevenden als de bouw- De FNV-enquête maakt deel uit vakkers zelf. Wat de gezondheid ADVERTENTIE actie 'Wie maakt er een keet van?', een campagne ter verbete ring van de arbeidsomstandighe den in de bouw. Volgens de bond zijn werkgevers in de eerste plaats voor de verantwoordelijk, maar hebben ook veel werknemers bouw te weinig oog hebben voor verbetering van de kwaliteit van hun eigen arbeid. Al met al zijn de arbeidsomstan digheden verslechterd, vond 38 procent van de ondervraagden. Een verbetering constateerde der tien procent. Op het gebied van de veiligheid is er weliswaar iets ver beterd maar de werkdruk is opval- betreft golden de belangrijkste grieven het werken met te zware materialen en gereedschappen en doorwerken met slecht weer. Op de vraag waarom de werkne mers die verslechtering van de ar beidsomstandigheden slikken liet een kwart weten dat het werk al weer is afgelopen voor je iets hebt bereikt: de meeste bouwvakkers trekken van het ene karwei naar het andere. Daarnaast speelde angst om het werk te verliezen en geen vertrouwen in de arbeidsin spectie een grote rol (allebei bijna 18 procent). De bouwbond concludeert dat de arbeidsomstandigheden moe ten worden aangepakt, via het cao- overleg, via kaderleden, onderne mingsraden etcetera. Als het de werkgevers in de bouw menens is met het verbeteren van het image van de bedrijfstak moet daar snel wat aan gebeuren. De bouwwerkgevers in de AVBB hebben laten weten niet wakker te liggen van het FNV-on- derzoek. "Het is het ene onderzoek tegen het andere, als wij zouden onderzoeken krijg je weer andere resultaten", aldus een woordvoer ster van de AVBB. Voor de bouw werkgevers zijn die omstandighe den zeker niet het hardste punt tij dens cao-besprekingen. Zij menen dat al veel aan verbetering van ar beidsomstandigheden wordt ge daan. ADVERTENTIE De overnamebesprekingen tus sen NS en Vendex liepen begin de ze week definitief vast, waarop werd overeen gekomen dat perso neel en vakbonden hiervan vrijdag op de hoogte zouden worden ge bracht. Die procedure werd vrij dagochtend onverwacht door kruist door nieuwe stappen van Vendex, aldus de NS-woordvoer- der, die hierover verder geen me dedelingen wilde doen. De nieuwe stappen hebben, zo bleek vrijdag avond, niet geleid tot het herope nen van de besprekingen. Vermo- delijk wordt gedoeld op de bereid heid van Vendex, gisteravond, om toch de door de NS gevraagde 45 miljoen gulden te willen betalen. De NS wilden daarvan niet weten. De onderhandelingen met Nedl loyd zijn nog in het beginstadium, maar de NS zijn optimistisch over de afloop. Nedlloyd heeft grote be langen in het wegtransport en wil deze nog uitbreiden vanwege de in de jaren 90 te verwachten liberali sering van'de Europese vervoers markt. Een woordvoerder van de Ver- voersbond FNV zei gisteravond nog niet veel te weten over de fu siebesprekingen tussen Nedlloyd en Van Gend en Loos. Nedlloyd heeft al eerder interes se voor Van Gend en Loos ge toond, maar zou toen slechts delen van het bedrijf hebben willen over nemen. "Wij hebben vernomen dat er nu sprake van zou zijn dat Nedl loyd het hele bedrijf wil overne men en dat stemt ons tot tevreden heid", aldus de vakbondswoord voerder in een eerste reactie. Vleeschmeesters UTRECHT (ANP) - De Onderne mingsraad (OR) van de Vleesch meesters wil via de Ondernemings kamer van het Gerechtshof in Am sterdam voorkomen dat er bij het bedrijf gedwongen ontslagen gaan vallen. Bij het detailhandelscon cern (3100 werknemers in Neder land en België) verdwijnen ten ge volge van een reorganisatie 60 ba nen. OR en de vakbonden hebben vooral bezwaar tegen het feit dat de directie weigert te garanderen dat er geen gedwongen ontslagen zullen vallen. De Exploitatiemaatschappij P.H. en Zoon bv was in de loop der jaren uitgegroeid tot de belangrijkste fir ma van de reeks van vennootschap pen die de directeur had opgezet. In 1981 blijkt dat de maatschappij op de rand. van de afgrond balan ceert. Voor de directeur breekt het moment aan waarop hij moet kie zen: moet het faillissement van de exploitatiemaatschappij aange vraagd worden of niet? De keuze wordt nogal bemoeilijkt door het feit dat zijn persoonlijke belangen op een ingewikkelde wij ze verstrengeld zijn met het wel en wee van het bedrijf. Zo zijn er borg tochten gesteld waarop de direc teur persoonlijk aanspreekbaar is. In de processtukken die later aan de zaak gewijd zullen worden, staat het als volgt samengevat: "De Raad verheelt niet, dat (hij) in de hier van belang zijnde periode aan grote spanningen onderhevig was, dat er aanzienlijke druk op hem werd uitgeoefend en ook dat (hij) verkeerde in verre van benijdens waardige omstandigheden". De situatie mondt uiteindelijk uit in een directeur die zich op 7 september overspannen ziek meldt. Omdat het werk moet voortgaan, besluiten de aandeelhouders per 29 september in te stemmen met het ontslag van de man. De directeur staat brodeloos op straat. Twee maanden later wordt de exploita tiemaatschappij failliet verklaard. Er bestaat een regel die zegt dat de bedrijfsverenigingen de ver plichting tot doorbetaling van loon van een bedrijf kan overnemen wanneer de firma in staat van fail lissement verkeert of een belangrijk deel van de salarissen van werkne mers niet meer kan betalen. Op die regel doet de gewezen directeur nu een beroep: de exploitatiemaat schappij is, zo redeneert de man, nog steeds verplicht hem loon te be talen. Nu dat door het faillissement feitelijk niet meer kan, moet de be drijfsvereniging die verplichting Kies je lapijt en wil je kleur, dan neem je Desso. Want Desso heeft ruim 400 mooie, aktuele kleuren. Rijke strukturen, materialen, dessins. En de zekerheid van 5 of 7 jaar schriftelijke garantie. Kies maar. Bij de Desso-dealer. Opnieuw was er sprake van een week met een verdeelde beurs- stemming en weinig interesse. Met als gevolg dat de dagelijkse koersverschillen beperkt bleven en ook de omzetten aan de kleine kant waren. Na drie dagen han del was de stemmingsindex slechts een halve punt hoger, ter wijl het algemene beursgemid- delde ruim twee punten wist te stijgen. Donderdag ging alle winst echter verloren, dat de dollar vorige week niet in staat was boven de top van eind oktober uit te komen. Die be droeg in Amsterdam f 2,33, daar- door C. Wagenaar Ook elders was er sprake van een wisselend beeld. Wall Street deed wederom pogingen de 1900 over te trekken. Brussel was vast door nieuwe belastingvoorstel len om de effectenhandel te be vorderen en ook Tokio lag goed. Maar de Duitse beurzen moesten aanhoudend terug door een licht aantrekkende rente-ontwikke ling en de naderende nationale verkiezingen in de Bondsrepu bliek. Maandag zette de Amerikaan se munt meteen een daling in uit teleurstelling bij de valutahandel na deed toenemende vrees voor tegenvallend economisch nieuws in de Verenigde Staten de rest zodat de prijs deze week in Amsterdam meer dan zes cent lager uit kwam. Op zich zou dat een drukkend effect moeten heb ben op onze internationals, maar die boekten aanvankelijk elke dag een winstje op hun index. Na drie dagen handel kwam deze zelfs 2,5 punt hoger te staan, wat 'echter te danken was aan Unile ver en Koninklijke Olie, tijdelijk geholpen door Hoogovens. Deze laatste boekte even een flink her stel door een publicatie van di rectiezijde, die hardnekkige beursgeruchten over forse verlie zen in het derde kwartaal ontze nuwde. Hoewel opnieuw werd toege geven dat het in de tweede helft van dit jaar aanmerkelijk minder wordt dan in de eerste helft, zal naar verwachting het eindresul taat van Hoogovens toch uit het rood blijven. Aandeelhouders werd nog een klein positief saldo toegezegd. Dit joeg even de bais- sées de stuipen op het lijf zodat de koers er bijna vijf gulden of een kleine 10 pet van de beurs waarde door omhoog schoot. Jammer voor het fonds kwam echter vrijwel gelijktijdig een zeer somber rapport over de we reldpositie van het staal uit, op gesteld door OESO in Parijs. De produktie liet dit jaar tot oktober in de wereld een daling zien van ruim vijf pet en in de EG zelfs van 6,5 pet. Binnenskamers schijnt er dan ook opnieuw hard aan een nieuwe saneringsronde van het Europese staal te worden gesleuteld. Hoogovens keerde daarom snel op zijn schreden té- rug en begon fors te zakken. Beter bleven Unilever en Ko ninklijke Olie het doen. Unilever door de winststijging van 14 pet in het derde kwartaal en daar mee het beste resultaat van deze Nederlandse multi-national. En Koninklijke Olie door de licht oplopende olieprijzen op de we reldmarkt. Het zit de OPEC, die dit weekeinde een prijzenberaad houdt, echter niet mee want het milde herfstweer op het noorde lijke halfrond houdt de olievoor raden extreem hoog. Saoedi-Ara- bië zal dan ook wel bijzonder fors in zijn olieproduktie moeten ingrijpen wil het de olieprijs die nu nog circa 14 dollar per vat be draagt op 18 dollar tot 20 dollar per vat brengen. Met de kans zelfs dat het land er uiteindelijk nog od achteruit gaat. De obligatiemarkt lag in Am sterdam gedrukt. Dit in navol ging van de Westduitse obliga ties die ook onder druk stonden. De lange en korte rente zijn in de Bondsrepubliek licht gaan stij gen omdat er op korte termijn een grote staatslening wordt ver wacht. Dit heeft er ook toe geleid dat onze centrale bank deze week de rente op speciale bele ningen aan de handelsbanken met 0,1 pet verhoogde tot 5,6 pet. Dit bracht onze gulden weer in evenwicht met de Duitse mark, nadat de onverwacht scherpe val van de dollar ook binnen het Eu ropees Monetair Fonds storende gevolgen had gehad. Behalve bij het staal blijken ook binnen de sector metaal en de elektro-techniek van ons land enige fricties te zijn ontstaan. De binnen- en buitenlandse afzet lijkt enigermate te stagneren zo- dat ook niet nodig nieuwe impul sen moeten optreden. Geen won der overigens want de in feite al sinds 1985 stagnerende economi sche groei in de Verenigde Sta ten kan ook aan de rest van de wereld op den duur niet onge merkt voorbij gaan. Niettemin biedt onze beurs flinke weer stand, afgezien van storende fac toren zoals deze week het grillige gedrag voor Hoogovens en een inzakkende obligatiemarkt. Hierdoor werden aanvankelijke koerswinsten nogal terugge drongen, maar Koninklijke Olie en Unilever hielden flink wat Rond 5 pet meer op de beurs waarde van eind vorige week werd er gelegd bij VRG, GTI en 1 w E E K Giessen-De Noord. Het meest verloor Brink-Molijn waarbij van de koers van f 10,- nog 40 pet af ging. Meneba moest door interne strubbelingen 20 pet inleveren en Ceteco door het slechte jaar 1986 rond 15 pet. De Europese Optiebeurs zag het aantal afge sloten contracten van 195.000 tot 186.000 teruglopen. De markt had een uiterst onregelmatig be loop. Aanvankelijk ging er in Ak- zo de meeste calls om, gevolgd door Unilever. Later in de week overheersten bij Hoogovens en Philips de puts. Opvallend was woensdag het grote aantal calls voor de staatsfondsen. Wat een flauwe donderdag op de officiële obligatiemarkt evenwel niet kon verhinderen. Bij de bedrijfsvereniging denken ze daar anders over: door de ont slagname van de directeur op 29 september 1981 is er een normaal eind gekomen aan het dienstver band, en de exploitatiemaatschap pij was op dat moment nog niet failliet. De directeur heeft volgens de bedrijfsvereniging kortom geen poot om op te staan. Opvallend Het protest van de directeur is op z'n minst opvallend. Eerste argu ment dat hij in de strijd werpt, is dat zijn terugtreden als statutair directeur nog niet inhoudt er een eind is gekomen aan de formele dienstbetrekking. Extra argument daarvoor is dat hij niet uit al zijn functies van directeur van de ge lieerde vennootschappen is ontsla gen. Die argumenten worden ver worpen: 's mans enige baan was de directeursfunctie. Dat was de dienstbetrekking, en de bijbaantjes bij andere bedrijven waren, gezien het feit dat ze niet eens betaald werden, van geen belang. Er kan ook, aldus de Centrale Raad van Beroep, niet aan getwijfeld worden dat het ontslag aanvaard is: het voorrecht van de directeursstoel en het aandeelhouderschap is nu juist dat de man daar zelf over kon be slissen. Bovendien is er een opvol ger benoemd. Het zwaarste argument dat de gevallen directeur gebruikt in zijn conflict met de bedrijfsvereniging, is dat zijn ontslag van 29 septem ber niet rechtsgeldig was. In zwaar overspannen toestand zou hij niet meer in staat zijn geweest redelijk zijn eigen wil te bepalen. Ook die stelling wordt verworpen. De toe stand van de directeur was welis waar verre van benijdenswaardig, zo zegt de Centrale Raad van be roep, maar "een en ander neemt niet weg dat (hij) in feite stond voor een zakelijke keuze waarin de belangen van de bv en zijn eigen belangen op gecompliceerde wijze met elkaar verstrengeld, en op eni ge punten ook met elkaar in strijd Radeloos De druk op de directeur was nu ook weer niet zo zwaar dat hij ra deloos en redeloos moet zijn gewor den. Integendeel; hij heeft "onder de gegeven omstandigheden de voor hem beste beslissing geno men", aldus de Centrale Raad. Om "op zichzelf zeer begrijpelijke rede nen", namelijk in het geding zijnde persoonlijke belangen, had de di recteur namelijk het faillissement van de exploitatiemaatschappij uitgesteld, en had zelf ontslag geno men. Het ontslag is daarmee een rechtsgeldig feit. En dat betekent dat de bedrijfsvereniging over de periode na 29 september de loon- verplichtingen van de exploitatie- maatschappij niet over hoeft te ne men. Maar hoe zit het met de loondoor betaling over de periode vlak voor het ontslag? Daar hebben wij niets mee te maken, aldus de bedrijfsver eniging, omdat de exploitatie maatschappij toen nog niet failliet was. De Centrale Raad. van Beroep denkt daar anders over. Een 'rede lijke uitleg' van de regel moet reke ning houden met het feit dat de ge beurtenissen die tot het faillisse ment van het bedrijf hebben geleid, dezelfde waren als die tot het ont slag van de directeur leidden. Over de weken vlak voor het ontslag moet de bedrijfsvereniging daar om de salarisverplichtingen van het bedrijf jegens de directeur wel PETER DE VRIES.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11