CDA en PW strijden om sporthal Reuze-catamaran opgetakeld Bestuur Lindehoeve wacht kort geding 0§S§§0@§ Twaalf maanden geëist voor afpersing in bos Welke Warmonder heeft het plan gemaakt? Directrice uit Oegstgeester bejaardenoord Hofwijck gezet REGIO LEIDEN VRIJDAG 14 NOVEMBER 1986 VRIJDAG Leiden 't Parlement Nieuwstraat 45, ledenver gadering PvdA met als thema 'PvdA in raden en staten', 20 uur. Clubhuis Matilo - Zaanstraat 126, bingo, 20 uur. Schouwburg - 'Glazen speelgoed', 20.15 Imperium - 'Een Sneeuw' door Impe rium. 20.30 uur. Kapelzaal K&O - pianoconcert Martha Noguera, 20.15 uur. Volkshuis - Startmanifestatie 'Leiden steunt Zuidafrikaans verzet', 20 uur. Clubhuis Mirt-Honken - bingo-dansant, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Man of flowers', 21.15 uur. Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65, disco, 21-2 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, soosavond voor jongeren vanaf 16 jaar, 20 uur. Voorschoten Cultureel Centrum - Marijkelaan 4, prijsuitreiking mooiste voortuinen met vertoning dia's 'Floriade', 20 uur. ZATERDAG Leiden Wijkgebouw De Linde - Sint-Nicolaas- «lgoedbeurs, 11-16 i s; duiven, 13-20 i Ars Aemula Naturae - Pieterskerk- gracht, kunstmarkt, 11-17 uur. Hal Station - verzamelen manifestatie en demonstratie in Rotterdam, 12 uur. Groenoordhallen - zaalhandbalkam pioenschappen voor v.o., 9 uur. Zoeterwoude Don Boscohuis - Zuidbuurtseweg, start estafetteloop 'Hangkonten' door het dorp, 15 uur, inschrijven vanaf 14.30 ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: J.H. de Ruiter, tel. 125096; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J A. Verhage, Pluim- zeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661: spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent. Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsingel 28, tel. 122538. zo 8 uur tot 24 uur: A. v. Luyk, Wasstraat 2a, tel. 122522. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg, tel. 132877; spreekuur de Sitterlaan 18. zo 8 uur tot 24 uur: S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1. tel. 766123. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420; spreekuur Haagweg 60. Noordeindsplein 2a, tel. 122268. zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein, tel. 767646; spreekuur Saffierstraat 3. Leiderdorp J. v.d. Beek/J. v.d. Leden, tel. 894539; spreekuur za en zo van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Marelaan 36, Leiden, tel. 174955. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159; zo, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, Warmond J. Hoornweg/E. Sleeboom, Prof. Aalber- selaan 2. Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar za, J.N. Vonk, tel. 79676; spreekuura dres Wittenburgerweg 106; zo, J. Stuyf- zand, tel. 12460; spreekuuradres Kerk straat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 14 tot vr 21 novem ber door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. Voorschoten, tel. 762877. Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Lei den, tel. 220513. Voor de praktjk van Vestjens. v.d. Wouw: H. Vestjesn, Rijn en Schiekade 23. Lei den. tel. 144323. Voor de praktijk van Duyn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: H.J. van Iterson, Rhijngeesterstraatweg 56, Oegstgeest, tel. 170729. Voorschoten, Wassenaar J. Klaver, Hofcampweg 65, Wassenaar, tel. 18221; spreekuur za en zo van 17.30- In Leiderdorp 'K&O dreigt op straat te worden gezet' LEIDERDORP -K&O Lei derdorp dreigt op straat te wor den gezet, zo werd gisteravond duidelijk uit de woorden van voorzitter J. Manshoudt in de raadscommissie welzijn. Ge sproken werd daar over de afre kening 1984 van het sociaal-cul tureel budget. K&O Leiderdorp is onder gebracht in vijf lokalen van de Leidse scholengemeenschap Louis de Coligny. Een Leidse school dus, gevestigd echter op Leiderdorpse grond in Buiten hof. K&O betaalt 5500 gulden huur per jaar. De gemeente Lei derdorp wil dat er parkeer plaatsen komen bij de school. Die parkeerplaatsen zijn vooral bedoeld voor de klandizie van K O. De gemeente Leiden, die de grond huurt van de ge meente Leiderdorp, voelt daar echter niets voor - onderwijs wethouder mevrouw van Don gen zou niet van plan zijn daar geld in te steken - en heeft K O min of meer de wacht aange zegd. K O-voorzitter Manshoudt drong er gisteren bij de Leider- doipse wethouder mevrouw Huigen op aan de huuropzeg- ging ongedaan te maken. Naar een andere ruimte uitkijken, zou wel eens veel duurder kun nen zijn, wordt alom gevreesd. Gaat het toch die kant op dan zal K O een groter beroep op het sociaal-cultureel budget moeten doen. Onderzoek naar bezettingsgraad doorslaggevend LEIDSCH DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1, Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20 Dit alles en de onmogelijkheid om daartegen ook maar iets te doen, brak de medewerkers op. Ze 'weigerden voor de 23ste keer over zich heen te laten lopen' en stelden een ultimatum. Dit ultimatum is inmiddels verstreken en de jonge- renraad heeft voor morgen een ont moeting geregeld met een advo caat. Hij onderzoekt de mogelijk heden en bekijkt wie het dure kort geding moet betalen. Medewerkers willen zeggenschap VOORSCHOTEN - Terwijl het Voorschotense jongerencentrum De Lindehoeve vanaf vanavond weer wekelijks open is voor con certen, heeft de interne machts strijd nieuwe hoogten bereikt. De medewerkers willen een kort ge ding aanspannen tegen de Komis- sie van Bijstand, ook wel bestuur genoemd. De medewerkers willen via deze uiterste poging proberen de zeggenschap te krijgen waar ze volgens de statuten recht op heb ben. Strijdpunt is het niet erkennen van de jongerenraad. Vorige week woensdag werd hij wederom opge richt nadat de spil, een club met medewerkers, stafkrachten en bui tenstaanders, was doodgebloed en medewerkers geen mogelijkheden meer zagen om invloed uit te oefe nen. Ze merkten bijvoorbeeld wei nig van het '13 september-con- tract', waarin is vastgelegd dat de medewerkers evenveel zeggen schap hebben als het bestuur. In de 'toekomstcommissie' werd "to taal niet naar ons geluisterd", aldus woordvoerder Mart Rietbroek. Zo krijgt de programmeur/orga nisator van de wekelijkse concer ten, tegen de wil van de medewer kers in, de vrije hand in het cen trum; hij betaalt 500 gulden huur en mag de opbrengst van de door hem bemande bar, deur, garderobe en wc in eigen zak steken. Mede werkers hoeven er in het jongeren centrum niet meer aan te pas te ko men. Organisator Platteel heeft zijn eigen makkers. Jeugdtheater Wim Akkermans speelt komen de zondag een voorstelling, 'schoenen', voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. Plaats van han deling is Ons Huis aan het Koster spad in Zoeterwoude-dorp. De voorstelling begint om half drie en duurt een uur. Concert Het Marsyas blazersensemble geeft zondag, 16 november, een concert in het Voorschotens Am bachtshuis, gelegen aan de Voor straat 12. Onder leiding van Hans Stoop worden werken gebracht van Hummel, Tschemberdschi, Gouvy, Kocsar en Gounod. Aan vang half een. Veel scholieren rijden door rood OEGSTGEEST - Bij een roodlicht- controle op de Oegstgeester Rhijn- zichtweg hebben gistermorgen 29 scholieren een bon van 20 gulden gekregen. Volgens een agent, die van kwart over zeven tot negen uur controleerde, is het ter plekke 'poe- pielink' om het rode licht te nege- Ander nieuws over scholieren: bij een fietsencontrole op de Ou- denhofschool bleek dat van de meeste exemplaren de verlichting niet werkte. De scholieren kregen het advies daar wat aan te (laten) doen. Ze zijn nog te jong om een bon te krijgen. DEN HAAG/LEIDEN /LEIDER DORP - Twaalf maanden gevan genisstraf waarvan drie voor waardelijk is gisteren voor de Haagse rechtbank geëist tegen twee jongens die begin augustus van dit jaar een homoseksuele man in het Haagse Bos in Den Haag hebben mishandeld en 100 gulden afgeperst. De jongens, een Leiderdorper van 19 jaar en een Leidenaar van 18 jaar oud, hebben verklaard samen met een derde uit nieuwsgierigheid naar deze bekende ontmoetingsplaats voor homoseksuelen te zijn ge gaan. Daarover hadden ze enkele dagen ervoor met elkaar al af spraken gemaakt. Op de bewuste avond van de achtste augustus waren ze dan ook bij het Haagse Bos uit hun auto gestapt en er aan de wandel gegaan. Daarbij werd op een ge geven ogenblik de 19-jarige jon gen door een man aangesproken die hem voorstellen van seksuele aard deed. Overigens werd het als gevolg van tegengestelde ver klaringen niet duidelijk van wie het initiatief tot het gesprek nu precies was uitgegaan: de homo seksuele man of de Leidenaar. Wat wel duidelijk werd is dat de Leidenaar niet op het voorstel wilde ingaan, maar de homosek suele man hield aan. Hierop haal de de Leidenaar op een gegeven moment met zijn vuist zo krach tig uit dat de man tegen de grond sloeg. Samen met de inmiddels ook op die plaats gearriveerde vrienden hielden ze de man op de grond die daarop een biliet van 100 gulden afgaf. Daarbij dreigden ze de man dat hij niet naar de politie moest gaan omdat ze het kenteken van zijn auto hadden en hem in dat geval dus wel zouden weten te vinden. Officier van justitie mr. De Waardt noemde een en ander een heel laffe daad en zei dat de ver dachten heel goed wisten dat ho mofielen in het Haagse Bos con tacten plegen te leggen. De Waardt zei het een typisch geval van 'homoseksuelen pesten' te vinden waarbij de daders hopen dat hun slachtoffer geen aangifte doet uit angst dat ziin seksuele geaardheid in de openbaarheid komt. Volgens mr. De Waardt maken groepjes jongeren hier van herhaaldelijk misbruik. Daarbij wees hij er op dat deze verdachten de zaak van tevoren hebben besproken wat hun daad in zijn ogen nog weerzinwekken der maakte. In beide zaken bepleitten de raadslieden een alternatieve straf die de boetedoening van hun cliënten na ruim drie maanden voorarrest zou moeten voltooien. In het geval van de 18-jarige Lei denaar vroeg de raadsvrouw zelfs om onmiddellijke invrij heidstelling zodat haar cliënt meteen weer bij zijn oude baas aan de slag kan. De officier van justitie verzette zich echter tegen een alternatieve straf omdat hij daarvoor het misdrijf te ernstig vond. De rechtbank wees het verzoek om onmiddellijke invrij heidstelling af en doet 27 novem ber uitspraak in de zaak. WARMOND - "Al is die vloer van de sporthal nog zo multi functioneel, ik laat mij er niet mee aanvegen", aldus het verbolgen Warmondse raadslid Bonnet (CDA), gister avond tijdens de tweede en laatste ronde van de algemene beschouwingen. Hij en zijn collega mevrouw Den Ouden lieten in uitvoerige betogen merken boos te zijn op het raadslid Schavemaker van Progressief Warmond, de colle gepartner. Ook gaven zij op de zaalvoetbalspecialist van Warmunda J. van der Vooren, die ook PW-lid is en af gevaardigde van die partij in de raadscommissie welzijn. Beiden zijn in de optiek van het CDA "aan de haal gegaan" met Bonnets plannen voor de bouw van een sporthal in Warmond, op de plek waar nu nog verenigings ruimte 't Trefpunt staat. De vloer van die hal moet volgens Schave maker multi-functioneel zijn opdat er behalve aan sport ook aan so ciaal-culturele activiteiten kan worden gedaan. Instellingen die zich met het laatste bezig houden zitten namelijk per 1 maart 1987 zonder ruimte daar de hervormde gemeente de huur van het verre van rendabele Trefpunt heeft op gezegd. Schavemaker van Progres sief Warmond wekt in zijn algeme ne beschouwingen de indruk alsof hij het ei van Columbus heeft uit gevonden of zoals CDA-fractie- voorzitter mevrouw Den Ouden stelde: "Schavemaker leest voor uit werk van Bonnet". woordiger ervan niet worden ver boden zijn ideeën te ontvouwen. Bij Progressief Warmond ligt men allerminst wakker van de CDA-aantijgingen. PW'er Duijnho- ven ziet in het gekibbel "een strijd om naar wie de hal genoemd moet worden" en 'verdachte' Schavema ker zelf sprak op zeer ironische toon: "Wij willen vanaf nu u, me- Bonnet, de maker van de Het Oegstgeester bejaardenhuis Hofwijck. Een hoogoplopend conflict hier heeft ertoe geleid dat het bestuur de' directrice naar huis heeft gestuurd. Bonnets toom richting Warmun- daclubbladredacteur Van der Voo ren komt onder meer voort uit een artikel in deze krant, één dag voor het uitspreken van de algemene beschouwingen door de fracties, waarin Van der Vooren zijn ideeën over de sporthal in Warmond uit de doeken doet. Voorts heeft Van der Vooren een artikel in het Warmun- da-clubblad gepubliceerd met zijn visie op de sporthal. Die ideeën vertonen veel gelijkenissen met Schavemakers algemene beschou wingen en omdat Van der Vooren partijgenoot van Schavemaker is, hebben Bonnet en Den Ouden alle reden om aan te nemen dat hier sprake is van een een-tweetje War- munda-Progressief Warmond. Bo vendien heeft Van der Vooren vol gens het CDA het embargo ge sporthal noemen, hoor". Onderzoek Over hoe het nu verder moet met de vooral door PW en het CDA ge wenste sporthal kwam nog maar weinig duidelijkheid op tafel. CDA-wethouder Van Schagen (fi nanciën en sport) zei dat "er nog heel wat water door de zee moet". In elk geval zal er een "draagvlak onderzoek" worden gehouden waarin de bereidheid van sport clubs tot gebruik van een nieuwe sporthal aan de orde komt. Nog verder in de toekomst kijken, heeft nu nog weinig zin. De WD bleef ook deze keer vasthouden aan haar idee dat in sporthal er de oude- schonden op de algemene be- schouwingen. Bonnet kondigde aan dat het CDA-bestuur de voet balclub binnenkort "op haar ver antwoordelijkheden zal wijzen". OEGSTGEEST - Het rommelt in het bejaardenhuis Hofwijck in Oegstgeest. Een conflict tussen be stuur en directrice mevrouw M.A. Visser heeft erin geresulteerd dat Visser momenteel thuis haar werk- Dief loog en verzilverde. moeten worden getroffen. Vol- OEGSTGEEST - De Oegstgeester gens de liberalen zijn de ouderen politie heeft wederom de i Of Warmunda echte blaam treft, Warmond aangewezen op die ene bejaardensociëteit en daarme basta. Burgemeester Hendrickx- Vlaar bestreed die opvattingen. Voor tal van acitiviteiten bestaat gehouden die vorige week in Ende geest geld en cheques heeft gesto len. De 34-jarige Leidenaar, die na de ontdekking nog zei dat hij de cheques had verloren, was na de de vraag. De voet- helemaal geen leeftijdsgrens. In roof juist zeer actief geweest met de oude- verzilveren. Hij bekende dit tijdens zaamheden verricht. "Het bestuur heeft mij opgedragen het pand te verlaten", verklaart zij in een uit leggend schrijven dat is gericht aan de bewoners en medewerkers van Hofwijck. In plaats van Visser zit er nu een waarnemend directri ce in de directiekamer. Wat er pre cies aan de hand is, is niet duide lijk. De waarnemend directrice wil niets zeggen, de secretaris van het bestuur ook niet en verwijst naar de voorzitter, maar die was van ochtend onbereikbaar. Mevrouw Visser heeft een geheim balclub stoeit al geruime tijd met ideeën voor een sporthal, waar schijnlijk al langer dan Bonnet. En het kan de club of een vertegen- Warmond bestaat t ren voldoende gelegenheid actief zijn tweedaagse gevangenschap, deel uit te blijven maken menleving, betoogde zij. Hier ligt de catamaran nog in het water. De kraan z VOORSCHOTEN - Recreatiege- De eigenaren, een Koreaanse da- bied Vlietland vormde gistermid- me en haar Amerikaanse man, dag het decor voor een opmerkelij- kwamen naar Nederland omdat zij ke operatie. hoorden dat het onderwijs hier zo goed is. De ene zoon gaat naar een Vlak naast het proviso- Haagse school, de ander bezoekt rische restaurant tilde een grote het Rijnlands Lyceum in Oegst- kraan een 8000 kilo wegende cata- geest. De boot wilden de zeezeilers maran uit Hawai op het droge. De aanvankelijk in het riet leggen, zeil/leefboot is 16 meter lang en 7 maar deskundigen waarschuwden meter breed en is van alle gemak- dat dat geen afdoende bescher- ken voorzien. Er is zelfs een piano ming biedt tegen de vorst. Vandaar aan boord. de operatie, gistermiddag. Vast staat in elk geval dat begin deze maand het bestuur de bewo ners h^eft bericht dat het dienst verband van mevrouw Visser per 1 augustus 1987 niet zal worden voortgezet. In die brief doet het be stuur een poging uit te leggen waarom Visser niet meer van de partij is in Hofwijck. Visser is allerminst gelukkig met die "eenzijdige" brief en geeft in een schrijven dat gisteren is ver spreid haar visie. Een veelzeggend citaat daaruit: "Direct na mijn in diensttreding bij Hofwijck heb ik bekeken op welke wijze de taak verdeling en verantwoordelijkhe den tussen bestuur en directie was geregeld. Volgens mij behoefden de bestaande verhoudingen bij- stellling, onder meer om de bewo- Voorrang bij meubelplein- kruising LEIDERDORP - De komst van het Meubelplein naar Leiderdorp heeft ook gevolgen voor de ver keersafwikkeling. Burgemeester en wethouders willen het punt Si mon Smitweg/Elisabethhof, waar de meubelconcentratie vlak naast ligt, aanwijzen als voorrangskrui sing. Want nu het Meubelplein al een paar maanden draait, blijkt dat de ze kruising steeds meer verkeer te verwerken krijgt. Bovendien ligt er een brief op het gemeentehuis van 'Huize Nieuw Buitenzorg'. In die brief signaleert deze naaste buur Dat de eigenaar van het Vliet- van het Meubelplein dat er op de land-etablissement een lapje grond kruising Simon Smitweg/Elisa- beschikbaar heeft gesteld, moet bethhof steeds 'ongelukjes of bij- worden beschouwd als "een eerbe- na-ongelukjes' voorkomen omdat toon aan deze bijzondere mensen bij de meeste automobilisten onze- die al 15 jaar aan boord van de boot kerheid bestaat wie er voorrang leven". heeft. "Wanneer er auto's achter het ziekenhuis vandaan komen Als bezienswaardigheid zijn ze niet bedacht op verkeer van- zou het niet bedoeld zijn. De boot- uit de Elisabethhofaldus signa- bewoners zijn een maand in Neder- leert Nieuw Buitenzorg, land, de kinderen waren vooruitge- De gemeenteraad krijgt straks vlogen. het laatste woord over het voorstel. ners en het personeel inspraak te geven en op de hoogte te stellen van de beleidsvoornemens van het bestuur. In die zin heb ik het be stuur schriftelijke voorstellen ge daan. Helaas bleek het bestuur niet bereid mijn voorstellen in overwe ging te nemen". En: "Het bestuur heeft mij opge dragen het pand te verlaten en thuis mijn werkzaamheden te ver richten. Omdat ik de bewoners niet de dupe wil laten worden van een conflict heb ik hier met tegenzin gehoor aan gegeven". Oude raadhuis niet voor club WARMOND - Burgemeester en wethouders van Warmond zullen de gemeenteraad binnenkort voor stellen het linkerdeel van het oude raadhuis te verhuren aan een parti culier die het gebouw zal gebrui ken "voor het uitgeven van biblio fiele banden op het gebied van on der meer literatuur, kunst en cul tuur". Dat betekent dat de Vereni ging het Oude Raadhuis, die het rechtergedeelte van het gebouw huurt, achter het net vist. Iets dat al geruime tijd dreigde te zullen gaan gebeuren. Het liefst hadden B en W de lin kervleugel aan de vereniging ver huurd opdat deze haar doelstelling - het oude raadhuis in zijn geheel toegankelijk maken voor het pu bliek - nu eens eindelijk kon waar maken. De ongesubsidieerde ver eniging kon de huur echter niet op brengen, laat staan de exploitatie lasten dragen. Voor het een en an der is een subsidie van minstens 4.000 gulden per jaar nodig. B en W op hun beurt kunnen aan die sub sidie-aanvraag geen gehoor geven, zo krap zitten ze in hun sociaal-cul turele gelden, legt gemeentesecre taris Zoetemelk uit. r de middag wegzakken bij het optakelen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2