Rudolf Schock (71) overleden Pools koor naar Leiden Danskern maakt verleden actueel KIJK UIT VRIJDAG 14 NOVEMBER 1986 KUNST PAGINA 25 LEIDEN - Een Pools koor bezoekt de komende week Leiden. De Polen zijn de gasten van het Toonkunstorkest Leiden, waarmee het gemengde koor 'Metrum" uit Gniezo. de oudste stad van het land. een concert zal verzorgen. Het ongeveer veertig leden tellen de koor. dat onder leiding staat van de 36-jarige dirigent Bogdan Ols- zak, reist in het kader van een cul turele uitwisseling naar Neder land. De koorleden zullen maan dag door burgemeester Goekoop in het-Leidse stadhuis worden ont vangen. Op donderdagavond 20 november is er een gezamenlijk concert in de Hartebrugkerk. Het programma vermeldt de namen van Mozart, Orlando di Lasso en verschillende Poolse componisten. Het Toonkunstorkest onder lei ding van René Verhoeff zal ook het fluitconcert van Chr. W. von Gluck, met als soliste Jeanet Ber nard. uitvoeren. Een speciaal voor het Toonkunstorkest gecompo neerd werk van de hand van het orkestlid Jaap van Veen, Serenade op. 20. zal voor het eerst in het openbaar worden verklankt. Het Poolse koor, dat voorts me dewerking verleent aan een hoog mis op zondagochtend 23 novem ber in de Hartebrugkerk, zal behal ve in Leiden ook in Amsterdam en Den Haag optreden. Het Toonkun storkest Leiden hoopt in april 1987 een tegenbezoek af te leggen aan het Poolse koor met concerten in Gniezno, Poznan en Warschau. Achterberg symposium LEIDEN - Een Achterbergsympo sion wordt zaterdag 15 november bij Stichting Burcht in Leiden ge houden. Het symposion wordt georganiseerd door het Genoot schap Gerrit Achterberg, samen met De Burcht. Na de opening door voorzitter R.L.K. Fokkema van het genoot schap om 10.30 uur volgen lezin gen van A.L. Sötemann, Fabian Stolk, Dolf Verspoor en Klaus Zickhardt. Arno Piechorowski uit Reutlin- gen in West-Duitsland stelt de ge hele dag het door hem gedrukte bi bliofiele boek 'Dornröschen' ten toon. OVERLEDEN - De Franse komiek en imitator Thierry le Luron is donderdag op 34-jarige leeftijd in Parijs aan kanker overleden. De afgelopen 17 jaar heeft Le Lu ron meer dan honderd nationaal en internationaal bekende figuren geïmiteerd, met een soms stekende humor. Hij had daarbij een voorkeur voor zangers als Yves Montand en Charles Azanavour. en alle presi denten van De Gaulle tot Mitter rand. Vrijwel altijd aanwezig bij shows en gala's, maakte hij ook te levisieprogramma's. Aanbeden operettezanger KEULEN (DPA) - De Westduitse operettezanger Rudolf Schock is giste ren op 71-jarige leeftijd in zijn huis in Düren-Gürzenich in de deelstaat Noordrijn-Westfalen overleden. De in Keulen verschijnende kranten 'Express' en 'Abendpost Nacht- ausgabe' berichtten in hun vrijdagedities dat Schock overleed aan een hartaanval en dat hij donderdagmorgen kort na negen uur dood op de vloer werd aangetroffen door zijn schoonzoon Wolfgang. Zaterdag was hij voor het laatst opgetreden in de Festhalle van Birkesdorf in de buurt van zijn woonplaats. Rudolf Schock was op 4 september 1915 geboren in Duisburg, waar zijn vader havenarbeider was. Na de Tweede Wereldoorlog veroverde hij met zijn krachtige, maar ook sensuele stem de harten van de Duitsers en werd hij een van de eerste Westduitse platensterren. In miljoenen aantallen gingen zijn opnamen van opera-, operette- en oratoriumaria's, schlagers en kerstliederen, over de toonbank. Als acteur schitterde hij in een film over zijn grote voorbeeld, Richard Tauber, en maakte diens "Du bist die Welt für mich", nog eens zo be roemd. De overleden tenor zijn vele onderscheidingen ten deel gevallen. In 1954 kreeg hij tot zijn grote vreugde de eretitel van 'Kammersanger" van de Weense Staatsopera. Hij was daarmee af van het beeld dat hij alleen maar de lichte muziek diende. In de jaren vijftig en zestig maakte Schock ook naam in het buitenland. Hij stond gemiddeld 120 avonden per jaar op het podium. Zijn carrière voerde hem naar Londen, Bayreuth (Wagner), Salzburg (Mozart) en We nen. Schandalen en romances waren er in zijn leven niet. Bij zijn vrouw Gisela en dochters Dagmar en Isolde vond hij telkens weer de kracht om door te gaan en een hartinfarct achter zich te laten. Rudolf Schock werkte zoals nauwelijks iemand van in de zeventig werkt. Hij wandelde veel en speelde golf en vond naast- de sport die hij zijn hele leven bedreef, nog altijd tijd voor operette- en liederavonden 'Fables for our time' door Danskern. Met: 'The Shakers' (Doris Humph- rey/traditionals), 'The Exiles' (José Limón/Arnold Schönberg), 'There is a time' (Limón/Norman dello Joio) en 'Folksay* (Barbara Maslow/Ame rikaanse balladen). Gezien op 13 no vember in de Leidse Schouwburg. Nog te zien o.a. op 15-11 in de Schouwburg van Haarlem en op 17- 11 in de Stadsschouwburg, Amster dam. LEIDEN - Twee mannen in hou- thakkersblousen en spijker broek zitten meteen gitaar op de knie vooraan op het podium. 'Woon je hier al je leven lang?', informeert de een. 'Nog niet', is het antwoord. De zaal gniffelt. 'Het zal hier wel tamelijk koud zijn in de winter', gaat de een voort. 'Reken maar'. Die twee mannen zijn Adriaan Kans en Rob Suyl. Kans is artis tiek leider van Danskern, Suyl is danser. Maar in 'Folksay' speelt Suyl gitaar, draagt Kans de ver bindende teksten voor en zingen ze samen tweestemmig. Ze doen dat heel innemend en bekwaam, op een manier die typerend is voor Danskern. Danskern doet meer dan de klassiekers van de Amerikaanse moderne dans te brengen. Danskern maakt het verleden actueel, wekt het tot nieuw leven en stelt alles in het werk om het publiek daarin te la ten delen. Hun dans is gericht op overdracht, van het inleidende praatje van Kans tot en met de laatste buiging. 'Folksay' (1942), dat dit tweede Revival-programma van Dans kern afsluit, is daar het beste voorbeeld van. De country-lied- jes die Kans en Suyl zingen roe pen taferelen op die ter plekke worden gedanst, als was het bon te avond in de saloon. Yippyhoo! Betsy en Ike laten zien dat het bij hen niet altijd pais en vree is en 'een mooi meisje danst dromerig met bloemen in het haar - 'Blue eyes say: love me or I die. black eyes say: love me or I kill you'. Naieve, ontroerende geschiede nissen, van voor de tijd dat dans met existentiële sores werd be last. 'Folksay' zou het in een buurthuis even goed doen als nu in de schouwburg. Het openingsstuk 'The Sha kers' (1931) van Doris Humphrey is een welhaast antropologische dans over een religieuze sekte, waarvan de leden niet aan voort planting deden, maar wel tracht ten in de kerk hun resterende zonden letterlijk af te schudden. Die uitdrijving is in de dans ver werkt, samen met de steelse blik ken tussen man- en vrouwvolk. De dansers keken erbij alsof ze een mime-stage in Staphorst hadden gevolgd. Op het moment dat het ritmisch interessant be loofde te worden was het stuk helaas afgelopen. 'The Exiles' (1950) van José Li- món is van de dansen in dit pro gramma het minst aangetast door de tand des tijds. Een lijfe lijk duet op het eeuwige thema van de verdrijving uit het Para dijs, dat door Adriaan Kans en Anne Affourtit zeer indringend werd vertolkt. In strakke. huidkleurige pakken dansen ze een choreografie van intens ge noegen in eigen en andermans li chaam, van vreugde om de ver worven kennis, maar ook van be rouw om de verloren onschuld. De ondertoon is er een van steun tot aan het bittere einde; dan schuift de man voorwaarts over de vloer, als duwde hij een krui wagen tegen de helling op, ter wijl de vrouw zich als in barens nood dubbelvouwt. De organische danstaal van Li- món is nog steeds een rijke bron voor hedendaagse choreografen. Dat blijkt ook uit 'There is a ti me' (1956), het tweede ballet van zijn hand in dit programma. Hét steeds terugkerende patroon van cirkels geeft er een folkloristi sche inslag aan, die in de door eenlingen en kleine groepen uit gevoerde variaties weer wordt doorbroken. Ook hier heeft Li- món een oergegeven gehanteerd: dat van het leven als een slang die in zijn eigen staart bijt. An dermaal valt de doorleefde uit voering op, die de contrasten tus sen de scènes scherp doet uitko men. Al blijven Kans en Affour tit voorlopig boven de anderen uitsteken; zij weten deze herin studeringen bij vlagen een film- ster-achtige allure te geven. Danskern slaagt er met dit tweede revival-programma op nieuw in de kloof tussen heden daagse dans en haar bronnen te verkleinen. Een mooie taak, ze ker als die tot zulke genotvolle voorstellingen leidt. ARIEJAN KORTEWEG Henk Briër leidt jubileumconcert LEIDEN/ROTTERDAM - De Leidse musicus Henk Brier, diri gent van o.am. het Jeugdkameror- kest Leiden en 'Madrigalesco' luidt ook de Kon. Orkestvereniging 'Symphonia' in Rotterdam. Deze oudste amateurorkestvereniging in Nederland vier haar 125-jarig be staan met een concert in de Doelen op zondagmiddag 23 novembe- r(aanavng 2.30 uur). Twee Leidse koren, die ook onder leiding staan van Henk Briër, verlenen mede werking aan dit concert in werken van o.a. Mozart, Fauré en Franck. Medewerking wordt verleend door de pianiste Eliane Rodrigues. Randstadspelers met nieuwe show LEIDEN - Het Leidse show- en amusementsgezelschap 'De Rand stadspelers' bestaat twintig jaar. Het gezelschap onder leiding van Bram Lambooy brengt daarom op vrijdagavond 21 en zaterdagavond 22 november in het Antonius Club huis een nieuwe show uit. Het ge zelschap, dat behalve uit koor en orkest ook uit een aantal solisten en een conferencier beschikt, is ge wend om eens in de twee jaar een nieuw programma te presenteren. De Randstadspelers laten het ove rigens niet bij deze twee uitvoerin gen; ze treden ook op voor perso neelsverenigingen, bejaardente huizen en ziekenhuizen. Emigrantenliteratuur in Kon. Bibliotheek DEN HAAG/LEIDEN (ANP) - De vakgroep Duitse taal- en letterkun de van de Rijksuniversiteit in Lei den heeft het intitiatief genomen tot de tentoonstelling 'Oostenrijk se emigrantenliteratuur in Neder land 1934 - 1940' die van 22 novem ber tot 9 januari wordt gehouden in de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag. Met de expositie wordt aandacht besteed aan de gevolgen van de po litieke gebeurtenissen van destijds voor kunst en cultuur. Er is werk te zien van bekende en minder be kende auteurs. Uitvoerig worden de schrijvers Roth, Zweig en Karl Kautsky behandeld. Het kunstzin nige en literaire werk van de dich- ter-kunstenaar Uriel Birnbaum vormt een belangrijk onderdeel van de tentoonstelling: in Chilli Wang komt theater aan bod. Ook wetenschappelijke werken die niet in Oostenrijk mochten ver schijnen, zoals die van Sigmund Freud, krijgen aandacht op de ex positie. Met foto's, brochures, kranteknipsels en ander materiaal worden voorts historische en poli tieke situaties belicht. Danskem choreografie van José Limon. Exposities Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw. t/m mid den '87; di. t/m za. van 10-17 uur. zo. van 13-17 uur. De Lakenhal - Oude Singel. 'Leiden eeuwig feest', tentoonstelling over 3 October Vereeniging, tot 23/11; 'Schil derijen zoeken sponsors V, t/m 30/11; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, keramiek van Keiko Ha- segawa, t/m 5/1; di. t/m za. 10-17 uur. zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht, 'Dieren, vroeger en nu', t/m 26/4; ma. t/m vr. 10-17 uur, zo. 14-17 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, Kees van Roem burg, schilderij en, t/m 16/11; vr. t/m zo. 13.30-17.30 Lak-galerie - Cleveringaplaats, Ber nard Divendal, schilderijen en Robert Roos, fotografie, t/m 12/12; ma. t/m vr. van 10-22 uur. Galerie 't Huys beneê - Nieuwe Rijn, expositie Leny Noyen, vr. 14-16 uur, za., zo. van 12-16 uur. Galerie Stelling - Lange Mare, werken van Jan Wisse, tot 22/11; di. t/m za. 12- 17 uur Holiday Inn - natuur en onderwater- foto's van P. de Blok-Scheltinga, t/m 27/11; dag. 10-22 uur. Galerie AZL - beelden van Simone ten Bosch, Har Sanders, schilderijen, t/m 23/11; ma. t/m vr. 10-17 uur, za. en zo. 14-17 uur. Fotomania - Koppenhinksteeg, Luuk Kramer 'De Materie', t/m 22/11; woe. t/m za. van 13-17 uur. De Trommelaar - Apothekersdyk. et sen, aquarellen en pentekeningen van Carl Palm, tot 28 november. Expotheek De Lelie - Flevoweg, schilderijen van Cok Schlagwen en Martin van der Born, t/m 16/11; di. t/m vr. 14-17 en 19-21 uur, za. en zo. alleen 14-17 uur. Piggelmee - Jan Vossensteeg, foto-ex positie Rob Regeer, t/m 29/11. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, land schappen van Adriaan van Koppel en beelden van Bart leefoge, t/m 30/11; ma. t/m vr. van 8-17 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, Mies Scherpenisse, fotografie 'Mens en Na tuur' en Albert Plesman, fotografie, tot 19/11; ma. t/m vr. 13-18 uur. Rijnsburg Museum Gen. Oud Rijnsburg - Ou de Vlietweg 6. 'De Andere Middeleeu wen' en Toen ik op school was', t/m 1/2/87; vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat. Lucy Fry ling, portretten en tekeningen; Wil Hoekstra, keramiek, t/m 16/11; woe., do., za. en zo. van 14-16 uur. Alphen Galerie Alba - Theo den Boon, acryl- schilderyen; Roel Bendyk, brons plastieken; t/m 23/11; vr.. za. en zo. van 10-20 uur. Rhynkade elf - Rijnkade, expositie Jan Montyn, 15/11 t/m 30/12; di. t/m za. van 10-17.30 uur, vr. van 10-21 uur. Nieuwveen De Veenhoeve - expositie van Fred Gij bels en Rob van der Louw, t/m 8/1; ma. t/m za. van 10-17.30 uur, vr. tot 21 Noordwijkerhout Leeuwenhorst - Langelaan, expositie van acht beeldende kunstenaars, t/m 15/12; ma. t/m za. 9-21 uur. Bibliotheek - Ab van Steenvoorden, etsen, t/m 1/12; ma., woe., vr. van 14- 17 en 19-21 uur. do. van 10-12 uur. Hillegom Kulturele Raad - Prinses Irenelaan, fotografie en linoleum-prenten, t/m 27/11; ma. t/m do. van 9-12,13.30-16.30 en 19-21 uur. Noorden De Watergeus - S. van Capelweg, te keningen en aquarellen van Tid Kis- temaker, t/m 28/11; dag. vanaf 12 uur, beh. ma. De Zilk Galerie De Duinstudio - Zilderduin- weg, 'Zilte Kleuren', Reint de Jonge, olieverfschilderijen, aquarellen; Ine ke Lieshout, keramiek; 15/11 tot 21/ 12; woe., za.. zo. 14-17 uur Concerten Klassiek De Argentijnse pianiste Martha Nog- uera geeft vanavond een recital in de Kapelzaal van K&O. Ze treedt er op in het kader van de internationale pia nistenserie, die K&O voor dit seizoen heeft georganiseerd. Het programma vermeldt de Duport-variaties van Mo zart en de Appassionata-sonate van Van Beethoven. Van Chopin zal de Nocturne opus 48 nr. 1, de Sonate opus 35, het Rondo opus 16 en de Po lonaise-Fantasie opus 61 worden ver klankt. Martha Noguera, die aan het conser vatorium van Buenos Aires heeft ge studeerd, vestigde twee jaar geleden de aandacht op zich door tydens acht concerten in het Italiaanse Trieste al le pianosonates van Van Beethoven uit te voeren. Vorig jaar bracht ze tij dens een festival in dezelfde plaats gedurende zes achtereenvolgende avonden alle pianowerken van Cho pin ten gehore. Het recital in de Ka pelzaal begint om 20.15 uur. De cellist Ran Varon verschijnt maandagavond in de Kapelzaal als eerste in een door K&O georganiseer de serie waarin de cello centraal staat. Hij zal, aan de piano begeleid door Fa- nia Chapiro. werken van Bach, Sjos- takovitsj en Cassado vertolken. De in Israël geboren Varon heeft aan het conservatorium van Amsterdam ge studeerd. Hij is werkzaam bij het Gel ders Orkest. Aanvang 20.15 uur. Pip van der Steen (fluit) en Bert Maas (gitaar) treden woensdagavond in de Kapelzaal op. Het duo voert een pro gramma uit met composities van o.a. Bach, Villa-Lobos. Castelnuovo, Sei- ber en Prager. Aanvang 20.15 uur. Een trio, bestaande uit de altvioliste Eija Soijonen, de pianiste Fransje Dorst en de klarinettist Joost van Berkel, verzorgt donderdagmiddag bij K&O een lunchconcert. Het pro gramma vermeldt het Kegelstatt Trio van Mozart en vier stukken van Max Bruch. Aanvang 12.45 uur. Het Autunno Ensemble treedt don derdagavond aan in de Taffehzaal van het Rijksmuseum van Oudheden. Het ensemble, dat uit dertien strijkers be staat, voert van Mozart de Salzburger Sinfonie nr. 1 KV 136 van Elgar Ele gie op. 58van Mendelssohn Sinfonie nr. 9 'Die Schweizerische' en van Franz Tischhauser 'Eve's meditation on love', met als solisten Marianne Koopman (sopraan) en Donald Bla- kesley (tuba), uit. De dirigent is Joop van Zon. Aanvang 20.15 uur. Pop Kobus gaat naar Appelscha is het Friese punk-antwoord op Frankie goes te Hollywood. Deze band uit Franeker speelt vanavond in jonge rencentrum Magnifiosi in Lisse. Aan vang 22.00 uur. In de Lindehoeve in Voorschoten wordt vanavond een sessie gehouden. Deelnemers zijn Adje van den Berg (gitaar), Freddie Cavalli (bas), Charles Schouten (drums), Michèl van Dijk (zang) en Rinus Groenevelt (sax). Aanvang 21.00 uur. In Tent in Wassenaar vanavond een optreden van 'Trash Metal band' In ferno, afkomstig uit de omstreken van Sassenheim. Hans Bizot, Aart-jan Schakenbos, 'Kruup' de Vreugd en Arno 'logue' van Duin beloven tot op het bot te zullen gaan. Aanvang 21.30 Blues Affair speelt vanavond op de zolder van het Leids Vrijetijds Cen trum aan de Breestraat overwegend covers van John Mayall en Eric Clap ton. OEGSTGEEST - Speciaal voor scholieren geeft de London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA) vanavond in de aula van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest een voorstelling van Charles Dickens' 'Oliver Twist'. De voorstelling wordt gepresenteerd door de Stichting Nikos, die zich er op richt buitenlandse theaterprodukties voor jong publiek naar ons land te ha len. Diligentia vr 14, za 15,20.15 uur, Youp van 't 1 en Onno Molenkamp in 'Tunnel z der Vluchtstrook'. Appeltheater t/m 22/11, beh. zo/ma/di, 20.15 uur. Appel en 'Marat/de Sade'. Amsterdam Carré vr 14. za 15, 20.15 uur, Seth Gaaikema 'En jou kies ik'. zo 16, ma 17, 20.15 uur. The Bucket Dance Theatre. di 18, 20.15 uur. Antonio Gades en Christina Hoyos in 'Carmen' van Georges Bizet. Concertgebouw vr 14. za 15, 20.15 uur. Nederlands Philharmonisch Kamerorksst o.l.v. Hubert Soudant, m.m.v. Jean Jac ques Kantorow, viool, zo 16, 14.15 uur, K.C.O.V. Excelsior m.m.v. Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Meindert Boekei. di 18, 20.15 uur, Nederlands Philhar monisch Orkest o.l.v. Ken-Ichiro Ko- bayashi. woe 19, do 20, 20.15 uur, Concertge bouworkest o.l.v. David Zinman. Cultureel Centrum Amstelveen vr 14, 20.15 uur, Conny Stuart en Louis van Dijk. di 18, woe 19, 20.15 uur, 'Madame Ar thur', musical van Jos Brink en Frank Sanders. Het Muziektheater t/m zo 16, woe 19, 20.15 uur, zo ook 16 uur, Het Nationale Ballet met 'Gisel le'. do 20, première, 20 uur, De Neder lands Opera 'Der Kreidekreis' van Zemlinsky. Nieuwe De La Mar Theater t/m zo 23, beh. ma, 20.15 uur, zo alleen 14 uur, 'Allemaal Leugens' met Kitty Janssen en André v.d. Heuvel. Stadsschouwburg vr 14, za 15,19 uur, Het Publieksthea- ter 'De Stilte' van Lars Norén. zo 16,15 uur, Scapino Ballet met o.a. 'Ajakaboembie'. ma 17, 20.15 uur, Danskern o.a. 'Fa- bles of our time'. di 18, woe 19, Globe 'Clavigo' van Rotterdam De Doelen vr 14, 20.15 uur, Anner Bylsma, Vera Beths, Bob van Asperen, Stanley Hoogland 'Kontrasten', vr 14, 20.15 uur, Rotterdams Philhar monisch Orkest o.l.v. Hartmut Haen- chen. za 15, 20.15 uur, Canticum Novum. Randstedelijk Begeleidingsorkest, Arie Keyzer e.a. zo 16,20.15 uur, Doelen Jazzclub: The Pasadena Roof Orchestra, woe 19, do 20,20.15 uur, Marinierska pel o.l.v. Kapitein Buitenhuis en Ka pitein Niesten. do 20, 20.15 uur. Kamermuziek in di verse bezettingen. Theater Zuidplein ma 17, 20.15 uur, Publiekstheater speelt 'De Stilte'. di 18, woe 19, Toneelgroep Theater: Cyrano de Bergerac, do 20, 20.15 uur, 'De Huisbewaarder' met Kees Brusse. Luxor Theater vanaf vr 14, 20.15 uur. Tineke Schou ten met haar nieuwe show 'Tien in Topvorm'. Crime and The City Solution speelt zaterdagavond in het Leids Vrijetijds centrum. De band telt in de personen van Mick Harvey en Rowland Ho ward twee voormalige leden van The Birthday Party, de groep van Nick Cave. Vorig werd van hen de mini-LP 'Just south form heaven' uitgebracht. Aanvang 23.00 uur. Twee heavy metalgroepen zaterdag avond in het Katwijkse hardrock cen trum Scum. Voïvod komt uit Canada en rekent zich tot de power metal. De band bestaat uit Piggy. Blacky, Away en Snake en bracht vorig jaar de LP 'Rrröööaaarrr' uit. Possessed komt uit San Pablo in Californië en maakt black metal, oftewel heavy metal met een satanische inborst. Jazz Kwintet P.B. 5. Meervaart prijswin naars, speelt zaterdag bij Hot House. Drummer Pieter Bast is naamgever en leider van het kwintet, dat verder bestaat uit Erik Vloeimans (trompet), Jos Beeren (altsax), Koos Janssens (piano) en Frank Uyttenbroeck (bas). Jonge jazzmusici met een gedegen opleiding achter de rug. Het repertoi re bestaat uit swingende hard-bop. Het concert wordt gegeven in De Waag aan de Aalmarkt in Leiden. Aanvang 21.30 uur. Leiden Schouwburg vr 14, za 15, 20.15 uur, 'Glazen Speel goed' met Ellen Vogel, Josine van Dalsum, Paul Röttger en Hans Corne- lissen. zo 16,14.30 uur, amateurvoorstelling: balletuitvoering door leerlingen van Balletschool Zynaïda Viddeleer. ma 17, 20.15 uur, Toneelgroep Globe speelt 'Een poppenhuis' van Henrik Ibsen. woe 19, 20.15 uur, Drs. P. solo. do 20, 20.15 uur, Toneelgroep Cen trum met 'Hersenschimmen' naar de roman van J. Bernlef. LAK-theater vr 14. za 15. 20.30 uur. Persona: 'Elec- tra of de val van de maskers', zo 16, 15 uur, Damiet van Dalsum Poppentheater: 'Voor altijd', kinde ren van 4-11 jaar. woe 19, do 20, 20.15 uur. 'Hensber- gen'. Microtheater vr 14, za 15, 20.30 uur. 'Een sneeuw' van Willem Jan Otten gespeeld door Imperium. Den Haag Koninklijke Schouwburg vr 14, 20.15 uur, Globe met 'Een Pop penhuis' van Henrik Ibsen. za 15,20.15 uur, Bristol Old Vic 'Largo Desolado'. zo 16, 14 uur, Haagse Comedie met 'Ons kent ons'; 20.15 uur: Haagse Co medie met 'Don Juan'. ma 17, 20.15 uur, Toneelgroep Thea ter: 'Cyrano de Bergerac', di 18, woe 19, 20.15 uur, Persona met 'Electra of de val van de maskers'. Circustheater vr 14, za 15, zo 16, 20.15 uur, Theater van de Lach: 'Een trouwring mag niet knellen'. zo 16, 12.15 uur, Marjon Lambriks en Jacco van Renesse. di 18, woe 19,20.15 uur, Jennifer Mul ler The Works met 'Darkness and Light'. do 20, 20.15 uur, Paco Pena, solocon cert door de flamenco-gitarist uit Spanje. Nederlands Congresgebouw za 15, 20.15 uur, Radio Philharmo nisch Orkest. zo 16, 14.15 uur, Nederlands Philhar monisch Kamerorkest, zondagmid dagconcert o.l.v. Hubert Soudant. Annelies van der Bie (links) Yvonne van den Hurk in 'Een poppenhuis' van Ibsen, vanavond in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag en maandag avond in de Leidse Schouwburg. (foto Hans v.d. Bogaard)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 25