VNO voert actie tegen gemeenten Neue-Heimatschandaal achtervolgt bonden 'Nieuwe subsidieregels voor beleggers nog onder de maat' Vanwege boycot bedrijven Stekelenburg verwijt werkgevers chantage Sluiting gevraagd van vervuilende ijsfabriek Niet aüeen de beleggers schuiven met bouwgelden' DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 ECONOMIE PAGINA 9 DEN HAAG (GPD) - Het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO) gaat zich weren tegen gemeenten die bedrijven discrimeren op grond van deelname aan de bouw van de rakettenbasis in Woensdrecht of handel drijven met Zuid-Afrika. Volgens VNO- voorzitter Van Lede is in beide gevallen sprake van nationaal beleid, dat op gemeentelijk niveau niet mag ontaarden in rechtsongelijkheid. Naast een aantal formele beslissingen door college of gemeenteraad over een dergelijke boycot van bedrijven, neemt volgens Van Lede het aantal informele boycots hand over hand toe. UTRECHT (ANP) - De werkge versorganisaties weigeren met de vakbeweging in de Stichting van de Arbeid verdere afspraken te ma ken over deeltijdarbeid zolang de FNV bij de regering blijft hameren op een wettelijke regeling voor het vakbondswerk in de ondernemin gen. Dat zei FNV-vice-voorzitter J. Het VNO-bestuur heeft de leden kruist of nog eens dunnetjes wordt opgeroepen informele boycot-ac- overgedaan, komt de rechtszeker- ties van plaatselijke overheden, zo- heid en de voorspelbaarheid van als het nalaten een bepaald bedrijf het beleid op de tocht te staan", uit te nodigen om in te schrijven op In een interview in het VNO-blad een project, op het VNO-hoofdkan- 'Onderneming' stelt prof. mr. Hen- toor te melden. Van Lede zei giste- nekens dat boycotacties van ge ren tijdens een persconferentie in meenten tegen bedrijven onrecht- Den Haag deze informatie onder matig zijn. De burgemeester van meer te kunnen gebruiken door Arnhem heeft een dergelijk colle- bedrijven in te lichten wanneer bij- gebesluit ter vernietiging voorge- voorbeeld gemeentes wedijveren legd aan de Kroon, waarover de om hun industrieterreinen vol te Raad van State nog een uitspraak krijgen. moet doen. Steeds wanneer zich een geval Hier geldt het een boycot van be- voordoet van discriminatie van be- dry ven die meewerken aan de drijven door het gemeentebestuur is dit schriftelijk aan de premier en de ministers van binnenlandse- en buitenlandse zaken gemeld, aldus Van Lede. Zowel over Zuid-Afrika als over de plaatsing van kruisra ketten in Woensdrecht zijn demo cratische besluiten genomen. "Wanneer dan op gemeentelijk ni veau het rijksbeleid wordt door- Ultimatum afgewezen ZWOLLE (ANP) - De officier van justitie bij de Zwolse rechtbank mr ROTTERDAM (ANP) - De directie J R. Krol, heeft gisteren voorlopige van de rederij Smit-Lloyd in Rot- sluiting gevraagd van ijsfabriek terdam wijst het ultimatum van de Snoek bv in Urk in afwachting van Federatie van Werknemersorgani- een strafzaak tegen dit bedrijf. De saties in de Zeevaart (FWZ) van de ijsfabriek, die pijpijs voor de visse- hand dat er bij het bedrijf geen ge- rij produceert, ligt in de bebouwde dwongen ontslagen mogen vallen, kom van Urk en zou bij calamitei- De FWZ heeft van het bedrijf ten een gevaar voor de volksge- geëist dat het voor 17 november zondheid kunnen opleveren omdat meedeelt dat gedwongen ontsla- bij het produktieproces gebruik gen niet nodig zijn. Adjunct-direc- wordt gemaakt van ammoniak, teur Dutilh deelde gisteren mee Eigenlijk zou de gemeente Urk dat Smit-Lloyd onmogelijk op die op 4 november al tot sluiting van eis kan ingaan. het bedrijf hebben moeten over- De directie van Smit-Lloyd wil gaan na een beslissing van de Raad dat de 568 personeelsleden op 1 van State. De aanzegging hiertoe april volgend jaar zijn terugge- werd ook gedaan maar na rijp be- bracht tot 389. Volgens Dutilh is raad besloten B en W hun bevoegd- het niet nodig dat dit alleen door heid tot sluiting over te dragen aan ontslag wordt bereikt, maar voor het Openbaar Ministerie, een deel zal daar volgens hem niet aan te ontkomen zijn. Verminde- Vorig jaar bleek na twee keer on- ring van het personeelsbestand gevallen achter elkaar het bedrijf zou voor een deel ook bereikt kun- met een hinderwetvergunning uit nen worden door herplaatsing van 1932 te opereren. B en W van Urk personeel binnen het concern van gaven na overleg met Justitie en de Smit Internationale, waar Smit- Inspectie Milieuhygiëne een slui- Lloyd onderdeel van is. Een ander tingsbevel af wegens het gevaar deel zou gerealiseerd kunnen wor- voor de volksgezondheid. Dat be den door vrijwillig vertrek van vel kreeg echter een schorsende overtollige personeelsleden, aldus werking van zes maanden Dutilh. Kort Zakelijk Snoek het bedrijf wersoog of IJmuiden zou moeten verplaatsen. Toen die termijn verliep zonder dat van verplaatsing van het be- Ontslag De faillissementsaanvraag van het Roosendaals bouw- en timmer bedrijf Bakx betekent het ontslag voor alle 95 medewerkers. De Bouw- en Houtbond FNV vreest dat diverse onderaannemers in de val van Bakx zullen worden mee gesleurd. De verwachting is dat de rechtbank in Breda het faillisse ment morgen zal uitspreken. De FNV zal die dag achterstallig loon uitbetalen. Stolk Het transportbedrijf Stolk in Berkel Rodenrijs had in Turkije geen filiaal. Dat is vast komen te1 staan uit een onderzoek in Ankara. Het betrokken bedrijf stelde zich Nieuw bedrijf in Westduitse tragedie werknemers niet bij hem, het Turkse filiaal in dienst "Er was geen sprake van een filiaal in Turkije", aldus De Graaf. Het Gemeenschappelijk Administra tiekantoor (GAK) heeft het bedrijf inmiddels naheffingen over de pre mieheffing werknemersverzeke ringen gezonden over de jaren 1982 tot en met 1986. Benzine De prijs van een liter benzine gaat morgen met één cent omhoog. Dat betekent dat superbenzine aan de zelftankpomp per liter 1,55 guL- BONN (ANP) - De Westduitse tra den gaat kosten en een liter gewo- gedie die Neue Heimat heet is aan - ne benzine 1,50 gulden. Dit is giste- een nieuw bedrijf begonnen nu de omslagartikel in Der Spiegel uvei ren in Rotterdam bekend gemaakt, overkoepelende vakbondsorgani- de wiize waarop de bestuurders op De kleine prijsstijging is het gevolg satie DGB heeft besloten het wo- ~»|fauj|r «m van de ontwikkeling van de olie- ningbouwconcern Neue Heimat te- prijs en de dollarkoers. Bilderberg B De verkoop van de Hotelmaat- laatste 'bedrijf zijn want de affaire ialr/^5evd™, schappij Heelsum, de houdster- hangt haar al jaren als een molen- maatschappij van de hotelketen de steen om de nek en heeft zelfs op Bilderberg Groep, is definitief. Dit politiek niveau gevolgen. Veel po- blijkt uit een mededeling van Heel- litieke waarnemers schrijven het sum en van de koper, de Britse grote verlies van de Westduitse so- maatschappij Queens Moat Hou- cialisten in de deelstaatverkiezin- ses. De laatste heeft 50 miljoen gul- gen van Hamburg toe aan het den betaald voor de Bilderberg-ho- Neue-Heimatschandaal bedrijven en ondernemingen die Stekelenburg gisteren in Utrecht de zaak moeten ondersteunen op een bijeenkomst van groothan- goed beslagen tep ijs komen", al- delaren in levensmiddelen. "Deze dus Stekelenburg. Daar zijn facili- opstelling van de werkgevers riekt teiten voor nodig en die wil de naar chantage en bovendien verge- FNV bij wet vastleggen. Maar de lijken ze appels met peren", zo werkgevers, die huiverig zijn voor voegde hij daar aan toe. vakbondsinvloed De FNV-bestuurder wees erop drijven, voelen daar niets voor. dat alom de wens leeft om decen- Stekelenburg constateerde dat traal over allerlei zaken te te gaan de werkgevers die kwestie van het onderhandelen, op het niveau van vakbondswerk volstrekt ten on- tydarbeid. Men gooit twee gelijkbare zaken op een hoop en dat lijkt op chantage, meent de FNV-bestuurder. Ook is hij er nij dig over dat de werkgevers probe ren om verder overleg over extra aandacht voor de werkloosheid van etnische minderheden op de lange baan te schuiven. Het kabi net heeft daarom gevraagd maar de werkgevers willen eerst een advies van de SER (Sociaal Economische Raad) over die zaak afwachten. Een woordvoerder van de FNV concludeerde al met al dat ernstig moet worden getwijfeld aan de goede wil aan werkgeverszijde om zaken te doen. "Je krijgt langza merhand de indruk dat de werkge vers elke gelegenheid aangrijpen om op alle fronten dwars te lig gen", aldus de woordvoerder. De werkgeversorganisatie VNO noemt de verwijten van de FNV volstrekt misplaatst. Zowel het vakbondswerk in de ondernemin gen als deeltijdarbeid horen thuis in het particulier overleg, stellen de werkgevers. De FNV eet van twee wallen, als hij bij de overheid probeert haar gelijk te krijgen wat betreft het vakbondswerk en tege lijkertijd met de werkgevers tot af spraken over deeltijdarbeid pro beert te komen, aldus het VNO- commentaar. bouw van de raketbasis in Woens drecht. Maar inzake Zuid-Afrika gelden vergelijkbare argumenten, omdat zowel defensie als buiten lands beleid volgens de grondwet zaken van uitsluitend de nationale overheid zijn. Probleem is wel dat een dergelijke boycot moeilijk te bewijzen is wanneer (nog) geen sprake is van explicitiet beleid. Op de achtergrond speelt ook een op roep van de gemeenteraad van Groningen aan de collega's in het land om bedrijven te boycotten die commerciële banden met Zuid- Afrika onderhouden. drijf sprake was, wilde B en W tot sluiting overgaan. Snoek vroeg vervolgens schorsing aan de Raad van State maar die weigerde dit. Het bedrijf kreeg tot 4 november de tijd om zijn activiteiten af te bouwen waarna de sluiting moest volgen. Mr A.D. Kok die namens Snoek bv optrad vroeg uitstel van het be sluit tot sluiting omdat sinds vori ge week de zaak in een stroomver snelling is gekomen en reële kan sen op verplaatsing nu aanwezig zijn. De gemeente Urk zou bereid zijn een deel van de verplaatsings kosten voor haar rekening te ne men. Samen met een toegezegd bankgarantie zou verplaatsing naar den Oever mogelijk zijn. Bij sluiting staat ontslag voor zes man personeel voor de deur alsmede kapitaalsvernietiging door het waardeloos worden van gebouwen en schepen. Ook Kok leverde kritiek op het gemeentebestuur van Urk dat van af 1932 tot 1981 nooit naar de hin derwetvergunning heeft omgeke ken. De rechtbank beraadt zich over de zaak. Rechtbankpresident mr. R. Weenink opperde de gedachte om morgenmiddag ter plaatse te gaan kijken maar houdt ook de mogelijkheid open tot aanhouding met verdere behandeling of een de finitieve beslissing. Concerns in VS sluiten vestigingen NEW YORK (DPA) - Het Ameri kaanse computerconcern Interna tional Business Machines (IBM) sluit zijn distributiecentrum voor computeronderdelen in Greencast- Ie (Indiana). De 985 mensen die daar werken zullen elders binnen het concern worden onderge bracht, zo heeft IBM gisteren laten weten. Het is de grootste sluiting tot nu toe van 's werelds grootste computerfabrikant. Het besluit is genomen om op de kosten te bezui nigen. Hetzelfde is voor autofabrikant Ford, tweede op de ranglijst van Amerikaanse autoproducenten, aanleiding zijn laatste fabriek voor kleine tractoren in Noord-Ameri ka, in Romeo (Michigan), uiterlijk eind 1988 dicht te doen. Er werken 650 mensen. De produktie wordt verplaatst naar Fords vrachtwa genfabriek in Basildon (England). Gisteren maakte ook het Ameri kaanse elektronicabedrijf General Electric (GE) bekend uit koste noverwegingen een vestiging te ROTTERDAM - Bij de start van de kinderpostzegelactie 1986 praatte prinses Margriet in Rotterdam met leden krielT in^JS^ac^se^Nev^ York) nnn de jeugdgroep die 'Francobelli' opvoerden. Gisteren werd ook bekend dat de verkoop van kinderpostzegels waar kathodestraalbuizen worden (foto ANP) gemaakt. vorig jaar 14 miljoen gulden heeft opgebracht. MAASVLAKTE - In het kader van het ondezoeksprogramma 'alterna- -i tieve wegenbouwmaterialenvan het Studiecentrum Wegenbouw, wordt Standpunt dat de Turkse op een tracop de Maasvlakte 3000 ton cementgebonden slakken als on- hy dergrond aangebracht. De 3000 ton vormen h&t residu van 15.000 ton huishoudelijk afval. Werkloosheid daalt onder de 700.000 DEN HAAG (ANP) - De werk loosheid is in oktober gedaald met 8.000 tot 696.000. Geduren de deze maand zijn volgens ge gevens van de arbeidsbureaus 71.300 mensen werkloos gewor den en hebben 79.300 mensen het werklozenbestand verlaten. Dat heeft het ministerie van so ciale zaken en werkgelegen heid vandaag bekend gemaakt. De daling deed zich zowel bij mannen (min 3.800) als bij vrouwen (min 4.200) voor. De daling van de werkloosheid is ongeveer net zo groot als op ba sis van seizoensinvloeden mocht worden verwacht. Van daar dat na correctie vöor deze invloeden er nagenoeg geen veranderingen optreden in het niveau van de werkloosheid (min 200). Zowel bij mannen als bij vrouwen is van een geringe, zij het tegengestelde wijziging sprake (respectievelijk min 600 en plus 400). Het aantal by de arbeidsbu reaus geregistreerde vacatures daalde eind oktober 1986 ten opzichte van de daaraan voor afgaande maand met 2.800. Ge corrigeerd voor seizoensinvloe den komt het niveau slechts 200 onder dat van september 1986 uit. De daling van de voor sei zoen gecorrigeerde werkloos heid lijkt iets af te nemen. Daal de in het eerste halfjaar van 1986 de werkloosheid met ge middeld 4.500 mensen per maand, in de eerste vier maan den van de tweede helft is de daling 3.000 per maand. Uit schieters zijn de verhoudings gewijs grote stijging (twee pro cent) in Zuid-Holland, en de grote daling (min 1,5 procent) in Noord-Holland. DEN HAAG (ANP) - De subsidieregeling voor premiehuur woningen kan voorlopig nog niet worden ingevoerd. Een krappe meerderheid van de Raad voor de Volkshuisvesting (RAVO) advi seerde staatssecretaris Heerma (volkshuisvesting) gisteren af te zien van de nieuwe regeling. Het belangrijkste bezwaar van de RAVO is dat de aanvangshuren van nieuwe woningen te hoog kun nen worden. De regeling voorziet niet in controle door de overheid van de verhouding tussen opgege ven bouwkosten en kwaliteit van de woning. Volgens de RAVO kan dit in de praktijk leiden tot hogere grond- en bouwprijzen, en dus ook tot hogere huren. Door het ontbreken van die con trole in de huidige regeling is het voor beleggers en andere bouwen de instellingen mogelijk geweest te veel subsidie bij het rijk te innen. Mede naar aanleiding van het in augustus bekend geworden schan daal met bouwsubsidies kwam ex- staatssecretaris Brokx vorige maand met een nieuwe subsidiere geling die op 1 januari moet in gaan. De RAVO, het belangrijkste adviesorgaan op dit gebied, kreeg van hem twee weken de tijd om er over te adviseren. Binnen die termijn lukte het niet, maar gisteren stelde de Raad dat eerst maar eens moet worden afgewacht wat de parlementaire enquête over de bouw van premie huurwoningen aan het licht brengt. Tegen de voorgestelde sub sidieregeling zijn de woningbouw verenigingen, de huurders- en con sumentenorganisaties, de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten, RAVO-voorzitter Van der Harten en vice-voorzitter Lammers (com- s Flevoland), alsmede enke le onafhankelijke deskundigen van universtiteiten en instituten. De RAVO heeft - eensgezind - premier Lubbers in een brief ge vraagd ervoor te waken dat het subsidieschandaal geen aanleiding wordt om fors te gaan snijden in de bouwsubsidies. Ook is de RAVO bang dat de beleggers zich uit de woningbouw zullen terugtrekken, blijkt uit die brief. DEN HAAG (ANP) - Niet alleen de beleggers, een zeer belangrijk deel van de gemeenten, de woning bouwverenigingen, de projectont wikkelaars en de aannemers 'schuift' al tientallen jaren op grote schaal met vele honderden miljoe nen guldens aan bouwgelden. Vele ministers, staatssecretarissen, ka merleden, ambtenaren en architec ten weten dat en hebben eraan meegewerkt. Deze felle aanval lanceerde ir. W. Koning van de Raad voor Onroe rende Zaken gisteren in de verga dering van de Raad voor de Volks huisvesting. Koning toonde zich verbitterd en gefrustreerd over het feit dat de meerderheid in de RAVO van huurders, consumentenorganisa ties en woningbouwverenigingen er telkens in slaagt haar standpun ten in de adviezen aan de regering naar zijn idee door te drukken ten koste van de beleggers. Koning heeft gisteren dan ook zijn zetel in de adviesraad ter beschikking ge steld. Volgens Koning passen gemeen ten en aannemers al sinds er bouw subsidies bestaan op ruime schaal telketen. Ateliers Naar schatting zo'n 80 Turkse naaiateliers in Amsterdam hebben zich gebundeld in een organisatie die zal moeten streven naar een volledige acceptatie van de Turkse ateliers als legale partners in de confectiewereld. De Turkse ate liers hebben de afgelopen dagen onder druk van de publiciteit over illegaal werkende naaiateliers veel opdrachten verloren zien gaan. 111115uuuw1.u1n.cu1 ncuciiciiiidi ic- rug te kopen van de Berlynse ciale organisatie Een aantal top- broodfabrikant Schiesser. Als het mensen, waaronder de de voorzit- aan de vakbond ligt zal het ook het *?r, Albert Vietor, moesten nog in datzelfde jaar aftreden. De bestuurders hadden in de ja ren daarvoor onder de paraplu van Neue Heimat dochterondernemin gen opgericht die niet onderwor pen waren aan de voorschriften zo als die golden voor het moederbe drijf. Met een van die dochters, Neue Heimat Stadtebau, begonnen de bestuurders te speculeren in on roerend goed in West-Duitsland en daarbuiten. Met het onder dak brengen van Westduitse arbeiders- families hadden deze activiteiten weinig meer te maken. Via deze dochteronderneming werden luxe hotels, appartemen- v„Aw tencomplexen en congrescentra procent na, terug te ploegen in de gekocht en gebouwd. Neue Heimat Neue Heimat, het grootste onroe- rend-goedconcern van West-Euro pa, is sinds de jaren vijftig in het bezit van de DGB. In handen vain de vakbond werd Neue Heimat een sociale-woningbouworganisatie. In ruil voor omvangrijke belasting voordelen verplichtte de vakbond zich om bijna de hele winst, op zyn speculatieve avonturen de fi nanciële reserves van het moeder bedrijf werden aangesproken om de gaten te dichten. Het was in die jaren dat de basis gelegd werd voor de astronomsiche schuld van ze ventien miljard mark die Neue Heimat op dit moment heeft. Neue Heimat Stadtebouw werd in 1982 opgedoekt, maar het DGB- bestuur verzuimde de bestuurlijke top grondig te zuiveren. In de jaren daarop werd geprobeerd Neue Hei mat nieuw leven in te blazen onder andere door de verkoop van hui zen. Succesvol zijn deze pogingen nooit geweest. Begin dit jaar werd duidelijk dat alle pogingen om Neue Heimat gezond te maken waren ge- Inmiddels had de affaire echter politieke dimensies gekregen. De Christen-Democratische regering van bondskanselier Helmut Kohl zag in de Neue-Heimataffaire een goede gelegenheid om wraak te ne men op de vakbonden die in de af gelopen jaren geen mogelijkheid onbenut hebben gelaten om de re gering dwars te zitten. In juni stel de Kohl een parlementaire com missie in die de zaak grondig moest uitzoeken. De commissie deed haar werk zo grondig dat verschillende vak bondsbazen in paniek raakten. Al- fons Lappas, voormalig rechter hand van Vietor en nu voorzitter de BGAG, de houdstermaat- strand en dat in toenemende mate schappij waaronder Neue Heimat beroep moest worden gedaan valt, trok zich niets op de financile middelen van ande re vakbondsbedrijven zoals de Bank für Gemeinwirtschaft werk van Meier-Preschany en maakte op 18 september bekend dat hij Neue Heimat had verkocht verzekeringsmaatschappij Volks- voor het symbolische bedrag 1 Dnderneming. In haar hoogtijda gen bezat de vakbondsonderne ming 330.000 huizen en had zij de controle over nog eens 240.000 hui zen. Stadtebouw bezat ook de televisie toren van Hamburg en een skilift in Zuid-Tirol. Er bestaat nu zelfs de verdenking dat, toen de Neue-Hei- mattop geld begon te verliezen met fürsorge om het woningbouwcon cern voor een faillissement te be hoeden. Dat was het moment waar op werd besloten een onafhanke lijk bankier, Manfred Meier-Pre- schanny, te hulp te roepen voor het opstellen van een saneringsplan. één mark aan de onbekende brood fabrikant Schiesser uit Berlijn. Met de verkoop wilde de vak bondstop zich bevrijden van de fi nanciële en politieke molensteen die Neue Heimat inmiddels was geworden. Maar het enige resultaat was dat de verkoop nog meer vra gen opriep en dat de bewoners van de 90.000 Neue-Heimathuizen zich tegen de vakbond en de SPD keer den. De slechte resultaten die de SPD afgelopen weekeinde behaal de bij de deelstaatverkiezingen in Hamburg, vooral in de arbeiders buurten waar veel Neue-Heimat huizen staan, zijn een maatstaf voor de negatieve politieke invloed die er voor de socialisten van de af faire uitgaat. Het parlementaire onderzoek zal zeker tot aan de volgende verkie zingen duren en voor de verkie zingsactiviteiten van de vakbon den en de SPD een belemmering Ook na de verkiezingen, de vakbonden willen be ginnen met de campagne voor ar beidstijdverkorting, zal de affaire hen nog steeds boven het hoofd hangen. Het zal nog wel enige jaren duren voordat de vakbonden en in min dere mate de SPD zich volledig hebben kunnen bevrijden van het Neue-Heimatschandaal. Heimat is opnieuw in het bezit van de vak bonden en vermoedelijk zullen die het woningbouwconcern de ko mende jaren in stilte liquideren. trucs toe waarmee de woningbouw kunstmatig duur wordt gemaakt via grondkosten en aanneemsom- men. Kosten die de partijen daar door extra moeten maken worden "terugverdiend" op premiekoop- en premiehuurwoningen, aldus Koning gisteren. "Kortom, het gaat niet aan om één partij (de beleggers) of één be windsman (Brokx) aansprakelijk te stellen. Wij zijn collectief verant woordelijk. Partyen die zeggen daar allemaal niets van te weten en die zich buiten de parlementaire enquête willen stellen, hebben daarmee grote schade toegebracht aan de beleggers en aan Brokx, omdat zij de indruk willen wekken dat alleen die twee verantwoorde lijk zijn of zelfs schuld hebben", sprak hij. Koning richtte zich in het bijzon der tot het Nederlands Verbond van Huurders, dat bij het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds om verlaging van de huren heeft gevraagd. Zij zijn bang dat zij al ja renlang te veel betalen door de mo gelijke fraude met subsidies. Koning zei dat als de subsidiere gels strikt zouden zijn toegepast de kunstmatig hoge kosten van koop- en premiehuurwoningen op de so ciale woningwetwoningen hadden gedrukt, waardoor enkele hon derdduizenden daarvan nooit wa ren gebouwd. AMSTERDAM (ANP) - Unilever ging vandaag op de Amsterdamse effecten beurs verder vooruit op de fraaie kwartaalcijfers die het Rotterdamse voedings- en wasmiddelenconcern de dag te einde v taald voor het fonds, 1 f2,70. Ook VNU lag er mooi bij. De uit gever was beleggers f 4 meer waard op f326. Kon. Olie deed het met een winst van f 1,70 op f208,20 ook niet slecht. Hoogovens, die dinsdag opveerde op de verzekering van het staalconcern dat het tweede kwartaal geen verlies zou brengen, zakte nu f2,90 terug naar De beleggers blijven meen afwachten. Veel a ken te wachten op betere prijzen, n andere verwachten kennelijk koersda lingen en wachten daarom met kopen. Het resultaat is een uiterst rustige handel, waarbij de meeste koersen niet ver van hun plaats komen. Ook de obli- gatiemarkt was rustig. Enkele staats leningen noteerden een fractie lager. De koers van de aandelen KLM rea geerde vrijwel niet op het mislukte overleg van de EEG-ministers van transport over de liberalisering van de Europese luchtvaart. Het luchtvaart fonds noteerde aan het einde van de ochtend een dubbeltje lager op f 46.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9