Protest ziekenhuispersoneel Pleidooi kinderopvang voor hogere subsidie Hoogvliet lijdt tonnen schade door zet gemeente' Carnaval: nieuwe prinsen en een wedstrijdloop 'Nu al geldnood en wachtlijsten' Bezwaren verworpen tegen woonwagenkamp REGIO LEIDEN DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 LEIDERDORP Het personeel van het Leiderdorpse St. Elisabeth Ziekenhuis heeft gisteren een mas saal protest laten horen tegen de- plannen van de directie om in 1987 1,1 miljoen gulden te bezuinigen en dientengevolge 22 arbeidsplaat sen te schrappen. Een kleine 300 werknemers zetten gistermiddag hun handtekening onder de petitie die de ondernemingsraad had op gesteld. Daarin staat dat het perso neel steun verleent aan het besluit van de ondernemingsraad om het overleg met de directie op te schor ten. Het overleg zal alleen dan wor den hervat als de directie met nieu we (lees: alternatieve) bezuini gingsvoorstellen komt die de goed keuring van de OR kan wegdragen. De OR wil dat er minder op perso neel en meer op materiële zaken als chirurgische kunstmiddelen en de kosten voor de centrale oplei dingsschool wordt bespaard. 'Directie St. Elisabeth moet anders bezuinigen'1 Juist de budgetten van dergelij ke materiële zaken zijn de laatste jaren almaar verruimd. "Wij als personeel moeten al vanaf 1983 hetzelfde of zelfs meer werk ver richten met steeds minder mensen. Sinds dat jaar loopt het aantal per soneelsleden terug terwijl het aan tal opnamen is geslegen", zo schet ste de OR-voorzitter de huidige si tuatie. De OR is tot op heden bui ten alle besprekingen over de be zuinigingen gebleven. De ondernemingsraad c.q. hel personeel dat gistermiddag teken de verwacht binnen tien dagen een reactie van de directie. De OR zou zich daar in zijn vergadering van 26 november over kunnen buigen. Overigens was het de bedoeling dat medisch directeur W. Rombout gistermiddag tijdens de speciale bijeenkomst in de sporthal van het ziekenhuis al een verklaring zou af leggen. De OR liet hem echter van tevoren schriftelijk weten dat zijn komst niet op prijs zou worden ge steld. Als Rombout aanvaardbaar der voorstellen in petto heeft, moet hij deze maar schriftelijk kenbaar maken, oordeelde men. Overigens zei OR-voorzitter R. Weiman in een verklaring gister middag dat het besluit om het overleg met de directie op te schor ten verstrekkende gevolgen kan hebben. Behalve over de bezuini gingen kan er nu namelijk ook niet over andere, belangrijke, kwesties worden gesproken. Zoals bijvoor beeld het voornemen van de direc tie om alle opnamen van patiënten via een centrale afdeling te laten verlopen. Mocht de directie de Wet op de Ondernemingsraden ontwij ken en belangrijke beslissingen zonder overleg met de OR nemen, dan kan de OR juridische stappen overwegen, aldus Weiman. Vervolgens werd het personeel opgeroepen mee te doen aan de 'actie melding'. Het is de bedoeling dat betrokken afdelingen alle be zuinigingen die nu of recentelijk buiten de OR om door de directie worden "doorgedrukt", worden gemeld. Er is al een aantal meldin gen binnengekomen van de afde lingen maatschappelijk werk. de diëtisten, fysiotherapie en de tech nische dienst. De OR deed gistermiddag pre cies uit de doeken waar de directie denkt te besparen. Op materiële za ken 450.000. op personeelskosten 700.000 gulden. Van een vijftiental afdelingen wordt personeel 'afge snoept'. Bijvoorbeeld op de afde ling nierdialyse (twee formatie plaatsen), de schoonmaakdienst (twee), de menuconsulentes (1.3) en fysiotherapie (0.8). Bezuinigingen die onaanvaard baar zijn. aldus de OR gistermid dag. "Als ze worden doorgevoerd wordt de werkdruk onverant woord hoog en komt de patiënten zorg in groot gevaar". Wat er gebeurt als de directie geen bevredigende voorstellen op tafel legt. werd gistermiddag nog niet helemaal duidelijk. De OR wil in dat geval eerst terug naar de ach terban, het personeel dus. om te vragen wat er dan moet gebeuren. LEIDERDORP - Op de kin deropvang in Leiderdorp kan niet worden bezuinigd - er moet juist meer geld wor den ingepompt. Daarvoor zal de Stichting Kinderop vang Leiderdorp vanavond tijdens de vergadering van de raadscommissie welzijn een vurig pleidooi houden. Zegt voorzitter Connie van den Broek: "Ik hoop dat we de politiek ervan kunnen overtuigen dat dat noodza kelijk is. Als je ziet met wel ke wachtlijsten we werken en hoeveel Financiële pro blemen er nu al zijn...". Van den Broek: "We kunnen niet verder bezuinigen. Het enige waar op je kunt beknibbelen is de post personeel. En dat willen we niet. Dan moet je een nog groter beroep doen op vrijwilligers en daarmee ondergraaf je de kwaliteit van de kinderopvang. Ga maar na: het af gelopen jaar vertrokken er vijf vrij willigsters. Begrijpelijk: het is heel hard werken, je hebt praktisch de zelfde verplichtingen als een be taalde kracht zonder dat je daar voor een cent krijgt. Maar dat grote verloop is funest. Het is niet goed voor de kinderen en evenmin voor de organisatie. Bovendien hebben de betaalde leidsters het evenmin gemakkelijk. We hebben onlangs uitgerekend dat als ze 25 uur werken maar voor I8V2 uur betaald krijgen. Het minimumloon, wel te verstaan". In een brandbrief aan de ge meenteraad vraagt de Stichting Kinderopvang Leiderdorp om aan dacht voor dergelijke brandende zaken. Er moeten betere voorzie ningen komen voor de kinderop vang, aldus de brief, die vanavond ongetwijfeld ter sprake zal komen in de commissievergadering. Voorstellen Zelfheeft de Stichting de nodige voorstellen al op zak om de kinde ropvang beter te stroomlijnen. Zo wilde ze de peuterspeelzaal die mo menteel in de Montessorischool door moeders onderling draaiende wordt gehouden, overnemen. Wil de. want het plan is van de baan. Burgemeester en wethouders voel den er niets voor. De Stichting mag niet zomaar nieuwe activiteiten starten, heette het. Ongetwijfeld zat daarbij in het achterhoofd de angst dat de Montessori-peuter- speelzaal een nieuwe last wordt die op de gemeentebegroting drukt. Maar volgens Van den Broek is daar geen sprake van, en ze heeft de raad nu in de bewuste brief om een principe-uitspraak in de kwes tie gevraagd. Van den Broek: "Omdat we wil len weten of de raad net zo denkt als burgemeester en wethouders - uiteindelijk bestuurt zij de ge meente. We vinden de zaak des te belangrijker omdat we dergelijke 'particuliere' speelzalen onder de vleugels van de Stichting willen brengen. Waarom, omdat we bang zijn dat er zometeen steeds meer Leiderdorpse scholen een eigen peuterspeelzaal gaan beginnen. Nu het basisonderwijs steeds minder leerlingen krijgt, houdt menige school lokalen over. Heel lucratief hoor. om in zo'n leegstaand lokaal met behulp van een paar moeders •zoiets te doen. Zeker als de plan nen van Deetman doorgaan en kin deren later naar de basisschool mo gen. Tegen de tarieven die zij han teren kunnen wij als Stichting niet op. Immers, zij hoeven geen vakan tie- en ziektekosten te betalen, wij wel. Het is gewoon oneerlijke con currentie die ons wordt aangedaan. Daarbij komt dat wij met beroeps krachten veel professioneler kun nen werken". Ander probleem dat in de brief wordt aangesneden is peuterspeel zaal 'Peuterkaravaan'. Aanvanke lijk wilde de Stichting deze kinde ropvang aan het Kwikstaartplein sluiten omdat het aantal aanmel dingen terugliep en het jaar 1985 met een tekort van 9500 gulden moest worden afgesloten. De slui ting is wat de Stichting betreft ech ter van de baan omdat er weer meer peuters op 'Peuterkaravaan' afkomen én omdat de overname van .de Montessori-zaal niet door gaat. Bovendien kwamen ouders massaal in protest tegen de op han den zijnde sluiting. En waarmee de Stichting ten slotte zit is de noodzakelijke uit breiding van het kinderdagverblijf. De behoefte aan dagopvang waar ook baby's een plaatsje kunnen vinden is groot. Van den Broek: "We hebben nu 35 kinderen op de wachtlijst staan en dat aantal wordt eigenlijk alleen maar groter. De wachttijd is nu uitgelopen van een jaar tot anderhalf jaar. Als we het kinderdagverblijf zouden mo gen uitbreiden, kunnen we een he le nieuwe groep creëren voor éér.- en tweejarigen. Dan verloopt de doorstroming veel sneller". Uit breiding is volgens Van den Bjoek mogelijk als aan de achterkant van het dagverblijf een nieuwe ruimte wordt gecreëerd. Maar: dat kost geld. Een halve ton, om precies te zijn. Vanavond willen Van den Broek c.s. een en ander nog eens aan de leden van de commissie welzijn uitleggen. Dat zou vorige week dinsdag al gebeuren, de Stichting diende zich 's avonds om acht uur ten gemeentehuize te vervoegen, maar men kwam niet aan bod. Evenals het bestuur van sociaal- cultureel centrum 'De Sjelter' moest men tot kwart over elf wach ten voordat te kennen werd gege ven dat de behandeling 'zaken' vanwege het late tijdstip moest worden uitgesteld... eigenaar Hoogvliet i Fel verzet tegen bescherming dokterswoning 1 daar is niemand 1 VOORSCHOTEN - Hoogvliet blijft vervallen zich verzetten tegen de plaatsing gediend". van zijn dokterswoning op de L.D. Hoogvliet zelf zei dat hij het Voorschotense monumentenlijst, pand nooit vier jaar geleden zou De grootgrutter zou tonnen schade hebben gekocht wanneer hij had lijden wanneer hij het pand op de geweten dat het een monument hoek Veurseweg/Papelaan in stand gaat worden. Raadslid S. van de moet houden. De gebruiksmoge- Poel (WD) was hiervan niet onder lijkheden zouden beperkt zijn, de de indruk: "U bent niet in een an- kwaliteit beperkt: "Het is een dere positie dan iedere andere ei- slooppand. er vallen dakpannen af genaar van een monument", en stenen komen uit de muur", al- Onduidelijk bleef ondertussen dus de advocaat R.C. Cramers gis- wat Hoogvliet eigenlijk met het beide termiddag tijdens een hoorzitting pand wil doen. Ook een prikkelen or de commissie beroeps- en be- de vraag van commisielid J. Ai- aarschriften. "Hoogvliet laat het kens (D66) lokte de directeur niet DEN HAAG/V OORSCHOTEN - ongezellig is. Door de voorgeno- De provincie heeft de bezw verworpen die waren ingediend te gen de uitbreiding van het woon wagencentrum aan de Leidseweg- itbreiding kan die gezellig heid toenenemen. maar het tuin centrum vreest dal er hierdoor een kompleet regionaal wooncentrum Noord in Voorschoten met twee zal ontstaan. Overigens standplaatsen. Het bezwaarschrift tuincentrum bereid zijn bezwaren van mr. P. Huizer werd niet-ont- in te slikken indien het provincie- vankelijk verklaard omdat hij op bestuur zou verklaren dat het bij bijna een kilometer afstand woont de uitbreiding tot van het woonwagencentrum. Het standplaatsen blijft, bezwaarschrift van Intratuin Grif fioen werd wel beordeeld aange zien dit tuincentrum grenst aan het woonwagencentrum totaal vijf Het tuincentrum had aange voerd dat de belangstelling van de woonwagenbewoners voor het nu drie standplaatsen tellende cen trum nihil is. Het woonwagencen- o trum zou te klein zijn waardoor het tratuin Aan dit laatste zou de provincie niet kunnen voldoen omdat het te voorbarig is om vooruit te lopen op toekomstige ontwikkelingen waar van de uitkomst op dit moment on bekend is. De voorgenomen aanleg van twee extra standplaatsen op het woonwagencentrum vormt volgens de beroepscommissie geen onevenredig nadeel voor In- Schoolfietsen onder de loep OEGSTGEEST - De politie van gevolg Oegstgeest is begonnen met de weet ee controle van fietsen Van basisscho lieren. Gisteren werden zo'n 160 Volgens de politie Oegstgeest is tweewielers op twee scholen onder het niet alleen flink mis met de zij de loep genomen. Meest in het oog reflectie van scholieren, ook veel springend was de massale afwezig- oudere Oegstgeestenaren zijn er of heid van de per 1 januari volgend niet of onjuist van voorzien. De jaar verplicht gestelde zijreflectie, woordvoerder wijst erop dat de zij- Voor het overige zaten er nogal wat reflectie een zo groot mogelijke cir- balhoofden van de sturen los. een kei moet WASSENAAR - Cabaret 'Zak en As' geeft komende zaterdag een voorstelling in liet Wassenaars cultureel centrum 'Warenar'. Het trio 'Zak en As' bestaat uit Eric Eijgenraam, Erik van Muiswinkel en Justus van Oei. De groep haalde vorig jaar de publieks- en juryprijs tijdens het Leids Cabaret Festival. Het drietal wil 'ouderwets cabaret' brengen maar schuwt daarbij hedendaagse onderwerpen als werkloosheid, bijstandsmoeders, adoptie, dienstkeuring en honger niet. (foto pri REGIO - De carnavalsfestijnen barsten dezer dagen weer los in de Leidse regio. In Wassenaar is het spits van het nieuwe seizoen afge lopen weekeinde al afgebeten. De carnavalsvereniging dit jaar extra v.w.vw feest. Ze bestaat twintig jaar en dal Wassenaarse carnavalsvereniging lustrum wordt op 13 december ge- Hoogen mag zich adjudant noe- mend weekeinde aan de slag. Za- men. terdag is er een prinsverkiezing en Overigens viert de Wassenaarse traditiegetrouw wordt 1 vierd met een galabal in de sport- v... hal aan de Mansveltkade. Bijna de"residëntiêrcuL dertig zusterverenigingen uit Ne- Prins derland, België en Duitsland ko men daar speciaal voor over. 'De Deyïknotsen' houden ook een receptie: op 29 november tus sen drie en zes uur. wederom in 'Warenar'. De Warmondse carnavalsvereni- 'De Deyïknotsen' stelden de opvol gers van Prins Sjaak en Prinses Annette tureel centrum Warenar. Wim (Teeling) zwaait nu een jaar lang de scepter bij 'De Deyïknot sen' en hij wordt bijgestaan door prinses Gerda (van der Weijden). nuten over elf het nieuwe prinsen paar bekendgemaakt. De avond wordt gehouden in café 'De Zon' aan de Dorpsstraat, waar 's avonds vanaf negen uur het Leidse Super Vanaf half negen Trio speelt. Het huidige prinsen- bert en prinses Henny paar met de Raad van Elf zullen senpaar. Als vorst fungeert P.F. van Leeu- polonaise aantreden; hofkapel 'De digt de sleutel Beunhazen' dragen daaraan muzi kaal een steentje bij. De Zoeterwoudse 'Hangkonten' beginnen het seizoen zaterdag met 1 estafetteloop voor oud en jong. (per viertal) door het dorp. De start vindt om drie uur plaats bij het Don Boscohuis; inschrijving staat voor iedereen open vanaf half drie. Het Prinsenbal van de 'Hang konten' wordt zaterdag eveneens het Don Boscohuis gehouden. prins Wil- afscheid. Burgemeester Houdijk overhan- hel iteraard om elf minuten elf. De avond wordt muzikaal begeleid door 'The Lions' en boe- renblaaskapel 'De Dorstvlegels'. Burgemeester Bruggeman wen en Leidenaar Wout van der êinê 'De Billenprikkers' gaat ko- Het parcours voert de deelnemers maakt zaterdagavond op het be kende tijdstip 23.11 uur de Leiderdorpse prins carnaval van 'De Rijnschuimers' bekend. De huidige prins Willem I neemt af scheid en de organisatie belooft dat dat een spektakel wordt. Grote vraag bij 'De Rijnschuimers': wordt het dit jaar na drie prinsen van buiten weer een echte Leider dorper? Degenen die daar be nieuwd naar zijn kunnen zaterdag avond terecht in het Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat. Er staan optredens van een boeren- blaaskapel en een life-band op het programma. De zaal is om half ne gen open. DONDERDAG Leiden Gulden Vlies - Breestraat 125, informi tie- en discussieavond over de herzii ning van de vreemdelingenwet, de zgn over architectuur en stede'bouw, 20 Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Man o flowers', 21.15 uur. LWH - Langegracht 65. soos. 21-1 ui 't Breehuys - Breestraat 19. spreek VVDM. 19-22 uur Warmond Gemeentehuis - Herenweg, begrotings raadsvergadering, 19 1 enigingsavond, 20 Leiderdorp Gemeentehuis - vergadering raad missie sport en welzijn. 20 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, film 'The word according to Garp', van Film kring. 20.30 uur. Oegstgeest Rijnlands Lyceum - voordracht 'schilders van nu' door Pierre Jansen VRIJDAG Leiden Dienstencentrum Stevenshof Naeffstraat 1, bridgen voor mensen van I 55 jaar en ouder, 14 uur. Club- en buurthuis Mirt-Honken - bin go-dansant, 20 uur. 't Parlement - Nieuwstraat 45, ledenver gadering PvdA met als thema 'De PvdA in raden en staten', 20 uur. Vrouwentelefoon sexueel geweld, be reikbaar van 9-12 uur, tel. 126844. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, instuif voor kin deren, 15.15 uur, soosavond jongeren vanaf 16 jaar. 20 uur. Voorschoten Cultureel Centrum - Marijkelaan, prijs-1 uitreiking mooiste toning dia's 'Floriade'. 20 t APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 7 tot vr 14 novem ber door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 123553. Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leider dorp, tel. 894400. uit de tent. Aikens zei dat hij niet aannam dat Hoogvliet het huis had gekocht om, ?oals het bestem mingsplan aangeeft, eensgezins woningen neer te zetten met een hoogte van vijf tot zes meter. "Pas als we iets hebben waarvan we iets willen maken, is overleg moge lijk", aldus L.D. Hoogvliet ontwij kend. Hij vertelde dat hij de winkel meer naar de Veurseweg wil halen, maar zou daarvoor de grond onder de dokterwoning niet nodig heb ben. Het commissielid had moeite met het betoog. In de vijf jaar dat het pand te koop stond, had Hoog vliet best kunnen overleggen met de gemeente. Monument Had het bestemmingsplan dat overleg nog toegelaten, door de plaatsing op de monumentenlijst zit de firma aan het pand vast. Hoogvliet en zijn advocaat zetten zowel vraagtekens bij de monu mentale waarde als bij de plaatsing op de lijst. Volgens Hoogvliet is de kwaliteit van het huis een monu ment onwaardig en weigerde mo numentenzorg het enkele jaren ge leden op de officiële lijst te zetten. De advocaat had vooral bezwaar tegen de procedure. Zonder de mo numentencommissie te hebben ge hoord, voerden B en W aan dat het pand op de monumentenlijst moet komen. Zo willen zij sloop voorko men. Volgens Cramers beïnvloedt dat de commissie en is het in strijd met de verordening. Een gemeen te-ambtenaar betoogde dat in de verordening juist ruimte gelaten voor spoedeisende gevallen en vol gens commissielid Van de Poel kónden B en W hun standpunt hierzien wanneer de commissie het pand niet op de lijst had gezet. Raadslid G. Both (PvdA/PPR) voerde aan dat hij. de commissie aanhorende, niet het idee had dat ze zelf dergelijke argumenten niet hadden kunnen verzinnen. De commissie wil de dokterswoning behouden omdat het de ontwikke ling van Voorschoten naar het zuiden markeert en op een belang rijke kruising staat. "In de histori sche wegenstructuur heeft de ont moeting Papelaan/Veurseweg een belangrijke functie", zei woord voerder H. de Vries gistermiddag. Ook het huis is mooi: de 19e eeuw- se schaalopbouw is markant, de tuin er omheen heeft veel fraais. Van belang is ook dat het zelfstan dig blijft. Nadat de commissieleden klaar waren, kreeg een van de vier aan wezige omwonenden het woord. De dame vindt de huidige staat van de woning onacceptabel. Hoog vliet heeft het laten verwaarlozen. Als een raam kapot ging, werd het niet gerepareerd, als een boom een klap kreeg deed Hoogvliet niets", vertelde zij. Als er gevaar voor de omgeving is, komt dat door hem: "Ik heb onderhoudsplicht, hoe zit dat met meneer Hoogvliet?". Vol gens de Voorschotense heelt Hoogvliet, die een tijdje in het pand gewoond heeft, gewoon ver keerd gegokt. Diploma's en prijzen voor de mooiste voortuinen VOORSCHOTEN/LEIDER DORP - Welke Voorschotense voortuintjes het mooist zijn wordt komende vrijdagavond vanaf acht uur bekendgemaakt in het Cultureel Centrum. De prijzen worden daar bekendge maakt door de jury van de Ko ninklijke Maatschappij voor Plantkunde en Tuinbouw. Een jury heeft alle stukjes groen dit jaar twee keer bekeken: een keer in het voorjaar, de tweede maal in september. Na de prijsuitreiking worden er driedimensionele dia's ver toond van de opeenvolging der seizoenen op de Floriade 1982. Er wordt een verloting gehou den van planten. Ook zijn er deskundigen aanwezig om vra gen over 'groei en bloei' te beantwoorden. Iedereen die belangstelling voor bloemen en planten heeft is vrijdag welkom in het Cultureel Centrum. Toe gang gratis. De diploma's voor de mooi ste tuinen in Leiderdorp wor den op 20 november uitgereikt in de Muzenhof. Dertig keur meesters hebben in juni en sep tember de tuinen beoordeeld in de categorieën kleine-, grote en gezamenlijke tuinen. De prijsuitreiking volgende week donderdag gaat vergezeld van een lezing onder de titel 'De siertuin', verzorgd door Wim Oudshoorn. Aanvang don derdagavond acht uur. Wassenaar wil rampgrond kwijt WASSENAAR - De gemeente Was senaarse wil de grond verkopen van de panden Schoolstraat 10 en 12. Tot 23 juni dit jaar stonden daar twee huizen. Tijdens de explosie en daaropvolgende brand werden ze onherstelbaar beschadigd en be sloot Wassenaar de resten te ver wijderen. Wanneer deze of volgen de week het taxatierapport klaar is, willen B en W via publicaties de aandacht vestigen op de grond. Er kunnen twee woningen op komen, mogelijk met kantoor of winkel. LEIDSCH DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar f 1,20

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2