GEÏEUUUeRI) 5 D T Clerc aan de leiding UVS zaait twijfels in amateurselectie Bij WK dammen in Groningen GRONINGEN (ANP) - In het der tiende toernooi om het wereldkam pioenschap dammen in Groningen hebben tot nu toe slechts twee van Eerste zege zaalvoetbalteam DEN HAAG - Het Leids zaalvoet balteam heeft gisteren de eerste wedstrijd voor het districtskam pioenschap tegen Den Haag met 2- 0 gewonnen. Coach Jan Schoen kon in de Haagse Transvaalhal niet beschikken over Mario Faber. Hans van Leeuwen (met UVS in Zeist) en Hennie Koet. Schoen zet te wat jeugdspelers in (Marcel Prins, Marco Moenen en Ron van der Weijden), naar aanleiding van het verzoek van bondscoach Groe newoud om een schaduwteam te formeren. "Het optreden van het verjongde team was best ge slaagd", vond Schoen, "maar je kan natuurlijk geen wonderen ver wachten in zo'n eerste wedstrijd. De spelers moesten wennen aan de automatismen". Wim Bouckaert en Marcel Prins zorgden voor de Leidse treffers. Eerder op de avond kwam de jeugdteams van Leiden en Den Haag in actie. Leiden won met 6-4. De vrouwen daarentegen verloe ren met 4-0. de twintig spelers de volle buit bin- voelens aan het duel met de Neder- nengehaald. Nationaal kampioen landse titelhouder Rob Clerc. Au- Rob Clerc bezorgde Autar diens tar was teleurgesteld over zijn eer- tweede nederlaag en de Israëlische ste partij, maar kwam aan een re- titelhouder Viktor Galperin maak- vanche nauwelijks toe. In het te tegen de Braziliaan Leandro gevorderde middenspel was hij geen fout. Beiden hebben nu met min of meer gedwongen een door- vier punten de leiding, voor Dib- braak voor twee schijven te nemen man en Koeperman die niet verder en die materiële achterstand bleek kwamen dan remise. Alleen het uiteindelijk te groot. Clerc won duel tussen de Senegalezen Kane fraai en nestelde zich aan de kop, Macodou N'Diaye werd nog be- hij gezelschap kreeg van de slist, omdat N'Diaye in de hem toe- Israëlische kampioen Galperin. gemeten speeltijd slechts aan 31 in Deze maakte geen fout tegen de plaats van de vereiste vijftig toe- Braziliaan Leandro. kwam. Opvallend waren de remisepar- Lange tijd leek de Nederlander tijen van Dibman en Koeperman. Gerard Jansen op weg naar een ge- De Sowjetkampioen behoort tot de deelde derde plaats. Analyses van grote favorieten voor de titel, al zijn duel tegen oud-wereldkam- lijkt zijn spel dat niet direct te be- pioen Jannes van der Wal wezen vestigen. In de partij gebruikte hij hem als toekomstig veel tijd Maar de gisteren dertig jaar gewor- middenspel den Groninger wenste op zijn i de Afrikaan, die jaardig niet te verliezen en loste de Olympiade eerder dit jaar opval- problemen-waarin hij zichzelf hal- lende resultaten boekte tegen in- verwege de partij door een misre- ternationale grootmeesters, geen DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 Veel denkwerk voor Groenewoud na 2-1 zege ZEIST - UVS heeft gisteravond twijfel gezaaid in Zeist. De Leidse hoofdklasser zette in de oefenwedstrijd tegen het Nederlands amateurelftal niet alleen bondstrainer Ron Groenewoud, maar ook een deel van diens selectie aan tot een zelfonderzoek. Dat moet snel tot een goed einde wor den gebracht, want anders loopt een aantal spelers van de nationale liefhebbersselectie de trip naar de Nederlandse Antillen nog mis. Met dank aan UVS. kening had gemanoeuvreerd -1 lekken vertoonde koos Dibman op De ploeg van Arie Lagendijk loor het felle oefenpotje op één de velden van het KNVB-sportcen trum weliswaar (2-1), tweede helft toonde UVS de zwak te aan van met name de centrale Floor van Duyn: reservebeurt als verdedigers Steef Buys (Heeijans compliment bekwaam op. Weliswaar werd het de 41ste zet met zijn vlag op vallen de langste partij (bijna zes uur) voor zekerheid en bood de slotfase toonde de oud wereldkampioen zijn ware kracht. L De winst waarop vry wel iedereen - tegen de weer z« en ook Jansen - rekende, bleek een lende Koepermai illusie al had Jansen in de tijd- de tijd verstreek John van den Borst kampte aanvankelijk met moeilijkheden agressief spe- aaar naarmate de partij noodfase zeker sterker kunnen derde keerden de kansen. Uitein delijk mocht de Amerikaan niet kampioen ontevreden zijn over de toch nog Eduard Autar begon vol wraakge- bereikte puntendeling. Verrassend (archieffoto Loek Zuyderduin) was de remise die de Belg Casaril wereldkampioen Gantwarg af dwong. Minstens zo opvallend was de strijdlust die de Sowjetgroot- meesters Baljakin en Korenevski tegen elkaar aan de dag legden. Ze gebruikten de volle vier uur waarin Baljakin de grootste moeite had de agressie van Korenevski in te to- dam) en Adriaan van Nieuwenhui se (Oostkapelle). Die internationals gaan nog twee spannende rr den tegemoet, want het in januari geplande reisje kwam voor de twee nieuwkomers in de amateurselec tie bepaald niet dichterbij. Althans, Ron Groenewoud twij felde aan hun vakmanschap en hij haastte zich na de eerste oefenwed strijd te zeggen "dat er sprake in van een voorlopige selectie, waar nog best veranderingen in kunnen IETS TE VIEREN EEN PLAAT VAN GÉ HOFENK IS ALTIJD EEN WELKOM GESCHENK. optreden". Die woorden niet rechtstreeks gericht aan Buys en Van Nieuwenhuise ("Want in al le linies bleken de tekortkomin gen"), maar vooral die spelers wa ren tijdens de eerste oefenwed strijd van het liefhebbersteam on derhevig aan kritiek. Fouten Dat zij het moesten ontgelden Denkwerk had enerzijds te maken met de ei gen vorm, die verre van optimaal was, maar was anderzijds het gé- volg van het spel van UVS, dat de verdedigers na de pauze een lastige avond bezorgde. Groenewoud gaat de komende weken dan ook het land in op zoek naar kandidaat-in ternationals. rust in te bouwen. Dat had wellicht te maken met de afwezigheid van Aad Neuteboom en Cock van Weerlee. Theo van Seggelen en Walter van der Weyden speelden in hun plaats, bij UVS, dat opnieuw Paul Rieken en Ronald Bremmer in de ploeg had. "Want zoals het nu ging, kan het natuurlijk niet", aldus de trainer van het nationale amateurteam. "Het zijn allebei vrije verdedigers. Door ze beiden te selecteren heb ik een bepaald risico genomen. Maar als het op deze manier gaat...Ik ben bepaald niet tevreden over het hart van de defensie. Maar het ging niet alleen daar mis. Op meerdere plaatsen werden elementaire fou ten gemaakt". Wellicht dat de oefenmeester op zoek naar meer zekerheid terecht komt by Leon Meys, die gister avond zijn vistekaartje in Zeist achterliet. De lange voorstopper kon de 1-0 Van Folkert Velten in de tiende minuut niet voorkomen, maar speelde verder een goede partij. Zoals de meeste UVS'ers na de rust trouwens redelijk goed voor de dag kwamen. Ze zetten er een veel minder eerste part tegen- Omdat het liefhebbersteam voor de pauze wel heel kort dekte en de Leidenaars op die manier nauwe lijks de kans gaf om een aanval op te zetten, speelde het spel zich vooral af op de helft van UVS. De ploeg van Arie Lagendijk wilde wel, maar vond nauwelijks afspeel- punten. Dat had niet alleen te ma ken met de stringente dekking en het hoge tempo dat de 'Antillen- ploeg' er op nahield; UVS werkte het ook zelf in de hand door achter in teveel met de bal te lopen en te op gepaste momenten Na de pauze veranderde er veel ten goede bij de Leidenaars. De aanvallende speelwijze van UVS had toen tot gevolg dat de oppo nent vaak gevaarlijk kon uitbre ken. Chris Riemens (Genemuiden) liet zyn directe tegenstander Rob Vermeer meer dan eens zijn hielen zien. Als de aanvaller van Gene muiden zich wat zekerder had ge toond, was de achterstand in het eerste kwartier na de pauze hoger opgelopen. Die bleef nu beperkt tot 2-0 dank zij een treffer van die zelfde Riemens. Daarna echter zette de Leidse hoofdklasser op zijn beurt het na tionale amateurteam onder druk. Met name Hans de Kruys en Hans van Leeuwen drongen geregeld door in de vijandelijke defensie. Het was niet verwonderlijk dat laatstgenoemde speler na een goe de actie van Leon Meys en een fout van Van Nieuwenhuise voor 2-1 zorgde. De Kruys het de kans op de gelijkmaker daarna liggen, maar Groenewoud ("UVS is een goede ploeg zonder zwakke plekken. Vooral Van Leeuwen deed het goed") bleef desondanks met een heleboel denkwerk achter. Er is in elk geval één speler die de bondstrainer geen hoofdbre kens bezorgt: Floor van Duyn. De speler van Quick Boys bleef gister avond negentig minuten op de bank, maar dat diende de midden velder als een compliment op te vatten. "Want ik weet wat ik aan Floor heb. Ik wilde gewoon eens een andere jongen proberen", ver klaarde Groenewoud de 'reserve- beurt' van de Katwijkse voetbal- hoop. Hij lijkt zeker van een uitno diging voor de reis naar de Neder landse Antillen. Dat kunnen anderen hem niet nazeggen. FRED SEGAAR Verrassingen in Londen LONDEN (Reuter) - De derde dag van het Grand Prix-tennis- toernooi in Londen, betekende het einde van de aspiraties van twee van de favorieten. De als tweede geplaatste Fransman Henri Leconte ging onver wacht onderuit tegen de Israë liër Amos Mansdorf: 2-6, 7-6, 3- 6. Ook John McEnroe haalde de volgende ronde van het eve nement niet. De Amerikaan, succesvol in vier van de vijf toernooien die hij de laatste we ken speelde, verloor in drie sets Het duel tussen McEnroe en Cash kende weinig briljante momenten. In het foutenfesti- val tussen de twee spelers, die beiden na een periode van af wezigheid weer aan de top pro beren terug te komen, maakte de Australiër de minste mis- De vroege donderdagoch tend had in het Wembley-sta- dion nog een verrassing in pet to. De Zweed Stefan Edberg, als eerste geplaatst bij afwezig heid van de Tsjechoslowaak Lendl en de Westduitser Bec ker, verloor in de tweede ronde van de Zwitser Jakob Hlasek. De trekking van de Westduitse mid-lotto had gisteren het volgende resultaat: eerste trekking: 2 - 21 - 25 - 26 - 35 - 47. reservegetal 22; tweede trekking: 20 - 31 - 33 - 37 - 44 - 45, reservegetal 35. Spel 77: 6 2 4 8 3 4 4 De uitslagen van de tweede ronde van de strijd om de wereldtitel dammen in Gro ningen zijn: (Sów) - Casaril (Bel) 1-1, Mitsjanski (Sow) - Mamina N'Diaye (Mal) 1-1, Baljakin (Sow) - Korenevski (Sow) 1-1, Autar (Sur) - Clerc (Ned) 0-2, Galperin (Isr) - Leandro (Bra) 2-0, (VSt) - Van den Borst (Ned) 1-1. Stand na 1. Clerc e perman 3,5. Kouame, Kane, Gantwarg, Ca saril, Mitsjanski, Mamina N'Diaye. Balja kin, Korenevski, Vermin. Van der Wal. Jansen, Van den Borst 2, 17. Guinard en Macodou N'Diaye 1, 19. Autar en Leandro NK driebanden in Oldenzaal, uitslagen eerste ronde, respectievelijk caramboles, beurten, hoogste serie en gemiddelde: Poule A: Luuk van Straalen (Rotterdam) 40 59 7 0,678-Jan Doggen (Roosendaal) 50 59 6 Wilde (Delft) 50 49 6 1,020 Ad Gieskens (Eemnes) 42 42 6 1,000-Wim van Cromvoirt (Waalwijk) 50 42 7 1.190. Poule B: René Wijnen (Oss) 17 42 3 0,405-Arie Weyenburg (Oss) 50 42 9 1,190 Lorist (Alkmaar) 40 47 6 0,851. Poule C: Frans de Vries (Amsterdam) 34 44 3 0,773- Arno de Kleine (Helmond) 50 44 9 1,136 Ron Nieuwenburg (Den Haag) 35 42 7 0,833-Harrie van de Ven (Eindhoven) 50 42 5 1,190 Eddy van de Looy (Veldhoven) 50 46 5 Tweede ronde: BUITENL. VOETBAL Brest - Rennes 2-1, Monaco - Nancy 1-0, Toulouse - Le Havre 3-0, Laval - Sochaux 1-1, Auxerre - Bordeaux 0-1, St. Etienne - Nantes 0-0, Metz - Lille 3-0, Racing Paris - Toulon 2-0, Lens - Paris SG 1-0, Marseille - Nice 3-1. i Leur) 50 44 6 1,136 Poule B Wynen 27 41 5 0,658-Christ van der Smis sen (St. Willebrord) 50 41 7 1,220 Vries 31 44 4 0,705. De Wilde Poule B: Velthuis Burgman Poule C De Jong De Kleine

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14