Praktijklessen voor Oranje 'Het wordt voor ons onmogelijk te spelen' 'Jij bent er zeker ook eentje van dat Haagse schorem' Ook Grieken zijn te sterk Dé Stoopgeplaagd voorzitter Den Haag Polen wint oefenduel Jeugd wijst internationals hard op fouten Spaan en Ter Leede uit elkaar Wens Denen in vervulling DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 SPORT PAGINA 13 Van Tiggelen contra Lankhaar ZEIST - Het wangedrag van de supporters heeft kennelijk ook de namen van de voetballers van FC Den Haag bezoedeld. Dat onder vond de Jong Oranjeklant Joop Lankhaar gistermiddag aan den lij ve toen hij in de Zeister bossen Adri van Tiggelen wat al te hard handig aanpakte. De linker vleu gelverdediger van het Nederlands elftal maakte zijn 'collega' i zich op slag van rust ook niet druk toen hij met een geslaagde wraak actie van de Rotterdammer werd geconfronteerd. De zelfbewuste Lankhaar had in het oefenduel met het A-team slechts oog voor de bal die hij vooral in de eerste helft op vallend vaak en goed beroerde. Voor de doelwisseling werd de voormalige ARC'er maar liefst 24 keer in het spel betrokken, leed Den Haag vervolgens uit voor slechts twee keer balverlies "doodskop" toe: "Jij bent van dat schorem uit Den Haag". De 20-jarige Alphenaar liet de opmerkingen van de A-internatio- voegde daar aan stond aan de basis van de treffers zeker ook eentje van Van Eek en Krommendijk. ''Het ging inderdaad wel lekker", bleef rechter vleugelverdediger Lankhaar, die na de pauze i nal voor wat die waren en maakte uiteindelijk met 5-2 gewonnen wedstrijd 'maar' 13 keer in het spektakelstuk voorkwam, beschei den. "En dat terwijl ik eigenlijk he lemaal niet gewend ben om op de vleugel te spelen, want by Den Haag sta ik het hele seizoen al voorstopper. Maar ik vind het pri ma zo, als ik maar speel". Dat hoopt de dienstplichtige mi litair ook aanstaande dinsdag te AMSTERDAM (GPD) - „Als sponsor Hotelplan van FC Den Haag er in de toekomst helemaal mee zou ophouden de club financieel bij te staan, gaat ons dat tweehonderddui zend gulden kosten", zegt Dé Stoop, voorzitter van de Haagse voetbalclub. Dé Stoop: Tot aan Woudenstein ging het pr\ WARSCHAU (RtrJSID) - Een week voor de interlandwedstrijd doen wanneer Jong Oranje in Sofia tegen Nederland in de voorronde het eerste kwalificatieduel voor het van de strijd om het Europees Europees kampioenschap afwerkt. blijven trainen, terwijl myn oplei ding midden in de strenge winter periode viel". Noemt Lankhaar zijn terugkeer in Zeist "verrassend en verheu gend", minder blij is het met het tumult over het gedrag van de oplossing vind, is het plan van die burgemeester Peper die FC Den Haag wil verbieden naar Rotter dam te komen en datzelfde geldt voor het omzetten van wedstrij den". Weet Lankhaar niet hoe het sup- Gisteren besloot de directie van het reisbureau met onmiddellijke ingang de reclame van de Haagse shirtjes te laten verwijderen. Op heffing van het sponsorcontract is nog niet aan de orde, maar lijkt op een later tijdstip onvermijdelijk. Toch noemt Stoop dit gegeven op nu niet zijn grootste zorg. „Veel erger is, dat door het gedrag van enkele supporters, steeds meer burgemeesters wedstrijden tegen (Archieffoto) FC Den Haag in hun gemeente gaan verbieden. Dan houdt het voor ons op, dan wordt het onmo gelijk om te voetballen". Haagse voetbalfans. "Je wordt er portersgeweld moet worden be- geconfronteerd, tot hier streden, waar het vandaan komt i Stoop is een geplaagd man. Maar ook iemand die soms welbewust om reactie vraagt. Onder andere door zondag de spelers van Excel sior angsthazerij te verwijten, toen zij weigerden om verder te spelen nadat Haagse supporters de halve houten tribune hadden gesloopt. kampioenschap, heeft Polen Gezien zijn optreden van gister oefenduel tegen Ierland met 1-0 ge- middag hoeft de begin volgend wonnen. Het doelpunt werd in de jaar afzwaaiende hofmeester zich 42e minuut gemaakt door debutant geen zorgen te maken over een ba- Komarek. Hy schatte een voorzet sisplaats voor de interland tegen van middenvelder Rudy als enige Bulgarije, op waarde. - Bondscoach Lazarek startte in Warschau met twee debutanten en zonder zijn buitenlanders Smola- rek (Frankfort), Wojcicki (Hom burg) en vedette Boniek (Roma). Een jaar geleden had de meer dan dertigvoudige jeugdintematio- nal overigens niet durven dromen dat zijn interlandcarrière een snel vervolg zou krijgen. "Ik was toen zelfs bang dat ik door dienst mijn Het kwam de samenhang binnen plaatsje by Den Haag kwijt het team niet echt ten goede. De ken. Maar ik heb geluk gehad, gasten waren zeker in de eerste want ik belandde in Gouda waar helft de betere ploeg. door ik gewoon bij Den Haag kon in Zeist toe. Dat is heel frustrerend, vooral omdat wij er als spelers niets aan kunnen doen. Het is ook 'niet onze taak om oplossingen te verzinnen, dat is een zaak van het bestuur". Een eigen mening over te nemen maatregelen houdt Lankhaar er dan ook niet op na. "Dat er iets moet gebeuren is voor iedereen duidelijk, maar persoonlijk zou ik echt niet weten wat. Bovendien vind ik het een beetje gevaarlijk om daar over te praten. Mijn me ning is dat je je als speler in deze zaak zoveel mogelijk neutraal moet opstellen. Wat ik in elk geval geen - Voelde u als voorzitter toen geen schaamte met zo'n supporters- hem overduidelijk. "Het heeft alle maal te maken met een concurren- tiestrijd tussen supportersgroepen groep te zijn opgescheept uit de grote steden. Bij mij in dienst zitten een paar supporters van Feyenoord en toen die laatst naar Mönchengladbach gingen, za ten ze van tevoren allerlei plannen te maken. Dat ging zo van: 'Bij Den Haag hebben ze laatst dit gedaan, dus moeten wij minstens dat doen'. De supportersgroepen wil len met alle geweld niet voor el-j kaar onderdoen, maar elkaar zo veel mogelijk aftroeven. Dat is de oorzaak van alle ellende". JAAP VISSER Stoop: „Nee. Ik vind dat wat er is gebeurd niet is goed te praten. Maar het is vaker Voorgekomen dat elementen binnen de groep van clubsupporters het voetbal gebrui ken om rellen te schoppen. Ano niem. Dat is nu bij FC Den Haag het geval, maar gebeurde ook bij Ajax of FC Utrecht". - Hebt una de gebeurtenissen bij Excelsior overwogen op te stappen? Stoop: „Natuurlijk overweeg je dat. Het was zondag voor het Ne derlandse voetbal een bijzondere dag. En voor FC Den Haag een hele slechte dag. Maar ik ga niet opzij voor een paar rellenschoppers, na dat we in twee jaar tijd zoveel goeds hebben opgebouwd. De elf tallen draaien goed, we hebben tienduizend supporters, een nieu we tribune en een sluitende begro ting. Toen we er indertijd aan be gonnen was het Haagse voetbal bar slecht en er was geen publiek". „Dat is allemaal ten goede ge keerd. Maar door die paar rellen schoppers komt het accent hele maal op het voetbalvandalisme te liggen. Wij voelen ons soms als club gewoon aangeschoten wild. Iedereen richt zijn kanonnen nu op FC Den Haag, terwijl het om een veel breder maatschappelijk ver schijnsel gaat. Ik zou weieens meer begrip willen vragen voor de oorza ken van die incidenten". - Waar liggen die volgens u? Stoop; „Die zijn aan de maat schappij toe te schrijven. Je hebt altijd een aantal potentiële rel schoppers die de bestaande orde proberen aan te tasten. In Amster dam zijn dat de krakers, in Den Haag een aantal voetbalsuppor ters. Relschoppers stoppen nu een maal niet voor de poort van het Zuiderpark". Rectificatie Op de eerste pagina van onze editie van gisteren stond dat FC Den Haag-voorzitter Dé Stoop het "bil lijk zou vinden als zijn club uit het - De Rotterdamse hoofdcommis saris Blaauw wil FC Den Haag niet meer zien. Stoop: „Wij hebben met hem een onderhoud aangevraagd. Want naar ons idee is de aanpak niet goed geweest. Op zich was het een unicum dat er 2500 Haagse suppor ters naar een wedstrijd tegen Ex celsior kwamen kijken. Tot aan Woudenstein ging het prima, alles was door de politie perfect georga niseerd. Maar de vandalen konden daarna ongestoord die tribune slo pen, omdat de politie zich niet in het rellenvak ophield. Voor som migen is dat kennelijk een vrijbrief om hun gang te gaan". - De KNVB wil nu de wedstrijd Sparta-Den Haag eind deze maand in Den Haag laten spelen. Sparta-trainer Barry Hughes is daar furieus over. Stoop: „Ik kan me indenken dat Hughes daar niet gelukkig mee is. Het is immers een wedstrijd die de top van de competitie raakt. Wie wint, kan aansluiting krijgen bij de derde plaats. Maar het voorstel van de KNVB is er voor de directe kor te termijn geweest. En daarom ver standig. Het is overigens nog maar de vraag of de wedstrijd wel door gaat, want nu wil de burgemeester van Den Haag er geen toestem ming voor geven. Morgen hebben we daar met de politie, KNVB en burgemeester een gesprek over". Er mogen volgens Dé Stoop geen paniekmaatregelen worden geno men. „De KNVB en iedereen moet het hoofd koel houden. We moeten met z'n allen nader overleggen wat betaalde voetbal zou worden ge- te doen met bezoekende suppor- weerd". De uitspraken weekblad Voetbal International zijn niet van Dé Stoop, maar van de journalist Kees Jansma, die in zijn column een gefingeerde, door Stoop ondertekende brief plaatste. Ten onrechte verkeerden wij in de veronderstelling dat de uitspraken afkomstig waren van de voorzitter van FC Den Haag. ZEIST (GPD) - Het misverstand bleek via derden in de wereld gekomen. „Ik heb nooit gezegd dat ik niet meer voor het Nederlands elftal wil voetballen. Als ze me hadden uitgenodigd, was ik er natuurlijk geweest", weersprak Arnold Mühren gisteren de op merking die Rinus Michels eerder op de dag in Zeist had gemaakt. tie die bij een achterstand tegen Polen zal ontstaan. „Het kan ge beuren dat je alles of niks moet gaan spelen", aldus Michels „en dan is er een andere organisatie no dig en moeten spelers in andere rollen voetballen". Na de geduchte afstraffing die zyn ter Tahamata en Van 't Schip had- niemand. Omdat hij A-team had ondergaan in het twee de oefenduel tegen Jong Oranje (2- viel de keus op Van der 5 maar liefst), had Michels de vraag Gijp als zestiende man. Met die of de linksbenige middenvelder zestien gaan we in principe ook Ajax niet in beeld was geweest door. Alleen achter de naam van de selectie, uitgebreid beant- Bosman moet nog een vraagteken woord. „Dat geweest, maar mij is duidelijk ge maakt dat Mühren zelf niet be- overweging worden geplaatst". De jonge colle- Mühren tobt al anderhalve maand met een lies- en buikspier- schikbaar wil zyn voor het Neder- blessure, waarvan hy tijdens wed- lands elftal, gezien zijn leeftijd en strijden steeds last krijgt. „Waar de enorme belasting bij zijn club", schijnlijk een gevolg van overbe- „Maar dat heb ik dus nooit ge- lasting", denkt Bosman, reden zegd", weerlegde Arnold Mühren waarom Michels hem gisteren aan die uitspraak, „ik heb in een inter- de kant hield in het oefenduel te- alleen opgemerkt dat ik mijn gen Jong Oranje. handen vol heb bij Ajax en dat ik r vanuit ging dat dit Oranje geen Gezien de uitslag had hij het ook speler van 35 jaar nodig heeft. Daar met de andere spelers van het A- ga ik nu trouwens nog vanuit, want team kunnen doen, want die ble- ik heb ook nooit wat gehoord. En ken twee oefenduels in één etmaal als je iemand echt nodig hebt, dan evenmin aan te kunnen. Met al de bel je die toch zelf op, maar dat is uit het weekeinde meegenomen tot nu toe niet gebeurd. Als ik zo'n kleine blessures (Michels had de telefoontje wel zou krijgen, zou ik oefenstage dan ook liever later in een uitnodiging zeker aannemen, de week gehouden, maar dat was maar ik denk niet dat er nu nog iets onmogelijk) was de belasting te veranderd wordt". zwaar en de motivatie te gering. Michels zelf had dat eerder al be- Gullit voelde zich niet fit vestigd. „De zestien die er nu zijn vormen in principe dé groep voor het duel tegen Polen", sprak de bondscoach, die Van der Gijp daar- manier die er niet om loog. dween halverwege, met Van der Gijp liet de rest zich door de jonge- generatie de bij heeft gehaald 1 Met bij vlagen zéér sterk voetbal ging van de vleugelspitsen. „Ach- beantwoordde het 'toekomst team', de openingstreffer van Van Basten met goals van Van Eek en het Wageningen-talent Krommen dijk (begeerd door Roda en Den Bosch) en na de gelijkmaker van Van 't Schip, mikten Willems, op nieuw Krommendijk en Berghuis nog raak. De één nog fraaier dan de ander, SASSENHEIM - Henk Spaan en Ter Leede zijn sinds giste ren uit elkaar. De zaterdagder deklasser is tot de conclusie gekomen dat het tussen de se- lectiegroep en de trainer niet meer klikte. Spaan was gister avond niet bereid om het een en ander toe te lichten. "Ik wil dit eerst laten bezinken", was de oefenmeester nog onder de indruk van het besluit van de Sassenheimse zaterdagclub. Spaan werd vorig seizoen door Ter Leede aangetrokken. De partijen waren geen vreemden voor elkaar, want Spaan was in '79 en '80 ook al werkzaam geweest in Sassen- heim. Een dezer dagen wordt beslist wie zijn taken gaat waarnemen. Er zit zaterdag in elk geval iemand op de bank bij Ter Leede. "We vinden het jammer dat het zo is gelopen, maar als bestuur moet je kun nen ingrijpen als het tussen de spelersgroep en de trainer niet meer klikt en de motivatie niet meer wordt overge bracht", verklaart PR-functio- naris Natzijl het besluit. Uitgerekend vanaf het moment dat hij Spelbos naar de spits had gedirigeerd ging het echt mis, zoals bleek uit de misverstanden bij het overnemen, de slechte dekking en het af en toe miserabele uitverdedi gen. Voor Hiele („nou mocht ik een keer meedoen en nou kwamen ze van alle kanten op me af'), die Van Breukelen in de pauze had vervan gen, was er geen houden aan, om dat tal van spelers hun taak ver zaakten. Jong Orarye maakte er fel gebruik van om zich waar te ma ken, op uiterst pittige wijze. Ook daar had Michels geen enkele moeite mee, „want zolang het niet ten koste van blessures gaat, is het alleen maar goed dat de tegenstand pittig is. Dat schept reële weerstan den". Dat zijn team zich daar geen raad mee wist, deerde de bondscoach minder. Het trainingskamp had naar zijn mening toch voldaan. „Het is één van de weinige keren dat je met zo'n groep samen kunt zijn", betoogde hij. „En de ene keer is dat positief in het effect, de ande re keer negatief. Maar dat wil niet zeggen dat we van het resultaat wakker moeten liggen. Ik heb deze wedstrijd, ondanks de overbelas ting voor sommige spelers toch doorgezet, omdat het bij dit soort duels meer gaat om de ploegtac- tiek en de taken". In de voorbereiding op het duel De Hongaarse aanvaller Bohda i waarmee voor het A-team het grote met de Polen, bij wie Michels vol- verschil met dinsdag werd gety- gende week overigens 'meer bui- peerd. Tegen het Olympisch elftal tenlanders in de opstelling' ver bleef de aanval in gebreke, na de wacht, werden die gisteren slecht terugkeer van Van Basten en Wou- uitgevoerd en niet alleen linkerkant. Dat is de laatste tijd niet wel het stiefkindje van Oranje. Vandaar dat Arnold Mühren ter sprake kwam. Anders dan Michels denkt is de Ajacied wel degelijk beschikbaar, „maar zolang ik niks hoor, neem ik aan dat ik niet nodig ben". PAUL DE TOMBE ters gaf gisteren de defensie niet thuis. Rinus Michels kon echt mee zitten, voor hem tweedaagse oefenstage ondanks het de afstraffing toch geslaagd. Onder het motto „een oefenwed strijd maakt meer duidelijk dan een verhaal", kon hij zelfs moeite loos een positieve draai geven aan de forse nederlaag. „Het moet niet altijd te gemakke lijk gaan", merkte hij op, „want nu ze het zelf hebben meegemaakt is vrij duidelijk aan te geven dat het mis gaat als sommige spelers hun taak niet naar behoren vervullen. Als je je moet beperken tot praten, zien ze bepaalde zaken nog wel- ASCOLI (SID) - AC Ascoli heeft eens over het hoofd, nu ze het in de zijn trainer Aldo Sensibelli ontsla- praktijk voorgeschoteld kregen, gen. Voorzitter Constanti Rozzi zal dat minder snel gebeuren". maakte de beslissing bekend nadat Wat dat betreft kwam de terecht- Ascoli vier keer achtereen had ver wijzing van het uiteraard steeds ge- loren. Na negen wedstrijden bezet Eerste trainer weg in Italië motiveerder spelende Jong Oranje alleen maar goed uit. Als oppepper voor het team van Bert van Lingen, maar ook als praktijkles voor de gelouterde internationals. Gestart in de Boedapest-opstelling, kon den die in de laatste fase van het partijtje alvast oefenen op de situa- Ascoli met zes punten de twaalfde plaats in de hoogste afdeling. Het is het eerste ontslag van een trainer in de Italiaanse voetbalwereld dit seizoen. Ascoli verloor de laatste vier wedstrijden. Sensibelli werd vervangen door Illario Castagner, die bij Inter Milaan heeft gewerkt. ATHENE (ANP) - Het Hongaarse voetbal kan voor twee jaar in de re visie. De rol van het tot voor kort zo trotse nationale voetbalelftal, een half jaar geleden nog preten tieus aan de eindronde van het we reldkampioenschap in Mexico be gonnen, is in de kwalificatiegroep 5 van de Europese titelstrijd zo goed als uitgespeeld. Na Neder land, medio oktober in Boedapest (1-0), onderstreepte Griekenland de crisis bij de Hongaren. In Athe ne wonnen de Grieken met 2-1. Twee nederlagen op rij en de daar uit voortkomende verdere onder mijning van elk zelfvertrouwen - in Mexico begonnen met het debacle van 6-0 tegen de Sowjet-Unie - heeft van Hongarije een voetbalna tie gemaakt, die mag uithuilen en kan beginnen met de voorberei ding op de wereldtitelstrijd van 1990 (in Italië). De Oosteuropeanen, overigens al stukken beter dan in het diepte punt tegen Oranje, werden door de Grieken op enthousiasme en tem perament aan de kant gezet. In ei gen huis speelt de emotie zijn be langrijke rol in het Griekse elftal, dat in uitwedstrijden verbleekt. Coach Miltos Papapostolou, die zijn ploeg na de nederlaag in en te gen Polen, op drie belangrijke plaatsen had gewijzigd, was met die voorkennis zeker van een gun stig resultaat in het slechts halfvol le Olympisch stadion. „Nog nooit ben ik zo zeker van winst geweest als voor dit duel", kraaide de groot spreker na afloop. Zijn collega Im- re Komora, die na het echec tegen Nederland zijn ploeg vooral aan de rechterkant gewijzigd had door het inbrengen van Csonka, Burcsa en Meszaros, wist slechts te pareren dat Hongarije te zwak gespeeld had in de eerste helft. „In de twee de helft ging het beter, aanvallen der, maar in zijn totaliteit was het te weinig". Griekenland - Hongarije 2-1 (1-0). 38. Mi- tropoulos 1-0, 66. Anastopoulos 2-0,65. Bo- da 2-1. Scheidsrechter: Minosesvili (Sov), toeschouwers: 35.000. Stand in groep 5: Nederland Polen Griekenland Hongarije Cvdtus 1 1 0 0 2 1-0 1 1 0 0 2 2-1 2 10 12 3-3 2 0 0 2 0 1-3 0 0 0 0 0 0-0 Eerstvolgende wedstrijd: vember Nederland-Polen. BRATISLAVA (Rtr./SID) - Sepp Piontek had voor de tweede ont moeting van het Deense nationa le team in de voorronden van de stryd om het Europees kam pioenschap tegen Tsjechoslowa- kije een wens: een gelijkspel. De Westduitser, die vlak voor het duel zijn contract met de Deense bond tot 1990 verlengde, zag in Bratislava die wens in vervulling gaan. De gastheren noch de gas ten kwamen in het duel voor groep 6 tot scoren. De Denen wa ren met dat resultaat uiterst con tent. Na het laatste fluitsignaal werd er voor de ogen van de ver baasde de toeschouwers, zelfs een feestje gevierd. Middelpunt was andermaal de veteraan in het Deense team, Morten Olsen. De libero van FC Köln leidde zijn verdedigers ook in zijn 87ste in- terlandwedstryd voorbeeldig. De defensie van de gasten kwam dan ook nauwelijks in gevaar. In de aanval had Piontek weer de beschikking over zijn 'Italia nen', Preben ElKjaer-Larsen en Michael Laudrup. In het eerste duel van de Denen, tegen Fin land, miste de bondscoach zijn twee spitsen wegens blessures. In Bratislava bleek het tweetal nog niet honderd procent fit. Kansen creëerde het duo nauwe lijks waardoor ook de Tsjecho- slowaakse verdediging niet echt in gevaar kwam. Tsjechoslowakije - Denemarken 0-0. Stand: Tsjechoslowakije 2 1 1 0 3 3-0 Denemarken 2 110 3 1-0 Wales 10 10 11-1 Finland 3 0 12 11-5 Eerstvolgende wedstryd: 1 april: Wales-Finland. ters, maar maatregelen die straks niet goed uitvoerbaar zijn, daar hebben we niks aan". - In het Engelse Luton Town wor den supporters van de tegenpartij niet meer toegelaten. Stoop: „Ik vind dat niets oplos sen. Het is niemands belang behal ve dat van de relschoppers. Want we gaan dan door de knieën voor datgene wat we verafschuwen". De voorzitter heeft morgen een gesprek met de Haagse supporters. „We zullen als bestuur toelichten welke de effecten zijn van vanda lisme. Maar ik ben bang dat die kleine groep, die daarvoor verant woordelijk is, dan niet aanwezig - Het Utrechtse korps ziet méér in blijvende begeleiding van suppor ters. Stoop: „Voor sommigen helpt dat wel, met name voor de wat ou deren. Het gaat hier echter om jon gens van 15 en 16 jaar, waarmee dat contact vrijwel niet is te leggen. En luister goed, in Utrecht is het ook allemaal een stuk beter gegaan sinds het nieuwe stadion er is. Daar heb je niet als bij Excelsior de mogelijkheid om een tribune te slopen". Tweede zege van Engelsen LONDEN (DPA/Rtr.) - Het Engelse team is aardig op weg naar de eind ronde van de strijd om de Europe se voetbaltitel. In Londen wonnen de Engelsen, die het andermaal zonder aanvoerder Bryan Robson moesten stellen, met 2-0 van Joe goslavië. Voor de Engelsen was het de tweede zege in groep 4. Eerder werd Noord-Ierland op Wembley met 3-0 verslagen. Joegoslavië bleek een zwaardere opponent. De weer in het team teruggekeerde Mabbutt opende in de 21ste mi nuut de score. Tien minuten na de rust bepaalde verdediger Viv An derson de eindstand op 2-0. In de zelfde groep speelden Turkije en Noord-Ierland doelpuntloos gelijk. Engeland 2 2 0 0 4 5-0 Joegoslavië 2 1 0 1 2 4-2 Noord-Ierland 2 0 1110-3 Eerstvolgende wedstrijd1: 1 april Noord-Ierland-Engeland. Spanje won gisteren in Sevilla zijn eerste wedstryd in groep 1, in de voorronden van de strijd om de Europese titel. Door een treffer van Loren zegevierde de thuisploeg te gen Roemenië met 1-0. Spanje Roemenie Oostenrijk 1 1 0 0 2 1-0 2 10 12 4-1 2 10 12 3-4 1 0 0 1 0 0-3 Volgende wedstryd: 3 december Albanie-Spanje. Schotland versloeg Luxemburg met 3-0 in een wedstrijd voor groep 7 van de voorronden van de Euro pese titelstrijd. Voor de Schotten scoorden Cooper (2) en Johnston. Schotland Ierland Bulgari [arije embure 2 1 1 0 3 8-2 2 1 1 0 3 3-0 10 10 12-2 10 10 10-0 2 0 0 2 0 0-9 Eerstvolgende wedstryd: vember België-Bulgarije.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13