Van der Hoeven erelid Afdeling Loting Den Haag wil fans thuislaten fian de yjiijn. Italiaans voorstel: andere opzet voor EC Ruim zes ton winst Bayern Fortuna zegt contract met Jacobs al op DINSDAG 11 NOVEMBER 1986 SPORT PAGINA 11 Afscheid met gouden speld KNVB NOORDWIJKERHOUT - Jan van der Hoeven was duidelijk in zijn sas. Net benoemd tot erelid van de Afdeling Leiden en getooid met de gouden speld van de KNVB, mocht hij de loting verrichten voor de eerste ronde van de strijd om de LD-Cup. De Voorhouter vond het een eer dat hij het voetbal ook op die manier eens mocht 'promoten' tijdens de najaarsvergadering van de Afdeling, in de Leeuwenhorst in Noord wij kerhout. Het paste pre cies bij de manier, waarop hij 35 jaar lang bezig was in allerlei func ties, tot hij gedwongen werd te stoppen. Dat moment was gisteren geko men en de Afdeling kon maar moeilijk afscheid van hem nemen. „We laten een man met zoveel er varing natuurlijk node gaan", schetste voorzitter Jan Persoon zijn waarde, „maar ook voor hem is 70 de leeftijd waarop hij reglemen tair moet stoppen". Het betekende ondermeer dat Van der Hoeven niet meer herkiesbaar was voor de Tuchtcommissie, waarin hij de laatste elf jaar zitting had; het bete kende ook dat hij niet meer terug zal keren in één van al die functies die hij in de voetbalwereld vervul de. Er is bijna geen baan die Van der Hoeven in de lange tijd dat hij het voetbal diende, niet heeft vervuld. Vanuit zijn oude club Docos, via Foreholte, doorliep hij alle rangen. Van clubsecretaris tot bestuurslid van de Afdeling, van afgevaardig de in de Algemene Vergadering Amateurvoetbal, tot voorzitter van de commissie zaalvoetbal en lid van jubileumcommissies, van rap porteur tot lid van de terreincom missie, Van der Hoeven was het al lemaal. Als één van de vrijwilligers op wie het voetbal draait, werd hij er gisteravond op passende wijze voor gehuldigd. Met het ere-lid- maatschap van de Afdeling en de gouden KNVB-speld. „Omdat er altijd baas boven baas is", zo sprak Jan Persoon, die eerder nog vijf man had onderscheiden. Lugdu- num-speler Wim Oppelaar kreeg de waarderingsspeld van de Afde ling voor de verdiensten voor zijn club (meer dan 500 wedstrijden in het eerste team en intussen al 10 jaar speler van het eerste zaalvoet balteam, maar ook leider van de re gionalen), Jan de Laaf en Eli Voge lenzang kregen de KNVB-speld in brons. De eerste omdat hij al 15 jaar secretaris is van De Sleutels, de tweede omdat hij 13 jaar een be stuursfunctie vervulde bij dezelfde club. Erelid Van der Steen van Docos, waarvan hij al vanaf de oprichting lid is en waarbij hij lang als pen ningmeester fungeerde, terwijl hij ook nog lid was van de Afdelings commissie van beroep, plus de Zoeterwoudenaar Van der Voort (lid van verdienste van SJZ, dat hij als jeugdsecretaris en als bestuur lid diende), kregen de zilveren KNVB-speld op hun revers. De huldiging van Van der Hoeven was echter het klapstuk van de avond. Temeer omdat er gisteravond sprake was van een rustige najaars vergadering, die weinig nieuwe punten opleverde. Of het zou moe ten zijn dat de Afdeling het ver wachte begrotingstekort wil te rugdringen door minder selectie wedstrijden te laten verspelen, ter- Jan van der Hoeven, kersvers erelid van de Afdeling Leiden, verricht de loting voor de eerste ronde van de LD-Cup. Naast hem Gé van Strien, voorzitter van de toernooi-commissie. (Dick Hogewoning) het winter- wijl ook de omvang programma voor de jeugd 1 send groot is. Vanaf 1 december tot 1 maart gaan 354 jeugdteams (in to taal bijna 3000 D, E en F-junioren en meisjes) de zaal in om ook de donkere dagen met voetbal door te brengen. „Een heidense klus, die we zwaar hebben onderschat", al dus administrateur Cor van Steyn, maar het programma ligt nu klaar. Het waren de meest opvallende zaken van de vergadering, waarop Segaar van ASC en Van Dinten van Randstad Sport nog voor enig weerwoord zorgden in een rijste brij van financiële cijfers. Ook Van der Hoeven deed dat, maar op een andere manier. Hij was dankbaar met de onderscheidingen en druk te dat zo uit: „Als je voor het werk in je hobby zo'n erkenning krijgt, kan je alleen maar blij zijn datje al die vrije tijd hebt besteed om de jongens te laten voetballen". Ook zijn laatste officiële actie voor de bond stond in het teken daarvan. Met het verrichten van de loting nam hij passend afscheid. Twee beelden van het vaderland se topvoetbal het afgelopen week einde: a) het doelpunt van Marco van Basten bij Ajax-FC Den Bosch, niet zonder geluk ge scoord, maar zo mooi dat het in gelijst een plaatsje in het Rijks museum zou moeten krijgen. En b) de barre gebeurtenissen bij Excelsior-FC Den Haag, die niets meer met voetbal te maken heb ben, eerder met een nadere uit werking van het begrip dat voet bal nu eenmaal oorlog is. De ellende is dat rottigheid al tijd heerst over schoonheid. De herinnering aan van Bastens doelpunt zal snel worden over woekerd door wat een stel, niet door enig verstand gehinderde Haagse lieden op een voetbalveld kan aanrichten. Ddt muisje zal immers een ferm staartje krijgen en dus nog lang de gemoederen bezighouden. Van Bastens treffer krijgen we hoogstens nog een keertje in het jaaroverzicht te Het kan niet anders of de voet balsport ondervindt van de onge regeldheden in Rotterdam weer verdere schade; de walm van cri minaliteit die over deze tak van sport is komen te liggen, althans over het profgedeelte ervan, zal weer iets dikker worden. Voetbal bonzen kunnen wel beweren dat in 95% van alle voetbalwedstrij den weinig tot niets gebeurt, en dat je het dus in proporties moet zien, maar zo werkt het niet. Wat in de etalage ligt en duidelijk zichtbaar niet deugt, is bepalend voor sfeer en oordeel. Maatregelen Ooit hebben we (en zeker de KNVB) het voor onbestaanbaar gehouden dat een burgemeester voetbalwedstrijden op bepaalde middagen of avonden zou verbie den. Sinds burgemeester Waal van Deventer Go Ahead-Feye- noord bij avond verbood, is het de gewoonste zaak van de wereld geworden dat burgemeesters een dergelijke maatregel nemen. De vraag is nu wanneer burgemees ters ertoe overgaan om bepaalde wedstrijden so-wie-so te verbie den, omdat ze op élke dag of avond grootscheepse narigheid PIM VAN DER MEENT kunnen opleveren. Aan allerlei woelingen (bij politici, justitie en politie) merk je dat het klimaat voor een dergelijk besluit langza merhand rijp wordt. Het trieste is dat niemand de oplossing weet voor het probleem van het voetbalvandalisme. Nie mand. Het komt op ons af en we staan machteloos. Het zal wel heel erg zijn, maar ik vind daar iets ironisch in zitten. Ons tech nisch vernuft reikt in dit decen nium tot voorbij Uranus, maar hoe je op aarde een klein kluppie gajes beteugelt - dat gaat ons ver boven het petje. Wat nu? Volgens trainer Pim van der Meent van FC Den Haag is er ei genlijk niets aan de hand. "Wij stonden met 1-0 voor. Excelsior wilde niet verder spelen en dus krijgen wij twee winstpunten". Al in zijn Roodenburg-tijd vond ik Van der Meent een rare kwi bus, in de jaren daarna heeft hij zich ontwikkeld tot een gevoelloos warhoofd van formidabele afme tingen. Al vallen de mensen dood aan zijn voeten, zijn blik blijft gericht op de volle winst. Zijn voorzitter Dé Stoop, is ook zo'n sinjeur die op een concours voor erkende minkukels hoge ogen zou gooien. Excelsior moet niet zeu ren, vond hij. "Het zijn professio nals. Wanneer ze er niet tegen NOORDWIJKERHOUT - De lo ting voor de eerste ronde van de LD-Cup, die met 100 procent in schrijving nu al een succes is, kop pelde gisteravond ondermeer de buren UDO en Oegstgeest aan el kaar. Oegstgeest, in de afgelopen éditie de hoogst geëindigde afde lingsclub, speelt een 'uit' wedstrijd in januari. Regerend Cuphouder Noordwijk moet op bezoek bij VTL en Rijnsburgse Boys, de eer ste toemooi-winnaar, treft in Ab- benes de club van die naam. In de eerste twee ronden, heeft de laagst- geklasseerde ploeg het voordeel van een thuiswedstrijd, wat het zondagteam van Kickers goed uit komt nu het UVS lootte. Kagia, al eerder zeer succesvol in de LD- Cup werd vrijgeloot voor de eerste ronde. De loting had het volgende resul taat: Unitas Leiden (zaterdag)-Do- cos, MVKV-Leidsche Boys, Sleu- tels-LDWS, SJZ (zondag>-Alphen, TAW-Bernardus, SVOW-SJC, Katwijk-Lugdunum, VTL-Noord- wijk, GWS-MMO, Leiden-FC Lis- se (za), Alphia-Hazerswoudse Boys, ZLC (za)-Randstad Sport, UDO-Oegstgeest, Kickers (za)- Roodenburg, HVZ-Alphense Boys, Meerburg (zo)-Teylingen, Stompwijkse Boys-RCL, SVLV (za>-Ter Leede, Foreholte-Quick Boys, KRV-Unitas Leiden (zo), VNA-Lisse (zo), Alkmania-SVLV (zo), Woubrugge-Oranje Groen, Roac-LFC (zo), VNL (zo)-Voor- schoten, Meerburg (za)-ARC, ZLC (zo)-Altior, LSW-Valken, Abbe- nes-Rijnsburgse Boys, Kickers (zoMJVS, SJZ (zaHDOSR, Koude- kerk-ASC, VNL (za)-Warmunda, LFC (za)-WSB. kunnen, moeten ze maar bij de amateurs gaan spelen". Kan die man nou niet eens een lift naar de maan worden aange boden? Met dat al ben ik zeer be nieuwd wat de KNVB in de kwes tie Excelsior-FC Den Haag zal gaan besluiten. Excelsior mag niet het kind van de rekening worden, heeft scheidsrechter Bakker gezegd. Erg gerust ben ik er niet op, want in Zeist zitten sinds jaar en dag onnavolgbare denkramen. Kerdel Als er iemand teleurgesteld was in de weg die de Olympische beweging was ingeslagen dan Kees Kerdel wel, de in het afgelo pen weekeinde overleden oud voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité en lid van het Internationaal Olympisch Comi té. "Het is allemaal zo verzake lijkt. Er wordt alleen nog maar gepraat over geld en nog eens geld, de sport lijkt alleen maar bijzaak", verzuchtte hij eens te gen me. "Van de Olympische idealen is niets, niets meer over. Nee, mijn wereld is het niet Ik ontmoette hem nogal eens, omdat ik in mijn vrije tijd het ar chief van het Nederlandsch Olympisch Comité zo'n beetje bij houd In het statige pand aan de Haagse Surinamestraat daalde hij wel eens af naar het souter rain waar ik met eenj collega werkte, om een praatje te maken. Over de kandidatuur van Am sterdam voor 1992 was hij niet enthousiast; in die stad gebeur den te veel dingen die hem niet zinden. Bovendien waren de Spe len daar al eens geweest. Steden die ze nog niet hadden gehad, verdienden in zijn ogen eigenlijk de voorkeur. Desondanks zou hij, denk ik, in Lausanne nog wel op Amsterdam hebben gestemd als zijn gezondheid hem in staat had gesteld naar Zwitserland te gaan. Aan deze rustige, sobere, hoffe lijke man bewaar ik een aardige en tegelijk tragische herinnering. Hij had in zijn bezit een Olym pisch boek waarnaar ik al jaren op zoek was. Omdat bekend was dat Olympische spullen hem wei nig interesseerden (hij bewaarde vrijwel niets), vroeg ik hem daar eens voorzichtig naar. Maar uit gerekend aan dat boek kleefden mooie jeugdherinneringen, dus Een paar maanden terug davit de hij weer eens naar het souter rain af. Ik schrok ervan zo slecht als hij er uitzag. Het boek had hij in de hand. "Hier heeft u het", zei hij, "ik hoef het niet meer". RUUD PAAUW GRONINGEN (GPD) - De WK-organisatie heeft haar zin: Jannes van der Wal is van de partij. Maandenlang liepen de Groninger WK-uitbaters zich het vuur uit de sloffen en koesterden ze het grillige damfenomeen dat morgen zijn dertigste finale viert als nooit tevoren, maar ze kregen het klaar. Gisteren moest nog een allerlaatste direct tegen Van den Borst te spe- complicatie uit de weg geruimd len", zei hij, voordat hij het podium worden, want behalve de Italiaan opstapte. En zo geschiedde Laporta bleef op het laatste ment ook nog de Braziliaan Da Sil- va Filho weg, waardoor het deelne mersveld weer op het even aantal van achttien uitkwam. In een on deronsje met de Russen werd ver volgens besloten Mitsjanski, hoe wel geen officiële reserve, even eens toe te laten. Reglementair is de deelname van Mitsjanski onmogelijk, maar we reldbondbestuurslid Raymond Pi- card verklaarde, dat er rekening was gehouden met de sponsorbe- langen en „bovendien was het pro gramma ingesteld op twintig spe lers, dus dat kan nu gehandhaafd worden". Jannes van der Wal zat er bij te glunderen, toen staatssecretaris Dees het WK-toernooi opende. De plaatsëlijke favoriet gaf zijn ogen meteen al goed de kost, want de lo tingsprocedure was halverwege, toen hij het ingewikkelde systeem met stropdassen en foto's helemaal had doorgrond. „Ik heb gelezerv dat Van den Borst mij het liefst niet in de eerste ronde ontmoet. Ik denk nu te weten welke stropdas ik van het paneel moet halen om koppelde zichzelf aan landge noot Van den Borst. „Hij heeft in zijn hele leven nog maar één partij van me gewonnen", aldus Jannes, „en dat was de slotpartij van het laatste Nederlands kampioen schap. Ja, toen ik me verslapen had". De Groninger ex-wereldkam pioen vindt dat hij zich ondanks al le onzekerheid over zijn deelname redelijk heeft kunnen prepareren. „Pas vorige week begreep ik, dat er enige kans was dat ik mee zou doen", vertelde hij. „Toen heb ik onmiddellijk het dambord op tafel gelegd. Ik had er natuurlijk steeds wel een beetje rekening mee ge houden. Bovendien, dammen is m'n sport, dus ben ik er altijd wel in bepaalde mate mee bezig. Het is anders dan bij een lichamelijke sport. Als je daarin een jaar niets doet, merk je dat direct". Jannes van der Wal moet zich nu nog prepareren op zijn tegenstan ders. „Nu ik weet tegen wie ik speel, begin ik eindelijk met de specifieke voorbereiding. Ja, de meeste ken ik wel, maar het maakt natuurlijk wel uit of je tegenover Staatssecretaris Dees (r) bekijkt n resultaat van de loting. Rob Clerc (l)e i de opening van het wereldkampioenschap dammen in Groningen het i Anatoli Gantwarg tonen de bewindsman hun envelop met inhoud. (foto ANP) Casaril of Clerc zit. Van Casaril moet ik winnen, een remise is in feite een nederlaag tegen zo'n dam mer. Of ik mezelf kans geef? Met dit deelnemersveld is het moeilijk een voorspelling te doen over de eindstand". Door de toevoegingen van Van der Wal en Mitsjanski is de mon diale titelstrijd in de Groninger Martinihal meteen van een veel ho- DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Dé Stoop heeft de supporters van FC Den Haag gisteren ge maand de volgende vier uitwed strijden niet te bij té wonen. De eredivisieclub zal in samenwer king met de KNVB en de Spoor wegen maatregelen treffen om het de fans vrijwel onmogelijk te maken met hun club mee te reizen. Hiertoe heeft het be stuur van FC Den Haag gisteren besloten. Aanleidihg voor de maatrege len zijn de incidenten tijdens de competitiewedstrijd Excelsior- FC Den Haag. FC Den Haag speelt zondag tegen tegen Sportclub Enschede in de twee de ronde van het KNVB-be- kertoernooi. In de competitie gaat de club op bezoek bij Spar-' ta, Veendam en Go 4\head Eagles. Het bestuur van FC Den Haag wil op korte termijn over leg plegen met plaatsvervan gend hoofdcommissaris Blaauw van Rotterdam. De commissaris kondigde zondag aan burge meester Peper te zullen voor stellen FC Den Haag voor de rest van het seizoen uit Rotter dam te weren. Stoop hoopt Blaauw ervan te overtuigen dat deze maatregel niet nodig is. De commissaris heeft zich bereid verklaard tot overleg met een delegatie van FC Den Haag. Het bestuur riep in een vér klaring busondernemingen op geen groepen supporters te ver voeren. In overleg met met KNVB en de NS zou de zoge noemde combi-regeling voor het bezoek aan uitwedstrijden tijdelijk niet van kracht moeten zijn. Tegengesteld Een woordvoerder van de Rotterdamse gemeentepolitie verklaarde maandagavond dat de oproep van Stoop geen aan leiding is voor Blaauw zijn ver zoek aan burgemeester Peper te herzien. Het gemeentebestuur zal deze week onderzoeken in hoeverre het 'mogelijk is aan hangers van Den Haag te weren. De woordvoerder noemde de opstelling van het FC Den Haag-bestuur hoopgevend, maar betwijfelt of het tegen werken van supporters bij het bezoeken van uitwedstrijden soelaas biedt. Volgens voorzitter John Flo rijn van supportersvereniging Vrienden van FC Den Haag zal het beroep van Stoop op de fans een tegengesteld effect hébben. „Ik vermoed dat weinig suppor ters zich zullen laten weerhou den. Ze gaan met eigen vervoer en komen verspreid in het sta dion te zitten. Dat werkt vecht partijen en gewelddadigheden juist in de hand." Volgens Flo rijn is een groep van circa 25 jongelui de bron van de narig heid. Hun zou de toegang tot de stadions moeten worden ont zegd. Zoals de zaken er nu voor staan worden zondag bij de be kerwedstrijd tussen de ama teurs van SC Enschede en FC Den Haag geen bijzondere maatregelen genomen door de politie. Er zal zelfs aanmerke lijk minder politie worden inge zet dan enkele weken geleden bij de competitiewedstrijd van FC Twente tegen FC Den Haag om de beruchte Haagse aan hang in bedwang te houden. Verwacht wordt dat er veel minder supporters met hun club mee zullen reizen naar En schede dan anders. De vorige keer had de politie gerekend op een groep van 600 Haagse sup porters. Daarvoor werden 175 politiemensen opgeroepen voor de ordebewaking. Uiteindelijk kwamen er maar 4Ö0 suppor ters. Zondag verwacht men de helft daarvan, zodat men in En schede met minder politie toe kan. V olgens de Enschedese politie kunnen excesseri zoals zondag middag in Rotterdam in En schede bijna niet gebeuren, om dat de tribunes in stadion Diek- man niet van hout zijn en ieder een vooraf wordt gefouilleerd. Bovendien zit of staat men er te ver van het veld af om er voor werpen op te kunnen werpen. De wedstrijd SC Enschede-FC Den Haag werd in overleg tus sen politie en burgemeester van Enschede verplaatst naar het stadion, omdat op het veld van amateurclub SC Enschede de zaak niet in de hand te houden zou zijn geweest. ger gehalte geworden. Immers, dit duo bevindt zich in de top van de wereldranglijst, terwijl Laporta 82ste en Da Silva Filho 52ste staat. „Het ziet er allemaal goed uit", meende Jannes, „en bovendien maakt het op mij de indruk dat dit een bijzonder goed georganiseerd evenement is. Beter dan "het natio naal kampioenschap, want daar wilde ik in feite niet aan meedoen. Pas op de laatste dag heb ik toen nog besloten alsnog in te schrij- Dat de WK-organisatie zich het vuur uit de sloffen heeft gerend om hem op de deelnemerslijst te krij gen, bestrijdt Jannes van der Wal enigszins. „Ik weet niet of zij dat specifiek voor mij hebben ge daan", oordeelde hij, „ik denk dat het ook eigenbelang is geweest. Ze hadden ook voor het Nederlands kampioenschap bij me langs kun nen komen. Dan hadden ze me kunnen zeggen: span je in, want wij zijn bezig heb WK naar Gronin gen te halen. Ik was weliswaar vaag op de hoogte van die plannen, maar dan had ik tenminste een sti mulans gehad. Nu was die er hele maal niet. Vorig jaar werd ik voor de tweede achtereenvolgende maal kampioen en toen had ik al gezegd: als ik de volgende keer weer win, mag ik dan die titel houden? Op dat grapje kreeg ik een ontken nend antwoord en heb ik meteen gezegd: dan doe ik ook niet meer ROME (Rtr.) - De Italiaanse voetbalbond is van plan enkele voorstellen bij de UEFA in te dienen om te komen tot een andere opzet van het Europa Cup-voetbal. Volgens de Italianen moet in de toekomst worden voorkomen, dat topclubs elkaar al in een vroeg stadium treffen. Een en ander is een gevolg van de uitschakeling van landskampioen Juventus door Leo Beenhakkers Real Mardrid in de tweede ronde. Real won vorige week in Turijn na strafschoppen. Teodosia Zotta verklaarde gisteren namens het bestuur van de Italiaan se bond, dat de leden studeren op twee plannen ter wijziging van de Europese competities. Het eerste is het systeem van plaatsing, zoals bij tennis, waardoor favorieten elkaar pas in de slotfase van het toernooi tegen kunnen komen en niet al in de tweede ronde. Het tweede idee behelst een indeling in poules van bijvoorbeeld vier clubs. Aleen de win naars gaan door. Voordeel van het poulesysteem is volgens Zotta, dat de besten automatisch overblijven en ook de mindere vertegenwoordigers de kans krijgen meer wedstrijden op Europees niveau te spelen. De Italiaanse bond overweegt niet iets te doen aan het onbevredigende systeem van strafschoppen ter beslissing van een duel. Juventus was één van de vier Italiaanse teams, die dit seizoen door penalty's verloren. „Het is de taak van de club zelf de spelers goed voor te bereiden op een derge lijke situatie", zei Zotta. MÜNCHEN (DPA) - Bayern Mün- chen deed het goed. Die medede ling kon penningmesster Kurt He- gerich van de Westduitse lands kampioen en bekerwinnaar de 405 aanwezige leden gisteren tijdens de algemene jaarvergadering doen. Bayern boekte het afgelopen sei zoen een netto winst van ruim 600.000 gulden. Vorig seizoen kwam er bij de vereniging een be drag van bijna 25 miljoen bruto binnen. Hegerich verklaarde te vens dat de Zuidduitse club geen enkele verplichting heeft bij een bank en, los van het kapitaal op het veld, er over 2,5 miljoen gulden ei gen geld kan worden beschikt. Het bestuur onderging tijdens de jaar vergadering geen verandering. SITTARD (GPD) - Fortuna Sittard en trainer Bert Jacobs gaan aan het eind van dit seizoen uit elkaar. Na een woelige periode besloot het be stuur van Fortuna, in overleg met de oefenmeester, gisteravond tot deze stap. Bert Jacobs weigerde gisteren commentaar te geven op de gang van zaken. Fortuna-voorzitter Paul Boels daarentegen maakte van zijn hart geen moordkuil. „Beide partijen willen weer eens van gezicht ver anderen. De recentelijke resultaten en de onrust die binnen de club is geslopen hebben de besluitvor ming versneld. We vonden het ver standig dit nu reeds bekend te ma ken en niet te wachten tot een later tijdstip. We proberen het seizoen in samenwerking met Jacobs zo goed mogelijk af te maken en oriënteren ons op de trainersmarkt", luidde het commentaar van de voorzitter. Van der Gijp René van der Gijp van PSV is toegevoegd aan de selectie van het Nederlands elftal, dat vandaag en morgen een trainingskamp met oe fenwedstrijden op het KNVB-cen- trum in Zeist heeft. Daarentegen valt Wilbert Suvrijn (Roda JC) we gens een blessure af. Vandaag oefent Oranje tegen de voorlopige Olympische selectie, die is uitgebreid met Jos Roossien (FC Groningen). Ronald Lengkeek (Sparta) is wegens een blessure niet beschikbaar voor de Olympi sche ploeg. Morgen speelt de natio nale equipe tegen Jong Oranje.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11