5ÏÏ T 'Ljubo' wekt ergernis in Tilburg Kieft voorlopig uitgeschakeld 'Ui heb het goed gehad' Handballers nerveus naar simpele winst Doelloos geschuif in schaakduel met Portisch VRIJDAG 7 NOVEMBER 1986 PAGINA 13 HAARLEM (ANP) - Al staat er tij- stellig met de in Haarlem af- dens de Haarlemse handbalweek wezige Jan Willem Hamers, Neder- weinig meer op het spel dan de lands scherpste schutter, achtte spreekwoordelijke eer, de Neder- het pas na de rust noodzakelijk landse handballers hebben de nuwen stevig te pakken. Zeker heid ontbrak op de tweede wed- Henk Groener strijddag, die de nationale selectie voor vijf treffers, een overwinning van 22-17 op Is- zich met de productie te bemoeien. Beekman en de vaak onderschatte ieder goed Nooit vormde Israel, dat in het rael bracht. Halverwege het duel eerste deel van de tweede helft stond Nederland op winst (9-7). Na werd overklast, een werkelijke be twee duels is Nederland nog onge- dreiging voor de handballers Van Linder. Evenals Nederland be hoort het rond de flegmatieke spel maker Yoav Druker (vijf keer raak) geformeerde jónge team tot de in- Bondscoach Ton van Linder gaf ternationale C-categorie. Gelijktij- ruiterlijk toe dat zijn gedrag op de dig moesten Nederland en Israel bank weinig had bijgedragen aan anderhalf jaar geleden een stapje rust binnen de lijnen. „We hebben terug doen. In Portugal faalden slagen, vandaag, wanneer de doodverfde toernooi winnaar IJs land tegenstander is, zal dat beeld zich wijzigen. niet goed gespeeld en er is slecht gecoacht", verklaarde de oefen- meester openhartig. Op de onrusti- beide landen in hun pogen terug te keren in de B-groep. Het IHF-congres in Dakar be- ge start reageerde Van Linder door sloot onlangs de organisatie snel en veel te wisselen. „Door mondiale C-strijd, in februari 1988, r rust hadden wij een greep op niet toe te wijzen aan de favoriete het spel kunnen krijgen. Dat i deze wedstrijd niet gelukt." kandidaat Israel. Dat - de voorkeur ging naar Portugal - was een ernsti- De enige werkelijke zekerheid is ger klap vor het Israëlische hand doelman Jacques Josten, die zich bal dan de regelmatige nederlaag i zijn specialiteit met de besten ter wereld kan meten. Verder laat Patrick van Olphen bij vlagen zien in de Spaanse competitie het een en ander op te steken. Nico Beek donderdag voor 650 toeschou wers in Haarlem. De financiële armslag voor handbal in het land blijft nu minimaal. Als gevolg van knie-operatie TURIJN (GPD) - Wim Kieft zal niet kunnen voldoen aan de oproep van Rinus Michels. De spits van Torino, giste ren geselecteerd voor de tweedaagse oefenstage, die vol gende week dinsdag en woensdag in Zeist wordt gehou den ter voorbereiding op het EK-kwalificatieduel tegen Polen op 19 november, wordt vandaag in een kliniek in Turijn geopereerd en is voor zeker twee maanden uitge schakeld. Wim Kieft: minstens twee maanden uitgeschakeld De knieband in het linkerbeen van Kieft scheurde afgelopen woens dag in de UEFA-Cup-return bij Ra- ba Eto in Györ, zo bleek na terug keer van Torino in Italië. Foto's die werden gemaakt in een Turijns zie kenhuis wezen dat gisteren uit. Kieft moest in Hongarije, waar Torino zich via een 1-1-deling plaatste voor de derde UEFA-Cu- pronde al na 15 minuten het veld ruimen. „Na een duw van een te genstander ging hij door zijn knie", aldus zijn vrouw. „En daarna heeft hij nog wel even doorgespeeld, maar toen hij een bal wilde aanne men, was het echt mis. Zijn hele knie hangt er nu maar een beetje by en de artsen hebben hem al ver- LONDEN (GPD) - Aan de loop baan van Ron Atkinson als mana ger van Manchester United is giste ren een einde gekomen. Uiteinde lijk kreeg hy vijfenhalf jaar om te waken over de ziel van Engelands meest gerenomeerde club. En het dient gezegd te worden dat de n, die zijn grote liefde voor het voetbal combineert met een niet te stuiten hang naar goud en juwelen en zijn dorst het liefst lest in het bruisende vermogen van een glas goede champagne, het na de legen darische sir Matt Busby nog het langst heeft volgehouden. Het ontslag van Atkinson, dat er in de hardnekkige afgang van Uni ted allang in zat, werd bekend ge maakt tijdens de ochtendtraining. Clubvoorzitter Martin Edwards deelde mee dat het hem speet, maar dat Ron Atkinson en zijn HAARLEM (ANP) - Syrië zal niet rechterhand Mick Brown niet lan- deelnemen aan het toernooi om het ger konden worden gehandhaafd, wereldkampioenschap handbal „Jammer, maar het kwam toch als Frankrijk neemt plaats van Syrië in Atkinson weg bij Manchester United i volgende xnaand in een verrassing. Want ik bleef vast- Nederland. Het land had vorige houden aan mijn hoop op mekeer. Maar nu het zo ver is geko men, heb ik dat maar te accepte ren. Ik heb het hier goed gehad", sprak dapper de man die vijfenhalf jaar geleden jubelend uitriep dat hij de beste baan in het voetbal had gekregen. Hij is er inmiddels achter geko men dat het in werkelijkheid gaat om een van de meest moeilijke ba nen in deze sport. Want op basis van noblesse oublige is United elk seizoen wéér verplicht zijn stand hoog op te houden en mee te din gen naar de hoogste prijzen. Want om de enorme kosten aan spelers en outillage eruit te halen, dient er thuis voor een vol of minstens zeer goed bezet stadion gespeeld te worden. Beneden de 40.000 - voor menige club een bezoekersaantal om van te watertanden - is voor United niet rendabel. En toen er de afgelopen zaterdag tegen Coventry maar 36.000 kwamen opdagen, moet Ron Atkinson toch eigenlijk al de bui hebben zien hangen. week de komst van een afvaardi ging moeten bevestigen. Irak, dat eerste vervanger was, liet niets ho ren op het verzoek de plaats van Syrië in te nemen. De WK-organisatie heeft nu be sloten Frankrijk uit te nodigen om het aantal deelnemende landen op zestien te houden. Frankrijk heeft de invitatie in principe aanvaard. Frankrijk was eerste reserve van het Europese continent, zoals Irak dat voor Azië was. Amerika en Afrika hadden geen belangstelling nog een deelnemer te leveren. Met Zuid-Korea, China en Japan heeft Azië nu nog drie representan ten in het toernooi. De Franse handbalsters ontmoeten in de wed strijden van groep D West-Duits- land, Roemenie en Zuid-Korea. De TILBURG (GPD) - In zijn drang naar de met Beljavski te rn Leeuwtien tccen West"dT,ïs' delen hoofdprijs in het Interpolis schaaktoernooi heeft Ljubomir Ljubojevic gisteravond schromelijk overdreven. Hij rekte zijn partij tegen Portisch dermate lang (bijna 10 uur spelen) zonder ook maar enig uitzicht op de benodigde winst te hebben, dat iedereen in Tilburg er narrig van werd. Behalve 'Ljubo' zelf natuurlijk die guitig lachend bleef doorschuiven. De partij is zeer zeker remise maar vandaag zullen Ljubojevic en Portisch toch nog verder spelen omdat I^jubo dat zo wil. Alleen Ljubojevic gelooft nog dat hij samen met Beljavski de eerste plaats behaalt. Maar het is voor 99 procent zeker dat Beljavski alleen de tiende editie van het toernooi zal winnen. Een succes dat de lelijk op de ELO- afgebroken partijen. Bijna de helft ranglijst gekelderde Rus best kan gebruiken. Beljavski die op reis pleegt te gaan met een home-com puter waarin alle partijen van zijn komende tegenstanders zijn opge slagen begon ook in Tilburg niet hoopgevend. Na twee nederlagen op rij troffen de organisatoren hem als een ziek vogeltje aan in het spe lershotel. Beljavski wist zich zelf echter over zijn grafstemming heen te tillen. Slaagde er in zijn be faamde concentratie te hervinden en produceerde een reeks prachti ge overwinningen, waarbij vooral zijn zege op Karpov, met zwart no ta bene, hem voldoening moet heb ben gegeven. De pijnlijke nederlaag van 4-1 deze week in een bekerwedstrijd tegen Southampton was de drup pel die de emmer deed overlopen. Het betekende het einde voor de man die met United tweemaal de grote FA-cup won, maar nimmer het felbegeerde landskampioen schap. Zeven miljoen pond heeft Big Ron in de loop der jaren uitge geven om zijn elftal te versterken. En alleen al voor de grote motor Brian Robson betaalde hij ander half miljoen pond. Maar Robson, opnieuw getroffen door een zware beenblessure, is geen schaduw meer van de bezielende stuw kracht en met hem weer voorlopig aan de kant, ziet het er somber uit voor de Mancunians op de 19e plaats van de ranglijst. Eigenaar Edwards heeft uitge roepen dat er geen geld meer is om het elftal te versterken. Maar dat zal toch zeker behoren tot de wen sen van de man die proberen moet het United van Ron Atkinson nieuw leven in te blazen. In de ge ruchten daarover springt één keu ze nadrukkelijk naar voren. En die betreft Alex Ferguson, de manager van de Schotse topclub Aberdeen en ook de man die na de plotselin ge dood van Jock Stein de leiding van het Schotse nationale elftal op zich nam. Aan Ferguson, een dui delijke krachtfiguur, wordt al sinds jaar en dag getrokken. Onder meer Arsenal en Tottenham Hot spurs hebben eerder hun oog op hem laten vallen. Maar Ferguson heeft tot nu toe altijd volgehouden dat zijn hart in Schotland ligt en dat hij gelukkig is bij de club, waarmee hij de Finale won van het toernooi van de Europese beker winnaars. Maar United is een insti tuut. En misschien betekent het sa laris, dat voor Atkinson twee ton per jaar bedroeg, ook een extra ver leiding voor Alex Ferguson. Jesper Olsen, door Atkinson naar de reserves verwezen, maakt het niet zoveel uit wie de nieuwe manager van Manchester United wordt. „Voor my telt op dit mo ment maar één ding, en dat is zo snel mogelijk weg zien te komen uit Engeland nu is gebleken dat ik niet geschikt ben voor het Engelse voetbal. Bovendien wil ik weer graag in het Deense elftal staan en dat lukt nu eenmaal niet als je bij Manchester niet in de basis staat. Dat Ajax mij voor de rest van het seizoen zou willen huren, is voor my nieuw, en eerlijk gezegd zit ik nog steeds niet te wachten op een terugkeer naar Nederland. Maar als er zich geen andere buitenland se club voor mij meldt, en de nieu we manager gaat daarmee ak koord, dan spreekt het natuurlijk voor zich, dat ik liever vijf maan den bij Ajax speel dan met op de reservebank te moeten zitten bij Manchester United". Burgemeester Venlo nodigt Feyenoord op vrijdag uit VENLO (ANP) - De Venlose burgemeester Van Graafeiland, die de eredivisiewedstrijd VVV - Feyenoord op 30 november heeft verboden, heeft geen be zwaar tegen vaststelling van dat duel op vrijdag 28 novem ber om acht uur 's avonds. De burgemeester had on overkomelijke bezwaren tegen de zondag omdat dan de win kels open zijn in verband met Sinterklaas-inkopen. Op de vrijdag bestaat die situatie wel iswaar ook, maar dan is het in zetten van de plaatselijke poli tie minder kostbaar, omdat dan een voordeliger compensatiere geling geldt dan voor de zon dag. Een voorstel de wedstrijd twee dagen te vervroegen zal aan de KNVB worden gedaan. John Lammers, de 22-jarige spits van RKC. maakt zondag tegen FC Utrecht zijn debuut voor VW. De Brabander te kende gisteren een contract voor anderhalfjaar bij de eredi- visieploeg uit Venlo. Een spon sor van VVV betaalde de trans fersom (ongeveer 75.000 gul den). Lammers scoorde dit sei zoen elf keer voor RKC. Straffen Drie ere- en twee eerste divi sieteams zullen het komende weekeinde noodgedwongen een wissel in het team moeten aanbrengen. Du Chatinier (FC Utrecht). Linford (Fortuna Sit- tard). Tollenaar (Wageningen), Thai (MVV) en Groenendijk (FC Den Haag) werden door de tuchtcommissie van de KNVB voor één duel geschorst na het ontvangen van een derde gele kaart. De voetbalbond strafte ook trainer Hilster van het tweede team van Helmond Sport. Wegens het commentaar leveren op de schëidsrechter en het bemoeilijken van diens werkzaamheden kreeg de Bra bantse oefenmeester een boete i 250 gulden. van alle duels werd pas tijdens de tweede zitting beslist waardoor de spelers extra arbeid moesten ver richten op dagen die eigenlijk voorbestemd waren om op uit te rusten. Jan Timman zal begin januari an dermaal niet deelnemen aan het Hoogovens-schaaktoernooi in Wijk aan Zee. De Amsterdammer neemt na de vriendschappelijke match over zes partijen tegen Ar- tur Joesoepov, die half december in Hilversum wordt gehouden, vakantie. Pas in februari zal hij in het toernooi in Reykjavik achter *Toernooiwinnaar Beljavski in zijn afsluitende partij tegen Jan Timman. pioen zegde af en Karpov zou al- Karpov het schaakbord plaatsnemen. Vo- leen komen als het toernooi niet te rig jaar liet Timman ook verstek gaan in Wijk aan Zee. Karpov speelde voor zijn doen zuinig en zelfs wat slordig. De ver moeienis van zijn match tegen Kasparov was hij duidelijk nog niet te boven en hij kwam geen moment in aanmerking voor de eindzege. Dat gold ook voor Tim man die redelijk startte, vervol gens weer enkele aanvallen van zelfoverschatting kreeg en uitein delijk in de middenmoot eindigde. Zijn poging om in de laatste ronde tegen Beljavski nog iets te redden leverde weinig op: remise. Behalve door de toch wat onver wachte zege van Beljavski viel de tiende editie van het Interpolis- toernooi op door het grote aantal lang zou duren. Na zijn tweekamp met Kasparov had de ex-wereld- kampioen slechts anderhalve week Martin Vael, een van de toernooi- om zich op Tilburg voor te berei- organisatoren onderkende het pro- den en eind november speelt hij bleem. „Afgezien van het feit dat ook weer op de schaakolympiade de schakers nauwelijks een adem- in Dubai. Legt Vael uit: „Op ver pauze kregen, werkten al die afge- zoek van het Russisch sportcomité broken partijen ook nog verwar- hebben we twee rustdagen ge rend voor de ranglijst. De spelers schrapt. Die concessie hebben we hadden deze oplossing echter zelf gedaan omdat we dolgraag Karpov verkozen om niet 's avonds hun in huis wilden halen. Volgend jaar partijen te hoeven vervolgen". Kasparov Daarnaast speelde zullen we de formule wellicht wat aanpassen. Hoe, daarover moeten we ons nog beraden". i afspraak Hoewel de data voor de volgende Holmes kondigt afscheid aan PHILLIPSBURG (AFP) - De bok ser Larry Holmes heeft gisterey tij dens een persconferentie in Phil- lipsburg (Verenigde Staten) zijn af scheid aangekondigd. De zwaarge wicht veroverde in 1978 de we reldtitel bij de Word Boxing Coun cil (WBC). Holmes hield die titel i vijf jaar in zyn bezit. met het Russische sportcomité editie nog geprikt moeten worden mee. In Tilburg had men graag en over het deelnemersveld even- Kasparov en Karpov aan het werk eens nog overleg moet worden ge- willen zetten maar de wereldkam- pleegd staat het vrijwel vast dat de organisatoren hun best zullen doen („Een eenmalige financiële' uitspat ting van onze firma") denkt er nu hard over na om in 1987 twee Ne derlandse troeven in te zetten. Naast Timman, die in Tilburg maar blijft tegenvallen ligt ook John van der Wiel opeens weer goed in de markt. De Leidse grootmeester is Timman momenteel zelfs voorbij gestreefd op de wereldranglijst en was ook lichtelijk verbolgen dat niet hy maar Ljubojevic mocht in vallen voor de absente Kasparov. „Het lijkt me logisch dat John het hier volgend jaar weer mag probe ren", gaf Vael toe. „In '83 en '84 werd hij laatste maar ik denk dat hij nu wel rijp is voor een toptoer nooi als het onze". De waarschijnlijke rentree van Van der Wiel in Tilburg zou wel eens gepaard kunnen gaan met het Havelange wil WK in China afstaan aan Michael Spinks. Begin dit jaar kreeg Holmes kans op re vanche. Holmes hield het vijftien ronden vol, maar Spinks werd tot winnaar verklaard. Drie dagen na zijn 37e verjaardag vond Holmes het welletjes. „Ik ben het moe voor iedereen klaar te staan, moe van het reizen. Ik zal straks wel Kasparov naar Bra bant te krijgen. „Onze relatie is niet helemaal zoals je je dat zou wen sen", zegt Vael doelend op de late afzegging van Kasparov voqr het RIO DE JANEIRO (DPA) - Joao Havelange, voorzitter van de intematio- zojuist beëindigde evenement, nale voetbalfederatie (FIFA), heeft gisteren de wens uitgesproken, dat „Maar dat mag ons er niet van China de organisatie van de strijd om het wereldkampioenschap voetbal weerhouden om het met hem te in het jaar 2002 op zich neemt. In Rio de Janeiro zei Havelange: „Ik hoop dat het toernooi om het wereldkampioenschap dat jaar in Azië wordt gehouden en dan denk ik vooral aan China." Holmes werd ook wereldkam- niet op deze beslissing terugko- pioen (in 1984) bij de Internationa- men." De zwaargewicht, getrouwd le Boks Federatie (IBF), een ande- en vader van vier kinderen, startte re internationale boksbond. Die ti- zijn professionele loopbaan in tel moest hij op 21 september 1985 1973. blijven proberen". Geld lijkt daar bij geen rol te spelen want de ver zekeringsmaatschappij betaalde dit jaar een kleine 200.000 gulden uit aan start- en prijzengelden dat is de helft Sinds 1930 wordt er afwisselend in Europa en Latijns-Amerika gestre- oden om de wereldtitel. Italië is in 1990 aan de beurt en Brazilië wil in 1994 het totale bud- gastland zijn. Normaal gesproken levert Europa in 1998 de organisator, get. De Chinezen hebben al laten blijken in de organsiatie van het toernooi Vael, die ook de initiatiefnemer geïnteresseerd te zijn. Het Aziatische land is eveneens van plan Peking ie te laten dingen naar de organisatie van de Olympische Zomerspelen 2000. teld dat hy na de operatie minstens twee maanden moet revalideren". Kieft, die de interland tegen Hongarije niet meemaakte, was door bondscoach Michels weer op geroepen omdat hij in Italië de af gelopen tijd knap presteerde. Met vijf doelpunten voert de Neder landse spits in Italië de topscorers- lijst aan en ook in de UEFA-Cup- strijd scoorde hij aan de lopende band. Wie Michels als vervanger zal oproepen voor de trainingsda- gen van Oranje op 11 en 12 nove- member is nog niet bekend. Vermoedelijk kiest hij voor John Bosman, die vooralsnog is uitgeno digd voor het Olympisch elftal. De kans, dat Erwin Koeman alsnog wordt opgeroepen voor het Neder lands elftal moet klein worden geacht, omdat de speler van KV Mechelen wegens een schorsing wedstrijdritme zou missen. De selectie van het Nederlands elftal dat dinsdag tegen het Olym pisch elftal speelt en een dag later tegen Jong Oranje uitkomt, bestaat uit: Van Basten, Rijkaard, Van 't Schip, Silooy, Spelbos en Wouters (allen Ajax), Hiele, Tahamata en Troost (allen Feyenoord), Van Breukeln, Gullit en Koeman (allen PSV), Suvrijn (Roda JC) en Van Tiggelen (Anderlecht). Selectie Olympisch elftal: Men zo, Bosman en Blind (allen Ajax), Van der Padt (Excelsior), Wijnberg en Lengkeek (beiden Sparta), Ver- kuyl, Eykelkamp en Van Dijk (al len FC Groningen), Boerebach (GA Eagles), Vanenburg (PSV), Hoek man (Roda JC), Boessen (Fortua Sittard), Hofman (Feyenoord) en Van Loen (FC Utrecht). Selectie Jong Oranje: Snelders, Paus, Willems en Rutten (allen FC Twente), Lanhaar (FC Den Haag), Van Eek (FC Den Bosch), De Jong en Blattler (beiden Roda JC), Ver hagen en Berghuis (beiden VW), Witschge (Ajax), Krommendijk (Wageningen), De Goeij (Sparta), Witteveen (GA Eagles), Barendse (Feyenoord) en Lamers (Vitesse). WATERPOLO- WEDSTRIJD ZIJL L.G.B.- POLAR-BEARS Zaterdag 8 november. Aanvang 20.00 uur. Zwembad De Zijl. definitieve afscheid van Viktor Kortsjnoj. De Zwitser die inmid dels 55 jaar is heeft klaarblijkelijk zijn beste tijd gehad. Hij zette in de laatste ionden een hoogst onge bruikelijke serie van zes nullen neer en verbroederde zich en pas sant voorzichtig met zijn aartsri vaal Karpov. In beide gevallen duidt dat op oorlogsmoeheid. De partij tussen Timman en Beljavsici had het volgende verloop: wit: Timman zwart: Beljavski. 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6, 3. Lfl-b5 Pc6-d4,4. Pf3xd4 e5xd4, 5.0-0 Lf8-c5,6. c2- c3 c7-c6, 7. LbS-d3 d7-d5, 8. e4xd5 Dd8xd5. Da4xd4 Dd5xd4, 15. c3xd4 TfB-d8, b2 Ta8-b8, 17. Lb2-c3 c6-c5, 18. d4-d5 Pffix- d5, 19. Lc3-e5 Le7-d6, 20. Ld3-c4 Ld6xe5, 21. Telxe5 Pd5-f4, 22. Te5-e4 Tb8-b4, 23. Te4xf4 Tb4xc4,24. Tf4xc4 Le6xc4,25. f2-f3 a7-a5, 26. Pbl-c3 Td8xd2, 27. Tal-cl Td2- d8. 28. Pc3-a4 Lc4-e6, 29. Pa4xc5 remise. i het naar Tilburg halen match Timman-Joesoepov' Smolarek de enige 'buitenlander' WARSCHAU (PAP) - De Pool se voetbalcoach Wojciech Laza- rek wil één van de in het bui tenland spelende internatio nals opnemen in zyn selectie voor de wedstrijd van 19 no vember in Amsterdam tegen Nederland. De bond heeft Ein- tracht Frankfurt verzocht Wlodzimierz Smolarek ook vrij te geven voor de oefenwed strijd van aanstaande woens dag in Warschau tegen Ierland. Aangezien in het contract geen clausule staat over het vrijge ven van spelers voor vriend schappelijke wedstrijden re kent Lazarek niet te vast op de komst van Smolarek, zeker niet omdat de Westduitse clubs op 11 en 12 november wedstrijden uit het bekertoernooi afwer ken. De Poolse selectie, van voor lopig twintig spelers, komt maandag in Warschau bij el kaar. Na de wedstrijd tegen Ier land gaat de groep onmiddel lijk in een trainingskamp in Bydgoszcz tot het vertrek naar Nederland. Zou Smolarek niet voor de wedstrijd tegen Ierland naar Polen reizen, dan dient hij zich in Bydgoszcz te melden. De bondscoach haalde zijn twintig spelers uit zeven ver enigingen. Slask Wroclaw en Legia Warschau, dat woensdag met Katowice en Widzew Lodz uit het Europese voetbal voor clubteams werd geëlimineerd, zijn met vier man het sterkste vertegenwoordigd. De selectie voor de wedstrijd tegen Ierland is: doel: Jacek Kazimierski (Legia War schau), Jozef Wandzik (Gomik Zabrze) en Ryszard Jankowski (Lech Poznan): verdediging: Pawel Krol (Slask Wro claw), Kazimierz Przybys (Widzew Lodz), Kazimierz Sokolowski en Ma- rek Ostrowski (Pogon Szczecin), Da- riusz Wdowczyk (Legia) en Krzysztof Pawlak (Lech); middenveld: Waldemar Matysik en Jan Urban (Gornik), Ryszard Tarasie- aanval: Marek Koniarek en Jan Furtok (GKS Katowice), Marek Lesniak (Po gon), Dariusz Dziekanowski (Legia) en Eugeniusz Ptak (Zaglebie Lubin).

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13